Wix vs Squarespace (Kafa Kafaya Karşılaştırma)

Bu kafa kafaya, şu anda mevcut olan en popüler web sitesi oluşturucularından ikisi arasındaki tüm önemli farkları veriyor.


Sanırım şunu söylediğimde hemfikir olacaksın:

Bir acemi olarak bir web sitesi oluşturmak çok zordur!

Nereden başlıyorsun? Kodlama bilgisine mi ihtiyacınız var? Web barındırma, SSL sertifikaları ayarlamayı veya CMS kurmayı biliyor musunuz? Maliyetleri nelerdir? Ne kadar sürer?

Bunlar muhtemelen sizi hayalinizdeki web sitesinden uzak tutan zor sorulardan bazılarıdır..

İyi haber şu ki bir çözüm var.

Web sitesi oluşturucularla işletmeniz için mükemmel bir web sitesi oluşturmak inanılmaz derecede kolaydır Wix ve Squarespace gibi.

Deneyimsiz kullanıcılar için, bir web sitesi oluşturucu, web siteleri oluşturmanıza yardımcı olan bir araçtır (program, yazılım vb.) kod yazmadan görsel olarak veya herhangi bir şey indirmek / yüklemek zorunda kalmak.

Bunda Wix vs Kareler karşılaştırması sonrası, en iyi web sitesi kurucularından ikisine karşı çukur açıyorum.

WixSquarespace
sağa kaydırwixSquarespace
özetŞahsen Wix üzerinde Squarespace tavsiye, ama ikisinden biri ile hayal kırıklığına uğramayacaksınız – çünkü her ikisi de mükemmel web sitesi kurucuları. En büyük fark editördür ve yapılandırılmış veya yapılandırılmamış bir sürükle ve bırak düzenleyicisini tercih ediyorsanız.
Ana ÖzelliklerFiyat: Aylık 13-49 $
Editör: Yapısal olmayan sürükle ve bırak. Öğeler sayfanın herhangi bir yerine sürüklenip bırakılabilir.
Temalar / şablonlar: 500+
Ücretsiz alan adı & SSL: Evet
Ücretsiz plan: Evet
Fiyat: 12-46 $ aylık
Editör: Yapısal sürükle ve bırak. Öğeler sabit bir yapı içinde sayfaya sürüklenip bırakılır.
Temalar / şablonlar: 80+
Ücretsiz alan adı & SSL: Evet
Ücretsiz plan: Hayır (sadece ücretsiz deneme sürümü)
Kullanım kolaylığı⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
tasarlamak & düzenleri⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Uygulamalar & Eklenti⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐
SEO & Pazarlama⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐ ��
E-ticaret⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Blog⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Paranın Değeri⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��

Ancak Wix vs Squarespace karşılaştırmasına geçmeden önce, bazı gerçekler:

BuiltWith’e göre, Wix kontrol eden en popüler web sitesi oluşturucusudur Pazar payının% 38’i.

web sitesi oluşturucu kullanım istatistikleri

Squarespace en popüler ikinci, % 19 güç basit bir web sitesi oluşturucu kullanan web siteleri. Wix ve Squarespace birlikte pazar payının% 57’sini kontrol ediyor.

BuiltWith, Statista.com veya başka bir siteden veri bulursanız, Wix her zaman en üstte gelir, ardından Weebly ile Squarespace ve diğerleri arka planı getirir.

Google Trends’e göre, aşağıdaki güzel grafikte görüldüğü gibi, yine de web sitesi oluşturucularına ilgi 2004’ten bu yana istikrarlı bir şekilde arttı.

wix vs kareler karşılaştırma trendleri

Web sitesi yapımcılarının hiçbir yere gitmediği açıktır. Aslında, hem yeni başlayanların hem de deneyimli kullanıcıların temel dayanağı haline geliyorlar. Ama konuya giriyorum.

Amacım, web siteniz için mükemmel web sitesi oluşturucuyu seçmenize yardımcı olmaktır. Wix veya Squarespace’i seçin, tamamen size kalmış.

