Ako používať službu Shopify a Wix pre blogovanie

Myslím, že budete súhlasiť, keď poviem: Keď ľudia hovoria o blogovaní, meno ako „WordPress“ sa objavuje častejšie ako povedzme „Wix“ a „Shopify“. A to predovšetkým preto, že veľa ľudí to nevie Wix a Shopify príďte s vynikajúcimi funkciami blogovania.


Je pravda, že obe platformy nie sú v prvom rade známe svojimi schopnosťami blogovania. Obaja však majú výkonnú a ľahko použiteľnú vstavanú funkciu blogovania.

Wix je najlepšie známy ako plnohodnotný tvorca webových stránok, ktorý vám pomôže spustiť web v rekordnom čase.

ako používať wix pre blogovanie

Vďaka nástrojom ako Wix Editor, Wix ADI, krásne témy a diela môžete na Wixe vytvárať rôzne webové stránky..

Chlapci z Wix vás začnú bezplatným plánom s nádejou, že začnete platiť za platené plány začínajúce na 4,50 dolárov mesiac.

Ak si vyberiete bezplatný plán, začnete s Subdoména pripravená na SSL napr. matt123.wixsite.com/websitehostingrating, ale vždy si môžete kúpiť novú vlastnú doménu alebo prepojiť existujúcu doménu s vašou stránkou Wix.

Shopify, na druhej strane je renomovanou platformou elektronického obchodu.

ako používať shopify pre blogovanie

Služba Shopify sa intenzívne zameriava na to, aby vám pomohla spustiť výkonný internetový obchod skôr, ako bude vaša káva ochladená. Platforma je dodávaná s intuitívnym staviteľom obchodu, s ktorým jednoducho pracujete.

Prispôsobením rôznych tém elektronického obchodu môžete dosiahnuť najlepšiu verziu svojho internetového obchodu.

Bezplatná skúšobná verzia vás začne na Subdoména pripravená na SSL napr. https://websitehostingrating.myshopify.com, ale vždy môžete naraziť na prémiové predplatné s plánmi začínajúcimi na 9,00 dolárov za mesiac.

Čo väčšina ľudí nevie, je to, že obe platformy majú pekne upravené funkcie pre blogovanie.

To je správne; môžete použiť vstavané funkcie blogov Wix a Shopify na spustenie blogu, ktorý vo svojom výklenku súperi s blogmi poháňanými WordPress alebo Blogger..

A v tomto sprievodcovi vám presne ukážem ako používať službu Shopify a / alebo Wix na blogovanie. Podeľte sa o svoje zistenia a myšlienky v sekcii komentárov na konci, aby ste prispeli k diskusii.

S tým z cesty, poďme do práce.

Ako používať Wix pre blogovanie

Začnime s Wixom. Ako začať blog na Wix?

Môj predpoklad je, že ste začiatočník, takže choďte na stránku Wix.com a zasiahnite Začať tlačidlo, aby sa loptička hádzala.

Vytvorenie novej webovej stránky Wix

Na ďalšej stránke sa môžete prihlásiť alebo prihlásiť. V našom prípade stlačte Prihlásiť Se odkaz, ako je uvedené nižšie.

wix zaregistrovať stránku

Na prihlasovacej stránke vyplňte formulár e-mailom a heslom a kliknite na ikonu Prihlásiť Se ako je znázornené nižšie.

formulár na prihlásenie wix

Potom spoločnosť Wix požiada o ďalšie informácie o vašej firme, ale túto časť môžete vynechať, ako je uvedené nižšie.

Rozhodol som sa poskytnúť ďalšie podrobnosti, pretože, čo je to škoda? Čím viac informácií môžem poskytnúť o mojom podnikaní, tým lepší zážitok môže poskytnúť Wix.

uvítacia stránka s možnosťou preskočenia wix

Po zodpovedaní dvoch až troch jednoduchých otázok sa nakoniec dostanete na nasledujúcu stránku.

vyberte buď Wix ADI alebo šablónu

Ako vidíte na vyššie uvedenej stránke, môžete si vybrať šablónu alebo nechať spoločnosť Wix ADI vytvoriť webovú stránku pre vás. ADI je jednoducho skratka pre Inteligencia umelého dizajnu.

Nástroj Wix ADI vytvára webovú stránku automaticky na základe odpovedí, ktoré poskytnete na niektoré otázky. Vyberte si ktorúkoľvek trasu pre vás; Potrebujeme iba živú stránku, ktorá vytvorí blog, pamätajte?

