28+ statystyk i faktów na Instagramie na rok 2020

Instagram stale rośnie jako jedna z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych we wszystkich grupach wiekowych, lokalizacjach i markach. Ma ogromną bazę użytkowników i może pochwalić się wyższym współczynnikiem zaangażowania post-post niż jakakolwiek inna platforma społecznościowa.


Poniżej znajduje się zbiór najbardziej aktualnych, aby dać Ci aktualny stan na Instagramie.

Instagram ma teraz więcej niż 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie, tak jak eksperci ocenili, że będzie to do końca 2018 roku. To ponad trzy razy więcej miesięcznych aktywnych użytkowników Twittera i chociaż obecnie śledzi użytkowników WhatsApp i Facebook Messenger, 1 miliard użytkowników nie ma się czego wstydzić.

Powszechnie wiadomo, że Instagram to „wizualna” platforma mediów społecznościowych, ponieważ jest nastawiona na udostępnianie zdjęć i filmów. Został stworzony przez Kevina Systroma i Mike’a Kriegera, ale obecnie jest własnością Facebooka (kupił go za 1 miliard dolarów w 2012 roku).

Tutaj skompilowałem 28 aktualnych statystyk na Instagramie aby przekazać Ci aktualne ukształtowanie terenu na Instagramie, co robią na nim użytkownicy i jak z niego korzystają. Wskakujmy..

Statystyki i fakty na Instagramie (2020)

 • Podziel się ..
 • Udostępnij na Facebooku
 • Ćwierkać
 • Przypiąć
 • Prześlij do Reddit
 • Udostępnij na LinkedIn

W czerwcu 2018 r. Instagram zgłosił przełom. Instagram już się skończył 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie (MAU). Wzrósł on z 800 milionów MAU we wrześniu 2017 r. (Źródło: business.instagram.com)
Na całym świecie 500 milionów plus Użytkownicy Instagrama są aktywni każdego dnia. (Źródło: business.instagram.com)
Tam są 4,2 miliarda polubień na Instagramie na dzień. (Źródło: wired.co.uk/article/instagram-doubles-to-half-billion-users)
Tam są 400 milionów historii na Instagramie każdego dnia jedna trzecia najczęściej oglądanych jest tworzona przez firmy. (Źródło: blog.hootsuite.com/instagram-statistics)
Ponad 60 procent użytkowników loguje się na Instagramie codziennie , co czyni go drugą najbardziej zaangażowaną siecią społecznościową po Facebooku. (Źródło: brandwatch.com/blog/instagram-stats)
Każdego dnia użytkownicy Instagram przesyłają średnio Ponad 100 milionów zdjęć. (Źródło: omnicoreagency.com/instagram-statistics)
logo instagram
Do tej pory więcej niż 50 miliardów zdjęć zostały udostępnione na Instagramie. (Źródło: instagram-press.com)
Wpisy wideo mają najwyższy ogólny wskaźnik zaangażowania. (38 procent więcej niż posty z obrazami). (Źródło: wzmianka: com.com/en/reports/instagram/more-statistics)
Gdy Instagram wprowadził filmy, więcej niż 5 milionów zostało udostępnionych w ciągu 24 godzin. (Źródło: adweek.com/socialtimes/video-on-instagram-5m-uploads)
Średnia liczba polubień na post na Instagramie 1,261. (Źródło: wzmianka: com.com/en/reports/instagram/more-statistics)
Instagram ma 58 razy większe zaangażowanie na obserwującego niż Facebook. (Źródło: ecommerceceo.com/why-brands-should-embrace-instagram-instead-of-facebook)
statystyki instagram 2020
Więcej niż 100 milionów Instagrammerzy codziennie oglądają lub udostępniają na żywo. (Źródło: instagram-press.com/blog/2018/05/01/new-ways-to-share-and-connect-on-instagram)
38 procent użytkowników loguje się na Instagramie wiele razy dziennie. (Źródło: pewinternet.org/2018/03/01/social-media-use-in-2018)
32 proc 25-34 latków korzysta z Instagrama. To największa grupa demograficzna użytkowników. (Źródło: statista.com/statistics/398166/us-instagram-user-age-distribution)
Instagram rośnie 5 razy szybciej niż ogólne wykorzystanie sieci społecznościowej w Stanach Zjednoczonych. (Źródło: mobilemonkey.com/blog/2018/01/25-amazing-instagram-statistics)
Są co miesiąc 16,6 miliona Google wyszukuje hasło „Instagram”. (Źródło: trends.google.com)
Zdjęcia się liczą 91,07 proc wszystkich postów na Instagramie. (Źródło: locowise.com/blog/instagram-hits-11-month-low-growth-and-engagement-down)
Przeciętny użytkownik z USA zrezygnował z wydatków 29 minut dziennie w aplikacji Instagram we wrześniu 2017 r. do 55 minut dzisiaj. (Źródło: techcrunch.com/2018/06/26/instagram-group-video-calling)
W 2018 r ❤️ emoji zastosowano 14 miliardów razy w komentarzach. Najczęściej używane Filtr twarzy na Instagram Stories w 2018 roku było Heart Eyes. (Źródło: instagram-press.com/blog/2018/12/12/instagram-year-in-review-2018)
55 najpopularniejszych i najbardziej aktywnych marek na Instagramie, wysłać 1,5 razy dziennie, średnio. (Źródło: blog.bufferapp.com/how-often-post-social-media)
Szacowany 71 procent firm amerykańskich korzysta z Instagrama i 80 procent kont śledzi działalność na Instagramie. (Źródło: business.instagram.com)
69 procent użytkowników Instagrama ma mniej niż 35 lat. (Źródło: statista.com/statistics/248769/age-distribution-of-worldwide-instagram-users)
fakty na Instagramie
71 procent Amerykanów w wieku od 18 do 24 lat korzysta z Instagrama. (Źródło: pewinternet.org/2018/03/01/social-media-use-in-2018)
72 procent użytkowników Instagrama twierdzi, że kupiło produkt, który zobaczyli w aplikacji. (Źródło: businessinsider.com/instagram-rolls-out-shoppable-posts-for-more-merchants-2017-10)
Przychody z reklam mobilnych na Instagramie są bliskie 7 miliardów dolarów w 2018 r. (Źródło: statista.com/statistics/448157/instagram-worldwide-mobile-internet-advertising-revenue)
Instagram urósł do 2 miliony reklamodawców, w porównaniu z 1 milionem reklamodawców w marcu 2017 r. (Źródło: business.instagram.com)
Baza użytkowników Instagram wzrosła o ponad 300 procent w ciągu ostatnich kilku lat. (Źródło: mobilemonkey.com/blog/2018/01/25-amazing-instagram-statistics)
Pizza to najpopularniejsze jedzenie na Instagramie, za sushi i stekiem. (Źródło: telegraph.co.uk/travel/food-and-wine-holidays/The-most-Instagrammed-foods-around-the-world)
logo instagram
98 procent marek modowych użyj Instagrama. (Źródło: statista.com/statistics/305292/worldwide-instagram-brand-adoption-rate-category)

 • Podziel się ..
 • Udostępnij na Facebooku
 • Ćwierkać
 • Przypiąć
 • Prześlij do Reddit
 • Udostępnij na LinkedIn

Starając się być na bieżąco z najnowszymi trendami na Instagramie, statystykami i liczbą użytkowników; podaliśmy jeszcze raz nasze liczby, aby upewnić się, że zostały zaktualizowane w celu odzwierciedlenia aktywności w 2018 r.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map