Si të krijoni një faqe interneti pa kosto?

Pra, ju keni vendosur që ju duhet të krijoni një faqe në internet, por ka shumë të ngjarë që akoma të kërkoni, “a kam vërtet nevojë për një faqe në internet?” ose mbase mendoni se ndërtimi i një uebsajti do të jetë shumë teknik, kërkon shumë kohë dhe i kushtueshëm. Këtu është lista ime e asaj që ju lejon të krijoni një faqe në internet pa kosto.


Në të vërtetë nuk ka nevojë të tregoheni të shqetësuar në lidhje me ngritjen dhe funksionimin e internetit tuaj të parë në internet. Sidomos kur mund të krijoni një faqe në internet pa kosto.

Ndërtuesit më të mirë të uebfaqeve për të krijuar një faqe interneti falas në vitin 2020:

 • Më e mirë në përgjithësi:. Mjeti më i lehtë për të krijuar një sit mahnitës sa më shpejt që të jetë e mundur, dhe një faqe që ngarkohet shpejt dhe optimizohet për motorët e kërkimit, por në planet falas shfaqen reklamat.
 • Kandiduesi:. Krijoni një sit mahnitës dhe profesional që nuk kërkon aftësi të dizajnimit ose kodifikimit, por nuk vjen me funksionalitet tërheqës dhe rënie.
 • Vlera më e mirë:. Hartimet themelore dhe opsionet e kufizuara, por është 100% falas dhe ideale për bizneset e vogla që nuk kanë nevojë për shumë përmbajtje në faqen e tyre.
 • Opsioni më i mirë i paguar: Squarespace. E pamohueshme më e mirë dhe më e lehtë për t’u përdorur krijues vizual i faqes vizuale. Megjithatë Squrespace nuk ofron ndonjë plan falas.

Por si e bëni një faqe interneti profesionale pa paguar asnjë qindarkë? Duke përdorur një mjet falas për ndërtues të faqes në internet. Sigurisht.

Mjetet e krijuesit të faqes së sotme janë shumë e lehtë për t’u përdorur dhe nuk keni nevojë të dini ndonjë kodim HTML. Ata janë jashtëzakonisht përdorues miqësorë Tërhiq dhe lësho funksionalitetin a Redaktimi i tekstit WYSIWYG (si Microsoft Word).

Pra, si të krijoni një faqe në internet pa kosto?

 • Së pari, zgjidhni një ndërtues falas në internet.
 • Së dyti, lidhni një emër domain ose përdorni një emër domain falas.
 • Së treti, krijoni dhe rregulloni faqen tuaj të internetit.

Kur uebfaqja juaj falas është e gatshme – atëherë shkoni përpara për të publikuar faqen tuaj!

Farë do të mësoni në këtë post:

 • Si të krijoni një faqe interneti falas duke përdorur një ndërtues të faqes në internet.
 • Gjeni se cili është krijuesi më i mirë falas i faqes në internet?
 • Lista e krijuesve të faqeve falas; tipare, dhe të mirat dhe të këqijat.
 • Janë krijuesit e faqeve të internetit falas?
 • Pse duhet të keni një faqe në internet.

Tani le t’i hedhim një sy ndërtuesve më të mirë të faqeve të internetit që ju lejojnë të krijoni një faqe në internet pa kosto.

si të krijoni një faqe në internet pa kosto

Contents

Ndërtuesit më të mirë të internetit që ju lejojnë të krijoni një faqe interneti falas

1. Wix

Wix

 • Faqja e internetit: www.wix.com
 • Plan falas: Po
 • Plani i paguar: Po nga 5 dollarë në muaj
 • Tregti gati: Po (vetëm në planin e paguar)
 • Dizajn celular miqësor: Po
 • Tërhiq dhe lësho: Po

Wix është lehtësisht një nga më të njohurit nga të gjithë krijuesit e faqeve të internetit tërheqëse dhe tërheqëse të faqes në internet dhe kjo është ndoshta sepse ata kanë përdorur disa yje të mëdhenj të filmit në Hollywood për t’ju thënë se sa të mirë janë ata.

Aktualisht, fuqitë Wix rreth 110 milion faqe interneti dhe dyqane online, kështu që vetëm kjo duhet t’ju tregojë diçka. Regjistrimi në Wix është një fllad dhe ju duhet të jeni në këmbë dhe duke vrapuar për rreth 2 minuta.

Pasi të regjistrohesh, do të prezantohesh me disa modele specifike të industrisë për të zgjedhur dhe kjo është ndoshta një nga pikat e forta të tyre, pamja profesionale e shablloneve. Pavarësisht nëse jeni fotograf apo bukëpjekës do të ketë diçka që i përshtatet të gjithëve.

Në këtë pikë, është e rëndësishme të përmendni se modelet falas mund të mos ju bëjnë përshtypje shumë dhe këtu mund t’ju duhet të merrni parasysh një azhurnim të paguar. Një tjetër gjë që Wix bën mirë është se të gjitha faqet e tyre janë plotësisht të përgjegjshme.

