Konverzia stránok WordPress na statický HTML (na zvýšenie rýchlosti, bezpečnosti a SEO)

WordPress sa stal voľbou CMS pre väčšinu používateľov, ale nie bez dôvodov. Je to najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa online pripojiť na blog alebo firmu, a všestrannosť, prispôsobenie a jednoduchosť nastavenia a prevádzky sú na špičkovej úrovni..


Zostáva však dosť žiaduce, a preto ľudia hľadajú iné alternatívy alebo v tomto prípade úplnejšie riešenie, ktoré ponúka to najlepšie z oboch svetov. Áno, hovoríme prevádzanie webov WordPress na statické weby HTML bez toho, aby ste prekopávali svoj redakčný systém WordPress.

Inými slovami, nastavenie, ako je to, o ktorom hovoríme, vám umožní mať jednoduché používanie správy vášho obsahu a stránok pomocou WordPress, pričom by ste sa vyhli niektorým závažným problémom spojeným s CMS vrátane hackerské chyby, problémy s rýchlosťou a výkonom, nadmerná závislosť od hostiteľskej služby atď.

Ale poďme si vziať jednu vec naraz, keď vás prevedieme všetkými výhody a nevýhody konverzie stránok WordPress na statické weby HTML a tiež rôzne možnosti, pomocou ktorých to môžete urobiť.

WordPress a jeho rastúca popularita

Je najobľúbenejší CMS na svete (Content Management System). CMS je v podstate softvér, ktorý umožňuje používateľom vytvárať a spravovať svoje webové stránky bez znalosti kódovania.

A WordPress sa ukazuje ako celkom dobrý v tom. Je veľmi univerzálny a ponúka veľa doplnkov, ktoré používateľom umožňujú implementovať na svojich webových stránkach akúkoľvek funkciu, ktorú chcú, bez toho, aby sa museli dotknúť kódu..

Všestrannosť WordPress je tiež dôvodom jeho popularity, čo je evidentné v tom, že v súčasnosti ovláda asi 33,5% všetkých webových stránok na internete..

Webové stránky WordPress a dôležité faktory, ktoré musíte zvážiť

Aj keď sme vám práve poskytli prehľad o WordPress, je to tiež je dôležité vziať do úvahy bezpečnosť, výkon a SEO stránok WordPress pretože majú tendenciu byť rozhodujúcimi faktormi, pokiaľ ide o celkovú webovú skúsenosť vášho podnikania.

zabezpečenia je prekvapivo podceňovaným faktorom, ktorému väčšina používateľov neprikladá veľký význam. Existuje viac ako niekoľko prípadov úspešných firiem, ktoré zlyhávajú a nikdy sa nedokážu zotaviť z hlavných porušení bezpečnosti svojich webových stránok a údajov.

Je spravodlivé povedať, že WordPress neponúka to najlepšie z hľadiska bezpečnosti, najmä v predvolenom nastavení. Môžete si však najať odborníka alebo podniknúť určité bezpečnostné opatrenia na zlepšenie celkovej úrovne zabezpečenia vášho webu WordPress.

Skoro to isté platí pre výkon aspekt. Aj keď výkon nie je v predvolenom nastavení presne taký zlý, web WordPress vyžaduje, aby bolo niekoľko funkčných optimalizácií funkčnejších a rýchlejších.

SEO Aspekt je určite niečo, čo WordPress má v porovnaní s inými možnosťami CMS úplne na okraji. Webové stránky WordPress sa dajú veľmi ľahko optimalizovať pre SEO a existuje veľa doplnkov, ktoré zvládajú takmer všetky potreby SEO optimalizácie vašich stránok..

Mnoho používateľov však stále považuje za potrebné prejsť na statickú verziu svojich webových stránok WordPress. Dozvieme sa prečo.

Dynamické vs. statické webové stránky

Už sme pokryli väčšinu dôležitých výhod týkajúcich sa internetu dynamická povaha WordPress. Existujú prakticky nekonečné možnosti na výber, pokiaľ ide o témy a doplnky sa obávajú, aby ste svojim webom mohli ľahko a rýchlo poskytnúť požadovaný vzhľad a funkčnosť bez toho, aby ste sa museli s kódom vôbec pohrávať.

