26+ Štatistika a fakty o počítačovej bezpečnosti za rok 2020

Pred 30 rokmi bol internet nový a vzrušujúci, dnes môže byť internet nebezpečným miestom. Tu by ste mali vedieť o najnovších štatistika kybernetickej bezpečnosti do roku 2020.


Kybernetická kriminalita je na vzostupe, a hoci by vás to nemalo zastaviť vo využívaní online zdrojov, určite by vás malo povzbudiť k zvýšeniu bezpečnosti IT..

Štatistika a fakty o bezpečnosti počítačov do roku 2020

Tu je zbierka najaktuálnejších štatistík o počítačovej kriminalite a kybernetickej bezpečnosti do roku 2020, aby ste získali aktuálny stav o dianí vo svete kybernetickej bezpečnosti..

Zdieľať na:

Contents

V roku 2019 sa zariadenia IoT (internet vecí) stanú hlavnými cieľmi útokov škodlivého softvéru

Zdroj: https://www.beyondtrust.com/blog/entry/beyondtrust-2019-security-predictions

BeyondTrust, popredná spoločnosť zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou, to predpovedá Zariadenia internetu vecí (IoT) sa stanú hlavnými cieľmi hackerov v roku 2019. Prečo? Pretože zariadenia internetu vecí (napr. Inteligentné televízory, inteligentné reproduktory, spojené hračky, nositeľné výrobky, inteligentné zariadenia atď.) Nie sú postavené s ohľadom na kybernetickú bezpečnosť a tieto inteligentné prístroje možno využiť.

E-mailový spam je najbežnejšou metódou šírenia škodlivého softvéru pre počítačových zločincov

Zdroj: https://blog.f-secure.com/failed-delivery-spam/

Lákanie používateľov na klikanie na škodlivé odkazy je najbežnejšou metódou šírenia škodlivého softvéru pre počítačových zločincov. E-mailový spam bol najbežnejšou metódou šírenia škodlivého softvéru v roku 2018 počítačovými zločincami. Zhruba 69 percent nevyžiadaných e-mailov sa pokúša používateľov oklamať, aby navštívili škodlivú adresu URL. Škodlivé prílohy sa použili v zostávajúcich 31 percentách nevyžiadanej pošty.

Externá sieť, ktorá spája inteligentné domácnosti, zvyšuje zraniteľnosť USA, Spojeného kráľovstva a Číny

Zdroj: https://www.vpngeeks.com/21-terrifying-cyber-crime-statistics-in-2018/

Inteligentné domáce zariadenia sú čoraz častejšie. Sú vhodné a pomáhajú nám chodiť v každodennom živote. Nemalo by sa však prehliadať, že zločinci využívajú inteligentné domáce zariadenia na vykorisťovanie jednotlivcov. Sieť, ktorá spája inteligentné domácnosti v USA, Spojenom kráľovstve a Číne, je pripojená k externej sieti, a ak váš smerovač nemá primerané zabezpečenie, hrozí hackerovi veľké riziko.

Zhruba 1 z 5 súborov nie je chránených

Zdroj: https://info.varonis.com/hubfs/2018%20Varonis%20Global%20Data%20Risk%20Report.pdf

Pri prieskume 6,2 miliárd súborov, vrátane tých, ktoré obsahovali zdravotné záznamy a finančné informácie, o 1 z 5 boli úplne otvorené pre globálny prístup. Horšie je, že to spoločnosti udržiavajú. Približne 2 z 5 spoločností bude mať otvorených viac ako 1 000 súborov vrátane súborov s citlivými informáciami.

Počítačová kriminalita sa rýchlo stáva ziskovejšou ako nezákonný obchod s drogami

Zdroj: https://cybersecurityventures.com/hackerpocalypse-cybercrime-report-2016/

Počítačová kriminalita spôsobuje oveľa viac škôd, ako vedel ktokoľvek, a stáva sa jednou z najväčších výziev ľudstva. Do roku 2021 by nás to mohlo stáť 6 biliónov dolárov bojovať. Keď sú spoločnosti ako Yahoo alebo Equifax hacknuté, spôsobuje to, že veľkosť, sofistikovanosť a náklady na tieto trestné činy rastú astronomicky..

