Oto wyselekcjonowana kolekcja 21 najlepszych i darmowych Rozszerzenia Google Chrome dla studentów aby pomóc Ci wykorzystać moc przeglądarki, aby stać się lepszym i wydajniejszym uczniem.


Większość współczesnych prac studentów odbywa się w przeglądarce internetowej. Jeśli jesteś na studiach, istnieje większe prawdopodobieństwo, że większość pracy wykonujesz, a nauka odbywa się również w przeglądarce.

W tym artykule przeprowadzę Cię przez niektóre z nich najlepsze rozszerzenia Chrome, które każdy uczeń musi mieć. Niektóre z nich pomogą Ci zwiększyć produktywność; niektóre pomogą ci uniknąć błędów w pisaniu.

Wszystkie te rozszerzenia Google Chrome można bezpłatnie zainstalować, a aplikacje są bardzo łatwe w użyciu.

najlepsze rozszerzenia Google Chrome dla uczniów i nauczycieli

Gramatyka & Narzędzia ortograficzne

Gramatycznie

gramatycznie chromowane rozszerzenie

Gramatycznie to zaawansowane narzędzie do sprawdzania gramatyki, które testuje twoje pisanie pod kątem setek błędów gramatycznych.

The Darmowa wersja tej aplikacji ci pomoże zapobiegać błędom gramatycznym w większości twojego pisania. Najlepsze w tym rozszerzeniu jest to, że działa ono na prawie wszystkich witrynach, w tym Gmailu, Dokumentach Google itp. W przeciwieństwie do większości innych narzędzi gramatycznych, daje możliwość wyboru, który angielski piszesz – brytyjski lub amerykański.

The wersja premium tej aplikacji nie tylko pomoże ci sprawdzić błędy gramatyczne, ale także pomoże ci sprawdzić tekst plagiat. Pomaga także ustawić ton pisania i sugeruje odpowiednie modyfikacje.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/grammarly-for-chrome/kbfnbcaeplbcioakkpcpgfkobkghlhen

LanguageTool

rozszerzenie chrom languagetool

Chociaż wbudowany moduł sprawdzania pisowni w Chrome może pomóc Ci naprawić niektóre błędy ortograficzne, nie jest on wyposażony w pomoc w naprawianiu błędów gramatycznych. LanguageTool pomaga Ci naprawić błędy gramatyczne w ponad 20 różnych językach.

Działa na prawie wszystkich witrynach, w tym w mediach społecznościowych i skrzynkach e-mail. LanguageTool podkreśla tekst, który wymaga korekty, i pozwala naprawić błędy gramatyczne za pomocą jednego kliknięcia. Oznacza w tekście zarówno błędy ortograficzne, jak i błędy gramatyczne.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/grammar-and-spell-checker/oldceeleldhonbafppcapldpdifcinji

GrammarBase

rozszerzenie chromowe gramatyki

GrammarBase to bezpłatne narzędzie do sprawdzania gramatyki, które sprawdza wszystko od interpunkcji po styl. To może ci pomóc naprawić błędy gramatyczne w swoim piśmie za pomocą jednego kliknięcia. Sprawdza również twój tekst przeciwko plagiatowi.

Najlepszą częścią tego sprawdzania gramatyki jest to, że jest całkowicie za darmo i nie wymaga żadnych aktualizacji, aby odblokować więcej funkcji. Działa na prawie wszystkich witrynach, w tym Gmail i Facebook.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/grammarbase-web-grammar-c/plklmneddckmpnnkjldofmaegchjmoea

Moja kontrola gramatyki

moja gramatyka sprawdź rozszerzenie chrom

Moja kontrola gramatyki to bezpłatne narzędzie do sprawdzania gramatyki, które może ci pomóc naprawić podstawowe błędy gramatyczne. Działa na prawie wszystkich stronach internetowych i pozwala naprawić błędy gramatyczne za pomocą jednego lub dwóch kliknięć.

