Parimad veebiressursid naistele, kes soovivad õppida koodima

Ehkki oleme hakanud lõpuks nägema väikest nihet, ei saa eitada, et paljud naised julgevad siseneda STEM-i (teaduse, tehnoloogia, inseneri ja matemaatika) tööstusharudesse. Siin olen koostanud parimad .


Ära usu mind? Vaadake järgmist hämmastavat statistikat naiste kohta tehnikamaailmas:

 • Naised omavad ainult 5% alustavatest ettevõtetest
 • 11% Silicon Valley juhtivatel kohtadel on naised
 • Ainult 25% arvuti töökohtadest on naised
 • Vaid 3% naistest väitis, et tehnoloogia karjäär oli nende esimene valik

Ja see on alles algus.

Kuid asi on selles, et naised kipuvad olema paremad arendajad kui mehed. 2016. aasta uuring, mis hõlmas rohkem kui 3 miljonit Githubi tõmbetaotlust, näitas seda 79% naiste tõmbetaotlustest võeti vastu, koos meeste jälgimisega kell 74,6% – kuid ainult siis, kui sugu ei selgitatud.

Selles uuringus väidetakse, et soopõhine kallutus on avatud lähtekoodiga programmeerimises olemas, sest kui sugu oli kasutaja avalikus profiilil tuvastatav, suurenes naiste tagasilükkamiste arv märkimisväärselt.

Ehkki ma ei väida, et ta on soolise eelarvamuse ekspert, ei kavatse ma esitada loetelu põhjustest, miks naised pole tehnikamaailmas nii levinud, ütlen, et siin on kindel tasakaalustamatus. Lõppude lõpuks ei valeta numbrid.

Kuid see võib muutuda naiste andmisega rohkem võimalusi tehnoloogiamaailmaga liitumiseks ja õnnestub nende meessoost kolleegidena. Tegelikult saab tänapäeval iga naine, kes soovib õppida kodeerimist, kui ta teab, kuhu oma oskusi lihvida.

Ükskõik, kas olete naine, kes soovib karjääri muuta, või noor tüdruk, kes soovib õppida mõnda kodeerimisoskust, olen teid hõlmanud. Vaadake seda hämmastavat ressursside ümarus mille eesmärk on aidata naisel tõkkeid ületada ja siseneda tehnikamaailma mis tahes võimalusel.

Ressursside loetelu naistele, kes soovivad õppida kodeerima

Parimad veebiressursid naistele, kes soovivad õppida koodima

Et asi lihtsamaks muuta. Ma jagasin iga ressursi eraldi kategooriatesse, nii et leiate just selle, mida otsite.

Kohapeal koolitus

1. Ada arendajate akadeemia

ada arendajate akadeemia

Ada Developers Academy on Washingtonis Seattle’is asuv täiustatud ja väga valiv koolitusprogramm, mis on mõeldud naistele ja sooliselt mitmekesistele inimestele, kes soovivad saada tarkvaraarendajateks.

Tuginedes sponsoritele, et rahastada intensiivset klassi- ja tööstusalase praktikakogemust (st õpe on tasuta), õpetab Ada naistele rubiini, rööpaid, HTML-i, CSS-i, JavaScripti, Giti ja allikakontrolli.

2. Tüdrukud, kes koodivad

tüdrukud, kes koodivad

74% noortest tüdrukutest väljendab huvi STEM-i valdkondade ja arvutiteaduse vastu. Ja veel, kui on aeg otsustada, mida õppida ja millist karjääri valida, juhtub midagi ja paljud valivad teistsuguse tee. Tüdrukud, kelle kood loodi, et see tsükkel katkestada ja anda noortele tüdrukutele oskused ja enesekindlus oma tehnikukarjääriga edasi liikuda.

Nad pakuvad pärast kooli klubisid juba põhikooliealistele tüdrukutele, et nad saaksid alustada põhitõdede õppimist ja arendada armastust kodeerimise vastu. Kesk- ja keskkooli tüdrukute jaoks on olemas spetsiaalsed suvelaagrid, kus õpetatakse kodeerimist ja pakutakse tüdrukutele potentsiaalseid tehnilisi töökohti, mis võivad neile huvi pakkuda..

