41 Příklady technik hackerství růstu používaných slavnými značkami

Zde jsem sestavil, jak proslulé značky a podniky ve skutečném světě pronikly na jejich cestu k růstu ?


techniky a příklady růstu hackerů

Ale nejdřív …

Contents

Co je to hackerství růstu?

Růst hackerství je věta vytvořená Seanem Ellisem v roce 2010. Ellis byl chlapem „go-to“ v Silicon Valley, který pomáhal společnostem rozšiřovat jejich uživatelskou základnu. Řekl že:

Růstový hacker je člověk, jehož skutečným severem je růst – Sean Ellis

Růstový hacker je někdo, kdo je hybridem mezi obchodníkem a kodérem, někdo, jehož cílem je generovat masivní růst / následování (tj. „růst“) – rychle a často s napjatým rozpočtem (tj. „hacker“)

Růstový hacker se často zaměřuje na levnější alternativy k tradičním marketingovým metodám a má tendenci pracovat v malých, začínajících společnostech, které nemají zdroje, aby mohly konkurovat více zavedeným společnostem..

Podívejte se na tento vynikající seznam zdrojů a kurátorský seznam nástrojů.

Rovněž je třeba zkontrolovat tuto sbírku 5 + růstového kontrolního seznamu se šablonami, tipy a příklady. Zjistěte, jak vytvořit cíle na vysoké úrovni, identifikovat nejdůležitější vstupy a dokonce i to, jak můžete spustit růstové experimenty k dosažení těchto cílů.

3 slavné růstové hacky

 • Zpět, když Facebook cílem bylo získat 200 milionů uživatelů za 12 měsíců. Jeden slavný růstový hack, který toho dosáhl, byl rozdáváním zabudovatelných odznaků a widgetů, které by uživatelé mohli zveřejňovat na svých webových stránkách a blogech, které lidi spojují zpět na jejich stránku Facebook. Tento hack sám o sobě vedl k milionům přihlášení.
 • LinkedIn vzrostl z 2 milionů na 200 milionů uživatelů implementací techniky hackování růstu, která uživatelům umožnila vytvořit si svůj vlastní veřejný profil. To byl skvělý krok LinkedIn, protože se ujistil, že uživatelské profily se organicky zobrazují ve výsledcích vyhledávání Google, což pomohlo rozšířit značku a uživatelskou základnu LinkedIn.
 • Youtube Začala jako platforma pro sdílení videí a poté se z Google rozrostla na druhý největší vyhledávač na světě pomocí této techniky pro hackování růstu. Když navštívíte YouTube a sledujete video, můžete získat kód pro vložení, který vám umožní sdílet video na vašem blogu, webu nebo sociální síti. Díky tomu je uživatelům velmi snadné nahrávat videa a sdílet je s celým světem.

Nyní skočme do konkrétních růstových hacků…

Příklady technik a strategií pro hackování růstu

Hacky růstu akvizice (marketing zdarma)

 1. Hack provozu Quora

Použijte SEMrush + Quora ke zlepšení hodnocení organického vyhledávání na Googlu následujícím způsobem:

 1. V SEMrush > Analytics domény > Organický výzkum > hledat quora.com
 2. Klikněte na Rozšířené filtry a filtrujte klíčová slova obsahující vaše cílové klíčové slovo, pozice méně než 10 a objem větší než 100
 3. Přejít na Quora a napsat nejlepší odpověď na otázku
Společnosti, které to provedly:

Geckoboard

Přečtěte si více:

 1. Demo Hack o hlavním formuláři

Na vstupní stránce nebo přihlašovacím formuláři pro váš bezplatný olověný magnet (whitepaper, případová studie, video atd.) Na konci formuláře uveďte další pole „Ano / Ne“, které říká „Přejete si ukázku našeho softwaru? ? “ takže si můžete rezervovat dema s lidmi, kteří již mají zájem vidět váš software.

Společnosti, které to provedly:

KISSmetrics, Bounce Exchange

Přečtěte si více:

http://grow.kissmetrics.com/webinar-171

 1. Pokročilý hacker „Powered By“

Použijte taktiku „powered by“. Část těchto návštěvníků na ni klikne a dorazí na vaši domovskou stránku, kde někteří požádají o ukázku. Bylo prokázáno, že vede k virovému koeficientu k > 0.4, což znamená, že každých 10 získaných uživatelů vygeneruje 4 další uživatele. Chcete-li optimalizovat více konverzí, použijte dynamické vkládání klíčových slov na vstupní stránce, do které posíláte lidi, se jménem společnosti, která je odkázala na váš web.

