Najčastejšie podmienky webhostingu a ich význam (Infographic)

Ste novým hosťom a pýtate sa, čo slová ako miesto na disku, šírka pásma alebo dostupnosť skutočne znamenajú?


Potom nie ste sami. Keď som sa prvýkrát prihlásil na hosťovanie, bol som veľmi zmätený.

najčastejšie webhostingové výrazy infographic

Tu je infographic s bežnými podmienkami webhostingu , s vysvetlením, čo tieto slová naozaj znamenajú.

Prial by som si, aby tu bol vizuálny glosár, asi vtedy, keď som začal.

Pretože pre nezasvätených sa môže web hosting lingo javiť ako cudzí jazyk a môže byť trochu mätúci.

Hlavne pri nákupe nového webhostingu (napríklad Bluehost).

Bluehost vytvorili tento vizuálny glosár najbežnejšie slová, skratky a frázy webhostingu.

najčastejšie podmienky webhostinguInfograhic zdroj: bluehost.com

Slovník webhostingu

Šírka pásma: Množstvo údajov, ktoré je možné preniesť na alebo z vašich webových stránok každú sekundu.

Blog: Pravidelne aktualizovaná webová stránka alebo webová stránka. Nové záznamy sa nazývajú príspevky; príspevky môžu byť použité na nasmerovanie podnikania na vaše stránky alebo pomoc so SEO. Tu je moja úvodná stránka blogu.

Cloud hosting: Cloud hosting zrkadlí vaše údaje na viacerých úložných zariadeniach, namiesto toho, aby sa nachádzal iba na jednom počítači. Táto redundancia zaručuje spoľahlivosť vášho webu.

CDN: Sieť na doručovanie obsahu (CDN) je systém serverov distribuovaných vo viacerých dátových centrách po celom svete, ktorý poskytuje webový obsah, konkrétne statické súbory, ako sú obrázky a štýly stránok, pre koncových používateľov..

Ovládací panel: Ovládací panel je nervovým centrom vášho hostiteľského účtu. Tu môžete pridávať nové domény, vytvárať e-mailové adresy, inštalovať aplikácie a spravovať nastavenia v zákulisí.

CMS: Systém na správu obsahu (CMS) je užívateľsky prívetivá aplikácia, ktorú inštalujete na hostiteľský server, aby ste uľahčili správu webovej stránky. CMS, ako je WordPress, je obzvlášť vhodný pre ľudí bez kódovacieho pozadia, aby mohli začať s webovou stránkou.

CPU: Centrálna procesorová jednotka (CPU) je mozog vášho servera alebo počítača, vykonáva príkazy, robí rozhodnutia a vykonáva výpočty vstup / výstup..

Dátové centrum: Dátové centrum je špecializované zariadenie, v ktorom sú umiestnené tisíce serverov pripojených prostredníctvom siete k internetu.

Dedikovaný hosting: Dedikovaný hosting vám umožňuje prenajať si celý server na vaše použitie a nie zdieľať ho s ostatnými používateľmi alebo organizáciami.

DNS: Systém názvov domén (DNS) prevádza ľahko zapamätateľné názvy domén na číselné adresy IP.

Doménové meno: Názov domény, napríklad websitehostingrating.com, sa používa na identifikáciu umiestnenia konkrétnej webovej stránky.

Registrátor domény: Registrátor domén je spoločnosť akreditovaná spoločnosťou Internet Corporation pre pridelené mená a čísla (ICANN) na registráciu a správu doménových mien.

E-commerce: Elektronický obchod je prax nákupu a predaja výrobkov alebo služieb online.

FTP a SFTP: Protokol prenosu súborov (FTP) a protokol Secure File Transfer Protocol (SFTP) sa používajú na prenos súborov medzi počítačom a serverom. FTP je obzvlášť užitočný pri hromadných prenosoch, takže nemusíte presúvať stovky súborov jednotlivo.

HTML: HyperText Markup Language (HTML) je počítačový jazyk, ktorý vášmu prehliadaču povie, ako zobraziť webovú stránku.

HTTP: Protokol HyperText Transfer Protocol (HTTP) je aplikačný protokol na prenos súborov na webe. Predstavte si to ako základ internetu.

HTTPS: HyperText Transfer Protocol Secure (HTTPS) je použitie HTTP cez zabezpečené pripojenie, najčastejšie v spojení s Transport Layer Security (TLS)..

IP adresa: Každý počítač s pripojením na internet má najmenej jednu adresu IP, jedinečnú postupnosť čísiel a / alebo písmen, ktorá slúži na dva účely: identifikácia hostiteľa alebo sieťového rozhrania (kto to je) a adresovanie miesta (kde je).

malware: Škodlivý softvér, ktorého cieľom je poškodiť, zakázať alebo prevziať kontrolu nad počítačom, mobilným zariadením, webovou stránkou alebo sieťou. Škodlivý softvér sa často používa na odcudzenie informácií alebo zadržanie údajov pre výkupné.

