אירוח ענן לעימות: RunCloud לעומת Cloudways

לאדם שאינו טכני יכול להיות קשה להבין ולעבד את סוגי האירוח השונים, שלא לדבר על המושג פלטפורמה כשירות (PaaS) ותוכנה כשירות (SaaS).


היום נדבר על האופן בו פתרונות PaaS ו- SaaS התפתחו באירוח אתרים ונשווה בין שני פתרונות, RunCloud ו- Cloudways ראש בראש לראות כיצד שניים שונים זה מזה.

RunCloud לעומת Cloudways

בכדי להבין היטב את תפקידם של שני ספקים אלה, חשוב שיהיה לכם ידע קודם על שרתי VPS מנוהלים ולא מנוהלים..

שרת פרטי וירטואלי לא מנוהל

שרת פרטי וירטואלי או VPS הוא סוג האירוח בו אתה שוכר שטח משרת אחד גדול עם משאבים ספציפיים.

שטח אירוח אתרים זה מוקצה רק לאתר שלך ובניגוד לאירוח משותף, המשאבים אינם מושפעים על ידי משתמשים אחרים בשרת.

כדי להריץ שרת VPS ללא ניהול, המשתמשים צריכים להיות בעלי מומחיות מסוימת בניהול שרת אין ממשק משתמש GUI שאפשר ליצור איתו אינטראקציה והכל מנוהל באמצעות קליפה.

תאר לעצמך לקחת גיבוי או להעברת אתר מבלי להשתמש בממשק cPanel או Plesk אלא על ידי קידוד חבורה של פקודות מעטפת..

שרת וירטואלי פרטי מנוהל

שרת פרטי וירטואלי מנוהל עובד בדיוק כמו לא מנוהל למעט למשתמשים יש ממשק משתמש שאיתו ניתן לקיים אינטראקציה, בדומה ללוח המחוונים של וורדפרס.

ממשק משתמש זה יחד עם אופטימיזציות אחרות הופכים את כל ניהול השרת להרבה יותר קל וידידותי למשתמש.

הפלטפורמה כשירות (PaaS) ממלאת תפקיד חשוב באירוח VPS מנוהל. למרות שיש מאות אפשרויות דרכם תוכלו להפוך את ה- VPS הלא-מנוהל שלכם ל- VPS מנוהל.

במאמר זה נדון רק ב- RunCloud וב- Cloudways ונראה מה כל ספק מציע כ- PaaS.

בואו נראה בקצרה מהי הפלטפורמה כשירות (PaaS) ותוכנה כשירות (SaaS)? אז בפעם הבאה שמישהו ישאל שאלה על PaaS אתה יכול לענות בלי לעשות זאת על ידי Googling.

מה זה PaaS?

פלטפורמה כשירות (PaaS) היא ארגז כלים המכיל גם את החומרה וגם את התוכנה הדרושה לאירוח אתרים.

זהו מודל מחשוב ענן המספק פלטפורמה למפתחים לבנות את היישום שלהם באמצעות משאבים של צד שלישי אלה מבלי להגדיר את כל הארכיטקטורה הביתית..

עסקים סומכים על שירותי PaaS למשימה מסוימת בגלל התשתית החזקה והמיוחדת שלהם בתחום זה. זוהי דרך יעילה להשתמש במשאבי צד ג ‘המנוהלים, מאובטחים ומעודכנים.

Cloudways שהוא אירוח מנוהל בוורדפרס הוא אחת הדוגמאות של PaaS.

מה זה SaaS?

תוכנה כשירות (SaaS) היא אפליקציה שפותחה להפצה מחדש דרך האינטרנט בתמורה לדמי רישוי מסוימים.

זוהי תוכנת מחשוב ענן המוצעת לזמינה ללקוחות דרך האינטרנט.

בהשוואה ל- PaaS, SaaS הוא פתרון מוכן לקריאה שכבר מפותח ומוכן לשימוש על ידי בעל הרישיון..

