10 kryesuesit më të mirë në ueb me çertifikata falas SSL

34,000+ faqet e internetit u hakuan në vitin 2017 sipas Sucuri.


Nëse dëshironi që klientët tuaj t’ju besojnë, ju duhet të bëni gjithçka mund të bëni faqen tuaj të sigurt. Edhe pse ka shumë gjëra që mund të bëni për të siguruar faqen tuaj të internetit, përdorimi i HTTP-ve është një nga më të rëndësishmet. Likeshtë si një themel për sigurinë në internet.

Këtu keni një listë më të mirë

Për të përdorur HTTP në uebfaqen tuaj, ju duhet një certifikatë SSL. Nëse mendoni se HTTP-të janë thjesht të këndshme, ja çfarë duhet të dini:

Farë është SSL (HTTPS)

SSL është një teknologji që kripton të dhënat ndërmjet përdoruesit dhe serverit.

cfare eshte ssl

Këto të dhëna të sigurta janë të sigurta nga hakerat.

Vetëm serveri juaj dhe shfletuesi i përdoruesit mund të deshifrojnë të dhënat e dërguara mbrapa dhe me radhë.

Mendoni për SSL si një tunel midis serverit të faqes tuaj të internetit dhe vizitorëve tuaj.

Pasi të keni të instaluar një certifikatë SSL në serverin e faqes suaj të internetit, shfaqet një bllokues në shfletues dhe ju lejon të përdorni HTTPS:

HTTPS jo vetëm që e bën faqen tuaj të sigurt, por edhe e bën atë të duket më e ligjshme për vizitorët dhe klientët tuaj.

Pse siguria në Web është e rëndësishme

Nëse faqja juaj në internet hakohet, klientët tuaj do të humbin besimin në biznesin tuaj.

Shumica e klientëve nuk do të blejnë kurrë asgjë nga një biznes që ka hakuar në të kaluarën.

Do te?

Aksionet janë të larta.

Ju duhet ta bëni uebsajtin tuaj sa më të sigurt që të jetë e mundur. Dhe siguria e faqes në internet fillon me përdorimin e një certifikate SSL.

Këtu janë disa arsye pse ju mund të dëshironi të filloni të përdorni një:

Paralajmërojnë përdoruesit e shfletuesve

Nëse faqja juaj e internetit nuk po përdor një çertifikatë SSL, shfletuesit do ta tregojnë atë si një uebfaqe jo të besueshme:

http nuk e siguron paralajmërimin e shfletuesit

Kjo është një fikje për vizitorët tuaj në faqen e internetit.

ajo WILL zvogëloni shkallën tuaj të konvertimit.

SEO

Nëse doni më shumë trafik nga Google, ju NEVOJA për të kaluar faqen tuaj nga HTTP në HTTPS.

Google dëshiron të ofrojë përvojën më të mirë për përdoruesit e saj.

Kjo do të thotë, ata duan vetëm të shfaqin faqet që janë më të mirat.

Shumë kohë më parë, Google bëri që të ketë HTTPS në faqen tuaj në internet një faktor renditje.

Nëse faqja juaj e internetit nuk po merr shumë trafik të motorit të kërkimit, mos-instalimi i një certifikate SSL mund të jetë arsyeja.

Mbroni përdoruesit tuaj

Ekziston një lloj sulmi i hakerave të quajtur Man In The Middle.

Hakerët krijojnë rrjete WiFi të rreme dhe kur përdoruesit lidhen me këto rrjete false, të dhënat që ata dërgojnë në faqet e internetit ruhen në kompjuterin e hakerit.

Nëse faqja juaj e internetit përdor një SSL, të gjitha të dhënat që përdoruesit tuaj u dërgojnë serverëve tuaj do të kodohen me një kodkalim sekret që vetëm serveri juaj dhe shfletuesi i përdoruesit do të njohin.

Meqenëse hakerët nuk kanë çelësin, ai nuk do të jetë në gjendje të deshifrojë të dhënat.

