Jak rozpocząć blog od zera

Zakładanie własnego bloga to najlepszy i najprostszy sposób na dzielenie się swoimi pomysłami i wiedzą ze światem. Jeśli uważasz, że tworzenie bloga od podstaw wydaje się zbyt trudne i techniczne, nie możesz się bardziej mylić. Ponieważ tworzenie bloga jest o wiele łatwiejsze niż myślisz. Naprawdę jest!


Oto samouczek „obejrzyj moje ramię” krok po kroku, jak rozpocząć blog od zera za pomocą WordPress, z filmami, które można łatwo śledzić i zrozumieć.

Ale jeśli utkniesz, nie krępuj się wysłać mi e-maila, a ja dołożę wszelkich starań, aby Ci pomóc.

A jeśli chcesz, możesz nawet użyć swojego bloga do promocji swojej małej firmy lub sklepu internetowego, a nawet zarabiać na nim blogując.

 1. Czego się tutaj nauczysz?
 2. Dowiesz się, jak utworzyć blog WordPress od podstaw (tj. Jak zainstalować, skonfigurować i dostosować WordPress).

 1. Czego potrzebujesz, aby założyć blog?
 2. Będziesz potrzebował połączenia z komputerem i Internetem (duh!) I potrzebujesz co najmniej kilku godzin, aby zacząć.

 1. Ile będzie kosztowało utworzenie bloga WP?
 2. Niewiele, trzeba będzie wydać tylko około 10 USD miesięcznie na nazwę domeny i hosting, to wszystko.

jak założyć blog WordPress od zera

Jesteś gotowy? Następnie dowiedzmy się, jak założyć blog WordPress w 2020 roku od zera:

Jak założyć blog od podstaw za pomocą WordPress

 • 1. Uzyskaj nazwę domeny & hosting

  Po pierwsze, zanim utworzysz swojego bloga, potrzebujesz dwóch rzeczy; nazwa domeny i hosting. To są elementy Twojego bloga.

  Zalecam korzystanie z Bluehost.com lub SiteGround.com jako hosta blogu, oto dlaczego:

  Oba oferują podobne ceny

  Oba są zalecane przez WordPress.org. Bluehost i WordPress współpracują ze sobą od 2005 roku

  Obie mają instalacja WordPress jednym kliknięciem który automagicznie zajmuje się konfiguracją i konfiguracją techniczną.

  Oba oferują Wsparcie 24/7 co oznacza, że ​​zawsze znajdzie się ktoś, kto odpowie na twoje pytania, a jego centrum pomocy online obejmuje przewodniki WordPress, samouczki wideo i wiele innych.

  Oba oferują 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy więc możesz uzyskać zwrot pieniędzy, jeśli zdecydujesz, że nie chcesz mieć bloga.

  Bluehost daje BEZPŁATNĄ NAZWĘ DOMENY kiedy się z nimi zarejestrujesz.

  SiteGround daje WYJĄTKOWE FUNKCJE jeśli chodzi o szybkość i bezpieczeństwo (FYI korzystam z planu GrowBig dla Siteground dla tej witryny).

  Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat tych firm, zobacz moją recenzję SiteGround i recenzję Bluehost, a jeśli nadal nie możesz się zdecydować, powinieneś sprawdzić moje porównanie SiteGround vs Bluehost.

 • 2. Przegląd WordPress & instalacja

  W tym filmie dowiesz się, jak zainstalować WordPress na swoim koncie hostingowym, korzystając z prostego i przyjaznego dla początkującego instalatora WordPress „1-kliknięciem”.

  Jeśli potrzebujesz pomocy w instalacji WordPress, zapoznaj się z tym przewodnikiem instalacji i instrukcją.

 • 3. Logowanie do WordPress & obszar administracyjny

  Gratulujemy instalacji WordPress! W tym filmie dowiesz się, jak zalogować się do obszaru administracyjnego WordPress i korzystać z ważnych narzędzi, które się tam znajdują.

