Najpopularniejsze warunki hostingu i ich znaczenie (Infografika)

Czy jesteś nowy w hostingu i zastanawiasz się, co naprawdę oznaczają takie słowa, jak przestrzeń dyskowa, przepustowość lub czas działania??


Więc nie jesteś sam. Byłem bardzo zdezorientowany, kiedy po raz pierwszy zapisałem się na hosting.

najczęstsze infografiki dotyczące warunków hostingu

Oto poniżej infografika z typowymi warunkami hostingu , z wyjaśnieniem, co te słowa naprawdę oznaczają.

Żałuję, że nie było takiego wizualnego przewodnika do słownika w tym czasie, kiedy zaczynałem.

Ponieważ dla niewtajemniczonych żargon hostingowy może wydawać się obcym językiem i może być nieco mylący.

Zwłaszcza gdy szukasz nowego hosta internetowego (takiego jak Bluehost).

Bluehost stworzyłem ten glosariusz najczęstsze słowa, akronimy i frazy związane z hostingiem.

najczęstsze warunki hostinguŹródło informacji: bluehost.com

Glosariusz hostingu

Pasmo: Ilość danych, które można przesyłać do lub z Twojej witryny w każdej sekundzie.

Blog: Regularnie aktualizowana strona internetowa lub strona internetowa. Nowe wpisy nazywane są postami; posty mogą służyć do kierowania działalności do Twojej witryny lub pomocy w SEO. Oto moja strona blogu.

Hosting w chmurze: Hosting w chmurze odzwierciedla dane na wielu urządzeniach pamięci masowej, zamiast umieszczać je tylko na jednym komputerze. Ta nadmiarowość zapewnia niezawodność witryny.

CDN: Sieć dostarczania treści (CDN) to system serwerów rozmieszczonych w wielu centrach danych na całym świecie, który dostarcza użytkownikom końcowym treści internetowe, w szczególności pliki statyczne, takie jak obrazy i style strony, dla użytkowników końcowych.

Panel sterowania: Panel sterowania to centrum nerwowe konta hostingowego. Tutaj możesz dodawać nowe domeny, tworzyć adresy e-mail, instalować aplikacje i zarządzać zakulisowymi ustawieniami.

CMS: System zarządzania treścią (CMS) to przyjazna dla użytkownika aplikacja instalowana na serwerze hostingowym, aby ułatwić zarządzanie witryną. CMS, taki jak WordPress, jest szczególnie świetny dla osób nieposiadających doświadczenia programistycznego, aby rozpocząć korzystanie ze strony internetowej.

PROCESOR: Jednostka centralna (CPU) to mózgi serwera lub komputera, wykonujące polecenia, podejmujące decyzje i wykonujące obliczenia wejścia / wyjścia.

Centrum danych: Centrum danych to wyspecjalizowany obiekt, w którym mieszczą się tysiące serwerów połączonych siecią z Internetem.

Hosting dedykowany: Hosting dedykowany umożliwia dzierżawienie całego serwera do użytku, a nie udostępnianie go innym użytkownikom lub organizacjom.

DNS: System nazw domen (DNS) tłumaczy łatwe do zapamiętania nazwy domen na numeryczne adresy IP.

Nazwa domeny: Nazwa domeny, taka jak websitehostingrating.com, służy do identyfikacji lokalizacji określonej strony internetowej.

Rejestrator domen: Rejestrator domen to firma akredytowana przez Internet Corporation for Assorted Names and Numbers (ICANN) do rejestracji nazw domen i zarządzania nimi.

Handel elektroniczny: Handel elektroniczny to praktyka kupowania i sprzedawania produktów lub usług online.

FTP i SFTP: File Transfer Protocol (FTP) i Secure File Transfer Protocol (SFTP) służą do przesyłania plików między komputerem a serwerem. FTP jest szczególnie przydatny w przypadku przesyłania zbiorczego, więc nie musisz przenosić setek plików osobno.

HTML: HyperText Markup Language (HTML) to język komputerowy, który informuje przeglądarkę o sposobie wyświetlania strony internetowej.

HTTP: HyperText Transfer Protocol (HTTP) to protokół aplikacji do przesyłania plików w Internecie. Pomyśl o tym jako o fundamentach Internetu.

HTTPS: HyperText Transfer Protocol Secure (HTTPS) to użycie HTTP przez bezpieczne połączenie, najczęściej w połączeniu z Transport Layer Security (TLS).

Adres IP: Każdy komputer podłączony do Internetu ma co najmniej jeden adres IP, unikalną sekwencję cyfr i / lub liter, która służy dwóm celom: identyfikacja hosta lub interfejsu sieciowego (kto to jest) i adresowanie lokalizacji (gdzie to jest).

