2620 Siber Güvenlik İstatistikleri ve 2020 Gerçekleri

30 yıl önce internet yeni ve heyecan vericiydi, bugün internet tehlikeli bir yer olabilir. İşte en son hakkında bilmeniz gerekenler 2020 için siber güvenlik istatistikleri.


Siber suçlar artıyor ve bu, çevrimiçi kaynakları kullanmanıza engel olmamakla birlikte, kesinlikle BT güvenliğinizi artırmaya teşvik etmelidir..

2020 Siber Güvenlik İstatistikleri ve Gerçekler

İşte size siber güvenlik dünyasında neler olup bittiğini gösteren 2020 için en güncel siber suç ve siber güvenlik istatistiklerinin bir koleksiyonu.

Paylaş:

Contents

2019’da IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazları kötü amaçlı yazılım saldırıları için ana hedef haline gelecek

Kaynak: https://www.beyondtrust.com/blog/entry/beyondtrust-2019-security-predictions

Önde gelen bir siber güvenlik firması olan BeyondTrust, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları 2019’da bilgisayar korsanları için ana hedef haline gelecek. Neden? IoT cihazları (örn. Akıllı TV’ler, akıllı hoparlörler, bağlı oyuncaklar, giyilebilir cihazlar, akıllı cihazlar, vb.) Siber güvenlik göz önünde bulundurularak oluşturulmadığından ve bu akıllı araçlardan yararlanılabilir.

E-posta spam’ı, siber suçluların kötü amaçlı yazılım yayması için en yaygın yöntemdir

Kaynak: https://blog.f-secure.com/failed-delivery-spam/

Kullanıcıları kötü amaçlı bağlantılara tıklatmak, siber suçluların kötü amaçlı yazılım yayması için en yaygın yöntemdir. E-posta spam’ı, siber suçluların 2018’de kötü amaçlı yazılım yayması için en yaygın yöntemdi. Spam e-postaların yüzde 69’u kullanıcıları kötü niyetli bir URL’yi ziyaret etmeleri için kandırmaya çalışıyor. Spam’in geri kalan yüzde 31’inde kötü niyetli ekler kullanıldı.

Akıllı evleri birbirine bağlayan harici ağ, ABD, İngiltere ve Çin’i saldırılara karşı daha savunmasız hale getiriyor

Kaynak: https://www.vpngeeks.com/21-terrifying-cyber-crime-statistics-in-2018/

Akıllı ev cihazları giderek yaygınlaşıyor. Onlar rahat ve günlük hayatlarımız hakkında bize yardımcı olurlar. Ancak, suçluların onlarla bireyleri sömürmek için akıllı ev cihazlarını kullandıkları göz ardı edilmemelidir. ABD, İngiltere ve Çin’deki akıllı evleri birbirine bağlayan ağ harici bir ağa bağlı ve yönlendiricinizin uygun güvenliği yoksa, bilgisayar korsanı için büyük risk altındasınız demektir.

Kabaca 5 dosyadan 1’i korunmuyor

Kaynak: https://info.varonis.com/hubfs/2018%20Varonis%20Global%20Data%20Risk%20Report.pdf

Sağlık kayıtları ve finansal bilgiler içerenler de dahil olmak üzere 6.2 milyar dosyayı incelerken, 5 kişiden 1’i tamamen açıktı küresel erişim için. Daha da kötüsü şirketler de bunu sürdürüyor. Yaklaşık 5 şirketten 2’sinde, hassas bilgilere sahip dosyalar da dahil olmak üzere herkesin görmesi için 1000’den fazla dosya açık olacak.

Siber suç, yasadışı uyuşturucu ticaretinden hızla daha karlı hale geliyor

Kaynak: https://cybersecurityventures.com/hackerpocalypse-cybercrime-report-2016/

Siber suç, herhangi bir kişinin bilebileceğinden çok daha fazla hasara neden oluyor ve insanlığın en büyük zorluklarından biri haline geliyor. 2021 yılına kadar, bize mal olabilir 6 trilyon dolar mücadele etmek. Yahoo veya Equifax gibi şirketler saldırıya uğradığında, bu suçların büyüklüğü, karmaşıklığı ve maliyetinin astronomik bir oranda artmasına neden oluyor.

