Jak korzystać z Shopify i Wix do blogowania

Myślę, że zgodzisz się, kiedy powiem: kiedy ludzie mówią o blogowaniu, nazwa taka jak „WordPress” pojawia się częściej niż, powiedzmy, „Wix” i „Shopify”. A to głównie dlatego, że wiele osób nie wie Wix and Shopify pochodzą z doskonałymi funkcjami blogowania.


Zgadza się, obie platformy nie są znane przede wszystkim z możliwości blogowania. Ale oba mają potężne i łatwe w użyciu wbudowane funkcje blogowania.

Wix jest najlepiej znany jako pełnoprawny kreator stron internetowych, który pomaga założyć witrynę w rekordowym czasie.

jak używać wix do blogowania

Możesz tworzyć różnorodne strony internetowe na Wix dzięki narzędziom takim jak Wix Editor, Wix ADI, piękne motywy i prace.

Chłopaki z Wix zaczynają od darmowego planu z nadzieją, że zaczniesz korzystać z płatnych planów już od 4,50 USD miesiąc.

Jeśli wybierzesz bezpłatny plan, zaczniesz od Subdomena obsługująca SSL na przykład matt123.wixsite.com/websitehostingrating, ale zawsze możesz kupić nową domenę niestandardową lub połączyć istniejącą domenę z witryną Wix.

Shopify, z drugiej strony jest renomowaną platformą handlu elektronicznego.

jak korzystać z shopify do blogowania

Shopify kładzie duży nacisk na pomoc w uruchomieniu potężnego sklepu internetowego, zanim filiżanka kawy ostygnie. Platforma jest dostarczana z intuicyjnym konstruktorem sklepu, z którym praca jest po prostu przyjemnością.

Możesz dostosować różne motywy handlu elektronicznego, aby uzyskać najlepszą wersję swojego sklepu internetowego.

Bezpłatny okres próbny rozpoczyna się na Subdomena obsługująca SSL na przykład https://websitehostingrating.myshopify.com, ale zawsze możesz podwyższyć abonament premium z planami zaczynającymi się od 9,00 USD na miesiąc.

Większość ludzi nie wie, że obie platformy mają całkiem fajne funkcje blogowania.

Zgadza się; możesz korzystać z wbudowanych funkcji blogowania Wix i Shopify, aby prowadzić blog, który rywalizuje z blogami opartymi na WordPress lub Blogger.

I w tym przewodniku pokazuję dokładnie jak korzystać z Shopify i / lub Wix do blogowania. Podziel się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami w sekcji komentarzy na końcu, aby przyczynić się do dyskusji.

Nie wspominając o tym, zabierzmy się do pracy.

Jak korzystać z Wix do blogowania

Zacznijmy od Wix. Jak założyć blog na Wix?

Zakładam, że jesteś początkującym, więc przejdź do Wix.com i kliknij Zaczynaj przycisk, aby uruchomić piłkę.

Tworzenie nowej strony internetowej Wix

Na następnej stronie możesz się zalogować lub zarejestrować. W naszym przypadku naciśnij Zapisz się link, jak pokazano poniżej.

strona rejestracji wix

Na stronie rejestracji wypełnij formularz, podając swój adres e-mail i hasło, a następnie kliknij przycisk Zapisz się przycisk, jak pokazano poniżej.

formularz rejestracyjny wix

Następnie Wix poprosi o dodatkowe informacje na temat Twojej firmy, ale możesz pominąć tę część, jak pokazano poniżej.

Zdecydowałem się podać więcej szczegółów, ponieważ jaka szkoda? Im więcej informacji mogę podać na temat mojej firmy, tym lepsze doświadczenie może zapewnić Wix.

wix możliwa do pominięcia strona powitalna

Po udzieleniu odpowiedzi na dwa lub trzy proste pytania, w końcu przejdziesz na następną stronę.

wybierz Wix ADI lub szablon

Jak widać na powyższej stronie, możesz albo wybrać szablon, albo pozwolić Wix ADI stworzyć dla ciebie stronę internetową. ADI to po prostu akronim Sztuczna inteligencja projektowa.

Narzędzie Wix ADI automatycznie tworzy stronę internetową na podstawie odpowiedzi udzielonych na niektóre pytania. Wybierz trasę, która najbardziej Ci odpowiada; potrzebujemy tylko strony na żywo, aby stworzyć blog, pamiętaj?