Používatelia v USA otvárajú okolo 1 z 3 e-mailov s neoprávneným získavaním údajov

Zdroj: https://enterprise.verizon.com/resources/reports/dbir/

zatiaľ čo 1 z 3 otvorených e-mailov s neoprávneným získavaním údajov, menšie percento znova klikne na infikované odkazy alebo prílohy. Zhruba 12 percent je obeťou skutočných infekcií, ktoré sú výsledkom phishingu.

Strata informácií predstavuje 43% nákladov pri kybernetických útokoch

Zdroj: https://www.accenture.com/us-en/event-cybertech-europe-2017?src=SOMS

Kybernetické útoky sú drahé a najdrahšou časťou je strata informácií. Strata dát nastane počas hackerov a ak tieto informácie patria tretím stranám, potom sa môže neuveriteľne drahý pokus obnoviť stratené údaje..

Do roku 2020 bude na celom svete použitých 300 miliárd hesiel

Zdroj: https://www.scmagazine.com/home/other/research/video-300-billion-passwords-by-2020-report-predicts/

Zdá sa, že v týchto dňoch je heslo takmer na všetko. Medzi ľuďmi i strojmi bude zhruba 300 miliárd hesiel Používané po celom svete do roku 2020. Heslá sú kľúčové na zabezpečenie ochrany kybernetickej bezpečnosti a zmiernenie potenciálnych hrozieb.

V minulom roku zažila kybernetická kriminalita vyše pol milióna rokov

Zdroj: https://www.arabianbusiness.com/2-5m-uae-consumers-said-be-hit-by-cyber-crime-in-past-year-653743.html

Milénia sú najviac zasiahnutou skupinou ľudí v oblasti počítačovej kriminality. Je to potenciálne preto, že ide o technologicky najrozvinutejšiu skupinu. V každom prípade okolo 53 percent v uplynulom roku došlo k počítačovej kriminalite.

Osobné údaje je možné zakúpiť v rozmedzí od 0,20 do 15,00 dolárov

Zdroj: https://www.rsa.com/content/dam/premium/en/white-paper/2018-current-state-of-cybercrime.pdf

Aký druh sadzby by ste uviedli na svojich osobných údajoch? Bohužiaľ to ostatní nemusia považovať za také vysoké. Keďže osobné údaje sa predávajú za tak málo, budete sa chcieť na pozore. Jednotlivci, ktorí sa nachádzajú na predajnom trhu, sa s väčšou pravdepodobnosťou pokúsia zhromaždiť čo najviac údajov na predaj.

Informácie o kreditnej karte predáva na vyššom konci ako iné druhy osobných údajov. Ak sa vaše informácie čo najťažšie predajú, zníži sa ich hodnota na kohokoľvek, kto by sa pokúsil zarobiť dolár alebo dvojnásobok vašej identity..

Najnižšia cena za oblasť počítačovej kriminality je v Holandsku. Najvyššia vedie do Indonézie.

Zdroj: https://www.vpngeeks.com/21-terrifying-cyber-crime-statistics-in-2018/

Kým iba 14 percent Obyvateľstvo Holandska bolo postihnuté počítačovou kriminalitou zhruba 59 percent populácie v Indonézii bola. Hoci cieľom by nemalo byť nikto ovplyvnený počítačovou kriminalitou, väčšina krajín niekde upadá. Veľkú časť zníženia tejto miery bude tvoriť vzdelávanie ľudí o tom, ako byť inteligentný online a nezaoberať sa rizikovým správaním..

Ak dôjde k porušeniu údajov, spoločnosti si to zvyčajne všimnú dlhšie ako 6 mesiacov. 

Zdroj: https://www.zdnet.com/article/businesses-take-over-six-months-to-detect-data-breaches/

Dokonca aj po Yahoo a Equifaxe spoločnosti nie sú na tom také, ako by mohli byť. Skutočnosť, že spoločnostiam starším ako 6 mesiacov je jasné, že majú porušenie údajov, znamená, že máte viac a viac náchylnosť na odcudzenie vašich informácií..

Zraniteľnosť voči útokom znamená, že je to záležitosť, ktorej dôverujete spoločnostiam a komu poskytujete svoje informácie. K útokom dochádza, ale čas, ktorý uplynie, kým si spoločnosti všimnú, vedie k neprijateľnému množstvu informácií, ktoré získavajú počítačoví zločinci..

