Sprievodca pre začiatočníkov k presmerovaniu

Ak niekto opustí váš web bez toho, aby si niečo kúpil, stratíte peniaze. Aj keď smerujete návštevnosť svojho blogu prostredníctvom bezplatného prenosu SEO, strácate čas a zdroje, ktoré ste strávili pokusom získať tento prenos zadarmo. Nemusí to však tak byť.


Pretože existuje spôsob, ako vytlačiť vyššiu návratnosť investícií od každej osoby, ktorá navštívi váš web.

Táto magická metóda na dosiahnutie vyššej návratnosti investícií sa nazýva presmerovanie.

Sprievodca pre začiatočníkov k presmerovaniu

Čo je to presmerovanie?

Keď osoba navštívi vaše webové stránky a odíde bez prihlásenia na odber vášho zoznamu e-mailov alebo nákupu niečoho, je pravdepodobné, že sa táto osoba nikdy nevráti na vaše webové stránky.

Ak 1 000 ľudí opustí váš web každý mesiac bez toho, aby podnikli nejaké kroky, strácate aspoň 1 000 EUR, ak vás získanie týchto návštevníkov stojí 1 USD na návštevníka.

Zacielenie existuje už veľmi dlho, ale väčšina firiem ho nevyužíva. Môže vám to pomôcť zdvojnásobiť svoju predplatiteľskú základňu, zvýšiť predaj a predať viac tovaru svojim existujúcim zákazníkom.

Je to najlepší spôsob vytlačte čo najviac NI od svojich návštevníkov. To vám umožní znova a znova umiestniť svoju značku pred svojich potenciálnych zákazníkov a zákazníkov.

Táto grafika od Retargera to vysvetľuje najlepšie:

čo je presmerovanie

Aj keď grafika hovorí iba o konverzii potenciálnych zákazníkov na zákazníkov, môžete použiť presmerovanie na mnoho vecí:

 • Upsell alebo cross-sell customer.
 • Premeňte jednorazových zákazníkov na opakujúcich sa kupujúcich.
 • Oslovte zákazníkov, ktorí neodpovedajú na e-maily.
 • Propagujte svoj obsah a uistite sa, že vaša značka zostáva na vrchole mysle vašich zákazníkov.
 • Oslovte zákazníkov na iných zariadeniach, ktoré vlastnia.

Cieľ vašej kampane zameranej na presmerovanie sa môže líšiť. Môžete spustiť mnoho rôznych kampaní zameraných na presmerovanie súčasne s rôznymi cieľmi. Ale hlavným cieľom bude vždy zvýšenie NI dostanete na každý dolár, ktorý strávite nákupom návštevníka.

Remarketing vs retargeting?

Možno ste už predtým počuli pojem remarketing, tak čo to je rozdiel medzi remarketingom a presmerovaním?

remarketing vs presmerovanie

Oba výrazy sa často používajú zameniteľne, ale remarketing je stratégia zameraná na opätovné zapojenie zákazníkov prostredníctvom e-mailového marketingu, sociálnych médií a offline aktivít..

Zacielenie je „taktika“ remarketingu a zvyčajne sa zameriava na platené textové a grafické reklamy.

Ako presmerovanie funguje

Ak ste na tom nový spôsob, môže to precítiť ako skutočne zložitý proces. Nemá sa však obávať. Nevyžaduje si rozpočet vo výške miliónov dolárov ani zložitý softvér a nástroje. A nebude trvať roky, kým sa naučíte, ako pomocou presmerovania dosiahnuť väčší predaj.

Je to jednoduchý proces zobrazovanie platených reklám ľuďom, ktorí už navštívili váš web alebo už od vás niečo kúpili.

Existujú dva spôsoby, ako presmerovať ľudí:

1. Zhromažďujte údaje pomocou retargeting Pixel

Každá reklamná platforma, ktorá prichádza s možnosťou retargetovania používateľov, ponúka spôsob zberu údajov pomocou jednoduchej technológie nazývanej retargeting pixel..

