اگرچه در نهایت ما شاهد تغییر کوچکی هستیم ، هیچ منکر این نیست که بسیاری از خانم ها از ورود به صنایع STEM (علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضی) خودداری می کنند. در اینجا بهترین ها را گردآوری کرده ام .


من را باور نکنید? این آمار جالب در مورد زنان در دنیای فناوری را بررسی کنید:

 • زنان فقط 5٪ از مبتدیان را دارند
 • 11 درصد مقام های اجرایی در دره سیلیکون متعلق به زنان است
 • فقط 25٪ مشاغل محاسباتی توسط زنان نگهداری می شود
 • تنها 3٪ از خانم ها ادعا می کنند که حرفه ای در فن آوری اولین انتخاب آنها بود

و این تازه اولشه.

اما مسئله این است که زنان تمایل به توسعه دهندگان بهتری نسبت به مردان دارند. یک مطالعه سال 2016 در مورد بیش از 3 میلیون درخواست جابجایی گیتوب نشان داد 79٪ درخواست های کشش زنان پذیرفته شد, با دنبال کردن مردان در 74.6٪ – اما فقط وقتی جنسیت مشخص نشده است.

این مطالعه ادامه می دهد که تعصب جنسیتی در برنامه نویسی متن باز وجود دارد زیرا وقتی جنسیت در پروفایل عمومی کاربر قابل شناسایی بود ، تعداد رد برای زنان به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

گرچه من ادعا نمی کنم که یک متخصص تعصبات جنسیتی هستم ، و همچنین نمی خواهم لیستی از دلایلی که زنان در دنیای فناوری شیوع ندارند ، ارائه دهم ، اما می گویم عدم تعادل قطعی است. از این گذشته ، اعداد دروغ نمی گویند.

اما این با تغییر دادن زنان می تواند تغییر کند فرصت های بیشتری برای پیوستن به دنیای فناوری و به عنوان همتایان مرد خود موفق شوند. در حقیقت ، هر زنی که مایل است یاد بگیرد چگونه می تواند کد نویسی کند ، تا زمانی که می داند کجا باید برود تا مهارت هایش را بفروشد.

این که آیا شما یک زن هستید که می خواهید یک تغییر شغلی ایجاد کنید ، یا یک دختر جوان به دنبال یادگیری چند مهارت کد نویسی هستید ، من این را تحت پوشش قرار داده ام. نگاهی به این شگفت انگیز بیندازید جمع منابع برای کمک به یک زن در شکستن موانع و ورود به دنیای فناوری با هر ظرفیتی که می خواهد طراحی شده است.

فهرست منابع زنانی که می خواهند کد یاد بگیرند

بهترین منابع آنلاین برای زنانی که مایل به یادگیری کد هستند

برای راحت تر کردن کارها من هر منبع را به گروههای مشخص تقسیم کرده ام تا بتوانید آنچه را که می خواهید جستجو کنید.

آموزش در محل

1. آکادمی توسعه دهندگان آدا

آکادمی توسعه دهندگان آدا

آکادمی توسعه دهندگان Ada یک برنامه آموزشی پیشرفته و بسیار منتخب است که در سیاتل ، واشنگتن واقع شده است و به زنان و افراد متنوعی که می خواهند توسعه دهنده نرم افزار باشند ، متناسب است..

با تکیه بر اسپانسرها برای تأمین اعتبار تجربه کارآموزی در کلاس و صنعت (یعنی شهریه رایگان است) ، Ada به زنان Ruby ، ​​Rails ، HTML ، CSS ، JavaScript ، Git و Source Control می آموزد..

2. دخترانی که کد می کنند

دخترانی که کدگذاری می کنند

74٪ دختران جوان به رشته های STEM و علوم رایانه ابراز علاقه می کنند. و با این حال ، هنگامی که زمان تصمیم گیری برای تحصیل و کدام شغل را انتخاب کرد ، اتفاق می افتد و خیلی ها مسیری متفاوت را انتخاب می کنند. Girls Who Code برای شکستن این چرخه و ایجاد مهارت و اطمینان به دختران جوان طراحی شده است تا بتوانند با مشاغل فنی خود به پیش بروند.

آنها پس از مدرسه ابتدائی دخترانه را برای دختران دبستان ارائه می دهند ، بنابراین می توانند شروع به یادگیری اصول اولیه و ایجاد عشق به برنامه نویسی کنند. برای دختران دبیرستان و دبیرستان اردوگاه های ویژه تابستانی وجود دارد که برنامه نویسی را آموزش می دهند و دختران را در معرض مشاغل بالقوه فنی مورد علاقه خود قرار می دهند..

