Nejlepší online zdroje pro ženy, které se chtějí naučit kódovat

I když konečně začínáme vidět malý posun, nelze popřít, že mnoho žen se vyhýbá vstupu do odvětví STEM (věda, technologie, strojírenství a matematika). Zde jsem sestavil to nejlepší .


Nevěř mi? Podívejte se na tyto překvapivé statistiky o ženách ve světě techniky:

 • Ženy vlastní pouze 5% startupů
 • 11% vedoucích pozic v Silicon Valley patří ženám
 • Ženy zastávají pouze 25% pracovních míst v oblasti výpočetní techniky
 • Pouze 3% žen tvrdí, že jejich první volbou byla kariéra v technologii

A to je jen začátek.

Ale věc je, že ženy mají tendenci být lepší vývojáři než muži. Studie z roku 2016 o více než 3 milionech žádostí o Github vyžádala ukázku Bylo přijato 79% ženských požadavků na tah, s muži sleduje na 74,6% – ale pouze tehdy, když nebylo odhaleno pohlaví.

Tato studie dále uvádí, že v programování s otevřeným zdrojovým kódem existuje předpojatost pohlaví, protože když bylo pohlaví identifikovatelné na veřejném profilu uživatele, počet odmítnutí žen se výrazně zvýšil.

I když netvrdím, že jsem odbornicí na genderové předpojatosti, ani se nechystám poskytnout seznam důvodů, proč ženy v technologickém světě nejsou tak rozšířené, ale říkám, že existuje určitá nerovnováha. Nakonec čísla nelžou.

Ale to se může změnit tím, že ženy více příležitostí vstoupit do technologického světa a uspět jako jejich mužské protějšky. Ve skutečnosti každá žena, která se chce naučit kódovat, se dnes může naučit, pokud ví, kam jít zdokonalovat své dovednosti.

Ať už jste žena, která chce změnit kariéru, nebo mladá dívka, která se chce naučit pár kódovacích dovedností, dostala jsem vás. Podívejte se na tento úžasný zaokrouhlení zdrojů navrženy tak, aby pomohly ženě překonat bariéry a vstoupit do technologického světa při jakékoli kapacitě, kterou chtějí.

Seznam zdrojů pro ženy, které se chtějí naučit kódovat

Nejlepší online zdroje pro ženy, které se chtějí naučit kódovat

Aby to pro vás bylo jednodušší. Rozdělil jsem každý zdroj do samostatných kategorií, takže můžete najít přesně to, co hledáte.

Školení na místě

1. Ada Developers Academy

akademie vývojářů ada

Akademie Ada Developers Academy je pokročilý a vysoce selektivní vzdělávací program se sídlem v Seattlu ve Washingtonu, který obstarává různorodé ženy a ženy, které se chtějí stát vývojáři softwaru.

Ada se spoléhá na sponzory, kteří financují intenzivní zkušenosti s praxí ve třídě a v oboru (což znamená, že výuka je zdarma). Učí ženy Ruby, Rails, HTML, CSS, JavaScript, Git a Source Source.

2. Dívky, které kód

dívky, které kódují

74% mladých dívek projevuje zájem o obory STEM a informatiku. A přesto, když přijde čas rozhodnout se, co studovat a jakou kariéru zvolit, něco se stane a mnozí si vyberou jinou cestu. Účelem Girls Who Code bylo přerušit tento cyklus a dát mladým dívkám dovednosti a sebevědomí, aby se posunuly vpřed se svými technologickými kariérami.

Nabízejí kluby po škole pro dívky již od základní školy, takže se mohou začít učit základům a rozvíjet lásku k kódování. Pro dívky středních a středních škol existují specializované letní tábory, které učí kódování a vystavují dívky potenciálním technologickým pracím, o které by se mohly zajímat.

3. Hackbrightova akademie

hackbrightova akademie

Ve snaze pomoci ženám, aby se staly skvělými programátory, nabízí Hackbright Academy dvanáctitýdenní akcelerovaný výcvikový kurz, který zahrnuje jak tradiční výuku ve třídě, tak individuální projektovou práci, aby bylo možné dokonale porozumět softwarovému inženýrství.

4. MotherCoders

mateřské kódy

MotherCoders je nezisková organizace, která má maminkám pomoci proniknout do technologického světa, aby si pro sebe mohly založit solidní kariéru. Prostřednictvím 9-týdenního vzdělávacího programu na částečný úvazek (s kompletní péčí o děti na místě) si MotherCoders klade za cíl pomáhat těm, kteří mají problémy s přístupem ke vzdělávacím programům, znovu se zapojit do pracovního procesu, postoupit do zaměstnání nebo urychlit spuštění.

5. Dívka rozvíjet

dívka to rozvíjí

Girl Develop Je to další nezisková organizace zabývající se 62 městy ve Spojených státech, která poskytuje ženám dostupné způsoby, jak se učit vývoj webových aplikací a softwaru. Díky osobním třídám a komunitní podpoře děvče Girl Develop It doufá, že ženám poskytne důvěru v budování vlastního webu a mobilních aplikací..