Daha fazla uzatmadan, başlayacak çok şey olduğundan başlayalım.

Wix ve Squarespace nedir?

wix vs squarespace incelemesi

Wix ve Squarespace, orada en popüler iki web sitesi oluşturucu. Her iki araç da bilgi kodlamadan bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur.

Nasıl?

İle gönderiyorlar sürükle ve bırak görsel sayfa oluşturucuları web sitesi oluşturmayı A, B, C kadar kolay hale getiren.

Ayrıca, web sitesi oluşturucuları web sitesi oluşturmanın teknik yönlerini kaldırır. 

Başka bir deyişle, bir web sitesi oluşturucu, zorlu teknik konulardan endişe etmeden verimli web siteleri oluşturmanın başlangıç ​​dostu bir yolunu sunar..

Örneğin, WordPress kullanmayı seçerseniz, web barındırma ayarlamanız, CMS, SSL sertifikalarını yüklemeniz ve birçok yönetim görevine dikkat etmeniz gerekir..

Tüm bu görevler, özellikle de teknoloji konusunda bilgili değilseniz zorlayıcıdır. Wix ve Squarespace’deki adamlar teknoloji ile ilgileniyorlar, böylece önemli olan şeylere odaklanabilirsiniz; işini kurmak.

Ücretli bir plan için, bir web sitesi oluşturucu, web barındırma, SSL sertifikaları, etki alanları, destek vb. Tek bir pakette alırsınız. Bu nedenle, web sitesi oluşturucuları web sitelerini hızlı bir şekilde dağıtmak için mükemmel araçlardır.

Basit bloglar, mağazalar ve diğer birçok web sitesini hızlı bir şekilde oluşturabildiğiniz için de çok yönlüdürler.

Şimdi neyle çalıştığımızı bildiğimize göre, bir sonraki bölüme geçelim.

Önümüzdeki bölümlerde Squarespace ve Wix’i kullanım kolaylığı, tasarım seçenekleri, pazarlama, e-ticaret, 3. taraf entegrasyonları, blog oluşturma özellikleri ve fiyatlandırma açısından karşılaştırıyorum..

Kullanım kolaylığı

Nihayetinde seçtiğiniz web sitesi oluşturucunun kullanımı kolay olması gerektiğini söylemeye gerek yok. Bir öğrenme eğrisi var, elbette, ancak hem Wix hem de Squarespace’in kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve hemen çalışmaya başlayacaksınız.

Yeni başlayanlar için her iki servise kaydolmak kolaydır. Tek yapmanız gereken bir hesap oluşturmak ve web sitenizi oluşturmaya başlamak. Her ikisi de git kelimesinden oldukça açık.

Bir ter oluşturmadan bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olmak için Wix ve Squarespace, sezgisel sürükle ve bırak görsel sayfa oluşturucuları ile birlikte gelir. Evet, Geri alma dağılmış olmanız durumunda düğme.

İş akışınız öğeleri toplama, sürükleme ve bırakma meselesidir ve bir web siteniz vardır. Bundan daha kolay olamaz.

Ancak ikisi arasında büyük bir fark var. sayfa editörleri!

Wix Editor ile başlayalım.

Wix Sayfa Editörü

Wix daha çok boş bir tuvaldir, yani öğeleri istediğiniz yere sürükleyip bırakabilirsiniz. Hayallerinizin web sitesini kurmak için tam tasarım özgürlüğüne sahipsiniz.

Wix ile ilgili tek sınır hayal gücünüzdür. Böyle yaratıcı özgürlük, Wix’i bir hata yaptıklarında kolayca söyleyebilen yaratıcı tasarımcılar için mükemmel hale getirir.

Aynı zamanda, daha önce hiç web sitesi oluşturmayan mükemmel greenhorn için ezici olabilir..

Sorunu çözmek için Wix, sizin için önemli tasarım kararları veren harika bir araç olan Wix ADI’yi (Yapay Tasarım Zekası) yaptı.

Birkaç soruyu yanıtlamanız yeterli, Wix ADI daha sonra içeriğinizle doldurabileceğiniz bir web sitesi oluşturacak.

