41 Príklady techník hackerstva rastu, ktoré používajú známe značky

Tu som zostavil informácie o tom, ako známe značky a podniky v reálnom svete prenikli na cestu k ich rastu ?


techniky a príklady hackerstva rastu

Ale najprv …

Contents

Čo je to hackerstvo rastu?

Rast hacking je fráza, ktorú v roku 2010 vytvoril Sean Ellis. Ellis bol chlapcom v meste Silicon Valley, ktorý pomáhal spoločnostiam rozširovať svoju užívateľskú základňu. Povedal to:

Rastový hacker je osoba, ktorej skutočným severom je rast – Sean Ellis

Rastový hacker je niekto, kto je hybridom medzi obchodníkom a kóderom, cieľom ktorého je generovať masívny rast / sledovanie (t. j. „rast“) – rýchlo a často s obmedzeným rozpočtom (t. j. „hacker“)

Rastový hacker sa často zameriava na lacnejšie alternatívy k tradičným marketingovým metódam a má tendenciu pracovať v malých začínajúcich spoločnostiach, ktoré nemajú zdroje na to, aby mohli konkurovať etablovaným spoločnostiam..

Pozrite sa na tento vynikajúci zoznam zdrojov a správny zoznam nástrojov.

Túto kolekciu 5+ kontrolného zoznamu stratégie rastu musíte skontrolovať pomocou šablón, tipov a príkladov. Zistite, ako vyladiť ciele na vysokej úrovni, identifikovať najdôležitejšie vstupy a dokonca aj to, ako môžete spustiť rastové experimenty na dosiahnutie týchto cieľov.

3 slávne rastové hacky

 • Späť, keď Facebook cieľom bolo získať 200 miliónov používateľov za 12 mesiacov. Jedným zo slávnych hackerov rastu, ktorí to dosiahli, bolo rozdávanie zabudovateľných odznakov a widgetov, ktoré by používatelia mohli uverejňovať na svojich webových stránkach a blogoch, ktoré ľudí spájajú späť s ich stránkou Facebook. Tento hack sám o sebe viedol k miliónom prihlásení.
 • LinkedIn vzrástol z 2 miliónov na 200 miliónov používateľov zavedením techniky hackerstva rastu, ktorá používateľom umožnila vytvoriť si vlastný verejný profil. Ide o vynikajúci krok spoločnosti LinkedIn, ktorý zaistil, že sa vo výsledkoch vyhľadávania Google organické profily používateľov zobrazujú organicky, čo pomohlo rozšíriť značku a používateľskú základňu spoločnosti LinkedIn..
 • Ty trúbka začala ako platforma na zdieľanie videí a z nej sa stala Google druhým najväčším vyhľadávacím nástrojom na svete pomocou tejto techniky na podporu rastu. Keď navštívite YouTube a pozeráte video, môžete získať kód na vloženie, ktorý vám umožní zdieľať video na vašom blogu, webe alebo sociálnej sieti. Používatelia tak môžu veľmi jednoducho nahrávať videá a zdieľať ich so svetom.

Teraz poďme skočiť do konkrétnych rastových hackov …

Príklady techník a stratégií hackovania rastu

Hacky rastu akvizície (bezplatný marketing)

 1. Hack prevádzky Quora

Použite SEMrush + Quora na vylepšenie svojho poradia v organickom vyhľadávaní na Googli:

 1. V SEMrush > Analýza domén > Organický výskum > hľadať quora.com
 2. Kliknite na položku Rozšírené filtre a filtrujte kľúčové slová obsahujúce vaše cieľové kľúčové slovo, pozície menej ako 10 a objem väčší ako 100
 3. Choďte na Quora a napíšte najlepšiu odpoveď na otázku
Spoločnosti, ktoré to urobili:

Geckoboard

Čítaj viac:

 1. Demo Hack vedúceho formulára

Na vstupnú stránku alebo formulár na prihlásenie sa na bezplatný olovený magnet (whitepaper, prípadová štúdia, video atď.) Na konci formulára uveďte jedno ďalšie pole „Áno / Nie“, ktoré hovorí: „Chceli by ste mať ukážku nášho softvéru? ? ” takže si môžete rezervovať ukážky u ľudí, ktorí sa už zaujímajú o váš softvér.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

KISSmetrics, Bounce Exchange

Čítaj viac:

http://grow.kissmetrics.com/webinar-171

 1. Pokročilý hacker „Powered By“

Použite taktiku „powered by“. Časť týchto návštevníkov na ňu klikne a dorazí na vašu domovskú stránku, kde niektorí požiadajú o ukážku. Ukázalo sa, že vedie k vírusovému koeficientu k > 0,4, čo znamená, že každých 10 získaných používateľov vygeneruje 4 používateľov navyše. Na optimalizáciu pre viac konverzií použite dynamické vkladanie kľúčových slov na vstupnej stránke, do ktorej posielate ľudí, s menom spoločnosti, ktorá ich odkázala na váš web..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Intercom, Wistia, Qualaroo

Čítaj viac:

https://blog.aircall.io/the-saas-guide-to-leveraging-the-powered-by-tactic/

 1. Hacker na zvýšenie rastu v službe Gmail

Keď spoločnosť Google spustila Gmail v roku 2004, používali buď služby Hotmail alebo Yahoo. Google zmenil svoj problém s nedostatkom psov v výhodu. S obmedzeným priestorom na serveri spoločnosť Google vytvorila z nedostatku nedostatok výhod. Keď bol uvedený na trh, bolo to len na pozvanie, počnúc asi 1000 vplyvnými ľuďmi, ktorí boli schopní sprostredkovať priateľov. To vyvolalo dojem, že ste sa pri registrácii do služby Gmail stali súčasťou exkluzívneho klubu.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Gmail

Čítaj viac:

http://time.com/43263/gmail-10th-anniversary/

 1. Dream 100 ABM Hack

Použite túto jednoduchú marketingovú techniku ​​založenú na účtoch na identifikáciu vašich snov 100 klientov (alebo ľubovoľného počtu), na zistenie, na ktorú vysokú školu sa rozhodujúci pracovník v každej spoločnosti obrátil, pošlite mu baseballovú čiapku z vysokej školy s osobnou poznámkou o tom, ako vaša spoločnosť im môže pomôcť.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

truhlík

 1. Co-Webinar Hack

Obráťte sa na vplyvných ľudí vo vašom priestore, ktorí majú veľké publikum, a urobte s nimi vzdelávací spoluinvestor. Namiesto tvrdého predaja na webinári, urobte 100% vzdelávací webinár s prieskumom na konci webinára, aby si ľudia mohli vybrať, či majú záujem o ukážku vášho softvéru..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Hubspot, Unbounce, Uberflip

Čítaj viac:

https://www.eofire.com/podcast/nathanlatka/

 1. Hack marketingu dát spoločnosti OKCuрid

Zoznamka online je priemysel v hodnote niekoľkých miliárd dolárov a spoločnosť OkCupid využila svoje vlastné interné údaje na vytváranie blogových príspevkov, čo im pomohlo stať sa powerhouse v obchodovaní s ľuďmi. Kolosálny súbor údajov OKCupid sa stal marketingovou zlatou baňou. Príspevky blogu OkCupid sú zvyčajne zostavené na základe vlastného prieskumu údajov a sú priviazané k nadpisom clickbait a kontroverzným témam. Údaje môžete použiť na pomoc pri vypracúvaní empiricky podložených trendov, pozorovaní a analýzy odvetvia, v ktorom sa nachádzate.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

OkCupid

 1. Minimálny vírusový produkt Hack

Postavte niečo za 1-2 dni’Je to viac vírusové ako váš skutočný produkt na testovanie vhodnosti produktu sentimentu a zostavenie zoznamu e-mailov na spustenie vášho hlavného produktu. Uistite sa, že váš vírusový produkt je úzko prepojený s hlavným produktom a zameriava sa na objem používateľov, aby ste mohli maximalizovať počet konverzií z vírusového produktu na hlavný produkt..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

pokojný

Čítaj viac:

 1. Hack na App Marketplace

Ak máte integráciu s veľkou spoločnosťou SaaS, môžete skúsiť uviesť svoju aplikáciu na svoj trh (napr .: Salesforce App Exchange, G Suite Marketplace, Xero App Marketplace).

