Programet më të mira të Filialit në Web Hosting

Web hosting është një nga më të niches fitimprurëse të marketingut të afarizmit atje jashte. Këtu është lista ime e më të mirave ku mundeni fitoni deri në 7,000 dollarë në komision për çdo klient që pret web.


Nëse dikush do t’ju thoshte se ata bënin mijëra dollarë ndërsa ishin në gjumë, çfarë do t’u thonit atyre? Ju me siguri do ta hidhni poshtë kërkesën si të rreme, t’i quani ato të çmendura dhe të vazhdoni më tej, duke menduar se është e pamundur të fitoni kaq shumë (ose aspak) pa qenë “në punë”.

Por si e fitojnë atë? Përgjigja është e thjeshtë – marketing Filialin.

Programe më të mira të pritjes në internet dhe WordPress për strehimin në vitin 2020:

Pritësi në internetkomisionRegjistrohu Lidhjerishikim
Rrjeti i lëngshëm150 $ – 7,000 dollarëProgrami i Filialeve të Lëngshëm të Uebit
Kinsta50 $ – 500 dollarëProgrami i Filialit Kinsta
Motori WP$ 200+Programi i Filialit WP Engine
Cloudways50 $ – 200 dollarëProgrami i Filialit në Cloudways
A2 Hosting85 $ – 140 dollarëA2 Programi i Filialit të Pritjes
SiteGround50 $ – 125 dollarë+Programi i Filialit SiteGround
iPage105 dollarë – 150 dollarëProgrami i Filialit iPage
Hostgator50 $ – 125 dollarëProgrami i Filialit HostGator
Bluehost$ 65+Programi i Filialit Bluehost

Mijëra pronarë të faqeve të internetit dhe blogerët kanë gjetur një mënyrë për të mbajtur veten me një rrjedhë pasive të të ardhurave. Si? Duke promovuar kompanitë e pritjes në internet. A ke ditur atë Bluehost pagoi 5 milion dollarë në komisione tek bashkëpunëtorët vitin e kaluar!

Unë duhet të përmend se kjo faqe interneti bën të ardhura nga marketingu i filialeve. Sepse nuk është sekret që unë e fitoj paratë e fituara nga kjo faqe në internet përmes marketingut të filialeve, kryesisht nga hostet në internet që kam përdorur ndër vite si një zhvillues i faqes në internet.

Kur është fjala për zgjedhjen e programeve më të mira të bashkëpunimit në web hosting, ju duhet të keni kujdes. Mos zgjedh vetëm atë që paguan komisionin më të lartë; zgjidhni atë që është i besueshëm, miqësor dhe i njohur mirë për cilësinë e tij.

por rregulli më i rëndësishëm gjithmonë duhet të përpiqeni të ndiqni, a është kjo:

Si një bashkëpunëtor duhet të rekomandoni vetëm hoste në internet me të cilët njiheni – dhe ju duhet të rekomandoni vetëm hoste të internetit që keni përdorur më parë dhe të keni ndihmuar të arrini diçka.

Nëse nuk jeni të sigurt në produkt dhe nuk mendoni se do t’i ndihmojë njerëzit, atëherë nuk duhet ta promovoni.

Nëse nuk e dini vërtet produktin, nuk e keni përdorur me sukses për veten tuaj dhe mund ta provoni atë për audiencën tuaj, nuk mund të prisni që të tjerët thjesht ta marrin fjalën tuaj për të – Pat Flynn nga SmartPassiveIncome

Ai e di se për çfarë po flet sepse bën rreth 30k dollarë çdo muaj nga promovimi i Bluehost.

Sepse, nëse promovoni një produkt me cilësi të ulët, ai reflekton keq për ju. Ju mund të përfundoni duke humbur audiencën që keni punuar kaq shumë për të ndërtuar. Zgjidhni programet tuaja të bashkëpunimit me kujdes dhe do të keni mundësi të fitoni më shumë prej saj.

Programet e marketingut më të mira të mbajtjes së faqeve në internet

programe më të mira të programeve të mbajtjes në internet

Këtu, unë kam listuar dhe rishikuar disa nga programet më të mira të bashkëpunimit në web hosting për ju që të bashkoheni. Këto janë zgjedhur bazuar në pagimin, besueshmërinë dhe cilësinë e tyre.

Le t’i kontrollojmë ato në mënyrë më të detajuar!

1. Programi i Filialeve të Lëngshëm të Uebit

program shoqëror likuid

Rrjeti i lëngshëm është një lider në hapësirën pritëse të menaxhuar me premium. Ata ofrojnë një sërë shërbimesh nga serverat “klasikë” të dedikuar dhe hosting VPS, dhe serverët e dedikuar Cloud dhe VPS për të menaxhuar plotësisht WooCommerce dhe WordPress.

