26+ Statistiky a fakta o kybernetické bezpečnosti do roku 2020

Před 30 lety byl internet nový a vzrušující, dnes může být internet nebezpečným místem. Tady byste měli vědět o nejnovějších statistika kybernetické bezpečnosti do roku 2020.


Kybernetická kriminalita je na vzestupu, ačkoli by vám to nemělo bránit ve využívání online zdrojů, určitě by vás mělo povzbuzovat k posílení bezpečnosti IT.

Statistiky a fakta o bezpečnosti počítačů do roku 2020

Zde je sbírka nejaktuálnějších statistik o počítačové kriminalitě a kybernetické bezpečnosti do roku 2020, která vám poskytne aktuální stav toho, co se děje ve světě kybernetické bezpečnosti.

Sdílet na:

Contents

V roce 2019 se zařízení IoT (Internet of Things) stanou hlavním cílem útoků škodlivého softwaru

Zdroj: https://www.beyondtrust.com/blog/entry/beyondtrust-2019-security-predictions

Společnost BeyondTrust, přední kybernetická pojišťovna, to předpovídá Zařízení internetu věcí (IoT) se stanou hlavními cíli hackerů v roce 2019. Proč? Protože zařízení IoT (např. Inteligentní televizory, inteligentní reproduktory, připojené hračky, nositelné výrobky, inteligentní zařízení atd.) Nejsou postavena s ohledem na kybernetickou bezpečnost a tyto inteligentní přístroje lze využít.

E-mailový spam je nejčastější metodou šíření škodlivého softwaru pro počítačové zločince

Zdroj: https://blog.f-secure.com/failed-delivery-spam/

Lákání uživatelů na klikání na škodlivé odkazy je nejčastější metodou šíření škodlivého softwaru pro počítačové zločince. E-mailový spam byl nejčastější metodou šíření malwaru v roce 2018. Zhruba 69 procent nevyžádaných e-mailů se pokouší přimět uživatele k návštěvě škodlivé adresy URL. Ve zbývajících 31 procentech nevyžádané pošty byly použity škodlivé přílohy.

Externí síť, která propojuje inteligentní domácnosti, činí USA, Spojené království a Čínu zranitelnější vůči útokům

Zdroj: https://www.vpngeeks.com/21-terrifying-cyber-crime-statistics-in-2018/

Inteligentní domácí zařízení jsou stále častější. Jsou pohodlné a pomáhají nám chodit v našem každodenním životě. Nemělo by se však přehlížet, že zločinci využívají inteligentní domácí zařízení k vykořisťování jednotlivců s nimi. Síť, která propojuje inteligentní domácnosti v USA, Velké Británii a Číně, je připojena k externí síti, a pokud váš router nemá dostatečné zabezpečení, hrozí hackerovi velké riziko.

Zhruba 1 z 5 souborů není chráněno

Zdroj: https://info.varonis.com/hubfs/2018%20Varonis%20Global%20Data%20Risk%20Report.pdf

Při průzkumu 6,2 miliardy souborů, včetně těch, které obsahovaly zdravotní záznamy a finanční informace, o 1 z 5 byly zcela otevřené pro globální přístup. Co je horší, je, že společnosti to také udržují. Asi 2 z 5 společností bude mít otevřeno více než 1000 souborů, včetně souborů s citlivými informacemi.

Kybernetická kriminalita se rychle stává ziskovější než nelegální obchod s drogami

Zdroj: https://cybersecurityventures.com/hackerpocalypse-cybercrime-report-2016/

Kybernetická kriminalita způsobuje mnohem více škod, než kdokoli jiný mohl vědět, a stává se jednou z největších výzev lidstva. Do roku 2021 by nás to mohlo stát 6 bilionů dolarů bojovat. Pokud jsou společnosti jako Yahoo nebo Equifax hacknuty, způsobuje to, že velikost, sofistikovanost a náklady na tyto trestné činy rostou astronomicky..