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Pipedrive, Insightly, ProsperWorks

Čítaj viac:

https://auth0.com/blog/how-to-get-from-0-to-10000-customers-with-b2b-app-marketplaces/

 1. Smart SEO Hack

Pozrite sa na kľúčové slová s najvyššou konverziou v službe AdWords a potom vytvorte stratégiu SEO, ktorá umožní organickým hodnotením týchto kľúčových slov. Alebo ak nie’t spustite službu AdWords a pozrite si prehľad vyhľadávacích dopytov v službe Google Search Console, aby ste zistili, ktoré kľúčové slová získavajú kliknutia na váš web, ale sú na strane 2 a potrebujete vylepšiť stránku 1.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Optimálne, páka, simPRO

Čítaj viac:

http://searchengineland.com/how-to-leverage-ppc-to-discover-high-converting-keywords-for-seo-131862

 1. Inteligentný program SEO Integration Hack

Vytvorte stránku, ktorá hovorí o vašej integrácii s ostatnými softvérovými partnermi, takže keď niekto hľadá konkrétny prípad použitia softvéru integračných partnerov, ktorý váš softvér vyrieši, objaví sa vaša webová stránka.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Zapier, Xero, Klipfolio

Čítaj viac:

https://zapier.com/zapbook/slack/trello/

 1. Hacking s obsahom Word Word Marketing

Napíšte viac ako 3 000 slov do hĺbky blogových článkov, ktoré sa podrobne týkajú konkrétnej témy. V tomto článku uvádzajte úvodzovky od ovplyvňujúcich odvetví a odkazujte na výskum z iných renomovaných blogov a potom im pošlite e-mail, aby ste vedeli, že ste ich uviedli vo svojom článku na podporu zdieľania v spoločnosti..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Buffer, Moz, Shopify

Čítaj viac:

https://www.quicksprout.com/2017/01/04/a-step-by-step-guide-to-producing-a-3000-word-article-on-any-topic/

https://visioneerit.com/7-tips-can-growth-hack-social-media-presence-today/

 1. The Hacker Response Hack

Zašlite prieskum do svojho mailing listu a ponúknite respondentom šancu vyhrať cupcakes. Náhodne vyberte 10 účastníkov prieskumu, aby ste dostali tucet koláčov. Je dokázané, že ľudia radšej dostanú tucet koláčov ako iPad.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

RJMetrics

Čítaj viac:

https://thinkgrowth.org/the-greatest-marketing-growth-hack-of-all-time-hint-cupcakes-784ccaa3f78

 1. Vysoko kvalifikovaný hlavný hack

Uistite sa, že každý, kto si zakúpi váš softvér, musí najprv prejsť týmto procesom skôr, ako im urobíte skúšobnú verziu alebo ukážku softvéru (pokiaľ nejde o odporúčanie). TOFU: časť obsahu zúženia v hornej časti (napr .: správa, biely papier, súbor so švihnutím atď.), MOFU: časť obsahu zúženia v strede (webinár, video atď.), BOFU: spodná časť z – obsah zúženia (prípadové štúdie, ukážky, strategické výzvy atď.),.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

HubSpot

Čítaj viac:

https://rocketshipgrowth.com/the-most-scalable-channel-for-large-highly-qualified-saas-leads-hint-its-not-facebook-4c6fe110a6e7

 1. Zaseknutie obsahu znova

Postupujte podľa týchto 5 krokov.

