6 הפגיעויות הנפוצות ביותר בוורדפרס (וכיצד לתקן אותן)

וורדפרס הושקה במקור כפלטפורמת בלוגים שהפכה בהרבה אחר כך לפיתרון האינטרנט השלם שהיא כיום, עבור חנויות מסחר אלקטרוני, בלוגים, חדשות ויישומים ברמה הארגונית. התפתחות זו של וורדפרס הביאה שינויים רבים בליבה והפכה אותה ליציבה ובטוחה יותר מהגרסאות הקודמות שלה.


מכיוון שוורדפרס היא פלטפורמת קוד פתוח שמשמעותה שכל אחד יכול לתרום לתפקודי הליבה שלו. גמישות זו היטיבה עם המפתחים שפיתחו ערכות נושא ותוספים וגם למשתמש הקצה המשתמשים בהם כדי להוסיף פונקציונליות לאתרי וורדפרס שלהם..

הפגיעויות הנפוצות ביותר בוורדפרס (וכיצד לתקן אותן)

עם זאת, פתיחות זו מעלה כמה שאלות חמורות הנוגעות לאבטחת הרציף שלא ניתן להתעלם ממנה. זה לא פגם במערכת עצמה אלא המבנה שעליו היא בנויה ובהתחשב כמה חשוב בכך, צוות האבטחה של וורדפרס עובד יום ולילה בכדי לשמור על האבטחה של הפלטפורמה עבור משתמשי הקצה שלה..

לאחר שאמרנו כי כמשתמש קצה, איננו יכולים פשוט לסמוך על מנגנון האבטחה המוגדר כברירת מחדל שלו, שכן אנו מבצעים שינויים רבים על ידי התקנת תוספים ונושאים שונים לאתר הוורדפרס שלנו שיכולים ליצור פרצות שנוצרות על ידי האקרים..

במאמר זה נחקור מגוון פגיעויות אבטחה של וורדפרס וילמד כיצד להימנע מהם ולתקן אותם כדי להישאר בטוחים!

פגיעויות וורדפרס & סוגיות אבטחה

נראה כל נושא והפתרון שלו בזה אחר זה.

 1. התקפה בכוח אלים
 2. הזרקת SQL
 3. תוכנות זדוניות
 4. סקריפטים חוצה אתרים
 5. DDoS Attack
 6. גרסאות וורדפרס ו- PHP ישנות

1. התקפת כוח הזרוע

בקדנציה של ליימן, התקפה בכוח אלים כרוכה בגישת ניסיון ושגיאה מרובה באמצעות מאות שילובים כדי לנחש את שם המשתמש או הסיסמה הנכונים. זה נעשה באמצעות אלגוריתמים ומילונים רבי עוצמה, המנחשים את הסיסמה באמצעות סוג כלשהו של הקשר.

קשה לבצע פיגוע מסוג זה, אך עדיין מדובר באחת מההתקפות הפופולריות שבוצעו באתרי וורדפרס. כברירת מחדל, וורדפרס לא חוסמת את המשתמש לנסות ניסיונות כישלון מרובים המאפשרים לאדם או לבוט לנסות אלפי שילובים בשנייה.

כיצד למנוע ולתקן פיגועי כוח ברוט

הימנעות מכוח הזרוע היא די פשוטה. כל שעליכם לעשות הוא ליצור סיסמא חזקה הכוללת אותיות גדולות, אותיות קטנות, מספרים ותווים מיוחדים שכן לכל תו יש ערכי ASCII שונים וקשה היה לנחש סיסמא ארוכה ומורכבת. הימנע משימוש בסיסמה כמו johnny123 או whatsmypassword.

כמו כן, שלב אימות שני גורמים כדי לאמת את המשתמשים שנכנסים לאתר שלך פעמיים. אימות שני גורמים הוא תוסף נהדר לשימוש.

2. הזרקת SQL

אחד הפריצים העתיקים ביותר בספר פריצת הרשת הוא הזרקת שאילתות SQL להפעיל או להרוס את בסיס הנתונים באופן מוחלט באמצעות כל טופס אינטרנט או שדה קלט.

לאחר חדירה מוצלחת, האקר יכול לתמרן את מסד הנתונים MySQL ואולי לקבל גישה למנהל הוורדפרס שלך או פשוט לשנות את אישורי האישור שלו לפגיעה נוספת. התקפה זו מבוצעת לרוב על ידי חובבים להאקרים בינוניים שבודקים ברובם את יכולות הפריצה שלהם.

כיצד למנוע, ולתקן הזרקת SQL

באמצעות תוסף אתה יכול לזהות אם האתר שלך היה קורבן של הזרקת SQL או לא. אתה יכול להשתמש ב- WPScan או ב- Sucuri SiteCheck כדי לבדוק זאת.

כמו כן, עדכן את WordPress שלך כמו גם כל נושא או תוסף שלדעתך יכולים לגרום לבעיות. עיין בתיעוד שלהם ובקר בפורומי התמיכה שלהם כדי לדווח על בעיות כאלה כדי שיוכלו לפתח תיקון.

