Bloglama için Shopify ve Wix Nasıl Kullanılır

Sanırım şunu söylediğimde hemfikir olacaksınız: İnsanlar bloglama hakkında konuşurken “WordPress” gibi bir isim “Wix” ve “Shopify” dan daha sık ortaya çıkıyor. Ve bu ağırlıklı olarak birçok insanın bilmediği için Wix ve Shopify parlak bloglama özellikleri ile birlikte gelir.


Bu doğru, her iki platform da blog oluşturma yetenekleriyle tanınmıyor. Ancak ikisi de güçlü ve kullanımı kolay yerleşik blog oluşturma işlevselliğine sahiptir.

Wix en iyi şekilde bir siteyi rekor sürede başlatmanıza yardımcı olan tam teşekküllü bir web sitesi oluşturucu olarak bilinir.

blog yazmak için wix nasıl kullanılır

Wix Editör, Wix ADI, güzel temalar ve eserler gibi araçlar sayesinde Wix’te çeşitli web siteleri oluşturabilirsiniz..

Wix’teki adamlar, ücretli planlara başlayacağınız umuduyla ücretsiz bir planla başlıyor 4,50 dolar bir ay.

Ücretsiz planı seçerseniz, SSL için hazır alt alan adı Örneğin. matt123.wixsite.com/websitehostingrating ancak her zaman yeni bir özel alan satın alabilir veya mevcut bir alan adını Wix sitenize bağlayabilirsiniz.

Shopify, Öte yandan, saygın bir e-ticaret platformudur.

bloglama için shopify nasıl kullanılır

Shopify, kahveniz soğumadan önce güçlü bir çevrimiçi mağaza açmanıza yardımcı olmaya odaklanmıştır. Platform, çalışmaktan zevk alan sezgisel bir mağaza üreticisi ile birlikte gelir.

Çevrimiçi mağazanızın en iyi sürümünü elde etmek için çeşitli e-ticaret temalarını özelleştirebilirsiniz.

Ücretsiz deneme sürümü sizi SSL için hazır alt alan adı Örneğin. https://websitehostingrating.myshopify.com, ancak adresinden başlayan planlarla her zaman premium aboneliğe çıkabilirsiniz 9,00 dolar her ay.

Çoğu insanın bilmediği şey, her iki platformun da oldukça düzgün bloglama özelliklerine sahip olmasıdır.

Doğru; nişinizde WordPress veya Blogger tarafından desteklenen bloglarla rekabet eden bir blog çalıştırmak için Wix ve Shopify yerleşik blog oluşturma özelliklerini kullanabilirsiniz.

Ve bu kılavuzda, size tam olarak bloglama için Shopify ve / veya Wix nasıl kullanılır. Tartışmaya katkıda bulunmak için bulgularınızı ve düşüncelerinizi sondaki yorum bölümünde paylaşın.

Yoldan çekilince, işe başlayalım.

Bloglama için Wix Nasıl Kullanılır

Wix ile başlayalım. Wix’te bir blog nasıl başlatılır?

Benim varsayım burada bir acemi olduğunuzu, bu yüzden Wix.com’a gidin ve Başlamak topu yuvarlamak için düğmeye.

Yeni Wix Web Sitesi Oluşturma

Bir sonraki sayfada oturum açmayı veya kaydolmayı seçebilirsiniz. Bizim durumumuzda, Kaydol aşağıda gösterildiği gibi bağlantı.

wix kayıt sayfası

Kayıt sayfasında formu e-postanız ve şifrenizle doldurun ve Kaydol aşağıda gösterildiği gibi düğmesi.

wix kayıt formu

Bundan sonra, Wix işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyecektir, ancak bu bölümü aşağıda gösterildiği gibi atlayabilirsiniz..

Daha fazla ayrıntı vermeyi seçtim çünkü zararı nedir? İşletmemle ilgili ne kadar fazla bilgi verebilirim, Wix’in sağlayabileceği deneyim o kadar iyi.

wix atlanabilir karşılama sayfası

İki ila üç basit soruyu cevapladıktan sonra, bir sonraki sayfaya geçeceksiniz.

Wix ADI veya bir şablon seçin

Yukarıdaki sayfada görebileceğiniz gibi, bir şablon seçebilir veya Wix ADI’nin sizin için bir web sitesi oluşturmasına izin verebilirsiniz. ADI basitçe bir kısaltmadır Yapay Tasarım Zekası.

Wix ADI aracı, bazı sorulara verdiğiniz yanıtlara göre otomatik olarak bir web sitesi oluşturur. Sizin için hangi rotanın işe yaradığını seçin; sadece blog oluşturacak canlı bir siteye ihtiyacımız var, hatırla?

