המשאבים המקוונים הטובים ביותר לנשים שרוצות ללמוד לבצע קוד

למרות שאנחנו סוף סוף מתחילים לראות שינוי קטן, אין להכחיש שנשים רבות נרתעות מלהיכנס לתעשיות ה- STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה). כאן ריכזתי את הטוב ביותר .


אל תאמין לי? בדוק את הנתונים הסטטיסטיים המדהימים האלה על נשים בעולם הטק:

 • נשים מחזיקות רק ב -5% מהסטארט-אפים
 • 11% מתפקידי ההנהלה בעמק הסיליקון שייכים לנשים
 • רק 25% ממשרות המחשוב מוחזקות על ידי נשים
 • רק 3% מהנשים טוענות כי קריירה בטכנולוגיה הייתה הבחירה הראשונה שלהם

וזו רק ההתחלה.

אבל העניין הוא שנשים נוטות להיות מפתחות טובות יותר מגברים. מחקר שנערך ב 2016 על יותר משלושה מיליון בקשות משיכה מגיתוב הראה זאת 79% מבקשות המשיכה של הנשים התקבלו, עם המעקב אחרי גברים בשעה 74.6% – אבל רק כשמגדר לא נחשף.

מחקר זה ממשיך וקובע כי הטיות מגדריות אכן קיימות בתכנות בקוד פתוח מכיוון שכאשר ניתן היה לזהות את המגדר בפרופיל הציבורי של המשתמש, מספר הדחיות לנשים עלה באופן משמעותי.

למרות שאני לא מתיימר להיות מומחה להטיות מגדריות, וגם אינני מחפש לספק רשימה של סיבות לכך שנשים אינן נפוצות בעולם הטכנולוגי, אני אומר שיש חוסר איזון מוחלט. אחרי הכל, המספרים לא משקרים.

אבל זה יכול להשתנות על ידי מתן לנשים הזדמנויות נוספות להצטרף לעולם הטכנולוגי ולהצליח כמקביליהם הגברים. למעשה, כל אישה שרוצה ללמוד כיצד לקוד יכולה בימינו, כל עוד היא יודעת לאן ללכת לחדד את כישוריה.

בין אם אתה אישה שרוצה לעשות שינוי בקריירה, או בחורה צעירה שמעוניינת ללמוד כמה כישורי קידוד, יש לי כיסוי. תסתכל על זה מדהים איסוף משאבים שנועד לעזור לאישה לשבור את המחסומים ולהיכנס לעולם הטכנולוגי בכל יכולת שהיא תרצה.

רשימת משאבים לנשים שרוצות ללמוד לבצע קוד

המשאבים המקוונים הטובים ביותר לנשים שרוצות ללמוד לבצע קוד

להקל עליכם. חילקתי כל משאב לקטגוריות שונות, כך שתוכלו למצוא בדיוק את מה שאתם מחפשים.

בהדרכה באתר

1. האקדמיה למפתחי עדה

אקדמיה למפתחי עדה

אקדמיה למפתחים של עדה הינה תוכנית אימונים מתקדמת ובררנית ביותר הממוקמת בסיאטל, וושינגטון, המתאימה לנשים ולאנשים מגוונים המגדלים הרוצים להיות מפתחי תוכנה.

הסתמכות על ספונסרים לממן את חווית ההתמחות האינטנסיבית בכיתות ובתעשייה (כלומר שכר לימוד הוא בחינם), עדה מלמדת נשים רובי, מסילות, HTML, CSS, JavaScript, Git ובקרת מקור.

2. בנות שמתקנות

בנות שמתקנות

74% מהנערות הצעירות מביעות עניין בתחומי STEM ומדעי המחשב. ובכל זאת, כשמגיע הזמן להחליט מה ללמוד ואיזו קריירה לבחור, קורה משהו ורבים בוחרים בדרך אחרת. Girls Who Code נועד לשבור את המחזור הזה ולהעניק לילדות צעירות את היכולות והביטחון להתקדם עם הקריירות הטכנולוגיות שלהן.

הם מציעים מועדונים לאחר בית ספר לבנות צעירות מבית הספר היסודי, כך שהם יכולים להתחיל ללמוד את היסודות ולפתח אהבה לקידוד. עבור בנות חטיבות ביניים ובתי ספר יש קייטנות ייעודיות המלמדות קידוד וחושפות בנות למשרות טק פוטנציאליות שהן עשויות להתעניין בהן.

