راهنمایی برای ذخیره سازی وردپرس و چرا اینقدر مهم است

به عنوان یک کاربر وردپرس ، شما باید مقاله هایی در رابطه با بهینه سازی سرعت WordPress داشته باشید. سرعت بخشیدن به سایت وردپرس عوامل زیادی را در بر می گیرد و از بین آنها ذخیره سازی یک عامل بسیار مهم است.


ذخیره در صورت اجرای صحیح می تواند زمان بار را کاهش دهید از سایت وردپرس خود که می تواند بیشتر در رتبه بندی سئو کمک کنید و تحویل تجربه کاربری بهتر .

راهنمای ذخیره سازی وردپرس و چرا مهم است

به منظور استفاده کامل از حافظه پنهان در وردپرس ، شناخت مکانیسم آن و یادگیری روشهای موثر اجرای آن بسیار مهم است..

نحوه ذخیره سازی کار می کند?

ذخیره سازی ذخیره سازی موقت است که کپی صفحات وب ثابت را کاهش می دهد تا زمان بار را کاهش دهد. به طور معمول وقتی کاربر از سایت وردپرس شما بازدید می کند ، وی برای هر عملی که در وب سایت شما انجام می دهد ، درخواستی را به وب سرور شما ارسال می کند.

در عوض ، سرور وب شما توسط وردپرس شما فراخوانی می شود تا هر درخواست بازدید کننده سایت شما را سرگرم کند. اگر سرور مشغول رسیدگی به ترافیک باشد یا اگر فاصله بین بازدید کننده و سرور خیلی گسترده باشد ، این معاملات برگشت و برگشت می تواند باعث تاخیر شود..

گاهی اوقات یک کاربر بارها و بارها درخواست های مشابه را درخواست می کند. به عنوان مثال ، عنوان یا پاورقی یک سایت همانطور که پست ها انجام می دهند به روز نمی شود و در هنگام لود شدن آن ، نیازی به گرفتن از سرور تا زمان تغییر آن نیست. در مورد محتوای پویا ، که اغلب بروزرسانی می شود ، مکانیزم حافظه پنهان قادر به پاک کردن حافظه پنهان قدیمی و تولید نسخه جدید با محتوای به روز شده است.

Caching یک نسخه از فایلهای HTML را که قبلاً یک بار از سرور در حافظه رم خود ارائه شده است ، نگه می دارد و فوراً آن را بدون هیچ گونه پردازشی مانند اولین بار در اختیار کاربر قرار می دهد. این تبادل سریعتر است و بار کمتری را روی سرور میزبان وارد می کند.

انواع ذخیره سازی

اگر یک سایت وردپرس را اداره می کنید ، باید دو نوع حافظه پنهان را در ذهن خود حفظ کنید.

 1. ذخیره سمت سرور
 2. حافظه جانبی مشتری

حافظه پنهان سازی سرور در سطح سرور انجام می شود و حافظه پنهان مرورگر در سمت مشتری انجام می شود. بیایید برای درک تأثیر آن بر سرعت وب سایت ، هر گزینه را بررسی کنیم.

1. ذخیره حافظه جانبی سرور

حافظه پنهان انجام شده در سطح سرور با حافظه نهان سرور همراه است. این برنامه درخواستهایی را که قبلاً توسط مشتری درخواست شده بود ذخیره می کند و به جای اینکه دوباره کل مراحل را طی کند و نتیجه نهایی را به سادگی تحویل می دهد. این امر باعث می شود که داده ها سریعتر به دست آمده و عملکرد کلی سایت را بهبود بخشند. میزبان وردپرس مانند Kinsta و Cloudways حافظه پنهانی را در سمت سرور انجام می دهند.

در اینجا ما همچنین باید دو روش متداول را بفهمیم: Caching Object و Full Page Caching.