 1. Krok 1: Pošlite e-mail do svojho zoznamu so svojím článkom (kedykoľvek budete mať najvyššiu otvorenú mieru na základe vašich historických e-mailových štatistík).
 2. Krok 2: Zdieľajte článok o účtoch sociálnych médií ihneď po odoslaní e-mailovej kampane.
 3. Krok 3: Vyhľadajte kanály relevantné pre vaše podnikanie a zadajte tam odkazy (napr .: fóra, skupiny FB, skupiny Slack).
 4. Krok 4: Počkajte niekoľko dní, kým získate nejaké analytické údaje (štatistiky, zdieľania a komentáre).
 5. Krok 5: Pošlite e-maily alebo redaktorom tweetu veľkých vydavateľov, ktorí podávajú správu o vašej téme obsahu, spolu so snímkou ​​obrazovky s potvrdením o trakcii (napr .: “V mojom príspevku je 50% miera zdieľania, priložená snímka obrazovky, prípadne odovzdanie?”).
Spoločnosti, ktoré to urobili:

Uber, HubSpot, KISSmetrics

Čítaj viac:

https://rocketshipgrowth.com/how-to-promote-b2b-saas-content-eab660ee2407

 1. The PR Back Hack Hack

Máte zlé PR? Obviňujú vás z toho, že je to „roztrhnutie“? Zostavte špecializovanú webovú stránku, na ktorej budete odhaľovať príbeh, prezentovať fakty a preukazovať sociálne dôkazy, aby ste dokázali svoju verziu príbehu a premenili nenávisť na zákazníkov..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Freshdesk

Čítaj viac:

http://ripoffornot.org/

 1. Proces Leapfrog na Twitteri

Preč sú dni, keď ste mohli napísať krátky, 500-slovný blogový príspevok na tému a očakávať stovky, ak nie tisíce návštevníkov, aby ho našli online. Tieto dni „publikovania a modlitby“ sú už dávno preč. Dnes je potrebné viac pozornosti. vstúpiť „Twitter Leapfrog Method“. Je to proces, ktorý pomáha doručovať novo publikované články stovkám vysoko zacielených čitateľov.

 1. Krok 1: Napíšte jeden článok 10x / badass na tému, ktorú dobre poznáte
 2. Krok 2: Identifikujte ľudí, ktorí zdieľali podobné články o sociálnych médiách
 3. Krok 3: Podeľte sa o svoj článok s týmito ľuďmi
Spoločnosti, ktoré to urobili:

úklady

Čítaj viac:

NADOBUDNUTÉ HACKSY POBYTU (PLATNÝ MARKETING)

 1. Reklama s nízkym rozpočtom

Zmeňte zacielenie na ľudí, ktorí videli stránku predaja vášho produktu SaaS A nezískali bezplatnú skúšobnú verziu / ukážku / kúpili A, ktorí sú používateľmi určitých stránok fanúšikov (napríklad: váš najväčší konkurent). S týmto vrstveným zacielením bude vaše publikum veľmi malé, čo vám umožní minúť menej ako 10 EUR za deň, vytvoriť reklamu, ktorá hovorí konkrétne s cieľovým publikom, takže môžete zvýšiť mieru prekliknutia a zvýšiť počet konverzií, ktoré v zase zníži náklady na reklamu.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

SamCart

Čítaj viac:

http://www.digitalmarketer.com/buying-website-traffic/

 1. Prichádzajúce presmerovanie hack

Preveďte viac prichádzajúcej návštevnosti na potenciálnych zákazníkov ich presmerovaním v týchto 8 reklamných sieťach: GDN, Facebook, Gmail, YouTube, Instagram, Twitter, Taboola, Yahoo Gemini a AOL ONE..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Optimizely

Čítaj viac:

https://rocketshipgrowth.com/how-the-worlds-biggest-saas-companies-leverage-inbound-to-dominate-a-market-cae780d38bcd