Zdroj: https://www.pluralsight.com/blog/creative-professional/static-dynamic-websites-theres-difference

ale táto dynamická povaha prichádza so svojimi vlastnými obmedzeniami, o čom musíme diskutovať podrobnejšie.

Dynamický obsah technicky znamená, že zakaždým, keď používateľ navštívi váš web, bude odoslaná žiadosť a požadované údaje budú stiahnuté z vašej databázy, aby im poskytli to, čo požadovali..

Predstavte si, že sa to deje miliónkrát mesačne pre webové stránky so strednou až vysokou návštevnosťou a ako 10 miliónov krát mesačne pre webové stránky so skutočne vysokou návštevnosťou..

Vyvolávajú to určité obavy, najmä pokiaľ ide o výkon a bezpečnosť. Pokiaľ ide o prvý prípad, rýchlosť vašich stránok má tendenciu zasiahnuť, čo je jedným z dôležitých faktorov SEO v očiach spoločnosti Google.

Ale je toho viac. Pretože databáza má svoje obmedzenia, môže obrovský nárast vašej prevádzky spôsobiť, že prestane fungovať, pretože nemusí dokázať zvládnuť zvýšené zaťaženie, čo môže mať za následok aj pokles vašej webovej stránky..

Okrem toho sa môže váš web znížiť, aj keď existuje veľký nárast v prevádzke na jednom z mnohých iných webov hostených na rovnakom serveri ako vaša stránka, čo je prípad väčšiny zdieľaných hostingových služieb.

Potom prichádza bezpečnostná časť. Väčšina hackerských incidentov sa zvyčajne vyskytuje na strane databázy. Platformy Open Source, ako je WordPress, sú navyše oveľa zraniteľnejšie voči útokom hackerov, pretože všetci útočníci, ktorí to potrebujú, je nájsť konkrétnu zraniteľnosť, ktorú možno neskôr zväčšiť na oveľa vyššiu úroveň..

Podobne ako v prípade výkonu, ak sa akýkoľvek iný web hostený v tej istej databáze, v ktorej sa nachádza váš web, napadne, pravdepodobnosť, že sa váš web dostane do hacku, sa tiež výrazne zvýši..

Netreba dodávať, že tieto problémy si vyžadujú veľa v oblasti údržby. Zastarané témy a doplnky môžu spôsobiť, že vaše stránky budú zraniteľnejšie z hľadiska zabezpečenia a ďalších problémov, preto je potrebné ich pravidelne aktualizovať.

Akýkoľvek doplnok alebo motív, ktorý je napadnutý alebo infikovaný škodlivým kódom, môže tiež viesť k pokusom a útokom o hackerstvo na vysokej úrovni, preto musíte byť tiež opatrní pri výbere tém a doplnkov, ktoré používate, a odstraňovania tých, ktoré sa stali zraniteľnými..

Väčšina používateľov, ktorí sa skutočne zaujímajú o bezpečnosť svojich stránok WordPress, však musí implementovať aj ďalšie bezpečnostné opatrenia, ako napríklad prémiové bezpečnostné doplnky..

Výhody statických webových stránok

Keďže statické weby nepoužívajú databázu, nie sú zraniteľné voči väčšine potenciálnych problémov, ktoré sme diskutovali vyššie. Okrem toho ponúkajú aj množstvo výhod z hľadiska výkonu a zabezpečenia.

Pokryme ich podrobne nižšie.

zabezpečenia

Ako sme práve uviedli vyššie, statická webová stránka nemusí používať databázu. To znamená nemôže byť napadnutý hackovaním databázy pomocou postupov, ako sú SQL injekcie (SQLi) a skriptovanie medzi servermi (XSS), čo je alarmujúco bežné s webmi WordPress v závislosti od databázy..

Podobne ani statický web nemôže byť napadnutý hackerom iba hackerstvom na nejaký iný web v rovnakej databáze ako váš web. Statická webová stránka tiež nie je ohrozená všetkými možnosťami hackerstva, ktoré väčšina webových stránok používajúcich softvér s otvoreným zdrojom, napríklad WordPress, má.