Złośliwe oprogramowanie: Szkodliwe oprogramowanie, które ma na celu uszkodzenie, wyłączenie lub przejęcie kontroli nad komputerem, urządzeniem mobilnym, witryną lub siecią. Złośliwe oprogramowanie jest często wykorzystywane do kradzieży informacji lub przechowywania danych w celu okupu.

Zarezerwowana domena: Dla klientów Bluehost zaparkowana domena jest specjalną funkcją dostępną w panelu sterowania, która pozwala na wyświetlanie w nowej domenie takiej samej treści jak jedna z pozostałych domen. Poza hostingiem cPanel, zaparkowana domena jest nazwą domeny, która została zarejestrowana, ale obecnie nie wskazuje strony internetowej. Organizacje często parkują domeny do wykorzystania w przyszłości lub w celu zapewnienia, że ​​nie zostaną zarejestrowane przez innych kupujących.

Bramki płatności: Bramka płatnicza to usługa, która pozwala użytkownikom autoryzować płatności kartą kredytową w handlu elektronicznym. Bramki płatnicze często mają określone wymagania dotyczące zgodności w zależności od rodzaju działalności i wielkości transakcji.

PHP: PHP (akronim od Hypertext Preprocessor) to język skryptowy przeznaczony do tworzenia stron internetowych. Łączy dynamiczną zawartość – ceny, komentarze lub zawartość koszyka – ze statyczną treścią – stylami stron i obrazami – w HTML, aby Twoja przeglądarka mogła je wyświetlić.

Podłącz: Wtyczka to składnik oprogramowania, który umożliwia dodanie określonej funkcji lub funkcji do istniejącego programu internetowego, takiego jak WordPress.

BARAN: Pamięć o dostępie swobodnym (RAM) to miejsce, w którym serwer lub komputer przechowuje dane krótkoterminowe, do których potrzebuje regularnego lub szybkiego dostępu.

Serwer: Serwer to potężny komputer zaprojektowany do określonego zadania. Na przykład serwery hostingowe są zaprogramowane do obsługi treści internetowych. Aby zapewnić niezawodność i wydajność, niepotrzebne komponenty są usuwane, więc większość serwerów nie ma kart graficznych, monitorów ani nawet klawiatury.

Hosting współdzielony: Hosting współdzielony ma miejsce, gdy Twoja witryna znajduje się na serwerze obok witryn innych osób. Dostępne zasoby serwera są wspólne dla wszystkich stron.

Kopia zapasowa witryny: Kopia zapasowa witryny to praktyka kopiowania i archiwizowania danych, aby można było przywrócić witrynę w przypadku awarii systemu, cyberataku lub błędu ludzkiego.

SSL i TLS: Secure Sockets Layer (SSL), poprzednik Transport Layer Security (TLS), to protokół szyfrowania przeznaczony do zabezpieczania połączeń między systemami komputerowymi. Ze względu na wygodę i starsze wersje oba protokoły są często nazywane SSL.

Certyfikat SSL: Certyfikat SSL służy do weryfikacji klucza szyfrowania przez inną firmę, aby nikt inny nie mógł udawać Twojej witryny. Klienci Bluehost mogą kupić certyfikat SSL w swoim panelu sterowania.

Subdomeny: Subdomeny umożliwiają dodawanie prefiksu do nazwy domeny (na przykład help.bluehost.com) w celu utworzenia łatwego do zapamiętania adresu URL dla określonej treści bez konieczności rejestrowania dodatkowych domen.

TLD: Domeny najwyższego poziomu (TLD) to sufiksy, takie jak .com, .org i .website, na końcu każdego adresu internetowego.

Czas działania: Czas, przez jaki serwer jest nieprzerwany, a witryna jest dostępna. Można to zmierzyć liniowo (154 dni dostępności) lub jako wartość procentową (99 procent dostępności w ciągu ostatniego roku).

Wirus: Wirus to złośliwe oprogramowanie, które samo się replikuje poprzez infekowanie innych programów, serwerów lub komputerów domowych. Wirusy są powszechnie przesyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

VPS: Wirtualny serwer prywatny (VPS) to serwer hostingowy podzielony na sekcje, które działają jak wirtualne serwery dedykowane, z których każdy jest przypisany tylko do jednego użytkownika na raz.

Usługa hostingu: Usługa hostingowa zapewnia miejsce na serwerze, dzięki czemu osoby prywatne i firmy mogą udostępniać strony internetowe w Internecie.

WordPress: to darmowy i otwarty system zarządzania treścią oparty na PHP i MySQL. WordPress jest najczęściej używanym oprogramowaniem do tworzenia stron internetowych i obsługuje 1/3 lub wszystkie strony internetowe.

Zastanawiasz się nad hostingiem za pomocą Bluehost? Dowiedz się, co musisz wiedzieć w mojej recenzji Bluehost i jak zacząć korzystać z przewodnika rejestracji Bluehost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map