Na účely tohto tutoriálu som išiel so šablónou, pretože mám rád praktický prístup. Kliknutím na ikonu Vyberte šablónu vyššie uvedený odkaz vedie na šablóny stránka zobrazená nižšie.

stránka šablón wix

Na vyššie uvedenej stránke máte prístup k mnohým šablónam v rôznych kategóriách. Kliknutím na ikonu vyberte ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám editovať tlačidlo zobrazené nižšie.

výber šablóny vo formáte wix

Výberom šablóny sa na novej karte spustí vynikajúci editor Wix, ako to zdôrazňujeme nižšie.

geniálny editor webových stránok wix

Prispôsobte si svoj web podľa svojho želania, a keď budete spokojní s výsledkami, stlačte publikovať v pravom hornom rohu editora.

Ak tak urobíte, otvorí sa kontextové okno, ktoré vám umožní buď 1) získať bezplatnú doménu Wix.com alebo 2) pripojiť svoju vlastnú doménu.

Pre tento príspevok som išiel s bezplatnou doménou Wix.com.

Po tom, hit Uložiť & ďalej ako podrobne uvádzame nižšie.

wix vyberte stránku domény

Ďalej kliknite na ikonu Zverejniť odkaz zverejniť vaše webové stránky alebo hotový sa vrátite do editora Wix, ako to zvýrazňujeme na obrázku nižšie.

publikovať novú webovú stránku wix

Na účely tohto tutoriálu som sa rozhodol zverejniť webovú stránku, ktorá nás vedie k nasledujúcemu kontextovému oknu.

prezeranie nového webu vo formáte wix

To bolo rýchle, však? Kliknite na ikonu Zobraziť stránku na obrázku vyššie, aby ste videli svoje úplne nové webové stránky.

Názov vašej domény je niečo ako https://matt123.wixsite.com/websitehostingrating.

Áno, viem, že je to dlhé a škaredé, ale funguje to! Okrem toho môžete vždy pridať vlastný názov domény.

Nižšie nájdete ukážku vytvoreného webu bez toho, aby ste sa dotkli jediného riadku kódu.

nová webová stránka s technológiou wix

Nie je to zlé asi 5 minút času. Nezabudnite, že si môžete prispôsobiť akúkoľvek šablónu Wix, kým ju neupustíte, takže nechajte svoju fantáziu voľne šíriť.

Stále však nie sme tu, aby sme vytvorili webové stránky Wix. Všetci sme tu, aby sme sa dozvedeli viac o funkciách blogov spoločnosti Wix.

Pridanie blogu na váš web Wix

Teraz, keď máme živé webové stránky, dovoľte nám pridať blog, aby ste mohli začať zdieľať svoje myšlienky, správy a aktualizácie.

V editore Wix (a je táto vec krásna alebo čo?) Kliknite na ikonu Spustite blogovanie a potom Pridať teraz ako je znázornené na obrázku nižšie.

pridanie blogu na webovú stránku wix

Počkajte na dokončenie procesu a v zobrazenom vyskakovacom okne kliknite na ikonu Začať ako zvýrazňujeme nižšie.

Začíname s novým blogom Wix

Doposiaľ bolo všetko také ľahké ako koláč. Máte problémy? Prosím, neváhajte ma kontaktovať v komentároch. Rýchlo sa pohybujeme.

Editor Wix je celkom intuitívne zviera. Kliknutím na ikonu Začať tlačidlo sa dostanete na Správca blogov zasunutie zobrazené nižšie.

správca blogu wix

Pomocou vyššie uvedeného správcu blogov môžete vytvárať nové príspevky, spravovať existujúce príspevky a pridávať prvky blogu.

Vzhľadom k tomu, že je to prvýkrát, stlačte Vytvorte príspevok na spustenie krásneho editora príspevkov zobrazeného nižšie.

editor príspevku na blogu

Nenechajte sa zmiasť jednoduchým rozhraním, vyššie uvedený editor príspevkov je vybavený všetkými funkciami, ktoré potrebujete na doplnenie príspevkov.

Napríklad, ak chcete pridať odporúčané obrázky, kategórie a SEO, jednoducho stlačte Nastavenia príspevkov odkaz na pravej strane vyššie uvedeného editora príspevkov. Tým sa otvorí ponuka snímok zobrazená na obrázku nižšie.

Používanie blogu Wix je neuveriteľne ľahké. Neočakávam, že sa stretnete s problémami.

