Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Yani, bir web sitesi oluşturmanız gerektiğine karar verdiniz, ancak muhtemelen küçük bir kısmı hala “gerçekten bir web sitesine ihtiyacım var mı?” Diye soruyor. ya da belki bir web sitesi kurmanın çok teknik, zaman alıcı ve pahalı olacağını düşünüyorsunuz. İşte ücretsiz bir web sitesi oluşturmanıza izin veren listem.


İlk web sitenizi kurmak ve internette çalıştırmak konusunda endişelenmenize gerek yok.. Özellikle ücretsiz bir web sitesi oluşturabildiğinizde.

2020’de ücretsiz bir web sitesi oluşturmak için en iyi web sitesi oluşturucuları:

 • Genel olarak En İyi:. Çarpıcı bir site oluşturmak için en kolay araç ve hızlı yükleme ve arama motorları için optimize edilmiş, ancak ücretsiz planlarda reklamlar görüntülenen bir site.
 • İkinci:. Tasarım veya kodlama becerisi gerektirmeyen çarpıcı ve profesyonel bir site oluşturun, ancak sürükle ve bırak işlevselliği ile birlikte gelmez.
 • En iyi değeri:. Temel tasarımlar ve sınırlı seçenekler, ancak sitelerinde çok fazla içeriğe ihtiyaç duymayan küçük işletmeler için% 100 ücretsiz ve ideal.
 • En İyi Ücretli Seçenek: Squarespace. İnkar edilemez en iyi ve en kolay sürükle ve bırak görsel web sitesi oluşturucu kullanmak. Ancak Squrespace herhangi bir ücretsiz plan sunmuyor.

Ama bir kuruş ödemeden profesyonel bir web sitesini nasıl yaparsınız? Ücretsiz bir web sitesi oluşturma aracı kullanarak. Elbette.

Bugünün web sitesi oluşturucu araçları kullanımı çok kolay ve HTML kodlaması bilmenize gerek yoktur. Kullanımı son derece kolaydır sürükle ve bırak işlevsellik a WYSIWYG metin düzenleme (Microsoft Word gibi).

Peki, ücretsiz bir web sitesi nasıl oluşturulur?

 • Öncelikle, ücretsiz bir web sitesi oluşturucu seçin.
 • İkinci olarak, bir alan adı bağlayın veya ücretsiz bir alan adı kullanın.
 • Üçüncü olarak, web sitenizi oluşturun ve özelleştirin.

Ücretsiz web siteniz hazır olduğunda – sitenizi yayınlamak için devam edin!

Bu yazıda neler öğreneceksiniz:

 • Bir web sitesi oluşturucu kullanarak ücretsiz bir web sitesi nasıl oluşturulur.
 • Hangisinin en iyi ücretsiz web sitesi oluşturucu olduğunu öğrenin?
 • Ücretsiz web sitesi oluşturucularının listesi; özellikler, artıları ve eksileri.
 • Ücretsiz web sitesi oluşturucular gerçekten ücretsiz mi??
 • Neden bir web sitesine ihtiyacınız var?.

Şimdi ücretsiz bir web sitesi oluşturmanıza izin veren en iyi web sitesi oluşturucularına göz atalım.

ücretsiz bir web sitesi nasıl oluşturulur

Ücretsiz bir web sitesi oluşturmanıza izin veren en iyi web sitesi oluşturucuları

1. Wix

Wix

 • İnternet sitesi: www.wix.com
 • Ücretsiz plan: Evet
 • Ücretli plan: Evet aylık 5 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
 • E-ticaret için hazır: Evet (sadece ücretli planda)
 • Mobil uyumlu tasarım: Evet
 • Sürükle ve bırak: Evet

Wix kolayca biri en iyi bilinen tüm ücretsiz web sitesi sürükle ve bırak üreticileri ve muhtemelen size ne kadar iyi olduklarını söylemek için bazı büyük Hollywood film yıldızları kullanıyorlar.

Şu anda, Wix yaklaşık 110 milyon web sitesine ve çevrimiçi mağazaya güç veriyor, böylece tek başına size bir şey söylemeli. Wix’e kaydolmak bir esinti ve yaklaşık 2 dakika içinde çalışmaya başlamalısınız.

Kaydolduktan sonra, aralarından seçim yapabileceğiniz sektöre özgü birkaç şablon sunulacak ve bu muhtemelen en güçlü yönlerinden biri, şablonların profesyonel görünümü. Bir fotoğrafçı veya fırıncı olun, herkese uygun bir şey olacak.

Bu noktada, ücretsiz şablonların sizi çok fazla etkilemeyebileceğinden ve ücretli bir yükseltme düşünmeniz gerekebileceğinden bahsetmek önemlidir. Wix’in iyi yaptığı başka bir şey, tüm sitelerinin tamamen duyarlı olması.

