Przewodnik dla początkujących dotyczący retargetowania

Jeśli ktoś opuści Twoją witrynę, nie kupując niczego, tracisz pieniądze. Nawet jeśli generujesz ruch na swoim blogu poprzez darmowy ruch SEO, tracisz czas i zasoby, które spędziłeś próbując uzyskać ten darmowy ruch. Ale nie musi tak być.


Ponieważ istnieje sposób, aby wycisnąć większy zwrot z inwestycji od każdej osoby, która odwiedza Twoją witrynę.

Nazywa się to magiczna metoda osiągnięcia wyższego ROI Retargeting.

przewodnik dla początkujących dotyczący retargetingu

Co to jest Retargeting?

Gdy dana osoba odwiedza Twoją witrynę i wychodzi z niej bez subskrybowania listy e-mail lub kupowania czegokolwiek, istnieje szansa, że ​​osoba ta nigdy nie wróci do Twojej witryny.

Jeśli 1000 osób opuszcza Twoją witrynę co miesiąc, nie podejmując żadnych działań, tracisz co najmniej 1000 USD, jeśli pozyskanie tych użytkowników kosztuje 1 USD na użytkownika.

Retargeting istnieje już od bardzo dawna, ale większość firm go nie używa. Może pomóc podwoić bazę subskrybentów, zwiększyć sprzedaż i sprzedać więcej rzeczy obecnym klientom.

To najlepszy sposób na wyciśnij najwięcej ROI z twoich odwiedzających. To pozwala ci wielokrotnie pokazywać swoją markę przed potencjalnymi klientami i klientami.

Ta grafika z Retarger wyjaśnia to najlepiej:

co to jest retargeting

Chociaż grafika mówi tylko o przekształceniu potencjalnych klientów w klientów, możesz użyć retargetingu do wielu rzeczy:

 • Wyprzedaż lub sprzedaż krzyżowa klienta.
 • Zamień jednorazowych klientów w powtarzających się odbiorców.
 • Docieraj do klientów, którzy nie odpowiadają na e-maile.
 • Promuj swoje treści, by Twoja marka była na czele klientów.
 • Docieraj do klientów na innych urządzeniach, które posiadają.

Cel kampanii retargetingowej może się różnić. Możesz prowadzić wiele różnych kampanii retargetingowych jednocześnie z różnymi celami. Ale głównym celem zawsze będzie zwiększenie ROI dostajesz za każdego dolara wydanego na pozyskanie gościa.

Remarketing a retargeting?

Być może słyszałeś już termin remarketing, więc o co chodzi różnica między remarketingiem a retargetingiem?

remarketing a retargeting

Oba terminy są często używane zamiennie, ale remarketing to strategia mająca na celu ponowne zaangażowanie klientów poprzez e-mail marketing, media społecznościowe i działania offline.

Retargeting to „taktyka” remarketingu i zwykle koncentruje się na płatnych reklamach tekstowych i displayowych.

Jak działa retargeting

Retargetowanie może wydawać się naprawdę złożonym procesem, jeśli dopiero zaczynasz. Ale nie ma się czym martwić. Nie wymaga budżetu o wartości miliona dolarów ani skomplikowanego oprogramowania i narzędzi. I nie zajmie ci lat, aby nauczyć się korzystać z retargetingu, aby uzyskać większą sprzedaż.

To prosty proces wyświetlanie płatnych reklam osobom, które już odwiedziły Twoją witrynę lub wcześniej coś od Ciebie kupiły.

Istnieją dwa sposoby retargetowania ludzi:

1. Zbierz dane pikselem przekierowującym

Każda platforma reklamowa, która ma możliwość przekierowywania użytkowników, oferuje sposób gromadzenia danych za pomocą prostej technologii zwanej pikselem przekierowującym.

Piksel przekierowujący to po prostu jedno- lub dwuwierszowy kod JavaScript umieszczany na stronach internetowych, który pomaga platformie reklamowej rozpoznać użytkownika. Gdy użytkownik zostanie rozpoznany przez platformę, zapisuje jego dane na liście ponownego kierowania konta.

Brzmi myląco?

piksel na Facebooku

Oto przykład działania Facebook Pixel:

Umieszczasz mały kod JavaScript na stronach swojej witryny. Ten skrypt jest ładowany za każdym razem, gdy ktoś odwiedza Twoją witrynę. Ten skrypt łączy się zatem z serwerami Facebooka. Serwery próbują rozpoznać użytkownika za pomocą adresu IP i plików cookie.

Jeśli osoba, która odwiedziła Twoją witrynę, ma konto na Facebooku i jest zalogowana na Facebooku w tym czasie, Facebook doda tego użytkownika do listy ponownych ofert. Możesz później ponownie skierować tego użytkownika za pośrednictwem platformy reklamowej na Facebooku. Im więcej osób odwiedza, tym większa staje się Twoja lista przekierowań.

