WordPress stał się powszechnym wyborem CMS dla większości użytkowników, ale nie bez powodu. Jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na połączenie z blogiem lub firmą, a wszechstronność, dostosowanie i łatwość konfiguracji i obsługi nie mają sobie równych.


Jednak pozostawia wiele do życzenia, dlatego ludzie szukają innych alternatyw, lub w tym przypadku bardziej kompletnego rozwiązania, które oferuje to, co najlepsze z obu światów. Tak, mówimy o konwertując strony WordPress na statyczne strony HTML bez porzucania systemu WordPress CMS.

Innymi słowy, konfiguracja taka jak ta, o której mówimy, pozwoliłaby ci łatwo zarządzać treściami i witryną za pomocą WordPressa, unikając przy tym niektórych poważnych problemów związanych z CMS, w tym luki w zabezpieczeniach, problemy z szybkością i wydajnością, nadmierna zależność od usługi hostingowej i tak dalej.

Ale weźmy jedną rzecz na raz, gdy przeprowadzimy cię przez wszystkie zalety i wady konwersji stron WordPress na statyczne strony HTML a także różne opcje, których możesz użyć, aby to zrobić.

WordPress i jego rosnąca popularność

WordPress to najpopularniejszy na świecie CMS (system zarządzania treścią). CMS to w zasadzie oprogramowanie, które pozwala użytkownikom tworzyć strony internetowe i zarządzać nimi bez znajomości programowania.

A WordPress okazuje się całkiem dobry w tym, co robi. Jest bardzo wszechstronny i oferuje mnóstwo wtyczek, które pozwalają użytkownikom zaimplementować dowolną funkcjonalność na swojej stronie bez konieczności dotykania kodu.

Wszechstronność WordPress jest również przyczyną jego popularności, co jest wyraźnie widoczne w tym, że obecnie stanowi on około 33,5% wszystkich stron internetowych.

Witryny WordPress i ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę

Chociaż właśnie daliśmy ci przegląd WordPress, to także ważne, aby wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, wydajność i SEO witryn WordPress ponieważ mają one decydujące znaczenie dla ogólnego doświadczenia Twojej firmy w Internecie.

The bezpieczeństwo jest zaskakująco niedocenianym czynnikiem, któremu większość użytkowników nie przywiązuje dużej wagi. Jest więcej niż kilka przypadków upadku odnoszących sukcesy firm i nigdy nie jest w stanie wyleczyć się z poważnych naruszeń bezpieczeństwa ich strony internetowej i danych.

Można śmiało powiedzieć, że WordPress nie oferuje najlepszych zabezpieczeń, zwłaszcza domyślnie. Możesz jednak zatrudnić eksperta lub zastosować środki bezpieczeństwa, aby poprawić ogólny poziom bezpieczeństwa swojej witryny WordPress.

Prawie to samo dotyczy wydajność aspekt również. Chociaż wydajność nie jest wcale zła, domyślnie witryna WordPress wymaga kilku drobnych optymalizacji, aby była bardziej funkcjonalna i szybsza.

The SEO aspekt jest z pewnością czymś, co WordPress ma dość przewagę nad innymi opcjami CMS. Witryny WordPress są bardzo łatwe do optymalizacji pod kątem SEO, a istnieje wiele wtyczek, które obsługują prawie wszystkie potrzeby optymalizacji Twojej witryny.

Ale wielu użytkowników nadal uważa potrzebę migracji do statycznej wersji swojej witryny WordPress. Dowiedzmy się dlaczego.

Dynamiczne a statyczne strony internetowe

Omówiliśmy już większość ważnych korzyści związanych z dynamiczny charakter WordPress. Są wirtualnie niekończące się opcje do wyboru, od tematów i wtyczek są zaniepokojeni, abyś mógł łatwo i szybko nadać swojej witrynie pożądany wygląd i funkcjonalność, bez potrzeby ingerowania w kod.

Źródło: https://www.pluralsight.com/blog/creative-professional/static-dynamic-websites-theres-difference

Ale ta dynamiczna natura ma swoje ograniczenia, o czym musimy porozmawiać bardziej szczegółowo.