Společnosti, které to provedly:

Intercom, Wistia, Qualaroo

Přečtěte si více:

https://blog.aircall.io/the-saas-guide-to-leveraging-the-powered-by-tactic/

 1. Hacker pro růst Scarcity v Gmailu

Když Google v roce 2004 spustil Gmail, každý používal Hotmail nebo Yahoo. Google změnil svůj problém s underdogem v výhodu. S omezeným prostorem na serveru k dispozici, Google udělal ctnost z nedostatku. Když to bylo vypuštěno, to bylo jen na pozvání, počínaje asi 1000 vlivnými lidmi, kteří byli schopni doporučit přátele. To vyvolalo dojem, že jste se při registraci do Gmailu stali součástí exkluzivního klubu.

Společnosti, které to provedly:

Gmail

Přečtěte si více:

http://time.com/43263/gmail-10th-ann Anniversary/

 1. Dream 100 ABM Hack

Použijte tuto jednoduchou marketingovou techniku ​​založenou na účtu k identifikaci vašeho snu 100 klientů (nebo jakéhokoli čísla), zjistěte, na kterou vysokou školu se rozhodl v každé společnosti šel, zašlete mu baseballovou čepici z jejich vysoké školy s osobní poznámkou o tom, jak vaše společnost jim může pomoci.

Společnosti, které to provedly:

Krabice

 1. Co-Webinar Hack

Obraťte se na vlivné osoby ve vašem prostoru, které mají velké publikum a dělejte s nimi vzdělávací webinář. Namísto těžkého prodeje na webináři proveďte 100% vzdělávací webinář s anketou na konci webináře, aby si lidé mohli vybrat, zda mají zájem o ukázku vašeho softwaru..

Společnosti, které to provedly:

Hubspot, Unbounce, Uberflip

Přečtěte si více:

https://www.eofire.com/podcast/nathanlatka/

 1. Hack marketing společnosti OKCuрid

Online datování je odvětví s miliardami dolarů a společnost OkCupid využila svá vlastní interní data k vytváření blogových příspěvků, což jim pomohlo stát se powerhouse v datovacím průmyslu. Kolosální datový soubor OKCupid se stal marketingovým zlatým dolem. Blogové příspěvky OkCupid jsou obvykle vytvořeny na základě vlastního výzkumu dat a jsou propojeny s titulky clickbait a kontroverzními tématy. Data můžete použít k vypořádání se s empiricky podloženými trendy, pozorováními a analýzami odvětví, ve kterém se nacházíte.

Společnosti, které to provedly:

OkCupid

 1. Minimální virový produktový hack

Postavte něco za 1-2 dny’Je to více virové než váš skutečný produkt k testování kondice sentimentu-produktu a sestavení seznamu e-mailů pro spuštění vašeho základního produktu. Ujistěte se, že je váš virový produkt úzce sladěn s vaším hlavním produktem a zaměřte se na objem uživatelů, abyste mohli maximalizovat konverze z virového produktu na základní produkt.

Společnosti, které to provedly:

Uklidnit

Přečtěte si více:

 1. Hack na App Marketplace

Pokud máte integraci s velkou společností SaaS, můžete vyzkoušet uvedení aplikace na jejich tržiště (např .: Salesforce App Exchange, G Suite Marketplace, Xero App Marketplace).

Společnosti, které to provedly:

Pipedrive, Insightly, ProsperWorks

Přečtěte si více:

https://auth0.com/blog/how-to-get-from-0-to-10000-customers-with-b2b-app-marketplaces/

 1. Chytrý SEO Hack

Podívejte se na klíčová slova s ​​nejvyšší konverzí v AdWords a poté vytvořte strategii SEO, která také zajistí, aby byla tato klíčová slova uspořádána organicky. Nebo pokud ne’t spustit AdWords podívat se na přehled vyhledávacích dotazů v Google Search Console a zjistit, jaká klíčová slova získávají kliknutí na váš web, ale jsou na stránce 2 a potřebují vylepšit stránku 1.