Kare Alanı Sayfa Editörü

kare sayfa oluşturucu

Öte yandan, kare alanı, öğeleri istediğiniz yere yerleştirmenize izin vermez. İstediğiniz yere öğeleri sürükleyip bırakmanıza izin vermeyen önceden tasarlanmış düzenlerle çalışıyorsunuz. Başka bir deyişle, her element için sabit bir bölge vardır..

Böyle bir yaklaşım, her türlü iğrenç hata yapma özgürlüğünüz olmadığından tasarımları ve düzenleri kontrol altında tutar. Genel tasarımı bozmadan içeriğinizle doldurabileceğiniz önceden hazırlanmış bir düzeniniz var.

Bu nedenle, Squarespace, marjları hizalama gibi hataları düzeltmek zorunda kalmadan profesyonel görünümlü bir web sitesi isteyen yeni başlayanlar için mükemmeldir..

Bir şablonu içeriğinizle özelleştirin ve hazırsınız. Bu ayrıca Squarespace’in web sitenizi hızlı bir şekilde tasarlamanın harika bir yolunu sunduğu anlamına gelir.

Kazanan:

Squarespace

Kullanım kolaylığı için Squarespace ile gitmenizi tavsiye ederim. Beni yanlış anlamayın, her ikisinin de kullanımı çok kolay, ancak Squarespace sezgisel ve yolunuzdan uzak duruyor.

Öte yandan Wix, yaratıcı tasarımcılar için mükemmel olan, ancak yeni başlayanlar için hoş karşılanmayacak bir milyon ve bir özellik ile birlikte geliyor.

Kare alanın hiçbirinde karmaşa olmayacak; sadece şablonu düzenleyin ve hazırsınız. Wix sayfa oluşturucu size daha fazla tasarım esnekliği sunar, ancak bu yeni başlayanlar için kullanmanın daha kolay olduğu anlamına gelmez.

Dizayn görünümü & Şablonlar

Açıkçası web sitenizin diğer tüm web siteleri gibi görünmesini istemiyorsunuz. Öne çıkmak istiyorsun ve şimdi istiyorsun.

Çeşitliliği seviyorum ve siz de öyle – yani bu bölüm için – daha fazla tasarım ve düzen seçeneği sunan web sitesi oluşturucuyu seçiyoruz.

Hem Wix hem de Squarespace size kapsamlı bir tasarım ve düzen seçenekleri listesi sunar. Başka bir deyişle, dikkat çekici bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan seçeneklerden hiçbir zaman eksik değilsiniz.

Wix size her işletme için mükemmel olan 500’den fazla hazır ve son derece özelleştirilebilir şablon sunar. Ne yazık ki, tüm şablonlar mobil uyumlu veya duyarlı değildir.

Wix Şablonları

Ancak Wix, web sitenizin mobil sürümünü oluşturmak için size ayrı bir düzenleyici sunar. Seni bilmiyorum, ama bu senin için gerçekten bir anlaşma.

Bunun dışında, Wix’te bir şablon seçtiğinizde, şablonda kalırsınız. Şablonu değiştirirseniz, sitenizi sıfırdan oluşturmanız gerekir. Tam bir serseri.

Yine de, Wix size bir ton farklı tasarım ve düzen seçeneği sunuyor. Size birden fazla metin seçeneği, vektör sanat, galeriler, menüler, resimler, düğmeler, ızgaralar, listeler, sosyal medya ve çok daha fazlasını sunar. Aslında ihtiyacınız olan her şey için bir seçenek var.

Her bir öğeyi web sitenize kolayca ekleyebilir ve Wix Editor’da kapsamlı bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Wix bir serbest biçimli düzenleyiciye sahip olduğundan, her öğeyi istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Kare Şablonlar

Squarespace, Öte yandan, tasarım farklı ele alır. Web sitesi oluşturucu size 60’tan fazla şablon ve İçerik Blokları olarak bilinen çok çeşitli öğeler sunar.