Farë do të thotë kjo është që uebfaqja automatikisht do të përshtatet me çfarëdo pajisje që po shikohet, kështu që mund të jetë një telefon celular ose një tabletë. Ky është një tipar shumë i fortë pasi është një kërkesë nga Google dhe numri i përdoruesve të celularëve po rritet me shpejtësi nga viti në vit.

Opsionet e paguara fillojnë me pak më shumë se 10 dollarë dhe mund të shkojë deri në rreth 25 dollarë në muaj. Planet e paguara përfshijnë, lidhni një domen të personalizuar, hiqni reklamat, rrisni ruajtjen, mbështetjen VIP dhe zhvilloni fushata me email.

Cilat janë të mirat dhe të mirat e përdorimit të Wix?

Pro Wix

Lehtësinë e përdorimit
Modelet profesionale
Plotësisht i përgjegjshëm
Ndërtuesi më i madh i faqes në internet
Falas ofron një uebfaqe të plotë pune
Treg i madh wix aplikacionesh
Siguri e mirë

Wix Cons

Reklamat mund të jenë intruzive
Modelet falas duken pak të datuara
Plani themelor nuk heq reklamat
Të dhënat nuk mund të eksportohen
Ju nuk mund të filloni një dyqan online në planin falas

përmbledhje

Ndërtuesi i faqes Wix vjen i mbushur me karakteristika për t’ju ndihmuar të ndërtoni një faqe në internet
Versioni falas i Wix ju lejon të ndërtoni një faqe në internet me pamje të mirë në një nënfushë të markës Wix
Nga vetëm 5 dollarë në muaj ju mund të shpëtoni nga reklamat dhe të merrni një emër domain personal

Falas

2. Weebly

Weebly

 • Faqja e internetit: www.weebly.com
 • Plan falas: Po
 • Plani i paguar: Po nga 8 dollarë në muaj
 • Tregti gati: Po (vetëm në planin e paguar)
 • Dizajn celular miqësor: Po
 • Tërhiq dhe lësho: Po

Weebly ka qenë rreth e rrotull për një kohë shumë të gjatë dhe është një opsion jashtëzakonisht i popullarizuar nëse dëshironi vetëm falas pa qëllim të përdorni ndonjë azhurnime. Weebly aktualisht është duke pritur rreth 40 milion faqe interneti.

Kur filloni së pari me Weebly, menjëherë vëreni se sa e lehtë është gjithçka. Zvarritja dhe rënia në një gjendje shumë intuitive dhe miqësore për përdoruesit. Ndërtuesi i faqeve falas të Weebly është një mundësi e shkëlqyeshme për fillestarët absolut. Kolonat mund të zhvendosen dhe madhësohen së bashku me shumicën e elementeve të tjerë.

Një tjetër gjë e shkëlqyeshme që unë me të vërtetë më pëlqen në lidhje me Weebly është se kur jeni duke redaktuar një element pjesa tjetër do të venitet, kjo është me të vërtetë e zoti dhe një mënyrë e shkëlqyeshme për të kufizuar shpërqendrimet.

Plani i çmimeve është shumë i thjeshtë dhe me opsionin bazë në $ 8, reklamat do të hiqen. Në provën time me Weebly, krijova një faqe në internet me 100 faqe të cilën e përballoi shumë mirë. Përdorimi i Wix nuk do të isha aq i sigurt në ndërtimin e vendeve më të mëdha. Nëse ju ose dikush në ekipin tuaj është me përvojë dhe e di kodin, Weebly ju lejon lehtë të ndryshoni kodimin. Ky është një lajm i shkëlqyeshëm për përdoruesit e përparuar.

Ekziston edhe një aplikacion ku mund të integroni edhe emërimet në faqen tuaj të internetit. Ashtu si Wix, Weebly ofron një gamë shumë të gjerë temash profesionale dhe unë mendoj se është një paketë shumë e plotë, me vlerë të mirë për para nëse zgjidhni azhurnimet.

Siç u përmend më parë plani themelor fillon me 8 dollarë, pro me 12 dollarë dhe biznesi me 25 dollarë. Për planin falas, ju do të jeni në nënfushën e Weebly dhe do të keni një reklamë të vogël në futbollin e faqes tuaj.

Cilat janë të mirat dhe të mirat e përdorimit të Weebly?