 1. Hack služby SaaS Hack

Zacieľte na konkurenčné kľúčové slová špecifické pre dané odvetvie, odvetvia a vysoko konvertujúce. Nasmerujte ľudí priamo na vstupné stránky špecifické pre danú funkciu a odvetvie s výzvou na akciu na ukážku softvéru, aby ste ľudí dostali k telefónu s predajom.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

NetSuite, Zoho, Freshdesk

Čítaj viac:

https://rocketshipgrowth.com/how-we-outcompete-ebay-on-google-adwords-without-a-big-ad-budget-885e22d4e619

 1. Hyper-Rast Hack Hack

Spustite reklamy Google na vstupnú stránku a získajte bezplatnú skúšobnú verziu alebo ukážku hovoru. 1-10% prevedie. Ak chcete konvertovať zvyšných 90% +, precíťte ich pomocou reklám s potenciálnymi zákazníkmi FB pomocou jemnejšieho predaja (napríklad biely papier). Z ich potenciálnych zákazníkov vedie kampaň automatizácie marketingu (napríklad mini kurz e-mailu) a povzbudíte ich, aby začali skúšku alebo si rezervovali ukážku so svojím predajným tímom..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Kvapkanie, SurveyMonkey, Pardot

 1. Pixel Swap Hack

Nájdite inú spoločnosť, ktorá predáva rovnakému cieľovému zákazníkovi ako vy (ale nie je konkurencieschopná) a ponúknite mu partnerstvo umiestnením ich pixla na zacielenie na svoju webovú stránku, zatiaľ čo jeho retargetový pixel na svoju webovú stránku umiestni pomocou nástroja ako Perfect Audience Connect. Pomocou reklám s presmerovaním na celom Facebooku môžete pomocou špičkového magnetu TOFU dostať nové a cenovo dostupné elektródy do hornej časti zúženia..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Nové relikvie, SendGrid, Runscope

Čítaj viac:

http://marketingland.com/perfect-audience-launches-partner-retargeting-network-directly-target-others-sites-visitors-83518

 1. Hacker konkurencie služby AdWords

Ak vo vašom priestore existuje veľký konkurent, ktorý veľa ľudí hľadá, ale váš SaaS ponúka lepšiu hodnotu za peniaze, lepšie funkcie alebo lepšiu povesť, môžete zamerať svoje obchodné podmienky. Aby ste to úspešne dosiahli bez straty marketingového rozpočtu, najskôr identifikujte svoj jedinečný rozdiel (tj: hodnota za peniaze, vlastnosti, povesť). Po druhé, zacieľte kľúčové slová na základe vášho USP (tj: features = [mailchimp], hodnota za peniaze = [mailchimp price], reputation = [mailchimp review]). Po tretie, vytvorte vstupnú stránku, ktorá pomocou porovnávacej tabuľky ukazuje, ako ste v tejto oblasti lepší než konkurencia, aby vaša reklama bola relevantnejšia a aby sa zobrazovala..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Intercom, Quickbooks, Wrike

Čítaj viac:

https://www.intercom.com/customer-support/zendesk-alternative

 1. Hack na Facebooku Algorithm Trial

Umiestnite pixel sledovania konverzií FB na stránku, na ktorú ľudia pristupujú po registrácii na skúšobnú verziu svojho softvéru, vytvorte divácke publikum založené na ľuďoch, ktorí zasiahli pixel sledovania konverzií, a potom vytvorte kampaň FB s cieľom „Konverzie webových stránok“. posielanie návštevnosti podobného publika na stránku s bezplatnou skúšobnou ponukou. Facebook použije tento algoritmus na zacielenie na ľudí, ktorí sa najviac podobajú ľuďom, ktorí sa už zaregistrovali a konvertovali na vašom webe.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

InVision, Treehouse, Asana

 1. Facebook TOFU Hack

Použite olovené reklamy FB na pritiahnutie ľudí k olovenému magnetu (napr .: prípadové štúdie pre konkrétne vertikály, biele listy atď.). Zvýšíte počet konverzií, pretože keď niekto klikne na vašu potenciálnu reklamu, otvorí sa formulár s automaticky vyplnenými kontaktnými informáciami o danej osobe. Potom pomocou e-mailovej automatizácie marketingu povzbudite záujem o vyžiadanie ukážky softvéru.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Infusionsoft, Salesforce, InsightSquared