Tüm şablonlar hareket halindeyken tamamen duyarlıdır, yani daha sonra kendi başınıza ince ayarlar yapmanız gerekmez. Bunun da ötesinde, içerik blokları düşünceli ve tam özellikli olup web sitenizi bloklar halinde oluşturmanıza olanak tanır.

Her içerik bloğu size renkler, yazı tipi stili, düzen ve daha fazlası için tonlarca seçenek sunar. Tamamen yeni bir tasarım oluşturmak için her içerik bloğunu kolayca değiştirebilirsiniz.

Wix bir şablon almanıza ve tamamen özelleştirmenize izin verirken, Squarespace her öğe için derin modüler değişiklikler yapmanıza izin verir.

Başka bir deyişle, Wix yeterince esnektir, bu da sıfırdan yeni bir tema oluşturmanıza olanak tanır, Squarespace ile yapamayacağınız bir şey.

Squarespace, aynı zamanda web tasarımına çerçeve tarzı yaklaşımı sayesinde web sitenizi bir tıklamayla özelleştirmenizi sağlar.

Kazanan:

Squarespace

Tasarım ve mizanpaj seçenekleri söz konusu olduğunda, Squarespace eşsiz bir kazanan. Wix’in daha fazla şablonu olabilir, ancak klasik nicelikten fazla bir kalite durumunda, Squarespace kupayı eve götürür.

Wix, düşene kadar herhangi bir şablonu özelleştirmek için size birçok tasarım esnekliği sunar. Ancak, şablonunuzu değiştirirseniz web sitenizi sıfırdan oluşturmanız gerekir.

Squarespace size çok fazla sürükle ve bırak işlevi sunmaz, ancak web sitenizi sıfırdan yeniden oluşturmadan şablonları kolayca değiştirebilirsiniz. Şablonlar, eklenen bir artı olan yarasadan tamamen duyarlı.

3. Taraf Uygulamaları & Eklentileri

Harika bir web sitesi harika estetiğin ötesinde bir şeydir. Başarılı bir web sitesi çalıştırmak için bulabileceğiniz tüm araçlara ihtiyacınız var. Çoğu web sitesi üreticisi size varsayılan olarak birçok temel işlev sunar.

Basit ve daha fazla güce ihtiyaç duyduğunuzda, üçüncü taraf uygulamalarına dönersiniz.

Wix uygulama pazarıWix Uygulama Marketi

Şimdi yalan söylemeyeceğim; Wix, Squarespace’den daha büyük bir uygulama pazarına sahip. 17 kat daha büyük.

Wix web sitenizi birçok yönden genişletmek için her türlü ücretsiz ve premium uygulamaya sahip olursunuz. Örneğin, kolayca Facebook Sohbeti ekleyebilir, trafik artırabilir, etkinlik oluşturabilir, e-posta toplayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Doğru, Wix uygulama pazarı size 235’ten fazla uygulama sunuyor.

Öte yandan, Squarespace pazarı size yazma sırasında bir düzine uzantı sunuyor.

Squarespace Uygulama Pazarı

Diğer şeyler arasında gönderim, vergiler, isteğe bağlı baskı, envanter yönetimi ve sipariş takibi için birkaç uygulamanız var.

Daha fazla Squarespace eklentisine ihtiyacınız varsa, Google’da hızlı bir arama yeterli olacaktır. Her zaman saygın geliştiricilerin uygulamalarını tercih edin.

Ancak Squarespace, 3. taraf uygulamaların eksikliğini telafi eden bazı harika yerleşik seçeneklere sahiptir. Örneğin, Squarespace, Wix’te bir uygulama gerektiren yerleşik Instagram galerileriyle birlikte gelir.

Diğer yerleşik entegrasyonlar arasında ses / video yerleştirmeleri, haritalar, Google AMP, Disqus Yorumları ve Google Yazı Tipleri bulunur..

Kazanan:

Wix

Wix, büyük bir uygulama listesi olan eklentiler bölümündeki Squarespace’i geride bırakıyor. Aynı şekilde, kullandığınız 3. taraf eklentiler ve uygulamalar tamamen ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlıdır.