Tymi gośćmi są również osoby odwiedzające Twoją witrynę z innych platform reklamowych. Umożliwia to przekierowanie użytkowników, którzy widzieli lub kliknęli Twoje reklamy za pośrednictwem innych platform reklamowych.

Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego piksela przekierowującego w swojej witrynie, zainstaluj go już teraz.

2. Skieruj klientów na platformę za pomocą listy klientów

Jeśli masz już listę klientów, możesz przesłać listę ich adresów e-mail do Facebooka. Gdy to zrobisz, Facebook spróbuje dopasować konta Facebooka do tych adresów e-mail, aby znaleźć klientów, którzy są na Facebooku.

niestandardowi odbiorcy na Facebooku

Jest to świetny sposób na wyższą sprzedaż lub sprzedaż krzyżową klientom. Co więcej, zbudowanie listy kierowania osób, które już od Ciebie kupiły, pomaga sprzedawać więcej produktów i usług tym samym osobom.

Zawsze łatwiej jest sprzedawać więcej rzeczy tym samym ludziom, niż znaleźć więcej potencjalnych klientów i zamienić ich w klientów.

Dzięki reklamom przekierowującym możesz promować więcej swoich produktów wśród obecnych klientów.

Oto świetny przykład reklamy retargetującej Facebooka na podstawie listy klientów:

przykład retargetingu na Facebooku

Powyżej jest reklama retargetingowa autorstwa DigitalMarketer. Są skierowane do osób, które uczestniczyły w ruchu & Conversion Summit 2014. Ich wiadomości wyraźnie proszą obecnych klientów, którzy uczestniczyli w konferencji w przeszłości, o ponowne uczestnictwo w konferencji.

DigitalMarketer co roku retargetuje swoich starych uczestników.

Najlepsze platformy retargetingowe

Oto przegląd trzech najpopularniejszych platform retargetingowych na rynku: Google AdWords, AdRoll i Facebook.

Retargeting w Google AdWords

Google codziennie wyświetla miliardy stron wyników wyszukiwania. Możesz wyświetlać swoje reklamy obok wyników wyszukiwania. Ale czy wiesz, że AdWords pozwala także wyświetlać reklamy w milionach witryn firm zewnętrznych, które są częścią ich sieci?

remarketing google adwords

Dzięki Google AdWords możesz przekierowywać użytkowników, potencjalnych klientów i istniejących klientów w Internecie. Większość witryn, które przyciągają miliony odwiedzających, jest częścią sieci reklamowej Google. Możesz kierować reklamy do osób, które odwiedzają wszystkie miliony witryn.

Nawet jeśli Twój rynek docelowy jest zbyt modny lub zbyt stary, aby korzystać z Facebooka, możesz kierować reklamy w Internecie na stronach, które regularnie czytają lub odwiedzają.

Nie tylko to, ale możesz również przekierować klientów, którzy szukają konkurentów po odwiedzeniu Twojej witryny, ponieważ SendinBlue:

przykład retargetingu google adwords

Sieć Google Ad podobno ma możliwość dotarcia do ponad 90% użytkowników Internetu na całym świecie. To prawie każdy, kto korzysta z Internetu.

Wypróbuj Google Ad Network, jeśli chcesz móc retargetować odwiedzających Twoją witrynę i klientów w Internecie, a nie tylko na jednej platformie, takiej jak Facebook.

Retargeting AdRoll

AdRoll pozwala lepiej docierać do potencjalnych klientów za pomocą sztucznej inteligencji. Pozwalają wyświetlić właściwą wiadomość właściwej osobie we właściwym czasie za pomocą sztucznej inteligencji. Ich sztuczna inteligencja pomaga zoptymalizować marketing w wielu kanałach, w tym na Facebooku, Instagramie, Gmailu i wielu innych platformach.

Jeśli szukasz kompleksowego rozwiązania do tworzenia reklam, które działają bez nadmiernej ilości prób i błędów, AdRoll jest najlepszym rozwiązaniem.

Ta grafika z ich strony internetowej najlepiej wyjaśnia, jak naprawdę działa ich platforma:

adroll

Zamiast ograniczać Cię do wyszukiwania lub wyświetlania, pozwalają wyświetlać reklamy potencjalnym klientom w dowolnym miejscu w Internecie.

Pozwalają dotrzeć do klientów korzystających z obu Reklamy statyczne i dynamiczne. Jeśli prowadzisz witrynę eCommerce lub sprzedajesz więcej niż kilka produktów, pokochasz reklamy dynamiczne. Pozwalają wyświetlać reklamy związane z produktem, który właśnie obejrzał lub może zainteresować Twój klient.