 1. Prípadová štúdia znovu zacielená hack

Znovu zacielite návštevníkov webových stránok na stránku prípadovej štúdie (napr .: Pozrite sa, ako nás Bob, spoločná organizácia trhu v Zendesku použila na uskutočnenie XYZ) s výzvou na akciu na konci prípadovej štúdie na ukážku (vylúčte zoznam platených používateľov, takže vy neplýtvajte rozpočtom reklamy). Zoskupte návštevníkov webových stránok, ktorí vidia prípadovú štúdiu, do jedinečného publika a potom im zobrazia reklamy v novej prípadovej štúdii, aby sa vaše najčastejšie vyhliadky neustále zobrazovali nové, nové prípadové štúdie v poradí, ktoré ste nastavili..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

SIMPRO

Čítaj viac:

http://www.jonloomer.com/2016/05/10/facebook-website-custom-audience-enhancements/

 1. Hack hackerov vlastných záujmov

Vytvorte publikum od ľudí, ktorí navštívili konkrétne webové stránky, ktoré definujete (vaši konkurenti, blogy, odvetvové publikácie atď.) A potom ich zacieľte pomocou grafických reklám Google. Niekto, kto vidí grafickú reklamu, sa ešte nemusí zaujímať o váš produkt, preto ponúknite obsah, o ktorom si myslíte, že bude pre vaše vyhliadky užitočný a užitočný, aby si získal dôveru a povedomie o značke (napr .: webinár, whitepaper atď.).

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Zendesk, Intuit, Emma

Čítaj viac:

https://support.google.com/adwords/answer/2497941?hl=en-AU

 1. Hacker spoločnosti Hack

Zobrazujte reklamy Gmail ľuďom, ktorí dostávajú e-maily vašich konkurentov. Ak chcete dosiahnuť čo najpresnejšie zacielenie, zacieľte svoje konkurenčné domény na umiestnenie domény.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

DigitalOcean

 1. Platené Tech Stack Hack

Pomocou nástroja na vytváranie zoznamov potenciálnych zákazníkov, ako je BuiltWith, môžete zostaviť zoznam osôb s rozhodovacou právomocou v ideálnych cieľových spoločnostiach, ktoré používajú softvér konkurencie. Nahrajte e-mailové adresy osôb s rozhodovacími právomocami do vlastného publika, na ktoré môžete zobrazovať reklamy. Potom vytvorte z tohto vlastného publika pekné publikum a zacieľte svoje reklamy na ešte kvalifikovanejších potenciálnych zákazníkov (začnite s podobným publikom 1% a potom, ako vidíte výsledky, zväčšite mierku).

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Postavený pomocou Datanyze

 1. Hack Ads Hack

Reklamy v streame YouTube použite na zacielenie na konkrétne kanály YouTube relevantné pre váš trh a platte iba v prípade, že niekto sleduje posledných 30 sekúnd.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Wishpond, Salesforce

Čítaj viac:

http://www.digitalmarketer.com/youtube-ad-types/

 1. Natívne reklamy Hack

Prezrite si prehľad Konverzie v službe Google Analytics a identifikujte adresy URL obsahu blogu s najvyšším počtom
viesť konverzie. Propagujte svoj najčastejšie sa prevádzajúci obsah blogu v reklamných sieťach, ako sú Taboola, Outbrain alebo Twitter.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Netflix

Čítaj viac:

https://blog.hubspot.com/agency/native-ads-201

NÁKLADY NA MONETIZÁCIU RASTU

 1. Prispôsobenie hlasovej schránky

Keď sa niekto rozhodne pre niektorý z vašich hlavných magnetov, pozbierajte číslo svojho mobilného telefónu a potom pomocou aplikácie Slybroadcast zaznamenajte osobnú správu, ktorá sa dostane do jeho hlasovej schránky..

