Najlepsze zasoby online dla kobiet, które chcą nauczyć się kodować

Chociaż w końcu zaczynamy dostrzegać niewielką zmianę, nie można zaprzeczyć, że wiele kobiet nie chce wstąpić do przemysłu STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria i matematyka). Tutaj skompilowałem to, co najlepsze .


Nie wierz mi? Sprawdź te zaskakujące statystyki dotyczące kobiet w świecie technologii:

 • Kobiety mają tylko 5% startupów
 • 11% stanowisk kierowniczych w Dolinie Krzemowej należy do kobiet
 • Jedynie 25% miejsc pracy związanych z komputerami stanowią kobiety
 • Zaledwie 3% kobiet twierdzi, że kariera technologiczna była ich pierwszym wyborem

A to dopiero początek.

Ale chodzi o to, że kobiety są lepszymi programistami niż mężczyźni. Wykazało to badanie przeprowadzone w 2016 r. Na ponad 3 milionach wniosków Github 79% wniosków kobiet o pociągnięcie zostało zaakceptowanych, z obserwacją mężczyzn o 74,6% – ale tylko wtedy, gdy płeć nie została ujawniona.

Badanie to stwierdza dalej, że w programowaniu open source występuje uprzedzenie ze względu na płeć, ponieważ kiedy płeć była możliwa do zidentyfikowania w publicznym profilu użytkownika, liczba odrzuceń dla kobiet znacznie wzrosła.

Chociaż nie twierdzę, że jestem ekspertem w zakresie uprzedzeń związanych z płcią, ani nie chcę podać listy powodów, dla których kobiety nie są tak rozpowszechnione w świecie technologii, twierdzę, że istnieje wyraźny brak równowagi. W końcu liczby nie kłamią.

Ale to może się zmienić, dając kobiety więcej możliwości dołączenia do świata technologii i odnoszą sukcesy jako ich męscy odpowiednicy. W rzeczywistości każda kobieta, która chce nauczyć się kodować, może teraz, pod warunkiem, że wie, gdzie udoskonalić swoje umiejętności.

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, która chce zmienić karierę, czy młodą dziewczyną, która chce nauczyć się kilku umiejętności kodowania, zapewniam Ci ochronę. Spójrz na to niesamowite łapanka zasobów zaprojektowany, aby pomóc kobiecie przełamać bariery i wejść w świat technologii z dowolną potrzebą.

Lista zasobów dla kobiet, które chcą nauczyć się kodować

Najlepsze zasoby online dla kobiet, które chcą nauczyć się kodować

Aby ci to ułatwić. Podzieliłem każdy zasób na osobne kategorie, abyś mógł znaleźć dokładnie to, czego szukasz.

Szkolenie na miejscu

1. Ada Developers Academy

akademia programistów ada

Ada Developers Academy to zaawansowany i wysoce selektywny program szkoleniowy z siedzibą w Seattle w stanie Waszyngton, przeznaczony dla kobiet i osób o zróżnicowanej płci, które chcą zostać programistami.

Opierając się na sponsorach, aby sfinansować intensywne doświadczenie w klasie i staż w branży (co oznacza, że ​​czesne jest bezpłatne), Ada uczy kobiety Ruby, Rails, HTML, CSS, JavaScript, Git i Kontrola źródła.

2. Girls Who Code

dziewczyny, które kodują

74% młodych dziewcząt wyraża zainteresowanie naukami ścisłymi i informatyką. A jednak, kiedy przychodzi czas na podjęcie decyzji, co studiować i jaką karierę wybrać, coś się dzieje i wielu wybiera inną ścieżkę. Girls Who Code został zaprojektowany, aby przerwać ten cykl i dać młodym dziewczętom umiejętności i pewność siebie, aby mogły rozwijać swoją karierę techniczną.

Oferują kluby pozalekcyjne dla dziewcząt już w szkole podstawowej, dzięki czemu mogą zacząć uczyć się podstaw i rozwinąć zamiłowanie do kodowania. Dla dziewcząt z gimnazjum i liceum organizowane są specjalne obozy letnie, które uczą kodowania i wystawiają dziewczęta na potencjalne stanowiska technologiczne, którymi mogą być zainteresowani.

