Spuštění vlastního blogu je nejlepší a nejsnadnější způsob, jak sdílet své nápady a odborné znalosti s celým světem. Pokud si myslíte, že vytvoření blogu od nuly zní příliš obtížně a technicky, pak se nemůžete mýlit. Protože vytvoření blogu je mnohem jednodušší, než si myslíte. To opravdu je!


Toto je krok za krokem tutoriál „hlídání přes rameno“ o tom, jak začít blog od začátku pomocí WordPress, s videi, která lze snadno sledovat a porozumět jim.

Ale pokud uvíznete, neváhejte mi poslat e-mail a udělám vše pro to, abych vám pomohl.

A pokud chcete, můžete dokonce použít svůj blog k propagaci své malé firmy nebo online obchodu, nebo můžete dokonce vydělat peníze z toho blogováním.

 1. Co se tady naučíte?
 2. Naučíte se, jak vytvořit blog WordPress od začátku (tj. Jak nainstalovat, konfigurovat a přizpůsobit WordPress)..

 1. Co potřebujete ke spuštění blogu?
 2. Budete potřebovat počítač a připojení k internetu (duh!), A potřebujete alespoň pár hodin, abyste mohli začít.

 1. Kolik stojí vytvoření blogu WP?
 2. Ne moc, stačí utratit asi 10 $ měsíčně za doménové jméno a webhosting, to je vše.

jak začít blog WordPress od nuly

Jsi připraven? Pak zjistíme, jak začít blog WordPress v roce 2020 od nuly:

Jak začít blog od začátku pomocí WordPress

 • 1. Získejte název domény & web hosting

  Nejdříve je třeba nejprve vytvořit blog, než budete chtít vytvořit dvě věci; doménové jméno a webhosting. Toto jsou stavební kameny vašeho blogu.

  Doporučujeme použít jako hostitele pro váš blog Bluehost.com nebo SiteGround.com, proč:

  Obě nabízejí podobné ceny

  Oba jsou doporučeno WordPress.org. Bluehost a WordPress spolupracují od roku 2005

  Oba mají instalace WordPress jedním kliknutím který se automaticky stará o technické nastavení a konfiguraci.

  Obě nabízejí 24/7 podpora To znamená, že je tu vždy někdo, kdo zodpoví vaše otázky, a jejich online centrum podpory zahrnuje průvodce WordPress, video tutoriály a další.

  Obě nabízejí 30denní záruka vrácení peněz takže se můžete vrátit, pokud se rozhodnete, že nechcete mít blog nakonec.

  Bluehost vám ZDARMA DOMAIN NAME když se s nimi zaregistrujete.

  SiteGround vám nabízí NEJLEPŠÍ FUNKCE pokud jde o rychlost a bezpečnost (FYI používám pro tento web plán Growground společnosti Siteground).

  Podrobnější informace o těchto společnostech najdete v mé recenzi SiteGround a Bluehost, a pokud se stále nemůžete rozhodnout, měli byste se podívat na mé srovnání SiteGround vs Bluehost..

 • 2. Přehled WordPress & instalace

  V tomto videu se dozvíte, jak nainstalovat WordPress na svůj hostingový účet pomocí jejich jednoduchého a pro začátečníky přátelského instalačního programu WordPress..

  Pokud potřebujete pomoc s instalací WordPress, přečtěte si tento instalační průvodce a návod.

 • 3. Přihlášení do WordPress & admin oblast

  Gratulujeme k instalaci WordPress! Zde se v tomto videu dozvíte, jak se přihlásit do své administrativní oblasti WordPress a jak používat důležité nástroje, které zde najdete.

 • 4. Vytváření stránek ve WordPressu

  V tomto videu se yoll naučíte, jak vytvořit stránky (například vaši domovskou stránku, kontaktní stránku atd.) Pro váš blog WordPress.

 • 5. Vytváření příspěvků ve WordPressu

  Zde se v tomto videu dozvíte, jak vytvořit příspěvky pro svůj blog WordPress. Příspěvky se trochu liší od stránek, protože jsou na vašem webu uvedeny v obráceném chronologickém pořadí a jsou ideální pro obsah typu deník, jako jsou příspěvky na blogu..

  Mezihra

  Jaký je rozdíl mezi stránkami a příspěvky ve WordPressu??

  Příspěvky a stránky ve WordPressu mohou vypadat na povrchu velmi podobně, obsahují titul a hlavní obsahová oblast používá stejný editor obsahu, ale existuje několik klíčových rozdílů:

  Příspěvky mají viditelné datum a časové razítko, zatímco stránky ne

  Příspěvky se na vašem webu zobrazují v obráceném chronologickém pořadí, od nejnovějších po nejstarší

  Stránky jsou vynechány z hlavní časové osy vašeho blogu

  Příspěvky lze organizovat pomocí kategorií a značek

  Stránky mohou být uspořádány v hierarchické struktuře

  Příspěvek je syndikován pomocí kanálů RSS a upozorňuje účastníky na zveřejnění nových příspěvků

  Obecně lze říci, že jakýkoli obsah, který je „nadčasový“ a není součástí vašeho blogu, se nejlépe hodí k publikování jako stránka. Obsah, který je součástí vašeho blogu nebo deníku a je časově citlivější, se lépe hodí jako příspěvek.