Procesorët e pagesave e kërkojnë atë

Nëse jeni duke përdorur një procesor pagese për të ngarkuar klientët për produktet ose shërbimet tuaja në faqen tuaj të internetit, duhet të keni të instaluar një certifikatë SSL.

Procesori juaj i pagesave mund t’ju lejojë të përdorni tani shërbimet e tyre pa një certifikatë SSL, por ata do të ndalojnë uebfaqen tuaj nëse zbulojnë se nuk përdorni një.

Pse të shkoni me një host Web që ofron SSL Falas

Ka shumë arsye pse unë rekomandoj të shkoni me një host të uebit që ofron SSL falas. Këtu janë dy nga arsyet kryesore:

Arsyeja 1: SSL është e vështirë për t’u instaluar

Edhe për një zhvillues, mund të jetë shumë e vështirë të instaloni një certifikatë SSL.

Ka shumë që mund të shkojnë keq.

Sa më komplekse të vendoset faqja juaj e internetit, aq më shumë janë shanset që diçka të shkojë keq.

Kur ju me një host të uebit që ofron instalimin me një klik për certifikatat SSL, ju zvogëloni shanset për të prishur faqen tuaj të internetit në procesin e instalimit të një certifikate SSL.

Arsyeja 2: Certifikatat SSL janë shumë të shtrenjta

Ju ose duhet të përdorni një SSL falas ose të shkoni me një të shtrenjtë.

Për asgjë më pak se 100 dollarë në vit, do të merrni vetëm një certifikatë të përbashkët SSL.

Një çertifikatë e përbashkët është aq e mirë sa një çertifikatë falas.

Nuk ka shumë përfitime nga marrja e një certifikate të përbashkët të paguar SSL.

Të mirat që mund të blini fillojnë nga 500 $ + në vit.

Nëse sapo po filloni, ju rekomandojmë të shkoni me një host të uebit që ofron çertifikata falas SSL.

Mikpritësit më të mirë të uebit me një certifikatë falas SSL

nikoqirët më të mirë të uebit me certifikatë falas ssl

Këtu është një listë e kompanive më të mira të mbajtjes në internet që ju ofrojnë një certifikatë falas SSL kur regjistroheni me shërbimet e tyre.

1. SiteGround

SiteGround është një nga hostet më të rekomanduar në internet në internet. Ata janë të besuar nga blogerët profesionistë që marrin mijëra vizitorë çdo ditë. Pavarësisht nëse jeni thjesht një bloger që fillon ose një biznes, Siteground ka zgjidhjen për ju.

siteground

 • Pret mbi 1.8 milion fusha.
 • Ofron zgjidhje të personalizuara për mbajtjen e WordPress dhe WooCommerce.

Mimet e sitit janë të thjeshtë dhe shumë të përballueshëm. Të gjitha planet e tyre të pritjes vijnë me një SSL Encrypt të Lehtë të Encrypt që mund ta instaloni me vetëm disa klikime. Ju gjithashtu merrni falas CD Cloudflare të cilin mund ta instaloni vetëm me një klik. Kjo e bën faqen tuaj të shpejtë dhe të sigurt nga hakerat.

Ata gjithashtu ofrojnë një migrim falas në sitet në planet e tyre GrowBig dhe GoGeek. Nëse e keni faqen tuaj të internetit të strehuar aktualisht në një host tjetër në internet, ata do të migrojnë faqen tuaj në sitin e faqes pa kohë të keq.

Hapësira e sitit votohet herë pas here si një nga hostet më të mirë të internetit për sa i përket besueshmërisë dhe mbështetjes. Ekipi i tyre i ndihmës përgjigjet për shumicën e pyetjeve tuaja brenda 10 minutave.

Kur hostoni faqen tuaj të internetit me sitin e faqes, merrni kopje rezervë të përditshme të faqes tuaj falas. Ata ju ofrojnë një panel kontrolli cPanel në çdo plan, i cili ju lejon të menaxhoni me lehtësi gjithçka që lidhet me faqen tuaj të internetit nga një faqe.

