Převod webů WordPress na statický HTML (pro zvýšení rychlosti, bezpečnosti a SEO)

WordPress se stal volbou CMS pro většinu uživatelů, nikoli však bez důvodů. Je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se online připojit k blogu nebo firmě, a všestrannost, přizpůsobení a snadnost nastavení a provozu je na špičkové úrovni.


Přesto však zůstává trochu žádoucí, a proto lidé hledají jiné alternativy, nebo v tomto případě úplnější řešení, které nabízí to nejlepší z obou světů. Ano, mluvíme převádění webů WordPress na statické weby HTML, aniž by došlo k narušení vašeho redakčního systému WordPress.

Jinými slovy, nastavení, jako je to, o kterém hovoříme, vám umožní mít snadné používání správy vašeho obsahu a webu pomocí WordPress a zároveň se vyhnout některým hlavním problémům spojeným s CMS, včetně hackerské chyby, rychlost a problémy s výkonem, nadměrná závislost na hostitelské službě atd.

Ale vezmeme jednu věc najednou, když vás provedeme všemi klady a zápory převádění webů WordPress na statické weby HTML a také různé možnosti, které k tomu můžete použít.

WordPress a jeho rostoucí popularita

WordPress je nejoblíbenější světový CMS (Content Management System). CMS je v podstatě software, který umožňuje uživatelům vytvářet a spravovat své webové stránky bez znalosti kódování.

A WordPress se ukáže být docela dobrý v tom, že právě to. Je velmi univerzální a nabízí spoustu pluginů, které uživatelům umožňují implementovat na své webové stránky jakoukoli funkci, kterou chtějí, aniž by se museli dotknout kódu..

Všestrannost WordPress je také důvodem pro jeho popularitu, což je jasně patrné ve skutečnosti, že v současné době ovládá asi 33,5% všech webových stránek na internetu.

Weby WordPress a důležité faktory, které musíte zvážit

I když jsme vám právě poskytli přehled o WordPress, je to také je důležité zvážit zabezpečení, výkon a SEO webů WordPress protože bývají rozhodujícími faktory, pokud jde o celkovou webovou zkušenost vašeho podnikání.

bezpečnostní je překvapivě podceňovaným faktorem, kterému většina uživatelů nepřiznává velký význam. Existuje více než několik případů, kdy se úspěšné firmy přestanou zobrazovat a nikdy se nebudou moci zotavit z závažného narušení bezpečnosti svých webových stránek a dat.

Je spravedlivé říci, že WordPress nenabízí to nejlepší, co se týče bezpečnosti, zejména ve výchozím nastavení. Můžete však najmout odborníka nebo přijmout některá bezpečnostní opatření ke zlepšení celkové úrovně zabezpečení vašeho webu WordPress.

Téměř totéž platí pro výkon aspekt také. I když výkon ve výchozím nastavení není úplně špatný, web WordPress vyžaduje, aby bylo několik funkčních optimalizací funkčnějších a rychlejších.

SEO aspekt je určitě něco, co WordPress má docela výhodu ve srovnání s jinými možnostmi CMS. Weby WordPress lze snadno optimalizovat pro SEO a existuje mnoho pluginů, které zvládnou téměř všechny potřeby SEO optimalizace vašeho webu.

Mnozí uživatelé však stále potřebují migraci na statickou verzi svých webových stránek WordPress. Pojďme zjistit proč.

Dynamické vs. statické weby

Již jsme pokryli většinu důležitých výhod souvisejících s dynamická povaha WordPress. Existují prakticky nekonečné možnosti výběru, pokud jde o témata a pluginy jsou znepokojeni, abyste mohli snadno a rychle poskytnout svému webu vzhled a funkčnost, kterou chcete, aniž byste se museli s kódem vůbec pohrávat.

Zdroj: https://www.pluralsight.com/blog/creative-professional/static-dynamic-websites-theres-difference

Ale tato dynamická příroda přichází s vlastními omezeními, o tom musíme diskutovat podrobněji.

Dynamický obsah technicky znamená, že pokaždé, když uživatel navštíví váš web, bude předložen požadavek a požadovaná data budou načtena z vaší databáze, aby jim sloužila tomu, co požadují.

