Ju dhe unë të dy e dimë se dërgimi me email i ftohtë është metoda më e mirë për të hedhur linja lidhëse përkatëse dhe me cilësi të lartë. Në këtë postim në blog, unë do t’ju tregoj se si të bëni falas kontakt me email të ftohtë me Gmail


Në fakt, unë kam përdorur këtë teknikë të saktë dhe shtesa dhe mjete falas Chrome të listuara në këtë udhëzues për të ndërtoni 1000 backlinks me cilësi të lartë duke bërë komunikim me email të ftohtë me Gmail, falas.

Le të fillojmë…

si të bëni kontakt falas me email të ftohtë me gmail

“Rafti” im aktual për emailing të ftohtë përbëhet nga 100% mjete falas dhe freemium:

 • Gmail (duh! ��)
 • A adresa e personalizuar e-mail në një emër të personalizuar të domain (shiko këtu më poshtë)
 • Gmail + spreadsheet shkrirja e postës (Unë jam duke përdorur skriptin Google)
 • Ndjekja e postës elektronike për hapje dhe klikime (Unë jam duke përdorur zgjerimin Chrome)
 • Gramatika dhe drejtshkrimi (Unë jam duke përdorur shtesën Chrome)
 • Kërkuesi i adresës së postës elektronike (Unë jam duke përdorur shtesën Chrome për të gjetur adresat e postës elektronike, është një alternativë falas për gjahtarin.io)

Gjërat e para së pari … keni nevojë për një adresë emaili (duh!).

Lidhni një emër të personalizuar domain në Gmail (për të dërguar dhe marrë email)

Ju mund të keni nëse keni krijuar një domen të personalizuar me Gmail.

Gmail (Google Mail) është me të vërtetë e mrekullueshme sepse është falas dhe ju merrni 15 GB ruajtje.

Këtu do t’ju tregoj se si të lidhni një domen personal me llogarinë tuaj falas Gmail, në mënyrë që të keni mundësi dërgoni dhe merrni email duke përdorur adresën tuaj të emailit në emrin tuaj të domain në Gmail.

gmail lidh emrin e domain

Pse jo vetëm të përdorim G Suite në vend të kësaj?

Me siguri që mundeni, G Suite i Google është i shkëlqyeshëm dhe mund të krijoni një adresë emaili biznesi me pseudonime për domenin tuaj me të paktën 30 GB hapësirë ​​me qasje në Gmail, Docs, Drive, Calendar, Takohen dhe më shumë.

Pricesmimet G Suite fillojnë në $ 6 për përdorues në muaj për Basic, $ 12 për Biznes, dhe $ 25 për Ndërmarrjen.

Nuk është e shtrenjtë, por le të themi që keni 5 faqe në internet që secili përdor fushën e vet.

Pastaj shton deri … 6 $ për përdorues në muaj x 12 muaj x 5 faqe në internet = $ 360 në vit *

Krahasoni atë me koston e përdorimit të kësaj konfigurimi = 0 $ *

(* nuk bën faktor në regjistrimin e emrit të domain-it dhe në koston vjetore të rinovimit.)

Në rregull, tani kur kjo është e mbuluar këtu është ajo që unë do të shpjegoj:

 1. Regjistrohuni për një llogari Gmail (psh. [me email mbrojtur]) – FALAS
 2. Regjistrimi i një emri domain (p.sh. sitehostingrating.com) – nga 10 $ – 15 dollarë në vit
 3. Krijimi i një adrese emaili me porosi (psh. [me email mbrojtur]) – FALAS
 4. Përcjellja e postave elektronike në emailin tuaj personal të domenit (p.sh. [email i mbrojtur]) te Gmail-i juaj (psh. [me email të mbrojtur]) – FALAS
 5. Dërgimi i postave elektronike nga adresa juaj e emailit me porosi (p.sh. [email i mbrojtur]) – FALAS

Si të lidhni një domen të personalizuar me Gmail – hap pas hapi

Hapi 1

Së pari, drejtohuni tek https://www.google.com/gmail/ dhe regjistrohu për një llogari falas Gmail dhe një adresë emaili Gmail (p.sh. [email i mbrojtur]).

Hapi 2

Tjetra, ju duhet të blej një emër domain (p.sh. faqja e internetit (webhostingrating.com). Unë rekomandoj regjistrimin e një emri domain në Namecheap ose GoDaddy (preferoj Namecheap pasi ato ofrojnë privatësi falas të Whois).

