21 najlepších rozšírení prehliadača Chrome pre študentov (a učiteľov)

Tu je kurátorská zbierka 21 najlepších a bezplatných Rozšírenia Google Chrome pre študentov ktoré vám pomôžu využiť silu vášho prehliadača a stať sa lepším a efektívnejším študentom.


Väčšina modernej práce študentov sa vykonáva vo webovom prehliadači. Ak ste na vysokej škole alebo na vysokej škole, je veľká pravdepodobnosť, že budete pracovať a štúdium sa vykonáva aj v prehliadači.

V tomto článku vás prevediem niektorými časťami najlepšie rozšírenia prehliadača Chrome, ktoré musí mať každý študent. Niektoré z nich vám pomôžu stať sa produktívnejšími; niektoré vám pomôžu predchádzať chybám pri písaní.

Inštalácia všetkých týchto rozšírení Google Chrome je bezplatná a aplikácie sa jednoducho používajú.

najlepšie rozšírenia Google Chrome pre študentov a učiteľov

gramatika & Nástroje na kontrolu pravopisu

Grammarly

gramaticky chrómované predĺženie

Grammarly je pokročilý nástroj na kontrolu gramatiky, ktorý otestuje vaše písanie proti stovkám gramatických chýb.

bezplatná verzia tejto aplikácie vám pomôže zabrániť gramatickým chybám vo väčšine svojho písania. Najlepšie na tomto rozšírení je, že funguje takmer na všetkých webových stránkach vrátane služieb Gmail, Dokumenty Google atď. Na rozdiel od väčšiny iných gramatických nástrojov vám dáva možnosť vybrať si, ktorú angličtinu píšete – britskú alebo americkú.

prémiová verzia tejto aplikácie vám pomôže nielen skontrolovať gramatické chyby, ale tiež vám pomôže skontrolovať text proti plagiátorstvo. Pomáha tiež nastaviť tón pre písanie a podľa toho navrhuje úpravy.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/grammarly-for-chrome/kbfnbcaeplbcioakkpcpgfkobkghlhen

LanguageTool

rozšírenie na tongagetool chróm

Aj keď vstavaný nástroj na kontrolu pravopisu v prehliadači Chrome vám môže pomôcť opraviť niektoré pravopisné chyby, nie je vybavený tak, aby vám pomohol opraviť gramatické chyby.. LanguageTool vám pomôže opraviť gramatické chyby vo viac ako 20 rôznych jazykoch.

Funguje takmer na všetkých stránkach vrátane sociálnych médií a e-mailových schránok. LanguageTool podčiarkuje text, ktorý vyžaduje opravu a umožňuje vám opraviť gramatické chyby jediným kliknutím. Označuje sa v texte chyby pravopisu aj gramatické chyby.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/grammar-and-spell-checker/oldceeleldhonbafppcapldpdifcinji

GrammarBase

rozšírenie chróm

GrammarBase je bezplatný nástroj na kontrolu gramatiky, ktorý kontroluje všetko od interpunkcie po štýl. Môže vám to pomôcť opraviť gramatické chyby pri písaní jediným kliknutím. Kontroluje tiež váš text proti plagiátorstvu.

Najlepšia časť o tejto gramatike je, že je úplne zadarmo a nevyžaduje žiadne inovácie na odomknutie ďalších funkcií. Funguje takmer na všetkých webových stránkach vrátane služieb Gmail a Facebook.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/grammarbase-web-grammar-c/plklmneddckmpnnkjldofmaegchjmoea

Moja gramatická kontrola

moje rozšírenie rozšírenia gramatiky o kontrolu

Moja gramatická kontrola je bezplatný nástroj na kontrolu gramatiky, ktorý vám môže pomôcť opraviť základné gramatické chyby. Funguje takmer na všetkých webových stránkach a umožňuje opraviť gramatické chyby jediným kliknutím.