Bunun anlamı, web sitesinin görüntülendiği cihaza otomatik olarak uyum sağlamasıdır, böylece bir cep telefonu veya tablet olabilir. Bu, Google tarafından bir gereksinim olduğu ve mobil kullanıcı sayısı her geçen yıl hızla arttığı için çok güçlü bir özelliktir..

Ücretli seçenekler 10 doların biraz üzerinde başlıyor ve ayda 25 dolara kadar çıkabiliyor. Ücretli planlar, özel bir alan adı bağlama, reklamları kaldırma, depolama alanını artırma, VIP desteği ve e-posta kampanyaları yürütmeyi içerir.

Wix kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Wix Artıları

Kullanım kolaylığı
Profesyonel şablonlar
Tamamen duyarlı
Piyasadaki en büyük web sitesi oluşturucu
Ücretsiz tam çalışan bir web sitesi sağlar
Büyük wix uygulama pazarı
İyi güvenlik

Wix Eksileri

Reklamlar müdahaleci olabilir
Ücretsiz şablonlar biraz tarihli görünüyor
Temel plan reklamları kaldırmaz
Veriler dışa aktarılamıyor
Ücretsiz planda bir çevrimiçi mağaza açamazsınız

özet

Wix web sitesi oluşturucu, bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak özelliklerle birlikte gelir
Wix’in ücretsiz sürümü, Wix markalı bir alt alanda iyi görünümlü bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır
Ayda yalnızca 5 ABD dolarından reklamlardan kurtulabilir ve özel bir alan adı alabilirsiniz

Bedava

2. Weebly

Weebly

 • İnternet sitesi: www.weebly.com
 • Ücretsiz plan: Evet
 • Ücretli plan: Evet ayda 8 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
 • E-ticaret için hazır: Evet (sadece ücretli planda)
 • Mobil uyumlu tasarım: Evet
 • Sürükle ve bırak: Evet

Weebly çok uzun zamandır var ve sadece herhangi bir yükseltme kullanma niyeti olmadan ücretsiz istiyorsanız son derece popüler bir seçenektir. Weebly şu anda yaklaşık 40 milyon web sitesine ev sahipliği yapıyor.

Weebly ile ilk başladığınızda her şeyin ne kadar kolay olduğunu anında fark edersiniz. Sürükle ve bırak özelliği çok sezgisel ve kullanıcı dostu. Weebly’nin ücretsiz web sitesi oluşturucusu, yeni başlayanlar için mükemmel bir seçenektir. Sütunlar, diğer birçok öğeyle birlikte taşınabilir ve yeniden boyutlandırılabilir.

Weebly hakkında gerçekten sevdiğim bir başka harika şey, bir öğeyi düzenlerken geri kalanın kaybolması, bu gerçekten düzgün ve dikkat dağıtıcı şeyleri sınırlamanın harika bir yolu.

Fiyatlandırma planı çok basittir ve temel seçenek 8 $ ile reklamlar kaldırılacaktır. Weebly ile yaptığım testte, çok iyi başa çıktığı 100 sayfalık bir web sitesi hazırladım. Wix’i kullanarak daha büyük siteler inşa etmekten pek emin olmazdım. Siz veya ekibinizdeki bir kişi deneyimli ve kodu biliyorsa, Weebly kodlamayı kolayca düzenlemenize izin verir. Bu, ileri düzey kullanıcılar için harika bir haber.

Hatta web sitenize randevu entegre edebilirsiniz bir uygulama var. Tıpkı Wix gibi, Weebly çok çeşitli profesyonel temalar sunuyor ve yükseltmeleri seçerseniz çok iyi bir paket olduğunu hissediyorum..

Daha önce de belirtildiği gibi temel plan 8 dolardan başlıyor, pro $ 12 ve iş $ 25. Ücretsiz plan için, Weebly alt alan adında olacaksınız ve sitenizin altbilgisinde küçük bir reklam olacak.

Weebly kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Weebly Artıları

Müdahaleci olmayan reklamlar
Basitleştirilmiş fiyatlandırma
Çok başlangıç ​​dostu
Profesyonel temalar
HTML kodlaması kullanılabilir
Tamamen duyarlı
İyi e-ticaret platformu

Weebly Eksileri

Tema renkleri tamamen özelleştirilemiyor
Sitenizi taşımak zor olabilir
Site yedeklenmiyor
Ücretsiz planda bir çevrimiçi mağaza açamazsınız

özet

Weebly, web sitesi oluşturucularını kullanmanın en kolay yollarından biridir
Ücretsiz hesabınızı istediğiniz sürece saklayabilirsiniz

% 100 Ücretsiz

3. Site123

Site123

 • İnternet sitesi: www.site123.com
 • Ücretsiz plan: Evet
 • Ücretli plan: Evet aylık 9,80 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
 • E-ticaret için hazır: Evet (sadece ücretli planda)
 • Mobil uyumlu tasarım: Evet
 • Sürükle ve bırak: Hayır

Site123 hızlı bir şekilde çalışmaya başlamak isteyenlere yöneliktir ve e-ticaret siteleri, bloglar ve açılış sayfaları oluşturmak isteyen işletme sahipleri için harikadır.