Společnosti, které to provedly:

Optimálně, páka, simPRO

Přečtěte si více:

http://searchengineland.com/how-to-leverage-ppc-to-discover-high-convertting-keywords-for-seo-131862

 1. Inteligentní SEO integrace Hack

Vytvořte stránku, která hovoří o vaší integraci s dalšími softwarovými partnery, takže když někdo hledá konkrétní případ použití softwaru integračních partnerů, který váš software řeší, váš web se objeví.

Společnosti, které to provedly:

Zapier, Xero, Klipfolio

Přečtěte si více:

https://zapier.com/zapbook/slack/trello/

 1. Hacking 3 000 slovního obsahu

Napište 3 000+ slovních článků do hloubky blogu, které podrobně popisují konkrétní téma. V článku uvádějte citace od vlivných osobností odvětví a odkazujte na výzkum z jiných seriózních blogů, poté je pošlete e-mailem a sdělte jim, že jste je ve svém článku uváděli na podporu sociálního sdílení..

Společnosti, které to provedly:

Vyrovnávací paměť, Moz, Shopify

Přečtěte si více:

https://www.quicksprout.com/2017/01/04/a-step-by-step-guide-to-producing-a-3000-word-article-on-any-topic/

https://visioneerit.com/7-tips-can-growth-hack-social-media-presence-today/

 1. The Hacker Response Hack

Zašlete průzkum do svého mailing listu a nabídněte respondentům šanci vyhrát cupcakes. Náhodně vyberte 10 účastníků průzkumu, abyste dostali tucet koláčků. Je dokázáno, že lidé by raději dostali tucet koláčků než iPad.

Společnosti, které to provedly:

RJMetrics

Přečtěte si více:

https://thinkgrowth.org/the-greatest-marketing-growth-hack-of-all-time-hint-cupcakes-784ccaa3f78

 1. Vysoce kvalifikovaný vedoucí hack

Ujistěte se, že každý, kdo si zakoupí váš software, musí nejprve projít tímto procesem, než jim dáte zkušební verzi nebo ukázku softwaru (pokud se nejedná o doporučení). TOFU: část obsahu trychtýře (např .: sestava, whitepaper, soubor přejetím atd.), MOFU: část obsahu trychtýře (webinář, video atd.), BOFU: dolní část – obsah trychtýře (případové studie, ukázky, strategické volání atd.).

Společnosti, které to provedly:

HubSpot

Přečtěte si více:

https://rocketshipgrowth.com/the-most-scalable-channel-for-large-highly-qualified-saas-leads-hint-its-not-facebook-4c6fe110a6e7

 1. Zaseknout obsah znovu

Postupujte podle těchto 5 kroků.

 1. Krok 1: Zašlete e-mail do svého seznamu se svým článkem (kdykoli máte nejvyšší otevřenou míru na základě vašich historických e-mailových statistik).
 2. Krok 2: Po odeslání e-mailové kampaně sdílejte článek o účtech sociálních médií.
 3. Krok 3: Vyhledejte kanály relevantní pro vaši firmu a zadejte tam odkazy (např .: fóra, skupiny FB, skupiny Slack).
 4. Krok 4: Počkejte několik dní, než získáte některá analytická data (statistiky, sdílení a komentáře).
 5. Krok 5: Odesílejte e-maily nebo editory tweetů velkých vydavatelů, kteří podávají zprávu o vašem obsahu, se snímkem s ukázkou trakce (např .: “Můj příspěvek má 50% podíl, připojený screenshot, možná repost?”).
Společnosti, které to provedly:

Uber, HubSpot, KISSmetrics

Přečtěte si více:

https://rocketshipgrowth.com/how-to-promote-b2b-saas-content-eab660ee2407

 1. The PR Backlash Hack

Jak špatně PR? Byl jste obviněn jako „roztržení“? Vytvořte specializovaný web, na kterém rozložíte příběh, uvedete fakta a ukážete sociální důkazy, abyste dokázali svou verzi příběhu a převedli nenávist na zákazníky.

Společnosti, které to provedly:

Freshdesk

Přečtěte si více:

http://ripoffornot.org/

 1. Proces Leapfrog na Twitteru

Pryč jsou dny, kdy byste mohli napsat krátký, 500-slovní blogový příspěvek na téma a očekávat stovky, ne-li tisíce návštěvníků, aby ho našli online. Tyto dny „publikování a modlitby“ jsou dávno pryč. V dnešní době je třeba více pozornosti. Vstoupit „Twitter Leapfrog Method“. Je to proces, který pomáhá doručovat nově publikované články stovkám vysoce cílených čtenářů.