Uživatelé v USA otevřou přibližně 1 ze 3 e-mailů s phishingem

Zdroj: https://enterprise.verizon.com/resources/reports/dbir/

Zatímco 1 ze 3 otevřených e-mailů s phishingem, menší procento znovu klikne na infikované odkazy nebo přílohy. Zhruba 12 procent je obětí skutečných infekcí způsobených phishingem.

Ztráta informací představuje 43 procent nákladů při kybernetických útocích

Zdroj: https://www.accenture.com/us-en/event-cybertech-europe-2017?src=SOMS

Kybernetické útoky jsou drahé a nejdražší částí je ztráta informací. Ke ztrátě dat dochází během hacků a pokud informace patří třetím stranám, může být neuvěřitelně drahý pokus o obnovení ztracených dat..

Do roku 2020 bude na celém světě použito 300 miliard hesel

Zdroj: https://www.scmagazine.com/home/other/research/video-300-billion-passwords-by-2020-report-predicts/

V těchto dnech se zdá, že existuje heslo pro téměř všechno. Mezi lidmi i stroji bude zhruba 300 miliard hesel celosvětově používán do roku 2020. Hesla jsou klíčem k zajištění ochrany kybernetické bezpečnosti a zmírnění potenciálních hrozeb.

V loňském roce zažila kybernetická trestná činnost více než polovina tisíciletí

Zdroj: https://www.arabianbusiness.com/2-5m-uae-consumers-said-be-hit-by-cyber-crime-in-past-year-653743.html

Milénia jsou nejvíce zasaženou skupinou lidí v oblasti počítačové kriminality. Je to potenciálně proto, že jde o technologicky nejdůvěryhodnější skupinu. V každém případě, kolem 53 procent tisíciletí zažilo počítačovou kriminalitu v loňském roce.

Osobní údaje lze zakoupit v rozmezí od 0,20 do 15,00 $

Zdroj: https://www.rsa.com/content/dam/premium/en/white-paper/2018-current-state-of-cybercrime.pdf

Jaký typ sazby byste uvedl na svých osobních údajích? Bohužel to ostatní nemusí ocenit tak vysoko. Vzhledem k tomu, že osobní údaje se prodávají za tak málo, budete se chtít dávat pozor. Jednotlivci, kteří jsou na prodejním trhu, se mnohem častěji budou snažit shromáždit co nejvíce dat, aby je mohli prodat.

Informace o kreditní kartě prodává na vyšším konci než jiné druhy osobních údajů. Pokud bude vaše informace co nejtěžší znovu prodat, sníží se její hodnota pro kohokoli, kdo by se pokusil vydělat peníze nebo dvě z vaší identity..

Nejnižší cena v oblasti kybernetické kriminality má Nizozemsko. Nejvyšší jde do Indonésie.

Zdroj: https://www.vpngeeks.com/21-terrifying-cyber-crime-statistics-in-2018/

Jen když 14 procent populace v Nizozemsku byla zhruba ovlivněna počítačovou kriminalitou 59 procent populace v Indonésii byla. Ačkoli cílem by nemělo být nikoho ovlivněno počítačovou kriminalitou, většina zemí někde upadá. Velká část snížení této míry bude spočívat ve vzdělávání lidí o tom, jak být chytrý online a neúčastnit se rizikového chování..

Pokud dojde k narušení dat, společnostem to obvykle trvá déle než 6 měsíců. 

Zdroj: https://www.zdnet.com/article/businesses-take-over-six-months-to-detect-data-breaches/

I po společnostech Yahoo a Equifax nejsou společnosti na tom tak, jak by mohly být. Skutečnost, že společnostem trvá déle než 6 měsíců, než si uvědomí, že mají narušení dat, znamená, že jste stále více náchylní k odcizení vašich informací.

Být náchylný k útokům znamená, že jde o to, kterým společnostem důvěřujete a komu předáváte své informace. K útokům dochází, ale čas, který uplyne, zatímco si společnosti všimnou, vede k nepřijatelnému množství informací, které získávají kybernetičtí zločinci..