Odhaduje sa, že chyba zákazníka je asi 95 percent zlyhaní zabezpečenia cloudu

Zdroj: https://www.gartner.com/smarterwithgartner/is-the-cloud-secure/

Aj keď sú veľké spoločnosti často zamerané na médiá, pretože porušujú bezpečnosť, spotrebitelia nie sú úplne na dosah. Zdá sa, že okolo 95 percent zlyhania zabezpečenia cloudu spôsobujú chybu zákazníka.

Komplexné využitie cloudu nie je vždy užívateľsky prívetivé, ale spôsob, akým sa v súčasnosti používa, umožňuje rôzne porušenia údajov. V budúcnosti je možné proti tomuto problému bojovať prostredníctvom vykonávania a presadzovania politík týkajúcich sa vlastníctva cloudu, zodpovednosti a akceptovania rizika.

Word, PowerPoint a Excel (formáty balíka Microsoft Office) tvoria najbežnejšiu skupinu škodlivých prípon súborov.

Zdroj: https://www.cisco.com/c/dam/m/digital/elq-cmcglobal/witb/acr2018/acr2018final.pdf

Prichádza zhruba 38 percent, Formáty súborov balíka Microsoft Office. Aj keď to môže znieť nejasne, pravdepodobne vás to ovplyvní každý deň. Tieto formáty súborov spoločnosti Microsoft sa zvyčajne odosielajú ako prípony alebo prílohy v e-mailoch. Tieto prílohy k súborom – bežné vektory hrozieb škodlivého softvéru – sú pre kybernetickú bezpečnosť problematické, pretože ich používa toľko jednotlivcov.

WordPress je najobľúbenejší softvér na vytváranie webových stránok, ktorý v súčasnosti napája viac ako 30% všetkých webových stránok na internete. 73,2% všetkých inštalácií WordPress je však zraniteľných.

Miera nezamestnanosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti sa blíži k 0%.

Zdroj: https://www.gomindsight.com/blog/cybersecurity-statistics/

Do roku 2021, v tom istom roku, kedy nás bude stáť počítačová bezpečnosť, nás čaká 6 biliónov dolárov 3,5 milióna. Sú potrebné zručnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti a teraz sú potrebné. Čím viac pracovníkov v oblasti kybernetickej bezpečnosti je možné lepšie využiť na boj proti bezpečnostným výzvam, ktorým v súčasnosti čelíme.

Keďže počítačová bezpečnosť hrozí vykoľajeniu podnikov, každý sa snaží priviesť niekoho (aj ako konzultanta), aby im pomohol uzavrieť akékoľvek potenciálne riziká..

Približne 70 percent organizácií tvrdí, že ich riziko počítačovej bezpečnosti sa v roku 2017 výrazne zvýšilo

Zdroj: https://www-01.ibm.com/common/ssi/cgi-bin/ssialias?htmlfid=SEL03130WWEN&

Až v posledných rokoch sme začali počuť o narušení údajov a o prenikanie ich údajov do veľkých spoločností. Aj keď tento problém v posledných rokoch ešte neexistoval, riziko sa určite zvýšilo. Prečo? Pretože peniaze sú teraz obrovským faktorom. Hackeri môžu zarábať veľké peniaze získavaním cenných informácií od spoločností, krádežou údajov o kreditných kartách od zákazníkov alebo vydieračskými spoločnosťami tým, že hrozia narušením ich obchodných aktivít.

Spoločnosti sa obávajú tejto potenciálnej hrozby kybernetickej bezpečnosti, pretože 71 percent zákazníkov tvrdí, že opustia organizáciu po narušení údajov.

Zdroj: https://www.agcs.allianz.com/insights/expert-risk-articles/risk-future-cyber/

Možno sa čudujete, prečo by spoločnosť v hodnote miliónov mohla dať hackerovi. Je to kvôli svojim zákazníkom a koľko je v stávke, ak odídu. Ak 7 z 10 zákazníkov zostane „Som vonku“, ak sa problém vyskytne v spoločnosti, potom by radšej tento problém nemal.

Keby ľudia verili svojmu slovu, spoločnosť by za chvíľu vstala brucho. Úplné predchádzanie rizikám kybernetickej bezpečnosti alebo vyplatenie hackerovi stojí za to spoločnostiam, ktoré nechcú prísť o celú svoju klientelu.

V USA je každý rok viac ako 130 rozsiahlych, cieľových údajov.

