WordPress Nasıl Hızlandırılır? (Yavaş Bluehost, HostGator ve GoDaddy Sitelerinde)

Siz ve ben yavaş bir web sitesinin kullanıcı memnuniyeti, dönüşümler ve SEO için kötü olduğunu biliyoruz. Bluehost, HostGator veya Godaddy’deki WordPress siteniz yavaş yükleniyorsa, burada size göstereceğim .


Yani, Bluehost, HostGator ve GoDaddy’deki yavaş WordPress siteleriyle nedir? “Kutudan çıkmış” WordPress hosting kurulum ve sunucu yapılandırması Bluehost’ta HostGator ve GoDaddy yavaş olabilir (ancak her zaman olmayabilir).

Bluehost, HostGator ve GoDaddy üzerinde yavaş bir WordPress sitesi düzeltilebilir (bir ölçüde).

Ama tek garantili ve gerçek “düzeltme” WordPress sitenizi Bluehost, HostGator ve GoDaddy’de hızlandırmak gibi daha hızlı bir web barındırıcısına geçmek SiteGround (bunun neden olduğu hakkında daha fazla bilgi).

yavaş bluehost hostgator godaddy web sitesi düzeltmek

Yavaş bir yükleme web sitesine sahip olmak bueno değildir. Onun kullanıcı memnuniyeti için kötü (kullanıcılar bekleyecek ve bekleyecek ve sonunda geri düğmesine basacak ve asla geri dönmeyecek), dönüşümler için kötü (daha az satış veya potansiyel satış elde edersiniz) SEO için kötü (Google’da daha düşük sıralamanız olacak). Google’a göre:

 • pinterest arama motoru trafiğini ve kayıt sayısını artırdı % 15 algılanan bekleme sürelerini % 40.
 • Çift tıklama Google tarafından bulundu % 53 bir sayfa daha uzun sürdüyse mobil site ziyaretlerinin sayısı terk edildi 3 saniye yüklemek için.
 • Ne zaman AutoAnything sayfa yükleme süresini yarı yarıya düşürdüler, % 12-13 satışta.

Hız performansı, kullanıcı deneyimi, kullanıcı tutma, arama motoru optimizasyonu ve dönüşümleri geliştirme ile ilgilidir:

daha hızlı site daha fazla dönüşümSite hızı sadece artarsa ​​Google, yıllık 72 bin ABD doları ek gelir tahmin eder 1 saniye

Tamam, böylece site hızının önemli olduğunu kabul edebiliriz …

Şimdi size WordPress’i nasıl hızlandıracağınızı göstereceğim WordPress sitelerini Bluehost, HostGator ve GoDaddy üzerinde düzeltme.

Başlayalım…

WordPress Nasıl Hızlandırılır (Bluehost, HostGator veya GoDaddy’de)

Web sitenizin hızını test edin

Yapmanız gereken ilk şey WordPress site yükleme sürenizi kontrol edin. Ne kadar hızlı / yavaş yüklendiğini kontrol etmek, aynı zamanda sitenizi “WordPress’i hızlandırmadan” puan almadan önce karşılaştırmak için.

Sitenizin yavaş olup olmadığını anlamanın kolay bir yolu var.

Hızı test etmek için GTMetrix veya Pingdom gibi ücretsiz bir araca gidin ve URL’yi girin ve gönder’i tıklayın. Aracın sitenizi test etmesi birkaç saniye sürecek, ardından siteyi yüklemek için geçen süreyi gösterecektir..

gtmetrix hız raporu1 saniye civarında ‘tam yüklü süre ‘gerçekten iyidir

Siteniz aşağıdakilerden daha fazlasını alıyorsa 3 saniye yüklemek için, yavaş ama iyi bir siteniz var ve yapacak bazı ince ayarlarınız var, ancak 5 saniye yavaş bir yükleme siteniz ve yapacak çok işiniz var.

WordPress sayfalarınız yaklaşık 1 saniye içinde yüklenirse iyi iş çıkarırsınız. Bluehost, HostGator ve GoDaddy siteniz yavaş yükleniyorsa okumaya devam edin…

Daha hızlı bir web barındırıcısına geçme

Sitenizi barındıran şirket çok önemli! Web barındırma WordPress’in resmi optimizasyon kılavuzunda 1 numaralı performans faktörü olmasının nedeni budur.