עם זאת, הוא מציע פחות שליטה בהשוואה ל- PaaS שכן היישום ב- SaaS מפותח לשרת מטרה אחת בלבד ולא ניתן להתאים אותה אישית כמו שירות PaaS..

כעת נעבור להשוואה בין שני ספקי אירוח בענן.

מה זה RunCloud?

דף הבית של runcloud -

RunCloud הוא SaaS המציע ללקוחותיו את ממשק המשתמש לקיים אינטראקציה עם שרת VPS שלהם. זהו יישום שניתן לשלב עם כל שרת כדי להקל על כל חלק הניהול.

זה עוזר לבעלים של השרת בניהול השרת שלו ופריסת תכונות מסוימות כמו אישורי SSL ותוכנת בקרת גרסאות כמו גיט באמצעות ממשק המשתמש הגרפי של ממשק המשתמש ולא על ידי הפעלת פקודות מעטפת באמצעות שורת פקודה.

RunCloud מציעה גם כלי עזר כמו ניטור שרתים מובנה, מתקין סקריפטים, גרסאות PHP מרובות ואפשרות הפעלה NGINX או NGINX + אפאצ’י כלאיים כמו ערימת אתרים לאתרים מתארחים.

מתי להשתמש ב- RunCloud?

RunCloud אינו מיועד לציבור הנוף ודורש הבנה בסיסית של פקודות השרת. למרות ש- SaaS זה מספק ממשק משתמש לאינטראקציה עם השרת, זה עדיין מאתגר עבור אנשים שאינם טכנאים לחבר את השרתים שלהם עם RunCloud דרך CLI ולא לדעת כיצד לייצר מפתחות SSH ולהשתמש עורב.

אם אתה מרגיש בנוח עם השרת ויש לך ידע קודם בשימוש CLI לניהול שרת, RunCloud יכולה להיות האפשרות המתאימה לך. זו גם בחירה מועדפת עבור מפתחים המנהלים שרתים מרובים עבור לקוחותיהם ואוהבים להקטין את עלויות התחזוקה למינימום.

RunCloud.io מתאים לאנשים שיש להם מומחיות טכנית ורק מחפשים ממשק משתמש שעובד בשרת המועדף עליהם. אנשים שמעדיפים תמיכה טכנית ומעוניינים לקבל אפשרות להריץ גם NGINX וגם NGINX + Apache hybrid.

תמחור

תמחור runcloud

RunCloud מתחיל בקטן ככל 0 $ לחודש בו ניתן לחבר שרת אחד בלבד באמצעות תכונות מוגבלות. ניתן להוסיף תכונות נוספות כערך התוכנית משודרג. החבילה העסקית היא החבילה המלאה והיא עולה 45 $ לחודש.

פתק: משתמשי RunCloud משלמים בנפרד עבור שרתי VPS שלהם מכיוון שהתמחור שלמעלה הוא רק עבור ממשק המשתמש של RunCloud.

מה זה Cloudways?

עמוד הבית של העננים

Cloudways הוא PaaS שמציע פלטפורמת אירוח ענן מנוהלת ללקוחותיה בהם השרתים שלהם מנוהלים ויש להם גישה לאחת הפלטפורמות הקלות ביותר לשימוש בניהול שירותים כמו גיבויים, SSL, גיבויים, שלבים, פיקוח על שרתים ויישומים וכו.

אמנם Cloudways ניהל את השרת שלך אך הפלטפורמה שלו עשירה בתכונות שימושיות לניהול השרת וגם לאתר. כמה מהתכונות המודגשות כוללות:

 • סביבת הבמה לבדיקה ושדרוג
 • העברה חופשית של וורדפרס ללא בעיות עם תוסף migrator
 • השקת אפליקציה בלחיצה אחת
 • לחץ על יישום ושיבוט והעברה בלחיצה אחת
 • שילוב CDN בלחיצה אחת
 • אישורי SSL בחינם עם תכונת Wildcard
 • ניטור אפליקציות באמצעות New Relic
 • מנגנון מטמון מתקדם (לכה, Redis ו- Memcached)

עיין בתכונות של Cloudways לקבלת הרשימה המלאה.