Pro Weebly

Reklama jo ndërhyrëse
Mimi i thjeshtuar
Shumë miqësore për fillestarët
Temat profesionale
Kodimi HTML mund të përdoret
Plotësisht i përgjegjshëm
Platformë e mirë eCommerce

Cons Weebly

Nuk mund të personalizohet plotësisht ngjyrat e temës
Kalimi i faqes tuaj mund të jetë i vështirë
Asnjë faqe rezervë
Ju nuk mund të filloni një dyqan online në planin falas

përmbledhje

Weebly është një nga më të lehtë për t’u përdorur ndërtuesit e faqeve të internetit
Ju mund të mbani llogarinë tuaj falas për sa kohë që dëshironi

100shtë 100% Falas

3. Site123

Site123

 • Faqja e internetit: www.site123.com
 • Plan falas: Po
 • Plani i paguar: Po nga 9,80 dollarë në muaj
 • Tregti gati: Po (vetëm në planin e paguar)
 • Dizajn celular miqësor: Po
 • Tërhiq dhe lësho: Jo

Site123 ka për qëllim ata që duan të ngrihen dhe të funksionojnë shpejt dhe është i shkëlqyeshëm për pronarët e bizneseve që duan të krijojnë faqe elektronike, blogje dhe faqe të uljes.

Ajo që e bën Site123 të ndryshme është se ajo plotësisht bën larg me ndërtesën zvarritës dhe rënie që përdorin shumica e ndërtuesve të tjerë të Uebfaqeve. Për disa, kjo ose do të jetë fantastike ose një hap prapa.

Për të filluar ju mund të zgjidhni një temë dhe disa opsione të ndryshme të projektimit. Megjithëse temat nuk janë më interesante, ju merrni shumë më tepër mundësi personalizimi sesa krijuesit e tjerë të faqeve të internetit. Pastaj mund të ngarkoni përmbajtje dhe faqja do të gjenerohet për ju. Ashtu si me të gjithë krijuesit e faqeve në internet, opsioni falas është i kufizuar, veçanërisht rreth e-commerce.

Plani i primit fillon në 9,80 dollarë në muaj dhe vjen me një domain falas për 1 vit (ose ju mund të përdorni domainin tuaj) dhe heq markën SITE123. Cilat janë të mirat dhe të mirat e përdorimit të Site123?

Site 123 Pro

Faqet shumëgjuhëshe
Faqet e tregtimit elektronik në kërkim profesional
Faqet SEO Friendly
Mbështetje e plotë në internet
Lehtë për t’u përdorur

Site 123 Kundër

Pa zvarritje dhe rënie
Struktura konfuze e cmimeve
Nuk ka qasje në kodin e faqes
Ju nuk mund të publikoni një dyqan online në planin falas

përmbledhje

Ndërtues miqësor fillestar i faqes në internet
Pa zvarritje, përkundrazi i ka të gjithë elementët në internet të paracaktuar
Llogaria pa pagesë e Site123 është goxha e kufizuar

100shtë 100% Falas

4. Mrekullueshëm

habitshme

 • Faqja e internetit: www.strikingly.com
 • Plan falas: Po
 • Plani i paguar: Po nga 8 dollarë në muaj
 • Tregti gati: Po (vetëm në planin e paguar)
 • Dizajn celular miqësor: Po
 • Tërhiq dhe lësho: Po

Për dallim nga Wix dhe Weebly, shanset janë që nuk i keni dëgjuar kurrë habitshme. Pika kryesore e shitjes është në mënyrë të habitshme faqe të guximshme, të bukura moderne me një faqe. Kjo për shkak se pika kryesore dhe tipari i shitjes së Strikingly janë faqet e saj me një faqe.

Një faqe në internet me një faqe është një faqe ku përdoruesi do të lëviz nëpër seksione të ndryshme ndërsa zbarkon në faqen kryesore, një lloj dizajni që po bëhet shumë i njohur këto ditë.

Meqenëse tipari kryesor është faqet me një faqe, në mënyrë të habitshme mund të heqë shumë mjete dhe butona që kërkojnë ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit. Kjo, natyrisht, e bën atë shumë miqësor.

Ekzistojnë disa opsione të mira për shabllone, megjithëse nuk janë plotësisht në pajtim me Wix ose Weebly. Ajo që bën mirë për ta bërë këtë, po ju prezanton me shabllone që janë plotësisht të mirë për të dalë direkt nga porta. Nuk ka shumë telash që duhet të bëhen.

Për të ndërtuar faqen tuaj thjesht do të zhvendosni seksionet që ju kërkohen nga e majta në të djathtë. Ju gjithashtu mund të shtoni aplikacione, megjithëse përsëri oferta nuk është në të njëjtin nivel me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit.

Një gjë që duhet të theksohet në lidhje me Strikingly është se opsioni falas është i kufizuar në atë që mund të bëni. Duke thënë se, përmirësimet nga 8 në 16 dollarë sigurojnë vlerë serioze për paratë. Përdoruesit gjithashtu mund të shkojnë pro një viti falas, vetëm duke lidhur një profil të LinkedIn dhe duke sinkronizuar disa kontakte. Kjo do t’ju ​​kursejë 16 dollarë.

Cilat janë të mirat dhe të këqijat e përdorimit në mënyrë të mrekullueshme?

