Jak používat službu Shopify a Wix pro blogování

Myslím, že budete souhlasit, když řeknu: Když lidé mluví o blogování, jméno jako „WordPress“ se objevuje častěji než řekněme „Wix“ a „Shopify“. A to hlavně proto, že mnoho lidí to neví Wix a Shopify přicházejí se skvělými funkcemi pro blogování.


Správně, obě platformy nejsou primárně známé svými schopnostmi blogování. Obě funkce jsou však výkonné a snadno použitelné vestavěné funkce blogů.

Wix je nejlépe známý jako plnohodnotný tvůrce webových stránek, který vám pomůže založit web v rekordním čase.

jak používat wix pro blogování

Díky nástrojům, jako je Wix Editor, Wix ADI, krásná témata a díla, si můžete na Wixu vytvářet různé weby..

Kluci na Wix vás začínají volným plánem s nadějí, že začnete placené plány začínat na 4,50 dolaru měsíc.

Pokud zvolíte plán zdarma, začnete s Subdoména připravená pro SSL např. matt123.wixsite.com/websitehostingrating, ale vždy si můžete zakoupit novou vlastní doménu nebo propojit existující doménu s webem Wix.

Nakupujte, na druhé straně je renomovaná platforma elektronického obchodování.

jak používat shopify pro blogování

Shopify se intenzivně zaměřuje na to, aby vám pomohl zahájit výkonný internetový obchod dříve, než váš šálek kávy zchladne. Platforma se dodává s intuitivním stavitelem obchodu, s nímž je prostě radost pracovat.

Můžete přizpůsobit celou řadu témat elektronického obchodu, abyste dosáhli nejlepší verze vašeho internetového obchodu.

Zkušební verze zdarma vás spustí na Subdoména připravená pro SSL např. https://websitehostingrating.myshopify.com, ale vždy můžete narazit na prémiové předplatné s plány začínajícími na 9,00 dolarů za měsíc.

Co většina lidí neví, je to, že obě platformy mají docela elegantní funkce pro blogování.

To je správně; můžete použít vestavěné funkce blogů Wix a Shopify ke spuštění blogu, který soupeří s blogy podporovanými WordPress nebo Blogger ve vašem nika.

A v této příručce vám přesně ukážu jak používat Shopify a / nebo Wix pro blogování. Sdílejte svá zjištění a myšlenky v sekci komentářů na konci, abyste přispěli k diskusi.

S tím z cesty, pojďme do práce.

Jak používat Wix pro blogování

Začněme Wixem. Jak začít blog na Wix?

Předpokládám, že jste začátečník, takže se vydejte na Wix.com a udeřte Začít tlačítko k tomu, aby se míč valil.

Vytvoření nového webu Wix

Na další stránce se můžete přihlásit nebo přihlásit. V našem případě stiskněte Přihlásit se odkaz, jak je uvedeno níže.

stránka registrace wix

Na registrační stránce vyplňte formulář e-mailem a heslem a klikněte na ikonu Přihlásit se tlačítko, jak je znázorněno níže.

formulář pro přihlášení wix

Poté Wix požádá o další informace o vaší firmě, ale tuto část můžete přeskočit, jak je ukázáno níže.

Rozhodl jsem se poskytnout více podrobností, protože, co je to škoda? Čím více informací mohu poskytnout o mém podnikání, tím lepší zážitek může Wix poskytnout.

uvítací stránka s možností přeskočení wix

Po zodpovězení dvou až tří jednoduchých otázek se nakonec dostanete na následující stránku.

zvolte buď Wix ADI nebo šablonu

Jak můžete vidět na výše uvedené stránce, můžete si vybrat šablonu nebo nechat Wix ADI vytvořit web pro vás. ADI je prostě zkratka pro Inteligence umělého designu.

Nástroj Wix ADI vytvoří web automaticky na základě odpovědí, které poskytnete na některé otázky. Vyberte, která trasa pro vás bude fungovat; potřebujeme pouze živý web, který vytvoří blog, pamatujte?

