Průvodce pro začátečníky k přesměrování

Pokud někdo opustí váš web, aniž by cokoli koupil, přijdete o peníze. I když provozujete na svém blogu provoz prostřednictvím bezplatného provozu SEO, ztratíte čas a zdroje, které jste strávili pokusem získat tento provoz zdarma. Ale nemusí to tak být.


Protože existuje způsob, jak vytlačit větší návratnost investic od každé osoby, která navštíví váš web.

Tato magická metoda dosažení vyšší návratnosti investic se nazývá Přesměrování.

průvodce pro začátečníky k přesměrování

Co je přesměrování?

Když osoba navštíví váš web a odejde, aniž by se přihlásila k odběru vašeho seznamu e-mailů nebo si něco koupila, je pravděpodobné, že se tato osoba nikdy nevrátí na váš web.

Pokud 1 000 lidí opustí váš web každý měsíc bez jakékoli akce, ztrácíte alespoň 1 000 $, pokud vás to stojí 1 $ na návštěvníka, aby tyto návštěvníky získal.

Retargeting existuje již velmi dlouho, ale většina firem ho nepoužívá. Může vám pomoci zdvojnásobit účastnickou základnu, zvýšit prodej a prodat více věcí vašim stávajícím zákazníkům.

Je to nejlepší způsob vytlačte ze svých návštěvníků co největší návratnost investic. To vám umožní dát vaši značku před své potenciální zákazníky a zákazníky znovu a znovu.

Tento obrázek od Retargera to vysvětluje nejlépe:

co je přesměrování

Přestože grafika hovoří pouze o přeměně potenciálních zákazníků na zákazníky, můžete použít přesměrování pro mnoho věcí:

 • Upsell nebo cross-sell zákazníka.
 • Přeměňte jednorázové zákazníky na opakující se kupce.
 • Oslovte zákazníky, kteří na e-maily nereagují.
 • Propagujte svůj obsah a ujistěte se, že vaše značka zůstává na vrcholu vašich zákazníků.
 • Oslovte zákazníky na jiných zařízeních, která vlastní.

Cíl vaší přesměrované kampaně se může lišit. Můžete provozovat mnoho různých přesměrovacích kampaní současně s různými cíli. Ale hlavním cílem bude vždy zvýšení návratnosti investic dostanete na každý dolar, který utratíte za získání návštěvníka.

Remarketing vs retargeting?

Nyní jste možná už slyšeli termín remarketing, tak co to je rozdíl mezi remarketingem a přesměrováním?

remarketing vs. přesměrování

Oba termíny se často používají zaměnitelně, ale remarketing je strategie zaměřená na opětovné zapojení zákazníků prostřednictvím e-mailového marketingu, sociálních médií a offline aktivit..

Retargeting je „taktika“ remarketingu a obvykle se zaměřuje na placené textové a grafické reklamy.

Jak retargeting funguje

Přesměrování může znít jako opravdu složitý proces, pokud jste v něm nová. Ale není se čeho bát. Nevyžaduje rozpočet nebo složitý software a nástroje v hodnotě milionů dolarů. A to vám nebude trvat roky, než se naučíte, jak pomocí přesměrování dosáhnout většího prodeje.

Je to jednoduchý proces zobrazování placených reklam lidem, kteří již navštívili váš web nebo již od vás něco koupili.

Existují dva způsoby, jak přesměrovat lidi:

1. Shromažďujte data retargeting pixelem

Každá reklamní platforma, která přichází s možností retargetování uživatelů, nabízí způsob sběru dat pomocí jednoduché technologie nazývané retargeting pixel.

Retargeting pixel je jednoduše jednorozměrný nebo dvouřádkový kód JavaScript, který umístíte na své webové stránky, což pomáhá reklamní platformě rozpoznat uživatele. Jakmile platforma rozpozná uživatele, uloží své údaje do seznamu cílení vašeho účtu.

Zní to matoucí?

facebook pixel

Zde je příklad, jak Facebook Pixel funguje:

Na stránky svého webu umístíte malý kód JavaScript. Tento skript se načte pokaždé, když někdo navštíví váš web. Tento skript se poté spojí se servery Facebook. Servery se pokusí uživatele rozpoznat pomocí adresy IP a souborů cookie.

Pokud má osoba, která navštívila váš web, účet Facebook a je přihlášena k Facebooku v té době, Facebook přidá tohoto uživatele do seznamu přesměrování. Tento uživatel můžete později přesměrovat prostřednictvím reklamní platformy Facebook. Čím více lidí navštíví, tím větší bude váš seznam pro přesměrování.

