התנאים הנפוצים ביותר לאירוח אתרים ומה משמעותם (אינפוגרפיק)

האם אתה חדש באירוח ותוהה מה משמעות המילים כמו שטח דיסק, רוחב פס או זמן פעולה?


אז אתה לא לבד. הייתי מבולבל במיוחד כשנרשמתי להתארח בפעם הראשונה.

מונחי האירוח הנפוצים ביותר אינפוגרפיים

להלן פירוט אינפוגרפיקה עם תנאי אירוח אתרים נפוצים , עם הסברים על משמעות המילים האלה.

הלוואי שהיה סביבנו מדריך מילון מונחים חזותי, אז כשהתחלתי.

מכיוון שלגבי הלא-יזומים, לינגו אירוח אתרים יכול להיראות כמו שפה זרה, ולהיות מעט מבלבל.

במיוחד כשאתה מחפש אחר מארח אינטרנט חדש (כמו Bluehost).

Bluehost יצר את מילון המילים החזותי הזה של המילים, ראשי התיבות והביטויים הנפוצים ביותר של אירוח אתרים.

תנאי אירוח אתרים הנפוצים ביותרמקור אינפוגרכי: bluehost.com

מילון מונחים לאירוח אתרים

רוחב פס: כמות הנתונים שניתן להעביר לאתר שלך או ממנו בכל שנייה.

בלוג: אתר או דף אינטרנט המעודכן בקביעות. רשומות חדשות נקראות פוסטים; ניתן להשתמש בפוסטים כדי להניע עסקים לאתר שלך או לעזור ב- SEO. הנה הפתיחה של דף בלוג.

אירוח בענן: אירוח בענן משקף את הנתונים שלך על גבי מספר התקני אחסון מרובים במקום שהם יישארו במכונה אחת בלבד. יתירות זו מבטיחה אמינות באתר שלך.

CDN: רשת למסירת תוכן (CDN) היא מערכת של שרתים המופצים על פני מרכזי נתונים מרובים ברחבי העולם המספקת תוכן אינטרנט, ספציפי קבצים סטטיים כמו תמונות וסגנונות העמוד של האתר שלך, למשתמשים קצה..

לוח בקרה: לוח הבקרה הוא מרכז העצבים של חשבון האירוח שלך. כאן אתה יכול להוסיף דומיינים חדשים, ליצור כתובות דוא”ל, להתקין יישומים ולנהל הגדרות מאחורי הקלעים.

CMS: מערכת לניהול תוכן (CMS) היא אפליקציה ידידותית למשתמש שאתה מתקין בשרת אירוח כדי להקל על ניהול אתר. CMS כמו וורדפרס נהדר במיוחד עבור אנשים ללא רקע קידוד להתחיל עם אתר אינטרנט.

מעבד: יחידת העיבוד המרכזית (CPU) היא מוחם של השרת או המחשב, ביצוע פקודות, קבלת החלטות וביצוע חישובי הקלט / פלט..

מרכז הנתונים: מרכז נתונים הוא מתקן מיוחד המאכלס אלפי שרתים המחוברים דרך רשת לאינטרנט.

אירוח ייעודי: אירוח ייעודי מאפשר לך לחכור שרת שלם לשימושך ולא לשתף אותו עם משתמשים או ארגונים אחרים.

DNS: מערכת שמות הדומיינים (DNS) מתרגמת שמות דומיין שקל לזכור לכתובות IP מספריות.

שם דומיין: שם תחום, כמו websitehostingrating.com, משמש לזיהוי המיקום של דף אינטרנט מסוים.

רשם הדומיינים: רשם תחומים הוא חברה שהוסמכה על ידי תאגיד האינטרנט עבור שמות ומספרים מוקצים (ICANN) לרישום וניהול של שמות תחום.

מסחר אלקטרוני: סחר אלקטרוני הוא הנוהג של קנייה ומכירה של מוצרים או שירותים באופן מקוון.

FTP ו- SFTP: פרוטוקול העברת קבצים (FTP) ופרוטוקול העברת קבצים מאובטחים (SFTP) משמשים להעברת קבצים בין מחשב לשרת. FTP שימושי במיוחד להעברות בכמות גדולה, כך שלא תצטרכו להעביר מאות קבצים בנפרד.

HTML: HyperText Markup Language (HTML) היא שפת מחשב המספרת לדפדפן שלך כיצד להציג דף אינטרנט.

HTTP: פרוטוקול העברת HyperText (HTTP) הוא פרוטוקול יישום להעברת קבצים באינטרנט. חשוב על זה כבסיס האינטרנט.

HTTPS: פרוטוקול העברת HyperText Transfer (HTTPS) הוא השימוש ב- HTTP בחיבור מאובטח, לרוב בשילוב עם אבטחת שכבת התעבורה (TLS)..

כתובת ה – IP: לכל מחשב המחובר לאינטרנט יש לפחות כתובת IP אחת, רצף ייחודי של מספרים ו / או אותיות, המשרת שתי מטרות: זיהוי ממשק מארח או רשת (מי זה) וכתובת מיקום (היכן שהיא נמצאת).