 • 4. Tworzenie stron w WordPress

  W tym filmie dowiesz się, jak tworzyć strony (takie jak strona główna, strona kontaktowa itp.) Dla swojego bloga WordPress.

 • 5. Tworzenie postów w WordPress

  W tym filmie dowiesz się, jak tworzyć posty na swoim blogu WordPress. Wpisy różnią się nieco od stron, ponieważ są wymienione w odwrotnej kolejności chronologicznej w Twojej witrynie i idealnie nadają się do treści typu pamiętnik, takich jak posty na blogu.

  Interludium

  Jaka jest różnica między stronami a postami w WordPress?

  Wpisy i strony w WordPressie mogą wyglądać bardzo podobnie na powierzchni, oba zawierają tytuł, a główny obszar zawartości korzysta z tego samego edytora treści, ale jest kilka kluczowych różnic:

  Posty mają widoczny znacznik daty i godziny, a strony nie

  Wpisy są wyświetlane w Twojej witrynie w odwrotnej kolejności chronologicznej, od najnowszej do najstarszej

  Strony nie są wyświetlane na głównej osi czasu blogu

  Wpisy można porządkować za pomocą kategorii i tagów

  Strony mogą być zorganizowane w hierarchiczną strukturę

  Wpisy są syndykowane z kanałami RSS, powiadamiając subskrybentów, gdy publikowane są nowe posty

  Zasadniczo każda treść, która jest „ponadczasowa” i nie stanowi części bloga, najlepiej nadaje się do opublikowania jako strona. Treść, która jest częścią Twojego bloga lub czasopisma i jest bardziej wrażliwa na czas, lepiej nadaje się jako post.

  Dobra, ruszajmy dalej.

 • 6. Kategorie & tagi w WordPress

  W tym filmie dowiesz się, jak tworzyć kategorie i tagi (dla postów) na swoim blogu WordPress.

 • 7. Korzystanie z wtyczek WordPress

  W tym filmie nauczysz się korzystać z wtyczek na swojej stronie WordPress. Wtyczka rozszerza funkcjonalność lub dodaje nową funkcję (na przykład formularz kontaktowy) do bloga WordPress.

  Interludium

  Jakie są niezbędne wtyczki WordPress, które powinieneś zainstalować?

  Wtyczki pomagają rozszerzyć i rozszerzyć funkcjonalność bloga WordPress. Istnieje prawie 50 000 darmowych wtyczek WordPress, których możesz użyć na swoim blogu. Ale nie zwariuj i zainstaluj je wszystkie, ponieważ zbyt wiele zainstalowanych wtyczek spowolni ładowanie bloga. Musisz być wybredny i instalować tylko te wtyczki, których naprawdę potrzebuje Twój blog.

  Aksimet to wtyczka antyspamowa, która chroni twojego bloga przed złośliwą zawartością (jest to oficjalna wtyczka WordPress i jest fabrycznie zainstalowana).

  Yoast to wtyczka SEO, która pomaga zoptymalizować wyszukiwarkę w blogu i pomóc w konfiguracji SEO blogu WordPress, takich jak metatagi i generowanie map witryn XML, konfiguracja pliku robots.txt, edycja plików .htaccess i wiele więcej

  WP Rocket to wysokiej klasy wtyczka buforująca, która pomaga szybko załadować witrynę WordPress. Wspaniałą rzeczą w WP Rocket jest to, że nie zawiera skomplikowanych ustawień wtyczek i przyspiesza czas ładowania witryny po aktywacji wtyczki.

  Kompozytor wizualny to intuicyjny edytor przeciągnij i upuść, który oferuje bogatą bibliotekę potężnych funkcji i zasobów do stworzenia kompletnej i profesjonalnej strony WordPress.