Pros:

 • Prmimet e përballueshme duke filluar nga vetëm 3,95 $ në muaj.
 • Mbështetja më e mirë në industri.
 • Le të Encrypt Certifikata SSL në të gjitha planet e mbajtjes në internet.
 • Ofron shërbim të migracionit falas në planet GoGeek dhe GrowBig.
 • Bandwidth i pakufizuar në të gjitha planet.
 • Rezervime falas ditore të gjithë faqes suaj të internetit, përfshirë bazën e të dhënave.

Cons:

 • Ata paguajnë një tarifë për restaurimin e rezervave ditore.
 • Pricemimi i rinovimit është pak më i lartë se çmimi i regjistrimit.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Një faqe në internet
 • Hapësirë ​​disku 10 GB
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike
 • Baza e të dhënave të pakufizuara të MySQL
 • CloudFlare CDN

Prmimet fillojnë në 3,95 dollarë në muaj.

2. A2 Hosting

A2 Hosting ka qenë rreth e rrotull për një kohë shumë të gjatë dhe ka serverë të të dhënave në të gjithë botën. Ata ofrojnë shumë zgjidhje të ndryshme për bizneset e të gjitha llojeve, përfshirë VPS hosting, hosting të përbashkët, dhe host të dedikuar.

a2 pritjeje

 • Qendrat e të dhënave në të gjithë botën.
 • Një nga një lloj garanci për kthimin e parave në çdo kohë.

Të gjitha planet e tyre ofrojnë ruajtje të pakufizuar dhe transferim të të dhënave. Serverat e tyre janë të pajisur me SSD gjë që i bën ata më të shpejtë se normal.

Ata ofrojnë një panel kontrolli cPanel për t’ju ndihmuar të menaxhoni uebfaqen tuaj. Mund të instaloni një certifikatë falas të Encrypt SSL me një klik.

Ekipi i tyre i ndihmës është në dispozicion gjatë gjithë kohës 365 ditë për t’ju ofruar mbështetje teknike të të gjitha llojeve. Nëse faqja juaj e internetit ndalon së punuari për ndonjë arsye, ju mund t’i gjeni ato në çdo kohë përmes postës elektronike, telefonit ose biletave mbështetëse.

Pros:

 • Ofron qendra të të dhënave në të gjithë botën për të zgjedhur.
 • Të gjitha planet vijnë me një garanci të kthimit të parave në çdo kohë.
 • Ekipi mbështetës është në dispozicion 24/7/365 përmes telefonit, postës elektronike dhe biletave mbështetëse.
 • Serverët e tyre përdorin SSD e cila është më e shpejtë se sa hard drivei normal.
 • Transferimi i pakufizuar i të dhënave dhe hapësira në disk.
 • Le të Encrypt SSL në të gjitha planet që mund të instaloni pa ndonjë njohuri teknike.

Cons:

 • Vetëm ofron 5 baza të të dhënave.
 • Pricesmimet e rinovimit janë më të larta se çmimet e regjistrimit.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Një faqe në internet
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • Bandwidth i pakufizuar
 • 5 Bazat e të dhënave MySQL
 • Paneli i Kontrollit cPanel

Prmimet fillojnë në 3.92 dollarë në muaj.

3. Bluehost

Bluehost është një nga ofruesit më të vjetër dhe më të besuar të mbajtjes në internet në internet. Atyre u besohet mijëra blogerë profesionistë.

Bluehost

 • Besuar nga mbi 2 milion pronarë të faqeve të internetit.
 • # 1 host-i i rekomanduar nga faqja zyrtare e WordPress.org.

Ata ofrojnë një bandë të pakufizuar dhe SSL falas në të gjitha planet e tyre. Planet e tyre gjithashtu ofrojnë llogari falas me email që mund të lidheni me emrin e domain. Mbështetja e tyre është një nga më të vlerësuarat në industri.