Předpokládá se, že přibližně 95 procent chyb zabezpečení cloudu bude chybou zákazníka

Zdroj: https://www.gartner.com/smarterwithgartner/is-the-cloud-secure/

Přestože velké společnosti jsou často cíleny v médiích, protože se dopouštějí narušení bezpečnosti, spotřebitelé nejsou zcela mimo dosah. Zdá se, že kolem 95 procent selhání zabezpečení cloudu je výsledkem zavinění zákazníka.

Komplexní využití cloudu není vždy uživatelsky přívětivé, ale způsob, jakým se v současné době používá, umožňuje různá porušení dat. Pokud jde o tento pokrok, lze proti němu bojovat prostřednictvím implementace a prosazování zásad vlastnictví cloudu, odpovědnosti a přijímání rizik.

Word, PowerPoint a Excel (formáty Microsoft Office) představují nejrozšířenější skupinu škodlivých přípon souborů.

Zdroj: https://www.cisco.com/c/dam/m/digital/elq-cmcglobal/witb/acr2018/acr2018final.pdf

Přichází zhruba 38 procent, Formáty souborů Microsoft Office. I když to může znít vágně, pravděpodobně vás to ovlivní každý den. Tyto formáty souborů společnosti Microsoft se běžně odesílají jako přípony nebo přílohy v e-mailech. Tyto přílohy souborů – běžné vektory ohrožení malwarem – jsou pro kybernetickou bezpečnost problematické, protože je používá mnoho jednotlivců.

WordPress je nejoblíbenější software pro tvorbu webových stránek, který v současné době napájí více než 30% všech webových stránek na internetu. 73,2% všech instalací WordPress je však zranitelných.

Míra nezaměstnanosti v počítačové bezpečnosti se blíží 0 procent.

Zdroj: https://www.gomindsight.com/blog/cybersecurity-statistics/

Do roku 2021 – téhož roku, kdy nás bude kybernetická bezpečnost stát 6 bilionů dolarů – se předpokládá, že se práce také dotknou 3,5 milionu. Jsou zapotřebí dovednosti v oblasti kybernetické bezpečnosti a nyní jsou zapotřebí. Čím více pracovníků v oblasti kybernetické bezpečnosti je možné zaměstnat, tím lépe v boji proti bezpečnostním problémům, kterým v současné době čelíme.

Vzhledem k tomu, že počítačová bezpečnost hrozí vykolejením podniků, každý se snaží přinést někoho (i jako konzultant), aby jim pomohl uzavřít případná rizika.

Přibližně 70 procent organizací tvrdí, že se jejich riziko kybernetické bezpečnosti v roce 2017 výrazně zvýšilo

Zdroj: https://www-01.ibm.com/common/ssi/cgi-bin/ssialias?htmlfid=SEL03130WWEN&

Teprve v posledních několika letech jsme začali slyšet o narušení dat a o velkých společnostech, které jsou hacknuty za jejich data. I když tento problém v posledních několika letech neexistoval, riziko se jistě zvýšilo. Proč? Protože peníze jsou nyní obrovským faktorem. Hackeři mohou vydělat velké peníze získáním cenných informací od společností, krádežemi údajů o kreditních kartách od zákazníků nebo vydíráním společností tím, že hrozí narušením jejich obchodních aktivit.

Společnosti se bojí této potenciální hrozby kybernetické bezpečnosti, protože 71 procent zákazníků tvrdí, že opustí organizaci po narušení dat.

Zdroj: https://www.agcs.allianz.com/insights/expert-risk-articles/risk-future-cyber/

Možná se divíte, proč by společnost v hodnotě milionů mohla dát hackerovi. Je to kvůli jejich zákazníkům a kolik je v sázce, pokud odejdou. Pokud 7 z 10 zákazníků zůstane „Jsem mimo“, pokud se společnost potýká s tímto problémem, pak by raději tento problém neměli.

Pokud by lidé věřili svému slovu, pak by společnost v žádném okamžiku nevyšla. Vyhnout se úplně rizikům kybernetické bezpečnosti nebo vyplatit hackerovi stojí za to společnostem, které nechtějí ztratit celou základnu svých klientů.

V USA je každý rok více než 130 rozsáhlých cílových datových porušení.