Të mahnitshëm Pro

Faqet në kërkim profesional jashtë kutisë
Temat e optimizuara në celular
Vlerë e madhe për para
Zero kod ose aftësi të projektimit të kërkuara
Programi bujar i shpërblimeve

Të mahnitshëm kundër

Opsioni falas është pak i kufizuar
Numri i vogël i temave që mund të përdorni
Planet falas nuk ju lejojnë të bëni një dyqan online

përmbledhje

Një nga ndërtuesit më të mirë të faqeve me një faqe
Zgjedhja ideale nëse dëshironi të filloni një portofol në internet, kartëvizitë ose një sit të dyqaneve me një produkt të vetëm
Ju mund ta mbani planin falas përgjithmonë

100% Falas

5. Ucraft

Ucraft

 • Faqja e internetit: www.ucraft.com
 • Plan falas: Po
 • Plani i paguar: Po nga 6 dollarë në muaj
 • Tregti gati: Po (vetëm në planin e paguar)
 • Dizajn celular miqësor: Po
 • Tërhiq dhe lësho: Po

Ucraft ndërtuesi i faqes në internet është bazuar në blloqe. Ju vendosni blloqe mbi njëra-tjetrën dhe në fund të fundit, do të keni një uebfaqe të plotë.

Ndërsa ekzistojnë vetëm 35 blloqe të cilat nuk janë shumë për ta bërë faqen tënde të internetit, ato janë plotësisht të personalizueshme. Blockdo bllok përmban elemente që mund të shtoni ose hiqni, dhe këtu mund të merrni krijues. Ju madje mund të krijoni blloqet tuaj nga e para.

Sa i përket tregtisë elektronike, ky është një nga karakteristikat më të forta të Ucraft pasi ka një motor të vetin ecommerce. Edhe pse, nëse po kërkoni të çoheni dhe vraponi në kohën më të shpejtë të mundshme, Ucraft mund të mos jetë për ju.

Planet e primit të Ucraft fillojnë vetëm 6 dollarë në muaj heq ujin Ucraft. Cilat janë të mirat dhe të mirat e përdorimit të Ucraft?

Pro Ucraft

Ndërtues shumë i përshtatshëm i faqes në internet
Karakteristika të forta ecommerce
Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit përmes bisedës live

Cons Ucraft

Asnjë rezervë faqesh
Nuk mund të zhbëj redaktimet e tua
Plani falas nuk ju lejon të krijoni një dyqan online
Nuk është i përshtatshëm për site më të mëdha dhe më komplekse

përmbledhje

Ndërfaqe e thjeshtë dhe e thjeshtë
Modelet e dizajnuara dhe të ndërtuara mirë
Platforma e integruar ecommerce për të filluar shitjen në internet

Krijoni një faqe në internet me Ucraft
Falas

6. Lander

Lander

 • Faqja e internetit: www.landerapp.com
 • Plan falas: Po (por vetëm për 14 ditë)
 • Plani i paguar: Po nga 16 dollarë në muaj
 • Tregti gati: Po (vetëm në planin e paguar)
 • Dizajn celular miqësor: Po
 • Tërhiq dhe lësho: Po

Lander është një ndërtues i plotë i faqeve të uljes. Nëse nuk jeni të njohur me konceptin e faqeve të uljes ose nuk jeni të sigurt nëse keni nevojë për një të tillë, ato janë faqe shumë të thjeshta me një faqe të krijuara për të kapur udhëheq ose për të bindur një vizitor për të ndërmarrë veprime.

Faqet e ndalimit për nga natyra e tyre do të kenë shumë më pak përmbajtje sesa një faqe interneti e rregullt, me disa prej tyre shfaqin vetëm një thirrje të vetme për veprim.

Lander bën ndërtimi i faqeve të uljes tepër të thjeshtë me një ndërfaqe pa rrëmujë. Ju mund të integroni portat e pagesave dhe të kryeni testimin e ndarjes A / B, i cili është një tipar thelbësor për çdo ndërtues të faqes së uljes. Gjithashtu në ofertë janë analitikë dhe përcjellje të plotë.

Një tipar i lezetshëm është Teksti Dinamik. Kjo lejon që pyetja e kërkimit të përdoruesit të futet automatikisht në faqen e uljes, si pjesë e fushatës së pagave për klikim.

Edhe pse ka një provë 14-ditore falas, Lander mund të bëhet shumë i shtrenjtë, pasi planet bazohen në numrin e vizitorëve që merr faqja juaj e uljes. Lander-së plani themelor fillon me 16 dollarë në muaj. Cilat janë të mirat dhe të mirat e përdorimit të Lander?