Pro účely tohoto tutoriálu jsem šel s šablonou, protože mám rád praktický přístup. Kliknutím na ikonu Vyberte šablonu výše uvedený odkaz vede k Šablony stránka uvedená níže.

stránka šablon

Na výše uvedené stránce máte přístup k mnoha šablonám v různých kategoriích. Kliknutím na ikonu vyberte ten, který vyhovuje vašim potřebám Upravit tlačítko níže.

výběr šablony ve wixu

Výběrem šablony se na nové kartě spustí skvělý editor Wix, jak zdůrazňujeme níže.

skvělý editor webových stránek wix

Přizpůsobte si svůj web, jak si přejete, a jakmile budete spokojeni s výsledky, stiskněte Publikovat tlačítko v pravé horní části editoru.

Tím se otevře vyskakovací okno, které vám umožní buď 1) získat bezplatnou doménu Wix.com, nebo 2) připojit vlastní doménu.

Pro tento příspěvek jsem šel s volnou doménou Wix.com.

Po tom, hit Uložit & Pokračovat tlačítko, jak jsme detail níže.

wix vybrat stránku domény

Poté klikněte na ikonu Publikovat nyní odkaz publikovat vaše webové stránky nebo Hotovo tlačítko pro návrat do editoru Wix, jak jsme zdůraznili na obrázku níže.

publikovat nový web wix

Pro účely našeho tutoriálu jsem se rozhodl publikovat web, který nás vede k následující vyskakovací nabídce.

prohlížení nového webu ve wixu

To bylo rychlé, že? Klikněte na ikonu Zobrazit web na obrázku výše se zobrazí váš zcela nový web.

Název vaší domény je něco jako https://matt123.wixsite.com/websitehostingrating.

Jo, vím, že je to dlouhé a ošklivé, ale funguje to! Kromě toho můžete vždy přidat vlastní název domény.

Níže se podívejte na ukázkový web, který vytvoříme, aniž bychom se dotkli jediného řádku kódu.

nový wixový web

Není to špatné asi 5 minut času. Nezapomeňte, že si můžete přizpůsobit libovolnou šablonu Wix, dokud ji neupustíte, takže nechte svou fantazii běžet volně.

Přesto nejsme tu proto, abychom vytvořili weby Wix. Všichni jsme zde, abychom se dozvěděli více o funkcích blogování společnosti Wix.

Přidání blogu na váš web Wix

Nyní, když máme živý web, přidejte nám blog, abyste mohli začít sdílet své myšlenky, novinky a aktualizace.

V editoru Wix (a je tato věc krásná nebo co?), Klikněte na Začněte blogovat a poté Přidat nyní jak ukazuje obrázek níže.

přidání blogu na web wix

Počkejte na dokončení procesu a v zobrazeném vyskakovacím okně klikněte na ikonu Začít jak zvýrazňujeme níže.

Začínáme s novým blogem Wix

Doposud bylo všechno tak snadné jako koláč. Máte problémy? Prosím, neváhejte mě kontaktovat v komentářích. Rychle se pohybujeme.

Wix Editor je docela intuitivní zvíře. Kliknutím na Začít tlačítko se dostanete na Správce blogů zasunutí je uvedeno níže.

wix blog manager

Pomocí výše uvedeného správce blogů můžete vytvářet nové příspěvky, spravovat stávající příspěvky a přidávat prvky blogu.

Vzhledem k tomu, že je to poprvé, stiskněte Vytvořte příspěvek tlačítko pro spuštění krásného editoru příspěvků zobrazeného níže.

wix blog post editor

Nenechte se zmást jednoduchým rozhraním, výše uvedený editor příspěvků je vybaven všemi funkcemi, které potřebujete k doplnění příspěvků.

Chcete-li například přidat doporučené obrázky, kategorie a SEO, jednoduše klikněte na Nastavení příspěvku odkaz na pravé straně výše uvedeného editoru příspěvků. Tímto se otevře nabídka zasunutí zobrazená na obrázku níže.

Používání blogu Wix je neuvěřitelně snadné, neočekávám, že narazíte na nějaké problémy.

Každá funkce, kterou potřebujete, je venku, nebudete muset hodně kopat do blogu jako profík. Opravdu, dělá to blogování docela příjemné, když to mohu říci sám.

Poznámka: Po přidání blogu nezapomeňte kliknout na ikonu Publikovat v editoru Wix k uložení změn. V opačném případě zůstane váš blog nezveřejněn.

