نحوه نصب و پیکربندی SEO Yoast: تنظیمات ایده آل و پیشنهادی

ترافیک خون حیات هر مشاغل آنلاین است. هرچه ترافیک بیشتری داشته باشید درآمد بیشتری نیز کسب خواهید کرد. در حالی که ده ها راه مختلف برای هدایت ترافیک به وب سایت شما وجود دارد, سئو مؤثرترین است این آموزش به شما نشان می دهد (با استفاده از بهترین و تنظیمات پیشنهادی).


اگر وب سایت شما با وردپرس با استفاده از بهینه شده است SEO SEO, شما می توانید هر روز به معنای واقعی کلمه هزاران بازدید کننده هدفمند را که آماده خرید آنچه شما می فروشید ، دریافت کنید.

نحوه نصب و تنظیم تنظیمات yoast seo - تنظیمات توصیه شده

قبل از اینکه شیرجه بزنیم بیایید سریع توضیح دهیم که چرا SEO بسیار مهم است.

دریافت این میزان بازدید کننده رایگان از جستجوی ارگانیک چیزی است که هر بازاریاب و صاحب مشاغل در آن آرزو می کنند.

اما این معامله است:

رسیدن به آنجا کار سختی است و کار SEO زیادی را در بر می گیرد. شما باید به سئو درون صفحه ای و سئو خارج از صفحه بپردازید.

بسیاری از مردم از اهمیت این امر غفلت می کنند SEO خوب در صفحه. اما باور کنید ، به همان اندازه تاکتیک های سئو خارج از صفحه مانند ایجاد پیوند اهمیت دارد.

SEO در صفحه به Google کمک می کند تا اطلاعات شما راجع به آن و کلمات کلیدی که می خواهید هدف گذاری کنید بدانید.

اکنون, سئو در صفحه ساده به نظر می رسد در سطح ، اما چیزهای زیادی وجود دارد که در صحنه پشت صحنه ادامه می یابد.

به آسانی اضافه کردن چند کلمه کلیدی به عنوان و پاشیدن کلمات کلیدی مشابه دو بار در محتوا نیست.

این چیزی است که اکثر مردم معتقدند SEO در صفحه مربوط است. اما چیزهای بیشتری برای آن وجود دارد بیشتر از آنچه احتمالاً می توانید خودتان باشید.

در حالی که وردپرس خارج از جعبه برای موتورهای جستجوگر مانند Google بهینه شده است ، هنوز فاقد بسیاری از ویژگی های مورد نیاز برای بهینه سازی کامل سایت خود برای موتورهای جستجو.

به عنوان مثال ، وردپرس روشی داخلی برای ویرایش توضیحات متا پست ها و صفحات شما ارائه نمی دهد.

اینجاست افزونه Yoast SEO برای وردپرس به نجات می آید.

Yoast یک افزونه وردپرس رایگان است این بخش به بخش فنی سئو در صفحه می پردازد ، بنابراین می توانید بر روی بهترین مواردی که هستید ، تمرکز کنید و به تولید محتوا بپردازید.

در این آموزش سئو Yoast, من شما را از طریق فرآیند ساده نصب و تنظیم SEO WordPress توسط افزونه Yoast راهنمایی می کنم.

غالباً از من سؤال می شود که بهترین و تنظیمات پیشنهادی برای Yoast چیست. این مراحل دقیق و تنظیمات پیکربندی من در هر وب سایت من ایجاد می کنم. بنابراین ، اگر آماده هستید ، اجازه دهید غرق شوید.

Contents

Yoast SEO چیست

افزونه وردپرس جستجوگر SEO

Yoast SEO یک افزونه وردپرس رایگان است ایجاد شده توسط Joost De Valk که به شما کمک می کند وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید بدون نوشتن یک خط کد.

این افزونه دارای 5+ میلیون نصب ، رتبه بندی پنج ستاره است و همه چیز را از تولید ابرداده سایت شما ، نقشه سایت XML ، سوابق نان گرفته تا مدیریت تغییر مسیرها مدیریت می کند.

به طور خلاصه ، Yoast SEO را برای همه ساده و آسان می کند.

این امر نه تنها به شما در بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو مانند Google کمک می کند بلکه به شما در بهبود کیفیت محتوای سایت کمک می کند.

Yoast SEO یک راه حل کامل است. و بدون SEO Yoast ، برای بهینه سازی کامل سایت خود برای موتورهای جستجو ، باید بیش از دهها پلاگین نصب کنید..

افزونه Yoast SEO را نصب می کنید

نصب افزونه فرایندی بسیار آسان است و بیش از یک دقیقه طول نمی کشد.

ابتدا وارد داشبورد سایت وردپرس خود شوید. اکنون به Plugins بروید -> جدید اضافه کن:

افزونه جدید اضافه کنید

اکنون ، از کادر جستجو برای جستجوی “Yoast SEO” استفاده کنید:

جستجو برای SEO Yoast

برای شروع مراحل نصب بر روی دکمه نصب روی اولین نتیجه کلیک کنید:

افزونه yoast seo را نصب کنید

پس از نصب افزونه ، روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا افزونه فعال شود:

افزونه yoast seo را فعال کنید

خودشه.