Mezi tyto návštěvníky patří lidé, kteří navštíví váš web také z jiných reklamních platforem. To vám umožní přesměrovat uživatele, kteří viděli nebo klikli na vaše reklamy prostřednictvím jiných reklamních platforem.

Pokud ještě nemáte na svém webu nainstalován pixel pro cílení, nainstalujte si jej hned teď.

2. Zaměřte své zákazníky na platformě pomocí svého seznamu zákazníků

Pokud již máte seznam zákazníků, můžete nahrát seznam jejich e-mailových adres na Facebook. Jakmile to uděláte, Facebook se pokusí porovnat účty Facebook s těmito e-mailovými adresami a najít zákazníky, kteří jsou na Facebooku.

facebook vlastní publikum

To je skvělý způsob, jak své zákazníky prodávat nebo křížově prodávat. Nejen to, že sestavení seznamu přesměrování lidí, kteří již od vás nakoupili, vám pomůže prodat více produktů a služeb těmto lidem.

Prodávat více věcí stejným lidem je vždy snazší, než najít více vyhlídek a proměnit je v zákazníky.

Reklamy s přesměrováním můžete propagovat více svých produktů stávajícím zákazníkům.

Zde je skvělý příklad reklamy s přesměrováním na Facebook na základě seznamu zákazníků:

Příklad přesměrování facebooku

Výše uvedené je reklama na přesměrování od uživatele DigitalMarketer. Zaměřují se na lidi, kteří se zúčastnili provozu & Konverzní summit 2014. Jejich zasílání zpráv jasně žádá stávající zákazníky, kteří se konference v minulosti zúčastnili, aby se konference opět zúčastnili.

DigitalMarketer každý rok přesměruje své staré účastníky.

Nejlepší platformy pro přesměrování

Zde je přehled tří nejpopulárnějších platforem pro přesměrování na trhu: Google AdWords, AdRoll a Facebook.

Retargeting Google AdWords

Google každý den zobrazuje miliardy stránek s výsledky vyhledávání. Reklamy můžete zobrazit v horní části těchto výsledků vyhledávání. Víte však, že AdWords vám také umožňuje zobrazovat reklamy na milionech webů třetích stran, které jsou součástí jejich sítě?

google adwords remarketing

Pomocí Google AdWords můžete znovu cílit své návštěvníky, potenciální zákazníky a stávající zákazníky na celém webu. Většina webových stránek, které získají miliony návštěvníků, je součástí reklamní sítě Google. Můžete zacílit na lidi, kteří navštíví všechny tyto miliony webových stránek.

I když je váš cílový trh příliš hip nebo příliš starý na to, aby používal Facebook, můžete je cílit na celém webu na webech, které pravidelně čtou nebo navštěvují..

Nejen to, ale také můžete přesměrovat zákazníky, kteří hledají vaše konkurenty po návštěvě vašeho webu, jak to dělá SendinBlue:

Příklad přesměrování google adwords

Síť Google Ad údajně má možnost oslovit více než 90% uživatelů internetu po celém světě. To je téměř každý, kdo používá internet.

Vyzkoušejte reklamní síť Google, pokud chcete znovu cílit návštěvníky svého webu a zákazníky na webu, a to nejen na jedné jediné platformě, jako je Facebook.

Opětovné cílení AdRoll

AdRoll vám umožňuje lépe zacílit na potenciální zákazníky pomocí AI. Umožňují vám zobrazit správnou zprávu správné osobě ve správný čas s využitím umělé inteligence. Jejich AI pomáhá optimalizovat marketing na několika kanálech včetně Facebooku, Instagramu, Gmailu a mnoha dalších platforem.

Pokud hledáte komplexní řešení vytváření reklam, které fungují bez příliš velkého množství pokusů a omylů, je AdRoll tím správným způsobem.

Tato grafika z jejich webových stránek nejlépe vysvětluje, jak jejich platforma skutečně funguje:

adroll

Místo toho, aby vás omezovaly na vyhledávání nebo zobrazování, umožňují zobrazovat reklamy potenciálním zákazníkům kdekoli na internetu.

Umožňují cílit na zákazníky pomocí obou Statické a dynamické reklamy. Pokud provozujete web elektronického obchodu nebo prodáváte více než několik produktů, budete milovat dynamické reklamy. Umožňují vám zobrazovat reklamy, které souvisejí s produktem, který si váš zákazník právě prohlížel nebo by vás mohl zajímat.