Të gjitha planet e tyre vijnë me kopje rezervë automatike ditore, javore dhe mujore të përmbajtjes tuaj. Ekipi i tyre i ndihmës është në dispozicion 24/7 për t’iu përgjigjur të gjitha pyetjeve tuaja dhe t’ju ofrojë ndonjë udhëzim teknik që ju nevojitet për të rregulluar uebfaqen tuaj të prishur.

Ato ofrojnë zgjidhje si për bizneset e vogla ashtu edhe për ndërmarrjet e mëdha. Paneli i tyre i kontrollit dhe shumëllojshmëria e zgjidhjeve e bëjnë me të vërtetë të lehtë shkallëzimin e biznesit tuaj në internet pa ndonjë ndërhyrje.

Pros:

 • Ekipi mbështetës 24/7 që mund të arrini përmes emailit, telefonit dhe biletave mbështetëse. Ata u përgjigjen të gjitha pyetjeve tuaja dhe ju ofrojnë udhëzime teknike.
 • Të gjitha planet e tyre ofrojnë një bandë të pakufizuar.
 • Ju merrni 5 llogari falas me email në planin bazë.
 • Rikthimet automatike ditore, javore dhe mujore mbajnë faqen tuaj të sigurt.
 • Ju mund të instaloni SSL falas në të gjitha fushat tuaja.

Cons:

 • Vetëm 100MB ruajtje në kuti postare të ofruara me llogari të postës elektronike.
 • Mime më të larta të rinovimit.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Një faqe në internet
 • Hapësirë ​​disku 50 GB SSD
 • Bandwidth i pakufizuar
 • 5 llogari të postës elektronike
 • Paneli i Kontrollit cPanel
 • 25 Nënfushat
 • 5 domene të parkuara

Prmimet fillojnë në 3,95 dollarë në muaj.

4. HostGator

Asnjë listë e hosteve në internet nuk është e plotë pa HostGator dhe shumëllojshmëri të gjerë të tyre për bizneset e të gjitha formave dhe madhësive.

Hostgator

 • Ofron gjithçka të pakufizuar edhe në planin bazë.
 • Një nga pritësit më të lirë dhe më të vjetër në internet në internet.
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Hostgator ofron një bandë të pakufizuar, hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe llogari të pakufizuara të postës elektronike edhe në planin bazë. Planet e tyre vijnë me cPanel që ju lejon të menaxhoni me lehtësi përmbajtjen, fushat, bazat e të dhënave dhe gjithçka teknike në uebfaqen tuaj.

Ata ofrojnë një çertifikatë falas SSL për të gjitha fushat tuaja. Ata gjithashtu ofrojnë migrim falas në sit. Kur të regjistroheni, mund të kontaktoni ekipin e tyre mbështetës dhe t’u kërkoni atyre të migrojnë faqen tuaj nga çdo host tjetër në internet tek HostGator dhe ata do ta bëjnë këtë falas.

Pros:

 • Gjerësia e bandës së pakufizuar, domenet, nënfushat, llogaritë FTP, llogaritë e postës elektronike dhe hapësira në disk.
 • Garanci e kthimit të parave 45-ditore dhe një garanci prej 99.9% me kohë.
 • 24/7/365 mbështetje të disponueshme përmes emailit, telefonit dhe biletave mbështetëse.
 • Instaloni lehtësisht mbi 75 skriptet e softuerit në faqen tuaj me vetëm një klik.
 • 100 dollarë falas në kreditë e reklamimit në Google dhe Bing secila.

Cons:

 • Vetëm një faqe në internet e lejuar në planin themelor.
 • Pricesmimet e rinovimit më të larta se çmimet e regjistrimit.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Një faqe në internet
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike
 • Baza e të dhënave të pakufizuara të MySQL
 • Paneli i Kontrollit cPanel

Prmimet fillojnë në 2.75 dollarë në muaj.