Pritja e tyre e menaxhuar WooCommerce dhe WordPress janë të shpejtë, të besueshëm dhe të sigurt. Faqet e organizuara në Liquid Web kanë shpejtësinë më të shpejtë me 10 punëtorë të PHP, migrim falas në site, çertifikata falas SSL dhe pa tarifa të teprimit, kufijtë e trafikut ose shikime të faqeve të matura.

WooCommerce dhe WordPress të menaxhuar të LiquidWeb janë të bashkangjitura me plugin falas për krijimin e faqeve Beaver Builder, të gjitha shtojcat WP Iconic, Jilt Abandonded Cart, JP Affiliate WP dhe Glew Analytics.

Programi i anëtarëve të tyre është ndër më të mirët në industri. Filialet paguhen 150% e kostos mujore me një CPA minimale prej 150 $ (ju gjithashtu fitoni një shpërblim prej 50% për planet e parapaguara.)

Sigurisht që paguan për t’iu referuar klientëve në LiquidWeb. Këtu mund të shihni një ndarje të niveleve të CPA:

 • Menaxhuar WordPress: 150 – $ 2,000 për regjistrim
 • Menaxhuar WooCommerce: 150 $ – 3,000 $ për regjistrim
 • VPS Hosting: 150 – $ 300 për regjistrim
 • Dedikuar Hosting: 150 $ – 7,000 $ për regjistrim
 • Cloud Hosting: 150 – $ 5,000 për regjistrim

Si një partner bashkëpunëtor i LiquidWeb ata do t’ju ofrojnë një sërë stimulimesh të shkëlqyera për t’ju ndihmuar të referoni klientët tek ata:

 • Komisionet e personalizuara
 • Kodet ekskluzive të kuponit
 • Faqet e uljes së bashkë-markës
 • Shitje dhe oferta ekskluzive
 • Dhurata falas për klientët (si anëtarësimet e trajnimit WP101)

Kjo e bën programin e bashkëpunëtorëve të Liquid Web një nga më të mirët. Ky është një host i shkëlqyer në internet që klientët që ju referoni do ta duan, dhe do të shpërbleheni bujarisht për regjistrimin e tyre.

Pagesa është 150 deri në 7,000 $ për shitje

2. Programi i Filialit Kinsta

programi i filialit kinsta

Kinsta është një ofrues i menaxhuar plotësisht WordPress me serverë cloud të mundësuar nga Google Cloud Platform. Sitet e pritura me shpejtësi të shpejtë të Kinsta, janë të sigurta dhe vijnë me të gjitha teknologjitë më të fundit të tilla si SSL, PHP7, HTTP / 2 CDN, zonat e vënies në skenë dhe ngarkesa të tjera.

Programi i anëtarëve të tyre është një nga më të mirët, nëse jo edhe më i miri në industrinë e pritjes. Për çdo shitje që i referoheni mundeni fitoni deri në $ 500 + ju merrni 10% komisione të përsëritura të jetës.

Këtu janë disa nga arsyet pse programi i Filialit Kinsta është një nga më të mirët në biznes:

 • Fitoni midis 50 deri 500 $ për çdo klient referimin tuaj (bazuar në llojin e planit që ju referoni)
  • Plani fillestar (komisioni 50 $)
  • Plani Pro (komisioni 100 dollarë)
  • Planet e biznesit (komisioni $ 150)
  • Planet e ndërmarrjeve (komisioni 500 dollarë)
 • Cookie gjurmuese 60-ditore, dhe fitimet paguhen në një dritare konvertimi 60-ditore
 • Komisionet e përsëritura mujore 10% për jetën e klientit që ju referuat
 • Kinsta-së shkalla e churnit është nën 5%, që do të thotë komisione të përsëritura të vazhdueshme
 • Pagesa mujore në llogarinë tuaj PayPal
 • Ndjekja në kohë reale ku mund të shihni të dhënat e filialeve në kohë reale, si dhe shikime në faqe, pajtime, detaje të planifikuara në thellësi
 • Biblioteka e madhe e banderolave ​​dhe logove promovuese, si dhe udhëzuesve dhe burimeve për bashkëpunëtorët.

Të gjitha këto arsye e bëjnë programin e Filialit Kinsta një nga më të mirët. Ky është një pritës fantastik në internet dhe së bashku me programin e tyre të dobishëm të bashkëpunëtorëve e bëjnë këtë një recetë të caktuar për sukses. Unë ju rekomandoj të shkoni dhe shikoni programin e tyre dhe të filloni të fitoni të ardhura nga bashkëpunëtorët.

