28+ Štatistiky a fakty na rok 2020

Instagram naďalej rastie ako jedna z najpopulárnejších platforiem sociálnych médií vo všetkých vekových skupinách, polohách a značkách. Má rozsiahlu užívateľskú základňu a môže sa pochváliť vyššou mierou angažovanosti ako pri každej inej sociálnej platforme.


Tu je zbierka najaktuálnejších informácií, ktoré vám poskytnú aktuálny stav Instagramu.

Instagram má teraz viac ako 1 miliarda aktívnych používateľov mesačne, tak, ako to odhadujú odborníci, do konca roku 2018. To je viac ako trojnásobný počet aktívnych používateľov služby Twitter mesačne a zatiaľ čo teraz sleduje používateľov WhatsApp a Facebook Messenger, 1 miliarda používateľov sa za čo hanbiť.

Je všeobecne známe, že Instagram je „vizuálna“ platforma sociálnych médií, pretože je zameraná na zdieľanie fotografií a videa. Vytvorili ho Kevin Systrom a Mike Krieger, teraz je však vo vlastníctve Facebooku (v roku 2012 ho kúpil za 1 miliardu dolárov)..

Tu som zostavil 28 aktuálnych štatistík Instagramu aby sme vám poskytli aktuálny prehľad o krajine Instagram, o tom, čo jej používatelia robia a ako ju používajú. Poďme na to..

Štatistika a fakty na Instagrame (2020)

 • Zdieľať na ..
 • Zdielať na Facebook-u
 • Tweet
 • Pripnúť
 • Odoslať na Reddit
 • Zdieľajte na LinkedIn

V júni 2018 Instagram uviedol medzník. Instagram teraz skončil 1 miliarda aktívnych používateľov mesačne (MAU). To vzrástlo z 800 miliónov MAU v septembri 2017. (Zdroj: business.instagram.com)
celosvetovo Plus 500 miliónov plus Používatelia Instagramu sú aktívni každý deň. (Zdroj: business.instagram.com)
Existujú 4,2 miliardy páči sa Instagramu za deň. (Zdroj: wired.co.uk/article/instagram-doubles-to-half-billion-users)
Existujú 400 miliónov Instagramových príbehov každý deň tretina najsledovanejších firiem bola vytvorená. (Zdroj: blog.hootsuite.com/instagram-statistics)
Viac ako 60 percent používateľov sa denne prihlasuje na Instagram , Vďaka Facebooku sa stala druhou najpoužívanejšou sociálnou sieťou. (Zdroj: brandwatch.com/blog/instagram-stats)
Každý deň používatelia Instagramu odovzdávajú v priemere priemer 100+ miliónov fotografií. (Zdroj: omnicoreagency.com/instagram-statistics)
logo Instagramu
K dnešnému dňu viac ako 50 miliárd fotografií boli zdieľané na Instagrame. (Zdroj: instagram-press.com)
Video príspevky majú najvyššiu celkovú mieru interakcie. (O 38 percent vyššia ako v prípade príspevkov na obrázkoch). (Zdroj: uveďte.com/sk/reports/instagram/more-statistics)
Keď Instagram predstavil videá, viac ako Za 24 hodín bolo zdieľaných 5 miliónov. (Zdroj: adweek.com/socialtimes/video-on-instagram-5m-uploads)
Priemerný počet hodnotení „Páči sa mi“ na jednom príspevku na Instagrame je 1261. (Zdroj: uveďte.com/sk/reports/instagram/more-statistics)
Instagram má 58 krát viac angažovanosti za sledovateľa ako Facebook. (Zdroj: ecommerceceo.com/why-brands-should-embrace-instagram-instead-of-facebook)
štatistika instagramu 2020
Viac ako 100 milionov Instagraméri sledujú alebo zdieľajú každý deň naživo. (Zdroj: instagram-press.com/blog/2018/05/01/new-ways-to-share-and-connect-on-instagram)
38 percent používateľov prihlásiť na Instagram viackrát denne. (Zdroj: pewinternet.org/2018/03/01/social-media-use-in-2018)
32 percent vo veku od 25 do 34 rokov používajú Instagram. Toto je najväčšia demografická skupina používateľov. (Zdroj: statista.com/statistics/398166/us-instagram-user-age-distribution)
Instagram rastie 5 krát rýchlejšie ako celkové využitie sociálnych sietí v USA. (Zdroj: mobilemonkey.com/blog/2018/01/25-amazing-instagram-statistics)
Každý mesiac sú 16,6 milióna Google vyhľadáva výraz „Instagram“. (Zdroj: trend.google.com)
Fotografie sa počítajú 91,07% všetkých príspevkov na Instagrame. (Zdroj: locowise.com/blog/instagram-hits-11-month-low-growth-and-engagement-down)
Priemerný používateľ v USA prešiel z výdavkov 29 minút denne v aplikácii Instagram v septembri 2017 na 55 minút dnes. (Zdroj: techcrunch.com/2018/06/26/instagram-group-video-calling)
V roku 2018 ❤️ emoji bol použitý 14 miliárd krát v komentároch. Najpoužívanejšie Tvárový filter v Instagram Stories v roku 2018 bol Heart Eyes. (Zdroj: instagram-press.com/blog/2018/12/12/instagram-year-in-review-2018)
55 z najpopulárnejších a aktívnych značiek na Instagrame, príspevok 1,5 krát denne, v priemere. (Zdroj: blog.bufferapp.com/how-often-post-social-media)
Odhadnuté 71 percent firiem v USA používajú Instagram a 80 percent účtov sleduje podnikanie na Instagrame. (Zdroj: business.instagram.com)
69 percent používateľov Instagramu sú mladší ako 35 rokov. (Zdroj: statista.com/statistics/248769/age-distribution-of-worldwide-instagram-users)
fakty na Instagrame
71 percent Američanov vo veku 18 až 24 rokov používa Instagram. (Zdroj: pewinternet.org/2018/03/01/social-media-use-in-2018)
72 percent používateľov Instagramu hovoria, že si kúpili produkt, ktorý videli v aplikácii. (Zdroj: businessinsider.com/instagram-rolls-out-shoppable-posts-for-more-merchants-2017-10)
Výnosy z mobilnej reklamy na Instagrame sú blízko 7 miliárd dolárov v roku 2018. (Zdroj: statista.com/statistics/448157/instagram-worldwide-mobile-internet-advertising-revenue)
Instagram sa rozrástol na 2 milióny inzerentov, z 1 milióna inzerentov späť v marci 2017. (Zdroj: business.instagram.com)
Užívateľská základňa Instagramu vzrástla o viac ako 300 percent za posledných pár rokov. (Zdroj: mobilemonkey.com/blog/2018/01/25-amazing-instagram-statistics)
Pizza je najobľúbenejšie Instagrammed jedlo, za Sushi a Steak. (Zdroj: telegraph.co.uk/travel/food-and-wine-holiday/The-most-Instagrammed-foods-around-the-world)
logo Instagramu
98 percent módnych značiek použite Instagram. (Zdroj: statista.com/statistics/305292/worldwide-instagram-brand-adoption-rate-category)

 • Zdieľať na ..
 • Zdielať na Facebook-u
 • Tweet
 • Pripnúť
 • Odoslať na Reddit
 • Zdieľajte na LinkedIn

V snahe udržať si prehľad o najnovších trendoch Instagramu, štatistikách a číslach používateľov; dostali sme naše čísla raz, aby sme sa uistili, že boli aktualizované, aby odrážali aktivitu v roku 2018.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map