Nejlepší část je, že Wix Editor přidá blog do nabídky vašeho webu automaticky.

Vrátíme-li se na náš ukázkový web, zjistíme, že stránka blogu je již v akci (pro dobrou míru dokonce hodila několik ukázkových příspěvků). Viz obrázek níže.

live wix blog

Annnd, to je vše!

Takto si na Wixu vytvoříte blog. Vynechali jsme důležité oblasti, o kterých byste se chtěli dozvědět více? Prosím, dejte mi vědět v komentářích a budu rád aktualizovat příspěvek.

Pamatujte si, že si můžete svůj blog přizpůsobit podle svého srdce a ovládat blogovací džungli. Určitě doufáme, že vysoko stoupáte jako orel na steroidy.

Přejděte na adresu Wix.com a začněte hned teď, abyste mohli začít svůj blog.

Wix stranou, naučme se, jak vytvořit blog pomocí Shopify.

Jak používat službu Shopify pro blogování

Shopify je skvělá platforma elektronického obchodování (viz moje recenze Shopify a zjistěte proč), ale jak se hromadí proti konkurenci jako platforma pro blogování? Zde si můžete snadno vytvořit blog na Shopify.

Vydejte se na stránky Shopify.com (stále předpokládám, že jste nový) a narazte na Zahajte bezplatnou zkušební verzi tlačítko níže.

nakupovat oficiální webovou stránku homepage

Dále zadejte svou e-mailovou adresu, heslo a název obchodu. Pak udeřte Vytvořte si svůj obchod tlačítko, jak jsme zvýraznit na obrazovce níže.

nakupujte registrační formulář

Profesionální tip: Zvykněte si vytváření silných hesel. Nikdy nepoužívejte stejné heslo pro různé účty a heslo pravidelně měňte.

Jakmile vaše údaje projdou, Shopify vás přesměruje na úvodní stránku, kde, stejně jako Wix, požádají o další informace o vaší firmě. Takhle to vypadá.

uvítací uvítací stránka

Řekněte jim co nejvíce. Můžete také přeskočit uvítací stránku a jít rovnou do práce.

Jako obvykle jsem si udělal čas poskytnout co nejvíce informací pro tento tutoriál. Na konci toho všeho se zobrazí níže uvedený administrační panel.

shopify admin dashboard

Než něco uděláte, přihlaste se do své poštovní schránky a potvrďte svůj e-mail.

nakupovat potvrzovací e-mail

Kliknutím na ikonu Dokončete registraci se dostanete zpět na hlavní panel Shopify admin. Na hlavním panelu administrátora můžete udělat několik věcí. Můžete (v číslovaném pořadí):

 1. Začněte přidávat nové produkty do svého obchodu
 2. Přizpůsobte si téma
 3. Přidejte vlastní doménu

Krátce se podívám na první dvě oblasti a pak můžeme přidat blog. Obchod? Úžasné ��

Přidání nového produktu do obchodu Shopify

Přidání nového produktu do obchodu Shopify je věcí čtvrtých srovnávačů. Jednoduše se přihlaste do svého administrátorského panelu a klikněte na ikonu Přidat produkt tlačítko, jak je znázorněno níže.

přidání nového produktu do obchodu

Na obrazovce editoru produktů, která se objeví příští, přidejte podrobnosti o produktu (a můžete přidat hodně!) A poté kliknout na Uložit tlačítko, jak je znázorněno na obrázku níže.

nakupovat produktový editor

Po přidání produktu (a můžete přidat libovolný počet) klikněte na Domov přejdete zpět na řídicí panel, jak je uvedeno níže.