Hapi 3

atëherë, krijoni një adresë emaili të personalizuar dhe përcilleni atë në adresën tuaj Gmail. Ju dëshironi të krijoni një pseudonim (p.sh. përshëndetje) në emrin e domain-it tuaj personal (p.sh. faqen e internetit të internetit. Hostingrating.com) dhe ta përcillni këtë në adresën tuaj Gmail (p.sh. [email i mbrojtur]).

Ja se si të vendosni përcjelljen e postës elektronike në Namecheap.

përcjellje e emailit namecheap

Vendosja nuk është aq e ndryshme në GoDaddy.

Në rregull, kështu që tani çdo email në [email i mbrojtur] do të përcillet automatikisht në [email të mbrojtur]

i madh!

Tani për pjesën e fundit, ku mundeni dërgoni email me emailin tuaj personal (psh. [email i mbrojtur]) nga llogaria juaj Gmail.

(FYI për këtë për të punuar ju duhet të keni të mundur verifikimin me dy hapa që opsioni i fjalëkalimeve të Aplikacionit të jetë i disponueshëm)

Hapi 4

Shkoni në seksionin e Sigurisë në Gmail-in tuaj (llogari Google) duke përdorur këtë lidhje https://myaccount.google.com/securance.

Shkoni poshtë tek pjesa e Regjistrimit me Google dhe klikoni në Fjalëkalimet e Aplikacioneve (ose përdorni këtë lidhje https://myaccount.google.com/apppasswords).

fjalëkalime të aplikacionit google

Në listën përmbledhëse të fjalëkalimeve të Aplikacionit, zgjidhni “Mail” si aplikacion dhe “Tjetër” si pajisje. Shkruajni emrin e domenit tuaj (p.sh. faqja e internetit (internethostingrating.com) për pajisjen “Tjetër” dhe klikoni Gjeneroni.

fjalëkalimin e aplikacionit

Shkruajeni këtë fjalëkalim, ose kopjoni dhe ngjiteni në notepad, pasi do t’ju duhet më vonë.

Hapi 5

Tani kthehu te Gmail.

Në këndin e sipërm të djathtë, klikoni në butonin “Cilësimet”. Pastaj klikoni në butonin “Llogaritë dhe importi” dhe lëvizni poshtë tek “Dërgoni postë si” dhe klikoni në lidhjen “Shto një adresë tjetër email”.

Vendosni një emër, adresë emaili dhe zgjidhni kutinë “Trajtoni si alias”.

gmail dërgoni email nga domeni personal

Në ekranin tjetër, shkruani:

Server SMTP: smtp.gmail.com
port: 465
Emri i përdoruesit: Adresa juaj e emailit Gmail (p.sh. [email i mbrojtur])
fjalëkalim: Fjalëkalimi i gjeneruar i aplikacionit që krijuat disa hapa mbrapa
SSL: Kontrolloni butonin e lidhjes së sigurt

Cilësimet e Gmail smtp

Klikoni “Shto llogari” dhe do t’ju kërkohet të konfirmoni adresën tuaj të postës elektronike. Kontrolloni kutinë tuaj të Gmail pasi do të merrni një email me udhëzime se si të konfirmoni adresën e postës elektronike.

Kjo eshte! Ju keni mbaruar të gjithë, dhe tani mund të dërgoni postë elektronike nga Gmail duke përdorur adresën tuaj të postës elektronike të personalizuar.

dërgoni postë elektronike nga domeni me porosi në gmail

Te lumte! Tani mund të bëni komunikim me email përmes Gmail duke përdorur një adresë profesionale të postës elektronike.

P.S. Nëse mënyra e mësipërme tingëllon shumë e ndërlikuar, atëherë mund të përdorni një shërbim të dërgimit falas të postës elektronike si https://improvmx.com ose https://forwardemail.net.

Si të dërgoni email me shumicë në Gmail

Dërgimi i postave elektronike një nga një është një proces i ngadaltë dhe i shpejtë kur perspektivat e ftohta të postës elektronike për lidhjet lidhëse.

hyj Bashkimi i postës Gmail.

Po sikur të mund të dërgonit email të personalizuar në masë duke përdorur Google Sheets dhe Gmail?