Treść dynamiczna oznacza technicznie, że za każdym razem, gdy użytkownik odwiedza twoją stronę internetową, zostanie wysłane żądanie i wymagane dane zostaną pobrane z bazy danych, aby obsłużyć je zgodnie z jego żądaniem.

Wyobraź sobie, że dzieje się to milion razy w miesiącu w przypadku witryn o średnim lub dużym natężeniu ruchu i 10 milionów razy w miesiącu w przypadku witryn o naprawdę dużym natężeniu ruchu.

Rodzi to pewne obawy, szczególnie w zakresie wydajności i bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o te pierwsze, szybkość Twojej witryny ma tendencję do uderzania, co jest jednym z ważnych czynników SEO w oczach Google.

Ale to coś więcej. Ponieważ baza danych ma swoje własne ograniczenia, ogromny skok w ruchu może spowodować, że przestanie ona działać, ponieważ może nie być w stanie poradzić sobie ze zwiększonym obciążeniem, co spowoduje, że Twoja strona internetowa również ulegnie awarii..

Co więcej, Twoja witryna może ulec awarii, nawet jeśli nastąpi gwałtowny wzrost ruchu jednej z wielu innych witryn hostowanych na tym samym serwerze, co Twoja witryna, co ma miejsce w przypadku większości udostępnianych usług hostingowych.

Potem przychodzi część bezpieczeństwa. Większość incydentów związanych z włamaniem zwykle dzieje się po stronie bazy danych. Ponadto platformy Open Source, takie jak WordPress, są znacznie bardziej narażone na ataki hakerskie, ponieważ jedyne, co muszą zrobić osoby atakujące, to znaleźć szczególną lukę, którą można później skalować na znacznie wyższym poziomie.

Podobnie, podobnie jak w przypadku wydajności, jeśli jakakolwiek inna witryna hostowana w tej samej bazie danych, w której znajduje się witryna, zostanie zaatakowana przez hakera, szanse na włamanie do tej witryny znacznie wzrosną.

Nie trzeba dodawać, że problemy te wymagają wiele w zakresie konserwacji. Nieaktualne motywy i wtyczki mogą zwiększyć podatność witryny na problemy związane z bezpieczeństwem i inne problemy, dlatego należy je regularnie aktualizować.

Wszelkie wtyczki lub motywy, które zostały zaatakowane przez hakerów lub zainfekowane złośliwym kodem, mogą również prowadzić do prób i ataków hakerskich na poziomie masowym, dlatego należy również uważać na rodzaj używanych motywów i wtyczek oraz usuwać te, które stały się podatne na ataki..

Jednak większość użytkowników, którzy są naprawdę zaniepokojeni bezpieczeństwem swojej witryny WordPress, musi również wdrożyć dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak wtyczki bezpieczeństwa premium.

Zalety statycznych stron internetowych

Ponieważ witryny statyczne nie korzystają z bazy danych, nie są wrażliwe na większość potencjalnych problemów, które omówiliśmy powyżej. Ponadto oferują wiele korzyści w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

Omówmy je szczegółowo poniżej.

Bezpieczeństwo

Jak właśnie wspomnieliśmy powyżej, statyczna witryna nie musi korzystać z bazy danych. To znaczy nie można go zhakować poprzez zhakowanie bazy danych za pomocą takich praktyk, jak wstrzykiwanie SQL (SQLi) i wykonywanie skryptów krzyżowych (XSS), co jest alarmująco częste w przypadku witryn WordPress w zależności od bazy danych.

Podobnie nie można zhakować witryny statycznej, po prostu włamując się do innej witryny w tej samej bazie danych, co witryna. Statyczna strona internetowa nie jest również narażona na wszystkie możliwości hakowania, jakie ma większość witryn korzystających z oprogramowania Open Source, takiego jak WordPress.

Nie ryzykujesz też włamaniem z powodu korzystania z przestarzałych lub zainfekowanych motywów lub bezpłatnych wtyczek. Używając statycznej witryny znacznie poprawiasz bezpieczeństwo swojej witryny.