Wix size Squarespace’ten daha fazla uygulama sunuyor, ancak ikincisi, üçüncü taraf uygulamaların eksikliğini neredeyse telafi eden yerleşik entegrasyonlara sahip.

SEO & Pazarlama

Web sitesi sahipleri ve pazarlamacılar, herhangi bir web sitesinin can damarı olduğu için alakalı trafik oluşturmak için çok fazla zaman ve para harcarlar. Trafik olmadan, web siteniz ölü kadar iyidir.

Olduğu söyleniyor, Wix ve Squarespace SEO ve pazarlama açısından ne sunuyor? Her iki web sitesi üreticisi de ihtiyacınız olan tüm temel pazarlama araçlarını sunar.

Wix veya Squarespace’i tercih edin, e-posta pazarlaması, Google Ads, Google Analytics, MailChimp entegrasyonu, logo üreticisi, Facebook reklamları ve sosyal paylaşım kutunun dışına çıkıyor.

Ayrıca, çok sayıda 3. taraf pazarlama uygulamasına sahipsiniz. Örneğin, her web sitesi oluşturucu, diğerleri arasında MailChimp gibi e-posta pazarlama sağlayıcılarıyla entegre olmanızı sağlar.

Bunun üzerine, her platform size web sitenizi arama motorları için optimize etmek için yeterli SEO seçenekleri sunar. Meta açıklamalar, SEO başlıkları vb. Ekleyebilirsiniz..

SEO ve pazarlama açısından, sizi meşgul edecek yeterli seçeneğe sahipsiniz. Her iki web sitesi oluşturucu da web sitenize daha fazla organik trafik çekmenizi sağlayan SEO dostu.

Kazanan:

bağlı

SEO ve pazarlama kampanyalarınızın başarısı, koyduğunuz çalışma ile doğru orantılı olduğu düşünüldüğünde, bir kazanana karar vermek zordur. Ayrıca, hem Wix hem de Squarespace, başarılı pazarlama kampanyaları başlatmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sunar.

Her bir araçta bulunan çok sayıda pazarlama uygulamasına gidersek, Wix günü taşır. Squarespace’in Wix’te miktar açısından hiçbir şeyi yoktur. Bununla birlikte, pazarlama sadece sahip olduğunuz araçlarla değil, mevcut araçları nasıl kullandığınızla ilgilidir.

Kabul etmiyor musun?

E-ticaret Özellikleri

Wix veya Squarespace’de satabileceğinizi merak ediyorsanız, bu bölümü seveceksiniz. Kutudan çıktığı anda, her web sitesi üreticisi size birçok e-ticaret özelliği sunar.

İster Wix ister Squarespace ile gidin, küçük ve büyük her türlü web mağazasını inşa etmek için tüm seçeneklere sahipsiniz..

Her ikisi de size çoklu ödeme ağ geçitleri, otomatik vergiler, posta listeleri, dijital satış gibi güçlü e-ticaret seçenekleri sunar & fiziksel ürünler, nakliye, envanter yönetimi ve diğerleri arasında abonelikler.

Bunun da ötesinde, çevrimiçi mağazanızı benzersiz yollarla genişletmek için birçok üçüncü taraf uygulamanız var. Örneğin, sosyal medyada satış yapabilir ve patron gibi terk edilmiş arabaları kurtarabilirsiniz.

Wix veya Squarespace kullanarak çevrimiçi mağazanızı kurmak, dördüncü sınıfların işidir. Kodlama becerisine hiç ihtiyacınız yok. Bir düzen seçin, stillerinizi özelleştirin ve ürünlerinizi içe aktarın.
Ancak, Wix ve Squarespace ile satış yapmak için bir iş planınızın olması gerektiğini unutmayın.

Kazanan:

bağlı

E-ticaret özellikleri açısından bir bağımız var. Her iki web sitesi kurucusu da bir profesyonel gibi bir e-ticaret web sitesi çalıştırmak için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunar. Siparişten sevkiyata ve ötesine kadar modern bir alışveriş deneyimi sunmak için tüm seçeneklere sahipsiniz.