  Dobře, pojďme dál.

 • 6. Kategorie & tagy ve WordPressu

  V tomto videu se naučíte, jak vytvořit kategorie a značky (pro příspěvky) pro váš blog WordPress.

 • 7. Použití pluginů WordPress

  Zde se v tomto videu dozvíte, jak používat doplňky na svém webu WordPress. Plugin rozšiřuje funkčnost nebo do blogu WordPress přidává novou funkci (například kontaktní formulář).

  Mezihra

  Jaké jsou nezbytné doplňky WordPress, které byste měli nainstalovat?

  Pluginy pomáhají rozšířit a rozšířit funkčnost vašeho blogu WordPress. Existuje téměř 50 000 bezplatných pluginů WordPress, které můžete použít pro svůj blog. Ale nebuďte blázni a nainstalujte je všechny, protože pokud je nainstalováno příliš mnoho pluginů, bude načítání vašeho blogu pomalé. Musíte tedy být vybíraví a nainstalovat pouze doplňky, které váš blog skutečně potřebuje.

  Aksimet je anti-spam plugin, který chrání váš blog před škodlivým obsahem (jedná se o oficiální plugin WordPress a je nainstalován předem).

  Yoast je plugin pro SEO, který vám pomůže optimalizovat vyhledávací nástroj pro váš blog a nakonfigurovat SEO vašeho blogu WordPress, jako jsou generování metaznaček a XML souborů Sitemap, konfigurace souborů robots.txt, úpravy souborů .htaccess a mnoho dalšího

  WP Rocket je prémiový plugin pro ukládání do mezipaměti, který pomáhá rychlému načítání webu WordPress. Skvělá věc na WP Rocket je, že je dodáván bez složitých nastavení pluginu a po aktivaci pluginu urychluje načítání webu..

  Vizuální skladatel je intuitivní editor drag and drop, který nabízí bohatou knihovnu výkonných funkcí a prostředků pro vytvoření kompletního a profesionálního webu WordPress.

  Představte si je plugin pro kompresi obrázků, který optimalizuje obrázky, které nahráváte, snížením velikosti souboru bez ztráty kvality, takže se váš blog načítá rychle

  Sociální válčení plugin vám pomůže přidat ohromující vypadající tlačítka pro sociální záložky na vašem blogu.

  Kontaktní formulář 7 je plugin pro kontaktní formulář, pomocí kterého můžete vytvářet různé typy kontaktních formulářů.

  Raketový batoh je all-in-one plugin, který poskytuje vašim blogům funkce, jako jsou statistiky, související příspěvky, optimalizace pro vyhledávače, sociální sdílení, ochrana, zálohy, rychlost a správa seznamů e-mailů.

  Pokračujme.

 • 8. Přizpůsobení motivů WordPress

  Téma WordPress (nazývané také šablona) je sada souborů, které určují vzhled a dojem vašeho blogu podporujícího WordPress. V tomto videu se dozvíte, jak používat témata WordPress k vytvoření skvělého prvního dojmu pro váš blog WordPress.

 • 9. Nabídky WordPress & widgety

  V tomto videu se dozvíte, jak změnit vzhled obsahu blogu pomocí nabídky WordPress & funkce widgetu.

 • 10. Vytváření & správa uživatelů

  V tomto videu se naučíte, jak vytvářet a spravovat uživatelské účty na svém blogu WordPress.

 • Bonus: Propagace blogu & bezpečnostní tipy

  Zde se dozvíte, jak propagovat, udržovat a chránit svůj blog WordPress pomocí několika užitečných tipů.

  Mezihra

  Co můžete udělat pro zabezpečení WordPress?

  WordPress je zabezpečený po vybalení z krabice, existují preventivní kroky, které můžete podniknout pro další zpevnění blogu WordPress. Zde je několik základních tipů zabezpečení WordPress:

  Jako administrátorské / hlavní uživatelské jméno nepoužívejte „Admin“

  Používejte silná hesla (dlouhá, s čísly, velkými písmeny a symboly)

  Pluginy a motivy stahujte pouze ze známých zdrojů

  Vždy vyplňte základní aktualizace WordPress, jakmile vyjdou (fyi všechny plány SiteGround přicházejí s řízeným hostingem WordPress, což znamená, že pro vás provedou základní aktualizace a opravy pro WordPress – automaticky)

5 způsobů, jak zpeněžit svůj blog

Z vlastní zkušenosti jsem zjistil, že většina rad o tom, jak zpeněžit blog, vychází z předpokladu, že váš blog již denně přitahuje tisíce návštěvníků. Jak pravdivý je však tento předpoklad? Pokud jste jako já, pravděpodobně nezískáváte tisíce návštěvníků denně. Ale žádné obavy, stále existuje spousta způsobů, jak váš blog zpeněžit. Těchto pět metod bude fungovat pro jakýkoli blog.

