Ako začať blog od nuly

Spustenie vlastného blogu je najlepší a najjednoduchší spôsob, ako zdieľať svoje nápady a odborné znalosti so svetom. Ak si myslíte, že vytvorenie blogu od základov znie príliš zložito a technicky, potom by ste sa nemali viac mýliť. Pretože vytvorenie blogu je oveľa jednoduchšie, ako si myslíte. To naozaj je!


Toto je krok za krokom výučba „pozerať sa na plece“ o tom, ako začať blog od začiatku pomocou programu WordPress, s videami, ktoré je ľahké sledovať a porozumieť im.

Ale ak uviaznete, neváhajte mi poslať e-mail a urobím maximum, aby som vám pomohol.

A ak chcete, môžete dokonca použiť svoj blog na propagáciu svojej malej firmy alebo internetového obchodu, alebo môžete z neho dokonca zarobiť peniaze pomocou blogov..

 1. Čo sa tu dozviete?
 2. Dozviete sa, ako vytvoriť blog WordPress od začiatku (t. J. Ako nainštalovať, konfigurovať a prispôsobiť WordPress)..

 1. Čo potrebujete na začatie blogu?
 2. Budete potrebovať pripojenie k počítaču a internetu (duh!) A na spustenie potrebujete najmenej pár hodín.

 1. Koľko to bude stáť vytvorenie blogu WP?
 2. Nestačí, budete musieť minúť asi 10 dolárov mesačne na doménové meno a webhosting, to je všetko.

ako začať wordpress blog od nuly

Si pripravený? Potom zistíme, ako začať blog WordPress v roku 2020 od začiatku:

Ako začať blog od nuly s WordPress

 • 1. Získajte názov domény & web hosting

  Najprv musíte urobiť dve veci, než si vytvoríte blog; názov domény a webhosting. Toto sú stavebné kamene vášho blogu.

  Ako webhosting pre svoj blog odporúčame používať službu Bluehost.com alebo SiteGround.com, a to z tohto dôvodu:

  Obe ponúkajú podobné ceny

  Obidvaja sú odporúčané WordPress.org. Bluehost a WordPress spolupracujú od roku 2005

  Obaja majú inštalácia WordPress jedným kliknutím ktorý sa automaticky stará o technické nastavenie a konfiguráciu.

  Obe ponúkajú 24/7 podpora Znamená to, že vždy existuje niekto, kto vám odpovie na vaše otázky, a ich centrum technickej podpory online obsahuje sprievodcov WordPress, videopríručky a ďalšie.

  Obe ponúkajú 30-dňová záruka vrátenia peňazí takže ak sa rozhodnete, že nechcete mať blog po všetkom, môžete získať náhradu.

  Bluehost vám ZADARMO DOMAIN NAME keď sa zaregistrujete.

  SiteGround vám ponúka NEVYTVORENÉ FUNKCIE pokiaľ ide o rýchlosť a bezpečnosť (FYI používam pre túto stránku plán GrowBig lokality Siteground).

  Podrobnejšie informácie o týchto spoločnostiach nájdete v mojich recenziách SiteGround a Bluehost. Ak sa stále nemôžete rozhodnúť, mali by ste skontrolovať moje porovnanie SiteGround vs Bluehost..

 • 2. Prehľad WordPress & inštalácia

  V tomto videu sa dozviete, ako nainštalovať program WordPress na svoj hostingový účet pomocou jednoduchého a pre začiatočníkov jednoduchého inštalátora programu WordPress s jedným kliknutím.

  Ak potrebujete pomoc s inštaláciou WordPress, prečítajte si túto inštalačnú príručku a návod.

 • 3. Prihlasovacie meno WordPress & oblasť administrácie

  Gratulujeme k inštalácii WordPress! Tu v tomto videu sa dozviete, ako sa prihlásiť do svojej administratívnej oblasti WordPress a ako používať dôležité nástroje, ktoré sa tu nachádzajú.