Hızlı web hosting, WordPress sitenizi hızlandırmak için en önemli şeydir.

cıvıldamak

Sitenizi olabildiğince hızlı yüklemeye çalışıyorsanız, daha hızlı bir web barındırıcısına geçmek çünkü WordPress siteniz WordPress’i hızlandırmanın en hızlı ve garantili yolu.

Ve, yeni bir web barındırıcısına geçmek kolaydır. Özellikle WordPress siteleri.

Yani, neden SiteGround?

SiteGround’un size önemli bir yükleme süresi iyileştirmesi sağlaması neredeyse garanti edildiğinden.

Sitemi SiteGround’a taşıdığımda ana sayfamın yükleme süresi 6.9 saniyeden 1.6 saniyeye düştü. Yani en 5.3 saniye daha hızlı!

gtmetrix öncesi ve sonrasıDaha fazla hız testi için SiteGround incelememe bakın

SiteGround aynı zamanda 1. web hosting şirketi birçok Facebook anketinde / anketinde:

facebook anketleriFacebook’taki anketlere göz atın:
https://www.facebook.com/groups/wphosting/permalink/1160796360718749/ https://www.facebook.com/groups/wphosting/permalink/917140131751041/ https://www.facebook.com/groups/473644732678477/ permalink / 1638240322885573 / https://www.facebook.com/groups/wphosting/permalink/1327545844043799/

SiteGround’un hız teknolojisi, insanların en çok sevdiği ana şeydir. Ayrıca Twitter’da olumlu yorumlar alıyorlar:

twitter üzerinde siteground yorumları

SiteGround, aralarından seçim yapabileceğiniz 3 adet yönetilen WordPress barındırma planına sahiptir:

siteground wordpress planları

GrowBig planı, StartUp’tan 2 kat daha fazla sunucu kaynağı ve yarı özel barındırma sağlar GoGeek planı size 3 kat daha fazla sunucu kaynağı sağlar.

GrowBig ve GoGeek, profesyonel site transfer hizmeti, günlük yedeklemeler, gelişmiş NGINX tabanlı dinamik önbellek ve Memcached önbellekleme, PHP 7.3 ve HTTPS kurulumu, ücretsiz Cloudflare CDN ve birden fazla web sitesi barındırma yeteneği ile birlikte gelir. SiteGround’un planlarının tam bir karşılaştırması.

Bluehost, HostGator veya GoDaddy’de yavaş bir siteniz mi var? Kendinize bir iyilik yapın ve SiteGround WordPress hosting’e geçin (Not: Sitenizi ücretsiz olarak taşıyacaklar).

Tamam, ama web barındırıcısını değiştirmek istemediğinizi söyleyin (henüz). Bir Bluehost, HostGator ve GoDaddy sitesini hızlandırmak için ne yapabilirsiniz??

Okumaya devam edin ve nasıl olduğunu öğrenin…

Daha hızlı bir WordPress teması kullanın

HostGator veya GoDaddy veya Bluehost WordPress siteniz yavaşsa, ancak web barındırıcısını değiştirmek istemiyorsanız, yapabileceğiniz en büyük hız iyileştirmesi WordPress temanızı değiştirmektir..

Ve bir hızlı WordPress teması.

hızlı wordpress temalarıEn hızlı WordPress temaları koleksiyonumu görün

Sitenizin kullandığı WordPress temasının, sitenizin hızı üzerinde büyük bir etkisi vardır. Neden?

Birçok WordPress teması kötü kodlanmış ve gel düzinelerce kaynakla şişirilmiş (resimler, CSS ve javascript) web sitenizi yavaşlatabilir.

Temanız güneşin altındaki her özelliği sunuyorsa, komut dosyalarıyla ve kaynaklarla doluysa ve çok sayıda düşük kaliteli kodla geliyorsa, web sitenizin hızı düşecektir.

Yeni bir tema yüklemeden önce dikkat edin.

Temaların kurulumu ve kullanımı kolaydır. Fakat bir temayı değiştirmek sadece bir düğmeyi tıklamakla ilgili değildir, sitenizin görünümünü, düzenini ve hatta işlevselliğini bozmak neredeyse garantilidir.