Site123’ü farklı kılan şey, sürükle ve bırak binasını tamamen yok eder diğer birçok Web sitesi üreticisinin kullandığı Bazıları için bu fantastik ya da geriye doğru bir adım olacak.

Başlamak için bir tema ve birkaç farklı tasarım seçeneği belirleyebilirsiniz. Temalar en heyecan verici olmasa da, diğer web sitesi oluşturucularından çok daha fazla özelleştirme seçeneği elde edersiniz. Daha sonra içerik yükleyebilirsiniz ve site sizin için oluşturulur. Tüm web sitesi üreticilerinde olduğu gibi, ücretsiz seçenek özellikle e-ticaret çevresinde sınırlıdır.

Prim planı şu saatte başlar: Aylık 9,80 ABD doları ve 1 yıl boyunca ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelir (veya kendi alan adınızı kullanabilirsiniz) ve SITE123 markasını kaldırır. Site123’ü kullanmanın artıları ve eksileri nelerdir??

Site123 Artıları

Çok dilli siteler
Profesyonel görünümlü e-ticaret siteleri
SEO Dostu siteler
Tam web sitesi desteği
Kullanımı kolay

Site123 Eksileri

Sürükle ve bırak yok
Kafa karıştırıcı fiyatlandırma yapısı
Site koduna erişim yok
Ücretsiz planda bir çevrimiçi mağaza yayınlayamazsınız

özet

Başlangıç ​​dostu web sitesi oluşturucu
Sürükle ve bırak yok, bunun yerine önceden hazırlanmış tüm web sitesi öğeleri var
Site123’ün ücretsiz hesabı oldukça sınırlıdır

% 100 Ücretsiz

4. Çarpıcı

Çarpıcı

 • İnternet sitesi: www.strikingly.com
 • Ücretsiz plan: Evet
 • Ücretli plan: Evet ayda 8 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
 • E-ticaret için hazır: Evet (sadece ücretli planda)
 • Mobil uyumlu tasarım: Evet
 • Sürükle ve bırak: Evet

Wix ve Weebly’den farklı olarak, daha önce hiç duymadığınız şanslar Çarpıcı. Çarpıcı bir şekilde ana satış noktası cesur, güzel, modern tek sayfalık siteler. Çünkü çarpıcı bir şekilde ana satış noktası ve özelliği tek sayfalık web siteleri.

Tek sayfalık bir web sitesi, kullanıcının ana sayfaya geldiğinde farklı bölümlerde gezineceği bir sitedir, bu günlerde çok popüler hale gelen bir tasarım türü.

Ana özellik tek sayfalı siteler olduğundan, çarpıcı bir şekilde diğer web sitesi üreticilerinin ihtiyaç duyduğu birçok araç ve düğmeyi kaldırabilir. Bu, tabii ki, onu çok kullanıcı dostu yapar.

Wix veya Weebly ile tamamen aynı olmasa da, şablonlar için bazı iyi seçenekler vardır. Bunu telafi etmek için iyi yaptığı şey, doğrudan kapıdan çıkmak için tamamen iyi şablonlar sunmaktır. Yapılması gereken çok fazla müdahalesi yok.

Sitenizi oluşturmak için ihtiyacınız olan bölümleri soldan sağa taşımanız yeterlidir. Yine, teklif diğer web sitesi oluşturucularla aynı düzeyde olmasa da uygulamalar ekleyebilirsiniz..

Çarpıcı bir şekilde dikkat çeken bir şey, ücretsiz seçeneğin yapabileceğiniz şeyle sınırlı olmasıdır. Bunu söylerken, 8 dolardan 16 dolara yükseltme para için ciddi değer sağlamak. Kullanıcılar sadece bir LinkedIn profilini bağlayıp bazı kişileri senkronize ederek bir yıl boyunca ücretsiz olarak gidebilirler. Bu size 16 $ tasarruf sağlayacaktır.