תוכנות זדוניות: תוכנה מזיקה שמטרתה לפגוע, להשבית או להשתלט על המחשב, המכשיר הנייד, האתר או הרשת שלך. לרוב משתמשים בתוכנה זדונית לגניבת מידע או להחזקת נתונים לצורך כופר.

תחום חונה: עבור לקוחות Bluehost, דומיין חונה הוא תכונה מיוחדת הזמינה בלוח הבקרה המאפשרת לדומיין חדש להציג את אותו תוכן כמו אחד מהדומיינים האחרים שלך. מחוץ לאירוח cPanel, תחום חונה הוא שם תחום שנרשם אך אינו מצביע כרגע לאתר. ארגונים מחנים לעתים קרובות דומיינים לשימוש עתידי או כדי להבטיח שהם אינם רשומים על ידי קונים אחרים.

שער תשלום: שער תשלום הוא שירות המאפשר למשתמשים לאשר תשלומי כרטיסי אשראי למסחר אלקטרוני. לשערי תשלום לרוב יש דרישות ציות ספציפיות המבוססות על סוג העסק ונפח העסקאות שלך.

PHP: PHP (ראשי תיבות של Hypertext Preprocessor) היא שפת סקריפט המיועדת לפיתוח אתרים. הוא משלב תוכן דינמי – מחירים, הערות, או תוכן עגלת קניות – עם תוכן סטטי – סגנונות עמוד ותמונות – ל- HTML כך שהדפדפן שלך יכול להציג אותו.

חיבור: תוסף הוא רכיב תוכנה המאפשר להוסיף תכונה או פונקציה ספציפית לתוכנית אינטרנט קיימת כמו וורדפרס.

RAM: זיכרון גישה אקראי (RAM) הוא המקום בו השרת או המחשב שלך מאחסנים את הנתונים לטווח הקצר הדרושים להם כדי לגשת באופן קבוע או מהיר.

שרת: שרת הוא מחשב רב עוצמה המיועד למשימה ספציפית. לדוגמה, שרתי אירוח מתוכננים להגיש תוכן באינטרנט. כדי להבטיח אמינות וביצועים, רכיבים שאינם נחוצים מוסרים, כך שלרוב השרתים אין כרטיסי מסך, צגים או אפילו מקלדת..

אירוח משותף: אירוח משותף הוא כאשר האתר שלך שוכן בשרת לצד אתרים של אנשים אחרים. המשאבים הזמינים של השרת משותפים לכל האתרים.

גיבוי אתרים: גיבוי אתרים הוא הנוהג של העתקה וארכוב של נתונים כך שתוכלו לשחזר את האתר שלכם במקרה של כשל במערכת, התקפת סייבר או שגיאה אנושית..

SSL ו- TLS: Layer Sockets Layer (SSL), קודמו של אבטחת שכבת התעבורה (TLS), הוא פרוטוקול הצפנה שנועד לאבטח חיבורים בין מערכות מחשב. מטעמי נוחות ומורשת, שני הפרוטוקולים מכונים לעתים קרובות SSL.

אישור SSL: אישור SSL משמש כדי לספק אימות של צד שלישי של מפתח ההצפנה שלך, כך שמישהו אחר לא יכול להעמיד פנים שהוא האתר שלך. לקוחות Bluehost יכולים לרכוש אישור SSL בלוח הבקרה שלהם.

תת-דומיינים: תחומי משנה מאפשרים לך להוסיף קידומת לשם הדומיין שלך (לדוגמה, help.bluehost.com) כדי ליצור URL קל לזכור לתוכן ספציפי מבלי שתצטרך לרשום דומיינים נוספים..

TLDs: דומיינים ברמה העליונה (TLDs) הם הסיומות, כגון .com, .org ו- .website בסוף כל כתובת אינטרנט..

זמן עבודה: משך הזמן בו השרת אינו מופרע והאתר שלך נגיש. ניתן למדוד את זה באופן לינארי (154 יום uptime) או כאחוז (99 אחוז Uptime בשנה האחרונה).

נגיף: נגיף הוא תוכנות זדוניות המשכפלות את עצמן על ידי הדבקה של תוכניות, שרתים או מחשבים ביתיים אחרים. נגיפים מועברים בדרך כלל באמצעות דואר אלקטרוני.

VPS: שרת פרטי וירטואלי (VPS) הוא שרת אירוח אתרים המחולק לקטעים הפועלים כשרתים ייעודיים וירטואליים, כאשר כל אחד מהם מוקצה למשתמש אחד בלבד בכל פעם..

שירות אירוח אתרים: שירות אירוח אתרים מספק שטח שרת כך שיחידים ועסקים יוכלו להנגיש אתרים באינטרנט.

וורדפרס: היא מערכת ניהול תוכן בחינם עם קוד פתוח המבוססת על PHP ו- MySQL. וורדפרס היא התוכנה המשמשת ביותר לבניית אתרים ומעניקה 1/3 או את כל אתרי האינטרנט.

שוקלים לקבל אירוח עם Bluehost? גלה מה אתה צריך לדעת בסקירת Bluehost שלי וכיצד להתחיל בעבודה עם מדריך ההרשמות שלי ל- Bluehost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map