Rishikimi Divi

Në këtë Rishikim Divi, Unë do t’ju tregoj se çfarë duhet të ofrojnë tema ElegantThemes Divi dhe krijuesi i faqeve për WordPress. Unë do të mbulojë tiparet, të mirat dhe të këqijat, dhe do t’ju them nëse Divi ka të drejtë për ju.


Përmbledhje e Rishikimit të Divi (Pikat kryesore)

ikonë informacioni për
Divi është një temë WordPress dhe krijues i faqeve vizuale për krijimin e uebfaqeve të bukura brenda disa minutash, pa ndonjë njohuri kodimi. Incredshtë tepër e lehtë për t’u përdorur që do të fshini faqet e internetit në kohën e rekordit.
ikonë e dollarit kosto
Në vend që të paguani veçmas temën Divi dhe ndërtuesin, ju blini qasje në të gjithë katalogun e temave dhe shtojcave të Temave Elegant. Qasja për 1 vit është 89 dollarë ose hyrja në jetë është 249 dollarë.
ikonë e lumit rekuizitë
Divi është i lehtë për t’u përdorur dhe plotësisht i përshtatshëm, pa qenë e nevojshme të shkruani një rresht të vetëm kodi. Ndërtoni çdo lloj uebsajti dhe e përdorin atë në numri i pakufizuar i faqeve të internetit. Qasja në 100-të site premada, paraqitjet & pako ndërtues temash, plus hyrje në Extra, Bloom, Monark dhe me shume. Mbështetje e mahnitshme dhe pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave.
ikonë sadface Cons
Divi është një temë e fuqishme WordPress dhe gjithçka që do të thotë se vjen me të kaq shumë mundësi dhe funksionalitete, pothuajse shumë. Gjithashtu. Përdorimi i Divi kodet e personalizuara nuk transferojnë te ndërtuesit e faqeve të tjera si Elementor.
ikonë e aktgjykimit vendim
“Divi dërgon me një listë të gjerë karakteristikash të shkëlqyera dhe produkte shtesë që e bëjnë krijimin e faqeve të internetit të mrekullueshme një fllad. Divi është tema më e njohur e WordPress dhe krijuesi i fundit i faqeve vizuale. Shtë tepër e lehtë për t’u përdorur duke e bërë atë të përsosur për fillestarët dhe përdoruesit me përvojë njësoj. “

thirrje për veprim
Shko te: – – – – – – –

Mos harroni kur krijimi i faqeve në internet ishte ruajtja e disa prej zgjedhjeve? Ninjas me kod zjarri që mbërthen mbi tastierat?

Me siguri, dizajni në ueb ka marrë një rrugë të gjatë, falë platformave të tilla si WordPress.

Siç ishte, ne jetuam përmes një epoke të temave të WordPress që ishin të vështira për tu përshtatur.

Menjëherë pas kësaj, ne u trajtuam për të qëlluar me shumë tema WordPress me 100+ demo, dhe pastaj ndërtuesit e faqeve vizuale u bë e zakonshme.

Dhe pastaj Nick Roach dhe Co. gjetën një mënyrë për të bashkuar të dy, duke ndryshuar lojën.

“Përzieni një ndërtues të faqeve të përparme të plotë me një nga temat më të mira të WordPress?” “Pse jo?”

Pra, lindi Divi.

TL; DR: Faleminderit për një temë të WordPress & ndërtues faqesh vizuale, siç është Divi, ju mund të krijoni uebfaqe të bukura brenda disa minutash, pa ndonjë njohuri për kodim.

Cila shtron pyetjen, “What’sfarë është Divi?”

Gjeni pse 600K klientët përdorin Divi dhe zvarritjen e tij vizuale & ndërtues i rënies. Garanci për kthimin e parave pa rrezik, 30 ditë.

Farë është Divi?

E thjeshtë dhe e qartë; Divi është një temë me WordPress dhe një krijues i faqeve vizuale.

Mendoni për Divi si dy gjëra në një: Divin Theme dhe shtojcën Divi Builder.

Do të ishit i saktë nëse do të thonit se Divi është një kornizë për krijimin e faqeve në internet, ose siç e theksojnë zhvilluesit:

Divi është më shumë sesa thjesht një temë WordPress, është një platformë plotësisht e re për krijimin e faqeve në internet që zëvendëson redaktorin standard të postës WordPress me një redaktues shumë të lartë vizual. Mund të shijohet nga profesionistët e dizajnit dhe të ardhurit njësoj, duke ju dhënë fuqinë për të krijuar dizajne spektakolare me lehtësi dhe efikasitet befasues.
(Ndërtoni vizualisht – Temat Elegante)

Përveç: Ndërsa Divi Builder plotëson jashtëzakonisht mirë temën e Divi, ju mund të përdorni plugin Divi Builder me çdo temë të WordPress.