حافظه نهان: به جای ذخیره کردن کل صفحه ، حافظه پنهان شی فقط نتایج تکرار پرس و جو را ذخیره می کند. نمایش داده شد نمایش داده های مختلفی به بانک اطلاعاتی داده می شود تا داده های مورد نیاز کاربر درخواست شود. حافظه پنهان اشیاء نتیجه این سؤالات متداول را برای پاسخ سریعتر ذخیره می کند.

حافظه نهان صفحه کامل: برخلاف حافظه پنهان شی ، این روش یک صفحه HTML کامل یا نمای کاملی که توسط کاربر درخواست شده است را ذخیره می کند. این روش باعث می شود بارگذاری صفحه سریعتر شود زیرا نیازی به تولید صفحه وب برای هر مراجعه بعدی نیست.

میزبانی مکانیزم ذخیره سازی

بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وب میزبان بهینه ای را ارائه می دهند که دارای قابلیت های داخلی برای ذخیره سازی سمت سرور است. این ارائه دهندگان سرورهای خود را در سطح اصلی بهینه می کنند که از هر افزونه وردپرس موثرتر است.

نمونه ای از این مورد را می توان در Cloudways مشاهده کرد که یک میزبان مدیریت شده در وردپرس است. پشته آنها به خوبی با مکانیزم ذخیره سازی پیشرفته مجهز است که وب سایت های سریع تری تولید می کند. بیایید بررسی کنیم که چه ابزاری را برای ذخیره سازی و چه عملکردی انجام داده اند.

نگینکس

این یک سرور وب بسیار سریع است که به دلیل دسترسی معکوس ، ذخیره سازی و تعادل بار مشهور است. Nginx توسط اکثر سایت های پر ترافیک مورد استفاده قرار می گیرد زیرا می تواند تعداد زیادی از کاربران همزمان را اداره کند. این یک سرور وب با کارایی بالا و سبک است که برای کنترل هزاران اتصالات ساخته شده است.

کش لاک

درست مانند Nginx ، وارنیش همچنین یک حافظه پراکسی معکوس است. این به نظر می رسد بسیار سریع است و گفته می شود سرعت وب سایت را به سطوح بسیار بالایی افزایش می دهد. کاربران Cloudways همچنین می توانند قوانین لاک سفارشی را از طریق پلتفرم خود اعمال کنند که برای سایتهای WooCommerce و WPML ضروری است..

ردیس

این یک سرور داده است که برای ذخیره انواع داده های سطح بالا مانند رشته ها ، هش ها ، لیست ها ، مجموعه ها و بیت مپ ها و غیره استفاده می شود. این برنامه برای تهیه حجم بالای کارهای خواندن و نوشتن استفاده می شود..

بهم پیوست

Memcached برای ذخیره داده ها و اشیاء موجود در RAM معامله می کند تا داده های سریع و بدون اتصال به یک منبع داده خارجی یا API را در هر زمان که کاربر درخواست کند ، ارائه کند..

2. ذخیره مشتری جانبی

حافظه پنهان در مرورگر کاربر با حافظه پنهانی از طرف مشتری در ارتباط است. به طور معمول وقتی کاربر یک صفحه وب را مرور می کند ، او نه تنها بارگذاری محتوا بلکه پرونده های JavaScript و Stylesheet که در پشت صحنه صفحه وب کار می کنند ، نیست..

حافظه پنهان مرورگر

حافظه پنهان مرورگر مؤثرترین روش برای ذخیره سازی سمت مشتری است. هنگامی که کاربر از یک صفحه وب در یک مرورگر بازدید می کند ، منابع لازم برای نمایش صفحه مانند پرونده های JavaScript ، شیوه نامه ها و محتوای رسانه را ذخیره می کند. این محتوا به طور موقت در مرورگر ذخیره می شود و به جای درخواست مجدد از وب سرور ، مستقیماً از حافظه محلی سرو می شود.