Lander Pro

Testim i ndarjes
Modele të larta konvertimi
Lehtë për t’u përdorur
Sistemi i raportimit të integruar
Modelet e përgjegjshme të celularit
Integrimi i faqeve të tifozëve në Facebook

Lander Cons

Opsioni falas është vetëm për 14 ditë
Planet e shtrenjta
Plani falas nuk ju lejon të krijoni një dyqan online

përmbledhje

100+ modele të gatshme të faqes së uljes
Redaktori vizual i lehtë për t’u përdorur e bën shumë të thjeshtë hartimin e një faqe ulje
Buxheti i integruar i aftësive të testimit dhe sistemit të raportimit

Provo falas

7. Jimdo

Jimdo

 • Faqja e internetit: www.jimdo.com
 • Plan falas: Po
 • Plani i paguar: Po nga 6 dollarë në muaj
 • Tregti gati: Po (vetëm në planin e paguar)
 • Dizajn celular miqësor: Po
 • Tërhiq dhe lësho: Po

Jimdo ka për qëllim kryesisht ato që duan kryesisht të ndërtojnë dyqane ecommerce dhe ideja e tyre kryesore është lehtësia e përdorimit në çdo hap të rrugës. Tani për tani, ka rreth 20 milion site Jimdo me rreth 200,000 prej tyre janë dyqane në internet.

Me Jimdo mund të jesh deri dhe drejtimin dhe shitjen e produkteve brenda disa minutash. Aty ku gjërat mund të përmirësohen janë modelet. Edhe pse ka shumë prej tyre, nevojitet një fleksibilitet më shumë me ta.

Themimet kanë të bëjnë me të vërtetë për një ndërtues të faqes elektronike të e-commerce, megjithëse unë do të thoja që nëse nuk do të përdorni funksionet e e-commerce, do të rekomandohej një krijues tjetër i faqes në internet me plane më të lira. Planet e çmimeve fillojnë nga falas, në 6 deri në 17 dollarë. Cilat janë të mirat dhe të mirat e përdorimit të Jimdo?

Jimdo Pro

Mënyra më e shpejtë për të ngritur dhe funksionuar një dyqan ecommerce
Prmime shumë të përballueshme
Qasja në kod
Elementë të fortë SEO

Jimdo Cons

Modelet ndjehen pak të datuara
Sistemi i pagesave mund të mos jetë më i miri për shitësit amerikanë
Plani falas nuk ju lejon të krijoni një dyqan online

përmbledhje

Premton të krijojë faqen tuaj në internet dhe të funksionojë në 3 minuta
Rregulloni modelin tuaj dhe modifikoni faqen tuaj në internet çdo kohë, pa ndonjë kodim të nevojshëm

Falas

8. Karrota

Carrd

 • Faqja e internetit: www.carrd.co
 • Plan falas: Po
 • Plani i paguar: Po nga 19 dollarë në vit
 • Tregti gati: Jo
 • Dizajn celular miqësor: Po
 • Tërhiq dhe lësho: Po

Carrd është një ndërtues relativisht i ri i faqeve të internetit që sapo është lançuar në vitin 2016. alsoshtë gjithashtu një tjetër ndërtues me një faqe ashtu si Ucraft dhe nëse dëshiron ndërtuesi më i thjeshtë i faqes në internet, Carrd ka të ngjarë të jetë një.

Në përgjithësi, ekzistojnë 54 modele, 14 prej të cilave janë vetëm për përdorues pro. Modelet nuk grupohen së bashku nga industria, por përkundrazi sipas llojit, si në portofol, në faqen e uljes dhe në profil. Krejt modelet duken shumë të hijshme dhe frymëzuese.

Ju vendosni uebfaqen tuaj së bashku duke përdorur elementë dhe gjithçka ndihet shumë e natyrshme. Disa nga elementet përfshijnë kohëmatësin, format dhe galeritë.
Si zakonisht, opsioni falas do t’ju kufizojë në një nënfushë, por aty ku Carrd me të vërtetë dallon janë azhurnimet e paguara, mund të shkoni pro vetëm me 19 dollarë në vit.

Carrd Pro është vetëm 19 dollarë në vit dhe ju lejon të përdorni një domen të personalizuar dhe heq markën. Cilat janë të mirat dhe të mirat e përdorimit të Carrd?

Pro karroca

Shumë përdorues-miqësor dhe i thjeshtë për t’u përdorur
Përditësime jashtëzakonisht të lira
Faqet në kërkim profesional
54 shabllone të përgjegjshme për të zgjedhur

Cons përkëdhelur

E re në treg
Vetëm mbështetje e-mail
Kufizuar në faqet me një faqe
Ju nuk mund të krijoni një dyqan në internet

përmbledhje

Krijoni faqe pa pagese, plotësisht të përgjegjshme me një faqe, për shumë gjëra
100% falas dhe plani pro është vetëm 19 dollarë në vit

Tani për tani

9. Sitet Zoho

Faqet Zoho

 • Faqja e internetit: www.zoho.com/sites
 • Plan falas: Po
 • Plani i paguar: Po nga 5 dollarë në muaj
 • Tregti gati: Jo
 • Dizajn celular miqësor: Po
 • Tërhiq dhe lësho: Po

Po, ai ka një emër pak të lezetshëm, por si duket ai si një ndërtues i faqes në internet? i përgjithshëm Zoho është ndërtues shumë kompetent i faqes në internet. Fillimi është shumë i shpejtë dhe ju filloni me zvarritjen e zakonshme dhe heqjen e elementeve.