3. آکادمی هاکبرایت

آکادمی هکربرایت

در تلاش برای کمک به زنان برای تبدیل شدن به برنامه نویسان عالی ، آکادمی هاکبرایت یک دوره آموزشی شتاب 12 هفته ای را ارائه می دهد که هم شامل دوره های درسی سنتی و هم کار پروژه های فردی برای درک کامل مهندسی نرم افزار است..

4- MotherCoders

مادرهای رمزگذار

MotherCoders یک سازمان غیرانتفاعی است که به مادران کمک می کند تا وارد دنیای فناوری شوند تا بتوانند مشاغل محکمی را برای خود ایجاد کنند. از طریق یک برنامه آموزشی 9 هفته ای پاره وقت (کامل با مراقبت از کودک در محل) ، MotherCoders قصد دارد به کسانی که برای دستیابی به برنامه های آموزشی تلاش می کنند ، دوباره وارد نیروی کار ، پیشرفت در مشاغل خود یا تسریع در شروع کار شوند..

5. دختر آن را توسعه دهید

دختر آن را توسعه دهد

دختر توسعه این یکی دیگر از سازمان های غیرانتفاعی است که 62 شهر در ایالات متحده را شامل می شود و روش های مقرون به صرفه برای زنان برای یادگیری توسعه وب و توسعه نرم افزار فراهم می کند. با کلاس های حضوری و حمایت از جامعه ، دختر توسعه می یابد امیدوارم که با اعتماد به نفس زنان بتواند برنامه های وب و موبایل خود را بسازد.

دوره های آموزشی / دوره های آنلاین

1. مهارت مهارت

مهارت مهارت

در Skillcrush کلاسهای آنلاین خاصی را بر اساس آنچه می خواهید بیاموزید ، می گذرانید. به عنوان مثال ، توسعه وب ، WordPress پیشرفته ، طراحی وب ، تجزیه و تحلیل داده ها و حتی نوشتن کپی برای اینترنت را بیاموزید.

گرچه فقط به کد نویسی برای زنان محدود نشده است (حدود 25٪ دانش آموزان مذکر هستند) ، برنامه های آموزشی برای کمک به زنان برای ورود به صنعت رویاهای خود طراحی شده است..

2. ریل دختران

دختران ریل

Rails Girls یک منبع آنلاین برای زنانی است که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد فن آوری و چگونگی ساخت ایده های خود هستند. برنامه نویسی اولیه ، طراحی و نمونه سازی اولیه را یاد بگیرید. بعلاوه ، به راهنماهای وب ، مواد و ابزارهایی آنلاین برای دسترسی به ایده های خود و اطلاعات مربوط به رویدادها ، دسترسی پیدا کنید تا بتوانید با زنان مشابه که مایل به ورود به دنیای فناوری هستند ، ملاقات کنید..

آموزشها

یافتن آموزش های برنامه نویسی در اینترنت به سادگی انجام جستجوی سریع گوگل است. با این کار ، من با به اشتراک گذاشتن برخی از آموزش ها با شما کارهایی را کمی ساده تر کرده ام ، بنابراین لازم نیست خودتان وب را تمیز کنید:

1. آموزش CSS

آیا به دنبال چند آموزش برای کمک به مهارت های CSS خود هستید؟ Tripwire برخی از مفیدترین آموزشهای CSS را گردآوری کرده است تا بتوانید روی یک ظاهر طراحی و چیدمان صفحات وب خود کار کنید. هر آموزش ماهیت خاصی دارد ، بنابراین کافی است یک مورد را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد و آن را بررسی کنید.

2. آموزش آموزش رمزگذاری کد

با استفاده از آموزشهای رایگان کد Code ، در مورد زبانهای پر کاربرد وب مانند HTML ، CSS ، JavaScript و PHP بیاموزید. گرچه به گونه ای طراحی نشده است که آموزش کامل در مورد هر موضوع را به شما ارائه دهد ، این آموزش ها می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید که آیا این زبان انتخاب مناسبی برای شما است.

3. CodeAcademy

CodeAcademy اگرچه به طور خاص به زنان توجه نشده است ، یکی از محبوب ترین مکان ها برای یادگیری نحوه رمزگذاری است. میلیون ها نفر را در یادگیری HTML ، CSS ، JavaScript ، jQuery ، PHP ، Python و Ruby بپیوندید – همه به صورت رایگان.

4. انتقامجویان کد

کد انتقامجویان با ایجاد تعاملی و سرگرم کننده ، آموزش های لازم را به سطح بعدی می بخشد. باز هم ، گرچه به طور خاص به زنان توجه نشده است ، باید یاد بگیرید مانند نحوه رمزگذاری بازی ها ، برنامه ها و وب سایت های با استفاده از JavaScript ، HTML و CSS. این آموزش به زبان های مختلف موجود است و فقط 12 ساعت طول می کشد.

