26+ küberturvalisuse statistika ja faktid aastaks 2020

30 aastat tagasi oli Internet uus ja põnev, tänapäeval võib Internet olla ohtlik koht. Siit saate teada, mida peaksite uusima kohta teadma küberturvalisuse statistika aastaks 2020.


Küberkuritegevus on tõusuteel ja kuigi see ei tohiks takistada teid veebiressursside kasutamast, peaks see kindlasti julgustama teid oma IT-turvalisust suurendama.

2020. aasta küberjulgeoleku statistika ja faktid

Siin on kogum kõige ajakohasemast küberkuritegevuse ja küberturvalisuse statistikast 2020. aasta kohta, et anda teile küberjulgeoleku maailmas toimuva hetkeseis.

Jaga:

Contents

2019. aastal saavad IoT (asjade Interneti) seadmed pahavara rünnakute peamisteks sihtmärkideks

Allikas: https://www.beyondtrust.com/blog/entry/beyondtrust-2019-security-predictions

Juhtiv küberturbeettevõte BeyondTrust ennustab seda Asjade Interneti (IoT) seadmed saavad häkkerite peamisteks eesmärkideks 2019. aastal. Miks? Kuna Interneti-Interneti-seadmed (nt nutitelerid, nutikõlarid, ühendatud mänguasjad, kantavad esemed, nutiseadmed jne) pole ehitatud küberturvalisust silmas pidades ja neid nutikaid vidinaid saab kasutada.

E-posti rämpspost on küberkurjategijate jaoks kõige levinum viis pahavara levitamiseks

Allikas: https://blog.f-secure.com/failed-delivery-spam/

Kasutajate petmine pahatahtlikele linkidele klõpsamisega on küberkurjategijatele kõige levinum viis pahavara levitada. E-posti rämpspost oli küberkurjategijate jaoks kõige levinum meetod pahavara levitamiseks 2018. aastal. Umbes nii 69 protsenti rämpspostidest üritab kasutajaid meelitada pahatahtlikku URL-i külastama. Ülejäänud 31 protsendis rämpspostist kasutati pahatahtlikke manuseid.

Nutikaid kodusid ühendav väline võrk muudab USA, Ühendkuningriigi ja Hiina rünnaku suhtes haavatavamaks

Allikas: https://www.vpngeeks.com/21-terrifying-cyber-crime-statistics-in-2018/

Nutikad koduseadmed muutuvad üha populaarsemaks. Need on mugavad ja aitavad meil oma igapäevaelus edasi liikuda. Siiski ei tohiks kahe silma vahele jätta seda, et kurjategijad kasutavad nutikaid koduseadmeid üksikisikute ärakasutamiseks koos nendega. Võrk, mis ühendab Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi ja Hiina nutikaid kodusid, on ühendatud välise võrguga ja kui teie ruuteril puudub nõuetekohane turvalisus, olete häkkerite jaoks suuremas ohus..

Ligikaudu üks viiest failist pole kaitstud

Allikas: https://info.varonis.com/hubfs/2018%20Varonis%20Global%20Data%20Risk%20Report.pdf

Kui uuriti 6,2 miljardit faili, sealhulgas neid, mis sisaldasid terviseandmeid ja finantsteavet, umbes 1 viiest oli täiesti avatud globaalse juurdepääsu jaoks. Halvemaks teeb asjaolu, et ka ettevõtted põlistavad seda. Umbes kahel viiest ettevõttest on üle 1000 faili, sealhulgas tundliku teabega failid, sealhulgas kõigile tundmatu.

Küberkuritegevus on kiiresti kasumlikum kui ebaseaduslik uimastiäri

Allikas: https://cybersecurityventures.com/hackerpocalypse-cybercrime-report-2016/

Küberkuritegevus põhjustab palju rohkem kahju, kui keegi võiks teada saada, ja sellest on saamas üks inimkonna suurimaid väljakutseid. Aastaks 2021 võib see meile maksma minna 6 triljonit dollarit võitlema. Kui häkkitakse selliseid ettevõtteid nagu Yahoo või Equifax, kasvab nende kuritegude suurus, keerukus ja maksumus astronoomilise kiirusega.

USA kasutajad avavad umbes ühe kolmest andmepüügimeilist

Allikas: https://enterprise.verizon.com/resources/reports/dbir/

Kuigi 1/3 avatud andmepüügimeili, väiksem protsent klõpsab uuesti nakatunud linkidel või manustel. Ligikaudu 12 protsenti on andmepüügist põhjustatud nakkuste ohvrid.