 • 4. Vytváranie stránok v WordPress

  V tomto videu sa dozviete, ako vytvoriť stránky (napríklad domovskú stránku, kontaktnú stránku atď.) Pre váš blog WordPress.

 • 5. Vytváranie príspevkov vo WordPress

  V tomto videu sa dozviete, ako vytvoriť príspevky pre svoj blog WordPress. Príspevky sa trochu líšia od stránok, pretože sú uvedené na vašom webe v opačnom chronologickom poradí a sú ideálne pre obsah denníka, napríklad blogové príspevky..

  prestávka

  Aký je rozdiel medzi stránkami a príspevkami vo WordPress?

  Príspevky a stránky v programe WordPress môžu vyzerať na povrchu veľmi podobne. Obsahujú nadpis a hlavná oblasť obsahu používa rovnaký editor obsahu, existuje však niekoľko zásadných rozdielov:

  Príspevky majú viditeľnú dátumovú a časovú pečiatku, zatiaľ čo stránky nie

  Príspevky sa na vašom webe zobrazujú v obrátenom chronologickom poradí, od najnovších po najstaršie

  Stránky sú vynechané z hlavnej časovej osi vášho blogu

  Príspevky je možné organizovať pomocou kategórií a značiek

  Stránky môžu byť usporiadané do hierarchickej štruktúry

  Príspevok je syndikovaný pomocou informačných kanálov RSS a upozorňuje účastníkov na uverejnenie nových príspevkov

  Spravidla je akýkoľvek obsah, ktorý je „nadčasový“ a nie je súčasťou vášho blogu, najvhodnejší na zverejnenie ako stránka. Obsah, ktorý je súčasťou vášho blogu alebo denníka a je časovo citlivejší, sa ako príspevok hodí lepšie.

  Dobre, poďme ďalej.

 • 6. Kategórie & tagy vo WordPress

  V tomto videu sa dozviete, ako vytvoriť kategórie a značky (pre príspevky) pre svoj blog WordPress.

 • 7. Používanie doplnkov WordPress

  Tu v tomto videu sa dozviete, ako používať doplnky na svojej webovej stránke WordPress. Doplnok rozširuje funkčnosť alebo do blogu WordPress pridáva novú funkciu (napríklad kontaktný formulár).

  prestávka

  Aké sú nevyhnutné doplnky WordPress, ktoré by ste mali nainštalovať?

  Doplnky pomáhajú rozširovať a rozširovať funkčnosť vášho blogu WordPress. Existuje takmer 50 000 bezplatných doplnkov WordPress, ktoré môžete použiť pre svoj blog. Ale nebuďte zbláznení a inštalujte ich všetky, pretože nainštalovaním príliš veľkého množstva doplnkov sa zaťaženie blogu spomalí. Musíte byť vyberavý a nainštalovať iba doplnky, ktoré váš blog skutočne potrebuje.

  Aksimet je doplnok proti spamu, ktorý chráni váš blog pred škodlivým obsahom (ide o oficiálny doplnok WordPress a je predinštalovaný).

  Yoast je doplnok SEO, ktorý vám pomôže optimalizovať vyhľadávací nástroj pre váš blog a nakonfigurovať SEO vášho blogu WordPress, ako sú generovanie metaznačiek a súborov XML XML, konfigurácia súborov robots.txt, úprava súborov .htaccess a mnoho ďalších.

  WP Rocket je prémiový doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktorý pomáha zrýchliť načítavanie stránok WordPress. Skvelá vec, o ktorej je WP Rocket, spočíva v tom, že je dodávaná bez zložitých nastavení doplnkov a po aktivácii doplnku urýchľuje načítanie webových stránok..

  Vizuálny skladateľ je intuitívny editor drag and drop, ktorý ponúka bohatú knižnicu výkonných funkcií a prostriedkov na vytvorenie kompletného a profesionálneho webu WordPress.

  Imagify je doplnok na kompresiu obrázkov, ktorý optimalizuje obrázky, ktoré odovzdáte, znížením veľkosti súborov bez straty kvality, aby sa váš blog načítal rýchlo

  Sociálne vojny Doplnok vám pomôže pridať na svojom blogu úžasne vyzerajúce tlačidlá na sociálne záložky.