Zdroj: https://www.accenture.com/us-en/event-cybertech-europe-2017?src=SOMS#block-insights-and-in Innovation

Zatímco USA začínají stále více mluvit o porušování dat, počet útoků neustále roste. Existují 130 ve velkém měřítku útoky, ke kterým dochází každý rok a jejich počet roste 27 procent. Rychle přecházíme k krizi kybernetické bezpečnosti beze zlepšení.

Platformy Android jsou vysoce citlivé na kybernetické bezpečnostní útoky

Zdroj: https://www.agcs.allianz.com/insights/expert-risk-articles/risk-future-cyber/

Množství malwaru (škodlivého softwaru) nainstalovaného na platformách Android má vzrostl o 400 procent. Součástí problému je skutečnost, že jednotlivci jsou mnohem uvolněnější, pokud jde o jejich chytré telefony, než jejich počítače. Zatímco 72 procent uživatelé mají zdarma pouze antivirový software na svém přenosném počítači 50 procent mají na telefonu jakýkoli druh ochrany.

Toto je nebezpečné, protože mobilní zařízení jsou nyní ručními asistenty. Používají se ke sledování všeho od pracovních informací po rodinu a přátele, přes zdravotní informace až po finance. Jsou to univerzální gadget a pokud jsou nějaké oběti počítačové kriminality, všechna hackerská data budou hackerům přístupná.

Čína je zemí s největším škodlivým softwarem na světě

Zdroj: https://www.pandasecurity.com/mediacenter/press-releases/all-recorded-malware-appeared-in-2015/

Dobře polovina čínských počítačů je infikována se škodlivým softwarem. I když se zvyšuje povědomí, hackeři dosahují svého vrcholu. Hackeři mohou získat přístup k osobním informacím, heslům a infikovat další zařízení ve stejné síti, jakmile získají jedno zařízení. To znamená, že zajistit, aby sítě zůstaly zabezpečením, je neuvěřitelně důležité, aby se nešířilo tak rychle jako v Číně.

Najděte si na seznamu FBI nejvíce hledaných, pokud jste chyteni hackování.

Zdroj: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

To je pravda, s tímto zločinem není milost. Tady je Seznam nejoblíbenějších počítačů FBI a pokud vás napadne hackování, je to přesně to, kam jdete. Jak 2018, seznam byl přes 40 jednotlivců. Počítačový programátor Park Jin Hyok je na seznamu číslo 1. Je zodpovědný za některé z nejdražších počítačových útoků v historii.

Jeho útoky se pokusily ukrást více než 1 miliarda dolarů a tato série útoků zasáhla desítky tisíc počítačů. Netřeba dodávat, že FBI se neusmívá. Tyto druhy trestných činů jsou závažné kvůli počtu jednotlivců, kterých se týkají, a také kvůli množství peněz, které nakonec zaplatí všem zúčastněným.

Krádež identity zasáhlo zhruba 60 milionů Američanů

Zdroj: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

A to je jen počet Američanů, kteří byli v minulosti! S tak vysokými čísly, kdo ví, kolik bude v budoucnu ovlivněno? Pokaždé, když mají jednotlivci přístup k vašim osobním údajům, hrozí vám krádež identity. Chcete tedy zajistit, aby vaše data byla vždy inteligentní a chránit je před případnými hackery venku. Chcete omezit jakoukoli situaci, která by vás a vaše osobní údaje mohla vystavit.

Jedním z cílů pro cílené útoky jsou USA.

Zdroj: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

Čína může být státem s největším počtem škodlivých kódů a Indonésie může mít nejvyšší míru kriminality, Spojené státy skutečně vedou na špičce seznamu cílených útoků. Co jsou to cílené útoky? Cílové útoky mohou být sponzorovány státem nebo sponzorovány soukromými skupinami, ale častěji jsou to druhé.

USA jsou v současné době cílem pro ostatní státy, které narušují, okrádají, sabotují nebo špionují prostřednictvím svých kybernetických prostředků. Přímo za USA na místech č. 2 a 3 jsou Indie a Japonsko.