 1. Skúšobná konverzia Hack

Pošlite tento sedem slovný e-mail značnému segmentu vašich pokusov, ktorý pomocou tejto kópie e-mailu nepremenil na platených zákazníkov: „{{Name}}, stále hľadáte produkt {{product}}?” Potom sa pripravte na rušný deň odpovedania na e-maily. Skombinujte to s The Irresistible Offer Hack zaslaním krátkej kontroly ponúkajúcej zľavu alebo predĺženú skúšobnú verziu (najmä ak odvtedy došlo k zmenám produktu), aby ste ich dostali späť..

 1. Hacker na presmerovanie na palubu

Keď sa niekto zaregistruje na bezplatnú skúšobnú verziu, znova ho nasmerujte pomocou reklám, ktoré idú na stránku pre bezplatný webový seminár alebo bezplatný hovor so svojím tímom úspešného zákazníka, aby ste sa uistili, že majú všetko pripravené na podnikanie, aby sa mohli pripraviť po skončení skúšobného obdobia..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

Heyo

Čítaj viac:

https://rocketshipgrowth.com/how-to-increase-free-trials-to-paid-customers-with-onboarding-retargeting-5e8cc05e3756

 1. Hacker pre optimalizáciu na palube

Spätná väzba medzi úspešnými zákazníkmi, ktorí používajú váš produkt, a pozerá sa na to, čo urobili počas prvých 7-14 dní. Pokúste sa nájsť prvé tri bežné veci, ktoré ľudia urobili, a zahrňte ich do skóre používateľov produktu. Toto sú činnosti, ktoré chcete viesť. Optimalizujte svoje palubné správy a posielanie správ v aplikácii tak, aby ľudí viedli na ceste k vykonaniu týchto troch vecí.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

HubSpot

Čítaj viac:

https://www.saastock.com/blog/view/the-data-driven-marketing-playbook-with-hubspot-gocardless-and-idio

 1. Neodolateľná ponuka Hack

Ak vaša softvérová hodnota hovorí sama za seba, pridajte do svojej marketingovej automatizácie e-mail s motiváciou ku kúpe alebo ukážke produktu (napr .: Pozrite sa, ako náš softvér funguje a získajte darčekovú kartu Amazon 25 dolárov). Môže to vyzerať ako spam, ale mnoho veľkých spoločností B2B SaaS ho používa na generovanie kvalifikovaných ukážok, pretože môže ľudí posunúť od toho, aby vás mali na # 101 vo svojom zozname priorít na # 3..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

LeadPages, Bizible

Čítaj viac:

http://www.bizible.com/blog/4-b2b-saas-growth-hacks-that-helped-bizible-raise-8m

RETENČNÉ HADICE RÝŠENIA

 1. Spätná väzba od zákazníkov

Keď sa osoba zaregistruje a dokončí všetky tipy týkajúce sa nástrojov na zabudovanie v aplikácii, pošlite im blahoželanie v aplikácii
oznámenie a e-mail, ktorý ponúka zaslanie darčekových nálepiek poštou. V e-mailovom odkaze na formulár, ktorý zhromažďuje používateľa’s poštová adresa. V dolnej časti dajte ľuďom dve voliteľné polia odpovede: 1) Čo vás priviedlo do [vašej aplikácie]? Aký problém ste chceli vyriešiť? 2) Niečo, čo by sme mohli robiť lepšie? Chýba nám nejaká funkcia / produkt? Použite Zapier na odoslanie odpovedí z týchto dvoch polí na produktovú dosku. Pomocou produktovej rady môžete spracovávať a hodnotiť požiadavky na funkcie podľa priorít kohort používateľov a podľa toho, ako daná funkcia zapadá do vašej širšej vízie produktu..