شما به تازگی افزونه Yoast SEO را در سایت وردپرس خود نصب کرده اید. بله!

اکنون که آن را در سایت خود نصب کردید ، می توانیم شروع به تنظیم آن کنیم.

در بخش های بعدی به تفصیل تنظیم قسمت های افزونه SEO می پردازم.

داشبورد SEO Yoast

پس از نصب افزونه ، یک مورد از فهرست جدید را در نوار کناری مدیر وردپرس خود مشاهده خواهید کرد:

منو جستجوگر yoast

برای شروع فرایند راه اندازی ، روی گزینه منوی SEO در Admin Sidebar خود کلیک کنید. شما را به داشبورد SEO Yoast می برد:

داشبورد پلاگین yoast seo

در صفحه داشبورد افزونه Yoast SEO ، دو جعبه مشاهده خواهید کرد:

اعلان های yoast

مورد اول هشدار دادن به شما در مورد مشکلات SEO است. اگر افزونه مشکلی با SEO سایت شما پیدا کند ، در این کادر نشان داده می شود.

کادر دوم برای اعلان ها است. این اعلان ها به شما در پیکربندی بهتر افزونه کمک می کند.

پیکربندی اولیه افزونه Yoast SEO

قبل از اینکه بتوانم به تنظیمات پیشرفته این افزونه شیرجه بزنیم ، باید گزینه های اصلی را پیکربندی کنیم. در این بخش از آموزش شما را از طریق تمام زبانه های داشبورد Yoast SEO راهنمایی می کنم.

داشبورد دارای 3 زبانه است:

زبانه های افزونه yoast

برگه ویژگی های Yoast

این برگه شامل 8 ویژگی است (که می توانید آنها را روشن یا خاموش کنید):

ویژگی های yoast

 1. تجزیه و تحلیل SEO: تجزیه و تحلیل SEO پیشنهادهایی را برای بهبود سئو متن شما ارائه می دهد.
 2. تجزیه و تحلیل خوانایی: تجزیه و تحلیل خوانایی برای بهبود ساختار و سبک متن شما پیشنهاداتی را ارائه می دهد. شما می خواهید این کار را ادامه دهید. این در هنگام بهبود کیفیت مطالب شما به خیلی کمک می کند.
 3. محتوای سنگ بنای: ویژگی محتوای گوشه سنگی به شما امکان می دهد تا محتوای وب سایت سنگی را در وب سایت خود علامت گذاری و فیلتر کنید. اگر می خواهید محتوای سنگ بنای سنگی را علامت گذاری و فیلتر کنید (اطلاعات بیشتر در مورد آن در بخش بعدی) ، باید این گزینه را فعال کنید
 4. پیشخوان پیوند متن: Yoast SEO برای ارائه پیشنهادات بهتری برای متون کلمات کلیدی کلیدی باید تمام پیوندهای عمومی را در وب سایت شما حساب کند.
 5. نقشه سایت XML: نقشه های XML را که Yoast SEO ایجاد می کند فعال کنید (اطلاعات بیشتر در مورد نقشه های XML در زیر).
 6. ادغام Ryte: اگر سایت شما هنوز توسط موتورهای جستجو قابل نمایه نیست ، Ryte هفتگی بررسی خواهد کرد و اگر این مورد نبود ، SEO SEO به شما اطلاع می دهد.
 7. منوی نوار سرپرست: منو را به نوار سرپرست با کلید های میانبر مفید به تنظیمات جستجوگرها Yoast و ابزار تحقیق در مورد کلید واژه اضافه می کند.
 8. امنیت: تنظیمات پیشرفته ای برای نویسندگان وجود ندارد: بخش پیشرفته جعبه متا Yoast SEO این امکان را به کاربر می دهد تا پست ها را از نتایج جستجو حذف کرده یا عرفی را تغییر دهد. اینها کارهایی هستند که شما ممکن است بخواهید هیچ نویسنده ای از آنها نباشد. به همین دلیل به طور پیش فرض فقط ویراستاران و سرپرستان می توانند این کار را انجام دهند. تنظیم “خاموش” به همه کاربران امکان تغییر این تنظیمات را می دهد.

با کلیک روی علامت سؤال اطلاعات بیشتری در مورد این ویژگی به دست می آورید. اگر مبتدی سئو هستید ، بنابراین توصیه می کنم همه این گزینه ها را فعال کنید.

ابزارهای مدیر وب Yoast

تب ابزارهای وب مستر yoast

این برگه به ​​شما کمک می کند تا به راحتی مالکیت وب سایت خود را با Google و سایر ابزارهای جستجوگر Webmaster Tools تأیید کنید. این ویژگی یک برچسب تأیید صحت را در صفحه اصلی شما اضافه می کند. پیوندهای مربوط به ابزارهای مختلف وب مستر را دنبال کنید و برای دریافت کد تأیید به دنبال دستورالعمل روش تأیید برچسب متا باشید.

ابزارهای وب مستر چیست؟?