Každá funkcia, ktorú potrebujete, je otvorená, nebudete musieť veľa kopať do blogu ako profesionáli. Naozaj je blogovanie celkom príjemné, ak to môžem povedať sám.

Poznámka: Po pridaní blogu nezabudnite kliknúť na ikonu publikovať na uloženie zmien v editore Wix. V opačnom prípade zostane váš blog neuverejnený.

Najlepšie na tom je, že editor Wix automaticky pridá blog do ponuky na vašom webe.

Ak sa vrátime na našu vzorovú stránku, zistíme, že stránka blogu je už v činnosti (pre dobrú mieru dokonca hodili niekoľko vzorových príspevkov). Pozri obrázok nižšie.

live wix blog

Annnd, to je všetko!

Takto vytvoríte blog na serveri Wix. Vynechali sme dôležité oblasti, o ktorých by ste sa chceli dozvedieť viac? Prosím, dajte mi vedieť v komentároch a budem rád aktualizovať príspevok.

Nezabudnite, že si môžete svoj blog prispôsobiť podľa výplne svojho srdca a ovládať blogovú džungľu. Určite dúfame, že sa vznášate vysoko ako orol na steroidy.

Choďte na stránku Wix.com a začnite hneď teraz, aby ste mohli začať svoj blog.

Odpojte ich a naučme sa, ako vytvoriť blog pomocou služby Shopify.

Ako používať službu Shopify na blogovanie

Shopify je skvelá platforma elektronického obchodu (pozrite si moju recenziu v službe Shopify a zistite prečo), ako sa však môže vyrovnať konkurencii ako platforma blogov? Takto môžete na službe Shopify ľahko vytvoriť blog.

Zamierte na stránku Shopify.com (stále predpokladám, že ste nový) a narazte na stránku Začnite bezplatnú skúšobnú verziu tlačidlo zobrazené nižšie.

nakupovať oficiálnu webovú stránku

Potom zadajte svoju e-mailovú adresu, heslo a názov obchodu. Potom udrel Vytvorte si svoj obchod ako zvýrazníme na obrazovke nižšie.

zaregistrujte sa

Tip pre profesionálov: Zvyknite si vytvárať silné heslá. Nikdy tiež nepoužívajte rovnaké heslo na rôznych účtoch a pravidelne ho meňte.

Akonáhle prejdete vaše informácie, Shopify vás presmeruje na úvodnú stránku, kde, podobne ako Wix, požiadajú o ďalšie informácie o vašom biznise. Takto to vyzerá.

uvítacia uvítacia stránka

Povedzte im čo najviac. Môžete tiež preskočiť uvítaciu stránku a ísť rovno do práce.

Ako obvykle, venoval som si čas poskytnutiu čo najviac informácií pre tento tutoriál. Na konci toho všetkého je dole uvedený administračný panel.

nakupovať admin dashboard

Predtým, ako niečo urobíte, prihláste sa do svojej poštovej schránky a potvrďte svoj e-mail.

nakupovať potvrdzovací e-mail

Kliknutím na ikonu Dokončite registráciu sa dostanete späť na hlavný panel Shopify admin. Na hlavnom paneli správcu môžete urobiť niekoľko vecí. Môžete (v očíslovanom poradí):

 1. Začnite do svojho obchodu pridávať nové produkty
 2. Prispôsobte tému
 3. Pridajte vlastnú doménu

Krátko sa venujem prvým dvom oblastiam a potom môžeme pridať blog. Obchod? Úžasné ��

Pridanie nového produktu do obchodu Shopify

Pridanie nového produktu do obchodu Shopify je vecou štvrtej triedy. Jednoducho sa prihláste do svojho administračného panela a kliknite na ikonu Pridajte produkt ako je znázornené nižšie.

pridanie nového produktu do obchodu

Na nasledujúcej obrazovke editora produktov pridajte podrobnosti o svojom produkte (a môžete pridať veľa!) A potom kliknúť na ikonu Uložiť ako je znázornené na obrázku nižšie.

nakupovať produktový editor

Po pridaní produktu (a môžete pridať ľubovoľný počet) kliknite na Domov aby ste sa vrátili späť na hlavný panel správcu, ako je to znázornené nižšie.

