מדריך למטמון וורדפרס ומדוע הוא חשוב כל כך

כמשתמש וורדפרס, בוודאי נתקלת במאמרים הנוגעים לאופטימיזציית מהירות וורדפרס. זירוז אתר וורדפרס כרוך בגורמים רבים, וביניהם מטמון הוא גורם חשוב ביותר.


מטמון כאשר מיושם כראוי יכול צמצמו את זמני העומס של אתר WordPress שלך שיכול להמשיך לתרום לדירוג קידום אתרים ומספק א חוויית משתמש טובה יותר .

מדריך למטמון וורדפרס ומדוע חשוב

בכדי לנצל את מלוא הטמון במטמון בוורדפרס, חשוב להבין את המנגנון שלו וללמוד את הדרכים היעילות ליישומו..

איך עובד במטמון?

מטמון הוא אחסון זמני השומר על העותק של דפי אינטרנט סטטיים כדי להפחית את זמן הטעינה. בדרך כלל כאשר משתמש מבקר באתר וורדפרס שלך, הוא שולח בקשה לשרת האינטרנט שלך עבור כל פעולה שהוא מבצע באתר שלך..

בתמורה, שרת האינטרנט שלך נקרא על ידי הוורדפרס שלך לבדר כל בקשה של מבקר האתר שלך. עסקאות קדימה ואחורה עלולות לגרום לעיכובים אם השרת עסוק בטיפול בתנועה או אם המרחק בין האורח לשרת רחב מדי.

לפעמים משתמש מבקש שוב ושוב את אותן בקשות. לדוגמה, הכותרת העליונה או כותרת התחתונה של אתר זה לא מתעדכן כפי שעושים פוסטים וכאשר הוא טוען כאלו אין צורך להביא אותו מהשרת עד לשינוי. במקרה של תוכן דינמי, שמתעדכן לעתים קרובות, מנגנון המטמון מסוגל לנקות את המטמון הישן ולייצר תוכן חדש עם תוכן מעודכן..

מטמון שומר עותק של קבצי HTML שכבר הוגש פעם אחת מהשרת בתוך זיכרון ה- RAM שלו ומעביר אותו באופן מיידי למשתמש ללא כל עיבוד כמו שעשה פעם ראשונה. החלפה זו מהירה יותר ומטילה פחות על השרת המארח.

סוגי מטמון

אם אתה מנהל אתר וורדפרס, עליך לזכור שני סוגים של מטמון.

 1. מטמון צדדי שרת
 2. מטמון צד לקוח

זיכרון המטמון של השרת מתבצע ברמה השרת והמטמון של הדפדפן מתבצע בצד הלקוח. בואו ונבחן כל אפשרות להבין את השפעתה על מהירות האתר.

1. מטמון צדדי שרת

מטמון שנעשה ברמת השרת קשור במטמון בצד השרת. היא מאחסנת את הבקשות שביקש הלקוח בעבר ובמקום לעבור שוב את כל התהליך ופשוט מספקת את התוצאה הסופית. זה הופך את הנתונים לאחוז מהר יותר ומשפרים את ביצועי האתר הכוללים. מארחי וורדפרס כמו Kinsta ו- Cloudways מבצעים מטמון בצד השרת.

כאן עלינו להבין גם שתי שיטות נפוצות: מטמון אובייקטים ומטמון עמוד מלא.

מטמון אובייקטים: במקום לשמור את כל הדף במטמון, מטמון האובייקטים מטמון רק את תוצאות השאילתה החוזרות. למסד הנתונים מבוצעות שאילתות שונות כדי להביא את הנתונים הנדרשים המבוקשים על ידי המשתמש. מטמון אובייקטים מאחסן את התוצאה של שאילתות נפוצות אלה לקבלת תגובה מהירה יותר.

מטמון עמוד מלא: שלא כמו מטמון אובייקטים, שיטה זו מאחסנת דף HTML מלא או תצוגה מלאה שמבקש המשתמש. שיטה זו גורמת לטעינה של הדף להיות מהירה יותר משום שהיא אינה צריכה ליצור דף אינטרנט עבור כל ביקור שלאחר מכן.

מנגנון אחסון מטמון

ספקי אירוח רבים מציעים אירוח אופטימלי אשר כולל יכולות מובנות במטמון בצד השרת. ספקים אלה אופטימיזציה לשרתים שלהם ברמות ליבה שהיא יעילה יותר משימוש בכל תוסף וורדפרס.

דוגמה לכך ניתן לראות ב- Cloudways שהוא אירוח ענן של וורדפרס מנוהל. הערימה שלהם מצוידת היטב במנגנון מטמון מתקדם המייצר אתרים מהירים יותר. הבה נבחן אילו כלים הם יישמו במטמון ואילו פונקציות הם מבצעים.

נגינקס

זהו שרת אינטרנט מהיר מאוד המפורסם בזכות קרבה לאחור, מטמון ואיזון עומסים. Nginx משמש לרוב אתרי התנועה הגבוהה מכיוון שהיא יכולה להתמודד עם מספר גדול של משתמשים במקביל. זהו שרת אינטרנט בעל ביצועים קלים, הבנוי לטפל באלפי חיבורים.