Průměrné náklady na narušení dat společnosti jsou 3,86 milionu USD.

Zdroj: https://securityintelligence.com/series/ponemon-institute-cost-of-a-data-breach-2018/

Pokud vaše společnost porušila svá data, připravte se téměř na spláchnutí 4 miliony dolarů dolů. K vyřešení těchto problémů bude trvat jakákoli daná společnost na celém světě. Nezapomeňte, že většina z toho půjde na řešení ztráty informací..

Nyní, pokud jste společnost ve Spojených státech, stojí to dvojnásobek částky na 7,91 milionu dolarů. Vzhledem k tomu a vzhledem k tomu, že identifikace porušení bude trvat 6 měsíců, může být bezpečnější zavést důrazná preventivní opatření.

K útoku hackerů dochází každých 39 sekund

Zdroj: https://www.securitymagazine.com/articles/87787-hackers-attack-every-39-seconds

Prostě se z toho nemůžeš dostat. Jednou za minutu útočí hacker na jakýkoli daný počítač s přístupem na internet. Tyto útoky mají dopad 30 procent Američanů každý rok.

Odhaduje se, že v roce 2020 se objeví 200 miliard připojených zařízení

Zdroj: https://www.symantec.com/security-center/threat-report

Připojení zařízení je pohodlné, ale také umožňuje hackerům získat přístup k více a více informacím, jakmile poruší jedno zařízení v síti. Hackeři budou mít nanejvýš snadnější a snadnější čas získat přístup ke všem našim informacím pomocí několika kliknutí na klávesy.

Společnosti nejsou připraveny – a pouze asi 38 procent globálních společností si myslí, že by zvládly velký kybernetický útok, pokud by k tomu došlo.

Zdroj: https://www.cybintsolutions.com/cyber-security-facts-stats/

Kolem 38 procent globálních organizací tvrdí, že dokážou zvládnout „sofistikovaný kybernetický útok“. Kde to nechává někoho jiného? To znamená 62 procent není připraveno, což jsou hrozivé šance, když více než polovina společností zažila v minulém roce nějaký útok.

Průměrný ransomware je přes 1 000 $

Zdroj: https://www.symantec.com/security-center/threat-report

Pokud jste dosud neslyšeli o ransomwaru, jedná se o typ škodlivého softwaru, který ohrožuje veřejná osobní data nebo navždy zablokuje přístup, pokud není částka zaplacena. I když nemusíte platit ransomware, je běžné, že oběti tohoto typu kybernetického útoku zaplatí, aby zachovaly svá data v bezpečí.

Co je na ransomwaru tak nebezpečné, je skutečnost, že internet nám umožňuje propojit naše životy mnoha způsoby. S rodinou, přáteli, školou, prací a dalšími se zdá, že jakýkoli blok tohoto přístupu je pro většinu jednotlivců prakticky nepochopitelný. Výkupné je tedy malá cena, kterou musíte zaplatit, abyste měli tento přístup navždy.

K útokům Ransomware na jednotlivce dochází mnohem častěji než u podniků

Zdroj: https://cybersecurityventures.com/global-ransomware-damage-costs-predicted-to-exceed-8-billion-in-2018/

V roce 2020 se odhaduje, že podniky budou sužovány ransomware útočí každých 14 sekund (ano – 4krát za minutu!). Přesto je to stále méně často než jednotlivci dostávají tyto žádosti. Výsledkem je, že ransomware představuje velkou část celkových nákladů na škody způsobené útoky na kybernetickou bezpečnost.

Statistiky kybernetické bezpečnosti: klíčové cesty

Celkově, kybernetická bezpečnost je velký problém a jen se zvětšuje. Jak se phishingové pokusy, malware, krádež identity a obrovské množství dat denně zvyšují, svět se dívá na epidemii, která bude vyřešena pouze celosvětovou akcí.

Pochopení problému a poučení mas o tom, jak řešit rozsáhlé nejistoty v systému, je prvním krokem k zajištění toho, aby hackeři neměli šanci krást informace a vaši totožnost (doma nebo v práci).

Sdílet na:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map