Ndërsa përdorni drag and drop së bashku me personalizimin e faqes, e gjithë përvoja nuk ndjehej aq e lëmuar sa ndërtuesit e tjerë të faqes në internet.
Ekziston një përzgjedhje e madhe e temave për të zgjedhur nga disa prej tyre që duken shumë profesionale, ndërsa të tjerët duken sikur janë nga vitet ’80. Megjithëse ofrojnë 97 shabllone, jo të gjithë janë të përgjegjshëm.

Duke qenë se Zoho është një korporatë mjaft e madhe softuerësh që ofron SaaS dhe CRM, disa nga veçoritë e sitit si krijuesi i formave janë të jashtëzakonshme. Fillon çmimi për ZoHo nga falas, në 5 $, 10 $ dhe 15 $ në muaj. Plani mujor parashikon planin e e-commerce, megjithatë, është shumë i kufizuar pasi mund të ofroni vetëm 25 produkte për shitje.

Cilat janë të mirat dhe të mirat e përdorimit të faqeve Zoho?

Pro Sites Zoho

Seti tipar mbresëlënës
Qasje në HTML dhe CSS
Built-in mjetet SEO dhe statistikat e trafikut

Sites Zoho Cons

Jo të gjitha temat janë plotësisht të përgjegjshme për celular
Disa tema ndjehen të vjetëruara
Redaktori mund të ndihet pak i bezdisshëm
Ju nuk mund të krijoni një dyqan në internet

përmbledhje

Mjet themelor falas për ndërtimin e faqes në internet me hostim falas që e bën punën të kryer
Ndërroni mes modeleve në çdo kohë që dëshironi pa humbur përmbajtjen tuaj

Mëso më shumë

10. Google Biznesi im

Google Business My - krijues i faqes në internet pa pagesë

 • Faqja e internetit: www.google.com/business/how-it-works/website/
 • Plan falas: Po
 • Plani i paguar: Jo
 • Tregti gati: Jo
 • Dizajn celular miqësor: Po
 • Tërhiq dhe lësho: Po

Si mund ta bëj faqen time në Google falas? Google Business My është përgjigjja.

Biznesi im Google është një krijues falas i faqes në internet ju lejon të krijoni një faqe interneti të thjeshtë brenda disa minutave. Ndërtuesi i faqes në internet të Google është plotësisht i lirë, dhe faqja që ndërtoni është e thjeshtë për tu bërë dhe modifikuar si nga kompjuteri juaj desktop ashtu edhe nga telefoni celular.

Ju nuk keni pse të keni një raft fizik për të ndërtuar faqen tuaj me Google Business My, nëse keni një biznes të zonës së shërbimit ose një biznes të bazuar në shtëpi me ose pa një adresë mund të rendisni detajet tuaja për t’u shfaqur në Google.

Cilat janë të mirat dhe të mirat e përdorimit të krijuesit të faqes së internetit të Google My Business për të krijuar një faqe interneti falas në Google?

Pro Prova e Biznesit tim

Hosting falas dhe ju mund të lidhni emrin tuaj domain
Pa reklama ose markë
Modelet e përgjegjshme
AdWords Express është gati për të drejtuar trafikun

Kundërvajtjet e biznesit tim Google

Opsione të kufizuara, jo ideale për site më të mëdha ose më komplekse
Modelet dhe modelet themelore
Ju nuk mund të filloni një dyqan në internet

përmbledhje

E përkryer për bizneset e vogla që nuk kanë nevojë për shumë përmbajtje në faqen e tyre të internetit
Pa reklama ose markë, dhe ju mund të përdorni emrin e domain
Ashtë një ndërtues 100% falas i faqes në internet nga Google Business My

Tshtë krejtësisht falas!

11. SiteW

Ndërtuesi i faqes në internet SiteW

SiteW është një ndërtues i faqes në internet që ndoshta nuk keni dëgjuar për të. Kjo nuk do të thotë që duhet ta injoroni. Ndërsa është relativisht i panjohur në SH.B.A., është jashtëzakonisht i popullarizuar në Evropë, sepse më shumë se një milion faqe interneti përdorin SiteW.

Është një super e lehtë për t’u përdorur dhe zvarritur dhe lëshuar fuqishëm ndërtues me shabllone të optimizuara në celular të ndërtuara në HTML5. SiteW ofron veçori të shkëlqyera shumëgjuhëshe, pasi vjen me opsione gjuhësore (dhe mbështetje) për frëngjisht, gjermanisht, spanjisht dhe anglisht.

Planet Premium shkojnë nga 9,33 deri 26,66 dollarë në muaj, dhe përmirësimi do të heq reklamat e SiteW, do t’ju japë më shumë ruajtje dhe faqe të pakufizuara, SEO dhe analitikë dhe mund të përdorni një emër të personalizuar të domenit. Cilat janë të mirat dhe të mirat e përdorimit të SiteW?

