2020 İçin 28+ Instagram İstatistik ve Gerçekleri

Instagram her yaştan, konumdan ve markadan en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak büyümeye devam ediyor. Geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir ve diğer sosyal platformlardan daha yüksek etkileşim başına etkileşim oranlarına sahiptir.


Aşağıda, size Instagram’ın mevcut durumunu vermek için en güncel koleksiyonun bir listesi verilmiştir..

Instagram şimdi daha fazla var Aylık 1 milyar aktif kullanıcı, uzmanların 2018’in sonuna kadar tahmin edeceği gibi. Bu Twitter’ın aylık aktif kullanıcılarının üç katından fazla ve şu anda WhatsApp ve Facebook Messenger kullanıcılarını takip ederken, 1 milyar kullanıcı utanılacak bir şey değil.

Instagram’ın “görsel” bir sosyal medya platformu olduğu yaygın bir bilgidir, çünkü fotoğraflara ve video paylaşımına yöneliktir. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından oluşturuldu, ancak şimdi Facebook’a ait (2012’de 1 milyar dolara satın aldı).

İşte derledim 28 güncel Instagram istatistikleri Instagram topraklarının mevcut düzenini, kullanıcılarının ne yaptığını ve nasıl kullandıklarını size göstermek için. İçeri girelim..

Instagram İstatistikleri ve Gerçekleri (2020)

 • Paylaş ..
 • Facebook’ta Paylaş
 • Cıvıldamak
 • İğnele
 • Reddit’e Gönder
 • LinkedIn’de paylaş

Haziran 2018’de Instagram bir dönüm noktası bildirdi. Instagram artık bitti Aylık 1 milyar aktif kullanıcı (MAU). Bu, Eylül 2017’de 800 milyon MAU’dan büyüdü. (Kaynak: business.instagram.com)
Dünya çapında 500 milyon artı Instagram kullanıcıları her gün aktiftir. (Kaynak: business.instagram.com)
Var 4,2 milyar Instagram beğenisi günde. (Kaynak: wired.co.uk/article/instagram-doubles-to-half-billion-users)
Var Her gün 400 milyon Instagram Hikayesi en çok görüntülenenlerin üçte biri işletmeler tarafından oluşturulur. (Kaynak: blog.hootsuite.com/instagram-statistics)
Kullanıcıların yüzde 60’ından fazlası her gün Instagram’a giriş yapıyor , Facebook’tan sonra en çok ilgi gören ikinci sosyal ağ haline geldi. (Kaynak: brandwatch.com/blog/instagram-stats)
Her gün Instagram kullanıcıları ortalama 100 milyondan fazla fotoğraf. (Kaynak: omnicoreagency.com/instagram-statistics)
instagram logosu
Şimdiye kadar 50 milyar fotoğraf Instagram’da paylaşıldı. (Kaynak: instagram-press.com)
Video yayınları en yüksek toplam etkileşim oranına sahiptir. (Resim yazılarına göre yüzde 38 daha yüksek). (Kaynak: mention.com/en/reports/instagram/more-statistics)
Instagram video tanıttığında, 24 saatte 5 milyon paylaşıldı. (Kaynak: adweek.com/socialtimes/video-on-instagram-5m-uploads)
Instagram yayını başına ortalama beğeni sayısı: 1261. (Kaynak: mention.com/en/reports/instagram/more-statistics)
Instagram 58 kat daha fazla katılım Facebook’tan daha fazla takipçi. (Kaynak: ecommerceceo.com/why-brands-should-embrace-instagram-instead-of-facebook)
instagram istatistikleri 2020
Daha fazla 100 milyon Instagramlılar her gün Canlı olarak izler veya paylaşır. (Kaynak: instagram-press.com/blog/2018/05/01/new-ways-to-share-and-connect-on-instagram)
Yüzde 38 kullanıcı sayısı Instagram’a günde birkaç kez giriş yapar. (Kaynak: pewinternet.org/2018/03/01/social-media-use-in-2018)
Yüzde 32 -34 yaş grubu Instagram kullanın. Bu, en büyük kullanıcı demografik grubudur. (Kaynak: statista.com/statistics/398166/us-instagram-user-age-distribution)
Instagram büyüyor 5 kat daha hızlı ABD’deki genel sosyal ağ kullanımından daha fazla. (Kaynak: mobilemonkey.com/blog/2018/01/25-amazing-instagram-statistics)
Her ay var 16,6 milyon Google, “Instagram” kelimesini arar. (Kaynak: trends.google.com)
İçin fotoğraf sayısı Yüzde 91.07 Instagram gönderilerinin listesi. (Kaynak: locowise.com/blog/instagram-hits-11-month-low-growth-and-engagement-down)
Ortalama bir ABD kullanıcısı harcamadan çıktı Günde 29 dakika Eylül 2017’de Instagram uygulamasında 55 dakika bugün. (Kaynak: techcrunch.com/2018/06/26/instagram-group-video-calling)
2018 yılında ❤️ emoji kullanıldı 14 milyar kez yorumlarda. En çok kullanılan Yüz Filtresi 2018’de Instagram Hikayeleri Heart Eyes’dı. (Kaynak: instagram-press.com/blog/2018/12/12/instagram-year-in-review-2018)
Instagram’da en popüler ve aktif 55 markanın, günde 1.5 kez yayınla, ortalamada. (Kaynak: blog.bufferapp.com/how-often-post-social-media)
Tahminen Yüzde 71 ABD’li işletmeler Instagram kullanıyor ve yüzde 80 bir hesap Instagram’da bir işletmeyi takip eder. (Kaynak: business.instagram.com)
Yüzde 69 Instagram kullanıcıları 35 yaşından küçükler. (Kaynak: statista.com/statistics/248769/age-distribution-of-worldwide-instagram-users)
instagram gerçekleri
Yüzde 71 18 ila 24 yaşları arasındaki Amerikalılar Instagram kullanıyor. (Kaynak: pewinternet.org/2018/03/01/social-media-use-in-2018)
Yüzde 72 Instagram kullanıcılarının uygulamada gördükleri bir ürünü satın aldıklarını söylüyor. (Kaynak: businessinsider.com/instagram-rolls-out-shoppable-posts-for-more-merchants-2017-10)
Instagram mobil reklamcılık geliri 7 milyar dolar (Kaynak: statista.com/statistics/448157/instagram-worldwide-mobile-internet-advertising-revenue)
Instagram büyüdü 2 milyon reklamveren, Mart 2017’de 1 milyon reklamverenden çıktı. (Kaynak: business.instagram.com)
Instagram’ın kullanıcı tabanı, Yüzde 300 son birkaç yıldır. (Kaynak: mobilemonkey.com/blog/2018/01/25-amazing-instagram-statistics)
Pizza en popüler Instagrammed yiyecek, suşi ve biftek arkasında. (Kaynak: telegraph.co.uk/travel/food-and-wine-holidays/The-most-Instagrammed-foods-around-the-world)
instagram logosu
Moda markalarının yüzde 98’i Instagram kullanın. (Kaynak: statista.com/statistics/305292/worldwide-instagram-brand-adoption-rate-category)

 • Paylaş ..
 • Facebook’ta Paylaş
 • Cıvıldamak
 • İğnele
 • Reddit’e Gönder
 • LinkedIn’de paylaş

Sizi en yeni Instagram trendleri, istatistikleri ve kullanıcı numaralarıyla güncel tutmak için; 2018’deki etkinliği yansıtacak şekilde güncellendiğinden emin olmak için numaralarımızı bir kez daha verdik.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map