3. האקדמיה להאקברייט

האקדמיה להאברייט

במאמץ לעזור לנשים להפוך למתכנתות נהדרות, מציעה האקדמיה האקברט קורס אימונים מואץ של 12 שבועות הכולל הן עבודות לימוד מסורתיות בשיעור והן עבודות פרויקטים פרטניות להבנה מעמיקה של הנדסת תוכנה..

4. MotherCoders

קידודי אם

MotherCoders הוא ארגון ללא מטרות רווח שנועד לעזור לאמהות לפרוץ לעולם הטכנולוגיה כך שתוכלו להקים לעצמם קריירה סולידית. באמצעות תוכנית אימונים חלקית, בת 9 שבועות (להשלים עם טיפול בילדים באתר), מטרת MotherCoders לעזור למי שנאבק בגישה לתכניות חינוכיות להיכנס מחדש לכוח העבודה, לקדם את הקריירה שלהם, או להאיץ את ההפעלה..

5. ילדה מפתחת את זה

ילדה מפתחת את זה

Girl Develop זהו ארגון נוסף ללא מטרות רווח המשתרע על 62 ערים בארצות הברית המספק דרכים נוחות לנשים ללמוד פיתוח אינטרנט ותוכנה. בעזרת שיעורים אישיים ותמיכה קהילתית, Girl Develop It מקווה להעצים נשים עם ביטחון לבנות אפליקציות אינטרנטיות וניידות משלהן.

הדרכות / קורסים מקוונים

1. קשקוש מיומנות

מיומנות

ב- Skillcrush אתה לוקח שיעורים מקוונים ספציפיים על סמך מה שאתה רוצה ללמוד. לדוגמא, למדו פיתוח אתרים, וורדפרס מתקדמת, עיצוב אתרים, ניתוח נתונים ואפילו קופירייטינג לאינטרנט.

אף כי לא מוגבלת רק לקידוד לנשים (כ- 25% מהתלמידים הם גברים), תוכניות ההכשרה נועדו לעזור לנשים לפרוץ לתעשיית חלומותיהן..

2. מסילות בנות

מסילות בנות

Rails Girls הוא משאב מקוון עבור נשים המחפשות ללמוד יותר על טכנולוגיה וכיצד לבנות את הרעיונות שלהן. למדו תכנות, רישום ואב-טיפוס בסיסיים. בנוסף, גש למדריכים מקוונים, חומרים וכלים מקוונים שיעזרו לך להוריד את הרעיונות שלך מהשטח, ולמידע על אירועים, כך שתוכל לפגוש נשים דומות שהן רוצות לפרוץ לעולם הטכנולוגיה..

הדרכות

מציאת שיעורי קידוד באינטרנט זה פשוט כמו ביצוע חיפוש מהיר בגוגל. עם זאת, הקלתי עליך את הדברים על ידי שיתוף איתך כמה הדרכות כדי שלא תצטרך לחרוץ את עצמך באינטרנט:

1. הדרכות CSS

האם אתה מחפש מספר הדרכות שיעזרו לך בכישורי CSS שלך? Tripwire ריכז כמה מהמדריכי ה- CSS המועילים ביותר סביבכם, כך שתוכלו לעבוד על העיצוב והתכנון של דפי האינטרנט שלכם. כל הדרכה היא ספציפית באופייה, אז פשוט מצא את זה שמתאים לצרכים שלך ובדוק אותה.

2. הדרכות קוד כיבוש

למד על שפות האתר הנפוצות ביותר כגון HTML, CSS, JavaScript ו- PHP בזכות הסיכום של הדרכות קוד בחינם. למרות שלא תוכנן להעניק לך הכשרה מלאה בנושא כלשהו, ​​הדרכות אלה יכולות לעזור לך להחליט אם שפה זו היא הבחירה הנכונה עבורך..

3. CodeAcademy

למרות שאינם מכוונים במיוחד לנשים, CodeAcademy הוא אחד המקומות הפופולריים ביותר ללמוד כיצד לבצע קוד. הצטרף למיליוני אנשים בלימוד HTML, CSS, JavaScript, jQuery, PHP, Python ו- Ruby – הכל בחינם.

4. נוקמי קוד

הנוקמים בקוד לוקח הדרכות לשלב הבא בכך שהוא הופך אותם לאינטראקטיביים ומהנים. שוב, אם כי לא מכוון במיוחד לנשים, יש הרבה ללמוד כיצד לקוד משחקים, אפליקציות ואתרי אינטרנט באמצעות JavaScript, HTML ו- CSS. זמין בכמה שפות, הדרכה זו נמשכת 12 שעות בלבד.