Daha hızlı bir web barındırıcısına geçmek ve bunu yapmaktan faydalanmak, WordPress temasını değiştirmekten daha kolaydır..

Önce bunu denemelisiniz, ancak yine de devam etmek ve temaları değiştirmek istiyorsanız, işte temaları güvenli bir şekilde nasıl değiştireceğinize dair bir eğitici.

Önbellek eklentisi kullanma

Önbelleğe almak statik web sayfalarının bir kopyasını saklayan verileri geçici bellekte depolayan bir mekanizmadır. Sunucu her seferinde her istek için pingleme yapmadığından, önbellekleme sunucudaki yükü azaltır ve daha yüksek hızlar sağlar.

Zaten önbellek kullanmıyorsanız, önbellekleme, WordPress’i hızlandırmanın garantili bir yoludur yanı sıra kullanıcı deneyimini geliştirmek. Ayrıca hepimiz Google’ın daha hızlı siteleri sevdiğini biliyoruz, bu nedenle önbellekleme SEO sıralamalarını da iyileştiriyor.

WP Rocket, birinci sınıf bir WordPress önbellek eklentisidir. kurulumu kolaydır ve yükleme süresini hızlandırmada son derece etkilidir web sitenizin. Sadece maliyeti Yılda 49 $ ve kullandığım ve önerdiğim önbellek aracı.

önbellek eklentisi facebook anketWP Rocket, çoğu ankette en yüksek oy alan Önbellek Eklentisidir

WP Roket’i kullanmaya başlamak çok kolaydır ve sahip olunması gereken tüm özelliklere sahiptir: Önbellek Ön Yükleme, Sayfa Önbellekleme, Site Haritası Ön Yükleme, GZIP Sıkıştırma, Tarayıcı Önbellekleme, Veritabanı Optimizasyonu, Google Yazı Tipi Optimizasyonu, Lazyloaded Images, Minification / HTML’nin Birleştirilmesi, JavaScript ve CSS dosyaları ve daha fazlası.

WP Rocket’i önerilen ayarlarla nasıl yapılandıracağımla ilgili kılavuzum.

WP Süper Önbellek ve WP En Hızlı Önbellek kullanabileceğiniz diğer iki önbellek eklentisidir. Onlar ikisi de ücretsiz. Önbellek eklentilerinin karşılaştırması.

Görüntü optimizasyonu eklentisi kullanma

Resimler, sitenize geldiklerinde kullanıcılarla etkileşime girdikleri ve kullanıcıları sitenizden ayrılmamaları için korudukları için web sitenizin tasarımının önemli bir parçasıdır..

Ancak, kullandığınız görüntüler optimize edilmezse, size yardımcı olmaktan daha fazla zarar verebilirler..

wordpress görüntü optimizasyonuGoogle’ın görüntü optimizasyonu kılavuzuna göz atın

Bir görüntüyü kaydederken aşağıdakileri yaptığınızdan emin olmalısınız: doğru görüntü biçimini kullan.

.PNG daha yüksek kalitede ve daha büyük boyutlu görüntüler üretir ve temel olarak grafikler, logolar, çizimler, simgeler veya arka planın şeffaf olması gerektiğinde kullanılır.

.JPG ağırlıklı olarak fotoğraflar için kullanılır ve kalite ve dosya boyutunun daha iyi dengesi normalde JPG’leri web için daha uygun hale getirir.

Sonra, resimlerinizi sıkıştırın ve yeniden boyutlandırın.

İyi haber şu ki, bir sürü gerçekten harika WordPress var hepsi bir arada görüntü optimizasyonu eklentileri görüntü optimizasyon işlemini otomatikleştirmek için kullanabilirsiniz.

İşte size önerdiğim iki hepsi bir arada eklenti:

optimole eklentisi

Optimole görüntülerinizi alır ve bulutta sizin için otomatik olarak optimize eder.