Představte si, že se to děje miliónkrát měsíčně pro webové stránky se středním až vysokým provozem, a jako 10 milionůkrát za měsíc pro opravdu vysoké provozy..

To vyvolává určité obavy, zejména pokud jde o výkon a bezpečnost. Pokud jde o první, rychlost vašeho webu má tendenci zasáhnout, což je v očích Google jeden z důležitých faktorů SEO.

Ale je toho víc. Protože databáze má svá omezení, může obrovský nárůst vašeho provozu způsobit, že přestane fungovat, protože nemusí zvládnout zvýšenou zátěž, což má za následek pokles vašeho webu..

Váš web se navíc může snížit, i když dochází k obrovskému nárůstu provozu jednoho z mnoha jiných webů hostovaných na stejném serveru jako váš web, což je případ většiny sdílených hostitelských služeb.

Pak přichází bezpečnostní část. Většina hackerských incidentů se obvykle děje na straně databáze. Platformy Open Source, jako je WordPress, jsou navíc mnohem zranitelnější vůči útokům hackerů, protože všichni útočníci musí najít konkrétní chybu zabezpečení, kterou lze později škálovat na mnohem vyšší úrovni.

Podobně, stejně jako u výkonu, pokud se jakýkoli jiný web hostovaný ve stejné databázi, jako je váš web, napadne, šance na to, že se váš web dostane, se také výrazně zvýší.

Netřeba dodávat, že tyto problémy vyžadují hodně v oblasti údržby. Zastaralé motivy a zásuvné moduly mohou zvýšit bezpečnost vašeho webu a dalších problémů, takže je třeba je pravidelně aktualizovat.

Jakýkoli plugin nebo motiv, který je napaden nebo infikován škodlivým kódem, může vést k masovým útokům a útokům na hackery, takže je také třeba dávat pozor na typ motivů a pluginů, které používáte, a odstranit ty, které se staly zranitelnými.

Většina uživatelů, kteří se opravdu zajímají o bezpečnost svého webu WordPress, však musí také implementovat další bezpečnostní opatření, například prémiové bezpečnostní pluginy..

Výhody statických webových stránek

Protože statické weby nepoužívají databázi, nejsou zranitelné vůči většině potenciálních problémů, které jsme diskutovali výše. Kromě toho nabízejí mnoho výhod výkonu a zabezpečení.

Pokryjme je podrobně níže.

Bezpečnostní

Jak jsme právě zmínili výše, statický web nemusí používat databázi. To znamená nemůže to být hacknuto hackováním databáze pomocí postupů, jako jsou injekce SQL (SQLi) a skriptování mezi weby (XSS), což je znepokojivě běžné u webů WordPress v závislosti na databázi.

Podobně ani statický web nemůže být napaden hackerem pouze tak, že hackne nějaký jiný web ve stejné databázi jako váš web. Statický web také není zranitelný vůči všem hackerským možnostem, které většina webů používajících Open Source software, jako je WordPress, nabízí.

Nebudete také vystaveni riziku hackerství v důsledku používání zastaralých nebo infikovaných témat nebo bezplatných doplňků. Jednoduše pomocí statického webu výrazně zlepšíte zabezpečení svého webu.

Rychlost

Jak jsme výše diskutovali dynamické weby mohou mít problémy s rychlostí protože potřebují žádat databázi a načíst požadovaný obsah z ní. Ale jako statický web používá předem vykreslené stránky a ne databázi, načítá se mnohem rychleji protože zde nejsou žádné záběhy jako u dynamických webů.

Zdroj: https://www.thecrazyprogrammer.com/2016/11/difference-between-static-and-dynamic-websites.html

Zvýšení rychlosti pomůže nejen zajistit lepší uživatelský dojem, ale také vás dostane do dobrých knih Google na frontě SEO.

Údržba

Znovu, u statických webů neexistují žádné doplňky ani motivy, které by se měly pravidelně aktualizovat. Z hlediska rychlosti nebo optimalizace výkonu není co dělat. Ke zvýšení rychlosti nebo výkonu statického webu není třeba najímat odborníka.

Oproti dopravním špičkám dynamických webů se nemusíte starat o to, kdy dojde ke špičkám provozu. Všechny tyto věci jistě znamenají mnohem jednodušší dobu údržby vašeho webu a schopnost lépe se soustředit na důležitější části vašeho online podnikání.