Teabekaotus moodustab 43 protsenti küberrünnakute kuludest

Allikas: https://www.accenture.com/us-en/event-cybertech-europe-2017?src=SOMS

Küberrünnakud on kallid ja kõige kallim osa sellest on teabe kadu. Andmete kaotsiminek toimub häkkimise ajal ja kui teave kuulub kolmandatele osapooltele, võib see kaotatud andmete taastamise katse olla uskumatult kallis..

2020. aastaks on kogu maailmas kasutusel 300 miljardit parooli

Allikas: https://www.scmagazine.com/home/other/research/video-300-billion-passwords-by-2020-report-predicts/

Tänapäeval näib, et peaaegu kõige jaoks on olemas parool. Nii inimeste kui ka masinate vahel on umbes 300 miljardit parooli seda kasutatakse kogu maailmas aastaks 2020. Paroolid on võtmetähtsusega küberturvalisuse kaitse tagamisel ja võimalike ohtude leevendamisel.

Viimase aasta jooksul on küberkuritegevust kogenud üle poole aastatuhandetest

Allikas: https://www.arabianbusiness.com/2-5m-uae-consumers-said-be-hit-by-cyber-crime-in-past-year-653743.html

Aastatuhanded on küberkuritegevuse poolt kõige rohkem mõjutatud inimrühm. Võimalik, et nad on tehnoloogiliselt kõige mõistlikum rühm. Igal juhul umbes 53 protsenti aastatuhandeid on küberkuritegevust kogenud eelmisel aastal.

Isikuandmeid saab osta vahemikus 0,20–15,00 dollarit

Allikas: https://www.rsa.com/content/dam/premium/et/white-paper/2018-current-state-of-cybercrime.pdf

Millist määra määraksite oma isikuandmetele? Kahjuks ei pruugi teised seda kõrgeks hinnata. Kuna isiklikke andmeid müüakse nii vähe, tasub olla ettevaatlik. Müügiturul tegutsevad isikud proovivad palju tõenäolisemalt koguda võimalikult palju andmeid, et müüa.

Krediitkaarditeave müüb kallimalt kui muud tüüpi isikuandmed. Kui muudate oma teabe võimalikult keeruliseks edasimüügiks, väheneb selle väärtus kõigile, kes proovivad teie identiteedist kasu lõigata..

Madalaima küberkuritegevuse määra auhind läheb Hollandile. Kõige kõrgem läheb Indoneesiasse.

Allikas: https://www.vpngeeks.com/21-terrifying-cyber-crime-statistics-in-2018/

Kuigi ainult 14 protsenti Küberkuritegevus mõjutas Hollandi elanikkonnast umbkaudu 59 protsenti elanikkonnast Indoneesias oli. Ehkki eesmärk peaks olema see, et küberkuritegevus kedagi ei puudutaks, langeb enamik riike kuhugi keskele. Suur osa selle määra alandamisest seisneb inimeste koolitamises, kuidas olla võrgus nutikad ja mitte tegeleda riskantse käitumisega.

Kui neil on andmeid rikkunud, võtab ettevõtetel tavaliselt teate üle 6 kuu. 

Allikas: https://www.zdnet.com/article/businesses-take-over-six-months-to-detect-data-breaches/

Isegi pärast Yahoo ja Equifaxi pole ettevõtetel nii palju, kui võiks olla. Tõsiasi, et ettevõtetel on üle 6 kuu aega aru saada, et neil on andmerikkumine, tähendab seda, et olete üha enam vastuvõtlik oma teabe varastamisele.

Rünnakute suhtes haavatav tähendab, et on oluline, millistesse ettevõtetesse te usaldate ja kellele oma teavet annate. Rünnakuid küll juhtub, kuid aeg, mis kulub ettevõtete märkamiseks, viib küberkurjategijate poolt vastuvõetamatul hulgal teavet..

Ligikaudu 95 protsenti pilve turvatõrgetest on eeldatavasti kliendi süü

Allikas: https://www.gartner.com/smarterwithgartner/is-the-cloud-secure/

Kui suured ettevõtted on need, kellele meedias sageli turvaaukude tõttu tähelepanu pööratakse, ei ole tarbijad täiesti õigesti. Tundub, et umbes 95 protsenti pilve turvatõrgete tagajärg on kliendi süü.