Pagesa është 50 deri në $ 500 për shitje

3. Programi i Filialit WP Engine

Programi i bashkëpunimit në internet web hosting WP Engine

Nëse kryesisht shkruani për temat dhe shtojcat e WordPress, WP Engine mund të jetë zgjidhja më e mirë për ju.

WP Engine ka një nga programet më të larta të bashkëpunimit, duke ofruar një minimumi 200 dollarë për shitje. Do të paguani më 20 të çdo muaji dhe duhet të krijoni një llogari ShareASale për të marrë pagesën tuaj.

Si bashkëpunëtor, ju merrni një komision standard 200 $ për çdo shitje ose 100% të të ardhurave të muajit të parë (në varësi të planit që blerësi juaj blen) – cilado që është më i lartë. Kjo është një marrëveshje e ëmbël, nuk është ashtu?

Motori WP është një nga platformat udhëheqëse të pritjes në internet në domen; duke i promovuar ato, ju mund të jeni të sigurt për normat e ulëta të kthimit. Ju gjithashtu mund të jeni i sigurt që po rekomandon një produkt me cilësi të lartë për audiencën tuaj.

Le të shohim disa arsye pse programi i filialit WP Engine është ndër më të mirët në biznes:

 • Komisionet e Hefty: Programi ofron minimumi 200 dollarë për çdo shitje. Vështirë se ndonjë program tjetër i afrohet përputhet me atë numër. Pika e bonusit? Nëse klienti juaj zgjedh një plan më të çmueshëm, ju merrni 100% të të ardhurave të muajit të parë.
 • Bonus shtesë për më shumë referime: Programi është krijuar për të stimuluar filialin për të shkaktuar më shumë shitje. Nëse keni një shtrirje më të gjerë dhe jeni në gjendje të referoni më shumë se pesë vizitorë në faqen e internetit të shërbimit të pritjes, mund të mbështeteni të fitoni më shumë se 200 dollarë për shitje. Për çdo pesë shitje, ju lehtësoni, ju merrni 100 $ shtesë. Për 10 shitje, ju merrni 250 dollarë. Nëse 60 prej kërkesave tuaja konvertohen, ju merrni një komision dajak 1500 $, duke bërë një total prej 15.475 $!
 • Mimet e ulëta të kthimit: Njerëzit që zgjedhin shërbimin e hostimit të WP Engine zakonisht janë përdorues të përkushtuar të WordPress që kërkojnë një platformë të përparuar pritëse. Dhe WP Engine nuk zhgënjej. Prandaj, normat e kthimit janë shumë më të ulëta se programet e tjera, që do të thotë se mbani më shumë pagesa.
 • Komisioni nga nën-bashkëpunëtorët: Potenciali i fitimit nga WP Engine është edhe më i lartë sepse ju jep një komision për çdo shitje të bërë nënligjorët tuaj. Për çdo konvertim nga nën-bashkëpunëtorët tuaj, ju fitoni 50 dollarë.
 • kopje & Ngjitni materiale promovuese: WP Engine siguron bashkëpunëtorët e tij me flamuj dhe shabllone të shkëlqyera për tu përdorur si përmbajtje promovuese. Kjo zvogëlon në masë të madhe përpjekjen tuaj ndërsa rritni konvertimet, pasi WP Engine rregullisht kryen testimin A / B në banderolat e tyre. Ai gjithashtu ofron oferta të përhershme të promovimit të shitjeve që mund të përdorni për të rritur referimet tuaja.
 • Kohëzgjatja më e gjatë e cookie-t: Në përgjithësi, cookies skadojnë brenda 30 ditësh për shumicën e programeve partnere. Sidoqoftë, WP Engine lejon një periudhë prej 180 ditësh. Kjo do të thotë që nëse një vizitor nga faqja juaj e internetit ka klikuar në lidhjen tuaj të filialit dhe blen një plan pritës nga WP Engine në çdo kohë brenda një periudhe prej 180 ditësh, do të merrni komisionin tuaj të duhur.

Të gjithë këta faktorë e bëjnë programin e filialit WP Engine një nga opsionet më të mira. E vetmja pengesë është se më pak njerëz kanë tendencë të regjistrohen në të pasi planet e saj të hostimit janë pak më të shtrenjta. Ju do të duhet të synoni audiencën tuaj në përputhje me rrethanat.

Pagesa është 200 $ + për shitje

4. Programi i Filialit në Cloudways

Programi i lidhjeve të mbajtjes në internet të Cloudways

Cloudways është një host i menaxhuar në internet që ju lejon të vendosni me shpejtësi faqet e internetit në serverat e cloud si DigitalOcean, AWS, Vultr, Linode dhe më shumë.