Nevýhody statických webových stránek

Pokud jde o nevýhody statického webu, hodně záleží na tom, jak to chodíte převede váš dynamický web WordPress na statický. Vzhledem k tomu, že použití pluginů je obvykle více populární možností než použití jiných řešení, pojďme diskutovat o nevýhodách z tohoto hlediska.

Příliš technické pro průměrného uživatele

Převod dynamického webu na statický web může být pro průměrného uživatele WordPress příliš technický. Existuje mnoho komplikovaných kroků a jakékoli chyby během procesu mohou být obtížné opravit.

Například, pokud se rozhodnete použít populární pro převod vašeho webu na statický, musíte nejprve vytvořit subdoménu a přenést tam svoji instalaci WordPress, zatímco nastavíte statický web v nastavení pluginu pro příjem souborů webu.

Pokud by vaše instalace WordPress a soubory vašich webových stránek byly na různých serverech, bylo by třeba provést další krok a museli byste si stáhnout statické soubory jako soubor zip a nahrát je na svůj server..

Pokud jste nic takového ještě neudělali, může se to rychle ohromit a nechat spoustu místa pro chyby a problémy, které lze opravit, což může být obtížné nebo nákladné opravit. Mezi poměrně časté potenciální problémy patří obrazové soubory, které se nepřenášejí spolu se zbytkem souborů na vašem webu, nebo problémy s CSS, které se vyskytují..

Žádná snadná možnost CDN

Pokud to ještě nevíte, CDN označuje síť pro doručování obsahu. Jedná se v podstatě o zdroj, který slouží požadovaným souborům statického webu vašim uživatelům, ideálně z místa nejblíže k místu, odkud pochází většina vašich uživatelů, aby měli rychlý čas načítání.

Protože žádný plugin pro statický webový generátor – včetně Simply Static, který jsme zmínili výše – nepoužívá CDN, který by tento úkol zvládl za vás, je to něco, co vám zůstane. Jinými slovy, museli byste zde nakonfigurovat své vlastní řešení.

Omezení funkčnosti

Pokud jde o funkční stránku věcí, vytvoření statického webu pomocí modulů plug-in generátor statického webu má několik omezení. Nemůžete použít kontaktní formuláře, mít funkci vyhledávání na webu a komentáře, nebo cokoli jiného v této záležitosti, které jsou dynamické ve své funkci. Použití řešení třetích stran je možnost, ale nastavení může být také nákladné a obtížné.

Kromě toho, pokud máte na svém webu mnoho přesměrování, ztratíte většinu výhod, které získáte na frontě SEO, statickým. Důvodem je, že pluginy nevytvářejí pro váš web soubor .htaccess a místo toho používají metaznačky pro všechna vaše přesměrování, což není pro SEO dobré.

Konečně také existuje skutečnost, že statické weby generované pomocí pluginů mají také problémy s údržbou. Největší věcí, na které je třeba poznamenat, je to, že jakákoli změna, kterou na svém webu provedete, by vedla k opětovnému publikování celého webu, což nemusí být pro menší weby velkým problémem, ale u větších webů by to mohlo být časově náročné..

Jak převést web WordPress na statický web HTML?

Nyní, když jste si vědomi výhod i nevýhod, které způsobují, že váš web WordPress je statický, pojďme diskutovat o tom, jak postupovat při implementaci této změny, o dvou dostupných možnostech a o tom, jak můžete vyřešit většinu nevýhod..

Pluginy generátoru statických stránek

Jak již bylo uvedeno výše, můžete svůj web WordPress nastavit jako statický pomocí jednoho ze statických modulů plug-in generátoru webů, přičemž nejoblíbenějšími možnostmi jsou Simply Static a WP2Static. Pokud se však rozhodnete některý z těchto pluginů použít, budete se muset vypořádat s omezeními a problémy, které jsme diskutovali výše.

Když to uvedeme, pojďme rychle zkontrolovat tyto dvě populární možnosti níže.

Jednoduše statické

jednoduše statický plugin pro wordpress

Jednoduše Static je nejoblíbenější plugin pro generátor statických stránek s více než 20 000 webů WordPress, které jej používají v době psaní tohoto příspěvku. Pomáhá vám vytvořit statickou verzi webu WordPress, kterou můžete svým návštěvníkům obsluhovat, zatímco uzamčení instalace WordPress na bezpečném místě, kdekoli chcete.