Zdroj: https://www.accenture.com/us-en/event-cybertech-europe-2017?src=SOMS#block-insights-and-in Innovation

Zatiaľ čo USA začínajú čoraz viac hovoriť o narušeniach údajov, počet útokov neustále rastie. Existujú 130 vo veľkom meradle útoky, ku ktorým dochádza každý rok a ich počet stúpa 27 percent. Rýchlo sa dostávame k kríze s kybernetickou bezpečnosťou bez zlepšenia.

Platformy Android sú vysoko citlivé na kybernetické bezpečnostné útoky

Zdroj: https://www.agcs.allianz.com/insights/expert-risk-articles/risk-future-cyber/

Množstvo škodlivého softvéru (škodlivého softvéru) nainštalovaného na platformách Android má zvýšil o 400 percent. Súčasťou problému je skutočnosť, že jednotlivci sú oveľa uvoľnenejší, pokiaľ ide o ich smartfóny, než ich počítače. zatiaľ čo 72 percent Používatelia majú bezplatný antivírusový softvér iba na svojom prenosnom počítači 50 percent mať na telefóne akúkoľvek ochranu.

Nezabúdajte, že je to nebezpečné, pretože mobilné zariadenia sú teraz vreckovými osobnými asistentmi. Používajú sa na sledovanie všetkého, od informácií týkajúcich sa práce, cez rodinu a priateľov, cez informácie o zdraví až po financie. Sú to gadget univerzálnej veľkosti a ak sú niektoré telefóny obeťou počítačovej kriminality, všetky tieto údaje sa hackerovi stanú dostupnými..

Čína je krajinou s najväčším škodlivým softvérom na svete

Zdroj: https://www.pandasecurity.com/mediacenter/press-releases/all-recorded-malware-appeared-in-2015/

Dobre nakazená je polovica čínskych počítačov so škodlivým softvérom. Hackeri dosahujú svoj vrchol aj pri zvyšovaní informovanosti. Po získaní jedného zariadenia môžu hackeri získať prístup k osobným informáciám, heslám a infikovať ďalšie zariadenia v rovnakej sieti. To znamená, že zaistenie toho, aby siete zostali v bezpečí, je nesmierne dôležité, aby sa nerozširovalo tak rýchlo ako v Číne.

Ak ste chytení hackermi, ocitnite sa na zozname najviac hľadaných FBI.

Zdroj: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

To je pravda, s týmto zločinom nie je milosť. Existuje Zoznam najčastejšie hľadaných počítačov FBI a ak vás napadne hackovanie, je to presne to, kam idete. Ako 2018, zoznam bol viac ako 40 osôb. Počítačový programátor Park Jin Hyok je na zozname číslo 1. Je zodpovedný za niektoré z najdrahších počítačových útokov v histórii.

Jeho útoky sa pokúsili ukradnúť viac ako 1 miliarda dolárov a táto séria útokov zasiahla desiatky tisíc počítačov. FBI netreba hovoriť. Tieto druhy trestných činov sú vážne z dôvodu počtu jednotlivcov, ktorých sa týkajú, ako aj z dôvodu množstva peňazí, ktoré nakoniec zaplatia všetkým zúčastneným.

Krádežou identity zasiahlo okolo 60 miliónov Američanov

Zdroj: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

A to je len počet Američanov, ktorí boli v minulosti! Kto má vysoký počet, kto vie, koľko bude mať v budúcnosti vplyv? Vždy, keď majú jednotlivci prístup k vašim osobným údajom, hrozí vám krádež identity. Preto sa chcete ubezpečiť, že vaše údaje sú vždy inteligentné a chránite ich pred akýmkoľvek potenciálnym hackerom. Chcete obmedziť akúkoľvek situáciu, ktorá by vás a vaše osobné údaje mohla vystaviť.

Jedným z cieľov pre cielené útoky sú USA.

Zdroj: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

Zatiaľ čo Čína by mohla byť štátom s najväčším škodlivým softvérom a Indonézia môže mať najvyššiu mieru kriminality, Spojené štáty americké v skutočnosti vedú na špičke zoznamu cielených útokov. Čo sú to cielené útoky? Cielené útoky môžu byť sponzorované štátom alebo sponzorované súkromnými skupinami, ale častejšie sú to druhé.

USA sú v súčasnosti cieľom, aby iné štáty narušili, okradli, sabotovali alebo špehovali svoje počítačové prostriedky. Hneď za USA na miestach č. 2 a 3 sú India a Japonsko.

Priemerné náklady na porušenie údajov pre spoločnosť sú 3,86 milióna dolárov.