Nebudete tiež vystavení riziku hackerstva v dôsledku používania zastaralých alebo infikovaných tém alebo bezplatných doplnkov. Jednoduchým použitím statickej webovej stránky teda výrazne zlepšíte bezpečnosť svojej webovej stránky.

rýchlosť

Ako sme diskutovali vyššie dynamické webové stránky môžu mať problémy s rýchlosťou pretože potrebujú klásť žiadosti do databázy a získať z nej požadovaný obsah. Ale ako statická webová stránka používa vopred vykreslené stránky a nie databázu, načíta sa oveľa rýchlejšie pretože tu nie sú žiadne spätné a podobné zmeny, ako v prípade dynamických webových stránok.

Zdroj: https://www.thecrazyprogrammer.com/2016/11/difference-between-static-and-dynamic-websites.html

Zvýšenie rýchlosti pomôže nielen zabezpečiť lepšiu používateľskú skúsenosť, ale tiež vás dostane do dobrých kníh spoločnosti Google v oblasti SEO.

údržba

znovu, v prípade statických webových stránok neexistujú žiadne doplnky ani motívy, ktoré by sa mali pravidelne aktualizovať. Čo sa týka rýchlosti alebo optimalizácie výkonu, nie je čo robiť. Na zvýšenie rýchlosti alebo výkonu statického webu nie je potrebné najať odborníka.

Oveľa menej starostí o tom, kedy sa vyskytnú dopravné špičky v porovnaní s dopravnými špičkami pre dynamické stránky. Všetky tieto veci určite znamenajú omnoho ľahšiu údržbu vášho webu a schopnosť lepšie sa sústrediť na najdôležitejšie časti vášho online obchodu.

Nevýhody statických webových stránok

Pokiaľ ide o nevýhody statickej webovej stránky, veľa záleží na tom, ako postupujete premena dynamického webu WordPress na statickú. Keďže používanie doplnkov je zvyčajne obľúbenejšou možnosťou ako používanie iných riešení, diskutujme o nevýhodách z tohto hľadiska.

Pre priemerného používateľa je príliš technická

Prevod dynamického webu na statický web môže byť pre priemerného používateľa WordPress príliš technický. Existuje veľa komplikovaných krokov a akékoľvek chyby počas procesu sa dajú ťažko opraviť.

Napríklad, ak sa rozhodnete použiť populárny na konverziu svojho webu na statický, musíte najprv vytvoriť subdoménu a preniesť tam svoju inštaláciu WordPress, zatiaľ čo v nastaveniach doplnku nastavíte statický web na príjem súborov webov.

Ak vaša inštalácia WordPressu a súbory vašich webových stránok sú na rôznych serveroch, bol by potrebný ďalší krok a museli by ste si stiahnuť statické súbory vo formáte zip a nahrať ich na svoj server..

Ak ste predtým nič také neurobili, môže sa to rýchlo skomplikovať a nechať veľa miesta na chyby a problémy, ktoré sa dajú opraviť, čo môže byť ťažké alebo nákladné. Medzi pomerne časté potenciálne problémy patria obrazové súbory, ktoré sa neprenášajú spolu so zvyškom súborov na vašom webe, alebo problémy s CSS, ktoré sa vyskytujú..

Žiadna ľahká možnosť CDN

Ak to ešte neviete, CDN odkazuje na sieť na doručovanie obsahu. Ide v podstate o zdroj, ktorý slúži na poskytovanie požadovaných súborov z vašej statickej stránky vašim používateľom, ideálne z miesta najbližšieho k miestu, odkiaľ pochádza väčšina vašich používateľov, aby mali rýchly čas načítania.

Teraz, pretože žiadny doplnok pre statický generátor webových stránok – vrátane Simply Static, ktorý sme spomínali vyššie – nepoužívajte CDN, ktoré by túto úlohu zvládlo za vás, je to niečo, čo by vám zostalo. Inými slovami, musíte tu nakonfigurovať svoje vlastné riešenie.