5. האקדמיה של חאן

האקדמיה של חאן מציעה אנשים שרוצים ללמוד כיצד לתכנן הדרכות וידאו שלב אחר שלב כיצד לתכנת רישומים, אנימציות ומשחקים. לחלופין, תוכלו ללמוד כיצד ליצור דפי אינטרנט באמצעות HTML ו- CSS.

ערוצים / פודקאסטים / סרטי וידאו רפויים

להלן סקירה של כמה מהערוצים הטובים ביותר, הפודקאסטים והסרטונים של Slack הטובים ביותר לנשים שרוצות ללמוד כיצד לבצע קוד.

1. ערוצים רפויים לנשים בעולם הטכנולוגי

אם אתה מכיר את כלי התקשורת Slack ואתה רוצה להתחבר לנשים אחרות בתחום הטכנולוגיה, בדוק את הצטרפותך למספר מערוצי Slack הפופולריים האלה:

 • נשים בטכנולוגיה: מתהדרות בלמעלה מ- 800 חברות, ומקבלות את פני כל אדם ללא קשר לרמת המיומנות, תוכלו לדבר עם נשים אחרות שכותבות קוד, תוכנת בדיקה, גרפיקה לעיצוב ועוד..
 • #FemaleFounders: צור קשר עם מייסדי חברות טק חדשות, מבוססות, ושואפות לחלוק רעיונות ולמצוא פתרונות לבעיות. למידה זו מזו יזמים מקלה על התמרון של עולם הטק המסובך ולעיתים הבודד – במיוחד כאישה.
 • יוצרי טכנאות נשים: מחולק לשלוש צוותים: קריירה מוקדמת, קריירה בינוניים וקריירה מבוססת, ערוץ סלפי זה יחבר אתכם עם אנשים דומים כמו כן, ויידע אתכם על אירועים ומשאבים עתידיים שיסייעו לכם לקדם את הקריירה..

2. מייסדת פודקאסטות

עיין בסיכום זה של כמה מהפודקאסטים הטובים ביותר לנשים שרוצות לשבור את התבנית ולהפוך למייסדות הסטארט-אפים שלהן:

 • הפעלה רדיו של בית הספר מאת Y Combinator: למד ממקימי או משקיעים בעבר על דברים כמו התחלה, מימון וקנה מידה של החברה שלך..
 • רדיו Girlboss: כל פודקאסט הוא ראיון עם אישה מצליחה שהטביעה את חותמה בעולם העסקים. גלה כיצד הם עשו את זה ולמדו בדרך.
 • היא עשתה את זה בדרך שלה עם אמנדה בולין: שמע על יזמות נשים מובילות ואיך הם עשו דברים בדרך שלהם.
 • SheNomads: אם אתה רוצה להיכנס לעולם הטכנולוגי, לעבוד מרחוק ולנסוע בעולם, זה הפודקאסט בשבילך.
 • הפודקאסט MADWomen של נשים ברשת אלחוטית: פודקאסט זה מתמקד בנשים בעולמות המובייל והדיגיטל. למד על מנהיגות נשים יוצאי דופן, גלה מה דרוש כדי להצליח והעצים את עצמך להשתלט על חייך שלך למרות הסיכויים.

3. פלייליסטים לווידאו לנשים

אם אתה מעדיף לצפות בתכני וידיאו, בניגוד לטקסט כתוב, עיין ברשימה זו של רשימות השמעה וידאו מועילות שנועדו לעזור לך בכל צרכי הקידוד שלך:

 • CodePath: הנדסת תוכנה היא ענף משתנה ללא הרף, כלומר אם אתה רק מתחיל לצאת לדרך, זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב. מצא חונכים, למד מיומנויות חדשות וגלה פרויקטים שהופכים את חיזוק כישורי הקידוד שלך לקלים ומהנים יותר.
 • WomenWhoCode: פלייליסט הסרטונים הזה ללא מטרות רווח עוזר לעודד נשים להצטיין בקריירות הטכנולוגיות שלהם. עם יותר מ 50,000 חברים בכל 20 מדינות (ומתהדרים ב -3,000 אירועים ברחבי העולם), זה המקום להיות בו אם אתה זקוק לקצת ביטחון והרבה ידע..
 • קידוד בלונדינית: היוצרת מאחורי Coding Blond הקימה את ערוץ היוטיוב הזה בכל פעם שלמדה לקוד וגילתה שהיא מפחידה בזכות כל הסטראוטיפים.

