چگونه بدانیم که آیا افزونه رایگان وردپرس ارزش استفاده دارد یا خیر

راه اندازی وب سایت وردپرس ذاتاً دشوار نیست. با این حال ، در مورد وردپرس چیزهای زیادی وجود دارد که بسیاری از دارندگان وب سایت تا زمانی که از آن استفاده نکرده اند ، درک نخواهند کرد.


حداقل اینگونه است که به هر حال این کار را برای من انجام داد.

وقتی می خواهید یک وب سایت در محبوب ترین ، انعطاف پذیر و آسان برای استفاده در سیستم مدیریت محتوا در جهان (CMS) بسازید ، باید با یک ایده شروع کنید. از آنجا چیزهایی مانند:

 • نام دامنه. نام دامنه وب سایت خود را خریداری کنید (به عنوان آدرس وب سایت).
 • ارائه دهنده میزبانی. ارائه دهنده هاستینگ را برای میزبانی پرونده های وب سایت خود انتخاب کنید.
 • نصب وردپرس. وردپرس را روی وب سایت خود نصب کنید. به عنوان مثال ، SiteGround نصب وردپرس را بسیار ساده می کند.

خلاصه اینکه ، این تنها کاری است که می توان پایه و اساس یک وب سایت خوب را ایجاد کرد. با این حال ، به عنوان یک وب سایت وردپرس ، شما نیاز دارید که طراحی کلی سایت خود را با یک موضوع وردپرس تکمیل کنید و قابلیت های اضافه شده را با افزونه های وردپرس پیاده سازی کنید.

و بعضی اوقات این به معنای استفاده از مضامین و افزونه های رایگان در دسترس کاربران وردپرس است

اما پلاگین های رایگان وردپرس ارزش استفاده دارند?

امروز می خواهم به شما اجمالی راجع به یک افزونه وردپرس برای شما ارائه دهم ، از کجا آنها را برای وب سایت خود پیدا کنید و چگونه می توانم بگوییم آیا یک افزونه رایگان ارزش استفاده دارد یا نه ، برای شما توضیح می دهم..

افزونه وردپرس چیست؟?

براساس WordPress Codex ، افزونه ها برای برآورده کردن نیازهای شخصی صاحب وب سایت ، وب سایتهایی را ارائه می دهند که دارای وزن سبک و قابلیت های سفارشی قابل ارتقاء هستند..

افزونه های وردپرس قطعات نرم افزاری با عملکردهای سفارشی است که ویژگی جدیدی را در وب سایت شما فعال می کند یا باعث می شود وب سایت شما عملکرد خاصی را انجام دهد (مانند افزودن فرم تماس یا بلاک اسپم).

افزونه های WordPress به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده و یکپارچه در هسته وردپرس ادغام می شوند. از این گذشته ، آنها می توانند بدون داشتن درک ماهیت پیچیده کد ، ویژگیهایی را به وب سایتهای خود اضافه کنند..

افزونه های رایگان وردپرس - مخزن وردپرسمخزن وردپرس و پلاگین های رایگان پیدا کنید.

به معنای واقعی کلمه هزاران افزونه وردپرس در مخزن رسمی وردپرس موجود است. در واقع ، از هم اکنون ، وجود دارد 51،090 افزونه رایگان WordPress را انتخاب کنید. اکنون ، شما هرگز به تعداد زیادی افزونه در وب سایت خود احتیاج نخواهید داشت.

این بدان دلیل است که بسیاری از افزونه ها ویژگی های بسیار مشابهی را ارائه می دهند. به همین دلیل است که باید تحقیقات خود را انجام داده و بهترین را برای نیازهای خاص خود انتخاب کنید.

از کجا می توان افزونه های WordPress را پیدا کرد

علاوه بر مخزن WordPress ، بسیاری از بازارهای شخص ثالث افزونه های رایگان و حق بیمه را به کاربران وردپرس ارائه می دهند. بنابراین پرسه زدن در هزاران گزینه و تصمیم گیری دشوار است.

خبر خوب این است که ، بسیاری از افزونه های رایگان وردپرس با کیفیت بالا وجود دارد که می توانید از این طریق سرمایه گذاری روی یک افزونه پریمیوم را انتخاب کنید ، تنها گزینه نیست. در حقیقت ، برخی از افزونه های رایگان در آنجا بسیار بالاتر از رقبای ممتاز هستند که به شما امکان می دهند در جایی دیگر پول خرج کنید.

