2020 burada perakende kıyamet üzerimizde ve e-ticaret ve çevrimiçi alışveriş sayesinde. Bu terimlerin hiçbirine aşina değil misiniz? Doğru yere geldiniz.


Bu makale, e-ticaretin ve çevrimiçi alışverişin 2020’de nasıl şekilleneceği hakkında bilmeniz gereken her şeyi size yönlendirecektir. Çünkü bu yıl herhangi bir çevrimiçi işletme için en son e-ticaret istatistikleri ve çevrimiçi alışveriş trendleriyle güncel kalmak çok önemlidir..

e-ticaret istatistikleri ve online alışveriş gerçekler 2020

perakende kıyamet çok sayıda tuğla ve harç lokasyonlar, özellikle zincir mağazalar.

Bu kıyamet erkenden beri gerçekleşiyor 2010’lar ve işte görünürde sonu yok. Neden? e-ticaret ve online alışveriş büyümesi hayır, katalog açmadan veya ön kapılarımızı terk etmeden çok fazla ürünümüzün parmak ucumuzda olmasına izin vermez.

E-ticaret, çevrimiçi ürün ve hizmet satın alma veya satma işlemidir. Erken yaşlardan beri patlama yaşıyor 1970’ler Stanford ve MIT’deki öğrenciler esrar satışını düzenlemek için ARPANET’i kullandıklarında.

Bugün, e-ticaret ve online alışveriş markaları ev isimleri. Hiç Amazon adında bir web sitesi duydunuz mu? İçinde 2015, hesaplanan çevrimiçi alışveriş sitesi yarım tüm e-ticaret büyümesinin. Bu konu geleceğe açılan kapıdır ve 2020 için en son e-ticaret istatistiklerini bilmek, bilgi sahibi olmak için çok önemlidir.

Contents

1. Satın alma davranışı istatistikleri 2020

Paylaş:

Erkekler işlem başına kadınlardan daha fazla harcıyor – kabaca yüzde 68 daha fazla

Kaynak: https://home.kpmg/bh/en/home/insights/2017/01/online-purchase-behavior.html

KPMG’ye göre, erkekler işlemlerine kadınlardan yaklaşık yüzde 68 daha fazla para harcıyorlar. Bunun nedeni, lüks ürün ve elektronik ürünleri satın alma ve kadın meslektaşlarından toplu olarak satın alma olasılıklarının daha yüksek olmasıdır. Kadınların daha düşük maliyetli ürünler olan yiyecek ve makyaj satın alma olasılığı daha yüksektir.

Erkekler çevrimiçi zamanlarını en üst düzeye çıkarır ve böylece daha fazla para harcarlar. Satışlarınızı e-ticaret pazarınızdaki erkek kitlenize yükseltmek istiyorsanız, paketler sunmayı deneyin. Erkeklerin bir kerede daha büyük bir paket satın alabileceklerini ve bir seferde daha fazla para harcayabileceklerini anlamaları daha olasıdır – bu nedenle daha sonra geri gelmek zorunda kalmazlar – bir kadına göre.

Tüketiciler alışkanlık yaratıklar – yüzde 30’u daha önce satın aldıkları bir web sitesine geri dönmeyi tercih ediyor

Kaynak: https://assets.kpmg/content/dam/kpmg/xx/pdf/2017/01/the-truth-about-online-consumers.pdf

Bir markayla ilgili olumlu bir deneyiminiz varsa, araştırma bundan sonra o markadan uzaklaşmanızın mümkün olmadığını söylüyor. Zaten bir web sitesinden satın aldıktan sonra müşterilere yönlendirilen e-postaların bu kadar etkili olmasının nedenlerinden biri de budur. Tıpkı bir alışveriş merkezinde en sevdiğiniz mağazaya geri dönmek gibi, çevrimiçi alışveriş de çok benzer. Güvendiğiniz markaları biliyorsunuz ve bundan sonra gitmekte fayda var.