Çarpıcı kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Çarpıcı Artılar

Profesyonel görünümlü siteler kullanıma hazır
Mobil cihazlar için optimize edilmiş temalar
Fiyat / fayda oranı
Sıfır kod veya tasarım becerileri gerekli
Cömert ödül programı

Çarpıcı Eksileri

Ücretsiz seçenek biraz sınırlıdır
Kullanabileceğiniz az sayıda tema
Ücretsiz planlar, çevrimiçi bir mağaza yapmanıza izin vermez

özet

En iyi tek sayfalık web sitesi oluşturucularından biri
Çevrimiçi bir portföy, kartvizit veya tek ürün mağaza sitesi başlatmak istiyorsanız ideal seçim
Ücretsiz planı sonsuza kadar tutabilirsiniz

% 100 Ücretsiz

5. Ucraft

Ucraft

 • İnternet sitesi: www.ucraft.com
 • Ücretsiz plan: Evet
 • Ücretli plan: Evet aylık 6 $
 • E-ticaret için hazır: Evet (sadece ücretli planda)
 • Mobil uyumlu tasarım: Evet
 • Sürükle ve bırak: Evet

Ucraft web sitesi oluşturucu bloklara dayalı. Blokları üst üste yığarsınız ve sonunda tam bir web siteniz olur.

Web sitenizi öne çıkarmak için çok fazla değil sadece 35 blok olsa da, tamamen özelleştirilebilir. Her blok ekleyebileceğiniz veya kaldırabileceğiniz öğeler içerir ve burası yaratıcı olabileceğiniz yerdir. Sıfırdan kendi bloklarınızı bile oluşturabilirsiniz.

E-ticaret ile ilgili olarak, bu kendi e-ticaret motoruna sahip olduğu için Ucraft’ın en güçlü özelliklerinden biridir. Yine de, mümkün olan en kısa sürede kalkmaya ve koşmaya çalışıyorsanız, Ucraft sizin için olmayabilir.

Ucraft premium planları yeni başlıyor Aylık 6 $ Ucraft filigranını kaldırır. Ucraft kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Ucraft Artıları

Son derece özelleştirilebilir web sitesi oluşturucu
Güçlü e-ticaret özellikleri
Canlı sohbet yoluyla mükemmel müşteri desteği

Ucraft Eksileri

Site yedeklemesi yok
Düzenlemelerinizi geri alamıyorum
Ücretsiz plan, çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza izin vermiyor
Daha büyük ve karmaşık siteler için uygun değil

özet

Kolay ve basit arayüz
İyi tasarlanmış ve iyi yapılandırılmış şablonlar
Çevrimiçi satışa başlamak için yerleşik e-ticaret platformu

Ucraft ile bir web sitesi oluşturun
Bedava

6. Lander

Lander

 • İnternet sitesi: www.landerapp.com
 • Ücretsiz plan: Evet (ancak sadece 14 gün)
 • Ücretli plan: Evet aylık 16 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
 • E-ticaret için hazır: Evet (sadece ücretli planda)
 • Mobil uyumlu tasarım: Evet
 • Sürükle ve bırak: Evet

Lander tam özellikli bir açılış sayfası oluşturucusudur. Açılış sayfaları kavramına aşina değilseniz veya birine ihtiyacınız olup olmadığından emin değilseniz, potansiyel müşterileri yakalamak veya bir ziyaretçiyi harekete geçmeye ikna etmek için tasarlanmış çok basit tek sayfalı sitelerdir..

Sayfaları doğası gereği, normal bir web sitesinden çok daha az içeriğe sahip olacak ve bazıları yalnızca tek bir harekete geçirici mesaj görüntüleyecek.

Lander yapar açılış sayfalarını inanılmaz derecede basit hale getirmek karmaşasız bir arayüz ile. Ödeme ağ geçitlerini entegre edebilir ve herhangi bir açılış sayfası oluşturucu için önemli bir özellik olan A / B ayrık testi yapabilirsiniz. Ayrıca sunulan analizler ve tam izleme.

Bir harika özellik Dinamik Metin. Bu, kullanıcının arama sorgusunun tıklama başına ödeme kampanyasının bir parçası olarak açılış sayfasına otomatik olarak eklenmesine olanak tanır.

14 günlük ücretsiz deneme olmasına rağmen, planlar açılış sayfanızın aldığı ziyaretçi sayısına dayandığı için Lander çok pahalı olabilir. Lander adlı temel plan ayda 16 $ ‘dan başlıyor. Lander kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Lander Artıları

Bölünmüş test
Yüksek dönüşüm şablonları
Kullanımı kolay
Dahili raporlama sistemi
Mobil duyarlı şablonlar
Facebook hayran sayfası entegrasyonu

Lander Eksileri

Ücretsiz seçenek sadece 14 gündür
Pahalı planlar
Ücretsiz plan, çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza izin vermiyor

özet

100’den fazla hazır açılış sayfası şablonu
Kullanımı kolay görsel düzenleyici, bir açılış sayfası tasarlamayı çok kolaylaştırır
Dahili split test yetenekleri ve raporlama sistemi

Ücretsiz deneyin

7. Jimdo

Jimdo

 • İnternet sitesi: www.jimdo.com
 • Ücretsiz plan: Evet
 • Ücretli plan: Evet aylık 6 $
 • E-ticaret için hazır: Evet (sadece ücretli planda)
 • Mobil uyumlu tasarım: Evet
 • Sürükle ve bırak: Evet

Jimdo temel olarak e-ticaret mağazaları inşa etmek isteyenlere yöneliktir ve ana fikri yolun her adımında kullanım kolaylığıdır. Şu anda yaklaşık 20 milyon Jimdo sitesi var ve bunların yaklaşık 200.000’i çevrimiçi mağazalar.