3. Hackbright Academy

akademia hackbright

Aby pomóc kobietom zostać świetnymi programistami, Hackbright Academy oferuje 12-tygodniowy przyspieszony kurs, który obejmuje zarówno tradycyjne zajęcia w klasie, jak i pracę nad indywidualnym projektem, w celu dokładnego zrozumienia inżynierii oprogramowania.

4. MotherCoders

mothercoders

MotherCoders to organizacja non-profit, której celem jest pomoc mamom w wkroczeniu do świata technologii, aby mogły stworzyć sobie solidną karierę. Poprzez 9-tygodniowy program szkoleniowy w niepełnym wymiarze godzin (wraz z opieką nad dziećmi na miejscu) MotherCoders ma na celu pomóc osobom, które mają trudności z dostępem do programów edukacyjnych, ponownie wejść na rynek pracy, przyspieszyć karierę zawodową lub przyspieszyć start-up.

5. Girl Develop It

dziewczyna to rozwija

Girl Develop To kolejna organizacja non-profit obejmująca 62 miasta w Stanach Zjednoczonych, która zapewnia kobietom niedrogie sposoby uczenia się tworzenia stron internetowych i oprogramowania. Dzięki zajęciom osobistym i wsparciu społeczności Girl Develop It ma nadzieję dać kobietom pewność w tworzeniu własnych aplikacji internetowych i mobilnych.

Szkolenia online / kursy

1. Skillcrush

umiejętności

W Skillcrush bierzesz określone zajęcia online w oparciu o to, czego chcesz się nauczyć. Na przykład naucz się tworzenia stron internetowych, zaawansowanego WordPressa, projektowania stron internetowych, analizy danych, a nawet pisania tekstów w Internecie.

Choć programy szkoleniowe nie ograniczają się tylko do kodowania kobiet (około 25% studentów to mężczyźni), programy szkoleniowe zostały opracowane, aby pomóc kobietom wejść do branży swoich marzeń.

2. Rails Girls

szyny dziewcząt

Rails Girls to internetowy zasób dla kobiet, które chcą dowiedzieć się więcej o technologii i jak budować swoje pomysły. Naucz się podstawowego programowania, szkicowania i prototypowania. Ponadto możesz uzyskać dostęp do internetowych przewodników internetowych, materiałów i narzędzi, które pomogą Ci w realizacji pomysłów i informacji o wydarzeniach, dzięki czemu możesz spotkać kobiety o podobnych upodobaniach, które chcą wkroczyć do świata technologii.

Poradniki

Znalezienie samouczków dotyczących kodowania w Internecie jest tak proste, jak szybkie wyszukiwanie w Google. Powiedziałem, że ułatwiłem ci trochę, udostępniając tutoriale, więc nie musisz samodzielnie przeszukiwać sieci:

1. Poradniki CSS

Szukasz kilku samouczków, które pomogą Ci w umiejętnościach CSS? Tripwire zaokrągliło niektóre z najbardziej pomocnych samouczków CSS, abyś mógł pracować nad stylizacją i układami swoich stron internetowych. Każdy samouczek ma specyficzny charakter, więc po prostu znajdź ten, który odpowiada Twoim potrzebom i sprawdź go.

2. Samouczki dotyczące kodu zdobywania kodu

Dowiedz się o najczęściej używanych językach witryny, takich jak HTML, CSS, JavaScript i PHP, dzięki zestawowi bezpłatnych samouczków do kodu Code Conquest. Chociaż nie zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu pełnego szkolenia na dowolny temat, te samouczki mogą pomóc Ci zdecydować, czy ten język jest dla Ciebie właściwym wyborem.

3. CodeAcademy

Chociaż CodeAcademy nie jest specjalnie skierowana do kobiet, jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nauki kodowania. Dołącz do milionów osób uczących się HTML, CSS, JavaScript, jQuery, PHP, Python i Ruby – wszystko za darmo.