  Wyobraź sobie to wtyczka kompresji obrazu, która optymalizuje przesyłane obrazy, zmniejszając rozmiary plików bez utraty jakości, dzięki czemu blog szybko się ładuje

  Wojna społeczna wtyczka pomaga dodawać oszałamiająco wyglądające przyciski zakładek społecznościowych na blogu.

  Formularz kontaktowy 7 to wtyczka formularza kontaktowego, której można używać do tworzenia różnych rodzajów formularzy kontaktowych.

  Jetpack to wszechstronna wtyczka, która udostępnia funkcje bloga, takie jak statystyki, powiązane posty, optymalizacja wyszukiwarek, udostępnianie społecznościowe, ochrona, kopie zapasowe, szybkość i zarządzanie listami e-mail.

  Przejdźmy dalej.

 • 8. Dostosowywanie motywów WordPress

  Motyw WordPress (zwany także szablonem) to zestaw plików, które określają wygląd i działanie bloga opartego na WordPress. W tym filmie dowiesz się, jak używać motywów WordPress, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie na blogu WordPress.

 • 9. Menu WordPress & widżety

  W tym filmie dowiesz się, jak zmienić wygląd zawartości swojego bloga za pomocą menu WordPress & funkcje widżetu.

 • 10. Tworzenie & zarządzanie użytkownikami

  W tym filmie dowiesz się, jak tworzyć konta użytkowników i zarządzać nimi na blogu WordPress.

 • Bonus: promocja blogu & wskazówki bezpieczeństwa

  Tutaj dowiesz się, jak promować, utrzymywać i chronić swojego bloga WordPress za pomocą kilku pomocnych wskazówek.

  Interludium

  Co możesz zrobić, aby zabezpieczyć WordPress?

  WordPress jest od razu gotowy do użycia, dzięki czemu można podjąć kroki zapobiegające dalszemu zahartowaniu bloga WordPress. Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa WordPress:

  Nie używaj „Admin” jako nazwy administratora / głównej

  Używaj silnych haseł (długich, z cyframi, dużymi literami i symbolami)

  Pobieraj tylko wtyczki i motywy ze znanych źródeł

  Zawsze uzupełniaj podstawowe aktualizacje WordPress, gdy tylko się pojawią (wszystkie plany SiteGround są dostarczane z zarządzanym hostingiem WordPress, co oznacza, że ​​zrobią dla Ciebie podstawowe aktualizacje i łatki do WordPress – automatycznie)

5 sposobów zarabiania na swoim blogu

Z własnego doświadczenia wynika, że ​​większość porad na temat zarabiania na blogu opiera się na założeniu, że Twój blog przyciąga już tysiące odwiedzających dziennie. Ale jak prawdziwe jest to założenie? Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie nie dostajesz tysięcy odwiedzających dziennie. Ale nie martw się, wciąż istnieje wiele sposobów zarabiania na swoim blogu. Oto pięć metod, które będą działać na każdym blogu.

Metoda 1: Sponsoring

Większość ludzi powie Ci, że wyświetlanie reklam w Twojej witrynie – zarówno banerowych, jak i tekstowych wyświetlanych na końcu artykułów – jest najlepszym sposobem na zwiększenie przychodów. Chociaż te programy reklamowe są łatwe do skonfigurowania, nie warto ich realizować, chyba że masz duży ruch. Łatwą alternatywą dla czystej reklamy są sponsoring, w którym lokalne firmy płacą Ci bezpośrednio za umieszczenie swoich nazw i logo na swojej stronie internetowej.

Metoda 2: E-książki i treści premium

Jeśli chcesz zaangażować się w tworzenie nowego elementu do pobrania – studium przypadku, oficjalny dokument lub ebook Kindle – co miesiąc, możesz skonfigurować cykliczny strumień przychodów na podstawie swojego bloga. Oto, jak to działa: utwórz 25-stronicową książkę, dodaj ją do Amazon i ładuj od 1,99 USD do 3,99 USD za książkę. Co najlepsze, jest to całkowicie pasywny dochód, który faktycznie pomaga budować twoją reputację.