To tiež kontroly pravopisu chyby a návrhy opráv, ktoré môžete použiť jediným kliknutím.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/my-grammar-check/ecpbljknammclncihheaiehdahccgmnk

zázvor

predĺženie chrómu

zázvor je jedným z najpopulárnejších nástrojov na kontrolu gramatiky na internete. To vám umožní opravte gramatické chyby jediným kliknutím. Tiež vám to pomôže návrhy na jasnosť a preformulovanie viet.

To tiež umožňuje preložiť text jediným kliknutím. Bezplatná verzia Ginger vám umožní opraviť takmer všetky základné gramatické chyby pri písaní na internete. Funguje s Gmailom, Dokumentmi Google, Facebookom, Reddit a takmer všetkými ostatnými webmi.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/grammar-and-spelling-chec/kdfieneakcjfaiglcfcgkidlkmlijjnh

Dáma na plagiátorstvo

ProWritingAid

pre písanie pomoc chróm rozšírenie

ProWritingAid je bezplatný nástroj, ktorý skontroluje gramatiku písania chyby a ponúka návrhy na zlepšenie štýlu písania. Môže vám pomôcť predchádzať chybám a vylepšiť písanie. Je tiež dodávaný s kontrola plagiátorstva.

Funguje takmer na všetkých webových stránkach na internete vrátane e-mailových schránok, Twitteru a ďalších obľúbených stránok. Dodáva sa s vstavaný tezaurus ktorý ponúka návrhy na zlepšenie písania.

Všetky návrhy je možné použiť jediným kliknutím hneď od textu, pretože toto rozšírenie automaticky zvýrazní text, ktorý si vyžaduje opravu alebo zlepšenie.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/prowritingaid/npnbdojkgkbcdfdjlfdmplppdphlhhcf

Plagly

čisto chrómované predĺženie

Plagly je a gramatika a plagiátorstvo. Kontroluje váš text proti tisícom stránok online a hlási plagiátorské pasáže vo vašom texte. Poskytuje tiež návrhy na opravu gramatických chýb pri písaní.

Aj keď prvých niekoľko akcií je zadarmo, musíte zaplatiť prijateľný mesačný poplatok, aby ste získali plný prístup k nástroju a neobmedzenú kontrolu plagiátov..

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/plagly-plagiarism-checker/dhkdaobajijkikfmfhnebdocgfimnpag

Kontrola plagiátu

rozšírenie chrómu na kontrolu plagiátorstva

Kontrola plagiátu je bezplatné rozšírenie Chrome, ktoré kontroluje plagiát v texte. Môžete vybrať ľubovoľný odsek a kliknutím pravým tlačidlom myši na výber skontrolovať jeho plagiát.

to je úplne zadarmo a nevyžaduje, aby ste zaplatili za úplný prístup. Aj keď to nie je dokonalý nástroj na kontrolu plagiátov, je úplne zadarmo a ponúka základné kontroly plagiátov.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/plagiarism-checker-for-ch/pkgnahhgdacdodckgdpomajapacjhjbf

Generátory citácií

MyBib

rozšírenie mybib chróm

MyBib je a bezplatný generátor citácií rozšírenie pre Google Chrome. Toto chrómové predĺženie radí, či je zdroj dôveryhodný. Pomáha tiež vytvárať citácie na základe viac ako 9 000 podporovaných preddefinovaných štýlov citácií vrátane Chicago, MLA, APA, AMA a Harvard.

Môžete tiež skopírujte si bibliografiu do schránky alebo si ju stiahnite ako dokument programu Word. Môže robiť to, čo EasyBib a Cite This For Me robia a robia to lepšie. Toto rozšírenie odporúčam pre ďalšie dve možnosti.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/mybib-free-citation-gener/phidhnmbkbkbkbknhldmpmnacgicphkf

Citujte to pre mňa

Citujte to pre mňa rozšírenie chróm

Citujte to pre mňa automaticky vytvára citácie webových stránok a odkazy v dokumentoch s mnohými rôznymi štýlmi, z ktorých si môžete vybrať. Štýly zahŕňajú Chicago, APA, MLA a Harvard.