ABD’deki kullanıcılar yaklaşık 3 kimlik avı e-postasından yaklaşık 1’ini açar

Kaynak: https://enterprise.verizon.com/resources/reports/dbir/

Süre 3’te 1 açık kimlik avı e-postası, daha küçük bir yüzde yine virüs bulaşmış bağlantıları veya ekleri tıklar. Yaklaşık yüzde 12’si kimlik avından kaynaklanan gerçek enfeksiyonların kurbanıdır.

Bilgi kaybı siber saldırıların maliyetinin yüzde 43’ünü oluşturuyor

Kaynak: https://www.accenture.com/us-en/event-cybertech-europe-2017?src=SOMS

Siber saldırılar pahalıdır ve bunun en pahalı kısmı bilgi kaybıdır. Veri kaybı bilgisayar korsanları sırasında meydana gelir ve bilgiler üçüncü taraflara aitse, bu kayıp verileri geri yüklemeye çalışmak inanılmaz derecede pahalı olabilir.

2020’ye kadar dünyada 300 milyar parola kullanılacak

Kaynak: https://www.scmagazine.com/home/other/research/video-300-billion-passwords-by-2020-report-predicts/

Bu günlerde, hemen hemen her şey için bir şifre var gibi görünüyor. Hem insanlar hem de makineler arasında kabaca 300 milyar şifre Siber güvenlik korumasını sağlamak ve potansiyel tehditleri azaltmak için şifreler anahtardır.

Geçen yılın binden fazlasının yarısından fazlası siber suç yaşadı

Kaynak: https://www.arabianbusiness.com/2-5m-uae-consumers-said-be-hit-by-cyber-crime-in-past-year-653743.html

Y kuşağı siber suçlardan en çok etkilenen gruptur. Bunun nedeni potansiyel olarak teknolojik açıdan en anlayışlı grup olmalarıdır. Her durumda, Yüzde 53 binyılların son bir yılda siber suç yaşadıkları.

Kişisel veriler 0,20 $ – 15,00 $ aralığında satın alınabilir

Kaynak: https://www.rsa.com/content/dam/premium/en/white-paper/2018-current-state-of-cybercrime.pdf

Kişisel verilerinize ne tür bir ücret uygularsınız? Ne yazık ki, diğerleri buna yüksek değer vermeyebilir. Kişisel veriler çok az sattığı için dikkatli olmak istersiniz. Satış pazarında olan bireylerin mümkün olduğunca çok satış yapmak için veri biriktirme olasılığı daha yüksektir.

Kredi kartı bilgisi diğer kişisel verilere göre daha üst düzeyde satıyor. Bilgilerinizin mümkün olduğunca yeniden satılmasını zorlaştırmak, kimliğinizden bir veya iki para kazanmaya çalışan herkes için değerini düşürecektir..

En düşük siber suç oranı ödülü Hollanda’ya gidiyor. En yüksek Endonezya’ya gidiyor.

Kaynak: https://www.vpngeeks.com/21-terrifying-cyber-crime-statistics-in-2018/

Sadece Yüzde 14 Hollanda nüfusunun kabaca siber suçlardan etkilenmesi Yüzde 59 Endonezya’daki nüfusun oranı. Amaç, siber suçlardan kimsenin etkilenmemesine rağmen, çoğu ülke ortada bir yere düşüyor. Bu oranın düşürülmesinin büyük bir kısmı, insanları çevrimiçi ortamda nasıl akıllı olacakları ve riskli davranışlarda bulunmamaları konusunda eğitmektir..

Bir veri ihlali varsa, şirketlerin genellikle 6 aydan fazla fark etmeleri gerekir. 

Kaynak: https://www.zdnet.com/article/businesses-take-over-six-months-to-detect-data-breaches/

Yahoo ve Equifax’tan sonra bile, şirketler olabildiğince fazla değil. Şirketlerin veri ihlali yaşadıklarını fark etmelerinin 6 aydan fazla sürmesi, bilgilerinizin çalınmasına gittikçe daha yatkın olduğunuz anlamına gelir.

Saldırılara karşı savunmasız olmak, hangi şirketlere güvendiğiniz ve bilgilerinizi kime verdiğiniz anlamına gelir. Saldırılar olur, ancak şirketlerin farkına varması için geçen süre, siber suçlular tarafından kabul edilemez miktarda bilgi elde edilmesine neden olur..

Bulut güvenliği hatalarının yaklaşık yüzde 95’inin müşterinin hatası olduğu tahmin ediliyor

Kaynak: https://www.gartner.com/smarterwithgartner/is-the-cloud-secure/

Büyük şirketler, genellikle medyada güvenlik ihlallerine izin vermeyi hedefleyen şirketler olsa da, tüketiciler tamamen açık değildir. Etrafında gibi görünüyor Yüzde 95 güvenliği hatalarının sonucu müşterinin hatasıyla sonuçlanır.