Pilve keeruline kasutamine ei muuda seda alati kasutajasõbralikuks, kuid praegu kasutatav viis võimaldab mitmesuguseid andmerikkumisi. Edasiliikumisel saab selle probleemiga võidelda, rakendades ja rakendades pilve omamise, vastutuse ja riski aktsepteerimise põhimõtteid.

Word, PowerPoint ja Excel (Microsoft Office’i vormingud) sisaldavad kõige levinumat rühma pahatahtlikke faililaiendeid.

Allikas: https://www.cisco.com/c/dam/m/digital/elq-cmcglobal/witb/acr2018/acr2018final.pdf

Tulevad umbes sisse 38 protsenti, Microsoft Office’i failivormingud. Kuigi see võib tunduda ebamäärane, mõjutab see teid tõenäoliselt iga päev. Need Microsofti failivormingud saadetakse tavaliselt e-kirjade laienditena või manustena. Need failimanused – pahavara levinud ohuvektorid – on küberturvalisuse jaoks probleemsed, kuna nii paljud inimesed kasutavad neid.

WordPress on kõige populaarsem veebisaitide loomise tarkvara, mis praegu toidab enam kui 30% kõigist Interneti-veebisaitidest. Kuid 73,2% kõigist WordPressi installatsioonidest on haavatavatele kohtadele avatud.

Küberturvalisuse töötuse määr läheneb 0 protsendile.

Allikas: https://www.gomindsight.com/blog/cybersecurity-statistics/

2021. aastaks – samal aastal, kui küberturvalisus maksab meile 6 triljonit dollarit – on oodata ka töökohtade arvu vähenemist 3,5 miljonit. Küberjulgeoleku oskusi on vaja ja neid on vaja ka praegu. Mida rohkem küberjulgeoleku töötajaid saab tööle võtta, seda parem on meie ees seisvate julgeolekuprobleemidega võitlemiseks.

Kuna küberturvalisus ähvardab ettevõtteid rööbastelt maha tõmmata, soovivad kõik kaasata kedagi (isegi konsultandina), et aidata tal võimalikud riskid sulgeda.

Ligikaudu 70 protsenti organisatsioonidest väitis, et nende küberturvalisuse risk suurenes 2017. aastal märkimisväärselt

Allikas: https://www-01.ibm.com/common/ssi/cgi-bin/ssialias?htmlfid=SEL03130WWEN&

Alles viimastel aastatel oleme hakanud kuulma andmerikkumistest ja suurettevõtete häkkimisest nende andmete järele. Kuigi seda probleemi pole viimase paari aasta jooksul lihtsalt olemas olnud, on risk kindlasti suurenenud. Miks? Sest raha on praegu tohutu tegur. Häkkerid saavad teha suuri dollareid, hankides ettevõtetelt väärtuslikku teavet, varastades klientidelt krediitkaardiandmeid või šantažeerides ettevõtteid, ähvardades häirida nende äritegevust.

Ettevõtted on selle võimaliku küberturbeohu pärast hirmul, sest 71 protsenti klientidest väidab, et nad lahkuvad organisatsioonist pärast andmerikkumist.

Allikas: https://www.agcs.allianz.com/insights/expert-risk-articles/risk-future-cyber/

Võite küsida, miks miljonite väärt ettevõte võib häkkeriks sattuda. See on tingitud nende klientidest ja sellest, kui palju on kaalul, kui nad lahkuvad. Kui 7 klienti 10-st jääb „I’m out” -i, kui mõni ettevõte seda probleemi kogeb, siis on parem, kui nad seda probleemi ei koge.

Kui inimesed peaksid oma sõnadest kinni, siis läheks ettevõte kiiresti ajale jalgu. Küberturvalisuse riskide täielik vältimine või häkkerite maksmine on seda väärt ettevõtetele, kes ei soovi kaotada kogu oma kliendibaasi.

Aastas toimub USA-s üle 130 suuremahulise sihtmärgi andmete rikkumise.

Allikas: https://www.accenture.com/us-en/event-cybertech-europe-2017?src=SOMS#block-insights-and-innovation

Kui USA hakkab üha enam rääkima esinevatest andmerikkumistest, kasvab rünnakute arv pidevalt. Seal on 130 suuremahulist rünnakud, mis leiavad aset igal aastal, ja nende arv kasvab 27 protsenti. Liigume kiiresti küberjulgeoleku kriisi poole, ilma paranemisteta.