Amazon’u hatırlıyor musunuz? Millennials’ın yaklaşık yüzde 59’u başka bir e-ticaret web sitesinden önce Amazon’a gittiklerini söylüyor

Kaynak: https://whatmillennialswant.inviqa.com

Bu e-ticaret pazarı hakkında ne diyor? Her şey kolaylık. Amazon, kolaylık her şeyden önce pazarlıyor. Prime nakliye seçenekleri kolaylığın özüdür, çünkü paketinizi bulmanız için bir takip numarası bile mevcut olmadan ürününüzü kapınıza kadar getirir..

Amazon size ulaştığında, asla geri dönemezsiniz. Ayrıca Amazon, ihtiyacınız olan o kadar çok farklı ürün sunuyor ki hiçbir zaman başka bir yere bakmaya gerek yok.

Çevrimiçi tüketiciler çevrimiçi ortamda daha aktif hale geliyor – yaklaşık yüzde 30’u geri bildirim gönderiyor ve yorum bırakıyor

Kaynak: https://assets.kpmg/content/dam/kpmg/xx/pdf/2017/01/the-truth-about-online-consumers.pdf

İncelemeler tuğla ve harç mağazalarında mevcut olmasa da, çevrimiçi alışveriş yapma kararını verebilir veya bozabilirler. Bunun artık çevrimiçi alışveriş deneyiminin ayrılmaz bir parçası olduğunu unutmayın. Pazar artık alıcıların bilgi iş ve ürün alışverişinde bulunabileceği bir alandır. Tüketiciler için yararlı olabilir, ancak ürün olması gerektiği şeyi yapmazsa satışlara gerçekten zarar verebilir.

2040 yılına kadar tüm satın alma işlemlerinin yaklaşık yüzde 95’inin e-ticaret yoluyla gerçekleşeceği tahmin ediliyor

Kaynak: https://www.nasdaq.com/article/uk-online-shopping-and-ecommerce-statistics-for-2017-cm761063

Bu noktaya kadar bir inançsız olsaydınız, bu gemiye girmek için bir ipucu. Bir alışveriş merkezine gitmenin satın alma deneyimini seviyorsanız zor olabilir. Ancak, bu sadece geleceğin yolu değil. Perakende kıyameti üzerimizde, bir ton

2. Terk Edilmiş Sepet İstatistikleri 2020

Paylaş:

Bazen takip etmek zor olabilir. Online alışveriş ile ilgili beklenmedik ek maliyetler yaklaşık 60% alışveriş sepetlerinde terk

Kaynak: https://baymard.com/lists/cart-abandonment-rate

Bu ekstra ücretler, Amazon’un 2019’da e-ticaret oyununu öldürmesinin nedenlerinden biridir. Alışveriş yapanlar, maliyet açısından tam olarak ne alacaklarını görmeyi severler. Bir müşteri, alışveriş sepeti simgesini tıklayana kadar inanılmaz bir fırsat elde ediyorsa, ödeme ile takip etmemeleri şaşırtıcı değildir..

Online alışveriş ve e-ticaret web sitelerinin alıcıları önceden herhangi bir ek ücrete ipucu vermesi, her iki uçta da çok daha mutlu bir sonuca yol açacaktır.

Herkes bir anlaşmayı seviyor – alışveriş yapanların yüzde 54’ü geri dönüyor ve fiyat düşerse sepetleri terk etmiş olan eşyaları satın alıyor

Kaynak: https://www.nchannel.com/blog/retail-data-ecommerce-statistics/

Sepetinize koyarsanız, muhtemelen istediniz, ancak bu beklenmedik ücretler sizi korkuttu. Bununla birlikte, sepet fiyatınız düşerse, neden geri dönüp satın almıyorsunuz? Bu, çevrimiçi alışveriş yapanların yarısından fazlasının davranışı.

