Nejčastější podmínky pro webhosting a co znamenají (Infographic)

Jste nováčkem v oblasti hostování a zajímá vás, co slova jako diskový prostor, šířka pásma nebo uptime skutečně znamenají?


Pak nejste sami. Když jsem se poprvé zaregistroval na hostování, byl jsem velmi zmatený.

nejčastější web hosting termíny infographic

Tady dole je infographic s běžnými podmínkami webhostingu , s vysvětlením, co tato slova ve skutečnosti znamenají.

Přál bych si, aby tu byl vizuální glosář, asi tehdy, když jsem začal.

Protože pro nezasvěcené, web hosting lingo může vypadat jako cizí jazyk a být trochu matoucí.

Zejména když nakupujete nového hostitele (jako Bluehost).

Bluehost vytvořili tento vizuální glosář nejčastější slova, zkratky a fráze webhostingu.

nejčastější podmínky webhostinguInfograhic zdroj: bluehost.com

Glosář pro webhosting

Šířka pásma: Množství dat, které lze každou sekundu přenést na nebo z vašeho webu.

Blog: Pravidelně aktualizovaný web nebo webová stránka. Nové položky se nazývají příspěvky; příspěvky mohou být použity k nasměrování podnikání na váš web nebo pomoci s SEO. Tady je moje úvodní stránka blogu.

Cloud hosting: Cloud hosting zrcadlí vaše data na více úložných zařízeních místo toho, aby byla umístěna pouze na jednom počítači. Tato redundance zajišťuje spolehlivost vašeho webu.

CDN: Síť pro doručování obsahu (CDN) je systém serverů distribuovaných ve více datových centrech po celém světě, který poskytuje webový obsah, konkrétně statické soubory, jako jsou obrázky a styly stránek, koncovým uživatelům..

Kontrolní panel: Ovládací panel je nervovým centrem vašeho hostitelského účtu. Zde můžete přidávat nové domény, vytvářet e-mailové adresy, instalovat aplikace a spravovat nastavení v zákulisí.

CMS: Systém správy obsahu (CMS) je uživatelsky přívětivá aplikace, kterou na hostitelský server instalujete, aby se usnadnila správa webových stránek. CMS, jako je WordPress, je obzvláště skvělé pro lidi bez kódovacího zázemí, aby mohli začít s webem.

PROCESOR: Centrální procesorová jednotka (CPU) je mozek vašeho serveru nebo počítače, provádění příkazů, rozhodování a provádění vstupních / výstupních výpočtů.

Datové centrum: Datové centrum je specializované zařízení, ve kterém jsou umístěny tisíce serverů připojených prostřednictvím sítě k internetu.

Dedikovaný hosting: Dedikovaný hosting vám umožňuje pronajmout si celý server pro vaše použití a ne jej sdílet s ostatními uživateli nebo organizacemi.

DNS: Systém názvů domén (DNS) převádí snadno zapamatovatelná jména domén na numerické adresy IP.

Doménové jméno: Název domény, například websitehostingrating.com, se používá k identifikaci umístění konkrétní webové stránky.

Registrátor domény: Registrátor domény je společnost akreditovaná společností Internet Corporation pro přidělená jména a čísla (ICANN) pro registraci a správu doménových jmen.

Elektronický obchod: Elektronický obchod je praxe nákupu a prodeje produktů nebo služeb online.

FTP a SFTP: Protokol přenosu souborů (FTP) a protokol Secure File Transfer Protocol (SFTP) se používají k přenosu souborů mezi počítačem a serverem. FTP je zvláště užitečný pro hromadné přenosy, takže nemusíte přesouvat stovky souborů jednotlivě.

HTML: HyperText Markup Language (HTML) je počítačový jazyk, který říká vašemu prohlížeči, jak zobrazit webovou stránku.

HTTP: Protokol HyperText Transfer Protocol (HTTP) je aplikační protokol pro přenos souborů na webu. Představte si to jako základ internetu.

HTTPS: HyperText Transfer Protocol Secure (HTTPS) je použití HTTP přes zabezpečené připojení, nejčastěji ve spojení s Transport Layer Security (TLS).

IP adresa: Každý počítač připojený k internetu má alespoň jednu adresu IP, jedinečnou sekvenci čísel a / nebo písmen, která slouží dvěma účelům: identifikaci hostitele nebo síťového rozhraní (kdo to je) a adresování umístění (kde je).