Bloglama Yetenekleri

Bloglamayı seviyorum, bu yüzden sürekli içerik yayınlamayı ve yönetmeyi kolaylaştıran araçlar arayışındayım. Bir araç bir blog çalıştırmayı zorlaştırırsa, ona 10 metrelik bir direkle dokunmuyorum.

İçerik oluşturucular için, Wix ve Squarespace’in mükemmel blog oluşturma özellikleriyle birlikte gönderilmesini seveceksiniz.

Wix ve Squarespace’de yayın oluşturmak çok basit, herhangi bir problemle karşılaşmanızı beklemiyorum. Her iki web sitesi oluşturucu da tipik seçeneklerle gelen sezgisel yazı düzenleyicilere sahiptir.

Kolayca taslakları kaydedebilir, yayınları planlayabilir, kategori ekleyebilir, birden fazla yazar atayabilir, resim ekleyebilir ve genellikle yayınlarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Her iki araç da yayının okuyuculara nasıl göründüğüne iyi bakarken yayınlarınızı oluşturmanıza ve düzenlemenize yardımcı olur. Söyleyecek bir şeyiniz varsa, Wix ve Squarespace sesinizin duyulmasını sağlar.

Kazanan:

Squarespace

Squarespace, Wix’e kıyasla size daha iyi blog oluşturma özellikleri sunar. Her ikisi de harika bloglama sistemlerine sahipken, Squarespace size Wix’ten daha gelişmiş özellikler sunar.

Bunun da ötesinde, Squarespace’in blog özellikleri yerleşiktir, ancak Wix blog gerçekten güçlü blog özellikleri için bir uygulamaya bağlıdır.

Planlar & Fiyatlandırma

Tüm özellik gamıyla, muhtemelen Wix veya Squarespace kullanarak bir web sitesi oluşturmanın ne kadar tutacağını merak ediyorsunuz. Her araç size farklı bütçeler ve ihtiyaçlar için farklı fiyatlandırma paketleri sunar.

Yeni başlayanlar için Wix, suları test etmenizi sağlayan ücretsiz bir plan sunuyor. Öte yandan Squarespace, iki hafta içinde sona erecek ücretsiz bir denemeye sahip.

Bununla birlikte, web sitenizde satmak için Wix veya Squarespace ile gittiğinizde premium bir plana ihtiyacınız olacak.

Wix portföyler ve diğer basit web siteleri için mükemmel dört kişisel plan sunar.

wix fiyatlandırma

 Sınırsız Ayda 12.50 dolara mal olan plan, serbest çalışanlar ve girişimciler için en mükemmel pakettir. Ayda sadece 4,50 ABD doları karşılığında kapıdan geçebilirsiniz, ancak çabalarınız için gösterilecek temel özellikler ve Wix reklamları alırsınız.

Tam teşekküllü bir e-ticaret sitesi için daha fazla güce ihtiyacınız varsa, Wix size üç iş planı sunar.

wix fiyatlandırma işletme web sitesi

Burada seçtiğiniz plan tamamen bütçenize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Her zaman iş gereksinimlerinize uygun bir plan seçmenizi öneririm.

Bununla birlikte, seçim yapmakta zorlanıyorsanız, Sınırsız İş, üçünün en popüler planı, sadece 25 $ / ay.

Squarespace, Öte yandan, aşağıda gösterildiği gibi size dört fiyatlandırma planı sunar.

Ayda 16 ABD doları var Kişiye özel basit web siteleri için uygun bir plan. Bir e-ticaret mağazası işletmek ve ödemeleri kabul etmek için diğer üç plandan birine ihtiyacınız vardır.

Seçebilirsiniz ayda 26 ABD doları tutarında ödeme planı, Temel Ticaret $ 30 / ay olarak planlayın veya Gelişmiş Ticaret, Bu da aylık 46 dolar. Yine, bütçenizi ve işletme ihtiyaçlarınızı karşılayan bir plan yapın.