3. Hackbrighti akadeemia

hackbrighti akadeemia

Püüdes aidata naistel saada suurepäraseks programmeerijaks, pakub Hackbright Academy 12-nädalast kiirendatud koolituskursust, mis hõlmab nii traditsioonilisi klassisiseseid kursusi kui ka individuaalseid projektitöid tarkvaratehnika põhjalikuks mõistmiseks.

4. Emakooderid

emakoodid

MotherCoders on mittetulundusühing, mis on loodud selleks, et aidata moms tungida tehnikamaailma, et nad saaksid luua endale tugeva karjääri. Läbi osalise tööajaga 9-nädalase koolitusprogrammi (koos kohapealse lapsehooldusega) on MotherCodersi eesmärk aidata haridusprogrammidele juurdepääsuga võitlevatel töötajatel naasta tööturule, edendada karjääri või kiirendada alustamist.

5. Tüdruk arendab seda

tüdruk arenda seda

Tüdrukute arendamine See on veel üks mittetulundusühing, mis hõlmab Ameerika Ühendriikide 62 linna ja pakub naistele taskukohaseid võimalusi veebi- ja tarkvaraarenduse õppimiseks. Isiklike tundide ja kogukonna toega loodab Girl Develop It julgustada naisi enesekindlalt oma veebi- ja mobiilirakenduste loomisel.

Veebikoolitused / -kursused

1. Skillcrush

osavuskruus

Skillcrushis võtate konkreetseid veebitunde vastavalt sellele, mida soovite õppida. Õppige näiteks veebiarendust, täpsemat WordPressi, veebidisaini, andmeanalüütikat ja isegi Interneti copywritingut.

Kuigi koolitusprogrammid ei piirdunud ainult naiste kodeerimisega (umbes 25% õpilastest on mehed), olid koolitusprogrammid kavandatud selleks, et aidata naistel tungida unistuste valdkonda.

2. Rööpad tüdrukud

rööpad tüdrukud

Rails Girls on veebiressurss naistele, kes soovivad saada rohkem teada tehnoloogia ja oma ideede loomise kohta. Õppige põhilisi programmeerimise, visandite ja prototüüpide loomist. Lisaks pääsete juurde veebipõhistele veebijuhenditele, materjalidele ja tööriistadele, mis aitavad teil oma ideid kohapealt saata ja teavet sündmusest, et saaksite kohtuda sarnaste naistega, kes soovivad tungida tehnikamaailma..

Õpetused

Kodeerimisõpetuste leidmine Internetis on sama lihtne kui kiire Google’i otsingu käitamine. See tähendab, et ma olen teiega natuke asju lihtsamaks teinud, jagades teiega mõned õpetused, nii et te ei pea ise veebi otsima:

1. CSS-i õpetused

Kas otsite mõnda õpetust, mis aitaksid teil oma CSS-i oskusi omandada? Tripwire on ümardanud mõned CSS-i kõige kasulikumad õpetused, nii et saate töötada oma veebilehtede kujundamise ja paigutuse kallal. Iga õpetus on oma olemuselt konkreetne, seega leidke lihtsalt oma vajadustele vastav ja vaadake järele.

2. Koodikontrolli koodijuhised

Tänu Code Conquesti tasuta koodide õpetustele saate teada kõige laialdasemalt kasutatavate veebisaitide keelte, näiteks HTML, CSS, JavaScripti ja PHP kohta. Need õpetused ei ole mõeldud ühe teema kohta täieliku väljaõppe pakkumiseks, kuid need võivad aidata teil otsustada, kas see keel on teie jaoks õige valik.

3. CodeAcademy

Ehkki CodeAcademy pole spetsiaalselt naistele suunatud, on see üks populaarsemaid kohti, kus õppida kodeerimist. Liituge miljonite inimestega HTML-i, CSS-i, JavaScripti, jQuery, PHP, Pythoni ja Ruby õppimisel – kõik tasuta.