Bu öğreticinin amaçları için, bir şablonla gittim çünkü uygulamalı bir yaklaşımı seviyorum. Tıklama Bir Şablon Seçin yukarıdaki bağlantı Şablonlar aşağıda gösterilen sayfa.

wix şablonları sayfası

Yukarıdaki sayfada, çeşitli kategorilerdeki birçok şablona erişebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olanı seçin. Düzenle aşağıda görülen düğme.

wix'te şablon seçme

Bir şablon seçmek, parlak Wix Editör’ü aşağıda vurguladığımız gibi yeni bir sekmede başlatacak.

parlak wix web sitesi editörü

Web sitenizi istediğiniz gibi özelleştirin ve sonuçlardan memnun kaldığınızda, Yayınla düzenleyicinin sağ üst tarafındaki düğmesine basın.

Bunu yapmak, 1) ücretsiz bir Wix.com alan adı almanıza veya 2) kendi özel alan adınızı bağlamanıza olanak tanıyan bir pencere açar..

Bu yazı için ücretsiz Wix.com alan adıyla gittim.

Bundan sonra, Kayıt etmek & Devam et aşağıda detay olarak düğmesi.

wix alan adı sayfası seçin

Ardından, Şimdi Yayınla web sitenizi yayınlamak için bağlantı veya Bitti aşağıdaki ekran görüntüsünde vurguladığımız gibi Wix Editör’e geri dönmek için.

yeni bir wix web sitesi yayınla

Eğiticimizin amacı için, web sitesini yayınlamayı seçtim, bu da bizi aşağıdaki pop-up’a yönlendiriyor.

wix'te yeni bir web sitesini görüntüleme

Hızlıydı, değil mi? Tıkla Siteyi Görüntüle yeni web sitenizi görmek için yukarıdaki resimde gösterilen düğme.

Alan adınız https://matt123.wixsite.com/websitehostingrating gibi bir şey.

Evet, uzun ve çirkin olduğunu biliyorum ama işe yarıyor! Ayrıca, her zaman özel bir alan adı ekleyebilirsiniz.

Aşağıda, tek bir kod satırına dokunmadan oluşturduğumuz örnek siteye bakın.

wix destekli yeni web sitesi

Yaklaşık 5 dakika boyunca fena değil. Düşene kadar herhangi bir Wix şablonunu özelleştirebileceğinizi unutmayın, bu yüzden hayal gücünüzün vahşi çalışmasına izin verin.

Yine de Wix web siteleri oluşturmak için burada değiliz. Wix’in blog özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için hepimiz buradayız.

Wix Web Sitenize Blog Ekleme

Artık canlı bir web sitemiz olduğuna göre, bir blog ekleyelim, böylece düşüncelerinizi, haberlerinizi ve güncellemelerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Wix Editör’de (ve bu şey güzel mi ya da ne?) Bloglamaya Başla düğmesine ve sonra Şimdi ekle aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.

wix web sitesine bir blog ekleme

İşlemin tamamlanmasını bekleyin ve görüntülenen açılır pencerede Başlamak aşağıda vurguladığımız gibi.

yeni bir wix bloguna başlarken

Şimdiye kadar iyi, her şey pasta kadar kolay oldu. Problemi olmak? Lütfen yorumlarda benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Hızlı hareket etme.

Wix Editör oldukça sezgisel bir hayvandır. Tıklama Başlamak düğmesi sizi Blog Yöneticisi slayt gösterisi aşağıda gösterilmiştir.

wix blog yöneticisi

Yukarıdaki blog yöneticisini kullanarak yeni yayınlar oluşturabilir, mevcut yayınları yönetebilir ve blog öğeleri ekleyebilirsiniz.

İlk kez olduğunuz için, Gönderi Oluştur aşağıda gösterilen güzel yazı düzenleyiciyi başlatmak için.

wix blog yayın editörü

Basit arayüzün sizi aldatmasına izin vermeyin, yukarıdaki yazı editörü yayınlarınızı güçlendirmek için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle yüklenir.

Örneğin, öne çıkan resimler, kategoriler ve SEO eklemek için Kayıt Ayarları Yukarıda gösterilen yayın düzenleyicisinin sağ tarafındaki bağlantıyı tıklayın. Bunu yaptığınızda, aşağıdaki resimde gösterilen slayt menüsü açılır.

Wix blogunu kullanmak inanılmaz derecede kolay, herhangi bir sorunla karşılaşmanızı beklemiyorum.

İhtiyacınız olan her özellik açıktır ve bir profesyonel gibi blog yazmak için fazla bir şey kazmanıza gerek kalmaz. Gerçekten, kendim söyleyebilirsem bloglamayı oldukça keyifli hale getirir.