To także sprawdza pisownię błędy i sugeruje poprawki, które możesz zastosować jednym kliknięciem.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/my-grammar-check/ecpbljknammclncihheaiehdahccgmnk

Imbir

rozszerzenie imbir chrom

Imbir jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do sprawdzania gramatyki w Internecie. To pozwala napraw błędy gramatyczne za pomocą jednego kliknięcia. Pomaga także uzyskać sugestie dla jasności i sformułowania zdań.

To także pozwala Tłumaczyć tekst jednym kliknięciem. Darmowa wersja Ginger pozwala naprawić prawie wszystkie podstawowe błędy gramatyczne podczas pisania przez Internet. Działa z Gmailem, Dokumentami Google, Facebookiem, Reddit i prawie wszystkimi innymi stronami.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/grammar-and-spelling-chec/kdfieneakcjfaiglcfcgkidlkmlijjnh

Plagiaty Warcaby

ProWritingAid

chromowane rozszerzenie wspomagające pisanie

ProWritingAid to darmowe narzędzie, które sprawdza twoje pisanie pod kątem gramatyki błędy i sugestie dotyczące poprawy stylu pisania. Pomoże ci to uniknąć błędów i wzmocni twoje pisanie. Jest również wyposażony w plagiat.

Działa na prawie wszystkich witrynach internetowych, w tym skrzynkach e-mail, Twitterze i innych popularnych witrynach. Pochodzi z wbudowany tezaurus który oferuje sugestie dotyczące poprawy pisania.

Wszystkie sugestie można zastosować jednym kliknięciem bezpośrednio od tekstu, ponieważ to rozszerzenie automatycznie podświetli tekst, który wymaga korekty lub ulepszenia.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/prowritingaid/npnbdojkgkbcdfdjlfdmplppdphlhhcf

Plagly

plagly chrome extension

Plagly jest sprawdzanie gramatyki i sprawdzanie plagiatu. Sprawdza tekst w porównaniu z tysiącami stron w Internecie i zgłasza plagiatujące fragmenty tekstu. Oferuje także sugestie dotyczące poprawiania błędów gramatycznych w tekście.

Chociaż pierwsze kilka działań jest bezpłatne, musisz uiścić przystępną miesięczną opłatę, aby uzyskać pełny dostęp do narzędzia i nieograniczone sprawdzanie plagiatu.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/plagly-plagiarism-checker/dhkdaobajijkikfmfhnebdocgfimnpag

Kontroler plagiatów

rozszerzenie chrom plagiat sprawdzania

Kontroler plagiatów to darmowe rozszerzenie Chrome, które sprawdza tekst pod kątem plagiatu. Możesz wybrać dowolny akapit i kliknąć go prawym przyciskiem myszy, aby sprawdzić, czy nie ma plagiatu.

To jest całkowicie za darmo i nie wymaga płacenia, aby uzyskać pełny dostęp. Chociaż nie jest to idealne narzędzie do sprawdzania plagiatu, jest ono całkowicie bezpłatne i oferuje podstawowe sprawdzanie plagiatu.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/plagiarism-checker-for-ch/pkgnahhgdacdodckgdpomajapacjhjbf

Generatory cytatów

MyBib

rozszerzenie mybib chrome

MyBib jest darmowy generator cytowań rozszerzenie dla Google Chrome. To chromowane rozszerzenie doradza, czy źródło jest wiarygodne, czy nie. Pomaga także generować cytowania w oparciu o ponad 9000 wstępnie zdefiniowanych stylów cytowania, w tym Chicago, MLA, APA, AMA i Harvard.

Możesz albo skopiuj swoją bibliografię do schowka lub pobierz ją jako dokument Word. Może robić to, co robią EasyBib i Cite This For Me i robić to lepiej. Polecam to rozszerzenie w porównaniu z pozostałymi dwiema opcjami.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/mybib-free-citation-gener/phidhnmbkbkbkbknhldmpmnacgicphkf

Cytuj to dla mnie

cytuj to dla mnie rozszerzenie chrome

Cytuj to dla mnie automatycznie tworzy cytaty i odwołania do stron internetowych w dokumentach o wielu różnych stylach do wyboru. Style obejmują Chicago, APA, MLA i Harvard.