Androidi platvormid on väga vastuvõtlikud küberturbe rünnakutele

Allikas: https://www.agcs.allianz.com/insights/expert-risk-articles/risk-future-cyber/

Androidi platvormidele installitud pahavara (pahatahtliku tarkvara) arv on kasvas 400 protsenti. Osaline probleem on asjaolu, et inimesed on nutitelefonide osas palju pingevabamad kui nende arvutid. Kuigi 72 protsenti kasutajatel on ainult sülearvutis tasuta viirusetõrjetarkvara 50 protsenti oma telefonis mingit kaitset.

Pidage meeles, et see on ohtlik, kuna mobiilseadmed on nüüd käeshoitavad isiklikud abistajad. Nad on harjunud jälgima kõike alates tööga seotud teabest perele ja sõpradele kuni terviseteabe ja rahaasjadeni välja. Need on kõigile ühesugused vidinad ja kui mõni telefon on küberkuritegevuse ohver, siis saavad kõik need andmed häkkerile juurdepääsetavaks.

Hiina on riik, kus on kõige rohkem pahavara maailmas

Allikas: https://www.pandasecurity.com/mediacenter/press-releases/all-recorded-malware-appeared-in-2015/

Hästi läbi pooled Hiina arvutitest on nakatunud pahatahtliku tarkvaraga. Isegi teadlikkuse suurenemisega on häkkerid haripunkti jõudmas. Häkkerid pääsevad juurde isiklikule teabele, paroolidele ja nakatavad teisi sama võrgu seadmeid, kui nad on ühe seadme vallutanud. See tähendab, et võrkude turvalisuse tagamine on uskumatult oluline, et see ei leviks nii kiiresti kui Hiinas.

Kui olete häkkimise järele sattunud, leidke end FBI kõige otsitumate nimekirjas.

Allikas: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

See on õige, selle kuriteoga pole armu. On olemas FBI küberotsingute nimekiri ja kui teid on häkkimine tabatud, siis see on täpselt see, kuhu lähete. 2018. aasta seisuga oli nimekirjas üle 40 isiku. Arvuti programmeerija Park Jin Hyok on nimekirjas number 1. Ta vastutab mõne ajaloo kalleima sissetungimise eest.

Tema rünnakud üritasid varastada rohkem kui Miljard dollarit ja see rünnakute seeria mõjutas kümneid tuhandeid arvuteid. Ütlematagi selge, et FBI ei sega. Seda tüüpi kuriteod on rasked, kuna neid mõjutab nii üksikisikuid kui ka palju raha, mis lõppkokkuvõttes maksab kõigile asjaosalistele.

Identiteedivargus on tabanud umbes 60 miljonit ameeriklast

Allikas: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

Ja see on lihtsalt minevikus olnud ameeriklaste arv! Kui need numbrid on nii kõrged, siis kes teab, mitu neist mõjutab tulevikus ka edaspidi? Iga kord, kui inimestel on juurdepääs teie isikuandmetele, on teil oht identiteedivarguseks. Seega soovite veenduda, et olete oma andmetega alati arukas ja kaitsete neid võimalike häkkerite eest. Soovite vähendada olukorda, mis võib teid ja teie isikuandmeid paljastada.

Sihtotstarbeliste rünnakute number üks on Ameerika Ühendriigid.

Allikas: https://us.norton.com/internetsecurity-emerging-threats-10-facts-about-todays-cybersecurity-landscape-that-you-should-know.html

Ehkki Hiina võib olla riik, kus on kõige rohkem pahavara ja Indoneesias võib olla kõrgeim kuritegevuse tase, tegelikult on Ameerika Ühendriigid suunatud rünnakute nimekirja kõige tipus. Mis on suunatud rünnakud? Sihtotstarbelisi rünnakuid võivad toetada nii riigid kui ka erarühmad, kuid nad on sagedamini viimased.

USA on praegu teiste riikide osariik sihtmärgiks oma kübervahendite abil häirida, röövida, saboteerida või luurata. Kohe USA taga punktides nr 2 ja 3 asuvad vastavalt India ja Jaapan.

Ettevõtte jaoks on andmete rikkumise keskmine maksumus 3,86 miljonit dollarit.