לכה מטמון

ממש כמו Nginx, גם לכה היא מטמון פרוקסי הפוך. זה נחשב למהיר ביותר וזה נאמר להגביר את מהירות האתר לרמות גבוהות מאוד. משתמשי Cloudways יכולים גם להחיל כללי לכה בהתאמה אישית דרך הפלטפורמה שלהם הנחוצה לאתרי WooCommerce ו- WPML.

Redis

זהו שרת נתונים המשמש לאחסון סוגי נתונים ברמה גבוהה כמו מחרוזות, חשיש, רשימות, ערכות ותכניות סיביות וכו ‘. זה מיושם בכדי לספק נפח גבוה של פעולות קריאה וכתיבה..

זינק

Memcached עוסק במטמון נתונים ואובייקטים ב- RAM בכדי להעביר נתונים מהירים מבלי להתחבר למקור נתונים חיצוני או API בכל פעם שהמשתמש מבקש בקשה.

2. מטמון צד לקוח

מטמון שמטופל בדפדפן המשתמש קשור במטמון בצד הלקוח. בדרך כלל כאשר משתמש גולש בדף אינטרנט, הוא לא רק טוען את התוכן אלא גם את קבצי JavaScript ו- Stylesheet העובדים מאחורי הקלעים של דף האינטרנט..

מטמון דפדפן

זיכרון מטמון בדפדפנים הוא השיטה היעילה ביותר לקובץ מטמון בצד הלקוח. כאשר המשתמש מבקר בדף אינטרנט בדפדפן, הוא מטמון את המשאבים הדרושים כדי להציג את הדף, כגון קבצי JavaScript, גיליונות סגנונות ותוכן מדיה. תוכן זה נשמר באופן זמני בדפדפן ומוגש ישירות מהאחסון המקומי במקום לבקש שוב משרת האינטרנט.

הטמנת מטמון ב- WordPress

וורדפרס היא פלטפורמה דינמית התומכת בפונקציות עשירות נתונים ונושאים עשירים בתוכן. יש הרבה מקום לשמור במטמון תוכן זה כדי להשיג דפים טעונים מהר יותר. כבר ראינו כיצד אנו יכולים למנף מהמטמון מהשרת ומצד הלקוח. בואו נראה כיצד תוספי וורדפרס יכולים לעזור לנו בבניית מנגנון מטמון יעיל בצד הלקוח.

פלאגינים למטמון וורדפרס

ישנם הרבה תוספי שמירה במטמון של וורדפרס הטוענים כי האתר שלך נטען במהירות רבה יותר. רשמנו שלושה תוספי מטמון של WordPress פופולריים.

בריזה

תוסף המטמון של וורדפרס הבריזה

Breeze הוא תוסף קל משקל בחינם של Cloudways. הוא מציע את כל התכונות הדרושות לקובץ מטמון בצד הלקוח.

התוסף מציע את התכונות המודגשות הבאות:

 • מזעור CSS, JS, HTML
 • דחיסת Gzip
 • מטמון דפדפן
 • קיבוץ של CSS ו- JS
 • מיטוב בסיסי נתונים
 • כללי לכה

רקטת WP

הגדרות מטמון רקטות wp - -

WP Rocket הוא תוסף מטמון בעל ביצועים גבוהים אשר קל להתקנה ומגיע עם כל התכונות הבסיסיות והמתקדמות לניהול מטמון בצד הלקוח באתר וורדפרס שלך. חלק מהתכונות של WP Rocket הן:

 • טעינת מטמון
 • דחיסת קבצים סטטית
 • מטמון דף
 • דחיסת Gzip
 • מיטוב בסיסי נתונים
 • מטמון דפדפן

מטמון סה”כ W3

W3 תוסף שמור הכולל מטמון wordpress

עם יותר ממיליון התקנות פעילות, התוסף W3 Total Cache הוא אחד מהתוספים הפופולריים למטמון וורדפרס.

ניתן להוריד את התוסף בחינם מ- WordPress.org וניתן להגדיר אותו בקלות דרך לוח המחוונים של וורדפרס. יש לו קטעים נפרדים לכל פונקציונליות. חלק מהתכונות המודגשות הן:

 • מטמון דף
 • מטמון מסד נתונים
 • מזעור
 • מטמון אובייקטים
 • מטמון הדפדפן
 • קבוצות עוגיות

יתרונות מטמון וורדפרס

ישנם יתרונות רבים של יישום מטמון תקין באתר וורדפרס שלך.

 • זה משפר את המהירות של אתר וורדפרס שלך ומשפר את חוויית המשתמש.
 • מכיוון שהשרת לא מחובר לכל בקשה בודדת בכל פעם, הוא מקטין את העומס על שרת אירוח.
 • כמו כן כולם יודעים שגוגל אוהבת אתרים מהירים יותר. לכן זה גם משפר את דירוג ה- SEO.
 • בצד הלקוח, רוחב הפס נשמר גם הוא ממנף מתוכן במטמון שמאוחסן בזיכרון המקומי ולא משיג נתונים ישירות משרתים..

אם עדיין לא יישמת מטמון באתר וורדפרס שלך, אני מציע לך לעשות זאת על ידי ביצוע מאמר זה. דאג לקחת גיבוי מלא של האתר שלך כפי שנראה כי לאחר וורדפרס מפסק לאחר יישום מטמון. כמו כן, בדוק את ביצועי האתר שלך לפני ואחרי יישום המטמון במטרה לראות את ההבדל שהוא יכול להביא לאתר WordPress שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map