همه موتورهای اصلی جستجو ابزارهای رایگان را برای صاحبان وب سایت ارائه می دهند تا به جستجوی داده های جستجوی وب سایت خود بپردازند. به عنوان Google Analytics اما برای جستجو فکر کنید.

من در قسمت بعدی نحوه تأیید سایت خود را با استفاده از این برگه توضیح خواهم داد. اگر سایت خود را با ابزارهای Webmaster مورد استفاده خود تأیید کرده اید ، می توانید این جزئیات را خالی بگذارید. تأیید فقط یک فرآیند یک زمانه است.

استفاده از جادوگر پیکربندی (اختیاری)

جادوگر پیکربندی Yoast ساده ترین راه برای پیکربندی افزونه است. وقتی از جادوگر پیکربندی استفاده می کنید ، مجموعه ای از سؤالات ساده از شما سؤال می شود که به طور خودکار افزونه را برای شما پیکربندی می کند.

اگرچه بهترین راه برای پیکربندی افزونه نیست زیرا به شما امکان تغییر همه تنظیمات را نمی دهد ، این ساده ترین راه است. بنابراین ، اگر شما علاقه ای به کثیف شدن دست های خود ندارید ، این راه حل است.

برای استفاده از جادوگر پیکربندی ، منوی SEO را از نوار کناری مدیر داشبورد وردپرس خود انتخاب کنید. اکنون ، به برگه General بروید و روی دکمه “باز کردن جادوگر تنظیمات” کلیک کنید:

جادوگر پیکربندی yoast

صفحه خوش آمدید

اکنون صفحه خوش آمدید جادوگر پیکربندی را مشاهده خواهید کرد. برای شروع جادوگر پیکربندی ، روی دکمه پیکربندی بنفش کلیک کنید:

جادوگر yoast

گام 2

اکنون ، تولید را به عنوان محیط انتخاب کنید زیرا این یک سایت زنده است:

تنظیمات yoast

مرحله 3

حال در مرحله 3 باید نوع سایت را انتخاب کنید.

نوع سایتی را انتخاب کنید که مناسب سایت شما باشد. این به Yoast SEO کمک می کند تنظیمات مربوط به نوع سایت خود را بهتر پیکربندی کند:

تنظیمات مرحله 3

مرحله 4

در مرحله 4 ، وب سایت خود را در مورد یک شرکت یا یک شخص انتخاب کنید.

اگر یک سایت شخصی را اداره می کنید ، شخص را انتخاب کنید. پس از آن ، نام خود یا شرکت خود را وارد کنید و روی دکمه بعدی کلیک کنید:

تنظیمات مرحله 4

مرحله 5

اکنون ، پروفایل های اجتماعی در مرحله 5 اختیاری است ، بنابراین اگر نمی خواهید پروفایل های اجتماعی خود را به وبلاگ خود پیوند دهید ، می توانید آنها را خالی بگذارید:

پروفایل های اجتماعی yoast

مرحله 6

در مرحله 6 ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که انواع پست هایی را که می خواهید برای Google قابل مشاهده باشد انتخاب کنید (نه کاربران.) شما می خواهید پست ها و صفحات را قابل مشاهده بگذارید.

قابلیت مشاهده نوع پست رسانه را به Hidden تبدیل کنید ، مگر اینکه بدانید که چه کاری انجام می دهید:

دید پست yoast

مرحله 7

اکنون ، در این مرحله Yes را انتخاب کنید اگر سایت شما دارای چندین نویسنده باشد. اگر یک سایت شخصی است ، گزینه No را به عنوان پاسخ انتخاب کنید:

نویسندگان جوان

مرحله 8 (اختیاری)

اگر علاقه دارید Yoast SEO را به کنسول جستجوی Google متصل کنید ، روی دکمه دریافت گواهینامه کد کلیک کنید:

کنسول جستجوی گوگل yoast

پس از انجام این کار ، یک پنجره باز می شود و از شما درخواست اجازه می دهد تا Yoast SEO به داده های کنسول جستجو شما دسترسی داشته باشد.

بعد از اینکه مجوزها را گرفتید ، یک کادر ورودی با یک کد را مشاهده خواهید کرد ، آن را کپی کرده و آن را در کادر زیر دکمه بزرگ مجوز بنفش قرار دهید و بر روی تأیید اعتبار کلیک کنید.

مرحله 9

اکنون تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که نام وب سایت خود را وارد کنید و سپس یک جداکننده عنوان انتخاب کنید. جداکننده عنوان شما انتخاب می کنید به طور پیش فرض استفاده می شود:

جداکننده عنوان yoast

مرحله 12

مرحله 10 و 11 اختیاری است. فقط آنها را بکشید و سپس دکمه Close را در مرحله 12 فشار دهید تا جادوگر پیکربندی را ببندید:

افزونه جستجوگر yoast

تأیید ابزار وب مستر با کنسول جستجوی Google

هنگام ثبت نام در کنسول جستجوی Google ، از شما خواسته می شود مالکیت وب سایت خود را تأیید کنید. تأیید وب سایت شما اگر توسعه دهنده وب نباشید می تواند کار دشواری باشد.