Bulutun karmaşık kullanımı her zaman kullanıcı dostu değildir, ancak şu anda kullanılma şekli çeşitli veri ihlallerine izin vermektir. İleride, bu sorun bulut sahipliği, sorumluluk ve risk kabulü ile ilgili politikaları uygulamak ve uygulamakla mücadele edilebilir.

Word, PowerPoint ve Excel (Microsoft Office biçimleri) en yaygın kötü amaçlı dosya uzantısı grubunu oluşturur.

Kaynak: https://www.cisco.com/c/dam/m/digital/elq-cmcglobal/witb/acr2018/acr2018final.pdf

Kabaca geliyor Yüzde 38, Microsoft Office dosya biçimleri. Bu kulağa belirsiz gelse de, muhtemelen her gün sizi etkiler. Bu Microsoft dosya biçimleri genellikle e-postalarda uzantı veya ek olarak gönderilir. Bu dosya ekleri – kötü amaçlı yazılımlar için yaygın tehdit vektörleri – birçok kişi tarafından kullanılan siber güvenlik için sorunludur.

WordPress, şu anda İnternet’teki tüm web sitelerinin% 30’undan fazlasını sağlayan en popüler web sitesi oluşturma yazılımıdır. Ancak tüm WordPress kurulumlarının% 73,2’si güvenlik açıklarına açık.

Siber güvenlik işsizlik oranı yüzde 0’a yaklaşıyor.

Kaynak: https://www.gomindsight.com/blog/cybersecurity-statistics/

Siber güvenliğin bize 6 trilyon dolara mal olacağı 2021 yılına kadar – işlerin de çarpması bekleniyor 3.5 milyon. Siber güvenlik becerileri gerekiyor ve şimdi gerekli. Şu anda karşılaştığımız güvenlik sorunlarıyla mücadele etmek için daha fazla siber güvenlik çalışanı istihdam edilebilir.

Siber güvenlik, işletmeleri rayından çıkarmakla tehdit ettiğinden, herkes olası riskleri kapatmalarına yardımcı olmak için birini (danışman olarak bile) getirmeye çalışıyor.

Örgütlerin yaklaşık yüzde 70’i siber güvenlik risklerinin 2017’de önemli ölçüde arttığını söylüyor

Kaynak: https://www-01.ibm.com/common/ssi/cgi-bin/ssialias?htmlfid=SEL03130WWTR&

Sadece son birkaç yılda veri ihlallerini ve büyük şirketlerin verileri nedeniyle saldırıya uğradığını duymaya başladık. Bu sorun sadece son birkaç yıldır mevcut olmasa da, risk kesinlikle arttı. Neden? Çünkü para artık çok büyük bir faktör. Bilgisayar korsanları, şirketlerden değerli bilgiler elde ederek, müşterilerden veya ticari faaliyetlerini kesintiye uğratarak tehdit eden müşterilerden kredi kartı verilerini çalarak büyük paralar kazanabilir.

Şirketler bu potansiyel siber güvenlik tehdidinden korkuyor çünkü müşterilerin yüzde 71’i veri ihlalinden sonra bir kuruluştan ayrılacaklarını söylüyor.

Kaynak: https://www.agcs.allianz.com/insights/expert-risk-articles/risk-future-cyber/

Milyonlarca şirketin neden bir hacker’a verebileceğini merak edebilirsiniz. Müşterileri ve ayrılırlarsa ne kadar tehlikede oldukları yüzünden. Bir şirkette bu sorunla karşılaşırsa her 10 müşteriden 7’si “dışarıda kalıyorsa” bu sorunu yaşamaması daha iyi olur.

Eğer insanlar sözlerine sadık kalırsa, şirket kısa sürede göbek yapardı. Siber güvenlik risklerinden tamamen kaçınmak veya bir bilgisayar korsanı ödemek, tüm müşteri tabanlarını kaybetmek istemeyen şirketlere değer.

ABD’de her yıl 130’dan fazla büyük ölçekli, hedef veri ihlali var.

Kaynak: https://www.accenture.com/us-en/event-cybertech-europe-2017?src=SOMS#block-insights-and-innovation

ABD, meydana gelen veri ihlalleri hakkında giderek daha fazla konuşmaya başlarken, saldırıların sayısı sürekli artmaktadır. Var 130 büyük ölçekli Her yıl meydana gelen saldırılar ve sayıları Yüzde 27. Hızla iyileşme olmadan siber güvenlik krizine doğru ilerliyoruz.

