28+ Instagramové statistiky a fakta pro rok 2020

Instagram nadále roste jako jedna z nejpopulárnějších platforem sociálních médií ve všech věkových kategoriích, lokalitách a značkách. Má rozsáhlou uživatelskou základnu a může se pochlubit vyšší mírou angažovanosti za příspěvek než jakákoli jiná sociální platforma.


Níže je kolekce nejaktuálnějších informací o aktuálním stavu Instagramu.

Instagram má nyní více než 1 miliarda aktivních uživatelů měsíčně, stejně jako odborníci odhadovali, že by to mělo do konce roku 2018. To je více než trojnásobek aktivních uživatelů služby Twitter měsíčně, a zatímco nyní sleduje koncové uživatele WhatsApp a Facebook Messenger, 1 miliarda uživatelů se za co nemusí stydět.

Je všeobecně známo, že Instagram je „vizuální“ platformou sociálních médií, protože je zaměřena na sdílení fotografií a videa. Vytvořili jej Kevin Systrom a Mike Krieger, nyní je však ve vlastnictví Facebooku (v roce 2012 jej koupil za 1 miliardu USD).

Zde jsem zkompiloval 28 aktuálních statistik Instagramu abych vám dal aktuální přehled o zemi Instagramu, co na ní uživatelé dělají a jak ji používají. Pojďme na to..

Statistiky a fakta Instagramu (2020)

 • Sdílet na ..
 • Sdílet na Facebooku
 • tweet
 • Připnout
 • Odeslat na Reddit
 • Sdílet na LinkedIn

V červnu 2018 Instagram oznámil mezník. Instagram nyní skončil 1 miliarda aktivních uživatelů měsíčně (MAU). To vzrostlo z 800 milionů MAU v září 2017. (Zdroj: business.instagram.com)
Celosvětově Plus 500 milionů plus Uživatelé Instagramu jsou aktivní každý jeden den. (Zdroj: business.instagram.com)
Existují 4,2 miliardy Instagramu se líbí denně. (Zdroj: wired.co.uk/article/instagram-doubles-to-half-billion-users)
Existují 400 milionů Instagramových příběhů každý den s třetinou nejsledovanějších podniků. (Zdroj: blog.hootsuite.com/instagram-statistics)
Více než 60 procent uživatelů se denně přihlašuje na Instagram , díky Facebooku se stala druhou nejaktivnější sociální sítí. (Zdroj: brandwatch.com/blog/instagram-stats)
Každý den uživatelé Instagramu nahrávají průměrně 100+ milionů fotografií. (Zdroj: omnicoreagency.com/instagram-statistics)
logo instagramu
K dnešnímu dni více než 50 miliard fotografií byly sdíleny na Instagramu. (Zdroj: instagram-press.com)
Video příspěvky mají nejvyšší celkovou míru interakce. (O 38 procent vyšší než u příspěvků s obrázky). (Zdroj: zmínit.com/en/reports/instagram/more-statistics)
Když Instagram představil videa, více než Za 24 hodin bylo sdíleno 5 milionů. (Zdroj: adweek.com/socialtimes/video-on-instagram-5m-uploads)
Průměrný počet lajků na příspěvek na Instagramu je 1,261. (Zdroj: zmínit.com/en/reports/instagram/more-statistics)
Instagram má 58krát více zapojení za sledovatele než Facebook. (Zdroj: ecommerceceo.com/why-brands-should-embrace-instagram-instead-of-facebook)
statistika instagramu 2020
Více než 100 miliónů Instagrammers sledují nebo sdílejí každý den naživo. (Zdroj: instagram-press.com/blog/2018/05/01/new-ways-to-share-and-connect-on-instagram)
38 procent uživatelů přihlásit se na Instagram vícekrát denně. (Zdroj: pewinternet.org/2018/03/01/social-media-use-in-2018)
32 procent ve věku 25–34 let používá Instagram. Toto je největší demografická skupina uživatelů. (Zdroj: statista.com/statistics/398166/us-instagram-user-age-distribution)
Instagram roste 5krát rychlejší než celkové využití sociální sítě ve Spojených státech. (Zdroj: mobilemonkey.com/blog/2018/01/25-amazing-instagram-statistics)
Každý měsíc jsou 16,6 milionu Google vyhledává výraz „Instagram“. (Zdroj: trend.google.com)
Fotografie se počítají 91,07 procenta všech příspěvků na Instagramu. (Zdroj: locowise.com/blog/instagram-hits-11-month-low-growth-and-engagement-down)
Průměrný uživatel v USA odešel od výdajů 29 minut denně v aplikaci Instagram v září 2017 do 55 minut dnes. (Zdroj: techcrunch.com/2018/06/26/instagram-group-video-calling)
V roce 2018 ❤️ emoji byl použit 14 miliardkrát v komentářích. Nejpoužívanější Filtr obličeje v Instagram Stories v roce 2018 byla Heart Eyes. (Zdroj: instagram-press.com/blog/2018/12/12/instagram-year-in-review-2018)
55 z nejoblíbenějších a aktivních značek na Instagramu, příspěvek 1,5 krát denně, v průměru. (Zdroj: blog.bufferapp.com/how-often-post-social-media)
Odhadem 71 procent z amerických podniků používají Instagram a 80 procent účtů sledují firmu na Instagramu. (Zdroj: business.instagram.com)
69 procent uživatelů Instagramu jsou mladší než 35 let. (Zdroj: statista.com/statistics/248769/age-distribution-of-worldwide-instagram-users)
Instagramová fakta
71 procent Američanů ve věku 18 až 24 let používá Instagram. (Zdroj: pewinternet.org/2018/03/01/social-media-use-in-2018)
72 procent uživatelů Instagramu tvrdí, že si zakoupili produkt, který v aplikaci viděli. (Zdroj: businessinsider.com/instagram-rolls-out-shoppable-posts-for-more-merchants-2017-10)
Příjmy z mobilní reklamy Instagram jsou blízko 7 miliard dolarů v roce 2018. (Zdroj: statista.com/statistics/448157/instagram-worldwide-mobile-internet-advertising-revenue)
Instagram se rozrostl na 2 miliony inzerentů, z 1 milionu inzerentů zpět v březnu 2017. (Zdroj: business.instagram.com)
Uživatelská základna Instagramu vzrostla o více než 300 procent za posledních pár let. (Zdroj: mobilemonkey.com/blog/2018/01/25-amazing-instagram-statistics)
Pizza je nejoblíbenější instagramované jídlo, za Sushi a Steak. (Zdroj: telegraph.co.uk/travel/food-and-wine-holiday/The-most-Instagrammed-foods-around-the-world)
logo instagramu
98 procent módních značek použijte Instagram. (Zdroj: statista.com/statistics/305292/worldwide-instagram-brand-adoption-rate-category)

 • Sdílet na ..
 • Sdílet na Facebooku
 • tweet
 • Připnout
 • Odeslat na Reddit
 • Sdílet na LinkedIn

Ve snaze vás informovat o nejnovějších trendech Instagramu, statistikách a uživatelských číslech; my jsme jednou udělali naše čísla, abychom se ujistili, že byly aktualizovány, aby odrážely aktivitu v roce 2018.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map