اما با استفاده از SEO Yoast می توانید فقط در چند ثانیه این کار را انجام دهید.

در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

وقتی وارد کنسول جستجوی Google می شوید و اولین سایت خود را اضافه می کنید ، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

تأیید جستجو yoast

اکنون برای دیدن کد تأیید HTML روش تگ HTML را انتخاب کنید.

در کد HTML که مشاهده خواهید کرد ، متن به نقل از بعد از “محتوا =” کد تأیید شماست:

تأیید برچسب HTML yoast

قسمت جسورانه در مثال زیر کد HTML جایی است که کد شما در آن قرار خواهد گرفت:

کد شما“/>

کد تأیید را کپی کنید. در مرحله بعدی به آن احتیاج خواهیم داشت.

اکنون ، برای تکمیل مراحل تأیید ، به داشبورد Yoast SEO در وب سایت خود بروید و برگه Webmaster Tools را انتخاب کنید:

تب ابزارهای وب مستر yoast

اکنون ، کد تأیید خود را در کادر ورودی کنار پیوند “جستجوی Google کنسول:” بچسبانید و روی گزینه Save Changes کلیک کنید.

پس از ذخیره کد خود ، بر روی دکمه تأیید در صفحه تأیید کنسول جستجوی Google کلیک کنید:

تأیید gsc yoast

اگر خطایی را مشاهده کردید که گوگل نمی تواند تأیید کند کد در سایت شماست ، در عرض چند ثانیه دوباره امتحان کنید. بعضی اوقات تغییرات ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

پیکربندی عناوین صفحه و توضیحات متا

خود WordPress هنگام ویرایش عنوان و برچسب های متا صفحات و پست های شما عملکرد زیادی ارائه نمی دهد.

Yoast SEO کنترل زیادی را در مورد عنوان و متا تمام صفحات وب سایت شما فراهم می کند.

در این بخش شما را با پیکربندی تنظیمات سایت و تنظیمات برچسب های متا در سایت راهنمایی می کنم.

این تنظیمات فقط به صورت پیش فرض عمل می کند و شما قادر خواهید بود آنها را از ویرایشگر پست / صفحه نادیده بگیرید.

برای پیکربندی تنظیمات گسترده سایت عنوان و تنظیمات برچسب ، به حرکت کنید SEO SEO > ظاهر را جستجو کنید.

در صفحه تنظیمات تنظیمات جستجوی ظاهر ، 7 برگه مختلف را مشاهده خواهید کرد:

برگه ظاهر جستجو yoast

در زیرمجموعه های زیر ، شما را از طریق همه این برگه ها راهنمایی می کنم.

تنظیمات عنوان کل سایت

اولین برگه تنظیمات جستجوی ظاهر ، به طور کلی ، فقط شامل 3 گزینه است:

تنظیمات عنوان صفحه

گزینه اول به افزونه اجازه می دهد تا برچسب های عنوان مورد نظر خود را بازنویسی کند. شما فقط می توانید این گزینه را فعال کنید اگر Yoast SEO از شما بخواهد.

اگر Yoast SEO مشکلی در برچسب عنوان Theme شما تشخیص دهد ، از شما می خواهد که این گزینه را روشن کنید.

گزینه دوم به شما امکان می دهد جداکننده عنوان پیش فرض را انتخاب کنید. جداکننده ای که انتخاب می کنید بصورت پیش فرض استفاده خواهد شد مگر اینکه آنرا در ویرایشگر پست / صفحه نادیده بگیرید.

Dash ، اولین گزینه ، چیزی است که من توصیه و استفاده می کنم.

ویرایش عنوان صفحه

برگه دوم تنظیمات جستجوی ظاهر ، صفحه اصلی ، حاوی دو جعبه ورودی است:

تنظیمات جستجوگر صفحه اصلی yoast

مورد اول به شما امکان می دهد یک الگوی عنوان را برای صفحه اصلی انتخاب کنید. اگر نمی دانید که چگونه یک الگوی عنوان در Yoast SEO کار می کند ، توصیه می کنم آن را به گزینه پیش فرض رها کنید.

مورد دوم به شما امکان می دهد توضیحات متا را برای صفحه اصلی وب سایت خود انتخاب کنید. وقتی افراد صفحه اصلی وب سایت شما را در نتایج جستجو می بینند ، این توضیحات را مشاهده می کنند.

نمودار دانش

این داده ها به عنوان ابرداده در سایت شما نشان داده شده اند. قرار است در نمودار دانش Google نمایش داده شود. شما می توانید یک شرکت یا یک شخص باشید.

تنظیمات توصیه شده برای انواع ارسال

اکنون ، تب دوم تنظیمات Search Appearance ، انواع محتوا ، به شما امکان می دهد تنظیمات پیش فرض برای همه انواع ارسال در وب سایت خود را پیکربندی کنید.

در این برگه می توانید یک الگوی پیش فرض عنوان ، الگوی توضیحات متا و سایر تنظیمات متا را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید ، همیشه می توانید این تنظیمات را از ویرایشگر پست / صفحه رد کنید.