Jimdo ile dakikalar içinde ürün çalışır durumda. İşlerin iyileştirilebileceği yerler şablonlardır. Birçoğu olmasına rağmen, onlarla biraz daha esneklik gerekiyor.

E-ticaret özelliklerinden faydalanmayacaksanız, daha ucuz planlara sahip başka bir web sitesi oluşturucunun önerileceğini söylesem de, fiyatlandırma bir e-ticaret web sitesi oluşturucusu için hemen hemen doğru. Fiyatlandırma planları başlıyor ücretsiz, 6 $ – 17 $ arası. Jimdo kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Jimdo Artıları

Bir e-ticaret mağazasını açmanın ve çalıştırmanın en hızlı yolu
Çok uygun fiyatlandırma
Koda erişim
Güçlü SEO öğeleri

Jimdo Eksileri

Şablonlar biraz tarihli
Ödeme sistemi ABD’li satıcılar için en iyi olmayabilir
Ücretsiz plan, çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza izin vermiyor

özet

Web sitenizi 3 dakika içinde kullanıma hazır hale getirme sözü verir
Kodlama gerekmeden tasarımınızı özelleştirin ve web sitenizi istediğiniz zaman düzenleyin

Bedava

8. Carrd

Carrd

 • İnternet sitesi: www.carrd.co
 • Ücretsiz plan: Evet
 • Ücretli plan: Evet yılda 19 $
 • E-ticaret için hazır: Hayır
 • Mobil uyumlu tasarım: Evet
 • Sürükle ve bırak: Evet

Carrd 2016’da piyasaya sürülen nispeten yeni bir web sitesi oluşturucusudur. Aynı zamanda Ucraft gibi ve isterseniz en basit en kolay web sitesi oluşturucu, Carrd muhtemelen biri olacak.

Genel olarak, 14’ü yalnızca profesyonel kullanıcılar için olan 54 şablon vardır. Şablonlar endüstriye göre değil, portföyde, açılış sayfasında ve profilde olduğu gibi türe göre gruplandırılır. Tamamen şablonlar çok şık ve ilham verici görünüyor.

Web sitenizi öğeleri kullanarak bir araya getirdiniz ve her şey çok doğal geliyor. Öğelerin bazıları zamanlayıcıları, formları ve galerileri içerir.
Her zamanki gibi, ücretsiz seçenek sizi bir alt alan adıyla sınırlar, ancak Carrd’ın gerçekten öne çıktığı yerde ücretli yükseltmelerdir, yılda sadece 19 $ pro.

Carrd Pro yılda sadece 19 $ özel bir alan adı kullanmanıza olanak tanır ve marka bilinci kaldırmayı kaldırır. Carrd kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Carrd Artıları

Çok kullanıcı dostu ve kullanımı basit
Son derece ucuz yükseltmeler
Profesyonel görünümlü siteler
Seçebileceğiniz 54 duyarlı şablon

Carrd Eksileri

Pazardaki yenilikler
Yalnızca e-posta desteği
Tek sayfalık sitelerle sınırlıdır
Çevrimiçi mağaza oluşturamazsınız

özet

Hemen hemen her şey için ücretsiz, tamamen duyarlı tek sayfalı siteler oluşturun
% 100 ücretsiz ve pro planı yılda sadece 19 $

Şimdi

9. Zoho Siteleri

Zoho Siteleri

 • İnternet sitesi: www.zoho.com/sites
 • Ücretsiz plan: Evet
 • Ücretli plan: Evet aylık 5 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
 • E-ticaret için hazır: Hayır
 • Mobil uyumlu tasarım: Evet
 • Sürükle ve bırak: Evet

Evet, biraz güzel bir adı var, ancak bir web sitesi oluşturucu olarak neye benziyor? tüm Zoho çok yetkin bir web sitesi kurucusudur. Başlamak oldukça hızlı ve öğelerin olağan sürükleyip bırakılmasıyla başlıyorsunuz.

Sitenin özelleştirilmesi ile birlikte sürükle ve bırak özelliğini kullanırken, tüm deneyim diğer web sitesi oluşturucuları kadar parlak hissetmedi.
Bazıları çok profesyonel görünüyorken, bazıları 1980’lerden gibi görünen çok sayıda tema arasından seçim yapabilirsiniz. 97 şablon sunsalar da hepsi yanıt vermiyor.