4. Kood kättemaksjad

Code Avengers viib õpetused järgmisele tasemele, muutes need interaktiivseks ja lõbusaks. Ehkki see pole spetsiaalselt naistele suunatud, on ka palju õppida, näiteks mängude, rakenduste ja veebisaitide kodeerimiseks JavaScripti, HTMLi ja CSS-i kasutades. Selle õppematerjali täitmiseks kulub mitmetes keeltes ainult 12 tundi.

5. Khani Akadeemia

Khan Academy pakub inimestele, kes soovivad õppida jooniste, animatsioonide ja mängude programmeerimise järkjärgulisi videoõpetusi. Võite ka õppida HTML-i ja CSS-i abil veebilehti looma.

Lühikesed kanalid / netisaated / videod

Siit leiate mõned parimad Slack-kanalid, netisaated ja videod naistele, kes soovivad õppida, kuidas kodeerida.

1. Lühikesed kanalid naistele tehnikamaailmas

Kui olete tuttav suhtlusriistaga Slack ja soovite suhelda tehnoloogia valdkonnas teiste naistega, uurige, kas liituda suvalise arvu nende populaarsete Slack-kanalitega:

 • Naised tehnoloogias: üle 800 liikmega ja tervitades kõiki, sõltumata oskuste tasemest, saate rääkida teiste naistega, kes kirjutavad koodi, testivad tarkvara, kujundavad graafikat ja palju muud.
 • #FemaleFounders: saate ühenduse luua uute, väljakujunenud ja edasipüüdlike tehnoloogiaettevõtte asutajatega, et jagada ideid ja leida lahendusi probleemidele. Ettevõtjate üksteiselt õppimine muudab keeruka ja mõnikord üksildase tehnikamaailma manööverdamise lihtsamaks – eriti naisena.
 • Naiste tehnikad: Jagunedes kolmeks meeskonnaks: varajane karjäär, keskmise taseme karjäär ja väljakujunenud karjäär, ühendab see Slacki kanal teid sarnaste inimestega, samuti annab teile teavet eelseisvate sündmuste ja ressursside kohta, mis aitavad teie karjääri edendada.

2. Naissoost asutaja netisaated

Vaadake seda parimate netisaadete ringi, mis on mõeldud naistele, kes soovivad hallitust murda ja saada oma idufirmade asutajateks:

 • Y Combinatori käivitatav kooliraadio: õppige varasematelt asutajatelt või investoritelt näiteks oma ettevõtte asutamise, rahastamise ja suurendamise kohta.
 • Girlboss Radio: iga podcast on intervjuu eduka naisega, kes on ärimaailmas oma jälje teinud. Saate teada, kuidas nad seda tegid ja mida nad on selle käigus õppinud.
 • Ta tegi oma tee koos Amanda Boleyniga: kuulge parimatest naisettevõtjatest ja kuidas nad tegid asju omal moel.
 • SheNomads: kui soovite pääseda tehnikamaailma, töötada kaugjuhtimisega ja reisida mööda maailma, on see teie jaoks taskuhääling.
 • MADWomeni saatesari raadiojaamas Women: see taskuhääling keskendub naistele mobiilses ja digitaalses maailmas. Tutvuge erakordsete naisliidritega, uurige, mis edu saavutamiseks vajalik on, ja andke endale võimalus hoolimata probleemidest oma elu üle kontrolli saada..

3. Naiste kodeerijate videolõigud

Kui eelistaksite pigem videosisu vaadata kui kirjutatud teksti, siis vaadake seda kasulike videote esitusloendite loendit, mis on loodud kõigi teie kodeerimisvajaduste rahuldamiseks:

 • CodePath: tarkvaratehnika on pidevalt muutuv tööstusharu, mis tähendab, et kui te alles alustate, võib olla keeruline sammu pidada. Leidke mentoreid, õppige uusi oskusi ja avastage projekte, mis muudavad teie kodeerimisoskuste lihvimise lihtsamaks ja lõbusamaks.
 • WomenWhoCode: see mittetulunduslik videote esitusloend aitab inspireerida naisi oma tehnikaalase karjääri tipptasemel. Rohkem kui 50 000 liikmega 20 riigist (ja uhkusega üle 3000 sündmuse kogu maailmas) on see koht, kus olla, kui vajate natuke enesekindlust ja palju teadmisi.
 • Coding Blonde: Coding Blondi looja alustas seda YouTube’i kanalit ajal, mil ta õppis kodeerimist ja leidis, et see on tänu kõigile stereotüüpidele hirmutav.