 1. Krok 1: Napište jeden 10x / badass článek na téma, které dobře znáte
 2. Krok 2: Identifikujte lidi, kteří sdílejí podobné články o sociálních médiích
 3. Krok 3: Sdílejte svůj článek s těmito lidmi
Společnosti, které to provedly:

Úklady

Přečtěte si více:

AKCIONÁRNÍ RACOVNÍ HACKS (PLATNÝ MARKETING)

 1. Reklama s nízkým rozpočtem

Přesměrujte lidi, kteří viděli prodejní stránku pro váš produkt SaaS A nezískali bezplatnou zkušební verzi / demo / zakoupili A, kteří jsou uživateli určitých stránek fanoušků (např .: váš největší konkurent). S tímto vrstveným cílením bude vaše publikum velmi malé, což vám umožní utratit méně než 10 $ za den, vytvořit reklamu, která mluví konkrétně s cílovým publikem, takže můžete zvýšit míru prokliku a zvýšit počet konverzí, které v zase sníží náklady na vaši reklamu.

Společnosti, které to provedly:

SamCart

Přečtěte si více:

http://www.digitalmarketer.com/buying-website-traffic/

 1. Příchozí přesměrování hack

Převeďte více příchozího provozu na potenciální zákazníky tím, že je znovu zacílíte v těchto 8 reklamních sítích: GDN, Facebook, Gmail, YouTube, Instagram, Twitter, Taboola, Yahoo Gemini a AOL ONE.

Společnosti, které to provedly:

Optimálně

Přečtěte si více:

https://rocketshipgrowth.com/how-the-worlds-biggest-saas-companies-leverage-inbound-to-dominate-a-market-cae780d38bcd

 1. Hack SaaS AdWords

Zaměřte se na konkurenční klíčová slova specifická pro daný obor, průmyslová odvětví a s vysokou konverzí. Přiveďte lidi přímo na vstupní a výstupní stránky specifické pro daný obor a výzvu k akci, abyste si mohli ukázku svého softwaru přivést k prodeji lidem s telefonem.

Společnosti, které to provedly:

NetSuite, Zoho, Freshdesk

Přečtěte si více:

https://rocketshipgrowth.com/how-we-outcompete-ebay-on-google-adwords-without-a-big-ad-budget-885e22d4e619

 1. PPC Hyper-Growth Hack

Spusťte reklamy Google na vstupní stránku a získejte bezplatnou zkušební registraci nebo demo volání. 1-10% převede. Chcete-li převést zbývajících 90% +, je znovu zacílit na hlavní reklamy FB pomocí jemnějšího prodeje (jako je whitepaper). Z jejich potenciálních zákazníků vede do marketingové automatizační kampaně (jako je mini kurz e-mailu) a naléhejte na ně, aby zahájili zkušební verzi nebo si rezervovali demo s prodejním týmem.

Společnosti, které to provedly:

Kapání, SurveyMonkey, Pardot

 1. Pixel Swap Hack

Najděte jinou společnost, která prodává stejnému cílovému zákazníkovi jako vy (ale není konkurenční) a nabídněte partnerům s nimi umístění jejich retargeting pixel na svůj web, zatímco oni umístí retargeting pixel na jejich web pomocí nástroje jako Perfect Audience Připojit. Pomocí přesměrování reklam na Facebooku můžete pomocí špičkového magnetu TOFU přivést nové a cenově dostupné potenciální zákazníky do horní části vaší cesty..

Společnosti, které to provedly:

Nové relikvie, SendGrid, Runscope

Přečtěte si více:

http://marketingland.com/perfect-audience-launches-partner-retargeting-network-directly-target-others-sites-visitors-83518

 1. Hacker konkurence AdWords

Pokud ve vašem prostoru existuje velký konkurent, který mnoho lidí hledá, ale váš SaaS nabízí lepší hodnotu za peníze, lepší funkce nebo lepší pověst, můžete zacílit na jejich obchodní podmínky. Chcete-li to úspěšně dosáhnout, aniž byste ztráceli marketingový rozpočet, nejprve identifikujte svůj jedinečný rozdíl (tj .: hodnota za peníze, funkce, pověst). Za druhé, cílená klíčová slova na základě vašeho USP (tj .: features = [mailchimp], hodnota za peníze = [mailchimp price], reputace = [mailchimp review]). Za třetí, vytvořte vstupní stránku, která zobrazuje srovnávací tabulku o tom, jak jste lepší než váš konkurent v dané oblasti, aby vaše reklama byla relevantnější a aby se zobrazovala..