5. آکادمی خان

آکادمی خان به افرادی که می خواهند یاد بگیرند چگونه آموزش مرحله به مرحله آموزش ویدیویی در مورد نحوه برنامه ریزی نقشه ها ، انیمیشن ها و بازی ها را یاد بگیرند ، ارائه می دهد. یا می توانید با ایجاد HTML و CSS نحوه ایجاد صفحات وب را بیاموزید.

کانال های Slack / پادکست ها / فیلم ها

در اینجا مجموعه ای از بهترین کانال های Slack ، پادکست ها و فیلم ها برای زنانی که می خواهند یاد بگیرند که چگونه کد را یاد بگیرند ، آورده شده است..

1. کانال های Slack برای زنان در دنیای فناوری

اگر با ابزار ارتباطی Slack آشنا هستید و می خواهید با سایر زنان در زمینه فناوری ارتباط برقرار کنید ، به پیوستن به هر تعداد از این کانال های محبوب Slack توجه کنید:

 • Women in Technology: داشتن بیش از 800 عضو و استقبال از هر کسی فارغ از سطح مهارت ، می توانید با زنان دیگری که کد می نویسند ، نرم افزار تست ، گرافیک طراحی و موارد دیگر را صحبت کنید.
 • #FemaleFounders: با بنیانگذاران شرکت فنی جدید ، مستقر و مشتاق ارتباط برقرار کنید تا ایده ها را به اشتراک بگذارید و راه حل هایی برای مشکلات پیدا کنید. یادگیری از هر یک از کارآفرینان دیگر ، مانور دادن روی دنیای فناوری دشوار و گاه تنها تنها فناوری را آسان تر می کند – خصوصاً به عنوان یک زن.
 • Techmakers Women: به سه تیم تقسیم می شود: دوره ابتدایی حرفه ای ، حرفه متوسط ​​و حرفه ای مستقر ، این کانال Slack شما را با افراد متبحر متصل می کند و همچنین از وقایع و منابع آینده برای اطلاع رسانی به شما اطلاع می دهد تا به پیشرفت شغلی خود کمک کند.

2. پادکست های مؤسس زن

این مجموعه از برخی از بهترین پادکست ها را برای زنانی که به دنبال شکستن قالب و بنیان گذار استارتاپ های خود هستند ، بررسی کنید:

 • راه اندازی رادیو مدرسه توسط Y Combinator: از بنیانگذاران یا سرمایه گذاران گذشته در مورد چیزهایی مانند شروع ، بودجه و مقیاس گذاری شرکت خود بیاموزید.
 • رادیو Girlboss: هر پادکست مصاحبه با یک زن موفق است که باعث برجسته شدن در دنیای تجارت شده است. دریابید که چگونه آنها آن را ساخته اند و در طول راه چه چیزی یاد گرفته اند.
 • او این کار را با آماندا بولین انجام داد: درباره کارآفرینان برتر زن و اینکه چگونه آنها کار خود را انجام داده اند بشنوید.
 • SheNomads: اگر می خواهید وارد دنیای فناوری شوید ، از راه دور کار کنید و به جهان سفر کنید ، این پادکست برای شماست.
 • MADWomen Podcast by Women in Wireless: این پادکست به زنان در دنیای موبایل و دیجیتال متمرکز است. درباره رهبران زن استثنایی بیاموزید ، بدانید که چه چیزی برای موفقیت لازم است و به خود قدرت دهید تا با وجود شانس ، کنترل زندگی خود را به دست آورید..

3. لیست های پخش ویدیویی برای رمزگذاران زن

اگر ترجیح می دهید محتوای ویدیو را تماشا کنید ، برخلاف متن نوشتاری ، این لیست از لیست های پخش ویدیویی مفید را که برای کمک به شما در نیازهای کد نویسی خود انتخاب کنید ، بررسی کنید:

 • CodePath: مهندسی نرم افزار یک صنعت همیشه در حال تغییر است ، به این معنی که اگر تازه کار را شروع می کنید ، ادامه کار سخت است. مربی ها را پیدا کنید ، مهارت های جدید را بیاموزید و پروژه هایی را کشف کنید که باعث می شود مهارت های برنامه نویسی خود را آسان تر و سرگرم کننده تر کنید.
 • WomenWhoCode: این لیست پخش فیلم های غیرانتفاعی به الهام بخشیدن از زنان برای پیشرفت در حرفه فنی خود کمک می کند. با داشتن بیش از 50،000 عضو در 20 کشور جهان (و دارای 3،000+ رویداد در سراسر جهان) ، اگر به کمی اعتماد به نفس و دانش کاملی نیاز دارید ، این مکان برای شماست..
 • رمزگذاری ورزش: خالق پشت برنامه نویسی بلوند این کانال YouTube را در زمانی شروع کرد که او در حال یادگیری کدگذاری بود و به لطف همه کلیشه ها متوجه شد که آن را مرعوب کننده است.