در این برگه ، سه بخش را مشاهده می کنید:

تنظیمات نوع ارسال پست

همه این نوع پستها دارای پنج گزینه مشابه هستند. در اینجا تنظیمات پیشنهادی ما وجود دارد:

 1. الگوی عنوان: قالب عنوان اطمینان حاصل می کند که هنگام نوشتن عناوین لازم نیست از ابتدا شروع کنید. مگر اینکه بدانید چه کاری انجام می دهید ، باید این کار را به حالت پیش فرض واگذار کنید.
 2. الگوی توضیحات متا: این همان الگوی عنوان است. نوشتن توضیحات متا و یک عنوان زمان می برد. اگر بیشتر عناوین پست ها یا توضیحات متا مشابه هستند ، می توانید یک الگوی پیش فرض برای همه پست های خود تنظیم کنید. اکنون می توانید آن را خالی بگذارید.
 3. روبات های متا: این یک گزینه مهم است. شما می توانید شاخص یا noindex را به عنوان تنظیم انتخاب کنید. وقتی آن را روی noindex تنظیم کنید ، موتورهای جستجو این صفحه را فهرست نمی کنند و آن را در نتایج جستجو نمایش نمی دهند. توصیه می کنم که پست ها و صفحات را برای فهرست بندی تنظیم کنید و رسانه ها را برای noindex تنظیم کنید. وردپرس به طور پیش فرض ، یک صفحه جداگانه برای همه رسانه ها (تصاویر ، فیلم ها و غیره) که در سایت خود بارگذاری می کنید ایجاد می کند. اگر رسانه را برای فهرست بندی تنظیم کنید ، Google تمام صفحات رسانه شما را فهرست بندی می کند. بنابراین ، مگر اینکه بدانید که چه کاری انجام می دهید ، رسانه ها را به سمت noindex تنظیم کنید.
 4. تاریخ در پیش نمایش Snippet: اگر پست های شما تاریخ انتشار آنها را نشان می دهد ، در برخی موارد ، ممکن است Google نتایج انتشار را در زیر عنوان در نتایج جستجو نشان دهد. Yoast SEO یک شبیه سازی (به نام Meta Box) را ارائه می دهد که چه چیزی را برای نتایج و صفحات شما در نتایج جستجو مشاهده می کنید. این گزینه تاریخ انتشار را در زیر عنوان در شبیه سازی نشان می دهد. این گزینه واقعاً تغییری ایجاد نمی کند. من توصیه می کنم آن را تنظیم کنید تا مخفی شود.
 5. جعبه متا SEO Yoast: این یکی از مفیدترین ویژگی های SEO Yoast است. افزونه جعبه ای به نام Yoast SEO Meta Box را در زیر ویرایشگر صفحه و صفحه نمایش می دهد. این Meta Box یک شبیه سازی از قطعه موتور جستجوی پست شما را نشان می دهد و ده ها گزینه برای بهبود محتوای شما و سئو در صفحه ارائه می دهد. اگر می خواهید از تمام مزایای SEO SEO استفاده کنید ، می توانید آن را برای انواع مختلف پست تنظیم کنید.

تنظیمات پیشنهادی برای طبقه بندی ها

اکنون ، تب چهارم تنظیمات جستجوی ظاهر ، طبقه بندی ، به شما امکان می دهد عنوان پیش فرض و تنظیمات متا را برای دسته ها ، برچسب ها و قالب ارسال تنظیم کنید:

تنظیمات برچسب دسته های قدیمی

توصیه می کنم که گزینه Meta Robots را برای noindex برای دسته بندی ها و برچسب ها تنظیم کنید. زیرا این بایگانی ها می توانند باعث ایجاد محتوای تکراری در وب سایت شما شوند.

من همچنین توصیه می کنم بایگانی های مبتنی بر قالب را غیرفعال کنید:

تنظیمات قالب ارسال yoast

Yoast SEO از صفحات دسته بندی و برچسب ها از الگوی عنوان و الگوی توضیحات متا استفاده خواهد کرد. شما می توانید الگوی توصیف متا را خالی بگذارید زیرا ما به موتورهای جستجو اجازه نمی دهیم این دو صفحه را فهرست بندی کنند.

تنظیمات پیشنهادی برای بایگانی

برگه بایگانی تنظیمات جستجو ظاهر فقط چهار گزینه دارد.

توصیه می کنم اگر فقط یک نویسنده مجزا دارید بایگانی های نویسنده را غیرفعال کنید:

yoast بایگانی نویسنده را غیرفعال کنید

اگر وبلاگ شما دارای چندین نویسنده است و تصمیم دارید که بایگانی نویسنده را فعال کنید ، مطمئن شوید که تنظیمات متا روبات ها را بر روی noindex درست مانند کاری که با دسته بندی ها و برچسب ها انجام داده اید تنظیم کرده است:

نویسندگان noindex yoast

با این کار اطمینان حاصل می شود که Google صفحات نویسنده شما را که به محتوای تکراری منجر شود ، فهرست نمی کند.