אתרים המתארחים בפלטפורמת Cloudways מהירים ומאובטחים בעיקר בגלל הערימה החזקה שלה התומכת במספר טובות PHP, NGINX + אפאצ’י שרת אינטרנט היברידי ו – ריפוי אוטומטי יכולות. ל- Cloudways יש גם חומות אש משולבות כדי להגן על השרתים מפני פגיעות אבטחה כלשהן.

מתי להשתמש ב- Cloudways?

Cloudways בהחלט מבטל את הצורך במומחיות טכנית הדרושה לניהול שרת. זה פשוט כל כך פשוט כמו הפעלת שרת בכמה לחיצות, בחירת סוג אתר ממופעים שהותקנו מראש, מיפוי דומיין והתחל לבנות את האתר שלך..

Cloudways הוא פתרונות מועדפים לעסקים קטנים, סטארטאפים, בלוגרים וסוכנויות שרוצים לנהל את אתרי האינטרנט שלהם מבלי לדאוג לנושאים מורכבים הקשורים לשרת..

באופן דומה, האופי החזק של הפלטפורמה מתאים גם למפתחים שאוהבים לקבל מעט שליטה בשרת שלהם ואוהבים את האפשרות של מסוף SSH המוטמע בפלטפורמה להפעלת פקודות מעטפת..

תמחור

תמחור

Cloudways.com מציע תמחור לפי תשלום מודל ומחייב רק את המשאבים שבהם אתה משתמש ולא על מספר האתרים המותקנים עליו. התמחור הוא ידידותי לתקציב, ומתחיל מכיוון נמוך 10 $ לחודש. דבר נהדר נוסף בתמחור הוא שכל הלקוחות נהנים מאותה תכונה מאותה תכונה ללא קשר לתוכנית בה הם משתמשים.

תמיכה

לקוחות Cloudways נהנים מתמיכה בצ’אט חי 24/7, מתמיכה בכרטיסים ותמיכה בבסיס ידע כאשר הם נתקלים בבעיה כלשהי.

תוספות

הפלטפורמה מציעה מגוון תוספות לשיפור חוויית משתמש ותמיכה. זה כולל CloudwaysCDN, דוא”ל אלסטי, דוא”ל באמצעות Rackspace והעברת יישומים קלה.

השוואה של RunCloud לעומת Cloudways

להבנה טובה יותר, נשווה את התכונות של RunCloud ו- Cloudways ונציג אותן בצורה טבלאית.

תכונותRunCloudדרכי ענן
SSHכן (לא בתוכנית חינם)כן
ניטור שרתיםכן (לא בתוכנית חינם)כן
גיבויים אוטומטייםלאכן
בימוילאכן
חברי צוותכן (רק בתוכנית עסקית)כן
העברת שרתלאכן
שיבוט שרתיםלאכן
SMTPלאכן
תוספותלאכן
תמיכה חיה 24/7לאכן
טכנולוגיית מטמוןNginx FastCGIלכה ורדיס
מתקין תסריטיםכןכן
חומת אשכן (לא בתוכנית חינם)כן
SSLכן (לא בתוכנית חינם)כן
פריסת גיטכן (רק בתוכנית עסקית)כן
גישה לשורשכןלא

Cloudways לעומת RunCloud – מחשבות אחרונות

במאמר זה למדנו על RunCloud ו- Cloudways וראינו כיצד שתי הפלטפורמות הללו זו מזו. RunCloud דורש מומחיות טכנית להפעלה המתאימה למחשבים פרטיים שרוצים שיהיה להם לוח בקרה לניהול השרתים שלהם.

לעומת זאת, Cloudways היא פלטפורמה שמנהלת את השרת עבור המשתמש שלו ומספקת גם תכונות שימושיות לניהול האתר. אם אתה רוצה ללמוד יותר, בדוק את סקירת Cloudways זו.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map