Wszystko to wystarczy jednym kliknięciem przycisku. Pozwala tworzyć piękne cytaty, które dobrze wyglądają i są dopuszczalne do użytku akademickiego.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/cite-this-for-me-web-cite/nnnmhgkokpalnmbeighfomegjfkklkle

EasyBib

rozszerzenie chrome easybib

EasyBib to bezpłatne rozszerzenie Chrome, które cytuje strony internetowe za pomocą jednego kliknięcia i to także doradza w sprawie wiarygodności cytowanych stron. O wiele lepiej jest polegać na EasyBib niż zgadywać na własną rękę.

Może ci powiedzieć, które cytaty są wiarygodne i których można użyć, a których należy unikać, jak zarazy.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/easybib-toolbar/hmffdimoneaieldiddcmajhbjijmnggi

Słownik & Słownik wyrazów bliskoznacznych

słownik Google

rozszerzenie Google Dictionary chrome

słownik Google to oficjalne rozszerzenie Google’a dla Chrome, które pozwala zobaczyć definicje bezpośrednio z Oficjalny słownik Google. Nigdy więcej wyszukiwania słów w Google, aby sprawdzić ich znaczenie lub pisownię.

Możesz albo kliknąć ikonę rozszerzenia chrome i wpisać / wkleić słowo, które Google ma zdefiniować. Lub możesz po prostu dwukrotnie kliknąć słowo w dowolnym miejscu na stronie, a to rozszerzenie wyświetli znaczenie w małym wyskakującym okienku.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/google-dictionary-by-goog/mgijmajocgfcbeboacabfgobmjgjcoja

Tezaurus mocy

power thesaurus chrome extension

Tezaurus mocy to bezpłatne rozszerzenie Chrome, które może Ci pokazać antonimy i synonimy bez opuszczania strony, na której znalazłeś słowo. Może pomóc ci poprawić pisanie, czyniąc to bardzo łatwym znajdź podobne, mocniejsze słowa aby zastąpić twoje słabe słowa.

Możesz sprawdzić tezaurus przy użyciu tego rozszerzenia, wybierając słowo i klikając zaznaczenie prawym przyciskiem myszy. Możesz też kliknąć ikonę rozszerzenia na pasku menu, aby wpisać słowo ręcznie i wyszukać tezaurus.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/power-thesaurus/hhnjkanigjoiglnlopahbbjdbfhkndjk

Quillbot

rozszerzenie quillbot chrome

Quillbot to bezpłatne rozszerzenie chrome, które ci pomaga zamień słowa na ich alternatywy z tezaurusa jednym kliknięciem. Zamiast samodzielnie szukać alternatyw dla każdego słowa, możesz po prostu wstawić akapit lub zdanie w tym narzędziu i kliknąć przycisk Quill it, aby wygenerować nowy akapit z alternatywnymi słowami.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/quillbot/iidnbdjijdkbmajdffnidomddglmieko

Narzędzia zwiększające wydajność

Skup się

skup się na rozszerzeniu chrome

Jeśli nienawidzisz później poczucia winy marnowanie godzin w mediach społecznościowych lub YouTube, następnie Skup się to rozszerzenie, którego szukałeś. Pomaga zminimalizować 5-minutowe zameldowania w mediach społecznościowych, które zamieniają się w godziny, blokując rozpraszające uwagę witryny.

To rozszerzenie pozwala ustawić dzienny limit zasiłków dla „mediów społecznościowych i rozpraszających uwagę stron internetowych”. Domyślnie wynosi tylko 10 minut. Twój dzienny zasiłek to liczba minut, jaką możesz poświęcić na przeglądanie witryn znajdujących się na liście rozproszenia.

Jeśli jesteś zapalonym maniakiem wydajności, możesz włączyć opcję jądrową w ustawieniach, które całkowicie blokują wszystkie strony internetowe. The Opcja nuklearna może blokować wszystkie strony internetowe jeśli chcesz spędzać czas offline pracując nad trudnymi rzeczami, gdy nie możesz sobie pozwolić na rozrywkę.