Metoda 3: Kursy i konsultacje

A kiedy już zbudujesz swoją reputację dzięki e-bookom i innym treściom premium, wtedy możesz zacząć sprzedawać kursy i usługi konsultingowe za wysokie pieniądze. Powiedzmy na przykład, że piszesz blog na temat zdrowia i kondycji. Każdego dnia możesz dawać sugestie dotyczące ćwiczeń i zamieszczać zdjęcia siebie na siłowni. Może to otworzyć drzwi dla osób zatrudniających Cię jako osobistego trenera fitness lub siłowni, która zatrudni cię jako nauczyciela na nowy kurs fitness.

Metoda 4: Marketing partnerski

Widziałem wiele osób, które pasjonują się konkretnym produktem i przekształcają go w bardzo udany biznes marketingowy. Załóżmy na przykład, że lubisz pisać o różnych gadżetach technicznych i masz stosunkowo popularny blog z gadżetami, który ludzie czytają, aby dowiedzieć się o najnowszych ofertach nowych produktów. Wspominasz już o produktach, więc dlaczego nie zarabiać? Jeśli zarejestrujesz się w programie marketingu afiliacyjnego, możesz otrzymać zapłatę za każdym razem, gdy ktoś kliknie link produktu na Twoim blogu i kupi produkt.

Metoda 5: marketing treści

Zapisałem moją najlepszą sugestię na koniec. Najlepszym sposobem na zarabianie na swoim blogu jest uczynienie go centralnym elementem działań content marketingowych. Oto jak to działa: zakładasz bloga i regularnie go aktualizujesz, mając na uwadze SEO, jest to świetny sposób na przekazanie informacji o wszystkich różnych produktach na sprzedaż w głównej witrynie.

Jeśli poważnie myślisz o zarabianiu na swoim blogu, wszystkie sprawdzone metody działają, bez względu na to, jak duży lub mały jest Twój ruch każdego dnia. Na początku może to wymagać trochę pracy, ale gdy zobaczysz, jak łatwo zarabiać pieniądze podczas snu, zainspirujesz się do wypróbowania coraz większej liczby tych strategii.

Kolejne kroki w kierunku założenia własnego bloga WordPress

Teraz, gdy pokazałem Ci dokładnie, jak założyć blog i jak możesz na nim zarabiać, a teraz wszystko zależy od Ciebie. Ponieważ tylko Ty możesz sprawić, by to się stało i sprawić, by Twój blog działał!

Jeśli chcesz podzielić się swoimi pomysłami lub wiedzą ze światem lub zarabiać pieniądze na blogu, powinieneś zacząć już teraz.

Wybierz motyw WordPress, który sprawi, że wygląd twojego bloga będzie wyglądał tak, jak chcesz. Polecam motywy StudioPress. Należy również rozważyć użycie szybko ładującego się motywu WordPress.

Zainstaluj kilka wtyczek WordPress, które rozszerzają funkcjonalność Twojego bloga.

Dodaj kilka ważnych stron „niezbędnych”, takich jak kontakt, informacje, prywatność itp. W tym przewodniku po blogach pokazano, jak tworzyć tego rodzaju strony.

Idź i napisz swój pierwszy post na blogu.

Jeśli utkniesz z czymś, nie krępuj się wysłać mi e-maila, a ja dołożę wszelkich starań, aby Ci pomóc. Powinieneś również sprawdzić moją listę zasobów WordPress, a alternatywnie możesz również skorzystać z narzędzia do tworzenia stron internetowych, jeśli chcesz szybko i łatwo utworzyć stronę internetową.

Daj mi również znać, kiedy Twój blog jest uruchomiony, ponieważ chciałbym, aby Twój blog był „na żywo” i „w akcji”. Ogromne podziękowania i Bluehost za ich pomocne samouczki wideo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map