حال ، برای بایگانی تاریخ ، توصیه می کنم که آنها را غیرفعال کنید زیرا ممکن است منجر به موتورهای جستجو شود که آن صفحات را به عنوان محتوای تکراری مشاهده می کنند:

yoast بایگانی ها را غیرفعال کنید

اگر به دلایلی می خواهید بایگانی تاریخ را درست مانند بایگانی نویسندگان فعال کنید ، مطمئن شوید که تنظیمات متا را برای noindex تنظیم کرده اید تا از تکرار مطالب در سایت خود جلوگیری کنید.

توصیه می کنم دو گزینه آخر یعنی صفحات جستجو و 404 عنوان عنوان الگو را به حالت پیش فرض بگذارید:

قالب 404 yoast

تنظیمات پیشنهادی برای متا گسترده سایت

تنظیمات متا sitewide yoast

اکنون ، در برگه تنظیمات سایت Wide meta ، توصیه می کنم Subpages of Archives را برای فهرست بندی تنظیم کنید ، زیرا ما می خواهیم موتورهای جستجوگرها فهرست زیرمجموعه های بایگانی را که ما فعال کرده ایم ، ایندکس کنند..

مهم: این کار را روی noindex تنظیم نکنید حتی اگر همه بایگانی ها از جمله برچسب ها و دسته ها غیرفعال باشند. زیرا وقتی این کار را انجام می دهید ، Yoast SEO همچنین صفحات زیر بایگانی اصلی وبلاگ شما را بر روی noindex تنظیم می کند.

در انتهای صفحه گزینه ای با عنوان “از برچسب های کلمات متا استفاده می کنید؟” توصیه می کنم این گزینه را غیرفعال کنید زیرا دیگر فایده ای ندارد.

کنسول جستجو Yoast

در این بخش خطاهای خزیدن (404 خطا / صفحه شکسته در سایت شما) به شما نشان داده می شود ، بنابراین می توانید آنها را به صفحه صحیح در سایت خود هدایت کنید.

کنسول جستجو yoast

برای اتصال و بازیابی مشکلات خزیدن ، باید وب سایت خود را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید. در اینجا مقاله ای درباره نحوه اتصال به کنسول جستجوی Google آورده شده است.

فعال کردن رسانه های اجتماعی

اکنون که تنظیمات جستجوی ظاهر را پوشش داده ام ، شما را از طریق تنظیمات رسانه اجتماعی راهنمایی می کنم. صفحه تنظیمات اجتماعی در زیر منوی سئو در نوار کناری سرپرست قرار دارد.

پنج صفحه در تنظیمات اجتماعی وجود دارد:

تنظیمات اجتماعی yoast

حساب ها

حساب های اجتماعی yoast

پروفایل های رسانه های اجتماعی در این برگه به ​​موتورهای جستجو اجازه می دهد بدانند که پروفایل های اجتماعی با سایت شما در ارتباط هستند.

تمام URL های نمایه رسانه های اجتماعی شرکت خود را پر کنید. اگر سایتی شخصی را اداره می کنید ، به URL های شخصی خود پیوند دهید.

فیس بوک

تنظیمات فیس بوک yoast

تب Facebook به شما امکان می دهد داده های متا Open Graph را برای سایت خود تنظیم کنید.

شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک از داده های متا Open Graph برای درک بهتر محتوای شما استفاده می کنند. توصیه می کنم این کار را فعال کنید.

Yoast SEO به شما امکان می دهد برای صفحاتی که هیچ تصویری ندارند تصویری پیش فرض را انتخاب کنید. این تصویری است که وقتی شخصی پیوند را به اشتراک می گذارد ، نمایش داده می شود.

شما همیشه می توانید این گزینه را از جعبه ویرایشگر جستجوگر صفحه / صفحه Yoast SEO Meta رد کنید.

بخش Facebook Insights and Admins این برگه برای کاربران پیشرفته است و به شما توصیه می کنم فعلاً از آن استفاده کنید.

توییتر

تنظیمات توییتر yoast

توییتر پیوندها را به عنوان کارت در هنگام اشتراک گذاری بر روی سیستم عامل نمایش می دهد. این برگه به ​​شما امکان می دهد تنظیمات پیش فرض داده های متا کارت توییتر را پیکربندی کنید.

توصیه می کنم این کار را فعال کنید.

گزینه دوم در این برگه نوع پیش فرض کارت است. اگر می خواهید توییتر یک تصویر برجسته را در کارت پیوند خود نشان دهد ، خلاصه را با یک تصویر بزرگ انتخاب کنید.

پینترست

تنظیمات pinterest yoast

این برگه به ​​شما کمک می کند تا سایت خود را با Pinterest تأیید کنید.

برای تأیید سایت خود با Pinterest ، این آموزش را در Pinterest دنبال کنید و سپس کد تأیید را در قسمت این برگه وارد کنید.

گوگل+

تنظیمات yoast google plus

اگر URL صفحه Google Plus خود را در این برگه وارد کرده و سپس پیوندی را به صفحه خود در صفحه Google Plus خود اضافه کنید ، گوگل قادر خواهد بود بداند که این دو به یکدیگر متصل هستند.