 • Kayıplı ve kayıpsız sıkıştırmayı kullanır.
 • Buluttaki görüntüleri optimize eder, ardından optimize edilmiş görüntüler hızlı yüklenmelerini sağlayan bir CDN aracılığıyla sunulur).
 • Ziyaretçinin tarayıcısı ve görünüm alanı için doğru görüntü boyutunu seçer.
 • Görüntüleri görüntülemek için tembel yükleme kullanır.

kısa piksel eklentisi

ShortPixel, görüntülerinizi bulutta otomatik olarak optimize eder.

 • Kayıplı, parlak ve kayıpsız sıkıştırma kullanır.
 • Buluttaki görüntüleri optimize eder, ardından optimize edilmiş görüntüler hızlı yüklenmelerini sağlayan bir CDN aracılığıyla sunulur).
 • PNG’yi otomatik olarak JPG’ye dönüştürmenizi sağlar.
 • Resimlerinizin WebP sürümlerini oluşturabilir.

Bir görüntü optimizasyonu eklentisi seçerken en önemli şey, buluttaki görüntüleri optimize eden ve sıkıştıran bir tane seçmektir. Çünkü bu, sitenizdeki yükü azaltır.

İçerik dağıtım ağı (CDN) kullanma

bir içerik dağıtım ağı (CDN) web sitenizin tüm statik varlıklarını (resimler, CSS, JavaScript) alır ve bunları ziyaretçinin sitenize eriştiği yere coğrafi olarak daha yakın olan bir sunucuya sunar. Bu indirme sürelerini azaltır.

cdn nedir

Statik varlıklarınızı coğrafi olarak dağıtılmış bir optimize edilmiş sunucu ağında depolayarak sayfa yükleme sürelerini ve gecikmelerini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

En popüler ve aynı zamanda CDN için kolay Cloudflare.

Tüm SiteGround planları birlikte verilir ücretsiz Cloudflare CDN ve Cloudflare tarafından sağlanan diğer tüm hız ve güvenlik özelliklerine kolay erişim. Bluehost ve HostGator, ama GoDaddy değil, Cloudflare ile de geliyor doğrudan barındırma hesabınıza yerleştirilmiş.

En son PHP 7 sürümünü kullanın

WordPress’in arka ucu tarafından desteklenmektedir MySQL ve PHP. MySQL veritabanı yönetim sistemidir ve PHP sunucu tarafı kodlama dilidir. PHP, WordPress için çok önemlidir, çekirdek / arka uçta ve eklentilerde ve temalarda kullanılır.

PHP 7 en son sürüm ve hız, performans ve güvenlik açısından önemli gelişmelere sahip. PHP 7.2, WordPress’i çalıştırmak için önerilen bir gereksinim olarak resmi olarak listelenmiştir ve WordPress ana makineniz en az PHP 7 veya üstünü kullan, çok fazla hız, performans ve güvenlik avantajıyla birlikte gelir.

wordpress php sürümüPHP 7.3, PHP 5.6’dan 3 kat daha fazla istek / saniye işleyebilir (kaynak: kinsta.com)

Barındırma sağlayıcınız PHP 7 sunmuyorsa, web barındırıcısını değiştirmenin zamanı gelmiştir. İyi olan şey, PHP sürümlerini tek bir tıklama ile değiştirebilmenizdir (ve başka bir yapılandırmaya gerek yoktur ve hemen bir artış göreceksiniz).

Bluehost, HostGator ve GoDaddy’deki PHP sürümünü nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 • https://my.bluehost.com/hosting/help/php-version-selection-php-config
 • https://www.hostgator.com/help/article/php-configuration-plugin
 • https://www.godaddy.com/help/view-or-change-your-php-version-in-web-and-classic-hosting-3937

WordPress Ayarlarını Yapılandırma

WordPress’i seviyorum çünkü gerçekten güçlü ve kullanımı basit. Ancak sahne arkasında çok şey oluyor ve WordPress, HTTP istekleri oluşturan kaynakları, ihtiyacınız olmayan kaynakları kaplıyor. Bunlar işlevler ve çalışan işlemler yavaşlayabilir senin siten.

Örneğin, WordPress kutunun dışında, sitenizin her sayfasına emojiler yükler. Emojileri devre dışı bırakarak, bu komut dosyası artık yüklenmeyecek ve sonuç olarak, toplam HTTP isteği sayınızı ve sayfa boyutunuzu azaltacaktır..

wordpress performans optimizasyonu

Gerekli olmayan ayarları devre dışı bırakma gerek yok genel HTTP isteklerinizin sayısını ve sayfa boyutunuzu azaltır, bu da hızı ve performansı artırır.