Robí to všetko jediným kliknutím na tlačidlo. To vám umožní vytvárať krásne citácie, ktoré vyzerajú dobre a sú prijateľné pre akademické použitie.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/cite-this-for-me-web-cite/nnnmhgkokpalnmbeighfomegjfkklkle

EasyBib

predĺženie chrómu easybibu

EasyBib je bezplatné rozšírenie prehliadača Chrome cituje webové stránky jediným kliknutím a tiež radí vám o dôveryhodnosti webových stránok, ktoré citujete. Je oveľa lepšie spoliehať sa na EasyBib ako na odhad.

Môže vám povedať, ktoré citácie sú dôveryhodné a ktoré sa dajú použiť a ktorým by ste sa mali vyhnúť ako mor.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/easybib-toolbar/hmffdimoneaieldiddcmajhbjijmnggi

slovník & tezaurus

Slovník Google

rozšírenie slovníka Google Chrome

Slovník Google je oficiálne rozšírenie spoločnosti Google pre prehliadač Chrome, ktoré vám umožňuje priamo vidieť definície Oficiálny slovník spoločnosti Google. Už nemusíte hľadať slová na stránkach Google na kontrolu ich významu alebo pravopisu.

Môžete buď kliknúť na ikonu rozšírenia Chrome a napísať / vložiť slovo, ktoré má Google definovať. Môžete tiež jednoducho kliknúť na slovo kdekoľvek na stránke a toto rozšírenie vám ukáže význam v malom in-line rozbaľovacom zozname.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/google-dictionary-by-goog/mgijmajocgfcbeboacabfgobmjgjcoja

Power Thesaurus

rozšírenie tezauru chróm

Power Thesaurus je bezplatné rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré vám môže ukázať antonymá a synonymá bez toho, aby ste opustili webovú stránku, na ktorej ste našli slovo. Pomôže vám vylepšiť písanie tým, že ho urobí veľmi ľahko nájsť podobné a silnejšie slová nahradiť slabé slová.

Tezaurus môžete skontrolovať pomocou tohto rozšírenia buď výberom slova a kliknutím pravým tlačidlom myši na výber. Prípadne môžete kliknúť na ikonu rozšírenia na paneli ponuky a zadať slovo ručne a vyhľadať tezaurus.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/power-thesaurus/hhnjkanigjoiglnlopahbbjdbfhkndjk

Quillbot

predĺženie chrómu quillbot

Quillbot je bezplatné rozšírenie Chrome, ktoré vám pomôže nahradiť slová ich alternatívami z tezauru len jedným kliknutím. Namiesto hľadania alternatív pre každé jednotlivé slovo môžete do tohto nástroja jednoducho vložiť odsek alebo vetu a kliknutím na tlačidlo Quill it vygenerovať nový odsek s alternatívnymi slovami.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/quillbot/iidnbdjijdkbmajdffnidomddglmieko

Nástroje produktivity

Sústreď sa

zamerajte sa na rozšírenie chrómu

Ak nenávidíš pocit pocitu viny míňanie hodín na sociálnych médiách alebo na YouTube, potom Sústreď sa je rozšírenie, ktoré ste hľadali. Blokovaním rušivých webových stránok pomáha minimalizovať 5-minútovú registráciu na sociálnych médiách, ktorá sa premení na hodiny.

Toto rozšírenie vám umožňuje stanoviť denný limit príspevkov pre „sociálne médiá a rušivé webové stránky“. Predvolená hodnota je iba 10 minút. Váš denný príspevok je počet minút, počas ktorých máte povolené prezerať webové stránky vo vašom zozname vyrušovania.

Ak ste tvrdý geek produktivity, môžete povoliť jadrovú možnosť z nastavení, ktoré úplne blokuje všetky webové stránky. jadrová možnosť môže blokovať všetky webové stránky Ak chcete tráviť čas offline prácou na zložitých veciach, keď si nemôžete dovoliť rozptýlenie.

Ak chcete prehliadať internet voľne cez víkendy alebo po práci, môžete si prispôsobiť možnosti aktívnych hodín a aktívnych dní. V ponuke možností môžete zadať všetky stránky, ktoré chcete blokovať, do zoznamu rozptýlení alebo môžete kliknúť na ikonu rozšírenia na paneli ponuky a odtiaľ pridať aktuálnu stránku do zoznamu..