5. Pritja për lëvizje

InMotion Hosting shërben mbi 25000 klientë në të gjithë botën. Të gjitha ofertat e tyre janë lehtësisht të shkallëzueshme.

pritje për lëvizje

 • Mbështetje me bazë në SH.B.A. në dispozicion 24/7.
 • Qendrat e të dhënave në të gjithë botën.
 • Garanci e kthimit të parave 90-ditore.

Planet e tyre ofrojnë një garanci bujare të kthimit të parave 90-ditore dhe vijnë me gjithçka që ju nevojitet për të drejtuar një biznes në internet.

Të gjitha planet e tyre vijnë me një bandë të pakufizuar, llogari të pakufizuara të postës elektronike, ruajtje të pakufizuar të postës elektronike dhe hapësirë ​​të pakufizuar në disk. Ato gjithashtu ofrojnë një shërbim falas të migracionit në sitet pa pushim. Të gjitha planet e tyre ofrojnë kopje rezervë automatike të rregullt të të dhënave tuaja, përfshirë skedarët dhe bazat e të dhënave tuaja.

Për dallim nga hostet e tjerë në internet, InMotion Hosting lejon 2 faqe interneti edhe në planin e tyre bazë.

Pros:

 • Ofron mbështetje teknike të bazuar në SH.B.A..
 • Gjithçka e pakufizuar, përfshirë hapësirën e diskut, gjerësinë e brezit, dhe llogaritë e postës elektronike.
 • Migrim falas pa-joproduktive për të gjitha faqet e internetit tuaj.
 • Instaloni mbi 400 skriptet e softuerit me vetëm një klik.
 • Le ta instalojmë instaluesin e certifikatave SSL.
 • Të gjitha planet vijnë me një garanci bujare të kthimit të parave 90-ditore.

Cons:

 • Pricemimi i rinovimit më i lartë se çmimi i regjistrimit.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • 2 faqe interneti
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Llogaritë e pakufizuara dhe ruajtja e postës elektronike.
 • Paneli i Kontrollit cPanel

Prmimet fillojnë në 3.99 dollarë në muaj.

6. Motori WP

WP Engine pret disa nga blogjet më të mëdha dhe faqet e lajmeve në planet. Ata trajtojnë 5% të trafikut të faqes së internetit çdo ditë.

motori wp

 • Besuar nga 90,000 klientë në mbi 140 vende.
 • Ato shërbejnë miliarda përvoja çdo ditë.
 • Zgjidhje të disponueshme për hobi dhe grupe të mëdha.

WP Engine është një host në ueb, të cilit i besohen të dy blogerët profesionistë dhe markat e mëdha si Microsoft dhe Gartner.

Ata ofrojnë pritje të pritur të menaxhuar WordPress. Kjo do të thotë që ju thjesht mund të vendosni një herë uebsajtin tuaj një herë me ta dhe pastaj ta harroni atë. Shërbimet e tyre janë lehtësisht të shkallëzueshme.

Të gjitha planet e tyre ofrojnë kornizën e temave të Zanafillës dhe mbi 35+ Tematika e Zanafillës që do t’ju kushtonin mbi $ 1000 nëse blini individualisht. Ata gjithashtu ofrojnë migrime falas nga hostet e tjerë të uebit.

Të gjitha planet e tyre vijnë me një shërbim falas CDN dhe një certifikatë falas SSL për faqen tuaj të internetit.

Pros:

 • Shërbim falas CDN që rrit shpejtësinë e faqes suaj të WordPress.
 • Besuar nga markat po aq të mëdha sa Microsoft dhe Gartner.
 • Shërbim i menaxhuar që ofron paqe të mendjes.
 • Të gjitha planet vijnë me Genesis Theme Framework dhe temat e 35+ StudioPress.
 • Shërbim falas për migracionin në sit i disponueshëm me të gjitha planet.