Jeśli chcesz swobodnie przeglądać Internet w weekendy lub po pracy, możesz dostosować opcje Aktywne godziny i Aktywne dni. Możesz wprowadzić wszystkie witryny, które chcesz zablokować, na liście rozproszeń z menu opcji lub możesz kliknąć ikonę rozszerzenia na pasku menu i stamtąd dodać bieżącą witrynę do listy.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/stayfocusd/laankejkbhbdhmipfmgcngdelahlfoji

Evernote Web Clipper

rozszerzenie evernote chrome

Evernote jest najbardziej popularna aplikacja do robienia notatek używana przez miliony ludzi dookoła świata. Może nie tylko zwiększyć produktywność, ale także pomóc zapamiętać wszystko, czego się nauczysz. Najlepszą częścią korzystania z Evernote jest możliwość przechwytywania notatek z treści online takie jak strony internetowe, e-maile i inne treści jednym kliknięciem.

Proces tworzenia notatek w Evernote może przyspieszyć przepływ pracy i zaoferować łatwy sposób przechowywania wszystkiego, czego się nauczysz.
Evernote Web Clipper pozwala uchwycić prawie wszystko w Internecie. Od materiałów badawczych po memy, możeszzrób wszystko na swoim koncie Evernote za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

To rozszerzenie pozwala również robić zrzuty ekranu. Najlepszą częścią tego rozszerzenia jest to, że pozwala on przechwytywać tylko części strony. Co więcej, może łatwo wybierać zawartość stron internetowych, takich jak posty Reddit, tweety, posty na blogach itp.

Najlepsza część dotycząca zapisywania zawartości za pomocą Clipper internetowy oznacza, że ​​masz zapisaną kopię w Evernote, nawet jeśli / po przejściu strony do trybu offline.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/evernote-web-clipper/pioclpoplcdbaefihamjohnefbikjilc

Todoist

rozszerzenie todoist chrome

Todoist jest jednym z najbardziej popularne aplikacje z listą rzeczy do zrobienia. Oferuje aplikacje na wszystkie urządzenia, w tym Android, iOS itp. Utrzymywanie listy rzeczy do zrobienia w głowie tylko pogorszy Twoją produktywność. Rozszerzenie Todoist Chrome pozwala zachować produktywność przez cały dzień, nie zapominając o żadnym zadaniu. Przejrzysty interfejs ułatwia monitorowanie wszystkich zadań w ciągu dnia.

Todoist powstał z myślą o współpracy. Możesz łatwo współpracować z innymi ludźmi którzy używają Todoist do zadań i projektów. Możesz zostawić komentarze na temat zadań swoim kolegom z klasy.

Najbardziej podoba mi się w Todoist automatycznie sugeruje godzinę i datę dla zadań na podstawie twojego harmonogramu. Podczas tworzenia zadania zasugeruje datę, jeśli klikniesz ikonę kalendarza obok nazwy zadania.

Aby usprawnić przepływ pracy, Todoist umożliwia podział zadań na projekty i etykiety. Możesz także utworzyć filtry do filtruj zadania według priorytetów, projekty i do kogo są przypisani. Todoist może być minimalną listą rzeczy do zrobienia lub pełnoprawną maszyną produkcyjną z dziesiątkami takich funkcji jak Przypomnienia, powtarzanie zadań, filtry, etykiety, i wiele więcej.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/todoist-to-do-list-and-ta/jldhpllghnbhlbpcmnajkpdmadaolakh

Dualless

chromowane przedłużenie

Dualless pomaga Ci praca z dwoma otwartymi oknami obok siebie. Praca na jednym monitorze może być męcząca z powodu wszystkich przełączeń między wieloma oknami. Jeśli nie stać Cię na dwa monitory, możesz użyć Dualless, aby za pomocą kilku kliknięć ustawić dwa okna obok siebie.