Na potrzeby tego samouczka wybrałem szablon, ponieważ lubię praktyczne podejście. Kliknięcie Wybierz szablon powyższy link prowadzi do Szablony strona pokazana poniżej.

strona szablonów wix

Na powyższej stronie można uzyskać dostęp do wielu szablonów w różnych kategoriach. Wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom, klikając Edytować przycisk widoczny poniżej.

wybieranie szablonu w wix

Wybór szablonu spowoduje uruchomienie genialnego edytora Wix w nowej zakładce, którą podkreślamy poniżej.

genialny edytor stron wix

Dostosuj swoją witrynę do swoich potrzeb, a gdy będziesz zadowolony z wyników, kliknij Publikować przycisk w prawym górnym rogu edytora.

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okna, które pozwala 1) uzyskać bezpłatną domenę Wix.com lub 2) podłączyć własną domenę niestandardową.

Do tego postu wybrałem darmową domenę Wix.com.

Następnie naciśnij Zapisać & Kontyntynuj przycisk, jak szczegółowo poniżej.

wix wybierz stronę domeny

Następnie kliknij Opublikuj teraz link do opublikowania witryny lub Gotowy przycisk, aby powrócić do edytora Wix, jak zaznaczamy na zrzucie ekranu poniżej.

opublikuj nową stronę wix

Na potrzeby tego samouczka postanowiłem opublikować witrynę internetową, która prowadzi nas do następującego wyskakującego okienka.

przeglądanie nowej strony internetowej w wix

To było szybkie, prawda? Kliknij Zobacz stronę przycisk pokazany na powyższym obrazku, aby zobaczyć nową stronę internetową.

Twoja nazwa domeny przypomina https://matt123.wixsite.com/websitehostingrating.

Tak, wiem, że jest długi i brzydki, ale działa! Poza tym zawsze możesz dodać niestandardową nazwę domeny.

Poniżej spójrz na przykładową stronę, którą tworzymy bez dotykania ani jednego wiersza kodu.

nowa strona internetowa obsługiwana przez wix

Nieźle jak na około 5 minut. Pamiętaj, że możesz dostosować dowolny szablon Wix, dopóki go nie upuścisz, więc puść wodze fantazji.

Mimo to nie jesteśmy tutaj, aby tworzyć strony internetowe Wix. Wszyscy jesteśmy tutaj, aby dowiedzieć się więcej o funkcjach blogowania Wix.

Dodawanie bloga do swojej witryny Wix

Teraz, gdy mamy witrynę na żywo, dodajmy bloga, abyś mógł zacząć dzielić się swoimi przemyśleniami, nowościami i aktualizacjami.

W edytorze Wix (i czy to jest piękne czy co?), Kliknij Rozpocznij blogowanie przycisk, a następnie Dodaj teraz jak pokazano na obrazku poniżej.

dodanie bloga do strony wix

Poczekaj na zakończenie procesu, a następnie w wyświetlonym oknie podręcznym kliknij ikonę Zaczynaj przycisk, jak podkreślamy poniżej.

rozpoczęcie pracy z nowym blogiem wix

Do tej pory wszystko było tak łatwe jak ciasto. Mieć problemy? Nie wahaj się ze mną skontaktować w komentarzach. Poruszanie się szybko.

Wix Editor jest dość intuicyjnym zwierzęciem. Kliknięcie na Zaczynaj przycisk przeniesie Cię do Blog Manager wsuwany pokazany poniżej.

menedżer blogów wix

Za pomocą powyższego menedżera blogów możesz tworzyć nowe posty, zarządzać istniejącymi postami i dodawać elementy blogu.

Ponieważ jest to twój pierwszy raz, kliknij Utwórz post przycisk, aby uruchomić piękny edytor postów pokazany poniżej.

edytor postów na blogu wix

Nie daj się zwieść prostemu interfejsowi, powyższy edytor postów zawiera wszystkie funkcje potrzebne do doładowania swoich postów.

Na przykład, aby dodać polecane zdjęcia, kategorie i SEO, po prostu kliknij Ustawienia postów link po prawej stronie edytora postów pokazanego powyżej. Spowoduje to uruchomienie menu wysuwanego pokazanego na poniższym obrazku.

Korzystanie z bloga Wix jest niezwykle łatwe. Nie oczekuję, że napotkasz jakieś problemy.

Każda funkcja, której potrzebujesz, jest dostępna na zewnątrz, więc nie będziesz musiał kopać dużo na blogach jak profesjonalista. Naprawdę sprawia, że ​​blogowanie jest całkiem przyjemne, jeśli sam mogę to powiedzieć.