Obmedzenia funkčnosti

Čo sa týka funkčnosti, vytvorenie statického webu pomocou doplnkov generátora statického webu má niekoľko obmedzení. Nemôžete použiť kontaktné formuláre, mať funkciu vyhľadávania na webe a komentáre, alebo čokoľvek iné v tejto veci, ktoré sú dynamické vo svojej funkcii. Používanie riešení tretích strán je možnosť, ale nastavenie môže byť aj drahé a náročné.

Okrem toho, ak máte na svojom webe veľa presmerovaní, stratili by ste veľkú výhodu z toho, že by ste získali statom v oblasti SEO. Dôvodom je, že doplnky nevytvárajú pre váš web súbor .htaccess a namiesto toho používajú metaznačky pre všetky vaše presmerovania, ktoré nie sú dobré pre SEO.

Nakoniec je tu tiež skutočnosť, že statické stránky generované pomocou doplnkov majú tiež problémy s údržbou. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú tu treba poznamenať, je to, že akákoľvek zmena, ktorú na svojom webe urobíte, by viedla k opätovnému zverejneniu celého vášho webu, čo nemusí byť pre menšie stránky príliš problémom, ale pre väčšie stránky by to mohlo byť časovo náročné..

Ako previesť web WordPress na statický web HTML?

Teraz, keď ste si vedomí výhod a nevýhod, ktoré spôsobujú, že váš web WordPress je statický, diskutujme o tom, ako postupovať pri implementácii tejto zmeny, o dvoch dostupných možnostiach a o tom, ako sa môžete vyhnúť väčšine nevýhod..

Doplnky pre statické generátory stránok

Ako už bolo uvedené vyššie, vaše stránky WordPress môžete nastaviť ako statické pomocou jedného z doplnkov generátora statických stránok, pričom najobľúbenejšími možnosťami sú Simply Static a WP2Static. Ak sa však rozhodnete použiť niektorý z týchto doplnkov, budete sa musieť vysporiadať s obmedzeniami a problémami, ktoré sme diskutovali vyššie.

Vďaka tomu rýchlo popíšeme tieto dve populárne možnosti nižšie.

Jednoducho statické

jednoducho statický doplnok wordpress

Jednoducho Static je najobľúbenejší doplnok generátora statických stránok v čase písania tohto príspevku ho používa vyše 20 000 stránok WordPress. Pomáha vám vytvoriť statickú verziu vášho webu WordPress, ktorú môžete slúžiť svojim návštevníkom, pričom uzamknete inštaláciu WordPress na bezpečnom mieste, kdekoľvek chcete..

To vám pomôže vyhnúť sa väčšine potenciálnych bezpečnostných problémov spojených s webmi WordPress a zároveň vám umožní rýchlejšie poskytovať obsah svojim návštevníkom vďaka vopred vykresleným statickým stránkam..

WP2Static

WP2Static plugin pre wordpress

WP2Static je ďalší populárny doplnok generátora statických stránok ktorý umožňuje používateľom poskytovať statickú verziu vášho webu WordPress a zároveň vám umožňuje používať WordPress na správu obsahu vašich stránok.

Niektoré z jeho ďalších populárnych funkcií zahŕňajú odstránenie všetkých znakov z vašich stránok, ktoré ukazujú, že používajú WordPress, aby nezaujímali hackerov, možnosť hosťovať vaše stránky zadarmo pomocou jednej z možností, ktoré ponúka vo forme stránok GitHub, a ďalších možností. , odosielanie upozornení na pracovnej ploche po dokončení exportných úloh atď.

Aj keď v predvolenom nastavení nefunguje s webovými stránkami WooCommerce alebo s členmi, môžete použiť nástroj tretej strany, napríklad Snipcart, aby fungoval rovnako dobre aj pre tieto typy webových stránok..

Ďalej môžete vylepšiť funkčnosť svojho statického webu ešte viac pomocou platených doplnkov WP2Static, vrátane statického prevodníka formulárov (aby ste mali kontakt a ďalšie formuláre na svojom statickom webe), pokročilého procesora CSS (na lepšie prispôsobenie vzhľadu vašej stránky) ) a okrem iného rozšírené indexové prehľadávanie a zisťovanie.