Prandaj, nëse blogoni për zhvillimin e WordPress, temat dhe shtojcat, atëherë Cloudways mund të jetë zgjedhja e shkëlqyeshme për ju.

Cloudways është një nga programet më të larta të bashkëpunimit, duke ofruar komisione të deri në 200 dollarë për shitje.

Ata kohët e fundit rindërtuan programin e tyre të bashkëpunëtorëve për të ofruar filialin strukturat më të mira dhe më fleksibile të komisionit. Ekzistojnë tre struktura të ndryshme komisionesh për t’ju ndihmuar të fitoni ashtu si dëshironi:

 • Pllakë (bazuar në rendimentin) – Fitoni midis 50 dhe 125 $ për shitje
 • Hibrid (performanca + bazuar në përsëritje) – Fito 30 $ për regjistrim + 7% komision gjatë gjithë jetës
 • Custom (bazuar në rendimentin) – Fitoni deri në 200 dollarë për shitje

Le të shohim disa arsye pse programi i Filialit Cloudways është një nga më të mirët në biznes:

 • Struktura bujare dhe fleksibile e komisionit: Sa më mirë të performoni, aq më të larta do të jenë komisionet tuaja. Ju duhet të zgjidhni midis një strukture komisioni të bazuar në rendiment, ose nëse jeni të prirur për të ardhura pasive, modeli i komisionit hibrid është i shkëlqyeshëm nëse jeni për një periudhë afatgjatë.
 • Menaxherët e përkushtuar të filialeve: Ju merrni një menaxher të përkushtuar të filialeve për t’ju ndihmuar të përshkoni çdo hap të programit të lidhjeve të pritjes në cloud. Ajo ose ajo do t’i përgjigjet çdo pyetjeje që mund të keni dhe do t’ju japë mundësinë e udhëzimit të ekspertëve.
 • Burimet e të nxënit : Ju keni qasje në burime të ndryshme duke përfshirë postat elektronike elektronike dhe udhëzuesit, gazetat mujore, blogjet dhe artikujt standardë..
 • Ndjekja në kohë reale: Pulti i Filialit në Cloudways vjen me cookie-t për përcjelljen që monitorojnë çdo vizitor dhe referim në mënyrë që të mos humbni gjurmët e një komisioni të vetëm.
 • Raportimi i performancës: Ju mund të përdorni raportet e detajuara të performancës në panelin e bashkëpunëtorëve tuaj për të vlerësuar përpjekjet tuaja të marketingut në fushata dhe për të optimizuar strategjitë për rezultate të përmirësuara.

Cloudways siguron mbajtje të performancës së lartë dhe sigurinë në cloud për të dy faqet e internetit WordPress dhe jo WordPress. Të gjitha këto arsye e bëjnë Cloudways një nga programet më të mira të anëtarëve të pritjes me disa nga normat më të larta të konvertimit.

Fitoni deri në 200 dollarë për kërkesë

5. A2 Programi i Filialit të Mikpritjes

A2 Programi i mbajtjes së programeve në web hosting

A2 Hosting është një emër i njohur në industrinë e web hosting, duke ofruar zgjidhje për hostimin e WordPress.

Komisioni i ofruar nga programi i filialit A2 Hosting fillon me 85 dollarë, dhe shkon deri në 140 dollarë. Shuma rritet bazuar në numrin e konvertimeve, duke ndjekur një strukturë të stimuluar të bonusit. Pagesa bëhet në datën 15 të çdo muaji përmes PayPal. Ajo gjithashtu ofron 10 dollarë si një bonus për regjistrim.

Që pagesa të lëshohet, duhet të prekni standardin 100 $. Nëse nuk bëni 100 dollarë në muaj, pagesa lëshohet muajin tjetër (ose sa herë që të arrihet pragu).

Le të shohim disa nga veçoritë e programit të Filialit të Hosting A2 dhe të kuptojmë pse është një nga programet më të mirë në dispozicion.