Přizpůsobení motivu Shopify

Služba Shopify vám umožňuje přizpůsobit vzhled a dojem z vašeho internetového obchodu, aniž by došlo k porušení potu. Jak? Na hlavním panelu administrátora na kartě Přizpůsobit motiv klikněte na Přizpůsobte téma tlačítko, jak je znázorněno níže.

přizpůsobit shopify téma

Kliknutím na tlačítko výše se dostanete na stránku Shopify Themes, kde si můžete vybrat z nabídky bezplatných a prémiových témat, jak je uvedeno níže. Pro tento tutoriál jsem šel s volnými tématy.

nakupovat knihovnu témat

Klikněte na Prozkoumejte bezplatná témata tlačítko pro spuštění vyskakovacího okna zobrazeného níže.

nakupovat výběr motivu

Klikněte na požadované téma a poté klikněte na Přidat do knihovny motivů tlačítko, jak je znázorněno na obrázku níže.

výběr motivu v shopify

Jakmile do knihovny přidáte motiv, můžete jej upravit kliknutím na ikonu Přizpůsobte odkaz, jak jsme podrobně na obrázku níže.

jak přizpůsobit téma v shopify knihovně témat

Když kliknete na ikonu Přizpůsobte odkaz, Shopify vás přesměruje na snadno použitelný editor webových stránek zobrazený níže.

shopify editor webových stránek

Zde si můžete svůj internetový obchod Shopify přizpůsobit, dokud neupustíte. Uvolněte svůj kreativní génius a vytvořte obchod svých snů. Pokud jsou výsledky uspokojivé, stiskněte Publikovat tlačítko v pravé horní části editoru pro uložení změn.

Nyní přidáte blog do svého blogu Shopify.

Jak přidat blog do obchodu Shopify

Na hlavním panelu služby Shopify přejděte na Internetový obchod -> Příspěvky na blogu a klikněte na Vytvořte blogový příspěvek jak zvýrazňujeme níže.

vytváření blogů na shopify

Dále přidejte obsah svého blogového příspěvku do krásného editoru příspěvků, jak je vidět na následujícím obrázku. Samozřejmě nezapomeňte svůj příspěvek uložit.

shopify post editor

Výše uvedený editor je dodáván se všemi zvonky a píšťalky světového editora. Získáte vše z doporučených obrázků, kategorií, SEO atd.

A níže je způsob, jakým se blogový příspěvek objeví na internetu Debut téma bez velkého přizpůsobení.

blogový příspěvek v shopify

To bylo snadné, že? Bohužel, na rozdíl od Wix, musíte přidat svůj blog do své vlastní navigační nabídky. Jak?

V editoru Shopify vyberte sekci, kde se nachází vaše navigační nabídka, jak je znázorněno na obrázku níže.

Pro tento tutoriál také pracuji s Jednoduchý téma, takže moje nabídka je na postranním panelu. Vyberu sekci Sidebar a potom kliknu na Upravit nabídku odkaz na Jídelní lístek viz níže.

Tím se otevře Navigace na nové kartě. Poté klikněte na Přidat položku nabídky Jak je ukázáno níže.

přidání nové položky menu v shopify

Do zobrazeného vyskakovacího okna přidejte název svého blogu, např. Matt’s Blog a poté vyberte typ odkazu z Odkaz rozbalovací nabídka, jak je uvedeno níže. Poznámka: Musíte si vybrat Blogy přidat odkaz na svůj blog.

Nakonec zasáhl Přidat knoflík. Potom, hit Uložit tlačítko, jak je uvedeno níže a vaše práce je hotová.

Wow, jaký komplikovaný způsob přidání jednoduché položky menu? Nyní, když jdeme na náš vzorový web, Blog položka nabídky je přesně tam, kde jsme ji chtěli. Viz obrázek níže.

nakupujte ukázkový blog

Vydejte se do Shopify a nechte svůj blog začít hned teď!

Z toho se stal velmi dlouhý blogový příspěvek; každopádně doufám, že jste se tu dnes něco naučili.

souhrn

WordPress a Blogger jsou bezpochyby populární platformy pro blogování, ale pokud jste začali na Wix nebo Shopify, nemuseli byste se pohybovat jinde, abyste vytvořili výkonný blog.

Wix a Shopify přicházejí s výkonnými funkcemi pro vytváření blogů, díky nimž bude vytváření blogu hračkou. Pokud hrajete svá práva na karty, možná už nikdy nebudete vypadat způsobem WordPress.

Vynechal jsem něco důležitého, co byste se chtěli naučit? Máte dotazy nebo návrhy? Prosím, dejte nám vědět v komentářích. Zdraví vytvoření úspěšného blogu na Wix nebo Shopify!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map