Retargeting pixel je jednoducho jedno alebo dvojriadkový kód JavaScript, ktorý umiestnite na svoje webové stránky a ktorý pomáha reklamnej platforme rozpoznať používateľa. Keď platforma rozpozná používateľa, uloží ich podrobnosti do zoznamu zacielení vášho účtu.

Znie to mätúce?

facebook pixel

Tu je príklad, ako Facebook Pixel funguje:

Na svoje webové stránky umiestnite malý kód JavaScript. Tento skript sa načíta pri každej návšteve vašich webových stránok. Tento skript sa potom spojí so servermi Facebooku. Servery sa pokúsia rozpoznať používateľa pomocou adresy IP a súborov cookie.

Ak má osoba, ktorá navštívila vaše webové stránky, účet Facebook a je v tom čase prihlásená na Facebook, Facebook pridá tohto používateľa do vášho zoznamu zacielení. Tento používateľ môžete neskôr znova zacieliť prostredníctvom reklamnej platformy Facebook. Čím viac ľudí navštívi, tým väčší bude váš zoznam zacielení.

Medzi týchto návštevníkov patria aj ľudia, ktorí navštívia váš web aj z iných reklamných platforiem. To vám umožní znova zacieliť používateľov, ktorí videli alebo klikli na vaše reklamy prostredníctvom iných reklamných platforiem.

Ak ešte nemáte na svojom webe nainštalovaný pixel na zacielenie, nainštalujte si ho práve teraz.

2. Zacieľte na svojich zákazníkov na platforme pomocou svojho zoznamu zákazníkov

Ak už máte zoznam zákazníkov, môžete nahrať zoznam ich e-mailových adries na Facebook. Keď to urobíte, Facebook sa pokúsi spojiť účty Facebook s týmito e-mailovými adresami a nájsť svojich zákazníkov, ktorí sú na Facebooku.

vlastné publikum facebooku

Je to vynikajúci spôsob, ako svojich zákazníkov predávať alebo krížovo predávať. Nielen to, že zostavenie zoznamu zameraných na presmerovanie ľudí, ktorí už od vás kúpili, vám pomôže predať viac výrobkov a služieb týmto ľuďom.

Vždy je jednoduchšie predať viac vecí tým istým ľuďom, ako nájsť viac vyhliadok a zmeniť ich na zákazníkov.

Reklamy s presmerovaním môžete propagovať viac svojich produktov svojim existujúcim zákazníkom.

Toto je skvelý príklad reklamy na presmerovanie Facebooku založenej na zozname zákazníkov:

Príklad presmerovania Facebooku

Vyššie uvedené je reklama na nové zacielenie od používateľa DigitalMarketer. Zameriavajú sa na ľudí, ktorí sa zúčastnili premávky & Konverzný samit 2014. Ich zasielanie správ jednoznačne žiada svojich existujúcich zákazníkov, ktorí sa v minulosti zúčastnili na konferencii, aby sa na konferencii zúčastnili znova.

DigitalMarketer každý rok prehodnocuje svojich starých účastníkov.

Najlepšie platformy pre presmerovanie

Tu je prehľad troch najpopulárnejších platforiem pre presmerovanie na trhu: Google AdWords, AdRoll a Facebook.

Nové zacielenie služby Google AdWords

Google každý deň zobrazuje miliardy stránok s výsledkami vyhľadávania. V hornej časti týchto výsledkov vyhľadávania môžete zobraziť svoje reklamy. Viete však, že služba AdWords vám tiež umožňuje zobrazovať reklamy na miliónoch webových stránok tretích strán, ktoré sú súčasťou ich siete?

google remarketing

Pomocou Google AdWords môžete znova zacieliť svojich návštevníkov, potenciálnych zákazníkov a existujúcich zákazníkov na celom webe. Väčšina webových stránok, ktoré získajú milióny návštevníkov, je súčasťou reklamnej siete spoločnosti Google. Môžete zacieliť na ľudí, ktorí navštívia všetky tieto milióny webových stránok.