Na przykład, jeśli użytkownik Twojej witryny ogląda zegarki, które sprzedajesz, warto wyświetlać im reklamy promujące te zegarki, a nie buty lub biżuterię. Dzięki dynamicznym reklamom możesz pokazać dokładnie produkt, który jest zainteresowany Twoim klientem.

AdRoll informuje, że ich klienci zarabiają ponad 240 miliardów dolarów rocznie. Przypisują wyniki swoich klientów do zdolności platformy do automatycznej optymalizacji i dostosowania wyświetlanych reklam w oparciu o to, co użytkownik może być zainteresowany w oparciu o poprzednie zachowanie.

Dzięki AdRoll możesz automatycznie kierować reklamy do każdego, kto korzysta z Internetu za pomocą odpowiednich wiadomości na dowolnym urządzeniu, z którego korzysta, czy to na laptopie, tablecie czy smartfonie.

Retargeting na Facebooku

Facebook to największa platforma społecznościowa z użytkownikami, w tym nastolatkami do 80-latków. Jeśli chcesz przekierować klientów na Facebooku, musisz najpierw zainstalować ich piksele przekierowujące na swojej stronie. Możesz też przesłać listę klientów, na których chcesz kierować reklamy.

Facebook dopasuje e-maile twoich klientów do kont na Facebooku. Każdy z Twoich klientów, którzy mają Facebooka, zostanie dodany do Twojej listy przekierowań. Po dodaniu ich do listy retargetingowej nie jesteś ograniczony do retargetingowania ich na Facebooku. Możesz przekierować je na wszystkie witryny i platformy, które są częścią sieci reklamowej Facebooka, w tym Instagram, artykuły błyskawiczne i dużą liczbę stron internetowych.

przykład reklam na Facebooku

Facebook pozwala przekierowywać użytkowników na wszystkie platformy. Możesz więc najpierw przekierować klienta za pośrednictwem reklamy na Facebooku, a następnie wyświetlić reklamę uzupełniającą na jego kanale na Instagramie. Dostępne platformy to Messenger, Instagram, a nawet WhatsApp.

Najlepsze w reklamie na Facebooku jest to, że masz pozornie nieograniczoną liczbę potencjalnych klientów. Dzięki ponad 1,3 miliarda aktywnych użytkowników Facebook może pomóc Ci dotrzeć do wszystkich klientów na całym świecie.

Kilka świetnych studiów przypadku, które pokazują nam, jak zrobić to dobrze

Jeśli jesteś podekscytowany rozpoczęciem swojej pierwszej kampanii retargetingowej, tak jak powinieneś, najpierw powinieneś czerpać inspirację od osób, które już świetnie sobie radzą z retargetowaniem. Poniższe studia przypadków dadzą wyobrażenie o tym, co możesz zrobić w swojej branży, w twojej sytuacji.

Sklep Bebê uzyskał 98% wzrost konwersji

 • Przemysł: Produkty dla dzieci
 • Platforma: Google AdWords
 • Wynik: 98% wzrost współczynnika konwersji

Sklep Bebê Store osiągnął 98% wzrost współczynnika konwersji za pomocą narzędzia AdWords o nazwie Optymalizator konwersji. To narzędzie jest częścią platformy AdWords, z której można korzystać bezpłatnie po uruchomieniu reklam.

Sklep Bebê, jak sama nazwa wskazuje, sprzedaje produkty dla dzieci, w tym wózki, zabawki i, oczywiście, pieluchy.

Używają dynamicznego retargetingu, aby wyświetlać karuzelę produktów powiązanych z produktami, które ich użytkownicy mogli już sprawdzić:

studium przypadku bebe

Optymalizator konwersji bada zachowanie klientów i wyświetla im reklamy, gdy są gotowi do zakupu.

Amerykański patriota obniżył koszt akwizycji o 33%

 • Przemysł: Wynajem kabin
 • Platforma: AdRoll
 • Wynik: Zmniejszenie kosztu pozyskania o 33%

American Patriot był w stanie obniżyć koszt pozyskania aż o 33%, przechodząc z Google Ads na AdRoll.

Mimo że uzyskiwali wrażenia z Google Ads, nie uzyskali żadnych konwersji jako rzecznik American Patriot wspomniany w studium przypadku AdRoll:

„Przed AdRoll korzystaliśmy z retargetingu Google i chociaż zdecydowanie uzyskaliśmy wyświetlenia, nie uzyskaliśmy wielu konwersji”.

Przejście na AdRoll obniżyło ich koszt akwizycji do zaledwie 10 USD na klienta, co poprzednio wynosiło 15 USD. AdRoll wykorzystuje sztuczną inteligencję do kierowania i wyświetlania właściwego komunikatu właściwemu klientowi na wszystkich swoich urządzeniach.