Spoločnosti, ktoré to urobili:

CloudApp

Čítaj viac:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Hacker na reaktiváciu produktu

Automaticky odosielať tento e-mail používateľom, ktorí ho nemajú’nepoužívali ste svoj produkt 30 dní: “Zaujímalo by ma, či by si mohol ušetriť sekundu a dať mi vedieť, čo si o produkte myslíte a či máte nápady, čo by sme mohli urobiť pre zlepšenie? Na oplátku ja’Bezplatne sme si do svojho účtu pridali jeden mesiac programu.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

CloudApp

Čítaj viac:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Sticky produkt Hack

Pre každú úroveň predplatného vo vašom produkte vytvorte sériu troch e-mailov s výzvou na akciu, ktorá im umožní / prejde najdôležitejšou funkciou danej cenovej úrovne (napr .: E-mail č. 1 > Počkajte 1 deň > E-mail č. 2 > Počkajte 2 dni > E-mail č. 3 > Ukončiť kampaň). Potom spustite 2. tromi e-mailovú kampaň, ktorá im umožní / prejde nasledujúcu najdôležitejšiu funkciu vo vašom produkte, takže môžete vytvoriť lepivých používateľov, u ktorých je menšia pravdepodobnosť, že budú chrliť.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

CoSchedule

Čítaj viac:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Prispôsobené správy Hack

Automatizujte zasielanie prispôsobeného mesačného prehľadu metrík, ktorý obsahuje zhrnutie toho, čo váš zákazník dosiahol s vaším produktom počas mesiaca. Pomocou nástroja údajov o zákazníkoch, ako je segment, môžete svoje údaje o použití z vášho produktu spojiť do nástroja na automatizáciu marketingu údajov, ako napríklad Customer.io. Nastavte spúšťače údajov pomocou logiky „if / else“, aby svojim zákazníkom poskytli realizovateľné odporúčania o tom, kde sa môžu vylepšiť.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

AdRoll

Čítaj viac:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Hack produktu Gamification

Keď zákazník dosiahne konkrétny míľnik vo vašej aplikácii, pošle mu odmenu, tipy, ako sa dostať na ďalšiu úroveň a výzva na akciu, aby ste inovovali. Napríklad pre softvér pre zoznam e-mailov Sumo:

 1. 1 predplatiteľ e-mailu = samolepka Sumo (plus tipy na získanie 100 predplatiteľov e-mailu)
 2. 100 e-mailových predplatiteľov = Sumo tričko (plus tipy na získanie 1 000 e-mailových predplatiteľov)
 3. 1 000 e-mailových predplatiteľov = slnečné okuliare Sumo (plus tipy na získanie 10 000 e-mailových predplatiteľov)
 4. 10 000 e-mailových predplatiteľov = Sumo Hat (plus tipy na získanie 100 000 e-mailových predplatiteľov)
 5. 100 000 e-mailových predplatiteľov = Sumo Taco Lunch
Spoločnosti, ktoré to urobili:

AdRoll

Čítaj viac:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. NPS Churn Buster Hack

Pošlite e-mail všetkým používateľom 1 deň po skončení bezplatnej skúšobnej verzie. V e-maile použite prieskum NPS, ktorý sa vás pýta, ako je pravdepodobné, že odporučia váš softvér priateľovi alebo kolegovi v stupnici od 0 do 10. Ak je skóre NPS <6 ďakujem im za ich poctivosť a požiadajte o spätnú väzbu, ak je ponuka 6-8 na predĺženie ich bezplatnej skúšobnej verzie, ak je >8 im ponúkli povýšenie na upgrade.

Spoločnosti, ktoré to urobili:

zmienka

Čítaj viac:

Dobre …

Teraz ste vybavení partiou akčných techník „ako to urobiť“, ktoré je možné napadnúť rastom, ktoré môžete skopírovať & vložte a začnite pracovať na svojom spustení.

Veľa štastia!

Poďakovanie a úvery: Spreadshare.co a Rocketship Agency za poskytnutie inšpirácie a zdroja údajov pre tento príspevok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map