Aj keď je váš cieľový trh príliš starý alebo príliš starý na to, aby používal Facebook, môžete ich zacieliť na webe na webových stránkach, ktoré pravidelne čítajú alebo navštevujú..

Nielen to, ale môžete tiež presmerovať zákazníkov, ktorí hľadajú vašich konkurentov po návšteve vašich webových stránok, ako to robí SendinBlue:

Príklad presmerovania google adwords

Sieť s reklamami Google má údajne dosah na viac ako 90% používateľov internetu na celom svete. Je to takmer každý, kto používa internet.

Vyskúšajte reklamnú sieť Google, ak chcete znova zacieliť návštevníkov svojich webových stránok a zákazníkov na webe a nielen na jednej platforme, ako je Facebook..

Opätovné zacielenie AdRoll

AdRoll vám umožňuje lepšie zacieliť na potenciálnych zákazníkov pomocou AI. Umožňujú vám zobraziť správnu správu správnej osobe v pravý čas pomocou umelej inteligencie. Ich AI pomáha optimalizovať marketing na viacerých kanáloch vrátane Facebooku, Instagramu, Gmailu a mnohých ďalších platforiem.

Ak hľadáte komplexné riešenie vytvárania reklám, ktoré fungujú bez prílišného pokusu a omylu, AdRoll je spôsob, ako ísť.

Tento obrázok z ich webových stránok najlepšie vysvetľuje, ako ich platforma skutočne funguje:

AdRoll

Namiesto toho, aby vás obmedzovali na vyhľadávanie alebo zobrazovanie, umožňujú vám zobrazovať vaše reklamy potenciálnym zákazníkom kdekoľvek na internete.

Umožňujú vám zacieliť na zákazníkov pomocou oboch Statické a dynamické reklamy. Ak prevádzkujete web elektronického obchodu alebo predávate viac ako niekoľko produktov, dynamické reklamy sa vám budú páčiť. Umožňujú vám zobrazovať reklamy, ktoré súvisia s produktom, ktorý si váš zákazník práve prezeral alebo by vás mohol zaujímať.

Ak napríklad používateľ na vašom webe sledoval hodinky, ktoré predávate, má zmysel zobrazovať im reklamy, ktoré tieto hodinky propagujú, a nie topánky alebo šperky. Pomocou dynamických reklám môžete zobraziť presný produkt, o ktorý sa zaujímate.

AdRoll uvádza, že ich zákazníci zarobia ročne viac ako 240 miliárd dolárov. Pripisujú výsledky svojich klientov schopnosti platformy automaticky optimalizovať a prispôsobovať zobrazované reklamy na základe toho, čo by mohol mať užívateľ na základe predchádzajúceho správania záujem.

Pomocou služby AdRoll môžete automaticky zacieľovať na kohokoľvek, kto cez internet, so správami správ na akomkoľvek zariadení, ktoré používajú, či už ide o ich prenosný počítač, tablet alebo smartphone..

Facebook presmerovanie

Facebook je najväčšou platformou sociálnych médií s používateľmi, medzi ktoré patria tínedžeri do 80 rokov. Ak chcete znova zacieliť svojich zákazníkov na Facebook, musíte si na svoj web najskôr nainštalovať retargeting Pixel. Prípadne môžete nahrať aj zoznam svojich zákazníkov, na ktorých chcete zacieliť.

Facebook priradí e-maily vašich zákazníkov k účtom Facebook. Každý z vašich zákazníkov, ktorí majú Facebook, bude pridaný do vášho zoznamu zacielení. Po ich pridaní do vášho zoznamu zacielení sa neobmedzujete na ich opätovné zacielenie na Facebooku. Môžete ich znova zacieliť na všetkých webových stránkach a platformách, ktoré sú súčasťou reklamnej siete Facebooku vrátane Instagramu, okamžitých článkov a veľkého počtu webových stránok..