Alışveriş yapanlar taahhütte bulunmuyor – hesap oluşturmaları gerekiyorsa yüzde 23’ü satın almaya çalışmaz

Kaynak: https://www.nchannel.com/blog/retail-data-ecommerce-statistics/

Çevrimiçi bir alışverişçiyseniz, muhtemelen orada bulunuyorsunuzdur. Bu, Amazon gibi bir web sitesinde yaygın bir durum olmayacak. Yine de, yeni bir site deniyorsanız, beğendiğiniz birkaç şey görebilir ve bunu sepetinize koyabilirsiniz. Bunu bilmeden önce kasaya gidersiniz ve web sitesi size “Hesap Oluştur” ile ulaşır.

Bazı e-ticaret web siteleri akıllıca davranıp “misafir olarak kontrol et” seçeneğini eklerken, diğerleri bir hesap açmanız konusunda ısrar ediyor. N Channel’a göre, 5 müşteriden 1’i bunu yapmaya çalışmıyor. Herhangi bir kişisel bilgiden vazgeçmek zorunda kalmadan check-out işlemlerini hızlandırmak istiyorlar. daha fazla satış arayan e-ticaret web siteleri, satın almak için bir hesap oluşturulmasını gerektirmeyen bir seçenek eklemek için iyi olur.

3. Platform Performans İstatistikleri 2020

Paylaş:

Müşteri hizmetleri önemlidir. Katılımcıların yaklaşık yüzde 80’i, zayıf bir müşteri hizmeti deneyimi nedeniyle işlerini şirketlere vermeyi bıraktıklarını söyledi

Kaynak: https://blog.hubspot.com/news-trends/customer-acquisition-study

Bu istatistiksel infografiyi aklınızda zaten belirli bir olay olabilir. Hiç çalışmak için gerçekten zor bir şirketle karşılaştınız mı? Hiç bir şirketi sonsuza dek mahveden berbat bir müşteri hizmeti deneyiminiz oldu mu? Belki de bir müşteri hizmetleri temsilcisi ile öfkeli bir telefon görüşmesinde onlara bir daha asla işinizi vermeyeceğinize yemin ettiniz.?

Ne olursa olsun unutulmazdı. Bir şirkette sığır eti varsa, onlarla tekrar çalışmak istemiyorsunuz ve çoğu tüketici böyle. Müşterilerinizle herhangi bir zamanınız olmadığında iyi müşteri hizmetlerine sahip olmak, bir tuğla ve harç tesisi kadar eşit derecede önemlidir, ancak giderek daha zorlayıcıdır.

Tüketiciler birden fazla cihazdan satın alıyor. Müşterilerin yaklaşık yüzde 85’i belirli bir satın alma işlemini bir cihazda başlatacak ve başka bir cihazda tamamlayacak

Kaynak: https://www.thinkwithgoogle.com/consumer-insights/how-digital-connects-shoppers-to-local-stores/

Mobil satın alma işlemleri genellikle perakendeciden gönderilen e-postalardan etkilenir. Bu nedenle, bir tüketici telefonunda, dizüstü bilgisayarında veya iPad’inde başlayabilirken, bilgilere tüm platformlardan erişilebildiğinden satın alma işlemi başka bir cihazda tamamlanır..

Yavaş sitelere dikkat edin. Web sitenizin yüklenmesi 3 saniyeden uzun sürüyorsa, tüketicilerin yüzde 57’si beklemek yerine tıklayacak

Kaynak: https://www.pure360.com/warm-up-ip-address/

E-ticaret devrimi ile tüketicilerin hızlı internet ihtiyacını karşılama ihtiyacı geliyor. Siteler yavaşsa satışlar da artacaktır. Sayfaların yüklenmesini beklemek, alışveriş merkezindeki satırlarda beklemeye eşdeğerdir ve 2019 müşterileri bununla hiçbir şey yapmak istemez.