Watchfinder zwiększył średnią wartość zamówienia o 13%

 • Przemysł: Używane luksusowe zegarki
 • Platforma: Google AdWords
 • Wynik: Zmniejszenie kosztu pozyskania o 34%

Watchfinder był w stanie osiągnąć 1.300% ROI na wydatki na reklamę i obniżyć koszt pozyskania o 34% dzięki Retargeting osobom w 20 różnych grupach, które wykazały „zamiar zakupu”.

studium przypadku zegarka

Zamiast kierować reklamy do wszystkich, Watchfinder podwoił liczbę kierowanych reklam do osób, które już odwiedziły ich witrynę i okazały zainteresowanie zakupem jednego ze swoich produktów.

Ich sukces był spowodowany faktem, że bardzo łatwo jest sprzedać więcej rzeczy istniejącemu klientowi niż sprzedać je komuś, kto nie zna Twojej marki.

Cykle Myfix osiągnęły ponad 1500% zwrotu z inwestycji w wydatki na reklamę

 • Przemysł: Rowery
 • Platforma: Facebook
 • Wynik: 6,38% CTR i 1500% ROAS

Myfix Cycles jest sprzedawcą rowerów z siedzibą w Toronto. Wykorzystali retargetowanie reklam na Facebooku, aby sprzedawać rowery, które kosztują średnio ponad 300 USD. Niełatwo jest sprzedać produkt o wartości powyżej 100 USD. Cykl sprzedaży staje się większy i wymaga więcej interakcji w miarę wzrostu ceny produktu.

Zaczęli przekierowywać osoby, które dodały rower do koszyka, ale nigdy nie zakończyły procesu zakupu. Udało im się osiągnąć imponujący średni współczynnik klikalności wynoszący 6,38% i zarobić 15 USD za każdego wydanego dolara. Zarobili 3043 USD na sprzedaży, wydając tylko 199 USD na reklamy na Facebooku. To zwrot 1500% na wydatki reklamowe:

Studium przypadku Cykle myfix

To studium przypadku pokazuje, że możesz skorzystać z retargetowania, nawet jeśli masz budżet tak mały jak 200 USD.

WordStream osiągnął 300% wzrost średniego czasu trwania wizyty

 • Przemysł: Usługi marketingu online
 • Platforma: Google AdWords
 • Wynik: Zwiększ liczbę powracających użytkowników o 65%

WordStream zwiększył liczbę powracających użytkowników o 65%, a średni czas odwiedzin o 300%.

Według studium przypadku, WordStream co miesiąc przyjmował tysiące odwiedzających, ale żaden z nich nie wiedział, co robili lub sprzedali. Mimo że otrzymywali setki tysięcy odwiedzających za darmo z wyszukiwarek, nie uzyskiwali żadnej sprzedaży z ich treści.

Tak było, dopóki nie zaczęli przekierowywać odwiedzających na swoją stronę za pomocą reklam na Facebooku. Skierowano je do 3 różnych segmentów odwiedzających witrynę, w tym osób, które odwiedziły ich stronę główną, osób, które korzystały z bezpłatnego narzędzia oraz osób, które czytały blog. Byli w stanie zwiększyć współczynnik konwersji o 51%, korzystając z reklam retargetingowych.

Kluczowe dania na wynos

Jeśli nie przekierowujesz swoich klientów, tracisz pieniądze na pięści.

Przekierowując osoby, które już coś od ciebie kupiły, możesz zwiększyć wartość życia klienta, sprzedając więcej produktów swoim dotychczasowym nabywcom.

Możesz także skorzystać z retargetowania osób, które odwiedzają Twoją witrynę. Jeśli ktoś odwiedza Twoją witrynę i wykazuje zainteresowanie produktem, odwiedzając stronę produktu, możesz retargetować tę osobę na podstawie tego zachowania i wyświetlać reklamę produktu, który był zainteresowany.

Retargeting może ci pomóc zwiększyć sprzedaż i zarabiaj więcej pieniędzy od każdego odwiedzającego kto odwiedza twoją stronę i każda osoba, która kupuje od ciebie.

Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś przekierowywać reklam, powinieneś zacznij od reklamy na Facebooku. Ich platformą jest najłatwiejszy do nauczenia i działa, nawet jeśli masz mały budżet pracować z.

Z drugiej strony, jeśli masz dość ręcznego kierowania reklam do klientów na platformach reklamowych, powinieneś zarejestrować się za pomocą AdRoll. one zoptymalizuj i dostosuj swoje reklamy dla siebie docierać do docelowych klientów za pomocą odpowiednich komunikatów, które pomagają zamknąć sprzedaż.

Jeśli nie masz pomysłów, od czego zacząć, zapoznaj się z powyższymi studiami przypadków, aby znaleźć inspirację od tego, od czego zacząć i jak przekierować ludzi na maksymalny ROI.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map