Prispôsobenie témy Shopify

Služba Shopify vám umožňuje prispôsobiť vzhľad a dojem svojho internetového obchodu bez toho, aby sa potil. Ako? Na ovládacom paneli správcu na karte Prispôsobenie motívu stlačte Prispôsobte tému ako je znázornené nižšie.

prispôsobte tému obchodu

Kliknutím na tlačidlo vyššie sa dostanete na stránku Shopify Themes (Témy Shopify), kde si môžete vybrať z ponuky bezplatných a prémiových motívov, ako je uvedené nižšie. Pre tento tutoriál som išiel s bezplatnými témami.

nakupovať knižnicu tém

Klikni na Preskúmajte témy zdarma na spustenie pop-up okna zobrazeného nižšie.

nakupovať výber tém

Kliknite na požadovanú tému a potom stlačte Pridať do knižnice tém ako je znázornené na obrázku nižšie.

výber témy v obchode

Po pridaní témy do knižnice ju môžete upraviť kliknutím na ikonu upraviť odkaz, ako to podrobne uvádzame na nasledujúcom obrázku.

ako prispôsobiť tému v shopify knižnici tém

Keď kliknete na ikonu upraviť odkaz, Shopify vás presmeruje na ľahko použiteľný editor webových stránok, ktorý je uvedený nižšie.

shopify editor webových stránok

Tu si môžete svoj internetový obchod Shopify prispôsobiť, až kým ho neupustíte. Uvoľnite svoj kreatívny génius a vytvorte si obchod svojich snov. Ak sú výsledky uspokojivé, stlačte publikovať na pravej hornej strane editora na uloženie zmien.

Teraz pridajte blog do svojho blogu Shopify.

Ako pridať blog do obchodu Shopify

Na ovládacom paneli Shopify prejdite na Internetový obchod -> Príspevky blogu a kliknite na ikonu Vytvorte blogový príspevok ako zvýrazňujeme nižšie.

vytváranie blogových príspevkov na

Potom pridajte obsah svojho blogového príspevku do krásneho editora príspevkov, ako je to vidieť na nasledujúcom obrázku. Zrejme nezabudnite svoj príspevok uložiť.

shopify post editor

Vyššie uvedený editor príspevkov je dodávaný so všetkými zvonmi a píšťalkami prvotriedneho editora. Dostanete všetko od odporúčaných obrázkov, kategórií, SEO a tak ďalej.

A nižšie je to, ako sa blogový príspevok objavuje na webe debut tému bez veľkého prispôsobenia.

blogový príspevok v obchode

Bolo to ľahké, však? Je smutné, že na rozdiel od Wix musíte svoj blog pridať do svojej vlastnej navigačnej ponuky. ako?

V editore Shopify vyberte časť, v ktorej je umiestnená vaša navigačná ponuka, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

Pre tento tutoriál tiež pracujem s prostý tému, takže moje menu je na bočnom paneli. Vyberiem časť Bočný panel a potom kliknite na ikonu Upraviť ponuku odkaz na Ponuka kartu, ako je znázornené nižšie.

Tým sa otvorí navigácia na novej karte. Ďalej kliknite na Pridať položku ponuky ako je uvedené nižšie.

pridanie novej položky ponuky v obchode

V zobrazenom kontextovom okne pridajte názov svojho blogu, napr. Matt’s Blog a potom vyberte typ odkazu z odkaz rozbaľovacia ponuka, ako je uvedené nižšie. Poznámka: Musíte si vybrať blogy pridať odkaz na svoj blog.

Nakoniec zasiahla pridať Tlačidlo. Potom stlačte Uložiť ako je znázornené nižšie a vaša práca je hotová.

Wow, aký komplikovaný spôsob pridávania jednoduchej položky menu? Teraz, ak pôjdeme na našu vzorovú stránku, Blog položka ponuky je presne tam, kde sme ju chceli. Pozri obrázok nižšie.

nakupovať ukážkový blog

Choďte do služby Shopify a začnite svoj blog hneď teraz!

Z toho sa stal veľmi dlhý blogový príspevok; napriek tomu dúfam, že si sa tu dnes niečo naučil.

zhrnutie

WordPress a Blogger sú bezpochyby populárne platformy pre blogovanie, ale ak ste začínali na platforme Wix alebo Shopify, nemuseli ste sa pohybovať inde, aby ste vytvorili silný blog..

Wix a Shopify majú výkonné funkcie na vytváranie blogov, vďaka ktorým bude vytvorenie blogu hračkou. Ak hráte práva na svoje karty, pravdepodobne už nikdy nebudete vyzerať spôsobom WordPress.

Vynechal som niečo dôležité, čo by ste sa chceli naučiť? Máte otázky alebo návrhy? Dajte nám vedieť v komentároch. Zdravím vytvorenie úspešného blogu na serveri Wix alebo Shopify!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map