Pokud například uživatel na vašem webu sledoval hodinky, které prodáváte, má smysl zobrazovat jim reklamy, které tyto hodinky propagují, nikoli boty nebo šperky. Pomocí dynamických reklam můžete zobrazit přesný produkt, o který se zákazník zajímá.

AdRoll hlásí, že jejich zákazníci vydělávají více než 240 miliard dolarů ročně. Připisují výsledky svých klientů schopnosti platformy automaticky optimalizovat a přizpůsobovat zobrazované reklamy na základě toho, co by uživatel mohl mít zájem na základě předchozího chování.

S AdRoll můžete automaticky zacílit na kohokoli, kdo přes internet, se správnými zprávami na jakémkoli zařízení, které používají, ať už jde o jejich notebook, tablet nebo smartphone.

Facebook přesměrování

Facebook je největší platformou sociálních médií s uživateli, mezi nimiž jsou teenageři do 80 let. Pokud chcete znovu nasměrovat své zákazníky na Facebooku, musíte nejprve nainstalovat jejich Retargeting Pixel na svůj web. Můžete také nahrát seznam svých zákazníků, na které chcete cílit.

Facebook porovná e-maily vašich zákazníků s účty Facebook. Každý z vašich zákazníků, kteří mají Facebook, bude přidán do vašeho seznamu přesměrování. Jakmile jsou přidány do seznamu přesměrování, nemůžete je omezit na jejich přesměrování na Facebooku. Můžete je znovu zacílit na všechny weby a platformy, které jsou součástí reklamní sítě Facebooku, včetně Instagramu, Instant článků a velkého počtu webů.

Příklad reklam na facebooku

Facebook umožňuje přesměrovat vaše návštěvníky na všech jejich platformách. Takže můžete nejprve přesměrovat zákazníka prostřednictvím reklamy na Facebooku a poté zobrazit následnou reklamu v jejich Instagramu. Dostupné platformy zahrnují Messenger, Instagram a dokonce WhatsApp.

Nejlepší část o reklamě na Facebooku je, že máte zdánlivě neomezený počet vyhlídek, kterých můžete dosáhnout. S více než 1,3 miliardy aktivních uživatelů může Facebook pomoci oslovit všechny vaše zákazníky po celém světě.

Některé skvělé případové studie s přesměrováním, které nám ukazují, jak to udělat správně

Pokud jste nadšeni zahájením první kampaně zaměřené na přesměrování, jak byste měli být, měli byste se nejprve inspirovat lidmi, kteří již při přesměrování vykonávají skvělou práci. Následující případové studie vám poskytnou představu o tom, co můžete dělat ve vašem odvětví, ve vaší situaci.

Obchod Bebê získal 98% nárůst konverzí

 • Průmysl: Dětské výrobky
 • Plošina: Google AdWords
 • Výsledek: 98% zvýšení konverzního poměru

Obchod Bebê Store dosáhl 98% zvýšení konverzního poměru pomocí nástroje AdWords s názvem Optimalizátor konverzí. Tento nástroj je součástí platformy AdWords, kterou můžete zdarma používat, jakmile začnete zobrazovat reklamy.

Bebê Store, jak název napovídá, prodává dětské výrobky včetně kočárků, hraček a samozřejmě plenek.

Pomocí dynamického cílení zobrazují kolotoč produktů, které souvisejí s produkty, které si jejich návštěvníci mohli už rezervovat.

případová studie bebe

Optimalizátor konverzí studuje chování zákazníků a zobrazuje jim reklamy, když jsou připraveni ke koupi.

Americký patriot snížil své pořizovací náklady o 33%

 • Průmysl: Pronájem kabiny
 • Plošina: AdRoll
 • Výsledek: Snížení nákladů na akvizici o 33%

Američan Patriot dokázal snížit náklady na akvizici o neuvěřitelných 33% přechodem z reklam Google na AdRoll.

Přestože s reklamami Google získávali dojmy, nezískali žádné konverze jako mluvčí amerického Patriot zmíněné v případové studii AdRoll:

“Před AdRoll jsme používali přesměrování Google ai když jsme určitě získali dojmy, nedosáhli jsme mnoha konverzí.”

Přechod na AdRoll snížil jejich pořizovací cenu na pouhých 10 USD na zákazníka, což bylo dříve 15 USD na zákazníka. AdRoll používá AI k cílení a zobrazení správné zprávy správnému zákazníkovi na všech svých zařízeních.