Online školení / kurzy

1. Skillcrush

dovednost

Ve Skillcrush přijímáte konkrétní online kurzy na základě toho, co se chcete naučit. Naučte se například vývoj webových aplikací, pokročilý WordPress, webdesign, analytiku dat a dokonce i copywriting pro internet.

Ačkoli to není omezeno pouze na kódování pro ženy (asi 25% studentů jsou muži), vzdělávací programy byly navrženy tak, aby pomohly ženám proniknout do průmyslu svých snů.

2. Rails Girls

kolejnice dívky

Rails Girls je online zdroj pro ženy, které se chtějí dozvědět více o technologii ao tom, jak rozvíjet své nápady. Naučte se základní programování, skicování a prototypování. Navíc získáte přístup k online webovým průvodcům, materiálům a nástrojům, které vám pomohou zbavit se vašich nápadů a informací o událostech, abyste se mohli setkat s podobnými ženami, které se chtějí proniknout do světa techniky.

Výukové programy

Hledání výukových programů na internetu je stejně snadné jako rychlé vyhledávání Google. To znamená, že jsem vám něco trochu usnadnil tím, že jsem s vámi sdílel několik tutoriálů, abyste nemuseli sami procházet web:

1. Cvičení CSS

Hledáte několik tutoriálů, které vám pomohou s dovednostmi CSS? Tripwire završil některé z nejužitečnějších výukových programů CSS, takže můžete pracovat na stylu a rozvržení svých webových stránek. Každý výukový program je svou povahou specifický, takže stačí najít ten, který vyhovuje vašim potřebám, a vyzkoušet ho.

2. Výukové programy pro kódové dobytí

Dozvíte se o nejpoužívanějších jazycích webových stránek, jako jsou HTML, CSS, JavaScript a PHP, díky bezplatnému tutoriálu s kódovým kódem Conquest. Přestože nejsou navrženy tak, aby vám poskytly úplné školení o jednom tématu, tyto výukové programy vám mohou pomoci rozhodnout, zda je tento jazyk pro vás tou správnou volbou.

3. CodeAcademy

Ačkoli to není konkrétně zaměřeno na ženy, CodeAcademy je jedním z nejpopulárnějších míst, kde se naučíte kódovat. Připojte se k milionům lidí při učení HTML, CSS, JavaScript, jQuery, PHP, Python a Ruby – vše zdarma.

4. Mstitelé kódu

Program Code Avengers posouvá výukové programy na další úroveň tím, že je činí interaktivními a zábavnějšími. Znovu, i když to není konkrétně zaměřeno na ženy, je třeba se naučit, jak kódovat hry, aplikace a weby pomocí JavaScriptu, HTML a CSS. Tento výukový program, který je k dispozici ve více jazycích, trvá pouze 12 hodin.

5. Khan Academy

Khan Academy nabízí lidem, kteří se chtějí naučit kódovat videonávody krok za krokem, jak programovat kresby, animace a hry. Nebo se můžete naučit, jak vytvářet webové stránky pomocí HTML a CSS.

Slack Channels / Podcasts / Videos

Zde je přehled některých nejlepších kanálů Slack, podcastů a videí pro ženy, které se chtějí naučit kódovat.

1. Slack kanály pro ženy ve světě techniky

Pokud jste obeznámeni s komunikačním nástrojem Slack a chcete se spojit s dalšími ženami v oblasti technologie, podívejte se na připojení k libovolnému počtu těchto oblíbených kanálů Slack:

 • Women in Technology: se může pochlubit více než 800 členy a uvítat kohokoli bez ohledu na úroveň dovedností, můžete mluvit s jinými ženami, které píšou kód, testovací software, grafiku designu a další.
 • #FemaleFounders: Spojte se s novými, zavedenými a aspirujícími zakladateli technologických společností a sdílejte nápady a hledejte řešení problémů. Vzdělávání se od ostatních podnikatelů usnadňuje manévrování složitého a někdy osamělého technologického světa – zejména jako ženy.
 • Techniky žen: Rozdělené do tří týmů: raná kariéra, střední kariéra a zavedená kariéra, tento kanál Slack vás spojí s podobnými lidmi a bude vás informovat o nadcházejících událostech a zdrojích, které pomohou rozvíjet vaši kariéru..

2. Podcasty zakladatelky žen

Podívejte se na toto kolo nejlepších nejlepších podcastů pro ženy, které chtějí zlomit plíseň a stát se zakladateli svých vlastních startupů:

 • Startup School Radio by Y Combinator: Učte se od minulých zakladatelů nebo investorů o věcech, jako je zahájení, financování a škálování vaší vlastní společnosti.
 • Girlboss Radio: Každý podcast je rozhovor s úspěšnou ženou, která se proslavila v obchodním světě. Zjistěte, jak to dokázali a co se naučili.
 • S Amandou Boleynovou to udělala svou cestou: vyslechněte si o nejlepších podnikatelkách a o tom, jak věci dělaly po svém.
 • SheNomads: Pokud se chcete dostat do světa techniky, pracovat vzdáleně a cestovat po světě, je to podcast pro vás.
 • Podcast MADWomen od ženy v bezdrátové síti: tento podcast se zaměřuje na ženy v mobilním a digitálním světě. Zjistěte více o výjimečných ženských vůdcích, zjistěte, co to znamená, abyste byli úspěšní, a zmocněte se k převzetí kontroly nad svým vlastním životem i přes kurzy.