Not: Blogunuzu ekledikten sonra, Yayınla düğmesine basın. Aksi takdirde, blogunuz yayınlanmadan kalacaktır.

En iyi bölüm, Wix Editör’ün web sitenizin menüsüne otomatik olarak blog ekleyeceği yönündedir..

Örnek sitemize dönersek, blog sayfasının zaten etkin olduğunu öğreniriz (iyi önlem almak için birkaç örnek gönderide bile). Aşağıdaki resme bakın.

canlı wix blogu

Annnd işte bu!

Wix’te böyle bir blog yaratırsınız. Hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğiniz önemli alanları dışarıda bıraktık mı? Lütfen yorumlarda bana bildirin ve yazıyı memnuniyetle güncelleyeceğim.

Blogunuzu kalbinizin dolgusuna göre özelleştirebileceğinizi ve blog ormanını yönetebileceğinizi unutmayın. Elbette steroidler üzerinde bir kartal gibi yükseleceğinizi umuyoruz.

Wix.com’a gidin ve blogunuza başlamak için şimdi başlayın.

Wix bir yana, Shopify’ı kullanarak nasıl blog oluşturacağımızı öğrenelim.

Bloglama için Shopify Nasıl Kullanılır

Shopify harika bir e-ticaret platformudur (Shopify incelememe bakın ve nedenini öğrenin), ancak bir blog platformu olarak rekabete nasıl yığılır? Shopify’da nasıl kolayca blog oluşturabilirsiniz?.

Shopify.com’a gidin (hala yeni olduğunuzu varsayıyorum) ve Deneme sürümüne başla aşağıda gösterilen düğme.

shopify resmi web sitesi ana sayfası

Ardından, e-posta adresinizi, şifrenizi ve mağaza adınızı girin. Sonra vur Mağazanızı oluşturun düğmesini aşağıdaki ekran görüntüsünde vurguladığımız gibi.

shopify kayıt formu

Profesyonel ipucu: Güçlü parolalar oluşturma alışkanlığını edinin. Ayrıca, asla farklı hesaplarda aynı şifreyi kullanmayın ve şifrenizi düzenli olarak değiştirmeyin.

Bilgileriniz iletildikten sonra, Shopify sizi Wix gibi bizsiniz hakkında daha fazla bilgi istedikleri giriş sayfasına yönlendirir. İşte böyle görünüyor.

shopify karşılama sayfası

Onlara olabildiğince anlatın. Alternatif olarak, hoş geldiniz sayfasını atlayabilir ve doğrudan işe gidebilirsiniz.

Her zamanki gibi, bu eğitim için elimden geldiğince fazla bilgi verdim. Her şeyin sonunda, aşağıda gösterilen yönetici kontrol panelini alacaksınız.

shopify yönetici kontrol paneli

Herhangi bir şey yapmadan önce posta kutunuza giriş yapın ve e-postanızı onaylayın.

shopify onay e-postası

Tıklama Kaydınızı tamamlayın düğmesi sizi Shopify yönetici kontrol paneline geri götürür. Yönetici kontrol panelinde birkaç şey yapabilirsiniz. Şunları yapabilirsiniz (numaralı sırada):

 1. Mağazanıza yeni ürünler eklemeye başlayın
 2. Bir temayı özelleştirme
 3. Özel bir alan adı ekleyin

İlk iki alanı kısaca inceleyeceğim ve sonra bir blog ekleyebiliriz. Anlaştık mı? Harika ��

Shopify Mağazanıza Yeni Ürün Ekleme

Shopify mağazanıza yeni bir ürün eklemek, dördüncü sınıf öğrencileri. Yönetici kontrol panelinize giriş yapın ve Ürün ekle aşağıda gösterildiği gibi düğmesi.

shopify mağazasına yeni ürün ekleme

Bir sonraki ürün düzenleyicisi ekranında, ürün ayrıntılarınızı ekleyin (ve çok ekleyebilirsiniz!) Ve ardından Kayıt etmek düğmesi aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.

shopify ürün editörü

Ürününüzü ekledikten sonra (ve istediğiniz kadarını ekleyebilirsiniz), Ev aşağıda gösterildiği gibi yönetici kontrol paneline geri dönmek için.