Të mirat e sitit

Falas për të përdorur ndërtuesin e faqes në internet
Opsione shumëgjuhëshe (frëngjisht, spanjisht, gjermanisht)
Shumë përdorues miqësore ndërtues i faqes në internet

Kundërfaqes së faqes

Plani falas është më i miri për ndërtimin e faqeve të internetit më të vogla dhe statike
Karakteristikat e fuqishme, si bloget dhe tregtia elektronike, vijnë vetëm me planet premium

përmbledhje

Krijues i lehtë për t’u përdorur në internet që e bën të lehtë krijimin e një faqe në internet mahnitëse
Regjistrohuni lehtë dhe do ju duhen vetëm minuta për të mësuar se si të përdorni SiteW

Po është falas

A janë vërtet ndërtuesit e këtyre faqeve në internet falas?

Për në një nga pikat kryesore të postimit në blog. A mund të krijoj vërtet një faqe në internet falas? Po, po. Ajo funksionon si kjo. Teknikisht po, mund të krijoni një faqe në internet falas por do të ketë kufizime në faqen e internetit.

Disa nga kufizimet e faqes në internet me të cilat mund të përballeni nëse zgjidhni opsionin e vetëm falas, do të ketë reklama ose markë në faqen tuaj. Që faqja juaj e internetit të duket më profesionale, normalisht do të duhet të paguani për disa azhurnime për të hequr reklamat ose markën.

reklama wix dhe markëShembull i reklamave dhe markës në Wix

Gjithashtu, për opsionin falas, zakonisht do t’ju duhet të përdorni një nën-domain, në krahasim me një emër të personalizuar të domenit. Për shembull, në Weebly domain-i i faqes suaj të lirë do të jetë diçka weebly.com/MikesGarage në vend që të përdorni domainin tuaj si MikesGarage.com. Me fjalë të tjera, do të duhet të merrni një plan premium për të qenë në gjendje të përdorni emrin e domain.

 • Emri i domain-it tuaj në një plan të lirë: https://mikesgarage.jimdo.com ose https://www.jimdo.com/mikesgarage
 • Emri i domain-it në një plan premium: https://www.mikesgarage.com

Po ashtu, zakonisht do të jeni të kufizuar për sa i përket numri i faqeve që ju mund të shtoni në faqen tuaj, si dhe çdo mundësi ndërtimi ecommerce do të jetë themelore.

Me pak fjalë, unazat “ju merrni atë që paguani” të vërteta këtu dhe nëse jeni serioz në lidhje me faqen tuaj dhe biznesin, disa prej azhurnimeve premium shumë mirë mund të jenë me vlerë të kostos shtesë. Nuk ka shumë biznese që mund të themelohen për aq pak sa disa dollarë në muaj.

Nga ana tjetër, përdorimi i një krijuesi falas të faqes në internet është një mënyrë e shkëlqyeshme për të provuar ngarjen e një ndërtuesi në internet dhe për të marrë një mendim se si funksionon gjithçka para se të vendosni për atë që është e përshtatshme për ju.

Arsyet për të patur një faqe në internet

Ka kaq shumë arsye për të ndërtuar një faqe në internet, qoftë kjo për përdorim personal ose për biznesin tuaj të vogël. Le t’i shohim disa nga këto arsye në një hollësi më të hollësishme;

1. Besueshmëria

Kjo është ndoshta arsyeja e vetme për të filluar një faqe interneti të re. Pavarësisht nga kredencialet tuaja aktuale, njerëzit do t’ju shohin si ekspert pasi të keni një uebfaqe të lëmuar për t’ju përfaqësuar.

Kur kisha biznesin tim të parë në internet, gjithmonë do të pyesja klientët pse më zgjodhën. Përgjigja ishte gjithmonë e njëjtë, “sepse keni pasur një faqe në internet”.

2. Tregoni talentet (ose shërbimet) tuaja

Pavarësisht nëse keni një biznes të vogël apo të madh apo edhe nëse jeni një band me një njeri, një faqe në internet ju jep një dritare të dyqaneve. Klientët ose punëdhënësit e mundshëm menjëherë mund të shohin se çfarë keni për të ofruar.

Disa nga biznesmenët më të mëdhenj të kohës sonë kishin të gjithë faqet e internetit, Jeff Bezos nga Amazon dhe Sean Parker në Spotify.

3. Pengesë e ulët për hyrje

Ju mund të krijoni fjalë për fjalë një biznes në dhomën tuaj të gjumit dhe të tërheqni klientë brenda disa minutave, madje edhe me një buxhet të vogël. Sshtë një fushë e një niveli të barabartë për të gjithë, pavarësisht nga qëndrimi apo arsimi juaj në media sociale.

Mos harroni Mark Zuckerberg filloi Facebook-un, mediat sociale në mediat sociale, në dhomën e tij të fjetjes.

Vetëm në rast se keni nevojë për më bindëse, le të shohim disa fakte në internet (nga ky postim). Në Amerikën e Veriut në vitin 2018, 88.1% e njerëzve përdorën internetin, i ndjekur nga 80.23% në Evropë. A e dini se Google përpunon mbi 40,000 pyetje kërkimi çdo sekondë? Kjo është shumë njerëz që kërkojnë potencialisht faqen tuaj të internetit.