Malware: Škodlivý software, jehož cílem je poškodit, deaktivovat nebo převzít kontrolu nad počítačem, mobilním zařízením, webem nebo sítí. Malware se často používá k odcizení informací nebo zadržení dat pro výkupné.

Parkovaná doména: Pro zákazníky Bluehostingu je parkovaná doména speciální funkcí, která je k dispozici na ovládacím panelu a umožňuje tak, aby nová doména zobrazovala stejný obsah jako jedna z vašich ostatních domén. Mimo hostování cPanel je parkovaná doména název domény, který byl zaregistrován, ale v současné době neodkazuje na web. Organizace často parkují domény pro budoucí použití nebo pro zajištění, že nejsou registrovány jinými kupujícími.

Platební brána: Platební brána je služba, která uživatelům umožňuje autorizovat platby kreditní kartou pro elektronický obchod. Platební brány mají často specifické požadavky na dodržování předpisů na základě typu vaší firmy a objemu transakcí.

PHP: PHP (zkratka pro Hypertext Preprocessor) je skriptovací jazyk určený pro vývoj webových aplikací. Kombinuje dynamický obsah – ceny, komentáře nebo obsah nákupního košíku – se statickým obsahem – styly a obrázky – do HTML, aby jej prohlížeč mohl zobrazit..

Zapojit: Plugin je softwarová součást, která vám umožňuje přidat konkrétní funkci nebo funkci do existujícího webového programu, jako je WordPress.

RAM: Paměť s náhodným přístupem (RAM) je místo, kde váš server nebo počítač ukládá krátkodobá data, ke kterým potřebuje pravidelný nebo rychlý přístup.

Server: Server je výkonný počítač určený pro konkrétní úkol. Například hostingové servery jsou naprogramovány tak, aby zobrazovaly webový obsah. Aby byla zajištěna spolehlivost a výkon, jsou odstraněny nepotřebné komponenty, takže většina serverů nemá grafické karty, monitory ani klávesnici..

Sdílený hosting: Sdílený hosting je, když váš web sídlí na serveru vedle webů jiných lidí. Dostupné zdroje serveru jsou sdíleny všemi weby.

Zálohování webu: Zálohování webu je praxe kopírování a archivace dat, takže můžete svůj web obnovit v případě selhání systému, kybernetického útoku nebo lidské chyby..

SSL a TLS: Secure Sockets Layer (SSL), předchůdce Transport Layer Security (TLS), je šifrovací protokol navržený pro zabezpečení spojení mezi počítačovými systémy. Z důvodů pohodlí a starších jsou oba protokoly často označovány jako SSL.

SSL certifikát: Certifikát SSL slouží k ověření vašeho šifrovacího klíče třetí stranou, takže někdo jiný nemůže předstírat, že je váš web. Zákazníci Bluehost si mohou na svém ovládacím panelu zakoupit SSL certifikát.

Subdomény: Subdomény vám umožňují přidat předponu k názvu vaší domény (například help.bluehost.com) a vytvořit snadno zapamatovatelnou adresu URL pro konkrétní obsah bez nutnosti registrace dalších domén..

TLD: Domény nejvyšší úrovně (TLD) jsou přípony, například .com, .org a .website, na konci každé webové adresy.

Uptime: Doba, po kterou je server nepřerušený a váš web je přístupný. To lze měřit lineárně (154 dnů v provozu) nebo v procentech (99 procent v provozu za poslední rok).

Virus: Virus je malware, který se sám replikuje infikováním jiných programů, serverů nebo domácích počítačů. Viry se běžně přenášejí prostřednictvím e-mailu.

VPS: Virtuální soukromý server (VPS) je webhostingový server, který je rozdělen do oddílů, které fungují jako virtuální dedikované servery, přičemž každý je přiřazen pouze jednomu uživateli najednou..

Webhostingová služba: Webhostingová služba poskytuje serverový prostor, takže jednotlivci a firmy mohou zpřístupňovat webové stránky na internetu.

WordPress: je bezplatný a open-source systém pro správu obsahu založený na PHP a MySQL. WordPress je nejpoužívanější software pro vytváření webových stránek a využívá 1/3 nebo všechny webové stránky na internetu.

Uvažujete o hostování s Bluehostem? Zjistěte, co potřebujete vědět v mé recenzi Bluehost a jak začít s mým průvodcem registrací Bluehost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map