קהילות

יש כל כך הרבה קהילות ברחבי העולם המחברות בין נשים בעולם הטק שרוצות ללמוד מאחרות. להלן כמה מהטובים ביותר להתחיל:

1. קבוצות פייסבוק

נשים בתחום הטכנולוגי

נשים בתחום הטכנולוגיה

קבוצת הפייסבוק הזו מיועדת לכל מי שמזדהה כאישה שרוצה לדבר טק. זה נועד להראות לאנשים שהם יכולים להגשים את החלומות שלהם לא משנה אילו מכשולים עומדים לפנינו, ואפילו מחבר אותך לפודקאסט שלהם נשים בטכנולוגיה.

נשים טק עולמיות

נשים טק עולמיות

גלה את ההתרחשויות האחרונות בעולם הטק והצטרף לשיחות עם הסיפורים שלך. בנוסף, גלה על כל אירועים צפויים ש- Global Tech Women מתארח כך שתוכל להשתתף ולקדם את קריירת הטכנולוגיה שלך.

2. רשימות וצ’אטים בטוויטר

עיין ב- fempire לקבלת רשימה מקיפה של נשים ברחבי העולם בתעשיית הטק שעליכם לעקוב אחריה. בנוסף, צ’אט נשים בטכנולוגיה מהווה מקור נהדר להשראה, שיתוף רעיונות ופטפטים.

רוצה רשימת Hashtag לטוויטר או לאינסטגרם? Girl Knows Tech עושה עבודה נהדרת באיסוף הכותרות המשומשים ביותר לנשים בעולם הטכנולוגיה.

הנה כמה מהמועדפים שלי:

 • #womenintech
 • #fundefunders
 • #womenwhocode
 • #codegoals
 • #womeninbiz

כמובן שזו רק התחלה. אך מציאת נשים אחרות בעולם הטכנולוגי שיעקוב אחריך (ולהיפך) זו הדרך הגדולה ביותר לבנות קהילה משלך שאתה יכול לסמוך עליה לפיתרון בעיות, השראה ושיתוף של רעיונות חדשים..

3. אירועים

אם אתה רוצה להשתתף באירועים ברשת עם אחרים בתחום הטכנולוגי, בדוק את הדברים בפעם הבאה שאתה רוצה לצאת לטיול עבודה:

 • חגיגת הופר: הצטרפו לכינוס הטכנולוגיות הנשים הגדול בעולם. הירשמו כדובר או כמתנדב, או סתם השתתפו ותיהנו מהאווירה.
 • פסגת מגדר: פסגה זו מוקדשת לברר מדוע הטיה מגדרית קיימת בעולמות המדע והטכנולוגיה, וכיצד ניתן להתגבר עליה.
 • ועידת טאפיה: מטרת הכנס היא לקדם ולחגוג את המגוון המחשוב. היא מבקשת להכיר במגוון הקיים, לחבר בין אנשים וליצור קהילות המשתרעות מעבר לוועידה, לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע מובילים בתעשייה, ולקבל השראה מהצלחתם של אחרים..
 • אתגר אתחול נשים: אם הסטארט-אפ שלך זקוק למימון, השתתף באתגר ההפעלה של הנשים והגיש את הרעיון שלך לראות אם מישהו מוכן לממן את מה שיש לך להציע..

מחשבות אחרונות

בסופו של דבר יש משאבים רבים העומדים לרשות נשים שרוצות ללמוד לבצע קוד. מתוכניות אימונים בכיתות לקורסים מקוונים, תוכן וידאו ופודקאסטים לאירועים וקבוצות קהילתיות, אין שום דבר בחוץ שיכול לעצור אותך מכניסה לעולם הטכנולוגי ולהשיג את החלומות שלך..

אל תתנו לסטראוטיפים והטיה מגדרית להפסיק את חייכם. קח שליטה, קבע תוכנית ומעקב. העולם זקוק ליותר קודרי נשים.

אז אם יש לכם את הכונן והשאיפה להיכנס לתעשיית הטכנולוגיה, בדקו את המשאבים הללו והתחילו מייד. אם בכלל, אתה עשוי לעודד נשים נוספות לעקוב אחריה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map