نقشه سایت XML با SEO Yoast

XML نقشه سایت به خزندگان موتور جستجو کمک می کند تا سایت شما را بهتر بشناسند. داشتن نقشه سایت XML در سایت شما اطمینان می دهد موتورهای جستجو قادر به یافتن و خزیدن محتوای شما هستند.

Yoast SEO تولید نقشه های XML را بسیار آسان می کند.

در داشبورد در زیر تب ویژگی ها گزینه ای را برای فعال / غیرفعال کردن عملکرد نقشه سایت مشاهده خواهید کرد. توصیه می کنم این کار را فعال کنید مگر اینکه بخواهید از افزونه دیگری برای تولید نقشه های XML استفاده کنید:

نقشه های xo yoast

پیکربندی تنظیمات خرده نان و خوراک RSS (پیشرفته)

اکنون تنظیمات پیشرفته SEO Yoast را پیکربندی خواهیم کرد.

Breadcrumbs (اختیاری)

اگر می خواهید ناوبری نان سنگی را در بالای مقالات خود به نمایش بگذارید ، می خواهید این تنظیم را فعال کنید.

تنظیمات آرد سوخاری

که در ظاهر را جستجو کنید > پودرهای سوخاری, گزینه های زیر را مشاهده خواهید کرد:

آرد سوخاری

در اینجا تنظیماتی که من برای خرده نان ها توصیه می کنم:

 • جداکننده بین سوخاری های نان: این نماد یا متنی است که از خرده نان ها استفاده می شود. آن را به صورت پیش فرض بگذارید.
 • متن لنگر برای خانه: من توصیه می کنم که این مورد را به طور پیش فرض ، صفحه اصلی بگذارید. اما اگر می خواهید ، آن را به نام وبلاگ خود یا هر چیز دیگری تغییر دهید.
 • پیشوند مسیر Breadcrumb: این متنی است که پیش از پیمایش پیمانه نان پیشوند خواهد شد. من توصیه می کنم که آن را خالی بگذارید.
 • پیشوند برای بایگانی سوخاری: شما می خواهید از پیشوند برای آردهای صفحه آرشیو استفاده کنید. من توصیه می کنم که آن را به طور پیش فرض رها کنید.
 • پیشوند صفحه جستجو به شما امکان می دهد پیشوندی را در قسمت جستجوی آرد صفحه اضافه کنید.
 • صفحه نان برای 404 صفحه: این قسمت اصلی است که در صفحات خطای 404 شما نمایش داده می شود.
 • نمایش صفحه وبلاگ (اختیاری): این گزینه را فقط در صورت استفاده از صفحه خانگی و وبلاگ سفارشی مشاهده خواهید کرد. توصیه می کنم این تنظیم را فعال کنید.
 • صفحه آخر Bold: توصیه می کنم این کار را به طور منظم تنظیم کنید.

اکنون در انتهای صفحه از شما خواسته می شود تاکسونومی را برای نمایش در خرده فروشی های پست ها انتخاب کنید. من توصیه می کنم که طبقه را به عنوان طبقه بندی انتخاب کنید مگر اینکه بدانید چه می کنید.

توجه داشته باشید: خرده نان توسط همه تم ها پشتیبانی نمی شود. شاید لازم باشد کدی را که امکان تهیه خرده نان را فراهم می کند به صورت دستی اضافه کنید. این مقاله را برای راهنمایی بخوانید.

RSS

تنظیمات خوراک rss

گزینه های زیر برگه RSS به شما امکان می دهند قبل و بعد از هر پست ، مطالب را در فید قرار دهید. این کاملاً فنی است و توصیه نمی کنم این تنظیمات را تغییر دهید مگر اینکه واقعاً بدانید که چه کاری انجام می دهید.

با استفاده از ویرایشگر Bulk & ابزارهای دیگر

Yoast SEO با برخی از ابزارهای بسیار جذاب داخلی سئو همراه است:

ویرایشگر فله yoast

Yoast SEO سه ابزار داخلی زیر را در زیر ارائه می دهد سئو > ابزارها در نوار کناری سرپرست:

واردات و صادرات

این ابزار به شما کمک می کند تا تنظیمات SEO Yoast را وارد و صادر کنید. همچنین به شما امکان می دهد تنظیمات را از سایر افزونه های SEO وارد کنید.

صادرات واردات yoast

ویرایشگر پرونده

ویرایشگر پرونده به شما امکان می دهد تا تغییرات را ایجاد کرده و محتوا را در پرونده robots.txt و .htaccess خود ویرایش کنید. همچنین این امکان را به شما می دهد که اگر قبلاً آن را ندارید ، یک پرونده robots.txt ایجاد کنید.

ویرایشگر پرونده yoast

ویرایشگر فله

این ابزار به شما کمک می کند تا عنوان صفحه و توضیحات چندین پست و صفحه را یکجا ویرایش گسترده کنید. به جای اینکه همه پست های خود را یک به یک طی کنید ، می توانید از این ابزار استفاده کنید.

ابزارهای فله ای

اضافی های Yoast (Go Premium)

در حالی که SEO Yoast به صورت رایگان در دسترس است ، نسخه برتر آن موجود است که حتی بیشتر ، ویژگی ها و پشتیبانی برتر را ارائه می دهد.