Zoho, SaaS ve CRM’leri sağlayan oldukça büyük bir yazılım şirketi olduğu için, form oluşturucu gibi bazı site özellikleri olağanüstü. ZoHo başlangıç ​​fiyatları aylık olarak 5 ABD doları, 10 ABD doları ve 15 ABD doları tutarında. Aylık plan e-ticaret planını sağlar, ancak yalnızca 25 ürün sunabildiğiniz için çok sınırlıdır.

Zoho Sites’i kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir??

Zoho Sites Artıları

Etkileyici özellik seti
HTML ve CSS erişimi
Yerleşik SEO araçları ve trafik istatistikleri

Zoho Sites Eksileri

Tüm temalar tamamen mobil uyumlu değildir
Bazı temalar modası geçmiş
Editör biraz garip hissedebilir
Çevrimiçi mağaza oluşturamazsınız

özet

İşi yapan ücretsiz hosting ile temel ücretsiz web sitesi oluşturma aracı
İçeriğinizi kaybetmeden istediğiniz zaman şablonlar arasında geçiş yapın

Daha fazla bilgi edin

10. Google My Business

Google My Business - ücretsiz web sitesi oluşturucu

 • İnternet sitesi: www.google.com/business/how-it-works/website/
 • Ücretsiz plan: Evet
 • Ücretli plan: Hayır
 • E-ticaret için hazır: Hayır
 • Mobil uyumlu tasarım: Evet
 • Sürükle ve bırak: Evet

Kendi web sitemi Google’da nasıl ücretsiz yapabilirim? Cevabım Google My Business.

Google My Business ücretsiz bir web sitesi oluşturucu birkaç dakika içinde basit bir web sitesi oluşturmanıza olanak sağlar. Google’ın web sitesi oluşturucusu tamamen ücretsizdir ve oluşturduğunuz sitenin hem masaüstü bilgisayarınızdan hem de cep telefonunuzdan yapılması ve düzenlenmesi kolaydır.

Sitenizi Google My Business ile oluşturmak için fiziksel bir mağazanız olması gerekmez, bir hizmet alanı işletmesi veya adresli veya adressiz ev tabanlı bir işletmeniz varsa, ayrıntılarınızı Google’da görünecek şekilde listeleyebilirsiniz.

Google’da ücretsiz bir web sitesi oluşturmak için Google My Business web sitesi oluşturucuyu kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir??

Google My Business Uzmanları

Ücretsiz hosting ve kendi alan adınızı bağlayabilirsiniz
Reklamlardan veya marka bilinci oluşturmadan
Duyarlı şablonlar
AdWords Express trafik çekmeye hazır

Google My Business Eksileri

Sınırlı seçenekler, daha büyük veya daha karmaşık siteler için ideal değil
Temel şablonlar ve tasarımlar
Çevrimiçi mağaza açamazsınız

özet

Web sitelerinde çok fazla içeriğe ihtiyaç duymayan küçük işletmeler için mükemmel
Reklamlardan veya marka bilinci oluşturmadan bağımsız olarak kendi alan adınızı kullanabilirsiniz
Google My Business’tan% 100 ücretsiz bir web sitesi oluşturucusudur

Tamamen Ücretsiz!

11. SiteW

SiteW Web Sitesi Oluşturucu

SiteW muhtemelen duymadığınız bir web sitesi oluşturucusudur. Bu, görmezden gelmeniz gerektiği anlamına gelmez. ABD’de nispeten bilinmemekle birlikte, Avrupa’da çok popüler, çünkü bir milyondan fazla web sitesi SiteW kullanıyor.

Bu bir süper kullanımı kolay ve güçlü sürükle ve bırak HTML5 üzerine inşa edilmiş, mobil cihazlar için optimize edilmiş şablonlar oluşturucu. SiteW, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve İngilizce için dil seçenekleri (ve destek) ile birlikte mükemmel çok dilli özellikler sunar.

Premium planlar Aylık 9,33 – 26,66 ABD doları, ve yükseltme SiteW reklamlarını kaldıracak, size daha fazla depolama alanı ve sınırsız sayfa, SEO ve analiz sunacak ve özel bir alan adı kullanabilirsiniz. SiteW kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir??

SiteW Artıları

Kullanımı ücretsiz web sitesi oluşturucu
Çok dilli (Fransızca, İspanyolca, Almanca) seçenekler
Çok kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturucu

SiteW Eksileri

Ücretsiz plan daha küçük ve statik web siteleri oluşturmak için en iyisidir
Bloglama ve e-ticaret gibi güçlü özellikler yalnızca premium planlarla birlikte gelir

özet

Çarpıcı bir web sitesi oluşturmayı kolaylaştıran, kullanımı kolay web sitesi oluşturucu
Kaydolmak kolaydır ve SiteW’nin nasıl kullanılacağını öğrenmek yalnızca birkaç dakikanızı alır

Evet Ücretsiz

Bu Web Sitesi Oluşturucular Gerçekten Ücretsiz mi??