Pra, çfarë është shkrirja e postës? Bëhet fjalë për shndërrimin e të dhënave të Google spreadsheet (emrin, faqen e internetit, adresën e emailit, etj.) Në email të personalizuar në Gmail.

Bashkimi i postës Gmail ju lejon dërgoni postë elektronike në masë që janë të personalizuara për secilin marrës.

çfarë është bashkimi i postës gmail

Dërgimi i postave elektronike të personalizuara në masë duke përdorur Google Sheets dhe Gmail përshpejton procesin e ftohjes së postës elektronike.

Këtu janë Aplikacionet më të mira për bashkimin e postës Gmail falas:

Forma mushka

formë mushka

Form Mule është një shtesë shtesë për Sheets Google që ju lejon të automatizoni krijimin e postave elektronike të personalizuara nga Gmail. Ju mund të bëni çdo të dhënë të Google spreadsheet bazuar në rreshta dhe të përdorni etiketa për të krijuar dhe dërguar email të personalizuar me etiketa të populluara nga spreadsheet.

Forma Mule është 100% falas dhe ju mund të dërgoni 100 email në ditë.

Bashkimi i postës me shtojcat

Bashkimi i postës me shtojcat

Bashkimi i Mail me Attachments funksionon me llogarinë Gmail dhe G Suite (Google Apps) dhe vjen me një gamë karakteristikash të dobishme. Karakteristikat që më pëlqejnë më shumë është që ju mund të dërgoni email të shkrirë menjëherë ose mund të përdorni planifikuesin e integruar për dërgimin në një datë dhe kohë të mëvonshme.

Edicioni falas ju lejon të dërgoni 50 marrës të postës elektronike në ditë. Edicioni premium kushton 29 dollarë dhe rrit kuotën ditore të postës elektronike.

Megjithatë, një tjetër bashkim me postë (YAMM)

Megjithatë, një bashkim tjetër me postë

Megjithatë, një tjetër bashkim me postë (ose YAMM) është një aplikacion i njohur për shkrirjen e postës që ka qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë. Ai funksionon i ngjashëm me aplikacionet e tjera dhe ju krijoni fushata me email me Gmail dhe Google Sheets. Gjëja që më pëlqen është që ju mund të personalizoni dhe gjurmoni emailet që dërgoni.

Plani falas ju lejon të dërgoni 50 postë elektronike në ditë. Për të marrë më shumë kuota është 20 dollarë për llogari gmail.com dhe 40 dollarë për llogari të G Suite.

MergeMail

mergemail

MergeMail është një shtesë e bashkimit me email me Chrome për Gmail, ku mundeni dërgoni dhe gjurmoni postë elektronike me shumicë nga Gmail.

Kjo ju lejon të personalizoni postën elektronike me çdo fushë që dëshironi të përdorni vlera nga kolonat e Sheets Google. Karakteristikat e përfshira janë:

 • Krijoni dhe përdorni modele emaili brenda Gmail
 • Ndjekja e postës elektronike për postat elektronike të hapura dhe klikimet në lidhje
 • Integrohet me Salesforce, HubSpot, Google Sheets, Slack, dhe më shumë
 • Paraprakisht email para se t’i dërgoni
 • Shtoni lidhje të çabonuara në postat elektronike
 • Dërgoni email të planifikuar në një kohë të caktuar

MergeMail është a alternative falas Gmass që ju lejon të dërgoni 50 email falas në ditë. Planet e paguara fillojnë me vetëm 12 dollarë në muaj (dërgoni 200 postë elektronike në ditë).

Zgjatjet më të mira (falas / freemium) të Chrome për qasjen në email me Gmail

Tani, le të zhyten në shtesat Chrome që ju rekomandoj për qasje të ftohtë me email.

Grammarly

shtrirje gramatikore e kromit

Gramatika është një gabim i avancuar drejtshkrimor dhe kontrolli i gramatikës që teston shkrimin tuaj kundër qindra gabimeve gramatikore.

Pse të përdorim Grammarly?

Për shkak se kontakti i ftohtë me email është gjithçka për të bërë një përshtypje të shkëlqyer të parë. Gabimet drejtshkrimore, shkrimet e gabimeve drejtshkrimore dhe gramatikore janë një mënyrë me të vërtetë e keqe për të provuar të filloni një marrëdhënie.