4. Code Avengers

Code Avengers przenosi samouczki na wyższy poziom, czyniąc je interaktywnymi i zabawnymi. Ponownie, choć nie jest specjalnie skierowany do kobiet, jest wiele do nauczenia się, jak kodować gry, aplikacje i strony internetowe przy użyciu JavaScript, HTML i CSS. Ten samouczek, dostępny w wielu językach, zajmuje tylko 12 godzin.

5. Khan Academy

Khan Academy oferuje osoby, które chcą nauczyć się kodować samouczki wideo krok po kroku dotyczące programowania rysunków, animacji i gier. Możesz także dowiedzieć się, jak tworzyć strony internetowe przy użyciu HTML i CSS.

Slack Channels / Podcasts / Videos

Oto przegląd najlepszych kanałów Slack, podcastów i filmów dla kobiet, które chcą nauczyć się kodować.

1. Kanały Slack dla kobiet w świecie techniki

Jeśli znasz narzędzie komunikacji Slack i chcesz nawiązać kontakt z innymi kobietami w dziedzinie technologii, dołącz do dowolnej z tych popularnych kanałów Slack:

 • Women in Technology: liczący ponad 800 członków i przyjmujący każdego bez względu na poziom umiejętności, możesz rozmawiać z innymi kobietami, które piszą kod, testują oprogramowanie, projektują grafikę i nie tylko.
 • #FemaleFounders: łącz się z nowymi, uznanymi i ambitnymi założycielami firm technologicznych, aby dzielić się pomysłami i znajdować rozwiązania problemów. Uczenie się od siebie przedsiębiorców ułatwia manewrowanie w skomplikowanym, a czasem samotnym świecie technologii – szczególnie jako kobiety.
 • Kobiety Technicy: Podzielony na trzy zespoły: wczesna kariera, kariera średniego szczebla i ustalona kariera, ten kanał Slack połączy Cię z osobami o podobnych upodobaniach, a także poinformuje o nadchodzących wydarzeniach i zasobach, aby pomóc w rozwoju Twojej kariery.

2. Podcasty założycielki kobiet

Zapoznaj się z jednym z najlepszych podcastów dla kobiet, które chcą przełamać formę i zostać założycielami własnych startupów:

 • Startup School Radio od Y Combinator: dowiedz się od dawnych założycieli lub inwestorów o takich rzeczach, jak zakładanie, finansowanie i skalowanie własnej firmy.
 • Girlboss Radio: każdy podcast to wywiad z kobietą odnoszącą sukcesy, która odcisnęła swoje piętno w świecie biznesu. Dowiedz się, jak to zrobili i czego się nauczyli po drodze.
 • Zrobiła to po swojemu z Amandą Boleyn: dowiedz się o najlepszych kobiet-przedsiębiorcach i o tym, jak robili to po swojemu.
 • SheNomads: jeśli chcesz dostać się do świata technologii, pracować zdalnie i podróżować po świecie, jest to podcast dla Ciebie.
 • Podcast MADWomen by Women in Wireless: ten podcast dotyczy kobiet w świecie mobilnym i cyfrowym. Dowiedz się o wyjątkowych przywódczyniach, dowiedz się, co trzeba osiągnąć, aby osiągnąć sukces, i daj sobie prawo do przejęcia kontroli nad swoim życiem, pomimo różnych szans.

3. Listy odtwarzania wideo dla koderów kobiet

Jeśli wolisz oglądać treści wideo w przeciwieństwie do tekstu pisanego, sprawdź listę pomocnych list odtwarzania wideo zaprojektowanych, aby pomóc Ci we wszystkich twoich potrzebach związanych z kodowaniem:

 • CodePath: inżynieria oprogramowania to ciągle zmieniająca się branża, co oznacza, że ​​dopiero zaczynasz, ciężko jest nadążyć. Znajdź mentorów, ucz się nowych umiejętności i odkrywaj projekty, dzięki którym doskonalenie umiejętności kodowania jest łatwiejsze i przyjemniejsze.
 • WomenWhoCode: ta non-profitowa playlista filmów pomaga inspirować kobiety do osiągania doskonałych wyników w karierze technologicznej. Z ponad 50 000 członków w 20 krajach (i ponad 3000 wydarzeń na całym świecie) jest to miejsce, w którym potrzebujesz odrobiny pewności siebie i dużej wiedzy..
 • Coding Blonde: twórca Coding Blond założył ten kanał YouTube w czasie, gdy uczyła się kodować i odkryła, że ​​jest on zastraszający dzięki wszystkim stereotypom.