Všetko povedané a vykonané, použitie jedného z týchto doplnkov môže byť v niektorých prípadoch dobrou voľbou, najmä vrátane zobrazovania vstupných stránok a nie webových stránok ako celku alebo menších webových stránok, ktoré nemajú dynamické prvky, ako sú komentáre..

Čo je v týchto prípadoch lepšou možnosťou? Dozvieme sa nižšie.

Bez serverových statických riešení hostenia WordPress

Existujú niektoré riešenia tretích strán, ktoré fungujú ako statickí bezhlaví weboví hostitelia WordPress, a sú vynikajúcou alternatívou používania doplnkov, pretože vám pomôžu obísť problémy spojené s doplnkami. Pozrime sa na 3 konkrétne riešenia, ktoré sú skutočne skvelými všestrannými možnosťami, ako zaistiť, aby bola vaša stránka WordPress statická.

Strattic

bezradný hosting bez statického slova

Stattic je bezhlavý hostiteľ WordPress, ktorý vám umožňuje vytvárať ľahkú statickú verziu vašich webových stránok WordPress a zároveň vám umožňuje používať WordPress ako backend ako zvyčajne.

Na rozdiel od iných možností vytvorenia statickej verzie vášho webu WordPress, Strattic prekračuje obmedzenú funkčnosť a môže sa pochváliť rozsiahlou sieťou CDN rozmiestnených po celom svete, čo znamená, že bez ohľadu na to, odkiaľ prichádzajú návštevníci vašich webových stránok, vždy sa im príde rýchlo vysoká rýchlosť načítania, pretože bude im doručený obsah z miesta, ktoré je najbližšie k ich umiestneniu.

strattic dashboard

Strattic odpojí dynamickú webovú stránku WordPress od webu a umiestni ju na inú webovú adresu za autentifikáciu, takže k tejto stránke majú prístup iba vlastníci stránok. Môžete pokračovať v používaní svojho WordPressu, ako ste vždy – ľudia, ktorí propagujú marketing, môžu stále pridávať obsah, stále môžete pridávať doplnky, atď..

Podobne sa dokáže obísť aj väčšina obmedzení tradičných statických riešení generovania stránok, a to vďaka vstavanej funkčnosti pre dynamické prvky, ako je kontaktný formulár, funkcia vyhľadávania lokality a ďalšie..

Strattic hrdo vyhlasuje, že ide o statické hostingové riešenie WordPress bez serverov s vlastnou architektúrou bez serverov, ktorá automaticky odstraňuje väčšinu problémov so zabezpečením hackerov a problémov súvisiacich s hostingovými servermi..

strattic hosting plány

Cena štartovacieho plánu v Strattic je 35 dolárov mesačne a obsahuje všetky funkcie pre jednu webovú stránku. Strattic sa za vás postará o migračný proces bez ohľadu na to, s akými plánmi idete.

HardyPress

webhosting bez kľúčového slova

HardyPress je ďalšou možnosťou bez serverového hosťovania pre používateľov WordPress. Je to vlastne oveľa lacnejšie ako Strattic, pričom cena osobného webového sídla sa oceňuje hneď okolo 5 dolárov mesačne (ak platíte ročne), ale nič mu nechýba z hľadiska funkčnosti.

hardypress ceny

Zvýšte výkon a bezpečnosť svojich stránok WordPress v žiadnom momente! Návštevníci majú prístup k úplne statickej verzii vášho webu. Vaša skutočná inštalácia WordPress žije v samostatnej doméne a spúšťa sa iba vtedy, keď editor potrebuje vykonať určité zmeny obsahu.

V skutočnosti je viac univerzálny v tom, že vám umožňuje používať všetky doplnky WordPress, ktoré neobsahujú žiadne dynamické komponenty smerujúce dopredu. HardyPress podporuje aj populárne kontaktné formuláre 7,
zatiaľ čo implementuje svoju vlastnú funkciu vyhľadávania na vašom webe.