Společnosti, které to provedly:

Interkom, Quickbooky, Wrike

Přečtěte si více:

https://www.intercom.com/customer-support/zendesk-alternative

 1. Hack na Facebooku Algorithm Trial

Umístěte pixel sledování konverzí FB na stránku, na kterou lidé přistoupí poté, co se zaregistrujete na zkušební verzi softwaru, vytvořte diváky Lookalike na základě lidí, kteří zasáhli pixel sledování konverzí, a poté vytvořte kampaň FB s cílem „Konverze webových stránek“. posílejte návštěvnost svého podobného publika na stránku s bezplatnou zkušební nabídkou. Facebook použije tento algoritmus k cílení na lidi, kteří jsou nejvíce podobní lidem, kteří se již zaregistrovali a převedli na váš web.

Společnosti, které to provedly:

InVision, Treehouse, Asana

 1. Facebook TOFU Hack

Použijte olověné reklamy FB k nasměrování lidí na olověný magnet (např .: případové studie pro konkrétní vertikální oblasti, whitepaper atd.). Zvýšíte počet konverzí, protože když někdo klikne na vaši hlavní reklamu, otevře se formulář s automaticky vyplněnými kontaktními informacemi dané osoby. Poté pomocí e-mailů s automatizací marketingu vychovávejte zájemce o vyžádání dema vašeho softwaru.

Společnosti, které to provedly:

Infusionsoft, Salesforce, InsightSquared

 1. Případová studie retargeting Hack

Přesměrujte návštěvníky webových stránek na stránku případové studie (např .: Podívejte se, jak nás Bob, společná organizace trhu v Zendesku použila k provedení XYZ) s výzvou k akci na konci případové studie pro demo (vyjměte svůj seznam placených uživatelů, takže vy neztrácejte rozpočet na reklamu). Seskupte návštěvníky webových stránek, kteří vidí případovou studii, do jedinečného publika a poté jim zobrazte reklamy v nové případové studii, aby se vaše nejvíce zapojené vyhlídky neustále zobrazovaly nové, nové případové studie v sekvenčním pořadí, které nastavíte.

Společnosti, které to provedly:

simPRO

Přečtěte si více:

http://www.jonloomer.com/2016/05/10/facebook-website-custom-audience-enhancements/

 1. Hack hackerů vlastních afinitních publika

Vytvořte publikum od lidí, kteří navštívili konkrétní webové stránky, které definujete (vaši konkurenti, blogy, průmyslové publikace atd.) A poté je zacílejte pomocí grafických reklam Google. Někdo, kdo uvidí grafickou reklamu, se o váš produkt ještě nemusí zajímat, proto nabídněte obsah, o kterém si myslíte, že bude pro vaše vyhlídky cenný a nápomocný při budování důvěry a povědomí o značce (např .: webinář, whitepaper atd.).

Společnosti, které to provedly:

Zendesk, Intuit, Emma

Přečtěte si více:

https://support.google.com/adwords/answer/2497941?hl=cs-AU

 1. Hacker služby Gmail

Zobrazujte reklamy Gmail lidem, kteří dostávají e-maily vašich konkurentů. Chcete-li získat co nejpřesnější cílení, zacílejte na své konkurenční domény pomocí umístění domény.

Společnosti, které to provedly:

DigitalOcean

 1. Placený technický hack Hack

Pomocí nástroje pro seznam vedoucích osob, jako je BuiltWith, vytvořte seznam osob s rozhodovací pravomocí v ideálních cílových společnostech, které používají software konkurence. Nahrajte e-mailové adresy osob s rozhodovací pravomocí do vlastního publika, na které můžete zobrazovat reklamy. Poté vytvořte z tohoto vlastního publika vzhledové publikum a zacílíte reklamy na ještě kvalifikovanější potenciální zákazníky (začněte u 1% vzhledového publika a poté, jak vidíte výsledky, zvyšte měřítko).