Prędkość

Omówiliśmy powyżej jak strony dynamiczne mogą mieć problemy z prędkością ponieważ muszą wysyłać żądania do bazy danych i pobierać z niej żądaną treść. Ale jako statyczna strona internetowa korzysta ze wstępnie renderowanych stron, a nie bazy danych, ładuje się znacznie szybciej ponieważ nie ma tu miejsca w przód i w tył, jak w przypadku witryn dynamicznych.

Źródło: https://www.thecrazyprogrammer.com/2016/11/difference-between-static-and-dynamic-websites.html

Poprawa prędkości nie tylko pomoże zapewnić lepszą obsługę, ale także sprawi, że znajdziesz się w dobrych książkach Google na temat SEO.

Konserwacja

Jeszcze raz, w przypadku statycznych stron internetowych nie ma żadnych wtyczek ani motywów do regularnej aktualizacji. Nie ma wiele do zrobienia w zakresie optymalizacji prędkości lub wydajności. Nie trzeba zatrudniać eksperta, aby poprawić szybkość lub wydajność strony statycznej.

Nie ma się o co martwić, kiedy występują gwałtowne wzrosty ruchu w porównaniu z gwałtownymi ruchami w witrynach dynamicznych. Wszystkie te rzeczy z pewnością oznaczają o wiele łatwiejszy czas utrzymania witryny i lepszego koncentrowania się na ważniejszych aspektach działalności internetowej.

Wady statycznych stron internetowych

Jeśli chodzi o wady statycznej witryny, wiele zależy od tego, jak się poruszasz konwersja dynamicznej witryny WordPress na statyczną. Ponieważ używanie wtyczek jest zwykle bardziej popularną opcją niż używanie innych rozwiązań, omówmy wady z tego punktu widzenia.

Zbyt techniczny dla przeciętnego użytkownika

Przekształcenie strony dynamicznej w stronę statyczną może stać się zbyt techniczne dla przeciętnego użytkownika WordPress. W grę wchodzi wiele skomplikowanych kroków, a wszelkie błędy podczas procesu mogą być trudne do naprawienia.

Na przykład, jeśli zdecydujesz się użyć popularnego do konwersji witryny na statyczną, najpierw musisz utworzyć subdomenę i przenieść tam instalację WordPress, podczas gdy konfigurujesz witrynę statyczną w ustawieniach wtyczki, aby otrzymywać pliki witryny.

Dodatkowy krok wiązałby się z tym, że instalacja WordPress i pliki witryny znajdują się na różnych serwerach, a pliki statyczne należy pobrać jako plik zip i przesłać na serwer.

Jeśli wcześniej nie robiłeś czegoś takiego, może się szybko przytłoczyć i pozostawić dużo miejsca na błędy i problemy, które mogą być trudne lub kosztowne do naprawienia. Niektóre dość powszechne potencjalne problemy to: pliki obrazów nie są przesyłane wraz z resztą plików witryny lub problemy z CSS.

Brak łatwej opcji CDN

Jeśli jeszcze nie wiesz, CDN odnosi się do sieci dostarczania treści. Zasadniczo jest to źródło, które udostępnia użytkownikom wymagane pliki z witryny statycznej, najlepiej z lokalizacji najbliższej skąd pochodzi większość użytkowników, aby uzyskać szybki czas ładowania.

Teraz, ponieważ żadna wtyczka generatora stron statycznych – w tym po prostu statyczny, o którym mówiliśmy powyżej – korzysta z sieci CDN, która poradziłaby sobie z tym zadaniem, jest to coś, co pozostawiono by tobie. Innymi słowy, musiałbyś tutaj skonfigurować własne rozwiązanie.

Ograniczenia funkcjonalności

Jeśli chodzi o funkcjonalność, tworzenie strony statycznej przy użyciu wtyczek generatora stron statycznych ma kilka ograniczeń. Nie możesz używać formularzy kontaktowych, mieć funkcji wyszukiwania w witrynie i komentarzy, lub cokolwiek innego w tej sprawie, które są dynamiczne w swojej funkcji. Korzystanie z rozwiązań innych firm jest opcją, ale może być również kosztowne i trudne w konfiguracji.