 • Pagesa të larta: Duke ofruar 85 dollarë për çdo shitje, komisioni i ofruar nga A2 Hosting është më shumë sesa ai i shumë programeve të tjera partnere. Për më tepër, ndërsa konvertimet tuaja rriten, komisioni juaj rritet. Për konvertimet midis 11 dhe 20, ju merrni një komision prej 100 dollarë për shitje. Për konvertimet midis 21 dhe 30, pagesa rritet në 120 $ për shitje. Më në fund, për shndërrime përtej 31, ju merrni 140 dollarë për shitje.
 • Bonusi me dy nivele: Ashtu si WP Engine, A2 Hosting gjithashtu ju jep mundësinë për të fituar çdo herë që nën-bashkëpunëtorët tuaj bëjnë një konvertim. Për çdo referim nga nën-bashkëpunëtori juaj që blen nga A2 Hosting, ju merrni 5 dollarë.
 • Politika e cookie-t: A2 Hosting lejon një periudhë 90 ditë para skadimit të cookie-t. Kjo do të thotë nëse kërkesa juaj bën një blerje në çdo kohë brenda tre muajve nga klikimi në lidhjen tuaj të rekomandimit, do të keni të drejtë në komisionin tuaj.
 • Paneli i shkëlqyeshëm i kontrollit: Sipas programit të saj të Filialit, A2 Hosting ofron një panel kontrolli gjithëpërfshirës – të quajtur iDevAffiiliates – për bashkëpunëtorët e tij. Filialet mund të përdorin programin për të mbledhur statistika në lidhje me shitjet e tyre. Ata gjithashtu mund të gjejnë banderola dhe çdo material tjetër promovues. Programi gjithashtu ka video dhe manuale për të udhëhequr bashkëpunëtorët drejt konvertimeve më të mira.

Programi i Filialit A2 Hosting e ka krijuar veten si një program kryesor për blogerët që kërkojnë të fitojnë para. A2 hosting ofron plane të shumëfishta pritëse, me ato themelore që fillojnë me 3.92 dollarë në muaj. Kjo e bën më të lehtë tërheqjen e audiencës në portal.

Nga 85 në 140 dollarë për shitje

6. Programi i Filialit SiteGround

Programi i bashkimit të faqeve të sitit WebGround

Duke qenë në industri për më shumë se një dekadë tani, SiteGround e ka bërë shenjën e saj si një nga platformat më të mira të mbajtjes së faqeve atje. Ajo ka një imazh të markës yjore që e bën programin e saj anëtar një nga zgjedhjet më të njohura për blogerët.

SiteGround është një platformë e pavarur, miqësore për përdoruesit që ofron cilësi të shkëlqyeshme. Programi i Filialit SiteGround është krijuar për të shpërblyer vëllimin, me një komision minimal prej 50 $ për shitje. Kjo mund të shkojë deri në 125 dollarë të përshtatshëm në varësi të numrit të referimeve që konvertoni.

Le të shohim disa nga veçoritë që e bëjnë programin e bashkëpunëtorëve të SiteGround një zgjedhje kryesore.

 • Struktura e Komisionit bazuar në punën: Programi ofron një komision prej 50 dollarë për çdo shitje që ndodh përmes rekomandimit tuaj. Shkalla shkon me numrin e konvertimeve. Ndërsa ju merrni 50 $ për deri në 5 shitje, midis 6 dhe 10 konvertimeve do t’ju marrin 75 dollarë. Konvertimet midis 11 dhe 20 kanë të drejtë për një komision prej 100 dollarë për shitje dhe nëse kapërceni 20 konvertime, ju keni të drejtë për një komision bujar prej 125 $ për kërkesë.
 • Pa shitje minimale: Një nga karakteristikat më të mira të programit të bashkëpunëtorëve të SiteGround është që nuk duhet të arrish një shumë të caktuar për të marrë komisionin tënd. Edhe nëse bëni vetëm një shitje në muaj, komisioni juaj do të lirohet.
 • Pagesat javore: Për dallim nga sistemi standard i pagesave mujore, SiteGround bën pagesa javore. Kjo apel për blogerët në shkallë të vogël që kërkojnë një fluks më të rregullt parash. Komisioni lëshohet 30 ditë pas shitjes së parë.
 • Mbështetje e Fuqishme e Affiliate: Përveç sigurimit të bashkëpunëtorëve me parulla të dizajnuara dhe të personalizuara për promovim, gjithashtu u jep atyre mundësinë e përdorimit të një menaxheri të filialit të cilit mund t’i qaseni për çdo ndihmë.

SiteGround është ndër emrat më të njohur në industri; prandaj, mund të jeni të sigurt për shndërrime të larta dhe kthime të ulëta

Komisionet e bazuara në performancë nga 50 deri në 125 dollarë+

7. Programi i Filialit iPage

Programi i programeve të mbajtjes në internet të iPage

iPage është një emër i njohur në fushën e shërbimit të pritjes, duke ofruar plane të ndryshme për t’iu përshtatur nevojave të pronarëve dhe sipërmarrësve individualë të faqeve të internetit. Ajo ka qenë në industri që nga viti 1998 dhe është pjesë e Grupit gjigand Endurance International (EIG).

Programi i Filialit iPage paguan një nga normat më të mira në industri, me komisionet që fillojnë me një normë të sheshtë prej 105 $. Ajo ofron tarifa të ndryshme për plane të ndryshme të pritjes që variojnë nga 105 dollarë për llogari të përbashkëta dhe VPS që shkojnë deri në 150 dollarë për një plan të dedikuar për mbajtje.