Společnosti, které to provedly:

Postaveno, Datanyze

 1. Hacks na YouTube

Pomocí reklam In-stream YouTube můžete cílit na konkrétní kanály YouTube relevantní pro váš trh a platit pouze v případě, že někdo sleduje posledních 30 sekund.

Společnosti, které to provedly:

Wishpond, Salesforce

Přečtěte si více:

http://www.digitalmarketer.com/youtube-ad-types/

 1. Nativní reklamy Hack

Podívejte se na přehled Konverze v Google Analytics a identifikujte adresy URL obsahu blogu s nejvyšším počtem
vést konverze. Propagujte svůj nejvyšší obsah konvertující obsah blogu v reklamních sítích, jako jsou Taboola, Outbrain nebo Twitter.

Společnosti, které to provedly:

Netflix

Přečtěte si více:

https://blog.hubspot.com/agency/native-ads-201

NÁKLADY NA MONETIZACI RŮSTU

 1. Hacker přizpůsobení hlasové schránky

Když se někdo rozhodne pro jeden z vašich hlavních magnetů, sbírejte jeho mobilní číslo a poté pomocí Slybroadcast zaznamenejte osobní zprávu, která je odeslána do jeho hlasové schránky..

 1. Trial Conversion Hack

Pošlete tento sedmimístný e-mail do značného segmentu vašich pokusů, který pomocí této kopie e-mailu nepřevedl na placené zákazníky: „{{Name}}, stále hledáte {{product}}?” Poté se připravte na náročný den odpovídání na e-maily. Zkombinujte to s The Irresistible Offer Hack zasláním krátkého sledování nabízejícího slevu nebo prodlouženou zkušební dobu (zejména pokud od té doby došlo ke změnám produktu), abyste je dostali zpět.

 1. Hacker s přesměrováním na palubě

Jakmile se někdo zaregistruje na bezplatnou zkušební verzi, zkuste je znovu zacílit reklamami, které jdou na stránku pro bezplatný webinář, nebo zdarma zavolejte s týmem pro úspěch vašeho zákazníka, abyste se ujistili, že mají vše připravené ve své firmě, na které se připravují po skončení zkušební doby..

Společnosti, které to provedly:

Heyo

Přečtěte si více:

https://rocketshipgrowth.com/how-to-increase-free-trials-to-paid-customers-with-onboarding-retargeting-5e8cc05e3756

 1. Hacker pro optimalizaci na palubě

Zpětně sledujte úspěšné zákazníky, kteří používají váš produkt, a podívejte se, co udělali během prvních 7-14 dnů. Pokuste se najít první tři běžné věci, které lidé udělali, a zabudujte je do skóre uživatele produktu. To jsou činnosti, které chcete vést. Optimalizujte své palubní zprávy a zasílání zpráv v aplikacích, aby lidi vedly na cestě k provedení těchto tří věcí.

Společnosti, které to provedly:

HubSpot

Přečtěte si více:

https://www.saastock.com/blog/view/the-data-driven-marketing-playbook-with-hubspot-gocardless-and-idio

 1. Neodolatelná nabídka Hack

Pokud vaše softwarová hodnota hovoří sama za sebe, přidejte do své marketingové automatizace e-mail s motivací ke koupi nebo předvedení produktu (např .: Podívejte se, jak náš software funguje a získejte dárkovou kartu Amazon 25 USD). Může to vypadat jako nevyžádaná pošta, ale mnoho velkých společností B2B SaaS ji používá k vytváření kvalifikovaných ukázek, protože může lidi přesunout od toho, aby vás měli na # 101 v jejich seznamu priorit na # 3.

Společnosti, které to provedly:

LeadPages, Bizible

Přečtěte si více:

http://www.bizible.com/blog/4-b2b-saas-growth-hacks-that-helped-bizible-raise-8m

RETENČNÍ RŮŽE

 1. Zákaznická zpětná vazba Hack

Poté, co se osoba zaregistruje a dokončí všechny tipy na nástroje pro integraci v aplikaci, pošlete jim gratulační aplikaci v aplikaci
oznámení a e-mail, který nabízí zaslat dárek poštou v poště. V e-mailovém odkazu na formulář, který shromažďuje uživatele’s poštovní adresa. Ve spodní části dejte lidem dvě volitelná pole pro odpověď: 1) Co vás přivedlo do [aplikace]? Jaký problém jste chtěli vyřešit? 2) Něco, co bychom mohli dělat lépe? Chybí vám nějaká funkce / produkt? Použijte Zapier k odeslání odpovědí z těchto 2 polí do produktové desky. Pomocí produktové rady můžete seskupovat a hodnotit požadavky na funkce podle priority kohort uživatelů a podle toho, jak daná vlastnost zapadá do vaší širší vize pro váš produkt..