Blog yayınının ana noktalarından birinde. Gerçekten ücretsiz bir web sitesi oluşturabilir miyim? İyi evet. Bu şekilde çalışır. Teknik olarak evet, ücretsiz bir web sitesi oluşturabilirsiniz, ancak web sitesinde sınırlamalar olacaktır.

Yalnızca ücretsiz seçeneğini belirlerseniz karşılaşabileceğiniz web sitesi sınırlamalarından bazıları, sitenizde reklamlar veya marka bilinci oluşturma olacak. Web sitenizin daha profesyonel görünmesi için, normalde reklamları veya marka bilinci oluşturmak için bazı yükseltmeler için ödeme yapmanız gerekir..

wix reklamlar ve marka bilinci oluşturmaWix’te Reklamlar ve Marka Bilinci Oluşturma Örneği

Ayrıca, ücretsiz seçenek için, özel bir alan adından farklı olarak genellikle bir alt alan kullanmanız gerekir. Örneğin, Weebly’de ücretsiz web sitenizin alanı bir şey olacak weebly.com/MikesGarage gibi kendi alan adınızı kullanmak yerine MikesGarage.com. Başka bir deyişle, kendi alan adınızı kullanabilmek için premium bir plana sahip olmanız gerekir.

 • Ücretsiz bir planda alan adınız: https://mikesgarage.jimdo.com veya https://www.jimdo.com/mikesgarage
 • Premium plandaki alan adınız: https://www.mikesgarage.com

Ayrıca, genellikle sayfa sayısı sitenize ekleyebileceğiniz gibi, herhangi bir e-ticaret oluşturucu seçeneği temel olacaktır.

Kısacası, “sizin için ne ödeme olsun” halkaları burada doğrudur ve siteniz ve işiniz konusunda ciddi iseniz, bazı premium yükseltmeler çok ekstra maliyet değerinde olabilir. Ayda birkaç dolara kadar kurulabilecek çok fazla işletme yok.

Öte yandan, ücretsiz bir web sitesi oluşturucu kullanmak, bir web sitesi oluşturucuyu test etmenin ve sizin için doğru olana karar vermeden önce her şeyin nasıl çalıştığına dair bir fikir edinmenin harika bir yoludur..

Bir web sitesine sahip olmanın nedenleri

İster kişisel kullanım ister küçük işletme için olsun, bir web sitesi oluşturmak için pek çok neden vardır. Bu nedenlerden bazılarına biraz daha ayrıntılı bakalım;

1. Güvenilirlik

Bu muhtemelen yeni bir web sitesi başlatmak için en tek nedendir. Gerçek kimlik bilgilerinizden bağımsız olarak, sizi temsil edecek parlak bir web siteniz olduğunda insanlar sizi bir uzman olarak görürler.

İlk çevrimiçi işletmem olduğunda, müşterilere her zaman neden beni seçtiklerini sorarım. Cevap hep aynıydı, çünkü “bir web siteniz vardı”.

2. Yeteneklerinizi (veya Hizmetlerinizi) Gösterin

İster küçük ister büyük bir işletmeniz olsun, ister tek kişilik bir grup olsanız bile, bir web sitesi size bir vitrin verir. Potansiyel müşteriler veya işverenler ne sunduğunuzu anında görebilir.

Zamanımızın en büyük iş adamlarından bazılarının web siteleri vardı, Amazon’dan Jeff Bezos ve Spotify’da Sean Parker.

3. Düşük Giriş Bariyeri

Kelimenin tam anlamıyla yatak odanızda bir iş kurabilir ve küçük bir bütçeyle bile dakikalar içinde müşteri çekebilirsiniz. Sosyal medya durumunuzdan veya eğitiminizden bağımsız olarak herkes için dengeli bir oyun alanıdır.

Mark Zuckerberg’in sosyal medya juggernaut’u Facebook’u yurt odasında başlattığını hatırlayın.

Daha ikna etmeniz gerektiğinde, bazı İnternet gerçeklerine bakalım (bu yazıdan). 2018’de Kuzey Amerika’da, insanların% 88.1’i interneti, bunu da% 80.23’ü Avrupa’da kullandı. Google’ın saniyede 40.000’den fazla arama sorgusu işlediğini biliyor muydunuz? Bu, potansiyel olarak web sitenizi arayan birçok kişi.

Web Sitesi Oluşturucu Nedir ve Neden Birini Kullanmalısınız??