Android platformları siber güvenlik saldırılarına son derece duyarlıdır

Kaynak: https://www.agcs.allianz.com/insights/expert-risk-articles/risk-future-cyber/

Android platformlarına yüklenen kötü amaçlı yazılım (kötü amaçlı yazılım) miktarı yüzde 400 arttı. Sorunun bir kısmı, akıllı telefon söz konusu olduğunda bireylerin bilgisayarlarından çok daha rahat olmalarıdır. Süre Yüzde 72 Kullanıcıların yalnızca dizüstü bilgisayarlarında ücretsiz antivirüs yazılımı var yüzde 50 telefonlarında her türlü koruma var.

Unutmayın, bu tehlikelidir çünkü mobil cihazlar artık elde taşınır kişisel asistanlardır. İşle ilgili bilgilerden aileye ve arkadaşlara, sağlık bilgilerine ve finansa kadar her şeyi izlemek için kullanılırlar. Onlar tek bedene uygun bir gadget’tır ve herhangi bir telefon siber suçun kurbanıysa, tüm bu veriler korsan tarafından erişilebilir hale gelir.

Çin, dünyada en fazla kötü amaçlı yazılıma sahip ülke

Kaynak: https://www.pandasecurity.com/mediacenter/press-releases/all-recorded-malware-appeared-in-2015/

Peki bitti Çin’in bilgisayarlarının yarısı virüslü Kötü amaçlı yazılım ile. Artan farkındalıkla bile, bilgisayar korsanları zirveye ulaşıyor. Bilgisayar korsanları, bir cihazı ele geçirdikten sonra kişisel bilgilere, şifrelere erişebilir ve aynı ağdaki diğer cihazlara bulaşabilir. Bu, ağların güvenlikte kalmasını sağlamak, Çin’de olduğu kadar hızlı yayılmaması için son derece önemlidir..

Korsanlığa yakalanırsanız kendinizi FBI’nın en çok arananlar listesinde bulun.

Kaynak: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

Bu doğru, bu suçta lütuf yok. Var FBI Siber En Çok Arananlar Listesi ve eğer hacklendiğinde yakalandığınız yer tam da burasıdır. 2018 itibariyle liste 40’ın üzerinde kişiydi. Bilgisayar programcısı Park Jin Hyok listede 1 numara. Tarihteki en pahalı bilgisayar müdahalelerinden bazılarından sorumludur..

Saldırıları 1 milyar dolar ve bu saldırı serisi on binlerce bilgisayarı etkiledi. Söylemeye gerek yok, FBI ortalığı karıştırmıyor. Bu tür suçlar, etkilediği kişi sayısının yanı sıra ilgili herkese mal olan para miktarından dolayı ciddidir.

Yaklaşık 60 milyon Amerikalı kimlik hırsızlığından etkilendi

Kaynak: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

Ve bu sadece geçmişte olan Amerikalıların sayısı! Bu kadar yüksek rakamlarla, gelecekte kaçının etkilenmeye devam edeceğini kim bilebilir? Kişiler kişisel verilerinize her eriştiğinde kimlik hırsızlığı riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu nedenle, verilerinizle her zaman akıllı olduğunuzdan ve verilerinizi potansiyel bilgisayar korsanlarından koruduğunuzdan emin olmak istersiniz. Sizi ve kişisel verilerinizi açıkta bırakabilecek her türlü durumu azaltmak istiyorsunuz.

Hedefli saldırılar için bir numaralı hedef Amerika Birleşik Devletleri.

Kaynak: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

Çin, en fazla kötü amaçlı yazılıma ve Endonezya en yüksek suç oranına sahip olabilir, Birleşik Devletler aslında hedefli saldırılar için listenin başında yer alıyor. Hedefli saldırılar nedir? Hedefli saldırılar devlet tarafından veya özel gruplar tarafından desteklenebilir, ancak daha sık.

ABD şu anda diğer devletlerin siber araçlarıyla bozma, soyma, sabotaj veya casusluk yapma hedefidir. ABD’nin hemen arkasında # 2 ve # 3 noktalarında sırasıyla Hindistan ve Japonya var..

Bir şirket için veri ihlalinin ortalama maliyeti 3,86 milyon dolar.