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/stayfocusd/laankejkbhbdhmipfmgcngdelahlfoji

Evernote Web Clipper

Rozšírenie evernote chrome

Evernote je najviac populárna aplikácia na vytváranie poznámok, ktorú používajú milióny ľudí okolo sveta. Môže vás nielen zvýšiť produktivitu, ale tiež vám pomôže zapamätať si všetko, čo sa naučíte. Najlepšie časť o používaní Evernote je schopnosť zachytávať poznámky z obsahu online ako sú webové stránky, e-maily a iný obsah jediným kliknutím.

Proces zaznamenávania poznámok spoločnosti Evernote môže urýchliť váš pracovný postup a ponúka jednoduchý spôsob uloženia všetkého, čo sa dozviete.
Aplikácia Evernote Web Clipper umožňuje zachytiť takmer všetko na internete. Od výskumných materiálov po memy môžeteave všetko na váš účet Evernote iba niekoľkými kliknutiami.

Toto rozšírenie vám tiež umožňuje robiť snímky obrazovky. Najlepšie na tomto rozšírení je, že vám umožňuje zachytiť iba časti stránky. Okrem toho môže ľahko vybrať obsah webových stránok, ako sú Reddit príspevky, Tweety, blogové príspevky atď.

Najlepšie na ukladanie obsahu pomocou Web Clipper je to, že máte uloženú kópiu vo svojom zariadení Evernote, aj keď / aj po tom, ako sa webová stránka prepne do režimu offline.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/evernote-web-clipper/pioclpoplcdbaefihamjohnefbikjilc

Todoist

rozšírenie todoistického chrómu

Todoist je jedným z najviac populárne aplikácie pre zoznam úloh. Ponúka aplikácie pre všetky zariadenia vrátane Android, iOS atď. Udržiavanie zoznamu úloh v hlave iba ochromí vašu produktivitu. Rozšírenie Todoist Chrome vám umožní zostať produktívnym počas celého dňa bez toho, aby ste zabudli na ktorúkoľvek z vašich úloh. Čisté rozhranie uľahčuje sledovanie všetkých vašich úloh za deň.

Todoista je vyrobený so zreteľom na spoluprácu. Môžete ľahko spolupracovať s ostatnými ľuďmi ktorí používajú Todoist na úlohy a projekty. Svojim spolužiakom môžete zanechať komentáre k úlohám.

Čo sa mi na Todoistovi najviac páči, je to automaticky navrhuje čas a dátum úloh podľa vášho rozvrhu. Keď vytvoríte úlohu, navrhne sa dátum, ak kliknete na ikonu kalendára vedľa názvu úlohy.

Na zlepšenie vášho pracovného postupu vám Todoist umožňuje rozdeliť vaše úlohy medzi projekty a štítky. Môžete tiež vytvoriť filtre filtrovať úlohy na základe priorít, projekty a komu sú pridelení. Todoist môže byť minimálny zoznam úloh alebo plnohodnotný stroj na zvyšovanie produktivity s desiatkami funkcií, ako napríklad Pripomienky, opakované úlohy, filtre, štítky, a oveľa viac.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/todoist-to-do-list-and-ta/jldhpllghnbhlbpcmnajkpdmadaolakh

Dualless

predĺženie chrómu bez duše

Dualless vám pomôže pracovať vedľa seba s dvoma otvorenými oknami. Práca na jednom monitore môže byť únavná, pretože dochádza k prepínaniu medzi viacerými oknami. Ak si nemôžete dovoliť dva monitory, môžete použiť Dualless na usporiadanie dvoch okien vedľa seba pomocou niekoľkých kliknutí.

