Si të regjistroheni me hostimin A2 (dhe si të instaloni WordPress)

Ju keni bërë hulumtimin tuaj në lidhje me shërbimet e mbajtjes në internet dhe duke menduar duke u regjistruar me A2 Hosting. Zgjedhje e mirë, por mbase nuk e dini nga filloni?


si të regjistroheni me a2 hosting dhe si të instaloni wordpress në a2 hosting

Këtu është e lehtë për të ndjekur tutorialin që ju tregon si të regjistroheni me A2 Hosting, dhe po ju tregoj si të instaloni WordPress në A2 Hosting.

Ky tutorial do t’ju ndihmojë të ndërmarrni hapin e parë drejt mbajtjes së faqes tuaj në internet me A2 Hosting.

A2 Hosting është në pronësi të pavarur që do të thotë se ata janë në kontroll të plotë të të gjithë serverëve të tyre, që është një plus i madh në monopolin e ofruesve të pritjes atje.

Ato gjithashtu shkojnë shumë në tre tiparet më të rëndësishme të pritjes – shpejtësia, veçoritë dhe mbështetja. Nëse doni më shumë informacion, atëherë duhet të bëni kontrollimin e vlerësimit tim për A2 Hosting këtu.

është shumë e thjeshtë dhe e thjeshtë për tu bërë, dhe nuk mund të jetë më e lehtë.

Më lejoni t’ju tregoj se si..

Si të regjistroheni me A2 Hosting

Hapi 1. Zgjidhni planin tuaj të hostimit A2

zgjidhni planin tuaj të a2 hosting

www.a2hosting.com dhe zgjidhni planin ju doni të përdorni. (Unë rekomandoj planin Turbo, është plani më i shtrenjtë i përbashkët që ata ofrojnë, por ai do të ngarkojë faqen tuaj të internetit me të vërtetë të shpejtë).

Hapi 2. Zgjidhni emrin e domain

zgjidhni domain

Tjetra ju kërkohet të zgjidhni një domain. Ju mund ose regjistroni një domain të ri emër me A2, ose mundeni transferoni domenin tuaj ekzistues nga një regjistrues tjetër në A2, ose mund të përdorni fushën tuaj ekzistuese dhe azhurnoni serverat e emrave.

Hapi 3. Konfiguroni opsionet e planit tuaj

konfiguroni opsionet e pritjes

Këtu jeni përballur me një bandë të opsionet që ju nevojiten për të konfiguruar, plus shtesa të paguara (të cilat gjithmonë mund t’i përmirësoni për më vonë).

 • Ju duhet të zgjidhni tuaj të preferuar cikli i faturimit.
 • Zgjidhni nëse dëshironi një adresa e dedikuar IP (Unë nuk e rekomandoj atë, përveç nëse jeni krijuar një sit ecommerce dhe keni nevojë për një certifikatë private SSL).
 • Mbështetje prioritare dhe Kopjet rezervë offsite të DropMySite janë gjëra që nuk ju duhen vërtet.
 • Ju gjithashtu duhet të zgjidhni tuaj të preferuar vendndodhja e serverit (zgjidhni një që është më i afërti me ju dhe klientët tuaj ose vizitorët e faqes).
 • Performanca Plus dhe Barracuda Spam Firewall janë dy azhurnime të tjera për të cilat nuk ju duhen vërtet.
 • Ju duhet të zgjidhni një Certifikatë SSL, Le të Encrypt është falas dhe një zgjedhje e mirë për faqet personale dhe të biznesit të vogël.
 • Mundësia tjetër është një e rëndësishme. Këtu mund të zgjidhni nëse dëshironi që A2 Hosting të instaloni automatikisht WordPress (ose Joomla, PrestaShop, plus ngarkon më shumë softuer) për ju.
 • Mundësia e fundit është CloudFlare plus, e cila është një tjetër azhurnim që nuk ju duhet tani.

Klikoni Vazhdo.

Hapi 4. Rishikoni detajet tuaja

rishikimi dhe arka

Kontrolloni dyfish se gjithçka është në rregull.

P.S .: Përdorni kodin promo webrating51 për të marrë 51% zbritje të faturës tuaj të parë

Hapi 5. arka

a2 arka e pritjes

Plotësoni informacionin tuaj personal, adresën e faturimit, fjalëkalimin e llogarisë dhe zgjidhni mënyrën tuaj të preferuar të pagesës.