4. Video İçeriği E-ticaret İstatistikleri 2020

Paylaş:

Organik trafik videolarla yüzde 157’ye kadar iyileşiyor

Kaynak: https://www.hubspot.com/marketing-statistics

En iyi performansı gösteren web siteleri videolu olanlardır. İster videoların tüketiciler için genellikle daha yararlı olması ya da materyali okumaktan daha ilginç olmalarından dolayı, her iki durumda da, videolar dahil edildiğinde trafik artar.

Satın alma işlemi yaparken tüketicilerin yüzde 80’i videoları faydalı buldu

Kaynak: https://www.hubspot.com/marketing-statistics

Hiç gerçekten yararlı bir video eğitimi veya ürün demosu ile karşılaştınız mı? Varsa, alışveriş deneyiminizi on kat artırabileceğini biliyorsunuz. Bazı alışverişçilerin bir tuğla ve harç konumuna gitmeyi sevmesinin bir nedeni, fiziksel ürünü ellerine almalarına izin vermesidir..

Bir öğeyle çok az zaman harcayabilir ve bunun sizin için olmadığını bilirsiniz. Deneyimin tamamen yerini almasa da, bir başkasının bir ürünü ele aldığını görmek, onu nasıl istediğinizi değerlendirmenize yardımcı olabilir. Belki de bir videoda benzer boyutta birisine modellenmiş ceketi veya sırt çantasındaki tüm cepleri görmek sadece ihtiyacınız olan devrilme noktasıdır.

Görseller, tüketicinin karar verme sürecinin önemli bir parçasıdır. 10 müşteriden dokuzu bunun satın alma kararının en önemli parçası olduğunu söylüyor

Kaynak: https://www.jlbmedia.com/benefits-product-video-production/

Daha önce hiç görmediğiniz bir şeyi satın alır mısınız? Cevap muhtemelen “hiçbir şekilde!” Bu görseller video veya resim olsun, sipariş vermeden önce ne aldığınızı bildiğinizden emin olmak istersiniz. Böylece videolar, ürünleri gerçek zamanlı olarak sergilediği için web sitelerine katılımı teşvik eder. Kullanıcılar ürünü tam olarak nasıl kullandıklarını ve neye benzediklerini görebilir.

Bir ürün hakkında video izlemek, yalnızca ürün hakkında okumaktan çok daha fazla müşteri tarafından dört kat tercih edilir

Kaynak: https://animoto.com/blog/business/video-marketing-cheat-sheet-infographic/

Kabul edelim. Bir ürün hakkında okumak, ürün hakkında bir şeyler izlemek kadar kolay değildir. Bir öğretici veya demo video izlerseniz, ürünün kullanıcı dostu bir şekilde nasıl kullanıldığını tam olarak bilirsiniz. Daha az zaman ve daha az çaba gerektirir ve istediğiniz ürünü hemen satın almaya çok daha yakın olacaksınız.

5. Sosyal Medya E-ticaret İstatistikleri 2020

Paylaş:

Bir mağazanın sosyal medya varlığı varsa, ortalama satışlarını yüzde 32 artırır

Kaynak: https://www.bigcommerce.com/blog/5-social-stats-for-online-storeowners/

Genel olarak, çoğu birey çevrimiçi mevcudiyeti gittikçe artan işletmelere güvenmektedir. Facebook veya Instagram’ı bulabilirseniz, ürünlerini tanıma olasılığınızı artırır. Tüketiciler bir mağaza ile sosyal medya aracılığıyla etkileşime girebiliyorsa, kendilerini rahat hissetme ve satın alma olasılığı daha yüksektir. Böylece, bir mağazanın çevrimiçi satışlarını yüzde 32 artırır.

Facebook en popüler e-ticaret forumudur. Bir sosyal medya sitesindeki tüm e-ticaret satın alımlarının yaklaşık yüzde 85’i Facebook’tan geliyor

Kaynak: https://www.shopify.com/infographics/social-commerce

Buna aşina olmasanız da, Facebook’un e-ticaret pazarı gelecekte giderek daha alakalı hale gelebilir. Şu anda, sosyal medyadaki tüm e-ticaret satın alımlarının yaklaşık yüzde 85’i Mark Zuckerberg’in platformunda.