Parkovaná doména: Pre zákazníkov spoločnosti Bluehost je parkovaná doména špeciálnou funkciou dostupnou na ovládacom paneli, ktorá vám umožňuje, aby nová doména zobrazovala rovnaký obsah ako jedna z vašich ostatných domén. Mimo hostenia cPanel je parkovaná doména názov domény, ktorý bol zaregistrovaný, ale v súčasnosti neukazuje na webové stránky. Organizácie často parkujú domény na budúce použitie alebo na zabezpečenie toho, aby neboli zaregistrované inými kupujúcimi.

Platobná brána: Platobná brána je služba, ktorá umožňuje používateľom autorizovať platby kreditnou kartou pre elektronický obchod. Platobné brány majú často špecifické požiadavky na dodržiavanie predpisov v závislosti od typu vašej firmy a objemu transakcií.

PHP: PHP (skratka pre Hypertext Preprocessor) je skriptovací jazyk určený pre vývoj webových aplikácií. Kombinuje dynamický obsah – ceny, komentáre alebo obsah nákupného košíka – so statickým obsahom – štýly stránky a obrázky – do HTML, aby ho váš prehliadač mohol zobraziť..

Zapojiť: Doplnok je softvérový komponent, ktorý vám umožňuje pridať špecifickú funkciu alebo funkciu do existujúceho webového programu, ako je WordPress.

RAM: Pamäť s priamym prístupom (RAM) je miesto, kde váš server alebo počítač ukladá krátkodobé údaje, ku ktorým potrebuje pravidelný alebo rýchly prístup.

server: Server je výkonný počítač určený na konkrétnu úlohu. Napríklad hostingové servery sú naprogramované tak, aby zobrazovali webový obsah. Aby sa zaistila spoľahlivosť a výkon, odstránia sa nepotrebné komponenty, takže väčšina serverov nemá grafické karty, monitory ani klávesnicu..

Zdieľaný hosting: Zdieľaný hosting je, keď sa váš web nachádza na serveri spolu s webmi iných ľudí. Dostupné zdroje servera zdieľajú všetky stránky.

Zálohovanie stránok: Zálohovanie stránok je prax kopírovania a archivovania údajov, aby ste mohli obnoviť svoje stránky v prípade zlyhania systému, počítačového útoku alebo ľudskej chyby..

SSL a TLS: Secure Sockets Layer (SSL), predchodca Security Transport Layer Security (TLS), je šifrovací protokol určený na zabezpečenie spojení medzi počítačovými systémami. Z dôvodov pohodlia a dedičstva sa oba protokoly často označujú ako SSL.

SSL certifikát: Certifikát SSL sa používa na zabezpečenie overenia vášho šifrovacieho kľúča treťou stranou, takže niekto iný nemôže predstierať, že je váš web. Zákazníci Bluehost si môžu na svojom ovládacom paneli kúpiť certifikát SSL.

subdomény: Subdomény vám umožňujú pridať predponu názvu domény (napríklad help.bluehost.com) a vytvoriť ľahko zapamätateľnú adresu URL pre konkrétny obsah bez toho, aby ste museli registrovať ďalšie domény..

TLD: Domény najvyššej úrovne (TLD) sú prípony, ako napríklad .com, .org a .website, na konci každej webovej adresy..

uptime: Čas, počas ktorého je server neprerušený a vaša webová stránka je prístupná. Môže sa to merať lineárne (prevádzka za 154 dní) alebo ako percentuálny podiel (za uplynulý rok je to 99 percent)..

Vírus: Vírus je malware, ktorý sa sám replikuje infikovaním iných programov, serverov alebo domácich počítačov. Vírusy sa bežne prenášajú prostredníctvom e-mailu.

VPS: Virtuálny súkromný server (VPS) je webhostingový server, ktorý je rozdelený do sekcií, ktoré fungujú ako virtuálne dedikované servery, pričom každý z nich je súčasne priradený iba jednému používateľovi..

Webhostingová služba: Webhostingová služba poskytuje priestor na serveri, aby jednotlivci a firmy mohli sprístupniť webové stránky na internete.

WordPress: je bezplatný a otvorený systém na správu obsahu založený na PHP a MySQL. WordPress je najpoužívanejší softvér na vytváranie webových stránok a využíva 1/3 alebo všetky webové stránky na internete.

Zvažujete hosting s Bluehostom? Zistite, čo potrebujete vedieť v mojej recenzii Bluehost a ako začať s mojím registračným sprievodcom Bluehost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map