Ju duhet të përdorni një asistent shkrimi si Grammarly te rregulloni gabimet dhe gabimet gramatikore para se të dërgoni sepse kjo mund të bëjë të gjithë ndryshimin ndërmjet asaj nëse emaili juaj merr përgjigje apo jo.

Modelet e Gmail (Përgjigjet e Konservuara)

modele gmail përgjigjet e konservuara

Krijimi i shablloneve të ripërdorshme të postës elektronike (ose përgjigjet e konservuara) është një funksion i integruar në Gmail. Kjo ju lejon të ktheni mesazhet e shpeshta në shabllone për t’ju kursyer kohë.

Modelet e postës elektronike të Gmail mund të krijohen dhe futen përmes menusë “Më shumë mundësi” në shiritin e veglave të kompozimit. Ju gjithashtu mund të krijoni përgjigje automatike duke përdorur modele dhe filtra së bashku.

HubSpot ka një mësim vërtet të shkëlqyeshëm se si të filloni me të, dhe si të përdorni modele elektronike të integruara të Gmail.

Mailtrack

shtrirje kromatike postare

Mailtrack është një mjet falas për ndjekjen e postës elektronike për Gmail që ju lejon të dini nëse emailet që keni dërguar janë lexuar apo jo. Ajo shton shenjat e kontrollit të dyfishtë në Gmail-in tuaj, në mënyrë që të gjurmoni me lehtësi postat elektronike dhe të merrni një faturë të lexuar:

(✓) do të thotë që emaili juaj është dërguar, por nuk është hapur. (✓✓) do të thotë që emaili juaj është hapur.

Posta postare është përgjithmonë falas dhe ju jep ndjekje të pakufizuar të postës elektronike për Gmail. Paguaj 9,99 dollarë në muaj për të hequr shenjën “Dërguar me Mailtrack” dhe për të marrë më shumë karakteristika.

Clearbit Connect

pastër lidh

Clearbit Connect është një mjet që gjen adresat e postës elektronike nga baza e të dhënave të saj me 150 milion kontakte biznesi.

Ajo tregon në një widget të krahut të djathtë Gmail dhe tregon informacion të dobishëm për njerëzit që ju dërgojnë email, dhe ju lejon të gjeni adresën e emailit të kujtdo, pa lënë Gmail.

Versioni falas është i kufizuar në gjetjen e 100 postave elektronike në muaj.

Fushatat e gjuetarëve

fushatat e gjuetarëve

Fushata Hunter ju lejon krijoni fushata të thjeshta me email të ftohtë, ku mund të kompozoni, personalizoni dhe planifikoni përcjellje nga llogaria juaj Gmail.

Ky mjet e bën kontaktin e ftohtë të postës elektronike jashtëzakonisht të thjeshtë pasi vjen me të integruar:

 • Personalizimi i postës elektronike
 • Planifikimi i postës elektronike
 • Ndjekja e postës elektronike
 • Modelet e postës elektronike
 • Përfshirja e postës elektronike

Createdshtë krijuar nga prodhuesit e Hunter.io, mjeti ku mund të gjeni pothuajse çdo adresë emaili, pas faqeve të internetit që po kërkoni në Internet..

Plani falas ju jep 50 email falas në muaj.

MailKing nga CloudHQ

shtrirje me postë kromi

MailKing nga CloudHQ ju lejon të dërgoni me email fushatat dhe fushatat e marketingut pa pasur nevojë të lini Gmail.

Ky është një mjet me të vërtetë i mirë për të duke dërguar fushata falas për komunikim me email nga Gmail. Ajo vjen me një mori karakteristikash të tilla si shkrirja e postës nga CSV ose spreadsheets, ndjekja e hapjeve dhe klikimeve të postës elektronike, personalizimi, çabonimet, dhe shabllonet e postave elektronike që mund të klonohen.

Plani falas është i kufizuar në 200 e-mail në muaj ose rreth 7 postë elektronike në ditë.

Kutia e duhur

shtrirje e djathtë e kutisë së kromit

Inbox-i i duhur është një mjet i fuqishëm me të gjitha më të mirat afroni veçoritë e postës elektronike si dërgimi i postave elektronike të planifikuara, përsëritja e postave elektronike dhe postave elektronike që vijojnë.