Facebook şu anda tekele sahip olsa da, yükselen başarı Instagram veya Twitter gibi diğer sosyal medya devleri tarafından taklit edilmeye başlayabilir. E-ticaretin nereye genişleyebileceğini ve başarılı olmaya devam edebileceğini yalnızca zaman gösterecek.

İçerik görselse, sosyal medyada paylaşılma olasılığı 40 kat daha fazladır

Kaynak: https://www.dreamgrow.com/21-social-media-marketing-statistics/

Görsel içerik tüketiciler için daha caziptir ve bu nedenle bunu iç çevreleriyle paylaşma olasılıkları daha yüksektir. Sosyal medya – tıpkı e-ticaret ve çevrimiçi alışveriş gibi – ürünlerin görüntülenme biçimini değiştiriyor. Bir tüketici bundan memnun kalırsa ürünler artık anında arkadaşlara ve aileye yönlendirilebilir. Bir ürünü sosyal medyada pazarlanabilir hale getirmek artık web sitenizin kullanıcı dostu olmasını sağlamak kadar önemlidir.

6. Temel Çıkarımlar

Paylaş:

Peki, bu istatistiklerin gösterdiği 2020 e-ticaret ve çevrimiçi alışveriş endüstrisinin temel çıkarımları nelerdir??

 • E-ticareti ve çevrimiçi alışveriş satışlarını artırmak için tüketicilerin nasıl çalıştığını anlamak önemlidir.
 • Mobil web sitelerini optimize etmek, tüketicilerin daha iyi çalışmasına ve satışları artırmasına yardımcı olacaktır. Optimize edilmemiş mobil web siteleri, müşterilerin platform performans istatistiklerini etkilemesini engelliyor.
 • Alışveriş sepetinden vazgeçme mutlak en iyi sitelerde bile gerçekleşecek olsa da, sadece alıcıların taahhütlü olmadığı veya sitenin kendisi alıcı için bir engel olduğu için olup olmadığını anlamak inanılmaz derecede önemlidir. İkincisi ise, sitenin kendisinde değişiklik yapmak önemlidir. Bu değişiklik neye benzeyebilir?
  • Alışveriş sepetinde etiket şoku olmaması için alıcıları önceden herhangi bir ek ücret konusunda bilgilendirin.
  • Eşya satın almak için bir hesap oluşturulmasını zorunlu kılmayın.
  • Alışveriş sepetlerini terk eden kişilere bir e-posta hatırlatıcısı gönderin. Daha da iyisi, bir satış sepeti öğelerine çarptığında, onları satın alma olasılığının daha yüksek olması.
 • Sosyal medya günü ve çağında, video içeriği etkileşimi artırabilir ve tüketicilerin ürünlerin yazılı içeriği veya fotoğrafları daha etkili bir şekilde çalışma şeklini anlamalarına yardımcı olabilir.
 • Sosyal medya ve e-ticaret pazarları marka bilinirliği oluşturmaya yardımcı olabilir. Bu caddeyi kullanmak, bu yeni ve gelişen endüstride işi geliştirmeye ve rekabet edebilir hale gelmeye yardımcı olabilir.

Genel olarak, e-ticaret ve online alışveriş endüstrisi yakında geleceğin bir yolu haline gelecektir. Mevcut e-ticaret istatistikleri, çevrimiçi hizmet satın alma ve satmanın faydalı yönlerini görüntülemenin çeşitli yolları olduğunu göstermektedir.

Alıcı davranışına, platform performansına veya sosyal medya istatistiklerine baksanız da, en önemli husus, e-ticareti büyütmeye devam etmek için tüketicilerin nasıl çalıştığını anlamaktır..

Yaklaşık 20 yılda satın alma işleminin yüzde 95’i çevrimiçi pazara yönelirken, satın alma veya satış deneyiminizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi öğrenmeniz daha iyi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me