Rovnako ako Strattic, inštalácia WordPress umiestni do samostatnej domény, ku ktorej nemá prístup nikto okrem vás, zatiaľ čo vytvára úplne statickú verziu svojho webu s 30 miestami po celom svete, aby sa ešte rýchlejšie načítal čas.

Medzi jeho ďalšie funkcie patrí technológia SSD, HTTPS, schopnosť vypnúť inštanciu WordPress a ďalšie.

Shifter

Radenie bez statických serverov WordPress

Radenie je ďalšou skvelou možnosťou, ak sa chcete so svojím webovým serverom WordPress vyrovnať. Umožňuje vám používať všetky vaše témy a doplnky WordPress (okrem tých s dynamickými prvkami), pričom prekvapivo ľahko nastavíte a spravujete.

Používajte rovnaké témy, doplnky a nástroje WordPress, ktoré poznáte a máte radi, bez bolestí hostiteľa alebo hrozieb robotov a hackerov..

K dispozícii sú možnosti na jedno kliknutie pre takmer všetko, čo musíte urobiť, a nastavenie nového webu alebo migrácia vášho starého webu WordPress je hračkou so systémom Shifter..

Bezpečnosť a výkon by boli rovnako dobré ako v prípade ďalších dvoch statických možností generovania stránok, ktoré sme preskúmali vyššie, s niektorými peknými funkciami vrátane nasadenia do Netlify a upozornení na Slack, alebo dokonca prispôsobiteľnou integráciou podľa vašich potrieb, bránou povolenou protokolom HTTP / 2. , Nasadenie IPv6 a ďalšie.

Má alternatívy pre vaše komentáre a kontaktný formulár a funguje rovnako dobre na stránkach elektronického obchodu založených na Shopify.

zmena ceny

Pokiaľ ide o stanovovanie cien, jej najzákladnejší plán bez možnosti vlastnej domény je k dispozícii na bezplatné používanie pre jednu webovú stránku, zatiaľ čo najlacnejší plán s vlastnou doménou sa oceňuje na 16 dolárov mesačne.

Konverzia stránok WordPress na statický HTML: Zhrnutie

prevádzanie stránok na WordPress na statické weby html

S vašou webovou stránkou WordPress sa stáva statická, prináša mnoho výhod, ale nie je to pre každého. Aj keď veľa záleží na vašich preferenciách a potrebách, určitým pravidlom je, že ak máte tendenciu sa prihlasovať do hlavného panela WordPress každý deň alebo niekoľkokrát denne, pravdepodobne by statické nastavenie stránok WordPress spôsobilo väčšie problémy s údržbou. pre vás, ako by to stálo za to.

To znamená, že aj keď nemáte tendenciu robiť na svojom webe WordPress príliš veľa zmien, mali by ste zvážiť, ktorú možnosť musíte použiť na prechod na statickú verziu svojho webu..

Možnosť doplnku sa môže zdať pre používateľov lákavá, môže spôsobiť problémy pre veľké webové stránky, s ktorými je ťažké sa vyrovnať. Pravdepodobne by sa však ukázalo, že ide o skvelú rozpočtovú možnosť pre vstupné stránky a malé webové stránky s obsahom.

Ak potrebujete viac funkcií alebo máte pomerne veľkú webovú stránku WordPress, použite jednu z webových stránok statické riešenia hostenia servera WordPress bez serverov tretích strán sme skontrolovali vyššie, je spôsob, ako ísť. Nielen, že zaisťuje super hladký prechod, ale tiež umožňuje používať WordPress presne tak, ako ste to robili predtým, a ponúka tiež zabudovanú funkcionalitu pre dôležité dynamické prvky, ako sú kontaktné formuláre a vyhľadávanie na webových stránkach..

Nakoniec si to pamätajte prechod na statickú sieť určite zlepší celkovú rýchlosť, výkon a bezpečnosť vášho webu WordPress iba možnosť, ak nepotrebujete príliš veľa dynamických prvkov.

Ak tak urobíte, miesto toho by ste mali hľadať kvalitný zdieľaný hosting a správnu optimalizáciu rýchlosti a výkonu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map