  Kontaktný formulár 7 je doplnok kontaktného formulára, pomocou ktorého môžete vytvárať rôzne typy kontaktných formulárov.

  jetpack je doplnok typu všetko v jednom, ktorý poskytuje vašim funkciám blogu, ako sú štatistiky, súvisiace príspevky, optimalizácia vyhľadávacích nástrojov, sociálne zdieľanie, ochrana, zálohy, rýchlosť a správa zoznamov e-mailov..

  Poďme ďalej.

 • 8. Prispôsobenie tém WordPress

  Téma WordPress (nazývaná aj šablóna) je skupina súborov, ktoré určujú vzhľad a dojem vášho blogu podporovaného WordPress. V tomto videu sa dozviete, ako používať témy WordPress, aby na váš blog WordPress urobili skvelý prvý dojem.

 • 9. Ponuky WordPress & miniaplikácie

  V tomto videu sa dozviete, ako zmeniť vzhľad obsahu blogu pomocou ponuky WordPress & funkcie widgetu.

 • 10. Vytváranie & správa používateľov

  V tomto videu sa naučíte, ako vytvárať a spravovať používateľské účty vo svojom blogu WordPress.

 • Bonus: Propagácia blogu & bezpečnostné tipy

  Tu sa dozviete, ako propagovať, udržiavať a chrániť svoj blog WordPress pomocou niekoľkých užitočných rád.

  prestávka

  Čo môžete urobiť pre zabezpečenie WordPress?

  WordPress je zabezpečený po vybalení z krabice, sú tu preventívne kroky, ktoré môžete podniknúť na ďalšie spevnenie blogu WordPress. Tu je niekoľko základných tipov zabezpečenia WordPress:

  Nepoužívajte administrátora ako svoje administrátorské / hlavné užívateľské meno

  Používajte silné heslá (dlhé, s číslami, veľkými písmenami a symbolmi)

  Doplnky a témy sťahujte iba zo známych zdrojov

  Vždy vyplňte základné aktualizácie WordPress, hneď ako vyjdú (všetky plány SiteGround sa dodávajú so spravovaným hostingom WordPress, čo znamená, že pre vás urobia základné aktualizácie a opravy pre WordPress – automaticky)

5 spôsobov, ako speňažiť svoj blog

Z vlastnej skúsenosti som zistil, že väčšina rád o tom, ako speňažiť blog, je založená na predpoklade, že váš blog už priťahuje tisíce návštevníkov denne. Aký pravdivý je však tento predpoklad? Ak ste ako ja, pravdepodobne nezískate tisíce návštevníkov denne. Ale nemusíte mať obavy, stále existuje veľa spôsobov, ako speňažiť svoj blog. Týchto päť metód bude fungovať pre akýkoľvek blog.

Metóda 1: Sponzorstvo

Väčšina ľudí vám povie, že prevádzkovanie reklám na vašom webe – buď reklamných pruhov, alebo textových reklám, ktoré sa zobrazujú na konci článkov – je najlepším spôsobom, ako dosiahnuť zisk. Tieto reklamné programy sa síce dajú ľahko nastaviť, ale tiež sa oplatí ich sledovať, pokiaľ nemáte veľkú návštevnosť. Jednoduchou alternatívou k čistej reklame sú sponzorstvá, pri ktorých vám miestne spoločnosti zaplatia priamo za to, že na svoje webové stránky umiestnia svoje mená a logá..

Metóda 2: Elektronické knihy a prémiový obsah

Ak sa chcete zaviazať vytvárať každý mesiac nový obsah, ktorý je možné stiahnuť – prípadovú štúdiu, whitepaper alebo Kindle ebook – každý mesiac, potom môžete na základe svojho blogu nastaviť opakujúci sa tok príjmov. Funguje to takto: vytvorte 25-stranovú knihu, pridajte ju do Amazonky a nabíjajte kdekoľvek od 1,99 do 3,99 dolárov za knihu. Najlepšie zo všetkého je, že ide o úplne pasívny príjem, ktorý v skutočnosti pomáha budovať vašu povesť.