3. תוכנות זדוניות

קוד זדוני מוזרק לוורדפרס באמצעות נושא נגוע, תוסף או סקריפט מיושן. קוד זה יכול לחלץ נתונים מהאתר שלך, ולהכניס תוכן זדוני שעלול להשתנות מעיניהם בגלל אופיו הדיסקרטי.

תוכנות זדוניות עלולות לגרום לנזקים קלים עד חמורים אם לא מטפלים בהם בזמן. לפעמים צריך להתקין מחדש את כל אתר וורדפרס מכיוון שהוא השפיע על הליבה. זה יכול גם להוסיף עלויות להוצאות האירוח שלך כאשר כמות גדולה של נתונים מועברת או מתארחת באמצעות האתר שלך.

כיצד למנוע ולתקן תוכנות זדוניות

בדרך כלל, התוכנה הזדונית עושה את דרכה באמצעות תוספים נגועים ונושאים null. מומלץ להוריד ערכות נושא בלבד ממשאבים מהימנים החופשים מתוכן זדוני.

ניתן להשתמש בתוספי אבטחה כמו Succuri או WordFence להפעלת סריקה מלאה ולתיקון תוכנות זדוניות. בתרחיש הגרוע ביותר התייעץ עם מומחה וורדפרס.

4. סקריפטים חוצי אתרים

אחת ההתקפות הנפוצות ביותר היא סקריפטים בין אתרים המכונים גם התקפת XSS. בסוג זה של התקפה, התוקף טוען קוד JavaScript זדוני שכאשר הוא נטען לצד הלקוח מתחיל לאסוף נתונים ואולי להפנות אותו לאתרים זדוניים אחרים המשפיעים על חווית המשתמש..

כיצד למנוע ולתקן סקריפטים חוצה אתרים

כדי להימנע מהתקפה מסוג זה משתמש באימות נתונים נכון בכל אתר וורדפרס. השתמש בחיטוי פלט כדי להבטיח שהסוג הנכון של הנתונים מוחדר. ניתן להשתמש גם בתוספים כמו מניעת פגיעות ב- XSS.

5. DDoS Attack

כל מי שדפדף ברשת או מנהל אתר יכול להיתקל במתקפת DDoS הידועה לשמצה. מניעת שירות מבוזרת (DDoS) היא הגירסה המשופרת של מניעת השירות (DoS) בה מבוצעים נפח גדול של בקשות לשרת אינטרנט מה שמקל על עצמו ובסופו של דבר קורס.

DDoS מבוצע באמצעות מקור יחיד ואילו DDoS הוא התקפה מסודרת שמבוצעת באמצעות מכונות מרובות ברחבי העולם. בכל שנה מבוזבזים מיליוני דולרים בגלל מתקפת אבטחת האינטרנט הידועה לשמצה הזו.

כיצד למנוע, ולתקן התקפות DDoS

קשה למנוע התקפות DDoS בשימוש בטכניקות קונבנציונאליות. מארחי אתרים משחקים חלק חשוב בהגנה על אתר הוורדפרס שלך מפני התקפות כאלה. לדוגמה, ספק שירותי אירוח בענן מנוהלים על ידי Cloudways מנהל את אבטחת השרתים ומסמנים כל דבר חשוד לפני שהוא יכול לגרום נזק לאתר הלקוח..

וורדפרס מיושן & גרסאות PHP

גרסאות וורדפרס מיושנות מועדים יותר להיפגע מאיום ביטחוני. לאורך זמן האקרים מוצאים את דרכם לנצל את ליבתה ובסופו של דבר לבצע את ההתקפה על האתרים שעדיין משתמשים בגרסאות מיושנות.

מאותה סיבה, צוות וורדפרס משחרר טלאים וגרסאות חדשות יותר עם מנגנוני אבטחה מעודכנים. רץ גרסאות ישנות יותר של PHP עלול לגרום לבעיות אי התאמה. כאשר וורדפרס פועלת על PHP, היא דורשת גרסה מעודכנת כדי לפעול כראוי.

לפי הנתונים הסטטיסטיים הרשמיים של WordPress, 42.6% מהמשתמשים עדיין משתמשים בגרסאות ישנות שונות של WordPress.

סטטיסטיקה של WordPress - -

ואילו רק 2.3% אתרי וורדפרס פועלים על גרסת ה- PHP האחרונה.

סטטיסטיקת גרסת php

כיצד למנוע ולתקן את וורדפרס מיושן & גרסאות PHP

זה קל. עליך תמיד לעדכן את התקנת WordPress שלך לגירסה האחרונה. וודא שאתה משתמש תמיד בגרסה האחרונה (זכור תמיד לבצע גיבוי לפני השדרוג). באשר לשדרוג PHP, לאחר שבדקת תאימות לאתר WordPress שלך, אתה יכול לשנות את גרסת ה- PHP.

מחשבות אחרונות!

הכרנו את עצמנו עם פגיעויות שונות של וורדפרס ואת הפתרונות האפשריים שלהן. כדאי לשים לב כי לעדכון יש תפקיד חיוני בשמירה על אבטחת וורדפרס על כנה. וכאשר אתה מבחין בפעילות חריגה כלשהי, קם על קצות אצבעותיך והתחל לחפור עד שתמצא את הבעיה מכיוון שסיכוני אבטחה אלה עלולים לגרום נזקים באלפי $ $.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map