اجتماعات

جوامع زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند که زنان جهان فناوری را به هم وصل می کنند که می خواهند از دیگران بیاموزند. در اینجا چند مورد از بهترین ها برای شروع کار آورده شده است:

1. گروه های فیس بوک

زنان در فن آوری

زنان در فن آوری

این گروه فیس بوک برای هر کسی است که به عنوان زنی که می خواهد فن صحبت کند ، شناخته می شود. این هدف به مردم نشان داده است که فارغ از موانع پیش رو ، می توانند به رویاهای خود برسند ، و حتی شما را به پادکست خود در Women Tech متصل کند.

زنان جهانی فناوری

زنان فناوری جهانی

آخرین اتفاقات دنیای فناوری را بیابید و با گفتگوی خودتان نیز به گفتگوها بپیوندید. بعلاوه ، درباره رویدادهای آینده اطلاعاتی در مورد میزبان زنان فناوری جهانی (Global Technology Women) میزبان باشید تا بتوانید در فن آوری خود شرکت کرده و پیشرفت کنید.

2. لیست های توییتر و گپ ها

برای لیست کاملی از زنان در سرتاسر جهان در صنعت فناوری که باید از آنها پیروی کنید ، به بخش زیر مراجعه کنید. علاوه بر این ، Women in Tech Chat منبع خوبی برای الهام بخشیدن ، به اشتراک گذاری ایده و گفتگو است.

لیستی از هشتگ ها را برای توییتر یا اینستاگرام می خواهید؟ Girl Knows Tech کار بسیار خوبی در گرد هم آوردن هشتگ های مورد استفاده برای زنان در دنیای فناوری انجام می دهد.

اینها بعضی از علایق من است:

 • #Womenintech
 • #femalefounders
 • #WomenWocode
 • # کد_دختر
 • # زنانه

البته این فقط یک شروع است. اما یافتن سایر زنان در دنیای فناوری برای پیروی از شما (و بالعکس) بزرگترین راه برای ایجاد جامعه ای است که می توانید برای حل مسئله ، الهام بخشیدن و به اشتراک گذاشتن ایده های جدید به آنها اعتماد کنید..

3. وقایع

اگر دوست دارید برای شرکت در رویدادها در شبکه با دیگران در زمینه فنی شرکت کنید ، دفعه بعد که می خواهید یک سفر کاری انجام دهید ، این موارد را بررسی کنید:

 • جشن گریس هاپر: به بزرگترین گردهمایی جهانی تکنسین های زنان بپیوندید. به عنوان سخنران یا داوطلب ثبت نام کنید یا فقط در آن حضور پیدا کنید و از آن لذت ببرید.
 • اجلاس جنسیتی: این اجلاس به این نتیجه می رسد که چرا تعصبات جنسیتی در جهان علم و فناوری وجود دارد و چگونگی غلبه بر آن.
 • کنفرانس تاپیا: هدف این کنفرانس ترویج و تجلیل از تنوع در محاسبات است. این تلاش است تا تنوع موجود را به رسمیت بشناسد ، مردم را به هم وصل کند و اجتماعاتی را ایجاد کند که فراتر از کنفرانس باشد ، از مشاوره متخصصان برجسته در صنعت بهره ببرد و از موفقیت دیگران الهام بگیرد..
 • Womenup Startup Challenge: اگر استارتاپ شما به بودجه احتیاج دارد ، در مسابقه Startup Women شرکت کنید و ایده خود را مطرح کنید تا ببینید آیا کسی مایل است بودجه آنچه را که ارائه می دهد تأمین کند.

افکار نهایی

در پایان ، وجود دارد منابع زیادی در دسترس زنانی است که می خواهند کد نویسی را یاد بگیرند. از برنامه های آموزش داخل کلاس تا دوره های آنلاین ، محتوای ویدیویی و پادکست گرفته تا رویدادها و گروه های جامعه ، هیچ چیز خارج از خانه وجود نخواهد داشت که بتواند شما را از ورود به دنیای فناوری و رسیدن به رویاهای خود باز دارد..

اجازه ندهید کلیشه ها و تعصبات جنسیتی زندگی شما را متوقف کنند. کنترل خود را انجام دهید ، یک برنامه ریزی و پیگیری کنید. دنیا به رمزگذار زن بیشتری احتیاج دارد.

بنابراین اگر انگیزه و جاه طلبی برای ورود به صنعت فناوری دارید ، این منابع را بررسی کنید و فوراً شروع کنید. در هر صورت ، ممکن است الهام بخش زنان بیشتری برای پیروی از آنها باشید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me