Príklad reklám na facebooku

Facebook vám umožňuje znovu zacieliť návštevníkov na všetkých ich platformách. Najprv by ste teda mohli zákazníka presmerovať prostredníctvom reklamy na novinkách na Facebooku a potom zobraziť následnú reklamu v informačnom kanáli na Instagrame. Medzi dostupné platformy patria Messenger, Instagram a dokonca WhatsApp.

Najlepšie na inzercii na Facebooku je to, že máte zdanlivo neobmedzený počet vyhliadok, ktoré môžete dosiahnuť. S viac ako 1,3 miliardy aktívnych používateľov vám Facebook môže pomôcť osloviť všetkých vašich zákazníkov na celom svete.

Niektoré veľké prípadové štúdie zamerané na presmerovanie, ktoré nám ukazujú, ako to urobiť správne

Ak ste nadšení spustením vašej prvej kampane zameranej na presmerovanie, ako by ste mali byť, mali by ste sa najprv inšpirovať ľuďmi, ktorí už pri presmerovaní robia skvelú prácu. Nasledujúce prípadové štúdie vám poskytnú predstavu o tom, čo môžete urobiť vo vašom odvetví, vo vašej situácii.

Obchod Bebê získal 98% nárast konverzií

 • priemysel: Detské výrobky
 • Plošina: Google AdWords
 • výsledok: Zvýšenie konverzného pomeru o 98%

Obchod Bebê Store dosiahol 98% zvýšenie miery konverzie pomocou nástroja AdWords s názvom Optimalizátor konverzií. Tento nástroj je súčasťou platformy AdWords, ktorú môžete bezplatne používať, keď začnete zobrazovať reklamy.

Bebê Store, ako názov napovedá, predáva detské výrobky vrátane detských kočíkov, hračiek a samozrejme plienok.

Pomocou dynamického zacielenia zobrazujú kolotoč produktov, ktoré súvisia s výrobkami, ktoré si ich návštevníci mohli už rezervovať:

prípadová štúdia

Nástroj na optimalizáciu konverzií skúma správanie vašich zákazníkov a zobrazuje im reklamy, keď sú pripravení na nákup.

Americký patriot znížil svoje obstarávacie náklady o 33%

 • priemysel: Prenájom kajuty
 • Plošina: AdRoll
 • výsledok: Zníženie nákladov na akvizíciu o 33%

Americký patriot dokázal znížiť svoje náklady na akvizíciu o neuveriteľných 33% prechodom z reklám Google na AdRoll.

Aj keď získavali zobrazenia pomocou reklám Google, nezískali žiadne konverzie ako hovorca amerického patriotika uvedený v prípadovej štúdii AdRoll:

„Pred AdRoll sme používali presmerovanie Google a hoci sme určite získali zobrazenia, nedosiahli sme veľa konverzií.“

Prechodom na AdRoll sa ich obstarávacie náklady znížili iba na 10 USD na zákazníka, čo predtým predstavovalo 15 USD na zákazníka. AdRoll využíva AI na zacielenie a zobrazenie správnej správy správnemu zákazníkovi na všetkých svojich zariadeniach.

Watchfinder zvýšila priemernú hodnotu objednávky o 13%

 • priemysel: Použité luxusné hodinky
 • Plošina: Google AdWords
 • výsledok: Zníženie nákladov na akvizíciu o 34%

Watchfinder bol schopný dosiahnuť 1 300% NI na svojich výdavkoch na reklamu a znížiť svoje náklady na akvizíciu o 34% vďaka presmerovaniu ľudí v 20 rôznych skupinách, ktorí prejavili „zámer kúpiť“.

prípadová štúdia watchfinder

Namiesto zacielenia na všetkých sa Watchfinder zdvojnásobil na zacielenie iba na ľudí, ktorí už navštívili ich web a prejavili záujem o kúpu jedného zo svojich produktov..

Ich úspech bol spôsobený skutočnosťou, že je veľmi ľahké predať viac vecí existujúcemu zákazníkovi, ako predať niekomu, kto nie je oboznámený s vašou značkou..