Shopify Temanızı Özelleştirme

Shopify, çevrimiçi mağazanızın görünümünü ve izlenimini terlemeden özelleştirmenizi sağlar. Nasıl? Temayı özelleştir sekmesinin altındaki yönetici kontrol panelinizde, Temayı özelleştir aşağıda gösterildiği gibi düğmesi.

shopify temasını özelleştir

Yukarıdaki düğmeyi tıkladığınızda, aşağıda gösterildiği gibi bir dizi ücretsiz ve premium tema arasından seçim yapabileceğiniz Shopify Temaları sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu eğitim için ücretsiz temalarla gittim.

shopify tema kütüphanesi

Tıkla Ücretsiz temaları keşfedin düğmesi aşağıda gösterilen pop-up’ı başlatmak için.

shopify tema seçimi

Seçtiğiniz bir temayı tıklayın ve ardından Tema kitaplığına ekle düğmesi aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.

shopify'da tema seçme

Kitaplığınıza bir tema ekledikten sonra, Özelleştirmek Aşağıdaki ekran görüntüsünde detaylandırdığımız bağlantı.

shopify tema kitaplığında bir tema nasıl özelleştirilir

Tıkladığınızda Özelleştirmek bağlantısını tıklayın, Shopify sizi aşağıda gösterilen kullanımı kolay web sitesi düzenleyicisine yönlendirir.

shopify web sitesi editörü

Buradan, düşene kadar Shopify çevrimiçi mağazanızı özelleştirebilirsiniz. Yaratıcı dehalarınızı serbest bırakın ve hayallerinizdeki mağazayı yaratın. Sonuçlar tatmin ediciyse, Yayınla değişikliklerinizi kaydetmek için düzenleyicinin sağ üst tarafındaki düğmesini tıklayın.

Şimdi Shopify blogunuza bir blog ekleme üzerine.

Shopify Mağazanıza Blog Nasıl Eklenir

Shopify yönetici kontrol panelinizde, şuraya gidin: Online mağaza -> Blog gönderileri ve tıklayın Blog yayını oluştur aşağıda vurguladığımız gibi.

shopify'da blog yazıları oluşturma

Ardından, blog yayını içeriğinizi aşağıdaki resimde görüldüğü gibi güzel yayın düzenleyicisine ekleyin. Açıkçası, gönderinizi kaydetmeyi unutmayın.

shopify yayın editörü

Yukarıdaki yazı editörü, dünya standartlarında bir editörün tüm çanları ve ıslıklarıyla birlikte gelir. Her şeyi öne çıkan resimlerden, kategorilerden, SEO’dan vb..

Ve aşağıda, blog yayınının ilk maç fazla özelleştirme olmadan tema.

shopify'da blog yazısı

Kolaydı, değil mi? Ne yazık ki, Wix’in aksine, blogunuzu kendi gezinme menünüze eklemelisiniz. Nasıl?

Shopify Editör’de, navigasyon menünüzün bulunduğu görüntüyü aşağıdaki resimde gösterildiği gibi seçin.

Bu eğitim için, aynı zamanda Basit Bu yüzden menüm Kenar Çubuğu’nda. Kenar Çubuğu bölümünü seçiyorum ve ardından Düzenle menüsü bağlantı Menü aşağıda gösterildiği gibi sekme.

Bunu yaparsanız navigasyon yeni bir sekmede görebilirsiniz. Sonra, tıklayın Menü öğesi ekle Aşağıda gösterildiği gibi.

shopify'a yeni menü öğesi ekleme

Görüntülenen açılır pencereye blog adınızı ekleyin; Matt’in Blogu’nu seçin ve ardından bağlantı açılır menü. Not: Seçmek zorundasın Bloglar blogunuza bir bağlantı eklemek için.

Sonunda Ekle buton. Ardından, Kayıt etmek düğmesine basın ve işiniz bitti.

Wow, basit bir menü öğesi eklemenin ne kadar karmaşık bir yolu var? Şimdi, örnek sitemize gidersek, Blog menü öğesi tam istediğimiz yerde. Aşağıdaki resme bakın.

shopify örnek blogu

Shopify’a gidin ve blogunuzu şimdi başlatın!

Vay be, bu çok uzun bir blog gönderisine dönüştü; neyse umarım bugün burada bir şeyler öğrenmişsindir.

özet

WordPress ve Blogger şüphesiz popüler bloglama platformlarıdır, ancak Wix veya Shopify’da başladıysanız, güçlü bir blog oluşturmak için başka bir yere taşınmanıza gerek yoktur..

Wix ve Shopify, blog oluşturmayı kolaylaştıracak güçlü blog oluşturma özellikleri ile birlikte gelir. Kart haklarınızı oynarsanız, bir daha asla WordPress’e bakamayabilirsiniz..

Öğrenmek istediğiniz önemli bir şeyi bıraktım mı? Sorularınız veya önerileriniz var mı? Lütfen yorumlarda bize bildirin. Wix veya Shopify’da başarılı bir blog oluşturmaya alkışlar!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map