Ja çfarë më tha disa sekonda më parë Nikolla nga mbështetja:

Përshëndetje atje! Sigurisht. Shtojca ndërtuese Divi është krijuar për të funksionuar përkrah çdo teme që është e koduar sipas Standardeve Për Kodim të Mirë siç përcaktohet nga krijuesit e WordPress.
(Transkripti i Chat-it për Mbështetjen e Temave Elegante)

Kthehu tek Divi.

divi është për të gjithë

Divi është produkti anije në Temat Elegant, një nga dyqanet më inovative të temave WordPress përreth.

Pse e them kështu?

Unë kam marrë ndërtuesin e faqeve vizuale Divi për një udhëtim dhe…

Epo, djema, ju do ta kaloni demonstrimin falas dhe do të shkoni direkt te “Ju lutemi merrni PARA MU!”

Po, është mirë.

Ky përmbledhje do të përqendrohet më shumë në shtojcën Divi Builder sepse është marrëveshja e vërtetë!

Gjeni pse 600K klientët përdorin Divi dhe zvarritjen e tij vizuale & ndërtues i rënies. Garanci për kthimin e parave pa rrezik, 30 ditë.

Pro të Divi

Tani që e dimë se me çfarë po punojmë, a është gjithçka Divi që pretendohet të jetë? Le të shkojmë mbi disa pro.

Easy to use / Visual Drag and Drop Builder page

Divi është tepër i lehtë për t’u përdorur që ju do të fshini faqet e internetit në kohë rekord.

Ndërtuesi Divi, i cili u shtua në Divi 4.0, ju lejon të krijoni faqen tuaj të internetit në pjesën e përparme në kohë reale.

Me fjalë të tjera, ju shihni ndryshimet tuaja ndërsa i bëni ato, gjë që eliminon udhëtimet mbrapa dhe me radhë në fundin e pasmë, duke ju kursyer shumë kohë.

Të gjithë elementët e faqeve janë të personalizueshëm lehtësisht; është gjithçka dhe klikoni. Nëse doni të lëvizni elementë përreth, ju keni në dispozicion funksionimin e tërheqjes dhe rënies.

ndërtues divi

Ju nuk keni nevojë për aftësi kodimi për të përdorur Divi, krijuesi i faqeve vizuale ju ofron kontroll të plotë të projektimit mbi gjithçka.

Në të njëjtën kohë, ju merrni një redaktues të tërësishëm të kodeve që bën shtimin e stileve dhe kodit CSS me porosi shumë më të lehtë dhe të kënaqshme.

40+ Elemente në internet

elementet e faqes në internet ndërtues

Një uebfaqe plotësisht funksionale është e përbërë nga shumë elementë të ndryshëm.

Ju mund të keni butona, forma, imazhe, fizarmonikë, kërkim, dyqan, postime në blog, skedarë audio, thirrje për veprim (CTA) dhe shumë elementë të tjerë në varësi të nevojave tuaja.

Për t’ju ndihmuar të krijoni një faqe interneti profesionale pa instaluar shtesa shtesë, Divi vjen me mbi 40 elementë të faqes në internet.

Pavarësisht nëse keni nevojë për një seksion në blog, komente, media sociale ndiqni ikona, skedat dhe rrëshqitësit e videove midis elementeve të tjerë, Divi ka shpinën.

Të gjithë elementët e Divi janë 100% të përgjegjshëm, do të thotë që lehtë mund të krijoni faqe interneti të përgjegjshme që duken të shkëlqyera dhe performojnë mirë në pajisje të shumta.

Layoutet paraprakisht të bëra 1000+ të faqes në internet

paketat e paraqitjes divi

Me Divi, ju mund të ndërtoni faqen tuaj të internetit nga e para, ose të instaloni një nga faqosjet e para-bërë prej 1,000+.

That’sshtë e drejtë, Divi vjen me paraqitjet në internet 1000+ falas. Thjesht instaloni paraqitjen nga biblioteka dhe rregulloje atë derisa të bjerë.

Layoutet e markave të reja shtohen çdo javë, do të thotë që gjithmonë do të keni frymëzim të ri për të ndërtuar faqe interneti që janë jashtë këtij galaktika.