Uwaga: Po dodaniu bloga pamiętaj, aby kliknąć Publikować przycisk w edytorze Wix, aby zapisać zmiany. W przeciwnym razie Twój blog pozostanie niepublikowany.

Najlepsze jest to, że Wix Editor automatycznie doda blog do menu twojej witryny.

Jeśli wrócimy do naszej przykładowej witryny, dowiadujemy się, że strona blogu jest już w akcji (nawet wrzuciła kilka przykładowych postów dla lepszej oceny). Zobacz zdjęcie poniżej.

blog na żywo wix

Annnd i to wszystko!

W ten sposób tworzysz blog na Wix. Czy pominęliśmy ważne obszary, o których chciałbyś dowiedzieć się więcej? Daj mi znać w komentarzach, a chętnie zaktualizuję wpis.

Pamiętaj, że możesz dostosować swojego bloga do własnego serca i rządzić blogową dżunglą. Mamy nadzieję, że wzbijesz się wysoko jak orzeł na sterydy.

Wejdź na Wix.com i zacznij już teraz, aby rozpocząć blogowanie.

Odsuńmy na bok, nauczmy się tworzyć blog za pomocą Shopify.

Jak korzystać z Shopify do blogowania

Shopify to świetna platforma e-commerce (zobacz moją recenzję Shopify i dowiedz się, dlaczego), ale jak wypada ona na tle konkurencji jako platforma blogów? Oto jak możesz łatwo stworzyć blog na Shopify.

Udaj się na Shopify.com (wciąż zakładam, że jesteś nowy) i naciśnij Rozpocznij darmowy okres próbny przycisk pokazany poniżej.

Shopify oficjalna strona internetowa

Następnie wprowadź swój adres e-mail, hasło i nazwę sklepu. Następnie naciśnij Stwórz swój sklep przycisk, jak zaznaczamy na zrzucie ekranu poniżej.

formularz rejestracyjny shopify

Wskazówka profesjonalna: Nabierz nawyku tworzenia silnych haseł. Ponadto nigdy nie używaj tego samego hasła na różnych kontach i regularnie je zmieniaj.

Po przejściu twoich danych Shopify przekierowuje cię na stronę intro, na której, podobnie jak Wix, proszą o więcej informacji o twoim biz. Oto jak to wygląda.

Shopify strona powitalna

Powiedz im, jak możesz. Możesz też pominąć stronę powitalną i przejść od razu do pracy.

Jak zwykle poświęciłem trochę czasu na dostarczenie jak największej ilości informacji w tym samouczku. Na koniec otrzymasz pulpit administratora pokazany poniżej.

Shopify Administrator Dashboard

Zanim cokolwiek zrobisz, zaloguj się do skrzynki pocztowej i potwierdź swój adres e-mail.

Shopify e-mail z potwierdzeniem

Kliknięcie Dokończ rejstracje przycisk przeniesie Cię z powrotem do pulpitu administratora Shopify. W panelu administracyjnym możesz zrobić kilka rzeczy. Możesz (w kolejności numerowanej):

 1. Zacznij dodawać nowe produkty do swojego sklepu
 2. Dostosuj motyw
 3. Dodaj domenę niestandardową

Omówię krótko dwa pierwsze obszary, a następnie możemy dodać bloga. Rozdać? Niesamowite ��

Dodanie nowego produktu do sklepu Shopify

Dodanie nowego produktu do sklepu Shopify to kwestia czwartej klasy. Po prostu zaloguj się do pulpitu administratora i kliknij Dodaj produkt przycisk, jak pokazano poniżej.

dodanie nowego produktu do sklepu shopify

Na następnym ekranie edytora produktu dodaj szczegóły produktu (i możesz dodać dużo!), A następnie naciśnij przycisk Zapisać przycisk, jak pokazano na obrazku poniżej.

edytor produktów shopify

Po dodaniu produktu (możesz dodać tyle, ile chcesz), kliknij Dom aby wrócić do pulpitu administratora, jak pokazano poniżej.