To vám pomůže vyhnout se většině potenciálních bezpečnostních problémů spojených s weby WordPress a zároveň vám umožní rychleji zobrazovat obsah návštěvníkům díky předem vykresleným statickým stránkám..

WP2Static

WP2Static plugin pro wordpress

WP2Static je další populární plugin pro generátor statických stránek který umožňuje uživatelům poskytovat statickou verzi webu WordPress a zároveň umožňuje používat WordPress ke správě obsahu webu.

Mezi jeho další populární funkce patří odstranění všech znaků z vašeho webu, které ukazují, že používají WordPress, takže nezajímá hackery, možnost hostovat váš web zdarma pomocí jedné z možností, které nabízí ve formě stránek GitHub, a dalších možností , odesílání oznámení na ploše po dokončení exportních úkolů atd.

I když ve výchozím nastavení nefunguje s weby WooCommerce nebo s členskými weby, můžete použít nástroj třetí strany, jako je Snipcart, aby fungoval stejně dobře i pro tyto typy webů..

Dále můžete vylepšit funkčnost svého statického webu ještě s placenými doplňky WP2Static, včetně statického převaděče formulářů (mít kontakt a další formuláře na svém statickém webu), pokročilého procesoru CSS (pro lepší přizpůsobení vzhledu vašeho webu ) a pokročilé procházení a detekce.

Vše je řečeno a uděláno. Použití některého z těchto pluginů může být v některých případech dobrou volbou, zejména včetně zobrazování vstupních stránek a nikoli webových stránek jako celku nebo menších webů, které nemají dynamické prvky, jako jsou komentáře..

Co je tedy lepší v těchto případech? Pojďme zjistit níže.

Bez serverové statické řešení hostování WordPress

Existují některá řešení třetích stran, která fungují jako statické, bezhlavé webové hostitele WordPress, a jsou vynikající alternativou k používání pluginů, protože vám pomohou vyřešit problémy spojené s těmito doplňky. Podívejme se na 3 konkrétní řešení, která jsou opravdu skvělými všestrannými možnostmi, jak zajistit, aby byl váš web WordPress statický.

Strattic

hosting statického bezhlavého slova

Stattic je bezhlavý hostitel WordPress, který vám umožní vytvořit lehkou statickou verzi vašeho webu WordPress a zároveň vám umožní používat WordPress jako backend jako obvykle.

Na rozdíl od jiných možností vytvoření statické verze vašeho webu WordPress, Strattic přesahuje omezenou funkčnost a může se pochlubit velkou sítí CDN rozloženou po celém světě, což znamená, že bez ohledu na to, odkud návštěvníci vašich webových stránek přicházejí, vždy se jim dostane neuvěřitelně rychlého načítání, protože bude jim doručen obsah z místa nejblíže k jejich umístění.

strattic dashboard

Strattic odpojí dynamický web WordPress od webu a umístí jej na jinou URL za autentizaci, takže k tomuto webu mají přístup pouze vlastníci webu. Můžete pokračovat v používání WordPressu jako vždy – marketingové lidi mohou stále přidávat obsah, stále můžete přidávat pluginy atd..

Stejně tak dokáže zvládnout většinu omezení tradičních statických řešení pro generování webů, a to díky vestavěné funkčnosti pro dynamické prvky, jako je kontaktní formulář, funkce vyhledávání na webu a další.

Strattic hrdě prohlašuje, že se jedná o statické hostingové řešení WordPress bez serverů s vlastní architekturou bez serverů, která automaticky odstraňuje většinu problémů se zabezpečením hackerů a výkonů souvisejících s hostingovými servery.

strattic hosting plány

Počáteční plán ve společnosti Strattic je cena 35 USD měsíčně a přichází se všemi funkcemi pro jeden web. Strattic se o migrační proces postará zdarma, bez ohledu na to, s jakými plány jdete.