Ponadto, jeśli masz dużo przekierowań na swojej stronie, stracisz wiele korzyści, które zyskasz na froncie SEO, przechodząc statycznie. Wynika to z faktu, że wtyczki nie tworzą pliku .htaccess dla Twojej witryny, a zamiast tego używają metatagów dla wszystkich przekierowań, co nie jest dobre dla SEO.

Wreszcie istnieje również fakt, że witryny statyczne generowane przy użyciu wtyczek napotykają również pewne trudności konserwacyjne. Najważniejszą rzeczą do odnotowania tutaj jest to, że każda zmiana dokonana w witrynie doprowadziłaby do ponownego opublikowania całej witryny, co może nie stanowić większego problemu w przypadku mniejszych witryn, ale może zająć dużo czasu w przypadku większych witryn.

Jak przekonwertować witrynę WordPress na statyczną stronę HTML?

Teraz, gdy wiesz już o zaletach i wadach statycznej witryny WordPress, omówmy, jak wprowadzić tę zmianę, dwie dostępne opcje i jak obejść większość wad..

Wtyczki generatora strony statycznej

Jak już wspomniano powyżej, możesz uczynić witrynę WordPress statyczną, używając jednej z wtyczek generatora statycznych witryn, przy czym najpopularniejszymi opcjami są Simply Static i WP2Static. Jeśli jednak zdecydujesz się na użycie którejkolwiek z tych wtyczek, będziesz musiał poradzić sobie z ograniczeniami i problemami, które omówiliśmy powyżej.

Powiedziawszy to, szybko przejrzyjmy te dwie popularne opcje poniżej.

Po prostu statyczny

po prostu statyczna wtyczka wordpress

Po prostu statyczny jest najpopularniejsza wtyczka generatora strony statycznej z ponad 20 000 stron WordPress korzysta z niego w momencie pisania tego postu. Pomaga utworzyć statyczną wersję witryny WordPress, którą można podawać odwiedzającym, jednocześnie blokując instalację WordPress w bezpiecznym miejscu, gdziekolwiek chcesz.

Pomaga to uniknąć większości potencjalnych problemów związanych z bezpieczeństwem związanych z witrynami WordPress, a jednocześnie umożliwia szybsze wyświetlanie treści użytkownikom dzięki wstępnie renderowanym statycznym stronom.

WP2Static

WP2Static wordpress plugin

WP2Static jest kolejna popularna wtyczka generatora strony statycznej który pozwala Ci udostępniać użytkownikom statyczną wersję witryny WordPress, jednocześnie umożliwiając korzystanie z WordPress do zarządzania zawartością witryny.

Niektóre z jego innych popularnych funkcji obejmują usuwanie wszystkich znaków z witryny, które pokazują, że używa WordPress, aby nie interesował się hakerami, opcję hostowania witryny za darmo przy użyciu jednej z opcji, które oferuje w postaci stron GitHub i innych opcji , wysyłanie powiadomień na pulpicie po zakończeniu zadań eksportowania itp.

Chociaż domyślnie nie działa z witrynami WooCommerce ani członkostwem, możesz użyć narzędzia innej firmy, takiego jak Snipcart, aby działało równie dobrze w przypadku tego rodzaju witryn.

Co więcej, możesz jeszcze bardziej ulepszyć funkcjonalność swojej strony statycznej dzięki płatnym dodatkom WP2Static, w tym statycznemu konwerterowi formularzy (do kontaktu i innych formularzy na stronie statycznej), zaawansowanemu procesorowi CSS (aby lepiej dostosować wygląd twojej strony ) oraz zaawansowane indeksowanie i wykrywanie, między innymi.