اما بهترین مکان برای یافتن افزونه های رایگان وردپرس کجاست?

خوب ، جواب آن آسان نیست. در حالی که مخزن وردپرس گزینه های زیادی برای شما دارد ، همچنین برخی شرکت ها و توسعه دهندگان شخص ثالث باورنکردنی وجود دارند که افزونه های وردپرس با کیفیت عالی را به صورت رایگان برای دارندگان وب سایت ارائه می دهند..

به همین دلیل ، به جای لیست کردن هر مکانی که می توانید یک افزونه وردپرس رایگان پیدا کنید ، قصد دارم نکاتی را برای دانستن اینکه چه زمانی باید پیش بروید و یک افزونه رایگان وردپرس را در وب سایت خود نصب کنید ، به شما معرفی کنم و چه زمانی محتاط باشید – مهم نیست کجاییه.

نکاتی برای انتخاب افزونه وردپرس رایگان

1. اگر از مخزن ناشی می شود .. خوب است

افزونه های رایگان وردپرس - پلاگین های نمونه مخزن وردپرسافزونه های رایگان برای هر طراحی و عملکرد مورد نیاز وجود دارد. فقط باید آنها را پیدا کنید.

خوب ، من می دانم که قبلاً گفتم که برخی از شرکت های بزرگ شخص ثالث و توسعه دهندگان افزونه در خارج از کشور وجود دارند که پلاگین های رایگان با کیفیت بالا را به صاحبان وب سایت ارائه می دهند. و من هنوز هم در کنار آن ایستاده ام.

با این وجود ، اگر واقعاً می خواهید مطمئن شوید که افزونه رایگان شما خوب است ، آن را از مخزن رسمی وردپرس دریافت کنید. دایرکتوری افزونه ها در WordPress.org فقط اجازه نمی دهد هیچ افزونه وردپرس رایگان در آن لیست شود.

در حقیقت ، آنها یک روند غربالگری بسیار دقیق را انجام داده اند که به منظور محافظت از صاحبان وب سایت در برابر پلاگین های نفخ ، ضعیف و آسیب پذیر و ویرانگر در وب سایت ها ایجاد شده است..

2. تضمین کیفیت کد

افزونه های رایگان وردپرس - کد پاکWPMU DEV یک منبع قابل اعتماد برای محتوای و افزونه های وردپرس است.

اگر تصمیم دارید از افزونه ای استفاده کنید که از منبع دیگری غیر از فهرست افزونه های وردپرس باشد ، می تواند چالش برانگیز باشد. این امر به این دلیل است که هرکسی می تواند ادعا کند که افزونه “پاک شده” ، “بدون نفخ” و “قابل اعتماد بودن برای استفاده” است.

اما واقعیت این است ، تعداد پلاگین های رایگان در آنجا وجود دارد که ضعیف توسط توسعه دهندگان افزونه های بی تجربه کدگذاری شده اند. بدتر از همه ، موارد خارج از کشور وجود دارند که قصد دارند وب سایت شما را در معرض هکرها و بدافزارها قرار دهند و وب سایت شما را در معرض خطر قرار دهند.

یکی از بهترین راهها برای ایمن بودن افزونه رایگان شما ، انجام برخی تحقیقات در مورد توسعه دهنده افزونه است. اگر توسعه دهنده حضور کاملی در انجمن وردپرس داشته باشد ، یک وب سایت مشهور وردپرس را اجرا کند ، سالها تجربه در توسعه افزونه ها داشته باشد و از طرف کاربران موجود اثبات اجتماعی داشته باشد ، پس احتمالاً استفاده از آن بی خطر است..

3. آمار را بررسی کنید

افزونه های رایگان WordPress - Jetpack Statsافزونه محبوب (و رایگان) Jetpack دارای بیش از 3 میلیون کاربر فعال است.