Duhen nga 15 deri në 30 ditë që pagesa të përpunohet. Ju mund të zgjidhni që të paguhen me çek, PayPal ose kredi (nëse jeni përdorues iPage).

Le të shikojmë disa karakteristika specifike të programit të bashkëpunëtorëve iPage Hosting. Farë e bën atë një mundësi tërheqëse për bashkëpunëtorët?

 • Mimet drejtuese të komisionit: Si bashkëpunëtor, ju keni mundësinë për të fituar deri në $ 150 në komision për shitje. Kjo është një nga pagesa më të larta nga një program bashkëpunëtor. Edhe niveli bazë i 105 dollarëve është më i lartë se shumica e komisioneve standarde dhe nuk ka asnjë kapital sa mund të fitoni.
 • Qasja në materialet e promovimit: iPage u jep bashkëpunëtorëve të saj akses në një shumëllojshmëri të materialeve promovuese si banderola ekrani, linqe teksti dhe më shumë, të cilat mund t’i përdorin në faqen e tyre të internetit për promovimin e shërbimeve të pritjes iPage. Gjithashtu ju siguron kodin tuaj të referimit që mund të përdorni në reklamën tuaj.
 • Konvertime më të larta: iPage ofron disa nga planet më të lira të pritjes në industri. Kjo do të thotë se lehtëson një shkallë më të lartë të konvertimit për referimet tuaja.
 • Pavarësia Gjeografike: Ju mund të bazoheni kudo në botë dhe të bëheni një bashkëpunëtor i iPage. Sidoqoftë, pagesa bëhet vetëm në dollarë amerikanë.

iPage gjithashtu u ofron bashkëpunëtorëve të saj një qendër të fortë burimesh, të cilat mund t’i përdorin për të rritur shndërrimet e tyre. Meqenëse është pjesë e EIG, iPage është një shërbim pritës i besueshëm dhe i besueshëm gjerësisht.

Nga 105 në 150 dollarë për shitje

8. Programi i Filialit HostGator

Programi i filialit të mbajtjes në internet të HostGator

Një anëtar tjetër i Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë, Hostgator është një nga shërbimet e pritjes më të gjatë në industri. Ajo ka miliona përdorues të përhapur në të gjithë botën.

Programi i Filialit HostGator është ndër programet më të njohura të filialeve. Ajo gjithashtu ka një strukturë komisioni të bazuar në rendimentin i cili shpërblen një vëllim të lartë të konvertimeve; komisioni themelor fillon me 50 dollarë.

Ofrimi i planeve për hostimin VPS, hostimin e WordPress, mbajtjen në cloud dhe mbajtjen e llogarive të dedikuara, HostGator përdor Radius Impact për të drejtuar programin e tij të bashkëpunimit. Le të gërmojmë më thellë në tiparet e tij.

 • Komisioni deri në 125 dollarë: Ju mund të fitoni një komision të lartë prej 125 $ për shitje me programin e filialit HostGator. Ndjek një strukturë të bazuar në vëllim, ku fitoni 50 dollarë për deri në 5 konvertime, 75 dollarë për 6 deri në 10 konvertime, 100 dollarë për referime nga 11 deri në 20 dhe 125 dollarë për referime përtej 20.
 • Kushtet e pagesës: Ju paguheni çdo muaj, dhe shitjet verifikohen dy muaj pasi ato janë bërë. Pagesa bëhet një javë pasi të jenë verifikuar shitjet. Ju duhet të fitoni 100 dollarë minimale që komisioni të lëshohet, por nuk ka kufi të sipërm.
 • Sistemi i Mbështetjes së Filialeve: HostGator ofron shumë udhëzime për bashkëpunëtorët. Gjithashtu siguron një larmi banderolash dhe materialesh të tjera. Më në fund, do të jeni në gjendje të këshilloheni me specialistë nëse doni të rritni normat tuaja të konvertimit.

Meqenëse planet e HostGator janë të njohura dhe shumë të njohura, do të jeni në gjendje të promovoni shërbimet e tij me lehtësi dhe të fitoni më shumë si rezultat. Ky program i filialeve është padyshim një nga ato më me reputacion në industri.

Komisionet e bazuara në performancë nga 50 deri në 125 dollarë

9. Programi i Filialit Bluehost

Programi i programeve të mbajtjes në internet të Bluehost

Bluehost është gjithashtu një anëtar i EIG, i cili e bën atë të ngjashëm me faqet e tjera të pritjes në këtë listë.

Bluehost është një platformë mbajtëse në internet e cila është e famshme për ofertat e saj me cilësi të lartë dhe me kosto të ulët; prandaj, programi i saj i filialit ka një fortesë midis blogerëve që kërkojnë të gjenerojnë të ardhura.