حق بیمه جستجوگر yoast

Yoast SEO Premium سالانه 89 دلار است و اگر تصمیم دارید که به حق بیمه Yoast SEO ارتقا دهید این یکی از بسیاری از ویژگی های اضافی است که به دست می آورید:

مدیر تغییر مسیر

تغییر مسیرهای تبلیغاتی yoast premium

مدیر تغییر مسیر ابزاری مفید است که به شما در ایجاد تغییر مسیرها در وب سایت کمک می کند.

موارد زیادی وجود دارد که شما نیاز به ایجاد تغییر مسیر دارید. به عنوان مثال ، ممکن است لازم باشد شما یک صفحه قدیمی یا شکسته را به صفحه جدید تغییر دهید.

چندین کلمه کلیدی تمرکز

کلمات کلیدی با تمرکز حق بیمه yoast

نسخه رایگان SEO Yoast فقط به شما امکان می دهد یک کلمه کلیدی Focus را انتخاب کنید. اما با نسخه برتر ، می توانید چندین کلید واژه Focus را انتخاب کنید.

این به شما امکان می دهد شانس هدف قرار دادن چندین کلمه کلیدی با محتوای خود را افزایش دهید.

پیش نمایش های اجتماعی

پیش نمایش اجتماعی حق بیمه yoast

Yoast SEO یک جعبه متا را درست زیر ویرایشگر پست نمایش می دهد. این متا جعبه شبیه سازی از آنچه صفحه شما ممکن است در نتایج جستجو به نظر برسد را نشان می دهد.

درست مانند آن شبیه سازی از جستجوی نتیجه نتیجه ، حق بیمه Yoast SEO به شما امکان می دهد شبیه سازی آنچه در پست های شما ممکن است هنگام اشتراک در Facebook و Twitter به نظر برسد را ببینید.

بهینه سازی مطالب و صفحه جستجوگرها با Yoast

کادر پیش نمایش که درست در زیر ویرایشگر پست ظاهر می شود به شما کمک می کند تا خوانایی مطالب خود و SEO OnPage را بهبود بخشید.

این یکی از بهترین ویژگی هایی است که Yoast SEO برای ارائه دارد.

این دستورالعمل های ساده را برای کمک به شما در بهینه سازی محتوای خود برای خوانندگان و موتورهای جستجو ارائه می دهد.

جعبه متا جستجوگر yoast

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، دو تب وجود دارد ، برگه خوانایی و برگه تجزیه و تحلیل کلید واژه.

من هر دو مورد را در زیر بخش های زیر مشاهده می کنم.

بهبود خوانایی محتوا با Yoast

تجزیه و تحلیل خوانایی yoast

برگه تحلیل قابلیت خواندن جعبه متا جعبه Yoast SEO به شما در بهبود خوانایی مطالب کمک می کند.

هر بار که تغییراتی در محتوای خود ایجاد کنید ، Yoast پست را مجدداً تجزیه می کند و پیشنهادات بهبود خوانایی را به شما نمایش می دهد. همچنین به مقاله شما نمره خوانایی می دهد. نمره به عنوان نوری در زبانه خوانایی نمایش داده می شود.

اگر چراغ سبز است ، پس مقاله شما خوب است اما اگر قرمز باشد ، باید روی آن کار کنید.

وقتی سعی می کنید خوانایی مطالب خود را بهبود بخشید ، سعی نکنید کمال گرا باشید. حتی اگر نمره شما خوب باشد (نارنجی) ، شما یک کار عالی انجام داده اید.

آنچه مهمتر از یک نمره خوانایی کامل است این است که شما در واقع محتوای خود را منتشر می کنید. و اگر قبل از انتشار پستی سعی می کنید کمال گرا باشید ، ممکن است هرگز به مرحله آخر انتشار مطلب نرسید.

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی با SEO Yoast (کلمات کلیدی تمرکز)

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی yoast

آنالایزر کلمات کلیدی Yoast SEO یکی از بهترین ویژگی های آن است.

این کمک می کند تا شانس مقاله خود را برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب بهبود ببخشید.

برای استفاده از آنالایزر کلمه کلیدی ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که یک کلید واژه هدف را در کادر Focus Keyword در برگه تجزیه و تحلیل کلید واژه ها وارد کنید:

کلمات کلیدی فوکوس

پس از انجام این کار ، Yoast شروع به نمایش پیشنهادات ساده برای کمک به شما در بهبود SEO OnPage می کند:

پیشنهادات کلمات کلیدی yoast

حالا ، یک بار دیگر ، درست مثل نمره خوانایی ، سعی نکنید کمال گرا باشید. فقط مطمئن شوید که پست شما از نظر SEO OnPage خوب است (نارنجی).

نتیجه

امیدوارم این مقاله به شما در نصب و راه اندازی افزونه Yoast SEO WordPress در سایت کمک کند. این فرآیند دقیقی است که من هنگام تنظیم این افزونه در سایت هایم استفاده می کنم.

اگر این مقاله به شما کمک کرده است ، لطفاً نظر خود را بگذارید و به من بگویید که شما چه فکر می کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map