Kaynak: https://securityintelligence.com/series/ponemon-institute-cost-of-a-data-breach-2018/

Şirketinizin verileri ihlal edilirse, neredeyse temizlemeye hazır olun Düşüşte 4 milyon dolar. Eldeki sorunları ele almak için dünya çapında herhangi bir şirket bu miktarda ülke alacaktır ve bunun büyük bir kısmının bilgi kaybına değineceğini unutmayın..

Şimdi, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir şirketseniz, 7.91 milyon dolar. Bunu ve ihlali belirlemenin 6 ay sürmesi gerçeği göz önüne alındığında, güçlü önleyici tedbirler almak daha güvenli olabilir.

39 saniyede bir hacker saldırısı oluyor

Kaynak: https://www.securitymagazine.com/articles/87787-hackers-attack-every-39-seconds

Bundan kurtulamazsın. Bir hacker, her dakika bir kez, İnternet erişimi olan herhangi bir bilgisayara saldırır. Bu saldırılar Her yıl Amerikalıların yüzde 30’u.

2020’nin 200 milyar bağlı cihazı göreceği tahmin ediliyor

Kaynak: https://www.symantec.com/security-center/threat-report

Cihazları bağlamak uygundur, ancak bilgisayar korsanlarının ağ içindeki bir cihazı ihlal ettikten sonra daha fazla bilgiye erişmesini sağlar. Çok geçmeden, bilgisayar korsanları, birkaç tuşa basarak tüm bilgilerimize erişmek için daha kolay ve daha kolay bir zamana sahip olacaklar..

Şirketler hazırlıksızdır – ve küresel şirketlerin sadece yüzde 38’i, gerçekleşmesi durumunda büyük bir siber saldırı gerçekleştirebileceklerini düşünüyor.

Kaynak: https://www.cybintsolutions.com/cyber-security-facts-stats/

Etrafında Yüzde 38 küresel örgütlerin çoğu “sofistike bir siber saldırı” gerçekleştirebileceklerini söylüyor. Bu başka birini nerede bırakıyor? Bunun anlamı Yüzde 62’si hazır değil, şirketlerin yarısından fazlası geçen yıl bir tür saldırı yaşadıklarında korkunç oranlar.

Ortalama ransomware 1.000 $ üzerinde

Kaynak: https://www.symantec.com/security-center/threat-report

Fidye yazılımını duymadıysanız, genel kişisel verilerinizi tehdit eden veya tutar ödenmedikçe erişimi sonsuza dek engelleyen bir tür kötü amaçlı yazılımdır. Ransomware ödemek zorunda olmasanız da, bu tür siber saldırı kurbanlarının verilerini güvende tutmak için ödeme yapacakları yaygındır.

Ek olarak, fidye yazılımı hakkında bu kadar tehlikeli olan şey, internetin hayatlarımızı birçok yönden bağlamamıza izin vermesidir. Aileniz, arkadaşlarınız, okulunuz, işiniz ve daha fazlasıyla, bu erişimde herhangi bir engelin olması çoğu birey için neredeyse anlaşılmaz görünüyor. Böylece, bir fidye bu erişim sonsuza kadar ödemek için küçük bir fiyattır.

Bireylere yapılan fidye yazılımı saldırıları işletmelerden çok daha sık görülür

Kaynak: https://cybersecurityventures.com/global-ransomware-damage-costs-predicted-to-exceed-8-billion-in-2018/

2020’de, işletmelerin 14 saniyede bir fidye yazılımı saldırıları (evet – dakikada 4 kez!). Yine de bu, bireylerin bu istekleri almasından daha azdır. Sonuç olarak, fidye yazılımı siber güvenlik saldırılarının küresel hasar maliyetlerinin büyük bir kısmını oluşturur.

Siber Güvenlik İstatistikleri: Önemli Çıkarımlar

tüm, siber güvenlik büyük bir sorundur ve giderek büyüyor. Kimlik avı girişimleri, kötü amaçlı yazılımlar, kimlik hırsızlığı ve devasa veri ihlalleri günlük olarak arttıkça, dünya yalnızca dünya çapında eylemlerle çözülecek bir salgına bakıyor.

Sorunu anlamak ve kitleleri sistemdeki büyük ölçekli güvensizliklerin nasıl ele alınacağı konusunda eğitmek, bilgisayar korsanlarının bilgi ve kimliğinizi (evde veya işyerinde) çalma şansının olmamasını sağlamanın ilk adımıdır..

Paylaş:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map