Wszystko powiedziane i zrobione, użycie jednej z tych wtyczek może być dobrą opcją w niektórych przypadkach, w szczególności w przypadku wyświetlania stron docelowych, a nie witryn jako całości, lub mniejszych witryn, które nie mają dynamicznych elementów, takich jak komentarze.

Więc jaka jest lepsza opcja w tych przypadkach? Dowiedzmy się poniżej.

Bezserwerowe statyczne rozwiązania hostingowe WordPress

Istnieje kilka rozwiązań innych firm, które działają jako statyczne, bezgłowe hosty internetowe WordPress, i stanowią doskonałą alternatywę dla używania wtyczek, ponieważ pomagają omijać problemy związane z tym ostatnim. Przyjrzyjmy się 3 konkretnym rozwiązaniom, które są naprawdę świetnymi, wszechstronnymi opcjami do uczynienia witryny WordPress statyczną.

Strattic

Strattic bezgłowy statyczny hosting WordPress

Stattic to bezgłowy host WordPress, który pozwala ci stworzyć lekką, statyczną wersję strony WordPress, jednocześnie pozwalając ci używać WordPress jako backendu jak zwykle.

W przeciwieństwie do innych opcji tworzenia statycznej wersji witryny WordPress, Strattic wykracza poza ograniczoną funkcjonalność i może się poszczycić dużą siecią CDN rozsianych po całym świecie, co oznacza, że ​​bez względu na to, skąd pochodzą użytkownicy Twojej witryny, zawsze będzie ona niesamowicie szybko ładowana, ponieważ zostaną im udostępnione treści z lokalizacji najbliższej ich lokalizacji.

strattowy pulpit nawigacyjny

Strattic odłącza dynamiczną witrynę WordPress od sieci i umieszcza ją pod innym adresem URL za uwierzytelnieniem, aby tylko właściciele witryn mieli dostęp do tej witryny. Możesz nadal korzystać z WordPress tak, jak zawsze – marketingowcy nadal mogą dodawać treści, nadal dodawać wtyczki itd..

Podobnie, udaje mu się obejść większość ograniczeń tradycyjnych statycznych rozwiązań generowania stron, dzięki wbudowanej funkcjonalności dla dynamicznych elementów, takich jak formularz kontaktowy, funkcja wyszukiwania strony i więcej.

Strattic z dumą twierdzi, że jest to bezserwerowe, statyczne rozwiązanie hostingowe WordPress z własną architekturą bezserwerową, która automatycznie usuwa większość luk w zabezpieczeniach hakerskich i problemy z wydajnością związane z serwerami hostingowymi.

Plany hostingowe Strattic

The Plan początkowy w Strattic kosztuje 35 USD miesięcznie i zawiera wszystkie funkcje jednej witryny. Strattic zajmie się procesem migracji za darmo bez względu na to, z jakim planem się wybierasz.

HardyPress

hardypress bezserwerowy hosting WordPress

HardyPress to kolejna bezserwerowa opcja hostingu dla użytkowników WordPress. Jest o wiele tańszy niż Strattic, a osobisty plan witryny internetowej jest wyceniany tuż 5 USD miesięcznie (jeśli płacisz rocznie), ale nie brakuje niczego pod względem funkcjonalności.

wycena hardypress

Zwiększ wydajność i bezpieczeństwo swojej witryny WordPress w mgnieniu oka! Odwiedzający uzyskują dostęp do całkowicie statycznej wersji Twojej witryny. Twoja prawdziwa instalacja WordPress żyje w oddzielnej domenie i działa tylko wtedy, gdy redaktor musi wprowadzić pewne zmiany w treści.

W rzeczywistości jest bardziej wszechstronny, ponieważ umożliwia korzystanie ze wszystkich wtyczek WordPress, które nie mają żadnych dynamicznych komponentów. HardyPress obsługuje również popularne formularze kontaktowe 7,
jednocześnie wdraża własną funkcję wyszukiwania w Twojej witrynie.

Podobnie jak Strattic, umieszcza instalację WordPress w osobnej domenie, do której nikt nie ma dostępu, z wyjątkiem Ciebie, podczas tworzenia w pełni statycznej wersji witryny z 30 lokalizacjami na całym świecie, co zapewnia jeszcze szybszy czas ładowania.