Môžeš drag and drop Windows bok po boku sami, ale toto rozšírenie vám to pomôže urobiť iba pomocou niekoľkých kliknutí. Dualless ponúka veľa rôznych variantov rozloženia, z ktorých si môžete vybrať. Musíte len vybrať dve karty, ktoré chcete rozdeliť, a kliknutím na ikonu rozšírenia vyberte rozloženie okna.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/dualless/bgdpkilkheacbboffppjgceiplijhfpd

Automatické zvýraznenie

rozšírenie automatického zvýraznenia chrómu

Automatické zvýraznenie vám pomôže prečítať obsah online oveľa rýchlejšie automaticky zvýrazní najdôležitejšie časti stránky. Je smiešne presná s najdôležitejšími udalosťami. Môže vám to pomôcť skrátiť čas čítania na polovicu.

Namiesto čítania celého článku môžete po nainštalovaní rozšírenia kliknúť na ikonu Automatické zvýraznenie na paneli s ponukami zvýraznite časti obsahu, ktoré sú najdôležitejšie. Rozšírenie zvýrazňuje pasáže so žltým pozadím. Farebnú schému zvýrazneného textu môžete upraviť na stránke možností rozšírenia.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/auto-highlight/dnkdpcbijfnmekbkchfjapfneigjomhh

Rozšírenie Kami

kami chrómové predĺženie

kami je bezplatné rozšírenie, ktoré vám umožňuje upravovať a komentovať dokumenty PDF priamo v prehliadači. Umožňuje vám pridávať text k dokumentom alebo ich dokonca kresliť. Funguje v režime offline a prichádza s desiatkami funkcií zadarmo.

Dokumenty môžete upravovať z Disku Google alebo z Učebne Google. Kami je určený na spoluprácu medzi študentmi a učiteľmi. Pomáha vám ľahko spolupracovať s vašimi učiteľmi a ostatnými študentmi.

Či už chcete poznámkam komentovať, aby boli lepšie čitateľné, alebo chcete, aby váš učiteľ dostal recenziu na úlohu, Kami vám s tým môže pomôcť. Ponúka plynulý pracovný tok pre obe strany anotovanie dokumentov PDF a spolupráca nad nimi.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/kami-extension-pdf-and-do/ecnphlgnajanjnkcmbpancdjoidceilk

tmavý oblak

predĺženie chrómu nimbus

tmavý oblak vám pomôže snímajte screenshoty a nahrávajte screencasty vášho prehliadača. To vám umožní Zachyťte snímky celej stránky, ako aj iba vybrané oblasti stránky. Umožňuje vám tiež komentovať a upravovať snímky obrazovky priamo v prehliadači. Značku vodoznaku môžete tiež pridať do všetkých snímok obrazovky pomocou niekoľkých kliknutí.

Môže vám to pomôcť upravovať snímky obrazovky bez opustenia prehliadača. To vám umožní pridajte do svojich snímok obrazovky vodoznaky, text a obrázky. Časti obrázkov môžete rozmazať aj niekoľkými kliknutiami. Nimbus vám môže pomôcť zachytiť dôležité informácie presne tak, ako sú zobrazené na stránke.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/nimbus-screenshot-screen/bpconcjcammlapcogcnnelfmaeghhagj

LastPass

chrómové predĺženie lastpass

LastPass je jedným z najlepší správcovia hesiel ktoré vaše heslá bezpečne ukladajú v cloude a poskytujú vám bezpečný prístup na všetky webové stránky, na ktoré sa prihlasujete, z každého počítača a mobilného zariadenia.

LastPass si pamätá všetky vaše heslá, takže si nemusíte vyberať slabé alebo ľahko zapamätateľné heslá. Je to viac než len správca hesiel. Môže ukladať nielen heslá, ale aj ďalšie dôležité informácie, ako sú podrobnosti o vašej kreditnej karte, podrobnosti o vašom bankovom účte.

LastPass prichádza s bezplatným programom alebo môžete upgradovať na prémiové plány už od 3 $ mesačne.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/lastpass-free-password-ma/hdokiejnpimakedhajhdlcegeplioahd

Tu môžete prehliadať ďalšie aplikácie zamerané na študentov a učiteľov, vrátane vzdelávacích hier, aplikácií na výučbu cudzích jazykov, kalkulačiek a ďalších informácií..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map