Farë është një ndërtues në internet dhe pse të përdorësh një?

Një ndërtues i faqes në internet është ndoshta mënyra më e lehtë dhe e shpejtë për të marrë një faqe në internet jashtë terrenit brenda disa minutash. Me fjalë të thjeshta, është një pjesë e softuerit që ju lejon të ndërtoni një faqe në internet ose blog pa ndonjë kodim. Meqenëse nuk ka asnjë kodim të përfshirë, thjesht do të përdorni elementë tërheqës dhe rënie, së bashku me disa shabllone.

Një tjetër alternativë falas (ish) për ndërtimin e një faqe në internet është përdorimi WordPress. Shtë një sistem shumë fleksibël i menaxhimit të përmbajtjes (CMS), por ka një kurbë mësimi më të shpejtë në krahasim me ndërtuesit e faqeve në internet.

ndërtues uebsajti vs wordpressTë mirat kryesore & Disavantazhet e përdorimit të një krijuesi të faqes në internet kundrejt WordPress

Ndërsa WordPress në vetvete është me burim të hapur dhe falas, së bashku me mijëra shtojca dhe tema, WordPress kërkon që ju të merrni një web hosting i cili nuk është falas.

Ndërtuesit e faqeve të internetit zakonisht vijnë në dy shije, online dhe offline. Edhe pse ne thjesht do të përqendrohemi në një lloj që është në internet, unë mendoj se është e rëndësishme të përmendim ende tjetrin.

1. Ndërtuesi i linjës në internet

Ndërtuesit e internetit “Offline” vijnë në formën e softuerit. Rapidweaver për Mac është një lloj krijuesi i faqeve në internet. Zakonisht, do ta shkarkoni programin në PC-në tuaj dhe të filloni të punoni në faqen tuaj të internetit.

Një nga avantazhet e softuerit offline është se ju mund të punoni në faqen tuaj kudo, pasi nuk kërkohet një lidhje në internet.

Disavantazhi më i madh është se ju do të duhet të ngarkoni të gjithë sitin në pritje, e cila mund të jetë teknikisht sfiduese. Kam përdorur përdoruesin e ndërtuesve të linjës në internet off Serif e cila tani është ndërprerë, dhe unë mendoj se procesi i ngarkimit është arsye e mjaftueshme për të mos përdorur një ndërtues të linjës në internet.

2. Ndërtuesi i faqeve në internet

Me një ndërtues i faqes në internet (ato që unë mbulova këtu më lart), krijuesi i faqes falas të internetit me të cilin do të shkoni do të presë gjithçka në internet në re. Nëse keni nevojë të punoni në një PC të ndryshëm, thjesht duhet të regjistroheni me të dhënat e llogarisë tuaj dhe jeni mirë të shkoni.

Do të merrni gjithçka që ju nevojitet, dhe nuk ka nevojë të ngarkoni ndonjë gjë kudo ose të vendosni pritjen, është zgjidhja më e lehtë përreth. E vetmja gjë që ju nevojitet vërtet është një shfletues uebi si Google Chrome, një lidhje interneti dhe pak imagjinatë dhe kohë të lirë për të nisur faqen tuaj të internetit falas ose dyqanin online..

Pyetjet e bëra më shpesh

Si të krijoni një faqe në internet pa kosto?

Regjistrohuni me një ndërtues falas të faqes në internet, rregulloje shabllonin, krijoni faqet tuaja, publikoni faqen tuaj të internetit dhe shkoni live.

A janë krijuesit e faqeve në internet si Wix, Weebly, Site123, etj. Me të vërtetë falas?

Po ata janë me të vërtetë falas, por duhet të regjistroheni në një plan të paguar për të zhbllokuar të gjitha tiparet dhe të jeni në gjendje të hiqni markën dhe reklamat.

A mund ta përdor domenin tim me një ndërtues falas të faqes në internet?

Në një plan falas ju zakonisht duhet të përdorni një nën-domain, ju duhet të regjistroheni për një plan të paguar për të përdorur një emër të personalizuar domain

përfundim

Punë e mirë, ju e keni bërë atë përmes këtij udhëzuesi se si të krijoni një faqe në internet pa kosto në vitin 2020.

Unë kam ngushtuar ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit falas tani për krijimin e një faqe interneti 100% falas. Siç do ta shihni ka shumë për të zgjedhur, megjithatë, cilindo prej të cilit do të vendosni, do të zbresë në atë që është më e rëndësishme për ju.

A doni një dyqan të plotë të e-commerce, apo është përparësia juaj që të krijoni një faqe në internet dhe të funksiononi brenda disa minutash për të treguar një klient të mundshëm? Ndoshta çmimi është një shtytës kryesor, ose thjesht ju duhet një faqe e thjeshtë me një faqe që ofron një imazh profesional. Sido që të jetë, unë jam i sigurt se ka një më lart që ka të drejtë vetëm për ju.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map