Kutia në të djathtë ju lejon të shkruani posta elektronike më shpejt me shabllone dhe ju mund të ndiqni automatikisht me udhëzime që nuk përgjigjen në emailin tuaj të parë. Ju gjithashtu mund të vendosni kujtime, të krijoni email të përsëritur, të shtoni shënime private dhe të merrni njoftime vijuese.

Dobësitë janë se plani i lirë është i kufizuar në 10 postë elektronike në muaj. Lajmi i mirë është që plani i paguar është shumë i lirë, fillon vetëm 5,95 dollarë në muaj.

ReplyUp

përgjigjeni shtrirjen e kromit

PërgjigjaUp është një ndjekja e postës elektronike, caktimi i emailit dhe përcjellja e postës elektronike mjet për Gmail.

Ju mund të krijoni me lehtësi fushata emaili duke ngarkuar një listë emaili dhe të dërgoni postë elektronike të planifikuara një-off, përcjellje të postës elektronike dhe performancën e pista, të gjitha si pjesë e fushatës suaj të afërt.

Plani falas është i kufizuar në 10 posta elektronike në muaj dhe 1 shabllon të postës elektronike. Plani i paguar është vetëm 49 dollarë në vit dhe vjen me “gjithçka” të pakufizuar:

 • Ndjekje të pakufizuara në muaj
 • Modelet e pakufizuara të postës elektronike
 • Ndjekja e pakufizuar e postës elektronike
 • Planifikimi i pakufizuar i postës elektronike
 • Raportim i pakufizuar i postës elektronike
 • Bashkimi me shumicë i dërgimit dhe postës

FollowUpThen

përcilleni atëherë

FollowUpThen nuk është një shtesë e Chrome, është një mjet përcjellës që dërgon kujtime për kutinë tuaj në postë saktësisht kur ju duhen. Ja gjëja gjeniale për të. Ajo funksionon duke dërguar email duke përdorur adresa të specializuara të formatuara.

Për shembull, për të vendosur një kujtesë për 3 ditë tani:

 • PËR: 3 ditë@ followupthen.com (Vetem ti merrni përcjelljen brenda 3 ditë).
 • CC: 3 ditë@ followupthen.com (gjithkush, përfshirë veten, merrni më poshtë 3 ditë).
 • BCC: 3 ditë@ followupthen.com (Vetem ti merrni përcjelljen brenda 3 ditë. Asnjë marrës nuk do të shohë ndonjë gjurmë të kujtesës së emailit).

Fusha Bcc është veçanërisht e dobishme për qasje në email. Shtimi i FollowUpTheni në fushën Bcc të një email-je do të planifikojë një kujtesë private përcjelljeje që vetëm ju do të merrni. Marrësi i postës elektronike nuk do të shohë ndonjë gjurmë të kujtesës së postës elektronike (pasi është në fushën Bcc).

ndjek shembullin bcc

Në këtë shembull, do të merrni një ndjekje në lidhje me këtë email pas 3 muajve. Jon (marrësi) nuk do të shohë asnjë gjurmë të një kujtese emaili dhe nuk do të marrë një vazhdim.

Plani falas është i kufizuar në 50 postë elektronike në muaj. Plani i paguar fillon me vetëm $ 2 / muaj.

Minelead

Minelead

Minelead është një gjenerues i postës elektronike mjet për Gmail. Kjo shtrirje kromi bën atë që bën Hunter.io, por Minelead është FALAS dhe ju jep kërkime të pakufizuara për çdo kompani ose uebfaqe ndërsa i vizitoni.

Ajo vjen si një zgjerim Chrome i gjetjes së emailit dhe si një API. Ju mund të gjeni çdo informacion kontakti të kompanisë, të gjeni postë elektronike për një kompani dhe të gjeni postë elektronike për një emër domaini, dhe lehtë mund të eksportoni dhe ruani adresat e emailit që gjeni.

Vegla të paguara (përmendje të nderuara)

Siç mund ta imagjinoni, mund të imagjinoni se ka më shumë mjete për qasje në email, dhe mjete që nuk janë të lira për t’u përdorur.