Społeczności

Na świecie jest tak wiele społeczności łączących kobiety w świecie technologii, które chcą uczyć się od innych. Oto kilka najlepszych na początek:

1. Grupy na Facebooku

Women in Tech

kobiety w technice

Ta grupa na Facebooku jest dla każdego, kto identyfikuje się jako kobieta, która chce rozmawiać o technologii. Ma na celu pokazać ludziom, że mogą spełnić swoje marzenia bez względu na przeszkody, a nawet połączyć Cię z podcastem „Kobiety w technice”.

Global Tech Women

globalne kobiety technologii

Dowiedz się o najnowszych wydarzeniach w świecie techniki i dołącz do rozmów z własnymi historiami. Ponadto dowiedz się o nadchodzących wydarzeniach, które organizuje Global tech Women, abyś mógł uczestniczyć i rozwijać swoją karierę technologiczną.

2. Listy i czaty na Twitterze

Sprawdź fempire, aby uzyskać pełną listę kobiet na całym świecie w branży technologicznej, którą powinieneś śledzić. Ponadto Women in Tech Chat jest doskonałym źródłem inspiracji, dzielenia się pomysłami i prowadzenia rozmów.

Chcesz listę hashtagów na Twitterze lub Instagramie? Girl Knows Tech wykonuje świetną robotę, uzupełniając najczęściej używane hashtagi dla kobiet w świecie technologii.

Oto niektóre z moich ulubionych:

 • #womenintech
 • #femalefounders
 • #womenwhocode
 • #codegoals
 • #womeninbiz

Oczywiście to dopiero początek. Ale znalezienie innych kobiet w świecie techniki, które podążą za tobą (i odwrotnie) to najlepszy sposób na zbudowanie własnej społeczności, na której możesz polegać w rozwiązywaniu problemów, inspiracji i dzieleniu się nowymi pomysłami.

3. Wydarzenia

Jeśli chcesz uczestniczyć w wydarzeniach w sieci z innymi osobami z branży, sprawdź je podczas następnej podróży służbowej:

 • Grace Hopper Celebration: dołącz do największego na świecie zgromadzenia kobiet technologów. Zarejestruj się jako mówca lub wolontariusz albo po prostu weź udział i ciesz się atmosferą.
 • Gender Summit: ten szczyt ma na celu ustalenie, dlaczego uprzedzenia związane z płcią istnieją w świecie nauki i technologii oraz jak je przezwyciężyć.
 • Konferencja Tapia: celem tej konferencji jest promowanie i celebrowanie różnorodności w informatyce. Stara się rozpoznać różnorodność, połączyć ludzi i stworzyć społeczności wykraczające poza konferencję, uzyskać porady od wiodących specjalistów w branży i zainspirować się sukcesem innych.
 • Women Startup Challenge: jeśli Twój startup potrzebuje finansowania, weź udział w Women Startup Challenge i przekonaj się, czy ktoś chce sfinansować to, co masz do zaoferowania.

Końcowe przemyślenia

W końcu są wiele zasobów dostępnych dla kobiet, które chcą nauczyć się kodować. Od programów szkoleniowych w klasie, kursów online, treści wideo i podcastów po wydarzenia i grupy społeczności, nie ma nic, co powstrzymałoby cię przed wejściem do świata technologii i spełnieniem marzeń.

Nie pozwól, aby stereotypy i uprzedzenia ze względu na płeć zatrzymały Twoje życie. Przejmij kontrolę, opracuj plan i wykonaj kolejne czynności. Świat potrzebuje więcej kobiet kodujących.

Tak więc, jeśli masz ochotę wejść do branży technologicznej, sprawdź te zasoby i zacznij od razu. Jeśli już, możesz zainspirować więcej kobiet do naśladowania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map