چندین آماری وجود دارد که می توانید هنگام انتخاب یک افزونه وردپرس رایگان برای وب سایت خود بررسی کنید:

 • اخرین به روز رسانی. اطمینان حاصل کنید که افزونه ظرف 6 ماه گذشته به روز شده است. افزونه های منسوخ شده ممکن است اشکالات در آنها باشد که می توانند سایت شما را آسیب پذیر کنند. علاوه بر این ، بروزرسانی نسخه WordPress شما ممکن است با یک افزونه منسوخ به خوبی کار نکند.
 • نصب های فعال. هرچه افراد به طور فعال از افزونه استفاده کنند ، احتمال بروز مشکلات شما کمتر خواهد بود. مثلا,
  Yoast بیش از 3 میلیون نصب دارد.
 • نسخه وردپرس. درست مانند انتخاب یک افزونه به روز ، مهم است که این افزونه با جدیدترین نسخه وردپرس به خوبی کار کند.
 • رتبه بندی. اثبات اجتماعی می تواند (و احتمالاً باید) روی گزینه های افزونه شما تأثیر بگذارد.

افزونه های رایگان WordPress - آمار Jetpack - رتبه بندی هادر هنگام انتخاب یک افزونه رایگان ، رتبه بندی ها باید در نظر گرفته شوند.

4. به دنبال پشتیبانی باشید

افزونه های رایگان WordPress - انجمن پشتیبانی Jetpackانجمن پشتیبانی Jetpack همیشه با فعالیت شلوغ است.

یک مورد که افزونه های رایگان همیشه با آن همراه نیستند پشتیبانی است. از این گذشته ، اگر مبلغی را برای افزونه پرداخت نمی كنید ، هیچ تعهدی از طرف برنامه نویسان برای ارائه هر نوع پشتیبانی ندارد. با این حال ، این بدان معنی نیست که پشتیبانی غیر ضروری است. اگر با افزونه خود مشکلی ندارید ، خوب است که بدانید شخصی در آنجا کمک خواهد کرد.

هر افزونه ای با کیفیت بالا ، به نوعی پشتیبانی خواهد داشت. به طور معمول ، افزونه های رایگان یک انجمن پشتیبانی دارند. با این حال ، توسعه دهندگان افزونه وجود دارد که به طور مستقیم به شما کمک می کنند. علاوه بر این ، برخی از شرکت های شخص ثالث دارای تیم های پشتیبانی برای کمک به شما هستند ، حتی با افزونه های رایگان آنها.

5- سرعت سایت تست

افزونه های رایگان WordPress - Monitor Queryبرای سنجش تأثیر افزونه های رایگان در وب سایت خود از افزونه Query Monitor استفاده کنید.

برای اطمینان از اینکه افزونه رایگان شما در وب سایت خود بسیار سبک وزن است ، بسیار مهم است که شما سرعت و عملکرد سایت را قبل و بعد از آن اندازه گیری کرده و آن را نصب کنید. در اینجا چند روش عالی برای انجام این کار آورده شده است:

 • از یک ابزار آنلاین مانند Pingdom یا GTmetrix استفاده کنید
 • از افزونه Query Monitor استفاده کنید
 • نصب افزونه جدید را در یک محیط آزمایش تست کنید

افکار نهایی

در پایان ، هیچ دلیلی برای استفاده از افزونه های رایگان در وب سایت وردپرس شما وجود ندارد. بنابراین بسیاری از افراد معتبر در آنجا ویژگی های کافی را ارائه می دهند که نیازی به پرداخت پول سخت درآمد خود را صرف پلاگین حق بیمه “فقط به این دلیل” نمی کنید.

به گفته این ، قطعاً موارد احتیاطی که باید هنگام نصب افزونه رایگان در وب سایت خود داشته باشید وجود دارد. به خصوص اگر از مخزن قابل اعتماد وردپرس نشأت نگیرد. و حتی پس از آن ، پلاگین های منسوخ ، بدون پشتیبانی باید با احتیاط استفاده شوند.

در کل ، اگر به توصیه های من توجه داشته باشید و تحقیق خود را انجام دهید ، خودتان را با زرادخانه پلاگین های وردپرس با کیفیت بالا و رایگان روبرو می کنید که همه نیازهای شما را برآورده می کنند.

تجربه شما در استفاده از افزونه های رایگان وردپرس چیست؟ آیا من یک نکته مهم برای تصمیم گیری در مورد ارزش افزودن یک افزونه رایگان یا خیر؟ دوست دارم در کامنت های زیر همه چیز را بشنوم!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map