Allikas: https://securityintelligence.com/series/ponemon-institute-cost-of-a-data-breach-2018/

Kui teie ettevõttes on rikutud nende andmeid, siis valmistuge peaaegu loputama 4 miljonit dollarit kanalisatsiooni. Kõigil ettevõtetel, kes kogu maailmas tegutsevad, kulub käepäraste probleemide lahendamiseks ja pidage meeles, et suurem osa sellest läheb teabe kadumise lahendamiseks.

Kui olete ettevõte Ameerika Ühendriikides, maksab see kahekordse rahasumma 7,91 miljonit dollarit. Arvestades seda ja asjaolu, et rikkumise tuvastamiseks kulub teil 6 kuud, võib olla kindlam rakendada tugevaid ennetusmeetmeid..

Häkkerirünnak toimub iga 39 sekundi järel

Allikas: https://www.securitymagazine.com/articles/87787-hackers-attack-every-39-seconds

Sa lihtsalt ei saa sellest eemale. Üks kord minut ründab häkker iga Interneti-juurdepääsuga arvutit. Need rünnakud mõjutavad 30 protsenti ameeriklastest igal aastal.

Arvatakse, et 2020. aastaks näeb 200 miljardit ühendatud seadet

Allikas: https://www.symantec.com/security-center/threat-report

Seadmete ühendamine on mugav, kuid see võimaldab ka häkkeritel juurde pääseda üha rohkemale teabele, kui nad on ühe seadme võrgu kaudu rikkunud. Varsti on häkkeritel hõlpsam ja hõlpsam juurdepääs mõnele klahvi klõpsuga kogu meie teabele.

Ettevõtted on ettevalmistamata – ja ainult umbes 38 protsenti globaalsetest ettevõtetest arvab, et kui nad peaksid aset leidma, võiksid nad suure küberrünnakuga hakkama saada.

Allikas: https://www.cybintsolutions.com/cyber-security-facts-stats/

Ümber 38 protsenti ülemaailmsete organisatsioonide väitel võiksid nad hakkama saada keeruka küberrünnakuga. Kuhu see kellegi teise jätab? See tähendab 62 protsenti pole valmis, mis on kohutavad koefitsiendid, kui enam kui pooled ettevõtted on viimase aasta jooksul kogenud mingisuguseid rünnakuid.

Keskmine lunavara on üle 1000 dollari

Allikas: https://www.symantec.com/security-center/threat-report

Kui te pole lunavara kohta kuulnud, on see teatud tüüpi õelvara, mis ähvardab avalikke isikuandmeid või blokeerib igavese juurdepääsu, kui summa pole makstud. Kuigi te ei pea lunavara eest maksma, on tavaline, et seda tüüpi küberrünnaku ohvrid maksavad oma andmete turvalisuse tagamiseks kinni.

Lisaks on lunavara jaoks nii ohtlik tõsiasi, et Internet võimaldab meil oma elu nii paljudel viisidel ühendada. Perekonna, sõprade, kooli, töö ja muu seesuguse juurdepääsu korral on igasuguse sellise juurdepääsu blokeerimine enamikule inimestele praktiliselt mõeldamatu. Seega on lunaraha väike hind, mida maksta, et seda juurdepääsu igaveseks saada.

Ransomware rünnakud üksikisikute vastu leiavad aset palju sagedamini kui ettevõtted

Allikas: https://cybersecurityventures.com/global-ransomware-damage-costs-predicted-to-exceed-8-billion-in-2018/

Arvatakse, et 2020. aastal vaevavad ettevõtted seda lunavara rünnakud iga 14 sekundi järel (jah – 4 korda minutis!). Kuid ikkagi juhtub seda harvemini, kui inimesed saavad neid taotlusi. Selle tulemusel moodustab lunavara suur osa küberjulgeoleku rünnakute globaalsetest kahjudest.

Küberturvalisuse statistika: võtmeisikud

Üldiselt, küberturvalisus on suur probleem ja see muutub ainult suuremaks. Kuna andmepüügikatsete, pahavara, identiteedivarguste ja tohutute andmerikkumiste arv kasvab iga päev, vaatab maailm epideemiat, mis lahendatakse ainult kogu maailmas võetavate meetmetega.

Selle teema mõistmine ja masside harimine süsteemis esinevate suuremahuliste ebakindlustega tegelemiseks on esimene samm tagamaks, et häkkeritel pole võimalust teavet ja teie identiteeti varastada (kodus või tööl)..

Jaga:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map