Cykly Myfix dosiahli viac ako 1 500% NI za minútu svojej reklamy

 • priemysel: Bicykle
 • Plošina: Facebook
 • výsledok: 6,38% MP a 1 500% ROAS

Myfix Cycles je predajca bicyklov so sídlom v Toronte. Použili presmerovanie reklám na Facebooku na predaj bicyklov, ktoré v priemere stoja viac ako 300 dolárov. Nie je ľahké predať produkt, ktorý je nad 100 dolárov. Predajný cyklus sa zväčšuje a vyžaduje viac interakcií so zvyšovaním ceny produktu.

Začali presmerovávať ľudí, ktorí do košíka pridali bicykel, ale nikdy nedokončili proces platby. Podarilo sa im dosiahnuť impozantnú priemernú mieru prekliknutia 6,38% pre svoje reklamy a zarobili 15 dolárov za každý dolár, ktorý minú. Zarobili 3 043 dolárov v predaji tým, že na Facebook reklamy utratili iba 199 dolárov. To je návratnosť výdavkov na inzerciu 1 500%:

prípadová štúdia cyklov myfix

Táto prípadová štúdia dokazuje, že z presmerovania môžete mať úžitok, aj keď máte rozpočet len ​​200 dolárov.

WordStream dosiahol 300% zvýšenie priemernej doby trvania návštevy

 • priemysel: Online marketingové služby
 • Plošina: Google AdWords
 • výsledok: Zvýšte počet navrátilcov o 65%

WordStream dokázal zvýšiť návratnosť návštevníkov o 65% a priemernú dobu návštevy o 300%.

Podľa prípadovej štúdie WordStream prijímal tisíce návštevníkov každý mesiac, ale žiadny z týchto návštevníkov nevedel, čo robia alebo predávajú. Hoci z vyhľadávačov bezplatne prijímali stovky tisíc návštevníkov, nezískali z ich obsahu žiadne tržby.

To bolo dovtedy, kým nezačali presmerovať návštevníkov svojich webových stránok pomocou reklám na Facebooku. Zamerali sa na 3 rôzne segmenty návštevníkov webových stránok vrátane ľudí, ktorí navštívili ich domovskú stránku, ľudí, ktorí použili svoj bezplatný nástroj, a ľudí, ktorí si prečítali svoj blog. Pomocou cielených reklám dokázali zvýšiť mieru konverzie o 51%.

Kľúčové jedlá

Ak svojich zákazníkov nepresmerujete, strácate peniaze päsťou.

Opätovným zacielením na ľudí, ktorí už od vás niečo kúpili, môžete zvýšiť celoživotnú hodnotu svojich zákazníkov predajom ďalších produktov svojim existujúcim kupujúcim..

Môžete tiež ťažiť z presmerovania ľudí, ktorí navštívia váš web. Ak niekto navštívi váš web a prejaví záujem o produkt tým, že navštívi stránku produktu, môžete na základe tohto správania znova zacieliť na túto osobu a zobraziť im reklamu na produkt, o ktorý sa zaujímali.

Zacielenie vám môže pomôcť zvýšiť svoj predaj a zarobiť viac peňazí od každého návštevníka kto navštívi vaše webové stránky a každého, kto od vás nakupuje.

Ak ste nikdy predtým neskúšali presmerovanie reklám, mali by ste začnite s reklamou na Facebooku. Ich platformou je internet najjednoduchšie sa naučiť a funguje, aj keď máte malý rozpočet pracovať s.

Na druhej strane, ak máte plné skúsenosti so zacielením na zákazníkov na reklamných platformách, mali by ste sa zaregistrovať AdRoll. oni optimalizujte a prispôsobte svoje reklamy za vás oslovte svojich cieľových zákazníkov pomocou správ, ktoré vám uľahčia predaj.

Ak nemáte predstavu o tom, kde začať, prečítajte si vyššie uvedené prípadové štúdie, aby ste našli inšpiráciu o tom, kde začať a ako presmerovať ľudí na maximálnu návratnosť investícií..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map