Bluehost ndjek një strukturë të sheshtë komisioni, duke ofruar 65 dollarë për shitje. Sidoqoftë, komisioni mund të shkojë deri në 120 dollarë në varësi të numrit të referimeve që bëni.

Shikoni disa oferta unike nga programi i bashkëpunëtorëve Bluehost më poshtë:

 • Komisionet e shpërblimit: Ju mund të fitoni shuma të mëdha parash nëse keni aftësinë për të drejtuar shitjet e vëllimit. Me një komision bazë prej 65 $ për shitje, ju keni të drejtë për një normë më të lartë nëse tregëtoni mirë planet e tyre dhe drejtoni një numër të madh referimesh në portalin e tyre.
 • Kushtet e pagesës: Nëse regjistroheni me programin e Filialit Bluehost, do të merrni komisionin tuaj 45 ditë pas përfundimit të muajit të blerjes së pranueshme. Pagesa përpunohet midis datës 16 deri në ditën e fundit të muajit. Ju duhet të keni fituar një minimum prej 100 dollarë që pagesa të lëshohet; duhet të keni një llogari PayPal.
 • Ndjekja Superiore: Bluehost ka një nga programet më të sofistikuar të ndjekjes; as një shitje e vetme e referuar nga ju nuk shkon e padredituar. Sistemi i saj i përparuar teknologjikisht i ndjekjes e bën atë një program bashkëpunimi të qëndrueshëm dhe të besueshëm.
 • Udhëzimi dhe Mbështetja: Bashkimi në programin e Filialit Bluehost ju lejon të keni akses në një bollëk burimesh për të rritur normën tuaj të konvertimit. Ai gjithashtu siguron bashkëpunëtorët me flamuj të ekranit dhe lidhje reklamuese për leximin e tyre. Më në fund, botuesit kanë qasje në një ekip ekspertësh që mund t’ju udhëzojnë të fitoni më shumë para përmes komisionit.
 • Më shumë konvertime, kthime të ulëta: Bluehost është një markë e krijuar në domenin e web hosting dhe tashmë është duke u përdorur nga miliona klientë kudo. Kjo do të thotë se është më e lehtë për bashkëpunëtorët që të shtyjnë shërbimet e saj të pritjes tek vizitorët e rregullt. Meqenëse shërbimi i pritjes pranohet në mesin e komunitetit të përdoruesit, do të jeni në gjendje të drejtoni më shumë konvertime dhe të mbani të ulëta normat e kthimit.

Bluehost ofron një shumëllojshmëri të planeve për përdoruesit e tij. Dhe meqenëse shërbimi i tij i qëndrueshëm vlerësohet gjerësisht, ju do të jeni në gjendje ta promovoni atë lehtësisht. Si një bashkëpunëtor i web hosting, nuk mund të gaboni me programin e bashkëpunëtorëve Bluehost.

Fito 65 $ + për çdo regjistrim

Farë është Marketingu i Filialit?

Marketingu i Filialeve është një koncept ku ju, si bashkëpunëtorë, rekomandoni një produkt të palëve të treta në faqen tuaj të internetit. Kur dikush blen atë produkt përmes lidhjes tuaj, ju merrni një komision. E thjeshtë, nuk është ashtu?

si funksionon marketingu i anëtarëve të marketingut në internet

Aktualisht është një nga mënyrat më të mira për të fituar të ardhura pasive, veçanërisht nëse tashmë keni një blog që tërheq një numër të mirë vizitorësh.

A keni një blog që përqendrohet në mbajtjen në internet, temat e WordPress, bloget apo ndonjë çështje që lidhet me marketing dixhital? Nëse e bëni këtë, hapi tjetër është që të bashkoheni me një program bashkëpunimi në internet. Shtë mënyra më e mirë për të gjeneruar një të ardhur potencialisht të konsiderueshme pasive.

Pse Marketingu i Filialit në Web Hosting është Fitues?

Ta themi thjesht, marketingu i filialeve ju ndihmon të fitoni para. Shumë blogerë kanë qenë në gjendje të përdorin lidhje referimi në avantazhin e tyre. Programet e filialeve të mbajtjes së faqeve në internet janë të qëndrueshme pasi ato janë disa nga programe më të larta paguese të bashkëpunëtorëve në treg.

E vetmja gjë që duhet të bësh (e thënë më lehtë sesa bëhet unë di) është të shkruash një postim që të shqyrtojë një platformë të mbajtjes së faqes në internet dhe mund të fitosh një komision të madh (në varësi të audiencës që tërheq).