A2 Hosting pranon pagesa të kartave të kreditit (Visa, MasterCard, American Express dhe Discover), Transferimi i Bankës Wire, Skrill, 2CheckOut dhe një sërë opsionesh të tjera pagese.

Tjetra, klikoni në kompletimin e porosisë tuaj dhe llogaria juaj do të vendoset.

Tani drejtohuni në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të merrni konfirmimin e porosisë suaj, si dhe një email të mirëpritur me të gjitha detajet tuaja të hyrjes.

Si të instaloni WordPress në A2 Hosting

Mënyra absolute më e lehtë për të instaluar WordPress në llogarinë A2 Hosting është të zgjidhni të merrni WordPress para-instaluar kur regjistroheni me A2 Hosting dhe konfiguroni opsionet ().

Sidoqoftë, ju gjithashtu mund të instaloni WordPress pasi të keni nënshkruar me A2 Hosting duke përdorur një program instalimi të quajtur Softaculous.

Si të instaloni WordPress në A2 Hosting duke përdorur Softaculous

 • Hapi 1. Hyni në A2 Hosting tuaj Paneli i Kontrollit (cPanel).
 • Hapi 2. Klikoni në WordPress A2 e optimizuar lidhje, e cila është e vendosur në seksionin Installer Softaculous App.

si të instaloni wordpress në a2 hosting

 • Hapi 3. Kjo do t’ju çojë në seksionin e instalimit të WordPress

a2 hosting butë

 • Hapi 4. Klikoni në butonin Instalim.

a2 WordPress hosting softaculous

 • Hapi 5. Plotësoni detajet e instalimit (shiko më poshtë) dhe pastaj klikoni në butonin Install në fund të faqes.
 • Hapi 6. Tjetra ju përshkoj secilin nga hapat në faqen e cilësimeve të instalimit të WordPress.
 1. Zgjidhni protokollin. Zgjidhni cilin nga protokollet e dhëna Uebfaqja juaj e WordPress duhet të jetë e disponueshme. Për shembull unë e përdor https: // www
 2. Zgjidhni domenin. Zgjidhni emrin e domain që dëshironi të instaloni WordPress nga kutia e pikës
 3. Instaloni në drejtori. Lini këtë bosh për të instaluar direkt në domen. Nëse po instaloni në një nën-dosje të faqes tuaj, shkruani emrin e dosjes. Për shembull, nëse shkruani emrin-dosje, atëherë WP do të instalohet: website.com/folder-name.
 4. Emri i sitit. Emri i faqes suaj të WordPress.
 5. Përshkrimi i faqes. Përshkrimi ose “etiketa” për faqen tuaj të WordPress.
 6. Emri i administratorit. Vendosni një emër përdoruesi për hyrjen tuaj të Panelit të WordPress.
 7. Fjalëkalimi i administratorit. Vendosni një fjalëkalim për hyrjen tuaj të Panelit të WordPress.
 8. Email admin. Vendosni një adresë emaili për hyrjen tuaj të Panelit të WordPress.
 9. Zgjidh gjuhen. Zgjidhni se në cilën gjuhë do të donit të instalonit platformën tuaj WordPress. Lista e gjuhëve të mbështetura është mjaft e madhe dhe me siguri do të gjeni gjuhën tuaj amtare atje
 10. Opsione te avancuara. Këtu mund të riemërtoni emrin e bazës së të dhënave dhe prefiksin e tabelës, por mund të lini vlerat e paracaktuara si-është.
 11. instaloj. Goditni butonin e instalimit dhe WordPress do të fillojë instalimin, pasi të keni bërë do t’ju tregohen detajet e hyrjes (dhe do të dërgohen me email edhe në adresën e mësipërme të emailit që keni emëruar)

Kjo është gjithçka. Tani ju e dini se si të regjistroheni me A2 Hosting, dhe ju e dini se si të instaloni WordPress në A2 Hosting. Tani varet nga ju që të shkoni dhe krijoni dhe lansoni faqen tuaj të internetit, blog ose dyqan online.

Përdorni këtë kod promovues ekskluziv të A2 Hosting: webrating51 dhe merrni 51% zbritje në faturën tuaj të parë

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map