Metoda 1: Sponzorství

Většina lidí vám řekne, že provozování reklam na vašem webu – buď bannerových reklam, nebo textových reklam, které se objevují na konci článků – je nejlepším způsobem, jak dosáhnout příjmů. I když je nastavení těchto reklamních programů snadné, nestojí za to sledovat, pokud nemáte velký provoz. Snadnou alternativou k čisté reklamě jsou sponzorství, ve kterých vám místní společnosti zaplatí přímo za uvedení svých jmen a log na svůj web..

Metoda 2: Elektronické knihy a prémiový obsah

Pokud jste ochotni zavázat se k vytváření nového obsahu ke stažení – případová studie, whitepaper nebo Kindle ebook – každý měsíc, pak můžete nastavit opakující se tok příjmů na základě svého blogu. Funguje to takto: vytvořte 25stránkovou knihu, přidejte ji do Amazonu a nabíjejte kdekoli od 1,99 do 3,99 $ za knihu. Nejlepší ze všeho je to zcela pasivní příjem, který ve skutečnosti pomáhá budovat vaši pověst.

Metoda 3: Kurzy a konzultace

Jakmile si vybudujete svou reputaci pomocí elektronických knih a dalšího prémiového obsahu, můžete začít prodávat kurzy a poradenské služby za vysoké dolary. Řekněme například, že píšete blog o zdraví a kondici. Každý den můžete dávat návrhy na cvičení a zveřejňovat své fotografie v tělocvičně. To by mohlo otevřít dveře lidem, kteří si vás najali jako osobní fitness trenér, nebo do tělocvičny, aby vás najali jako učitele pro nový fitness kurz.

Metoda 4: Affiliate marketing

Viděl jsem spoustu lidí, kteří si váží konkrétního produktu a přeměňují ho ve velmi úspěšný obchod s affiliate marketingem. Řekněme například, že vás baví psaní o různých technologických gadgetech a vytvořili jste relativně populární blog gadgetů, který lidé čtou, aby se dozvěděli o nejnovějších nabídkách nových produktů. Již zmiňujete produkty, tak proč za to nedostanete zaplaceno? Pokud se přihlásíte do programu affiliate marketingu, můžete dostat zaplaceno pokaždé, když někdo klikne na odkaz na produkt na vašem blogu a koupí produkt.

Metoda 5: Obsahový marketing

Poslední nejlepší návrh jsem uložil. Nejlepší způsob, jak zpeněžit svůj blog, je učinit z něj vrchol svého úsilí v oblasti marketingu obsahu. Funguje to takto: nastavíte si blog a pravidelně jej aktualizujete se zřetelem na SEO, je to skvělý způsob, jak získat informace o všech různých produktech určených k prodeji na vašem hlavním webu.

Pokud jste vážně zpeněžit svůj blog, jedná se o osvědčené metody, které fungují, bez ohledu na to, jak velký nebo malý je váš provoz každý den. Může to vyžadovat trochu práce hned na začátku, ale jakmile zjistíte, jak snadné je vydělávat peníze, když spíte, budete se inspirovat k vyzkoušení stále více a více těchto strategií.

Další kroky k zahájení vlastního blogu WordPress

Teď, když jsem vám přesně ukázal, jak začít blog a jak ho můžete zpeněžit, a nyní je to všechno na vás. Protože jen vy můžete dosáhnout toho, aby váš blog fungoval!

Pokud se chcete podělit o své nápady nebo odborné znalosti se světem nebo vydělat peníze s blogem, měli byste začít hned teď.

Vyberte téma WordPress, díky kterému bude vzhled vašeho blogu vypadat a cítit se tak, jak chcete. Doporučuji témata StudioPress. Měli byste také zvážit použití rychle se načítajícího motivu WordPress.

Nainstalujte několik pluginů WordPress, které rozšiřují funkčnost vašeho blogu.

Přidejte několik důležitých „nutných“ stránek, jako jsou kontaktní stránky, stránky o soukromí atd. Tento návod, jak začít a blog, ukazuje, jak vytvořit tyto typy stránek.

Jděte a napište svůj první blogový příspěvek.

Pokud uvíznete v něčem, neváhejte mi poslat e-mail a udělám vše pro to, abych vám pomohl. Měli byste se také podívat na můj seznam zdrojů WordPress a také můžete také použít webový tvůrce, pokud chcete web snadno a rychle vytvořit.

Také mi dejte vědět, kdy je váš blog funkční a protože bych rád viděl váš blog „živě“ a „v akci“. Velké poděkování a Bluehost za jejich užitečné video návody.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me