Dostosowywanie motywu Shopify

Shopify pozwala dostosować wygląd twojego sklepu internetowego bez zerwania. W jaki sposób? W panelu administracyjnym na karcie Dostosuj motyw kliknij Dostosuj motyw przycisk, jak pokazano poniżej.

dostosuj motyw shopify

Kliknięcie powyższego przycisku powoduje przejście do strony Motywy Shopify, na której możesz wybierać spośród darmowych i premium motywów, jak pokazano poniżej. Do tego samouczka poszedłem z darmowymi motywami.

biblioteka motywów shopify

Kliknij na Przeglądaj darmowe motywy , aby uruchomić wyskakujące okienko pokazane poniżej.

Shopify wybór motywu

Kliknij wybrany motyw, a następnie kliknij Dodaj do biblioteki motywów przycisk, jak pokazano na obrazku poniżej.

wybierając motyw w shopify

Po dodaniu motywu do biblioteki możesz go stylizować, klikając ikonę Dostosuj link, jak szczegółowo pokazujemy na zrzucie ekranu poniżej.

jak dostosować motyw w bibliotece motywów shopify

Po kliknięciu przycisku Dostosuj link Shopify przekierowuje do łatwego w użyciu edytora strony pokazanego poniżej.

edytor strony shopify

Tutaj możesz dostosować swój sklep internetowy Shopify do momentu upuszczenia. Uwolnij swój kreatywny geniusz i stwórz sklep swoich marzeń. Jeśli wyniki są satysfakcjonujące, kliknij Publikować przycisk w prawym górnym rogu edytora, aby zapisać zmiany.

Teraz po dodaniu bloga do bloga Shopify.

Jak dodać blog do sklepu Shopify

Na pulpicie administracyjnym Shopify przejdź do Sklep internetowy -> Posty na blogu i kliknij Utwórz post na blogu przycisk, jak podkreślamy poniżej.

tworzenie postów na blogu w shopify

Następnie dodaj treść posta na blogu w pięknym edytorze postów, jak pokazano na poniższym obrazku. Oczywiście nie zapomnij zapisać swojego posta.

edytor post shopify

Powyższy edytor postów zawiera wszystkie dzwonki i gwizdy światowej klasy edytora. Dostajesz wszystko od polecanych zdjęć, kategorii, SEO i tak dalej.

Poniżej znajduje się post na blogu Debiut motyw bez większych dostosowań.

post na blogu w shopify

To było łatwe, prawda? Niestety, w przeciwieństwie do Wix, musisz dodać swojego bloga do własnego menu nawigacyjnego. W jaki sposób?

W edytorze Shopify wybierz sekcję, w której znajduje się menu nawigacyjne, jak pokazano na poniższym obrazku.

W tym samouczku pracuję również z Prosty motyw, więc moje menu jest na pasku bocznym. Wybieram sekcję Pasek boczny, a następnie klikam Edytuj menu link w Menu kartę, jak pokazano poniżej.

Spowoduje to otwarcie Nawigacja strona w nowej karcie. Następnie kliknij Dodaj pozycję menu jak pokazano niżej.

dodanie nowej pozycji menu w shopify

W wyświetlonym oknie podręcznym dodaj nazwę swojego bloga, np. Matt’s Blog, a następnie wybierz typ linku z Połączyć menu rozwijane, jak pokazano poniżej. Uwaga: Musisz wybrać Blogi aby dodać link do swojego bloga.

W końcu uderzył Dodaj przycisk. Następnie naciśnij Zapisać przycisk, jak pokazano poniżej i praca jest zakończona.

Wow, co za skomplikowany sposób dodania prostej pozycji menu? Teraz, jeśli przejdziemy do naszej przykładowej witryny, Blog pozycja menu jest dokładnie tam, gdzie chcieliśmy. Zobacz zdjęcie poniżej.

shopify przykładowy blog

Udaj się do Shopify i załóż swój blog już teraz!

Uff, to zmieniło się w bardzo długi post na blogu; w każdym razie mam nadzieję, że się tutaj czegoś nauczyłeś.

Podsumowanie

WordPress i Blogger są bez wątpienia popularnymi platformami blogowymi, ale jeśli zacząłeś na Wix lub Shopify, nie musisz przeprowadzać się gdzie indziej, aby stworzyć potężnego bloga.

Wix i Shopify mają potężne możliwości blogowania, dzięki którym tworzenie bloga jest dziecinnie proste. Jeśli grasz w swoje prawa do karty, możesz już nigdy nie patrzeć na WordPress.

Czy pominąłem coś ważnego, czego chciałbyś się nauczyć? Czy masz pytania lub sugestie? Daj nam znać w komentarzach. Pozdrawiam tworzenie udanego bloga na Wix lub Shopify!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map