اجرای حافظه پنهان در وردپرس

WordPress یک بستر پویا است که از قابلیت های غنی از داده ها و مضامین غنی از محتوا پشتیبانی می کند. فضای کافی برای ذخیره این محتوا برای دستیابی به صفحات سریعتر بارگذاری شده وجود دارد. ما قبلاً مشاهده کرده ایم که چگونه می توانیم از سرور و حافظه پنهان مشتری استفاده کنیم. بیایید ببینیم که افزونه های WordPress چگونه می توانند به ما در ساختن یک مکانیسم حافظه پنهانی موثر در سمت مشتری کمک کنند.

افزونه های ذخیره سازی وردپرس

بسیاری از افزونه های ذخیره سازی وردپرس وجود دارند که ادعا می کنند سایت شما سریعتر بارگیری می شود. ما سه افزونه محبوب حافظه نهان وردپرس را لیست کرده ایم.

نسیم

افزونه ذخیره سازی وردپرس نسیم

نسیم یک افزونه سبک وزن رایگان توسط Cloudways است. این کلیه ویژگی های لازم برای ذخیره سازی سمت مشتری را ارائه می دهد.

این افزونه ویژگی های برجسته زیر را ارائه می دهد:

 • به حداقل رساندن CSS ، JS ، HTML
 • فشرده سازی Gzip
 • حافظه پنهان مرورگر
 • گروه بندی CSS و JS
 • بهینه سازی پایگاه داده
 • قوانین لاک الکل

موشک WP

تنظیمات حافظه نهان موشک wp

WP Rocket یک افزونه caching با کارایی بالا است که به راحتی قابل تنظیم است و دارای کلیه ویژگی های اساسی و پیشرفته برای مدیریت حافظه پنهان مشتری در سایت وردپرس شما می باشد. برخی از ویژگی های WP Rocket عبارتند از:

 • پیش بارگذاری حافظه نهان
 • فشرده سازی فایل استاتیک
 • صفحه ذخیره
 • فشرده سازی Gzip
 • بهینه سازی پایگاه داده
 • حافظه پنهان مرورگر

W3 حافظه نهان Total

افزونه ذخیره سازی وردپرس W3 Total Cache

با بیش از یک میلیون نصب فعال ، افزونه W3 Total Cache یکی از افزونه های محبوب ذخیره سازی وردپرس است.

افزونه را می توان به صورت رایگان از WordPress.org بارگیری کرد و به راحتی از طریق داشبورد وردپرس پیکربندی می شود. برای هر کارکرد دارای بخش های جداگانه است. برخی از ویژگی های برجسته عبارتند از:

 • حافظه نهان صفحه
 • حافظه نهانگاه داده
 • کوچک سازی
 • حافظه نهان
 • حافظه نهان
 • گروههای کوکی

مزایای ذخیره سازی وردپرس

مزیت های زیادی برای اجرای یک حافظه پنهانی مناسب در سایت وردپرس شما وجود دارد.

 • این کار باعث افزایش سرعت سایت وردپرس شما و همچنین افزایش تجربه کاربر می شود.
 • از آنجا که سرور هر بار برای هر درخواست مشخص نیست ، باعث کاهش بار میزبان میزبان می شود.
 • و همچنین همه می دانند که Google سایتهای سریعتر را دوست دارد. بنابراین ، باعث بهبود رتبه SEO می شود.
 • از طرف مشتری ، پهنای باند نیز ذخیره می شود زیرا از محتوای حافظه پنهان ذخیره شده در حافظه محلی به جای واکشی داده به طور مستقیم از سرورها ، ذخیره می شود.

اگر هنوز caching را در سایت وردپرس خود اجرا نکردید ، پیشنهاد می کنم با دنبال کردن این مقاله این کار را انجام دهید. حتماً از سایت خود نسخه پشتیبان کامل تهیه کنید ، زیرا مشاهده شده است که پس از قطع شدن سایت وردپرس پس از اجرای حافظه پنهان ، سایت را قطع کنید. همچنین ، عملکرد سایت خود را قبل و بعد از اجرای caching تست کنید تا تفاوت آن را در سایت وردپرس خود ایجاد کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map