Niektóre inne funkcje obejmują technologię SSD, HTTPS, możliwość zamknięcia instancji WordPress i wiele innych.

Manetka

Shifter Bezserwerowy statyczny hosting WordPress

Shifter to kolejna świetna opcja, jeśli chcesz statycznie korzystać z witryny WordPress. Pozwala używać wszystkich motywów i wtyczek WordPress (z wyjątkiem tych z elementami dynamicznymi), a jednocześnie jest zaskakująco łatwy w konfiguracji i utrzymaniu.

Używaj tych samych motywów, wtyczek i narzędzi WordPress, które znasz i lubisz, bez kłopotów związanych z hostowaniem lub zagrożeniami ze strony botów i hakerów.

Dostępne są opcje 1-kliknięcia dla prawie wszystkiego, co musisz zrobić, a konfiguracja nowej witryny lub migracja starej witryny WordPress jest bardzo prosta dzięki Shifter.

Bezpieczeństwo i wydajność byłyby tak dobre, jak w przypadku dwóch pozostałych opcji generowania statycznych witryn, które omówiliśmy powyżej, z kilkoma ładnymi funkcjami, takimi jak wdrożenie do Netlify i powiadomienia dla Slacka, a nawet niestandardowa integracja według twoich potrzeb, brama z włączonym HTTP / 2 , Wdrożenie IPv6 i nie tylko.

Ma alternatywy dla twoich komentarzy i formularza kontaktowego i działa równie dobrze z witrynami e-commerce opartymi na Shopify.

cennik zmiany biegów

Jeśli chodzi o cenę, jego najbardziej podstawowy plan bez opcji domeny niestandardowej jest dostępny do bezpłatnego użytku dla jednej witryny, a najtańszy plan z domeną niestandardową kosztuje 16 USD miesięcznie.

Konwersja stron WordPress na statyczny HTML: Podsumowanie

konwersja stron WordPress do statycznych stron HTML

Brak statyczności w witrynie WordPress ma wiele zalet, ale to nie jest dla wszystkich. Podczas gdy wiele zależy od twoich preferencji i potrzeb tutaj, pewna ogólna zasada jest taka, że ​​jeśli masz tendencję do logowania się do pulpitu WordPress codziennie lub kilka razy dziennie, prawdopodobnie spowodowanie statycznej strony WordPress spowodowałoby więcej problemów konserwacyjnych dla ciebie, niż byłoby to warte.

To powiedziawszy, nawet jeśli nie robisz od czasu do czasu zbyt wielu zmian w swojej witrynie WordPress, powinieneś rozważyć, z której opcji należy skorzystać, aby przejść do statycznej wersji witryny.

Chociaż opcja wtyczki może wydawać się kusząca dla użytkowników z ograniczonym budżetem, może powodować problemy dla dużych witryn, z którymi trudno jest sobie poradzić. Jednak prawdopodobnie okaże się świetną opcją budżetową dla stron docelowych i małych witryn zawierających tylko treść.

Jeśli potrzebujesz więcej funkcji lub masz dość dużą witrynę WordPress, skorzystaj z jednego z nich niezależne od serwera statyczne rozwiązania hostingowe WordPress sprawdziliśmy powyżej, że jest to najlepsza droga. Zapewnia nie tylko super płynne przejście, ale także pozwala korzystać z WordPress tak jak wcześniej, a także oferuje wbudowane funkcje dla ważnych dynamicznych elementów, takich jak formularze kontaktowe i wyszukiwanie w witrynie.

Wreszcie pamiętaj o tym przejście na statyczne z pewnością poprawi ogólną szybkość, wydajność i bezpieczeństwo Twojej witryny WordPress tylko opcja, jeśli nie musisz używać zbyt wielu dynamicznych elementów.

Jeśli to zrobisz, powinieneś zamiast tego wybrać dzielony hosting wysokiej jakości oraz odpowiednią optymalizację prędkości i wydajności.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me