Kogukonnad

Kogu maailmas on nii palju kogukondi, mis ühendavad tehnoloogiamaailmas naisi, kes soovivad teistelt õppida. Siin on mõned kõige paremad alustamiseks:

1. Facebooki grupid

Naised tehnikatööstuses

naised tehnika alal

See Facebooki grupp on mõeldud kõigile, kes tunnevad end naisena, kes soovib rääkida techist. Selle eesmärk on näidata inimestele, et nad suudavad oma unistused saavutada, hoolimata takistustest, ja ühendab teid isegi nende netisaatesse Women in Tech.

Globaalsed Tehnika Naised

globaalse tehnika naised

Uurige uusimaid sündmusi tehnikamaailmas ja liituge vestlustega ka oma lugudega. Lisaks saate teada kõigist eelseisvatest sündmustest, mida globaalsed tech naised võõrustavad, et saaksite osaleda ja oma karjääris edasi liikuda.

2. Twitteri nimekirjad ja vestlused

Tutvuge fempire’iga, et saada ülemaailmne loetelu naistest kogu maailmas tehnikavaldkonnas, mida peaksite järgima. Lisaks on Women in Tech Chat suurepärane inspiratsiooniallikas, ideede jagamine ja vestlus.

Kas soovite Twitteri või Instagrami hashtagide loendit? Girl Knows Tech teeb ära suurepärase töö, et ümardada tehnikamaailmas naiste jaoks kõige enam kasutatavad räsimärgid.

Siin on mõned minu lemmikud:

 • #wateintech
 • # naissoost leidjad
 • #naistekood
 • #kodegoalid
 • #womeninbiz

Muidugi on see alles algus. Kuid see, kui leiate tehnoloogiamaailmast teisi naisi, et teid jälgida (ja vastupidi), on parim viis oma kogukonna loomiseks, millele võite tugineda probleemide lahendamisel, inspiratsiooni saamiseks ja uute ideede jagamiseks..

3. Üritused

Kui teile meeldib osaleda üritustel, et suhelda tehnikavaldkonna teistega, siis kontrollige neid järgmisel korral, kui soovite tööreisi võtta:

 • Grace Hopperi pidustus: liituge maailma suurima naistehnoloogide koguga. Registreeruge esinejana või vabatahtlikuna või käige lihtsalt kohal ja nautige õhustikku.
 • Soolise võrdõiguslikkuse tippkohtumine: see tippkohtumine on pühendatud teadusuuringutele, mis käsitlevad teaduse ja tehnoloogia valdkonna soolist eelarvamust, ja kuidas sellest üle saada.
 • Tapia konverents: selle konverentsi eesmärk on propageerida ja tähistada arvukuse mitmekesisust. Selle eesmärk on tunnustada mitmekesisust, ühendada inimesi ja luua kogukondi, mis ulatuvad kaugemale konverentsist, saada nõuandeid selle valdkonna juhtivatelt spetsialistidelt ja olla inspireeritud teiste edukust.
 • Women Startup Challenge: kui teie startup vajab rahastust, siis osalege Women Startup Challenge’is ja pange oma mõte proovile, kas keegi on nõus teie pakutavat rahastama.

Lõplikud mõtted

Lõpuks on olemas palju ressursse naistele, kes soovivad õppida koodima. Alates klassisisestest koolitusprogrammidest kuni veebikursuste, videosisu ja netisaadeteni ürituste ja kogukonnarühmadeni ei ole seal midagi, mis võiks teid takistada tehnikamaailma sisenemast ja unistuste saavutamisest.

Ärge laske stereotüüpidel ja soolisel eelarvamusel teie elu varjata. Võtke juhtimine, koostage plaan ja jälgige. Maailm vajab rohkem naiskoodereid.

Niisiis, kui teil on tahtmist ja ambitsiooni siseneda tehnoloogiatööstusesse, siis kontrollige neid ressursse ja alustage kohe. Kui midagi, võite inspireerida rohkem naisi järgima.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map