Możesz przeciągnij i upuść okna obok siebie sam, ale to rozszerzenie pomaga to zrobić za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Dualless oferuje wiele różnych wariantów układu do wyboru. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać dwie zakładki, które chcesz podzielić, i kliknij ikonę rozszerzenia, aby wybrać układ podziału okna.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/dualless/bgdpkilkheacbboffppjgceiplijhfpd

Automatyczne wyróżnianie

automatyczne podświetlanie chromowane rozszerzenie

Automatyczne wyróżnianie pomaga znacznie szybciej czytać treści online automatyczne podświetlanie najważniejszych części strony. W większości przypadków jest absurdalnie dokładny. Pomoże Ci to skrócić czas czytania o połowę.

Zamiast czytać cały artykuł, po zainstalowaniu rozszerzenia możesz kliknąć ikonę Auto Highlight na pasku menu zaznacz najważniejsze fragmenty treści. Rozszerzenie podkreśla fragmenty na żółtym tle. Możesz edytować schemat kolorów podświetlonego tekstu na stronie opcji rozszerzenia.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/auto-highlight/dnkdpcbijfnmekbkchfjapfneigjomhh

Rozszerzenie Kami

rozszerzenie kami chrome

Kami to bezpłatne rozszerzenie, które pozwala edytuj i dodawaj adnotacje do dokumentów PDF bezpośrednio w przeglądarce. Pozwala dodawać tekst do dokumentów, a nawet rysować na nich. Działa offline i oferuje dziesiątki funkcji za darmo.

Możesz edytować dokumenty z Dysku Google lub Google Classroom. Kami jest przeznaczony do współpracy między uczniami i nauczycielami. Pomaga w łatwej współpracy z nauczycielami i innymi uczniami.

Niezależnie od tego, czy chcesz adnotować notatki, aby były bardziej czytelne, czy też poprosić nauczyciela o ocenę zadania, Kami może ci w tym pomóc. Zapewnia płynny przepływ pracy w obu przypadkach komentowanie dokumentów PDF i współpraca ponad nimi.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/kami-extension-pdf-and-do/ecnphlgnajanjnkcmbpancdjoidceilk

Chmura

rozszerzenie nimbus chrome

Chmura pomaga Ci przechwytywanie zrzutów ekranu i nagrywanie zrzutów ekranu twojej przeglądarki. To pozwala przechwytywanie zrzutów ekranu na całej stronie, a także przechwytywanie tylko wybranych obszarów strony. Pozwala także dodawać adnotacje i edytować zrzuty ekranu bezpośrednio w przeglądarce. Możesz również dodać znak wodny do wszystkich zrzutów ekranu za pomocą kilku kliknięć.

To może ci pomóc edytuj zrzuty ekranu bez opuszczania przeglądarki. To pozwala dodaj znaki wodne, tekst i obrazy na swoich zrzutach ekranu. Możesz również rozmazać części obrazów za pomocą kilku kliknięć. Nimbus może pomóc Ci uchwycić ważne informacje tak, jak są wyświetlane na stronie.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/nimbus-screenshot-screen/bpconcjcammlapcogcnnelfmaeghhagj

LastPass

rozszerzenie lastpass chrome

LastPass jest jednym z najlepsi menedżerowie haseł które bezpiecznie przechowują hasła w chmurze i zapewniają bezpieczny dostęp do każdej witryny, na którą się logujesz z każdego komputera i urządzenia mobilnego.

LastPass pamięta dla ciebie wszystkie hasła, więc nie musisz wybierać słabych lub łatwych do zapamiętania haseł. To coś więcej niż tylko menedżer haseł. Może przechowywać nie tylko hasła, ale także inne ważne informacje, takie jak dane karty kredytowej, dane konta bankowego.

LastPass oferuje bezpłatny abonament lub możesz przejść na abonament premium już od 3 USD miesięcznie.

Połączyć: https://chrome.google.com/webstore/detail/lastpass-free-password-ma/hdokiejnpimakedhajhdlcegeplioahd

Tutaj możesz przeglądać więcej aplikacji skierowanych do uczniów i nauczycieli, w tym gry edukacyjne, aplikacje do nauki języków obcych, kalkulatory i wiele innych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me