Metóda 3: Kurzy a konzultácie

Akonáhle si vybudujete svoju reputáciu prostredníctvom elektronických kníh a iného prémiového obsahu, môžete začať predávať kurzy a poradenské služby za najvyšší dolár. Povedzme napríklad, že píšete blog o zdraví a fitnes. Každý deň môžete v telocvični podávať návrhy na cvičenie a zverejňovať svoje fotografie. To by mohlo otvoriť dvere ľuďom, ktorí vás najímajú ako osobný tréner fitness, alebo do telocvične, aby vás zamestnali ako učiteľa pre nový fitnes kurz.

Metóda 4: Affiliate marketing

Videl som veľa ľudí, ktorí sa zaujímajú o konkrétny produkt a transformujú ho na veľmi úspešný obchod s affiliate marketingom. Povedzme napríklad, že vás baví písanie o rôznych technologických moduloch a vytvorili ste pomerne populárny blog modulov gadget, ktorý ľudia čítajú, aby sa dozvedeli o najnovších ponukách nových produktov. Už spomínate produkty, tak prečo za to nedostanete zaplatené? Ak sa zaregistrujete v partnerskom marketingovom programe, môžete dostať zaplatené vždy, keď niekto klikne na odkaz na produkt vo vašom blogu a kúpi si produkt.

Metóda 5: Obsahový marketing

Posledný uložený najlepší návrh som uložil. Najlepším spôsobom, ako speňažiť svoj blog, je, aby sa stal stredobodom vášho úsilia o marketing obsahu. Funguje to takto: nastavíte si blog a pravidelne ho aktualizujete so zreteľom na SEO, je to vynikajúci spôsob, ako získať informácie o všetkých rôznych produktoch na predaj na hlavnej webovej stránke..

Ak máte vážne speňaženie svojho blogu, jedná sa o osvedčené metódy, ktoré fungujú bez ohľadu na to, aká veľká alebo malá je vaša prevádzka každý deň. Na začiatku si to môže vyžadovať trochu práce, ale akonáhle uvidíte, aké ľahké je zarobiť si peniaze, keď spíte, budete sa inšpirovať, aby ste vyskúšali stále viac a viac týchto stratégií..

Ďalšie kroky k vytvoreniu vlastného blogu WordPress

Teraz, keď som vám presne ukázal, ako začať blog a ako ho môžete speňažiť, a teraz je to všetko na vás. Pretože iba vy to dokážete a váš blog bude fungovať!

Ak sa chcete podeliť o svoje nápady alebo odborné znalosti so svetom alebo zarobiť peniaze pomocou blogu, mali by ste začať hneď teraz.

Vyberte si tému WordPress, vďaka ktorej bude vzhľad vášho blogu vyzerať a cítiť sa tak, ako chcete. Odporúčam témy StudioPress. Mali by ste tiež zvážiť použitie témy WordPress s rýchlym načítaním.

Nainštalujte niekoľko doplnkov WordPress, ktoré rozširujú funkčnosť vášho blogu.

Pridajte niekoľko dôležitých „nevyhnutných“ stránok, ako sú kontaktné stránky, stránky o súkromí atď. Tento návod na spustenie blogu vám ukáže, ako vytvoriť tieto typy stránok.

Choďte a napíšte svoj prvý blogový príspevok.

Ak uviaznete v niečom, neváhajte mi poslať e-mail a urobím maximum, aby som vám pomohol. Mali by ste sa tiež pozrieť na môj zoznam zdrojov WordPress a prípadne môžete tiež použiť program na tvorbu webových stránok, ak chcete webovú stránku ľahko a rýchlo vytvoriť..

Dajte mi tiež vedieť, keď je váš blog funkčný, pretože by som rád videl váš blog „naživo“ a „v akcii“. Veľké poďakovanie a Bluehost za užitočné videopríručky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map