Bir web sitesi oluşturucu muhtemelen bir web sitesini birkaç dakika içinde yerden kaldırmanın en kolay ve en hızlı yoludur. Basit bir ifadeyle, herhangi bir kodlama yapmadan bir web sitesi veya blog oluşturmanıza izin veren bir yazılım parçasıdır. Kodlama olmadığından, bazı şablonlarla birlikte sürükle ve bırak öğeleri kullanacaksınız..

Bir web sitesi oluşturmanın bir başka ücretsiz (ish) alternatifi, WordPress. Çok esnek bir içerik yönetim sistemidir (CMS), ancak web sitesi oluşturucularına kıyasla daha dik bir öğrenme eğrisi vardır.

web sitesi oluşturucu vs wordpressAna Profesyoneller & bir web sitesi oluşturucu ve WordPress kullanmanın eksileri

WordPress’in kendisi açık kaynak kodlu ve ücretsiz olsa da binlerce eklenti ve tema ile birlikte WordPress, ücretsiz olmayan web hosting almanızı gerektirir.

Web sitesi oluşturucuları normalde çevrimiçi ve çevrimdışı olmak üzere iki şekilde gelir. Her ne kadar çevrimiçi olan bir türe odaklansak da, yine de diğerinden bahsetmenin önemli olduğunu düşünüyorum..

1. Çevrimdışı Web Sitesi Oluşturucu

“Çevrimdışı” web sitesi oluşturucuları yazılım şeklinde gelir. Mac için Rapidweaver bir çevrimdışı web sitesi oluşturucu türüdür. Normalde yazılımı PC’nize indirir ve web sitenizde çalışmaya başlarsınız.

Çevrimdışı yazılımın avantajlarından biri, internet bağlantısı gerekmediği için sitenizde herhangi bir yerde çalışabilmenizdir..

En büyük dezavantajı, teknik olarak zor olabilecek tüm siteyi hosting’e yüklemeniz gerekecek. Artık durdurulan Serif çevrimdışı web sitesi oluşturucusunu kullanıyordum ve yükleme işleminin çevrimdışı bir web sitesi oluşturucu kullanmamak için yeterli neden olduğunu düşünüyorum.

2. Çevrimiçi Web Sitesi Oluşturucu

Bir ile çevrimiçi web sitesi oluşturucu (burada yukarıda bahsettiğim olanlar), gittiğiniz ücretsiz web sitesi oluşturucu her şeyi çevrimiçi olarak bulutta barındırır. Farklı bir bilgisayarla çalışmanız gerekiyorsa, hesap bilgilerinizle giriş yapmanız yeterlidir..

İhtiyacınız olan her şeyi alırsınız ve herhangi bir yere herhangi bir şey yüklemenize veya barındırma kurmanıza gerek yoktur, en kolay çözümdür. Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey, Google Chrome gibi bir web tarayıcısı, bir internet bağlantısı ve ücretsiz web sitenizi veya çevrimiçi mağazanızı başlatmak için biraz hayal gücü ve boş zaman..

Sıkça Sorulan Sorular

Ücretsiz bir web sitesi nasıl oluşturulur??

Ücretsiz bir web sitesi oluşturucu ile kaydolun, şablonu özelleştirin, sayfalarınızı oluşturun, web sitenizi yayınlayın ve yayına geçin.

Wix, Weebly, Site123 vb. Gibi web sitesi oluşturucular gerçekten ücretsiz mi??

Evet, gerçekten ücretsizler ancak tüm özelliklerin kilidini açmak ve marka ve reklamları kaldırabilmek için ücretli bir plana kaydolmanız gerekir.

Kendi alan adımı ücretsiz bir web sitesi oluşturucu ile kullanabilir miyim?

Ücretsiz bir planda genellikle bir alt alan adı kullanmanız gerekir; özel bir alan adı kullanmak için ücretli bir plana kaydolmanız gerekir

Sonuç

İyi iş çıkardın, 2020’de ücretsiz bir web sitesi nasıl oluşturulacağına dair bu rehberden geçtin.

Şu anda en iyi ücretsiz web sitesi kurucularını% 100 ücretsiz olarak bir web sitesi oluşturmak için daralttım. Göreceğiniz gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var, hangisine karar verirseniz verin hangisi sizin için daha önemli olana inecek.

Tam bir e-ticaret mağazası mı istiyorsunuz veya potansiyel bir müşteriyi göstermek için bir web sitesinin birkaç dakika içinde çalışır durumda kalmasını mı tercih ediyorsunuz? Belki de fiyat büyük bir sürücüdür veya sadece profesyonel bir görüntü sağlayan basit bir tek sayfalık siteye ihtiyacınız vardır. Her iki durumda da, eminim yukarıda sizin için doğru olan bir tane var.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map