Cons:

 • Vetëm 25k vizita të lejuara në planin themelor.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Një faqe në internet
 • 25k Vizitat në muaj
 • Bandwidth 50 GB
 • CDN falas & SSL
 • 35+ Temat e StudioPress Come Free

Prmimet fillojnë në 30 dollarë në muaj.

7. Kinsta

Kinsta është besuar nga mijëra marka të mëdha si Ubisoft, Intuit dhe Drift.

kinsta

 • Besuar nga markat e mëdha si FreshBooks dhe GE.
 • Ofron një CDN dhe SSL falas me çdo plan.

Kinsta është platforma e preferuar nga blogerët që janë seriozisht në lidhje me biznesin. Nëse po planifikoni të zhvilloni lojën tuaj të blogerave, Kinsta duhet të jetë partneri juaj i preferuar.

Shërbimi i tyre i menaxhuar i WordPress hosting vjen me dhjetëra karakteristika të dobishme dhe ofron një migrim falas në sit. Me secilin plan, ju merrni një shërbim falas CDN dhe SSL falas. Ju gjithashtu duhet të zgjidhni nga mbi 18 qendra globale të të dhënave.

Planet e tyre ofrojnë kopje rezervë automatike ditore për t’i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta.

Pros:

 • Migrim falas nga shërbimet e tjera të WordPress Hosting.
 • Shërbim falas për CDN për të gjitha planet.
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore.
 • Besuar nga markat e mëdha si FreshBooks dhe Ubisoft.
 • Mbi 18 lokacione të qendrave të të dhënave për të zgjedhur.

Cons:

 • Vetëm 5 GB hapësirë ​​e diskut në planin bazë.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Një faqe në internet
 • Vizitat 20k në muaj
 • Hapësirë ​​disku 5 GB SSD
 • Bandwidth 50 GB

Prmimet fillojnë në 30 dollarë në muaj.

8. Rrugë në re

CloudWays bën të mundur që një biznes të përdorë serverët VPS të ofruara nga shërbime të tilla si DigitalOcean dhe Amazon Web Services.

cloudways

 • Fitoni kontroll të plotë në serverin e faqes suaj të internetit.
 • Zgjidhni prej mbi 5 ofruesve të shërbimeve VPS me shumë shkallëzim.

Nëse keni kërkuar ndonjëherë të drejtoni faqen tuaj në një server VPS dhe të keni kontroll të plotë mbi faqen tuaj të internetit, Cloudways është ajo që keni pritur për të.

Ata ofrojnë mbështetje 24/7 dhe paneli i tyre i kontrollit e bën shumë të lehtë për ju që të strehoni faqet e internetit në një server VPS.

Ata nuk ofrojnë pritje në internet në serverat e tyre. Në vend të kësaj, ata ju lejojnë të përdorni serverët VPS të ofruara nga Digital Ocean dhe Vultr për faqet e internetit tuaj pa njohuri teknike.

Pros:

 • Përdorni serverët e shpejtë VPS për faqen tuaj të internetit dhe fitoni kontroll të plotë të serverit.
 • Mbështetje teknike 24/7 e disponueshme përmes bisedës live.
 • 5 ofrues të ndryshëm VPS për të zgjedhur.
 • Instalim falas i certifikatës SSL.
 • Migrimi falas i faqeve ofrohet në të gjitha planet.

Cons:

 • Mund të jetë pak teknik nëse nuk dini asgjë rreth serverave VPS.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Uebfaqe të pakufizuara
 • Hapësirë ​​disku 25 GB
 • Bandwidth 1TB
 • RAM 1 GB
 • Mbështetje teknike 24/7

Prmimet fillojnë në 10 dollarë në muaj.

9. GreenGeeks

GreenGeeks shërben mbi 30,000+ biznese dhe përdor serverë që funksionojnë me Green Energy.

greengeeks

 • Mënyra më e lehtë për të dhënë një kontribut në energjinë e gjelbër.
 • Ka qenë në biznes për 10 vjet.