Pjesa më e mirë është paraqitjet që vijnë me mijëra imazhe, ikona dhe pa ilustrime mbretërore, në mënyrë që të mund të godisni tokën duke vrapuar.

Paraqitjet në faqen e internetit të Divi vijnë në shumë kategori, që do të thotë se ka diçka për të gjithë.

Pavarësisht nëse po ndërtoni një faqe në internet për një restorant, agjensi, kurs online, biznes, tregti elektronike, shërbime profesionale apo ndonjë gjë tjetër, Divi ka vetëm paraqitjen për ju.

Rregulloje gjithçka, Kontroll i plotë i projektimit

kontroll i plotë i projektimit

Numri i opsioneve të personalizimit për këtë gjë wi sëmurë Blow. Tuaj. mendje. Dua të them, ju mund të rregulloni gjithçka në detaje më të mira.

Pavarësisht nëse dëshironi të personalizoni sfondet, shkronjat, hapësirat, animacionet, kufijtë, shtetet e rri pezull, ndarjet e formave, efektet dhe shtoni stile të personalizuara CSS ndër të tjera, Divi do t’ju bëjë përshtypje.

Ju nuk keni pse të prishni gjithashtu një djersë, të bëni personalizime në faqen tuaj të internetit; Divi i bën të gjitha shumë të lehta me ndërtuesin intuitiv të faqeve vizuale.

Thjesht klikoni cilindo element që dëshironi të personalizoni, zgjidhni opsionet tuaja dhe puna juaj është bërë.

Temat Elegant ju ofrojnë dokumentacion të hollësishëm me video që ju tregojnë saktësisht se si të vendosni dhe rregulloni çdo element në faqen tuaj të internetit.

Qasja te Extra, Bloom & monark

shtojca shtesë monarku të lulëzimit

Divi është dhurata proverbiale që nuk ndalet së dhëni. Kur bashkohen me Temat Elegant, ju merrni temën Divi, Divi Builder, 87+ tema të tjera duke përfshirë Extra, plugin opt optik të postës elektronike Bloom dhe shtojcën e ndarjes sociale Monarch.

Extra është një temë e bukur dhe e fuqishme e revistës WordPress. Shtë tema e përsosur për revistat në internet, faqet e lajmeve, bloget dhe botimet e tjera në internet.

Bloom është një shtojcë opt-in-art-art-plug-in-art që ju ndihmon të ndërtoni listat e postave elektronike shpejt. Shtojca vjen me shumë mjete të tilla si integrimi pa probleme me shumë ofrues të postës elektronike, pop-ups, fluturime dhe forma në linjë midis të tjerëve.

Monarku është një shtojcë e fuqishme për ndarjen sociale që ju ndihmon të promovoni ndarjen sociale në faqen tuaj dhe të rritni shoqërimin tuaj shoqëror me lehtësi. Ju keni në dispozicion 20+ site për ndarjen sociale dhe shumë mundësi në dispozicionin tuaj.

Buxheti i Brendshëm i Brendshëm dhe Marketingu i Email-ve

mjetet e gjenerimit të plumbit

Divi ju ofron shumë mundësi për të optimizuar trafikun tuaj dhe gjenerimin e drejtimeve në autopilot. Kur blini Divi, ju merrni suitën e shtojcave të fuqishme Elegant Temat.

Falë shtojcës optike për zgjedhjen e postës elektronike Bloom, ju mund të ndërtoni lista me email pa mundim. Ju nuk keni nevojë për një palë të tretë për të mbledhur të dhënat e përdoruesit në faqen tuaj të internetit.

Për më tepër, ju mund të përdorni fuqinë e Divi Lead për të ndarë provat në faqet tuaja, të merrni njohuri të vlefshme dhe të rrisni normat e konvertimit pa u përpjekur shumë nga ana juaj.

Integrimi i Saktë me WooCommerce

integrimi divi woocommerce

Rregullimi i WooCommerce është sfidues, veçanërisht kur jeni duke punuar me një temë që është e vështirë për tu integruar me platformën ecommerce. Në shumicën e rasteve, dyqani juaj në internet përfundon duke kërkuar i shkathët dhe joprofesional.

Nuk është kështu me Divin. Divi integrohet pa probleme me WooCommerce, duke ju lejuar të aplikoni fuqinë e Ndërtuesit Divi në dyqanin tuaj, produktet dhe faqet e tjera. Të gjitha faleminderit moduleve WooCommerce të Divi.