Watchfinder zvýšila průměrnou hodnotu objednávky o 13%

 • Průmysl: Luxusní hodinky pro vlastní potřebu
 • Plošina: Google AdWords
 • Výsledek: Snížit náklady na akvizici o 34%

Watchfinder byl schopen dosáhnout 1 300% návratnosti investic do svých reklamních výdajů a snížit své náklady na akvizici o 34% přesměrováním lidí ve 20 různých skupinách, kteří projevili „záměr koupit“.

případová studie watchfinder

Namísto cílení na všechny se Watchfinder zdvojnásobil a zaměřil se pouze na lidi, kteří již navštívili jejich web a projevili zájem o koupi jednoho ze svých produktů..

Jejich úspěch byl způsoben tím, že je velmi snadné prodat více věcí stávajícímu zákazníkovi, než prodat někomu, kdo nezná vaši značku..

Cykly Myfix dosáhly více než 1 500% návratnosti investic za výdaje na reklamu

 • Průmysl: Kola
 • Plošina: Facebook
 • Výsledek: 6,38% CTR a 1 500% ROAS

Myfix Cycles je prodejce jízdních kol se sídlem v Torontu. Použili přesměrování reklam na Facebooku k prodeji jízdních kol, jejichž cena v průměru přesáhla 300 $. Není snadné prodat produkt, který je nad 100 USD. S rostoucí cenou produktu se prodejní cyklus zvětšuje a vyžaduje více interakcí.

Začali přesměrovávat lidi, kteří přidali kolo do košíku, ale nikdy nedokončili proces pokladny. Podařilo se jim dosáhnout impozantní průměrné míry prokliku svých reklam 6,38% a vydělali 15 USD za každý dolar, který utratili. Vydělali 3 043 $ v tržbách tím, že utratili pouze 199 USD za reklamy na Facebooku. To je návratnost 1 500% výdajů na reklamu:

případová studie cyklů myfix

Tato případová studie prokazuje, že z přesměrování můžete těžit, i když máte rozpočet jen 200 USD.

WordStream dosáhl 300% zvýšení průměrné doby trvání návštěvy

 • Průmysl: Online marketingové služby
 • Plošina: Google AdWords
 • Výsledek: Zvýšit návrat návštěvníků o 65%

WordStream byl schopen zvýšit návratové návštěvníky o 65% a průměrné trvání návštěvy o 300%.

Podle případové studie WordStream každý měsíc přijímal tisíce návštěvníků, ale žádný z těchto návštěvníků nevěděl, co dělají nebo prodávají. Přestože z vyhledávačů dostávali zdarma stovky tisíc návštěvníků, nezískali z jejich obsahu žádné prodeje.

To bylo, dokud nezačali přesměrovávat návštěvníky svých webových stránek pomocí reklam na Facebooku. Zaměřili se na 3 různé segmenty návštěvníků webu, včetně lidí, kteří navštívili jejich domovskou stránku, lidí, kteří použili svůj bezplatný nástroj, a lidí, kteří si přečetli svůj blog. Pomocí přesměrovaných reklam dokázali zvýšit svůj konverzní poměr o 51%.

Klíč s sebou

Pokud nepřesměrujete své zákazníky, ztrácíte peníze předáním pěst.

Přesměrováním lidí, kteří již od vás něco zakoupili, můžete zvýšit celoživotní hodnotu svých zákazníků prodejem více produktů stávajícím kupujícím.

Můžete také těžit z přesměrování lidí, kteří navštíví váš web. Pokud někdo navštíví váš web a projeví zájem o produkt tím, že navštíví stránku produktu, můžete na základě tohoto chování znovu nasměrovat tuto osobu a zobrazit jim reklamu na produkt, o který se zajímali..

Retargeting vám může pomoci podpořte svůj prodej a vydělejte více peněz od každého návštěvníka kdo navštíví váš web a všechny osoby, které od vás nakupují.

Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli přesměrování reklam, měli byste začít s reklamou na Facebooku. Jejich platforma je nejjednodušší se naučit a funguje, i když máte malý rozpočet pracovat s.

Na druhou stranu, pokud máte plné zuby cílení na zákazníky na reklamních platformách, měli byste se zaregistrovat AdRoll. Ony optimalizujte a přizpůsobte své reklamy za vás oslovit své cílové zákazníky pomocí správných zpráv, které pomáhají uzavřít prodej.

Pokud nemáte představu o tom, kde začít, podívejte se na výše uvedené případové studie, kde najdete inspiraci, kde začít a jak přeorientovat lidi na maximální návratnost investic.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map