Fiyatına göre en iyi değer:

Squarespace

Herhangi bir bütçe için mükemmel olan daha basit bir fiyatlandırma yapısı sayesinde kareler kazanır. Öte yandan Wix, özellikle Wix kullanıcılarının Squarespace’ten daha sık yükseltme yapması gerektiğinden, size yedi’ye kadar fiyatlandırma planı sunar..

Artıları & Eksileri

Wix vs Squarespace karşılaştırma yazımızda neredeyse her şeyi ele aldım. Şimdi, her bir platformun artılarını ve eksilerini ele alalım, böylece nihayet hangisini web sitesi oluşturacağınıza karar verebilirsiniz..

Wix Artıları

 • Size tam tasarım kontrolü sunan serbest biçimli görsel sayfa oluşturucu
 • Suları test etmek için mükemmel olan ücretsiz bir planınız var
 • Büyük uygulama pazarı
 • Birçok tasarım seçeneği
 • Wix’i ücretsiz deneyin

Wix Eksileri

 • Karmaşık fiyatlandırma yapısı
 • Temel prim planı reklamlarla birlikte gelir
 • Yeni başlayanlar için çok fazla tasarım seçeneği ezici olabilir
 • Bir şeyleri asmak için bir öğrenme eğrisi var
 • Bir şablonu değiştirmek, web sitenizi sıfırdan yeniden oluşturmak anlamına gelir

Kareler Artıları

 • Tasarıma çerçeve tarzı yaklaşım, kullanımı kolaylaştırır
 • Basit fiyatlandırma yapısı
 • Bir tıklamayla bir web sitesi başlatmak isteyen yeni başlayanlar için mükemmel tasarlanmış tasarımlar
 • Mükemmel bloglama özellikleri
 • Hiçbir prim planında ilan yok
 • Squarespace’i ücretsiz deneyin

Squarespace Eksileri

 • Sınırlı sayıda şablon
 • Az sayıda üçüncü taraf uygulaması
 • Web sitenizi yayınlamak için ödeme yapmanız gerekir

Sıkça Sorulan Sorular

Wix ve Squarespace nedir?

Wix ve Squarespace, kod yazmadan sürükleyip bırakarak görsel olarak bir web sitesi oluşturmak isteyen kişilere yönelik bulut tabanlı web sitesi oluşturma araçlarıdır.

Hangisi daha iyi, Wix veya Squarespace?

Squarespace, Wix’ten daha iyidir, ancak her ikisi de mükemmel web sitesi oluşturucuları olduğu için ikisinden de hayal kırıklığına uğramayacaksınız. En büyük fark editördür ve yapılandırılmış (sınırlı) veya yapılandırılmamış (boş tuval) sürükle ve bırak düzenleyicisini tercih ediyorsanız.

Wix ve Squarespace ücretsiz bir planla geliyor mu?

Wix ücretsiz bir plan sunuyor ancak sınırlamalar ve reklamlarla geliyor. Wix’in ücretli planları ayda sadece 13 ABD dolarından başlıyor. Squarespace ücretsiz bir plan sunmaz, sadece iki haftalık ücretsiz deneme sunar. Squarespace’in planları ayda yalnızca 12 ABD dolarından başlıyor.

Wix vs Squarespace: Özet

wix vs kareler

Wix üzerinden Squarespace’i öneririm ancak her iki web sitesi oluşturucusunda da yanlış gidemezsiniz. Her iki site oluşturucu da biraz öğrenme eğrisi ile geliyor ve sonuçta ikisi arasındaki fark kişisel tercihi hakkında hangi editörü kullanarak kendinizi en rahat hissedersiniz.

Wix, birçok özelleştirme seçeneği ile birlikte gelirs ve yüksek derecede kontrol, neredeyse kendi temanızı sıfırdan tasarlayabileceğiniz noktaya kadar.

Squarespace, Öte yandan, çok daha fazla kontrol derecesi (ve daha az seçenek). Herhangi bir değişiklik yapmadan güvenle kullanabileceğiniz küratörlü ve iyi tasarlanmış varsayılanlar sunarlar.

Wix ve Squarespace için ücretsiz denemeler mevcuttur. Wix’i ücretsiz deneyin ve Squarespace’i ücretsiz deneyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map