Zdroj: https://securityintelligence.com/series/ponemon-institute-cost-of-a-data-breach-2018/

Ak vaše spoločnosť porušila svoje údaje, pripravte sa takmer na spláchnutie 4 milióny dolárov na odtoku. Bude potrebovať akúkoľvek danú spoločnosť na celom svete, aby vyriešila tieto problémy, a nezabudnite, že väčšina z toho bude určená na riešenie straty informácií..

Ak ste spoločnosť v Spojených štátoch, stojí to dvojnásobok sumy peňazí 7,91 milióna dolárov. Vzhľadom na to a na skutočnosť, že identifikáciu porušenia bude trvať 6 mesiacov, môže byť bezpečnejšie zaviesť prísne preventívne opatrenia.

K útoku hackerov dochádza každých 39 sekúnd

Zdroj: https://www.securitymagazine.com/articles/87787-hackers-attack-every-39-seconds

Nemôžete sa z toho dostať. Raz za minútu hacker útočí na ktorýkoľvek daný počítač s prístupom na internet. Tieto útoky majú dopad 30 percent Američanov každý rok.

Odhaduje sa, že do roku 2020 sa pripojí 200 miliárd pripojených zariadení

Zdroj: https://www.symantec.com/security-center/threat-report

Pripojenie zariadení je pohodlné, ale tiež umožňuje hackerom získať prístup k ďalším a ďalším informáciám, keď poruší jedno zariadenie v sieti. Hackeri budú mať čoskoro ľahší a ľahší čas na získanie prístupu ku všetkým našim informáciám pomocou niekoľkých kliknutí na klávesy.

Spoločnosti nie sú pripravené – a iba približne 38 percent svetových spoločností si myslí, že v prípade, že by k tomu došlo, dokázali zvládnuť veľký kybernetický útok.

Zdroj: https://www.cybintsolutions.com/cyber-security-facts-stats/

Okolo 38 percent globálnych organizácií tvrdia, že dokážu zvládnuť „sofistikovaný kybernetický útok“. Kde to necháva niekoho iného? To znamená 62 percent nie je pripravených, čo sú hrozné šance, keď v minulom roku zažila útok viac ako polovica spoločností.

Priemerný ransomware je viac ako 1 000 dolárov

Zdroj: https://www.symantec.com/security-center/threat-report

Ak ste ešte nepočuli o ransomware, jedná sa o druh škodlivého softvéru, ktorý ohrozuje verejné osobné údaje alebo navždy zablokuje prístup, pokiaľ sa suma nezaplatí. Aj keď nemusíte platiť ransomware, je bežné, že obete tohto typu kybernetického útoku zaplatia, aby zachovali svoje údaje v bezpečí..

Čo je na ransomware také nebezpečné, je skutočnosť, že internet nám umožňuje spájať naše životy mnohými spôsobmi. S rodinou, priateľmi, školou, prácou a ďalšími sa zdá, že akýkoľvek druh blokovania tohto prístupu je pre väčšinu jednotlivcov prakticky nepochopiteľný. Výkupné je teda malá cena, ktorú musíte zaplatiť za to, že budete mať tento prístup navždy.

Ransomware útoky na jednotlivcov sa vyskytujú oveľa častejšie ako podniky

Zdroj: https://cybersecurityventures.com/global-ransomware-damage-costs-predicted-to-exceed-8-billion-in-2018/

Odhaduje sa, že v roku 2020 budú podniky postihnuté útoky ransomware každých 14 sekúnd (áno – 4 krát za minútu!). Napriek tomu je to stále menej často ako tieto žiadosti dostávajú jednotlivci. Výsledkom je, že ransomware predstavuje veľké množstvo globálnych nákladov na škody spôsobené útokmi na počítačovú bezpečnosť.

Štatistika kybernetickej bezpečnosti: hlavné činnosti

celkovo, kybernetická bezpečnosť je veľký problém a iba sa zväčšuje. Ako sa phishingové pokusy, malware, krádež identity a obrovské porušenia údajov každým dňom zvyšujú, svet sa pozerá na epidémiu, ktorá bude vyriešená iba celosvetovou činnosťou.

Pochopenie problému a vzdelávanie masy o tom, ako riešiť rozsiahle neistoty v systéme, je prvým krokom k zabezpečeniu toho, aby hackeri nemali šancu ukradnúť informácie a svoju totožnosť (doma alebo v práci)..

Zdieľať na:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map