Për më tepër se kaq, ju mund të krijoni faqe të bukura të uljes për produktet tuaja WooCommerce, duke ju lejuar të rritni jashtëzakonisht shumë normat tuaja të konvertimit.

Shtimi i kodeve të shkurtra dhe pajisjeve WooCommerce në uebfaqen tuaj duke përdorur Divi është sendi i klasës së katërt. Tooshtë shumë e lehtë që nuk pres që të keni ndonjë problem.

Këtu është një demonstrim i dyqanit WooCommerce i ndërtuar duke përdorur Divi. Tani, ju mund të ndërtoni dyqanin e ëndrrave tuaja pa shkruar një linjë kodesh.

Vlera e parase

vlera e parase

Divi është një përbindësh i një teme. It’sshtë e mbushur në buzë me të gjitha tiparet që ju nevojiten për të ndërtuar faqet e internetit si një pro.

Ndërtuesi i Divi shton shumë funksionalitet në temën Divi, duke bërë të mundur atë që dikur konsiderohej e pamundur.

Ju mund të ndërtoni pothuajse çdo faqe në internet nën diell. Kufiri i vetëm është imagjinata juaj.

Anëtarësimi në Divi ju lejon të keni qasje në 89+ tema dhe një bandë pluginash. Ekziston edhe një pagesë një herë nëse nuk ju pëlqen pajtimet.

Pakoja është një investim i shkëlqyeshëm për çdo përdorues të WordPress. Valueshtë vlerë e vërtetë për paratë tuaja.

Gjeni pse 600K klientët përdorin Divi dhe zvarritjen e tij vizuale & ndërtues i rënies. Garanci për kthimin e parave pa rrezik, 30 ditë.

Cons të Divi

Ata thonë se çdo gjë që ka pro duhet të ketë kundër. Me të gjitha përfitimet e ëmbla, a ka Divi të këqijat? Le ta zbulojmë.

Shumë opsione

shumë mundësi

Divi është një temë e fuqishme WordPress dhe gjithçka, që do të thotë se vjen me kaq shumë mundësi dhe funksionalitete, pothuajse shumë.

Ndonjëherë, ju mund të keni një kohë të vështirë për të gjetur një opsion nga miliona opsione. Por ju e dini se çfarë thonë ata: Ju keni më mirë një tipar dhe nuk keni nevojë për atë sesa anasjelltas.

Prapëseprapë, pasi të jeni njohur me cilësimet, është duke lundruar pa probleme nga atje.

Kurba e të mësuarit

kurba e të mësuarit

Me shumë mundësi vjen një kurbë mësimi. Për të përdorur Divi në masën e tij të plotë, do t’ju duhet të shikoni dokumentacionin dhe të shikoni disa video.

It’sshtë mirë-miqësore për fillestarët, por meqenëse keni shumë mundësi në dispozicionin tuaj, do të duhet të lini mënjanë disa kohë për të mësuar se si funksionon gjithçka.

Kurrë mos të shqetësohemi, Divi është kënaqësi të mësojë dhe të përdorë; ju duhet të jeni ngritur dhe vrapues në asnjë kohë.

Ju jeni të lidhur me Divi

ndërtues faqesh vizuale me temë divi

Sapo të shkosh Divi, nuk ka kthim prapa. Fatkeqësisht, shkurtesat e personalizuara të Divi nuk transferohen tek ndërtuesit e faqeve të tjera si Elementor, BeaverBuilder, ndërtues faqesh WPBakery etj..

Me fjalë të tjera, është një dhimbje që largohet nga Divi në një tjetër ndërtues faqesh. Nëse planifikoni të përdorni vetëm Divi, kjo nuk është problem. Sidoqoftë, nëse doni të kaloni në një tjetër ndërtues faqesh, jeni më mirë të ndërtoni faqen e internetit nga e para.

Sa kushton Divi?

çmimet divi

Me të gjitha tiparet e ëmbla, bilbilit dhe kambanave, sa kushton Divi? Temat Elegant ju ofron dy pako çmimesh.

Ju mund të pranverës për paketën 89 $ / vit ose të shkoni me një pagesë prej 249 $ një herë. Të gjitha paketat vijnë me Divi, Extra, Bloom, Monarch, azhurnime të produkteve, mbështetje yjore, qindra pako në internet dhe përdorim të pakufizuar të faqes së internetit.

Gjeni pse 600K klientët përdorin Divi dhe zvarritjen e tij vizuale & ndërtues i rënies. Garanci për kthimin e parave pa rrezik, 30 ditë.