Nëse dëshironi të jepni një kontribut për ruajtjen e mjedisit, GreenGeeks ju ofron mënyrën më të lehtë. Të gjithë serverët e tyre funksionojnë në Green Energy.

Planet e tyre janë shumë të përballueshme për bizneset e të gjitha madhësive. Të gjitha planet e tyre vijnë me hapësirë ​​të pakufizuar në disk SSD, llogari të pakufizuara të postës elektronike, bandë të pakufizuar dhe fusha të pakufizuara të pritura.

Ju gjithashtu merrni një emër domain falas për biznesin tuaj kur regjistroheni. Kur të regjistroheni, mund t’i kërkoni ekipit të tyre të migrojnë falas në faqen e internetit tuaj në serverat e tyre.

Pros:

 • Ndihmoni në ruajtjen e mjedisit me serverët që përdorin Energjinë e Gjelbër.
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk, llogaritë e postës elektronike dhe gjerësia e bandës.
 • Migrimi falas i faqeve ofrohet në të gjitha planet.
 • Emri i domain falas kur regjistroheni.

Cons:

 • Mime më të larta të rinovimit.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Një faqe në internet
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Paneli i Kontrollit cPanel
 • Transferime falas në internet

Prmimet fillojnë në 2.95 dollarë në muaj.

10. HostPapa

HostPapa pret mbi 500 mijë faqe në internet në serverat e tyre. Ata janë një nga host-et me vlerësimin më të lartë në Amerikë.

hostpapa

 • Pret mbi 500k faqe interneti.
 • Ofron vendosjen falas të faqes në internet dhe emrin e domain.

Planet e tyre ofrojnë një bandë të pakufizuar dhe vijnë me një emër domain falas kur regjistroheni. Plani i tyre themelor ofron 100 llogari me email dhe autoresponderë të pakufizuar.

Të gjitha planet e tyre ofrojnë migrim falas në site dhe ju lejojnë të instaloni Le të Encrypt SSL falas me vetëm disa klikime. Ata ofrojnë një panel kontrolli cPanel për t’ju ndihmuar të menaxhoni me lehtësi të gjitha aspektet teknike të faqes tuaj të internetit.

Pros:

 • Instaloni skriptet e 400+ të softuerit në faqen tuaj të internetit me vetëm një klik.
 • Gjerësia e pakufizuar e bandës dhe hapësira Disk 100 GB e ofruar në planin bazë.
 • Migrimi falas i faqeve ofrohet në të gjitha planet.
 • Merrni një emër domain falas kur regjistroheni.
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme përmes bisedës, emailit dhe telefonit live.

Cons:

 • Mime më të larta të rinovimit.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Dy faqe në internet
 • Hapësirë ​​disku 100 GB
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Paneli i Kontrollit cPanel
 • Migrim falas në sit

Prmimet fillojnë në 3,95 dollarë në muaj.

përmbledhje

Të gjithë hostët e uebit në këtë listë ofrojnë shërbime të përballueshme të mbajtjes së uebit për bizneset e të gjitha formave dhe madhësive. Pavarësisht nëse jeni duke filluar ose duke u shërbyer mijëra klientëve, të gjithë këta hostë në internet ofrojnë zgjidhjet e duhura.

Hostinger do të ishte regjistruar edhe këtu nëse nuk do të ishte për faktin se Hostinger nuk përfshin një çertifikatë falas SSL në të gjitha planet e tyre të mbajtjes në internet.

Nëse po drejtoni një blog WordPress që merr shumë trafik, Unë rekomandoj WP Engine. Ata ofrojnë një shërbim të menaxhuar që ju lejon të flini si një fëmijë duke ditur që faqja juaj në internet nuk do të shkojë poshtë.

Nëse sapo jeni duke dalë jashtë, shkoni me BlueHost vs SiteGround. Ata ofrojnë më të mirën në mbështetjen e klasës dhe planet e tyre janë lehtësisht të përballueshme.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map