Společnosti, které to provedly:

CloudApp

Přečtěte si více:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Hacker pro reaktivaci produktu

Automaticky poslat tento e-mail uživatelům, kteří ho nemají’nepoužívali jste svůj produkt po dobu 30 dnů: “Zajímalo by mě, jestli si můžete ušetřit chvilku a dejte mi vědět, co si o produktu myslíte a jestli máte nápady, co bychom mohli udělat pro zlepšení? Na oplátku já’Šli jsme dopředu a přidali jeden měsíc pro plánu zdarma na váš účet zdarma.

Společnosti, které to provedly:

CloudApp

Přečtěte si více:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Sticky produkt Hack

Pro každou úroveň předplatného ve vašem produktu vytvořte řadu tří e-mailů s CTA, která jim umožní aktivovat / procházet nejdůležitější funkcí v dané cenové úrovni (např .: E-mail č. 1 > Počkejte 1 den > E-mail č. 2 > Počkejte 2 dny > E-mail č. 3 > Ukončit kampaň). Poté zahajte 2. tří-mailovou kampaň, která jim umožní aktivovat / procházet je další nejdůležitější funkcí ve vašem produktu, takže můžete vytvářet lepivé uživatele, u kterých je méně pravděpodobné, že budou chrlit.

Společnosti, které to provedly:

CoSchedule

Přečtěte si více:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Personalizovaná zpráva Hack

Automatizujte zasílání personalizovaného měsíčního přehledu metrik, který obsahuje shrnutí toho, čeho váš zákazník dosáhl s vaším produktem během měsíce. Pomocí nástroje pro údaje o zákaznících, jako je Segment, propojte svá data o použití z vašeho produktu do nástroje pro automatizaci marketingu dat, jako je Customer.io. Nastavte spouštěče dat pomocí logiky „if / else“, abyste mohli svým zákazníkům poskytnout doporučení, kde se mohou zlepšit.

Společnosti, které to provedly:

AdRoll

Přečtěte si více:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Hack produktu Product Gamification

Když zákazník dosáhne konkrétní mezník ve vaší aplikaci, pošlete jim odměnu, tipy, jak postupovat na další úroveň a výzvu k akci, kterou chcete upgradovat. Například pro software seznamu e-mailů Sumo:

 1. 1 předplatitel e-mailu = samolepka Sumo (plus tipy, jak získat 100 předplatitelů e-mailů)
 2. 100 odběratelů e-mailů = Sumo tričko (plus tipy, jak získat 1 000 odběratelů e-mailů)
 3. 1000 odběratelů e-mailů = sluneční brýle Sumo (plus tipy, jak získat 10 000 odběratelů e-mailů)
 4. 10 000 odběratelů e-mailů = Sumo Hat (plus tipy na získání 100 000 odběratelů e-mailů)
 5. 100 000 odběratelů e-mailů = Sumo Taco Lunch
Společnosti, které to provedly:

AdRoll

Přečtěte si více:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. NPS Churn Buster Hack

Zaslat e-mail všem uživatelům 1 den po skončení bezplatné zkušební doby. V e-mailu použijte průzkum NPS, který se ptá vašeho uživatele, jak je pravděpodobné, že doporučí váš software příteli nebo kolegovi na stupnici od 0 do 10. Pokud je skóre NPS <6 jim děkuji za jejich upřímnost a požádejte o zpětnou vazbu, pokud je nabídka 6-8 rozšířit jejich bezplatnou zkušební verzi, pokud je >8 jim nabídnou povýšení na upgrade.

Společnosti, které to provedly:

Zmínit se

Přečtěte si více:

Dobře …

Nyní jste vybaveni spoustou akčních technik „jak to udělat“, které můžete použít pro růst, které můžete kopírovat & vložit a začít pracovat na spuštění.

Hodně štěstí!

Poděkování a úvěry: Spreadshare.co a Rocketship Agency za poskytnutí inspirace a zdroje dat pro tento příspěvek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map