Shembuj në internet të Divi

shembuj në internet divi

Mbi 1.2 faqe në internet përdorin Divi. Më poshtë, gjeni disa shembuj të shkëlqyera për një frymëzim.

 • Kissmetrics
 • Mary Dhe The Dot
 • Verërat e brishta të Adamit
 • RadspeicheR
 • 100 Ekspozitë

Ju mund të shihni më shumë shembuj në vitrinën e klientëve të Divi ose në faqen e internetit BuiltWith.

FAQ Divi

Këtu janë disa pyetje që bëhen shpesh, në rast se keni një pyetje të ngjashme.

A është tema Divi pa pagesë?

No. Divi nuk është një temë falas WordPress. Ju duhet të blini një licencë të vlefshme nga Temat Elegant për të përdorur Divi. Qasja e pakufizuar për 1 vit është 89 dollarë ose qasja gjatë gjithë jetës është 249 dollarë.

A mund ta përdor Divi në shumë site?

Po, mund të përdorni Divi në shumë site. Licensedo licencë Divi ju ofron përdorim të pakufizuar të faqes së internetit.

Cili është ndryshimi midis temës Divi dhe ndërtuesit Divi?

Tema e Divi është vetëm ajo, një temë WordPress. Nga ana tjetër, Divi Builder është një shtojcë ndërtimi faqesh vizuale që mund ta përdorni me çdo temë tjetër të WordPress.

Divi 4.0 bashkon të dy, duke ju ofruar një temë dhe shtojcën vizuale në një kornizë.

A është Divi i mirë për SEO?

Divi është radhitur për optimizimin e motorit të kërkimit. Ai është i koduar në standardet më të mira të SEO dhe WordPress.

Për më tepër, ajo vjen me karakteristika të integruara SEO në rast se nuk jeni duke përdorur një plugin SEO të palëve të treta siç është Yoast.

Në të njëjtën kohë, Divi integrohet pa probleme me të gjitha shtojcat SEO.

A është ngarkimi i shpejtë Divi?

Divi është i optimizuar për faqet e ngarkimit të shpejtë. Falë teknikave më të fundit të projektimit, Divi garanton faqet e internetit të WordPress të gatshme për celular dhe që ngarkojnë shpejt. Në Qershor 2019 ElegantThemes rishikoi bazën e kodeve Divi e cila ka përmirësuar ndjeshëm shpejtësinë e ngarkesës së faqeve në instalimet standarde Divi.

Cilat janë alternativat më të mira Divi?

Ndërsa është tema më e popullarizuar e WordPress dhe plugin builder page atje, ekzistojnë disa alternativa të mira Divi që duhet t’i konsideroni. Elementor është një plugin vërtet ndërtues i faqeve WordPress që është i shpejtë, i lehtë për t’u përdorur, dhe vjen me ngarkesa të moduleve / shablloneve. Beaver Builder është një ndërtues i thjeshtë i faqeve WordPress që mund të përdoret me modele të paracaktuara për t’ju ndihmuar të krijoni një faqe në internet.

Supportfarë mbështetje dhe ndihme mund të marr?

Të gjitha Temat Elegant marrin mbështetje 24/7 365 ditë në vit përmes bisedave të drejtpërdrejta dhe formave të kontaktit. Mbështetja e tyre ndaj klientit është e shpejtë dhe mjaft e dobishme. Mora përgjigje për pyetjet e mia në më pak se një minutë.

Përveç kësaj, ju mund të shikoni dokumentacionin. Më tej, mund të eksploroni blogun e Temave Elegant, ose të bashkoheni me grupin Divi Facebook.

Rishikimi i Divi: Përmbledhje

rishikim divi

A do ta rekomandoja Divin te miqtë e mi? Definitivisht po! Divi dërgon me një listë të gjerë karakteristikash të shkëlqyera që e bëjnë krijimin e faqeve të internetit të mrekullueshme një fllad.

Divi është tema më e njohur e WordPress dhe krijuesi i fundit i faqeve vizuale. Shtë tepër e thjeshtë për t’u përdorur duke e bërë atë të përsosur për fillestarët dhe përdoruesit me përvojë njësoj.

Për të filluar udhëtimin tuaj për krijimin më të mirë dhe të lehtë në internet, merrni kopjen tuaj të Divi sot.

Gjeni pse 600K klientët përdorin Divi dhe zvarritjen e tij vizuale & ndërtues i rënies. Garanci për kthimin e parave pa rrezik, 30 ditë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map