HardyPress

hardypress bez serverů wordpress hosting

HardyPress je další možnost bez serverů pro uživatele WordPress. Je to vlastně mnohem levnější než Strattic, přičemž osobní webový plán je cenově dostupný 5 $ měsíčně (pokud platíte ročně), ale z hlediska funkčnosti mu nic nechybí.

hardypress ceny

Zvyšte výkon a zabezpečení svého webu WordPress v žádném okamžiku! Návštěvníci mají přístup ke zcela statické verzi vašeho webu. Vaše skutečná instalace WordPress žije v samostatné doméně a spustí se pouze v případě, že editor potřebuje provést určité změny obsahu.

Ve skutečnosti je univerzálnější v tom, že umožňuje používat všechny pluginy WordPress, které neobsahují žádné dynamické komponenty směřující dopředu. HardyPress také podporuje populární kontaktní formuláře 7,
zatímco na vašem webu implementuje vlastní vyhledávací funkci.

Stejně jako ve službě Strattic umístí vaši instalaci WordPress na samostatnou doménu, ke které nikdo nemá přístup, kromě vás, zatímco vytvoříte plně statickou verzi svého webu s 30 místy po celém světě, což vám umožní ještě rychlejší načítání.

Mezi jeho další funkce patří technologie SSD, HTTPS, schopnost vypnout instanci WordPress a další.

Řadič

Řadit statický hosting bez WordPress

Shifter je další skvělá volba, pokud se chcete na svém webu WordPress chovat staticky. To vám umožní používat všechna vaše témata a pluginy WordPress (kromě těch s dynamickými prvky), přičemž je překvapivě snadné nastavení a údržba.

Používejte stejná témata, pluginy a nástroje WordPress, které znáte a máte rádi, aniž byste se museli potýkat s hostováním nebo hrozbami botů a hackerů..

K dispozici jsou možnosti 1 kliknutí pro téměř vše, co potřebujete udělat, a nastavení nového webu nebo migrace starého webu WordPress je hračkou s funkcí Shifter.

Zabezpečení a výkon by byly stejně dobré jako u dalších dvou statických možností generování webů, které jsme přezkoumali výše, s některými pěknými funkcemi, jako je nasazení do Netlify a oznámení pro Slack, nebo dokonce vlastní integrace podle vašich potřeb, brána s povoleným protokolem HTTP / 2 , Nasazení IPv6 a další.

Má alternativy pro vaše komentáře a kontaktní formulář a funguje stejně dobře s weby elektronického obchodu založenými na Shopify.

změna ceny

Pokud jde o stanovení ceny, její nejzákladnější plán bez možnosti vlastní domény je k dispozici zdarma pro jeden web, zatímco nejlevnější plán s vlastní doménou je stanoven na 16 $ měsíčně.

Převod stránek WordPress na statický HTML: Shrnutí

převádění webů wordpress na statické weby html

Stát se webem WordPress statickým přináší mnoho výhod, ale není to pro každého. I když hodně záleží na vašich preferencích a potřebách, určitým pravidlem je, že pokud máte tendenci se přihlásit ke svému dashboardu WordPress každý den nebo několikrát denně, pak by pravděpodobně vaše statická stránka WordPress způsobila větší potíže s údržbou pro vás, než by to stálo za to.

To znamená, že i když nemáte tendenci provádět příliš mnoho změn na svém webu WordPress tu a tam, měli byste zvážit, kterou možnost je třeba použít k provedení přechodu na statickou verzi webu.

I když možnost pluginu se může zdát lákavá pro uživatele rozpočtu, to může způsobit problémy pro velké webové stránky, které mohou být obtížně řešitelné. Pravděpodobně by se však ukázalo být skvělou volbou rozpočtu pro vstupní stránky a malé weby pouze pro obsah.

Pokud potřebujete více funkcí nebo máte poměrně velký web WordPress, použijte jeden z statická webhostingová řešení WordPress bez serveru výše jsme zkontrolovali, je cesta. Zajišťuje nejen super hladký přechod, ale také umožňuje používat WordPress přesně tak, jak jste to dělali dříve, a nabízí také vestavěné funkce pro důležité dynamické prvky, jako jsou kontaktní formuláře a vyhledávání na webových stránkách..

Nakonec si to pamatujte přechod na statický je jistý, že zlepší celkovou rychlost, výkon a zabezpečení vašeho webu WordPress pouze možnost, pokud nepotřebujete příliš mnoho dynamických prvků.

Pokud tak učiníte, měli byste místo toho hledat kvalitní sdílený hosting a správnou optimalizaci rychlosti a výkonu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map