3. Seznamy videí pro kodéry žen

Pokud byste raději sledovali videoobsah, na rozdíl od psaného textu, podívejte se na tento seznam užitečných seznamů videí navržených tak, aby vám pomohl se všemi vašimi potřebami kódování:

 • CodePath: softwarové inženýrství je neustále se měnící odvětví, což znamená, že pokud právě začínáte, může být obtížné udržet krok. Najděte mentory, osvojte si nové dovednosti a objevte projekty, které usnadňují a zpříjemňují honění vašich kódovacích dovedností.
 • WomenWhoCode: tento neziskový seznam videí pomáhá inspirovat ženy k tomu, aby vynikaly ve své profesní kariéře. S více než 50 000 členy ve 20 zemích (a pyšní se více než 3 000 událostmi po celém světě) je to pravé místo, pokud potřebujete trochu sebevědomí a spoustu znalostí.
 • Coding Blonde: autorka Coding Blond začala tento kanál YouTube v době, kdy se naučila kódovat a díky všem stereotypům zjistila, že je to zastrašující..

Komunity

Na celém světě existuje tolik komunit, které spojují ženy ve světě techniky, které se chtějí učit od ostatních. Zde je několik nejlepších, jak začít:

1. Skupiny na Facebooku

Ženy v tech

ženy v tech

Tato skupina na Facebooku je určena pro každého, kdo se identifikuje jako žena, která chce mluvit technikou. Jeho cílem je ukázat lidem, že mohou dosáhnout svých snů bez ohledu na to, jaké překážky leží před vámi, a dokonce vás spojí s jejich podcastem Ženy v technice.

Global Tech Women

globální tech ženy

Zjistěte nejnovější události ve světě techniky a připojte se ke konverzacím i se svými vlastními příběhy. Navíc se dozvíte o všech nadcházejících událostech, které organizuje Global tech Women, takže můžete navštěvovat a rozvíjet svoji technologickou kariéru.

2. Twitter seznamy a chaty

Podívejte se na fempire pro úplný seznam žen z celého světa v technologickém průmyslu, který byste měli sledovat. Kromě toho je žena v tech chatu skvělým zdrojem inspirace, sdílení nápadů a chatování.

Chcete seznam hashtagů pro Twitter nebo Instagram? Dívka ví, Tech dělá skvělou práci zaokrouhlení nejpoužívanějších hashtagů pro ženy ve světě technologií.

Zde jsou některé z mých oblíbených:

 • #womenintech
 • #femalefounders
 • #womenwhocode
 • #codegoals
 • #womeninbiz

To je samozřejmě jen začátek. Nalezení dalších žen ve světě techniky, které vás sledují (a naopak), je však nejlepším způsobem, jak vybudovat vlastní komunitu, na kterou se můžete spolehnout při řešení problémů, inspiraci a sdílení nových nápadů..

3. Události

Chcete-li se účastnit událostí v síti s ostatními v oblasti techniky, podívejte se na tyto příště, když se chcete vydat na pracovní cestu:

 • Grace Hopper Celebration: připojte se k největšímu setkání ženských technologií na světě. Přihlaste se jako přednášející nebo dobrovolník nebo jen navštěvujte atmosféru.
 • Genderový summit: tento summit je zaměřen na zjištění, proč ve vědě a technice existuje genderová zaujatost a jak ji překonat..
 • Konference Tapia: Cílem této konference je propagovat a oslavovat rozmanitost v oblasti výpočetní techniky. Snaží se rozpoznat existenci rozmanitosti, spojit lidi a vytvářet komunity, které přesahují rámec konference, získají radu od předních odborníků v oboru a inspirují se úspěchy ostatních.
 • Ženy Startup Challenge: Pokud váš start potřebuje financování, zúčastněte se Ženy Startup Challenge a prezentujte svůj nápad, zda je někdo ochoten financovat to, co musíte nabídnout.

Závěrečné myšlenky

Nakonec jsou mnoho zdrojů dostupných ženám, které se chtějí naučit kódovat. Od výukových programů, přes online kurzy, video obsah a podcasty až po události a komunitní skupiny, není nic, co by vám mohlo zabránit v vstupu do technologického světa a dosažení vašich snů..

Nedovolte, aby vám stály stereotypy a genderové předpojatosti. Převzměte kontrolu, vytvořte plán a sledujte. Svět potřebuje více kodérů pro ženy.

Pokud tedy máte zájem a ambice vstoupit do technologického průmyslu, podívejte se na tyto zdroje a začněte hned. Pokud něco, můžete inspirovat více žen k následování.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map