Bir sürü iyi ve kullanımı kolay WordPress performans optimizasyonu eklentisi vardır:

 • Perfmatters (Ücretli eklenti $ 24.95 / yıl)
 • Clearfy (Ücretsiz eklenti)
 • WP Disable (Ücretsiz eklenti – ancak WordPress 5.0 için güncellenmedi)

Bu eklentilerin nasıl yapılandırılacağına ilişkin öğreticiler ilgili indirme sayfalarında bulunabilir.

Geri izleme, geri izleme ve limit revizyonlarını devre dışı bırak

Geri izleme ve geri izleme uzak bağlantı bildirimleri bağlantı kurduğunuz diğer WordPress sitelerini uyaran ve tam tersi, diğer siteler size bağlanan.

Bu kullanışlı bir işlevsellik gibi gelebilir, ancak değildir. Çünkü bu çok fazla sunucu kaynaklarınızı yükleyin, “pinging” WordPress’ten istek ürettiğinden.

Artı Geri izleme ve geri izleme yaygın spam için istismar edildi ve DDoS saldırıları olan web sitelerini hedeflerken.

pingback'ler ve geri izleme

Geri izleme ve geri izleme ayarlarını Ayarlar → Tartışma bölümünde kapatmalısınız. “Makaleden bağlantılı blogları bildirmeye çalış” ve “Yeni makalelerdeki diğer bloglardan (geri bildirimler ve geri izlemeler) bağlantı bildirimlerine izin ver” seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterlidir; bu da WordPress’i biraz daha hızlandırmanıza yardımcı olur.

WordPress ile birlikte gelir dahili revizyon kontrolü oluşturduğunuz yayınlar veya sayfalar için. Bu iyi bir özelliktir ancak gereksiz şişkinlik WordPress veritabanınızda.

İçerik yazarken, düzenlerken ve güncellerken WordPress çok sayıda kaydedilmiş düzeltme oluşturur. Düzeltme sayısını sınırlama yazı veya sayfa başına depolanabilecek veritabanınızdaki alanı temizler.

WP Revizyon Denetimi, yayınlar ve sayfalar için kaydedilen revizyon sayısını belirlemenizi sağlayan ücretsiz bir eklentidir. Revizyonları 5 gibi bir şeyle sınırlamak, özellikle çok fazla güncelleme yaparsanız revizyonların elden çıkmasını önleyecektir..

Yorumları birden fazla sayfaya bölme

Blog yayınlarında etkileşimli kullanıcılardan yorum almak iyi bir şey, ancak bir sayfada çok fazla yorum olması sayfanın daha yavaş yüklenmesini sağlayacaktır, ve bu kötü bir şey.

Çözüm, yorumları birden fazla sayfaya bölmek veya sayfalara ayırmaktır. Ve bu WordPress’te yapmak kolay bir şey:

yorumları sayfalara böl

WordPress yöneticinizde Ayarlar → Tartışma seçeneğine gidin ve “Yorumları sayfalara ayır” seçeneğini işaretleyin. Ardından, her sayfada istediğiniz yorum sayısını (ör. 5) ve bunları nasıl görüntülemek istediğinizi (ör. Daha yeniden eskiye) girin.

WordPress Nasıl Hızlandırılır?

bluehost hostgator godaddy yavaş siteler üzerinde wordpress hızlandırmak için nasıl

Daha hızlı bir web barındırıcısına geçmek, Bluehost, HostGator ve GoDaddy’de yavaş bir WordPress sitesini hızlandırmak için genellikle en hızlı ve en kolay yöntemdir.

Ancak bu bir olasılık değilse ve mevcut web barındırıcınızla kalmanız gerekiyorsa, bu blog yazısı WordPress’i hızlandırmak için uygulayabileceğiniz bir dizi optimizasyon tekniği ve aracı özetledi.

Not; Daha hızlı bir web barındırıcısına taşındıysanız, yorumlarda hız iyileştirmeden önce ve sonra yayınlamak için ücretsiz …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map