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e disa prej tyre, dhe këto janë mjete të paguara për komunikim me email të ftohtë që kam përdorur në të kaluarën:

 • Rebump është një shtesë e Chrome (dhe Firefox) që dërgon mesazhe përcjellëse të personalizueshme dhe të automatizuara për marrësit e postës elektronike për ju.
 • Vocus është një program i përballueshëm me email të ftohtë për Gmail. Ajo vjen me ndjekjen e postës elektronike, përcjellje të automatizuar, kërkime, shkrirje të postës dhe më shumë. Mimet fillojnë vetëm me 5 dollarë në muaj.
 • Përgjigju është një mjet që automatizon emailet e ftohtë dhe ndjekjet e tij me sekuencat e fushatës së postës elektronike. Punon me Gmail, Office365. Një plan falas është i disponueshëm dhe plani i paguar fillon me vetëm $ 1 / muaj.
 • Stackmails është një mjet që dërgon fushata masive me email me Gmail. Dërgoni email dhe personalitete të personalizuara nga llogaria juaj Gmail. Mimet fillojnë nga 29 dollarë në muaj.
 • NinjaOutreach është softveri më i mirë për informim në internet i ftohtë atje. Shtë softuer i thjeshtë, por megjithatë i fuqishëm që vjen me të gjitha tiparet thelbësore për postë elektronike të ftohtë. Planet fillojnë me 49 dollarë në muaj.
 • Gmass është një mjet i fuqishëm për shkrirjen e postave të Gmail + Google që ju lejon të dërgoni fushata masive me email brenda Gmail. Mimet fillojnë me 8,95 $ / muaj.
 • https://smartreach.io – është një softuer i ftohtë për njoftime elektronike për shitje dhe marketing. Ajo vjen me ndjekje automatike, ngrohje të fushatës, ndjekje të hapura / përgjigje, test spam. Planet fillojnë me 19 dollarë në muaj.
 • Woodpecker është një email i ftohtë dhe mjet përcjellës që automatikisht dërgojnë email nga pothuajse çdo kuti postare (Gmail, Office365 etj). Mimet fillojnë nga 33 dollarë në muaj.

Modelet e postës elektronike të Gmail

Seksioni i tretë dhe i fundit i këtij postimi në blog ka të bëjë me shabllone dhe krijimin e sekuencave me email.

Gmail ™ Modelet e postës elektronike

modele emaili të gmail

Gmail ™ Modelet e postës elektronike vijnë me 100 modele të postës elektronike të arritshme drejtpërdrejt nga Gmail. Ju mund të importoni modele nga Mailchimp, ose të bëni shabllonet tuaja në Gmail.

Plani falas vjen me kufizime. Krijimi i shablloneve të postës elektronike me bashkëngjitje dhe importimi i shablloneve të MailChimp janë të kufizuara në 10 në muaj. Konvertimi i çdo emaili në
modeli juaj është i kufizuar në 3 në muaj.

PersistIQ

PersistIQ

Gjeneratori i emailit të ftohtë PersistIQ ju lejon të krijoni shpejt dhe me lehtësi një fushatë emaili të ftohtë me 5 prekje duke përdorur modele të provuara të emailit.

Kjo nuk është një shtesë e Chrome por është një mjet falas për të gjeneruar modele të gatshme për kopjim + ngjitje.

DripScripts

dripscripts

DripScripts është një gjenerator falas i sekuencave të emailit DripScriptts që ju lejon të krijoni dhe rregulloni sekuencat e provuara të postës elektronike. Ju zgjidhni një shabllon ose filloni nga e para, ju personalizoni postën elektronike dhe pastaj shkarkoni sekuencën tuaj të përfunduar.

Kjo nuk është një shtesë e Chrome por është një mjet falas për të gjeneruar kopje + ngjisni email të gatshëm për afrim.

Përfundoni

Email-i i ftohtë për lidhjet e postave ose postimet e miqve nuk është i lehtë, por mund të bëhet shumë më i lehtë (dhe më i lirë) duke përdorur teknikat dhe mjetet që kam mbuluar në këtë postim në blog.

Unë nuk kam folur shumë për mënyrën se si të bëj kontaktet e ftohta me email për sa i përket “çfarë të them / shkruaj”. Ky është një postim i tërë në blog më vete. Unë ju rekomandoj që të shikoni studimin e kontaktit me email dhe të shikoni këtë video nga Sujan Patel i cili themeluesi i Mailshake, për të mësuar më shumë rreth shkrimit të postave elektronike, sekuencave dhe përcjelljeve të mira.

Në këtë postim në blog, ju kam treguar se si të bëni falas kontakt me email të ftohtë me Gmail për të ndërtuar 1000 backlinks me cilësi të lartë. Shpresoj se ju ka pëlqyer!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me