Shumë blogerë që mbulojnë tema si mbajtja në internet, blogjet, marketing në internet dhe teknologjia mund të fitojnë jashtëzakonisht mirë. Ata e bëjnë këtë duke promovuar shërbime të mbajtjes në internet në faqen e tyre të internetit.

Por siç e thashë në fillim të këtij postimi, dhe nuk mund të stresoj sa e rëndësishme është kjo:

Si një tregtar i filialeve ju duhet të rekomandoni vetëm hoste në internet me të cilët njiheni – dhe rekomandoni vetëm hostet e internetit që keni përdorur më parë dhe ju kanë ndihmuar të arrini diçka.

Nëse nuk jeni të sigurt në hostin e uebit dhe nuk mendoni se do t’ju ndihmojë njerëzve, atëherë nuk duhet ta promovoni atë.

Si punon?

Ka disa mënyra për të promovuar një shërbim të mbajtjes në internet në blogun tuaj. Së pari, mund të shkruani një postim që shqyrton shërbimet e tij. Përfundoni postimin në blog me një lidhje me shërbimin e web hosting.

Së dyti, ju mund të shfaqni banderolat në faqen tuaj të internetit. Pothuajse të gjitha programet e filialeve ju japin parulla të markës së tyre dhe materiale të tjera promovuese. Ju mund t’i përdorni këto në faqen tuaj të internetit ose të futni lidhjen e tyre në nënshartesën ose kokën e faqes tuaj. Ju gjithashtu mund të përdorni kodet e kuponit zbritje për të inkurajuar vizitorët tuaj të zgjedhin shërbimin pritës.

Sa herë që një vizitor kontrollon faqen tuaj të internetit, klikon në lidhjen e rekomandimit dhe përfundon blerjen e shërbimit të faqes së internetit të pritjes, ju merrni një komision. Ky komision mund të jetë çdo gjë nga 50 deri në mbi 1.000 $, në varësi të cilit program shoqërie të web hosting i përkisni dhe cila është struktura e tyre e komisionit.

Per ke eshte?

Programet e filialeve të mbajtjes në internet janë kryesisht për blogerët që shkruajnë për tema të ngjashme si SEO, krijimin e faqeve në internet dhe krijimin e blogut dhe masterizimin e uebit. Edhe pronarët e përgjithshëm të uebfaqes mund të jenë bashkëpunëtorë të web hosting dhe të promovojnë shërbimin e tyre të preferuar të pritjes.

Nëse dëshironi të jeni në gjendje të ndikoni në audiencën tuaj për të provuar rekomandimet tuaja, hapi i parë është të ndërtoni besimin e tyre. Ju mund të filloni duke gjeneruar përmbajtje ekspertësh në blogun tuaj.

Pasi ta bëni këtë, nuk është shumë e vështirë t’i drejtoni ato në një platformë të veçantë të mbajtjes në internet. Për shembull, thjesht mund të përfshini një footer që thotë “i organizuar nga SiteGround” dhe t’i drejtoni vizitorët në faqen e internetit të SiteGround.

Nëse tashmë jeni njohur me marketingun e asociuar standarde dhe gjithashtu blog në lidhje me këto tema, provoni që programet e programeve të mbajtjes në internet!

Fjalët përfundimtare

Marketingu i filialeve të mbajtjes së faqeve në internet funksionon jashtëzakonisht mirë për blogerët duke vendosur vazhdimisht përmbajtje të shkëlqyera. Numri i konvertimeve që keni mundësi të bëni shumë varet nga renditja e motorit të kërkimit të blogut ose faqes tuaj të internetit, kjo është arsyeja pse përmbajtja është kaq e rëndësishme.

Zgjedhja e nuk është një detyrë shumë e vështirë për blogerët. Në fakt, tashmë duhet të dini për ekzistencën e këtyre shërbimeve të njohura të pritjes. Sidoqoftë, kur zgjidhni atë që dëshironi të promovoni, mbani në mend të gjithë faktorët. Nuk ka të bëjë vetëm me krijimin e një komisioni të lartë, por ka të bëjë edhe me përmbajtjen tuaj të ligjshme.

Të gjitha programet e filialeve që diskutuam kanë qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë; ata po u japin blogerëve një mundësi të shkëlqyeshme për të gjeneruar të ardhura më të larta pasive. Për shembull, blogeri i famshëm Pat Flynn përdor Bluehost dhe fiton një komision të rëndë përmes referimeve.

Nëse jeni një bloger dhe jeni duke kërkuar të bashkoheni me një program të Filialit në web hosting, të zhyten dhe na tregoni se cili program ka punuar më mirë për ju!

A më ka munguar diçka e rëndësishme që mendoni se duhet të përfshihet këtu? Atëherë unë do të doja të dëgjoja gjithçka në lidhje me komentet këtu më poshtë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map